Strona 1902 z 1908 PierwszyPierwszy ... 9021402180218521892189818991900190119021903190419051906 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 57,031 do 57,060 z 57235

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    1a. Nie ograniczałem kibiców PiSu tylko do forum.
    To tylko osłabia Twoje stanowisko, bo nawet jeżeli uprościmy i środowiska kibiców (i fanatyków) PiS podzielimy na "G.P." (fanatycznie stojącą za Macierewiczem, Szydło i Ziobro), media Karnowskich (głoszących "główną linię partii", nawet gdyby w ciągu tygodnia nastąpił zwrot o 180 stopni) i - w obrębie samego "Do Rzeczy": sceptyków kibicujących PiS z braku wyboru (Ziemkiewicz, Warzecha), fanatyków np. Mariusza Kamińskiego (Gmyz), czy sprzyjających PiS umiarkowanych konserwatystów (Lisicki, Gociek) - okaże się, że w ocenie każdego działania partii Kaczyńskiego, czy ZP są między nimi duże różnice. Bywały nawet "wojenki".

1b. Nie muszą zawsze zajmować jednorodnego stanowiska żebym mógł napisać to co napisałem.
    Stosując kwantyfikator bez jakiegokolwiek rozróżniania sugerujesz, że takie stanowisko zajmą wszyscy, których wymieniłeś. Kibice PiS.

1c. Skoro nie pojawiają się głosy wśród kibiców PiSu że Ziobro powinien ponieść za coś odpowiedzialność to nie zamierzam uznawać że to wlasnie kibice mają na mysli milcząc lub tylko przyznając że coś jest jego winą (co w realiach polityki nie jest tożsame z ponoszeniem odpowiedzialności)
    Moim zdaniem większość z wymienionych przeze mnie wyżej zwyczajnie czeka, co z tego wyniknie. Mieliśmy już kilka "afer", które okazały się "koperkowymi". Jeżeli coś jednak było "na rzeczy" (nowelizacja ustawy o IPN, konferencja "o Bliskim Wschodzie") - krytyka pojawiała się choćby tylko ze strony "Do Rzeczy", ale z różnych perspektyw i medialnie nośna (RAZ, Cenckiewicz).

2. Nie wiem jakich narzędzi - może tych samych których użyto w przypadku marszałka-podróżnika. Podobno podał się do dymisji w związku z negatywnym odbiorem jego działań przez społeczeństwo. Czyli się da. Chyba nie sądzisz że to negatywny odbiór wśród kibiców PO miał na to wpływ...
    Sądzę, że Kuchciński należy do PiS i jest człowiekiem ze ścisłego otoczenia Kaczyńskiego. Poza tym nie uczestniczy we frakcyjnych walkach w obrębie ZP, których efektem na dzisiaj jest stan względnej równowagi. Ziobro jest przedstawicielem oddzielnego podmiotu w ramach ZP, nie ma cienia lojalności wobec Kaczyńskiego i próba ruszenia go na dwa miesiące przed wyborami z dużym prawdopodobieństwem skończyłaby się powtórką z 2007. Zwłaszcza, że druga strona w tych wyborach walczy o życie i sięgnie po wszystko, co będzie mogła. Im więcej kwestii związanych z Plebiakiem okaże się prawdą, tym bardziej osłabi to Ziobrę, co dla wielu kibiców PiS z niżej podpisanym włącznie byłoby bardzo dobrą wiadomością. W dzisiejszych warunkach konflikt na szczycie ZP to pewna recepta na wyborczą klęskę.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 21-08-2019 o 13:06
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Lobby sędziowskie ma dzisiaj silne wsparcie znanych twarzy:
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Znaczące jest milczenie Ziobry. W innych przypadkach pierwszy był na konferencjach...
    Zawsze warto chwilkę odczekać, śmieszku:
    "Jeżeli pojawią się w przyszłości inne osoby, które byłyby zamieszane w ten proceder niezależnie, z której będą strony, będę działał równie stanowczo, czyli odwołanie z ministerstwa, postępowanie dyscyplinarne, jeśli są ku temu przesłanki - też oczywiście postępowanie karne"
    https://niezalezna.pl/284572-nie-bed...misji-piebiaka

Prognozuję, że efekty tej dziwnej historii będą dużo bardziej zaskakujące, niż niektórym się wydaje.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

https://niezalezna.pl/284572-nie-bed...misji-piebiaka

Prognozuję, że efekty tej dziwnej historii będą dużo bardziej zaskakujące, niż niektórym się wydaje.
    Dwa dni mu zajęło wyjście do dziennikarzy. W innych przypadkach potrafił przybiec w podskokach i cały spocony w ciut krótszym czasie.

Ziomeczku, to nie on ma zwalniać tylko jego trzeba zwolnić.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Dwa dni mu zajęło wyjście do dziennikarzy. W innych przypadkach potrafił przybiec w podskokach i cały spocony w ciut krótszym czasie.
    Co to za inne przypadki?

Legionista Awatar wklepack
    Dla mnie ta sprawa to masakra. Nie trawie wszelkiej maści trolli internetowych a co tu dużo mówić support Pisu jest masakryczny (poziom według odrzucający do czytania czegokolwiek). Wszyscy wiedzą że sądy należy zreformować sądy. To co jest obecnie to jest złe. To trzeba zmienić, zreformować, rozpędzić, ale …. jeżeli reformowanie sądów ma wyglądać na zasadzie „Teraz Ku#wa My”… to załamka. Przecież to co robili urzędnicy MS – to jest kur.. no to jest komuna/Rosja. Jakieś anonimy, wyciąganie danych osobowych, programy w TV aby zdyskredytować na zamówienie – no masakra. I tacy kolesie mają zreformować sądy? Ku#wa. To niech mi teraz ktoś powie jak będzie wyglądać taki zreformowany sąd. Reforma - wymieniamy na naszych. To jest reforma? No po ch#ju.

Totalnie do mnie nie trafia argument, że z nimi tak trzeba w taki sposób walczyć bo to kasta. Albo jesteś uczciwym człowiekiem i takie akcję nawet Tobie do głowy nie przychodzą albo jesteś szmatą. Co tu dużo mówić po takich akcjach to może powstać tylko nowa kasta. Oczywiście teraz będzie cacy bo składająca się z naszych czytaj dobrych ludzi. Bo wiadomo nasi ludzie to dobrzy ludzie. Taki ch$j.

Osobny temat to jacy to są debile że to takich akcji używają Messengera. No kur#wa debile totalni. Głupole co tu dużo mówić. I takie głupole biorą się za reformę sądownictwa. No niech cały świat, Wujek Sam, Włodzimierz i inni niech sobie czytają co dzieje się w Polsce bo przecież debile używają Messengera. Cała ku#wa, cała konwersacja od początku do końca sobie pięknie leży na serwerach w USA. Cała nie szyfrowana. Pojeby. No i nie oszukujmy się że, Ziobro nic o tym nie wiedział. Jak nie wiedział (w co nie wierze) to tym bardziej do wyjebania, że takiego burdelu nie by świadomy. Dla mnie zwyczajnie załamka że w moim kraju Państwo (bo MS to Państwo) do takich akcji przykłada rękę, no ale może ja jestem naiwny, że wierze w Prawo i Sprawiedliwość (już nie wiem czy to jest tożsame a partią)

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    To tylko osłabia Twoje stanowisko, bo nawet jeżeli uprościmy i środowiska kibiców (i fanatyków) PiS podzielimy na "G.P." (fanatycznie stojącą za Macierewiczem, Szydło i Ziobro), media Karnowskich (głoszących "główną linię partii", nawet gdyby w ciągu tygodnia nastąpił zwrot o 180 stopni) i - w obrębie samego "Do Rzeczy": sceptyków kibicujących PiS z braku wyboru (Ziemkiewicz, Warzecha), fanatyków np. Mariusza Kamińskiego (Gmyz), czy sprzyjających PiS umiarkowanych konserwatystów (Lisicki, Gociek) - okaże się, że w ocenie każdego działania partii Kaczyńskiego, czy ZP są między nimi duże różnice. Bywały nawet "wojenki".
    Żeby sprecyzować - przez "kibic" rozumiem kogoś, z kogo wypowiedzi wynika np, że:
    - interes PiSu jest tożsamy z interesem państwa/społeczeństwa
    - PiS/prezes nie popełnia pomyłek, natomiast czasami musi ustąpić przed naporem wroga
    - kto nie przyjmuje podobnych kryteriów względem PiSu, jest wrogiem PiSu
    i tak dalej, i tym podobne. Z zachowaniem zdrowego rozsądku.

W związku z tym, pozostając w, uczciwym moim zdaniem, modelu jaki zaproponowałeś, Ziemkiewicz, Warzecha, Lisicki czy Gociek nie podpadają mi pod kibiców.

Stosując kwantyfikator bez jakiegokolwiek rozróżniania sugerujesz, że takie stanowisko zajmą wszyscy, których wymieniłeś. Kibice PiS.
    Z tym, że nie zastosowałem kwantyfikatora.

Moim zdaniem większość z wymienionych przeze mnie wyżej zwyczajnie czeka, co z tego wyniknie. Mieliśmy już kilka "afer", które okazały się "koperkowymi". Jeżeli coś jednak było "na rzeczy" (nowelizacja ustawy o IPN, konferencja "o Bliskim Wschodzie") - krytyka pojawiała się choćby tylko ze strony "Do Rzeczy", ale z różnych perspektyw i medialnie nośna (RAZ, Cenckiewicz).
    j.w.

Sądzę, że Kuchciński należy do PiS i jest człowiekiem ze ścisłego otoczenia Kaczyńskiego. Poza tym nie uczestniczy we frakcyjnych walkach w obrębie ZP, których efektem na dzisiaj jest stan względnej równowagi. Ziobro jest przedstawicielem oddzielnego podmiotu w ramach ZP, nie ma cienia lojalności wobec Kaczyńskiego i próba ruszenia go na dwa miesiące przed wyborami z dużym prawdopodobieństwem skończyłaby się powtórką z 2007. Zwłaszcza, że druga strona w tych wyborach walczy o życie i sięgnie po wszystko, co będzie mogła. Im więcej kwestii związanych z Plebiakiem okaże się prawdą, tym bardziej osłabi to Ziobrę, co dla wielu kibiców PiS z niżej podpisanym włącznie byłoby bardzo dobrą wiadomością. W dzisiejszych warunkach konflikt na szczycie ZP to pewna recepta na wyborczą klęskę.
    Skoro więc wyrachowanie jest cnotą, to Ziobro, jest po prostu bohaterem tragicznym.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    wklepack;
    W pełni się zgadzam. Zawsze twierdziłem, że jeśli ktoś może pogrążyć PiS, to będzie to Ziobro. Mały, zakompleksiony i wredny człowiek, dostał tak potężny i ważny resort. Biorąc pod uwagę, że to zdrajca, jest to dla mnie niewytłumaczalne. Ktoś kto raz wsadził nóż w plecy, nie powinien dostawać "drugiej szansy". Wszyscy jego towarzysze z czasów niszczenia PiSu (Poncyliusze, Kluziki i in,), są na listach PO.
    Miał wielką szansę oczyścić w miarę możliwości to środowisko i usprawnić co się da. 4 lata mącenia, intryg, wbrew pozorom umacnianie szumowin typu Tuleja i jego ferajna. Otaczając się ludźmi swojego pokroju, zmarnował niepowtarzalna szansę zrobienia czegoś konstruktywnego. Mam wielką nadzieję, że po wyborach zastąpi go ktoś, kto przynajmniej ma minimalne pojęcie o tym, co będzie robił.
    Hasełka - układ, kasta przestają działać, gdy się to samo czyni, krzycząc TKM.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    Osobny temat to jacy to są debile że to takich akcji używają Messengera. No kur#wa debile totalni. Głupole co tu dużo mówić. I takie głupole biorą się za reformę sądownictwa.
    Dokładnie. Im więcej wiadomo o całej sprawie, tym bardziej przypomina okoliczności zakończenia romansu Zagłębia Lubin z Myszką Miki.

Żeby sprecyzować - przez "kibic" rozumiem kogoś, z kogo wypowiedzi wynika np, że:
    To kluczowe doprecyzowanie. Bez niego, powtarzam, pojawił się kwantyfikator: "każdy sprzyjający PiS".

https://sjp.pwn.pl/slowniki/kwantyfikator.html

Nawet wśród fanatyków z "G.P." taką postawę można spotkać zwykle w trybie warunkowym: "w danych okolicznościach", "brak alternatywnego podmiotu by skutecznie podjąć konkretne działanie", itd.

- PiS/prezes nie popełnia pomyłek, natomiast czasami musi ustąpić przed naporem wroga
    No, w tym miejscu zmniejszyłeś zbiór kibiców PiS zgodny z własną specyfikacją praktycznie do zera - z możliwym wyjątkiem w postaci kota prezesa, o ile ten ostatni dobrze ogarnia kuwetę

Zwolennicy każdej frakcji uważają za wielkie błędy prezesa, o ile premiuje on konkurencję.

1. Shitstormy w "G.P." po odwołaniu Szydło, Macierewicza, uznaniu przez prezesa uwag Dudy niemal do wszystkich tworzonych u Ziobry ustaw dot. sądownictwa z symbolicznym momentem, gdy Lisiewicz prezydenta z własnego obozu zaczął nazywać "Dudaczewskim" (uwaga dla nieśledzących uważnie - od gen. WSI Dukaczewskiego).

2. Wewnętrzne polemiki u Karnowskich, czy wobec kolejnych twitterowych osiągów Pawłowicz prezes nie powinien "schować" pani profesor (było wielu jej "obrońców"), co jak widzimy w końcu się stało w aktualnej kampanii wyborczej. Uszczegóławiając - dostała rolę "niezależnego harcownika" niepiszącego "na konto" PiS.

3. Ponieważ sam rozumiem słowo "kibic PiS" bez szczególnej specyfikacji - i przede wszystkim się z taką postawą utożsamiam (nie spełniając Twoich warunków). upieram się, że sympatyków PiS z "Do Rzeczy" absolutnie warto zaliczyć do tej grupy. Zwłaszcza, że otwartym tekstem każdy z nich wytyka błędy prezesa z pozycji sprzyjających aktualnie rządzącym. Dorzuciłbym do tego Gadowskiego, który z pozycji sympatyka uprawia wobec PiS krytykę totalną, za którą np. stracił program w publicznym radiu.

Skoro więc wyrachowanie jest cnotą, to Ziobro, jest po prostu bohaterem tragicznym.
    Tragicznym to on jest politykiem i prawnikiem. Bohaterem tragicznym w tej całej sytuacji jest Morawiecki, chociaż przez pierwsze trzy lata kadencji o ten tytuł walczył Duda, czy też raczej był wbrew własnej woli na tragiczny ring wystawiany. Morawiecki dobrze wiedział, co robi startując ze stanowiska rządowego i moim zdaniem - w przeciwieństwie do Dudy - się rozwija. Niestety sposoby i wola utrzymania koalicji z Solidarną Polską należą do wyłącznych kompetencji prezesa. Pewną zmienną, zarówno w kwestiach wewnętrznych, jak i sytuacji w PE jest świadome wyekspediowanie całej czołówki frakcji Ziobry poza nim samym do Brukseli. Wkrótce się przekonamy, czy to była jedna z... pomyłek prezesa.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Z tt:
    borys budka na gliwickim rynku tłumaczy wyborcom #emigate

- bo minister plebiak (...)
    - kto?
    - no na twitterze z hejterką (...)
    - na czym? Co to znaczy ta hejterka?
    - no próbowali oczernić sędziów iustitia(...)
    - panie, a co to w ogóle jest ta "justytia"

twitter vs życie

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Z tt:
    Napisane na Twitterze, przez gościa związanego z PiSem bez linku, że sytuacja w ogóle miała miejsce.

Poza tym ten twitt mający w założeniu bronić rządu raczej godzi w inteligencję i wiedzę wyborców.

Legionista Awatar Jaco
    Będzie żarcik:
    "Dopięliśmy swego celu, Paweł Kukiz w Peezelu".
    Gratulacje. Można nie odpisywać.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak
    Ziobro nie jest z PiS-u.
    Będzie żarcik:
    "Dopięliśmy swego celu, Paweł Kukiz w Peezelu".
    Gratulacje. Można nie odpisywać.
    Dwa posty dzieli doba

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Dwa posty dzieli doba
    Nieprzypadkowo.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Kampania w pełni, dwa strzały dla opozycji: wniebowzięty Kuchcinski i EmiGate. Czym odpowie PiS?
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Napisane na Twitterze, przez gościa związanego z PiSem bez linku, że sytuacja w ogóle miała miejsce.

Poza tym ten twitt mający w założeniu bronić rządu raczej godzi w inteligencję i wiedzę wyborców.
    Ale ja to wziąłem jako żart sytuacyjny. Nawet mi się nie chciało sprawdzać czy w ogóle Budka był w Gliwicach bo taką "historyjkę" to każdy może sobie napisać. Tu nie chodzi o czyjąś inteligencję czy jej brak, ludzie na prawdę nie wiedzą o co chodzi i nie siedzą godzinami na TT(większość nie wie nawet co to jest, oprócz młodzieży) gdzie trwa jakaś poyebana wojna. Mają ważniejsze rzeczy na głowie i taka rozmowa mogłaby się teoretycznie wydarzyć i jest jak najbardziej realna co nie znaczy, że się takowa rzeczywiście odbyła.

To kluczowe doprecyzowanie. Bez niego, powtarzam, pojawił się kwantyfikator: "każdy sprzyjający PiS".

https://sjp.pwn.pl/slowniki/kwantyfikator.html
    Konkretnie gdzie Ci się pojawił? Proszę o cytat z mojej wypowiedzi z podkreśleniem podobnym do tego powyżej.

Nawet wśród fanatyków z "G.P." taką postawę można spotkać zwykle w trybie warunkowym: "w danych okolicznościach", "brak alternatywnego podmiotu by skutecznie podjąć konkretne działanie", itd.
    Na tej zasadzie co mój kwantyfikator?

No, w tym miejscu zmniejszyłeś zbiór kibiców PiS zgodny z własną specyfikacją praktycznie do zera - z możliwym wyjątkiem w postaci kota prezesa, o ile ten ostatni dobrze ogarnia kuwetę
    To nie są warunki ani konieczne ani wystarczające. To, co wymieniłem to są symptomy, po których interpretuję sobie postawę danej osoby. To, że sobie przyjąłeś coś jako sztywny wyznacznik, to Twoja nadinterpretacja.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 22-08-2019 o 16:26
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Konkretnie gdzie Ci się pojawił? Proszę o cytat z mojej wypowiedzi z podkreśleniem podobnym do tego powyżej.
    Jak zwykle Ziobro naodpierdala i jak zwykle kibice PiSu zamiast naciskać na pozbycie się Ziobry będą przekonywać że to wszyscy inni sa winni, a Ziobro dalej nie musi ponosić odpowiedzialności...
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/kibic

Na tej zasadzie co mój kwantyfikator?
    Nie rozumiem pytania.

To nie są warunki ani konieczne ani wystarczające. To, co wymieniłem to są symptomy, po których interpretuję sobie postawę danej osoby. To, że sobie przyjąłeś coś jako sztywny wyznacznik, to Twoja nadinterpretacja.
    Sam wprowadziłeś własne "doprecyzowanie" znaczenia postawy dostatecznie określonego w języku polskim. Odnoszę się do jego zakresu, który sam wyznaczyłeś. Trudno zgadywać, co uważasz za warunki, co za symptomy, itd., bo najpierw w ogóle o nich nie wspominasz, a później wcześniejsze "warunki" "w granicach rozsądku" stają się "symptomami" i do tego jeszcze jakąś moją "nadinterpretacją".

Kibic to kibic i tyle w temacie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    Dla mnie ta sprawa to masakra. Nie trawie wszelkiej maści trolli internetowych a co tu dużo mówić support Pisu jest masakryczny (poziom według odrzucający do czytania czegokolwiek). Wszyscy wiedzą że sądy należy zreformować sądy. To co jest obecnie to jest złe. To trzeba zmienić, zreformować, rozpędzić, ale …. jeżeli reformowanie sądów ma wyglądać na zasadzie „Teraz Ku#wa My”… to załamka. Przecież to co robili urzędnicy MS – to jest kur.. no to jest komuna/Rosja. Jakieś anonimy, wyciąganie danych osobowych, programy w TV aby zdyskredytować na zamówienie – no masakra. I tacy kolesie mają zreformować sądy? Ku#wa. To niech mi teraz ktoś powie jak będzie wyglądać taki zreformowany sąd. Reforma - wymieniamy na naszych. To jest reforma? No po ch#ju.
    A czego ty sie spodziewałeś po "dobrej" zmianie? Było qwno za PO to i będzie za PISu...

Jak zwykle Ziobro naodpierdala i jak zwykle kibice PiSu zamiast naciskać na pozbycie się Ziobry będą przekonywać że to wszyscy inni sa winni, a Ziobro dalej nie musi ponosić odpowiedzialności...
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/kibic
    Zaznaczam, że naprawdę nisko oceniam ten poziom argumentacji. Strasznie biedne jest takie czepianie się słówek. Tak jakby to naprawdę miało jakieś znaczenie.

Otóż Rosjanie próbując budować przęsło w wodzie tracili kolejne wbijane pale. Nabijała się z nich połowa rosyjsko i ukraińsko- języcznego netu. Holendrzy stosując nieznaną ruskim technologię zbudowali łuk środkowego przęsła mostu na lądzie, po czym został on osadzony w cieśninie.
    Czy w tym poście, pisząc "Holendrzy" miałeś na myśli każdego z 17 303 291 poddanych króla Wilhelma Aleksandra?

Nie rozumiem pytania.
    Poznałem już po pierwszym akapicie.

Sam wprowadziłeś własne "doprecyzowanie" znaczenia postawy dostatecznie określonego w języku polskim. Odnoszę się do jego zakresu, który sam wyznaczyłeś. Trudno zgadywać, co uważasz za warunki, co za symptomy, itd., bo najpierw w ogóle o nich nie wspominasz, a później wcześniejsze "warunki" "w granicach rozsądku" stają się "symptomami" i do tego jeszcze jakąś moją "nadinterpretacją".

Kibic to kibic i tyle w temacie.
    Kibic to kibic. Jego cechą jest wyraźny zanik obiektywizmu w stosunku do obiektu kibicowania. Oczywistym jest, że nie da się tego zmierzyć ani sprecyzować, więc nie siliłem się na jakieś ostre definicje, tylko luźno opisałem co mam na myśli. Widocznie po prostu tego też nie zrozmiałeś.

W którym miejscu opisałem tę 3-elementową listę "warunkami", że piszesz o nich "wcześniejsze"?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 22-08-2019 o 23:03
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Zaznaczam, że naprawdę nisko oceniam ten poziom argumentacji. Strasznie biedne jest takie czepianie się słówek. Tak jakby to naprawdę miało jakieś znaczenie.
    Dokładnie tak to wyszło w Twoim pierwszym poście o kibicach PiS-u. Najśmieszniejsze, że brniesz w te słówka dobrze wiedząc, że słowa mają znaczenie i kontekst. Nie chce mi się podążać Twoim śladem, każdy może porównać znaczenie słowa kibic używane w języku polskim z tym obwarowanym Twoimi warunkami/niewarunkami/symptomami albo czymś zupełnie innym.

Przykład z Holendrami - cud, miód orzeszki - oczywiście z tamtej wymiany zdań oraz wrzucanych linków nie wyłaniał się obraz sytuacji, w której kilka holenderskich firm poprzez transfer technologii i wykonanie przęsła umożliwiło państwu rosyjskiemu realizację zagrożonej budowy mostu na Krym. Nie, wtedy nie podając żadnego kontekstu, czy źródeł, ja arbitralnie "przewidziałem", co - ogólnie przytoczeni jako kategoria ludzi - Holendrzy w danej sytuacji zrobią Po czym dorzuciłem symptomy uznania przeze mnie kogoś za Holendra. Bo oczywiście obiektywnych kryteriów takiego uznania brak

Szkoda gadać. Może dla odmiany przytoczysz jakiś przykład urzeczywistnienia Twojego proroctwa dot. postawy symptomatycznych kibiców PiS-u? To np. kibic PiS-u, czy Holender?

A tu dość oczywiste podsumowanie ostatniego tygodnia w wykonaniu kibica/niekibica PiS

EDIT: Tymczasem z innej beczki.

Aktualizacja: 23.08.2019, 05:58 Publikacja: 22.08.2019
    Ustawa Anty-447 okazała się bublem

Ustawa, która miała ochronić nas przed roszczeniami, okazała się bublem.
    „Uzasadnienie projektowanych rozwiązań opiera się na błędnych założeniach, a poszczególne projektowane regulacje mogą pozostawać w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym RP” – to podsumowanie opinii, jaką do Sejmu wysłał Sąd Najwyższy. Miażdży projekt, który miał uchronić Polskę przed skutkami amerykańskiej regulacji JUST Act, zwanej ustawą 447
    .

Ustawa, którą Kongres USA przyjął w 2017 roku, zobowiązuje Departament Stanu do przedstawienia raportu o realizacji deklaracji terezińskiej. Ta ostatnia została podpisana w 2009 roku przez 46 państw, w tym Polskę. Cel deklaracji to uregulowanie statusu majątku ofiar Holokaustu i nie jest ona dokumentem prawnie wiążącym. Mimo to w Polsce, szczególnie na prawicy, istnieje obawa, że ustawa 447 może spowodować naciski na przekazywanie mienia organizacjom żydowskim.

BATALIA O USTAWĘ

By temu przeciwdziałać, posłowie Kukiz’15 przedstawili projekt ustawy o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego. I w połowie maja było o włos od jego uchwalenia. Projekt znalazł się w porządku obrad Sejmu, jednak nieoczekiwanie go zdjęto.

W efekcie poseł Robert Winnicki z Konfederacji wdał się w kłótnię z ówczesnym marszałkiem Markiem Kuchcińskim z PiS. – Proszę państwa, to jest świadectwo tego, że PiS zamierza płacić Żydom w związku z ogromnymi roszczeniami majątkowymi! – grzmiał, zanim Kuchciński wyłączył mu mikrofon.

– To jest Sejm czy to jest Kneset? – pytał z kolei autor projektu Tomasz Rzymkowski (wówczas poseł Kukiz’15, potem przeszedł do PiS). Dodawał, że ustawę zdjęto po „telefonie z Tel Awiwu”.

WĄTPLIWE ZAPISY

SN zwraca uwagę, że wbrew temu, co sugeruje projekt, „mienie bezdziedziczne” nie istnieje. „Ostatecznym spadkobiercą ustawowym jest bowiem Skarb Państwa” – pisze.

Podkreśla, że niektóre przepisy godzą w niezawisłość sędziowską, a nawet zagwarantowane w Konstytucji RP prawo do sądu. Autorzy ustawy chcieli bowiem nie tylko wprowadzić „zakaz podejmowania jakichkolwiek czynności zmierzających do zaspokojenia roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego”, ale w dodatku takie działania penalizować. Miałyby grozić za to co najmniej dwa lata więzienia.

Sąd Najwyższy zwraca uwagę na nieostrą definicję „ofiar zbrodni nazistowskich”, a przede wszystkim pisze, że cel projektu może budzić „istotne wątpliwości”. „Należy bowiem podkreślić, że amerykańska ustawa nr 447 (…) nie wiąże się z powstaniem żadnych konkretnych roszczeń” – wywodzi.

To nie pierwsza krytyczna opinia. Wcześniejszą przedstawiła Krajowa Rada Komornicza, też zwracając uwagę na wątpliwości konstytucyjne
    .
    https://www.rp.pl/Polityka/190829723...ie-bublem.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 23-08-2019 o 12:06

Legionista Awatar Jaco
    Wstępna, więc mocno powierzchowna i niedopracowana analiza "afery wymiaru sprawiedliwości": https://www.tysol.pl/a36123-Afera!-A...ze-jednak-nie-
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Taki sobie link, pod rozwagę dla wyciągania pochopnych wniosków przez nielicznych głupków. Ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi:
    https://www.kontrowersje.net/za_afer_emi_nie_sta_adne_wsi_ale_wy_cznie_smr_d_s_ dziowskiej_kasty_po_nazwiskach

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Taki sobie link, pod rozwagę dla wyciągania pochopnych wniosków przez nielicznych głupków. Ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi:
    https://www.kontrowersje.net/za_afer_emi_nie_sta_adne_wsi_ale_wy_cznie_smr_d_s_ dziowskiej_kasty_po_nazwiskach

Jacusiu, od kiedy kogoś interesuje pionek - wykonawca ? Ważny jest ten kto zleca.

Legionista Awatar Jaco
    Reminiscencje:
    Cytat Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
    To tak jak wczoraj z Greyem

Jacusiu ja tu urodzony. Oceniasz ludzi skąd pochodzą, ile maja lat i ile zarabiają? Pozory myla Jaculku
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Dokładnie tak to wyszło w Twoim pierwszym poście o kibicach PiS-u. Najśmieszniejsze, że brniesz w te słówka dobrze wiedząc, że słowa mają znaczenie i kontekst. Nie chce mi się podążać Twoim śladem, każdy może porównać znaczenie słowa kibic używane w języku polskim z tym obwarowanym Twoimi warunkami/niewarunkami/symptomami albo czymś zupełnie innym.
    Piszemy w temacie polityka, gdzie postawę "kibicowską" rozsądny człowiek będzie oceniał jako negatywną ze względu na prymat emocji u kibica, co nie jest cnotą jeśli chodiz o politykę. O takim znaczeniu i kontekście wiedziałem, i zakładałem, że nie trzeba tego komukolwiek tłumaczyć.

Przykład z Holendrami - cud, miód orzeszki - oczywiście z tamtej wymiany zdań oraz wrzucanych linków nie wyłaniał się obraz sytuacji, w której kilka holenderskich firm poprzez transfer technologii i wykonanie przęsła umożliwiło państwu rosyjskiemu realizację zagrożonej budowy mostu na Krym. Nie, wtedy nie podając żadnego kontekstu, czy źródeł, ja arbitralnie "przewidziałem", co - ogólnie przytoczeni jako kategoria ludzi - Holendrzy w danej sytuacji zrobią Po czym dorzuciłem symptomy uznania przeze mnie kogoś za Holendra. Bo oczywiście obiektywnych kryteriów takiego uznania brak
    Niczego innego, niż tego, że w Twoim przypadku można się było kontekstu domyślić, a w moim przypadku niczego się nie można było domyślić i od początku miałem na myśli 100% populacji kibiców PiSu, się nie spodziewałem.

Szkoda gadać. Może dla odmiany przytoczysz jakiś przykład urzeczywistnienia Twojego proroctwa dot. postawy symptomatycznych kibiców PiS-u? To np. kibic PiS-u, czy Holender?

A nie no, skoro pan Smoktunowicz tak napisał, to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno - w kontekście tego co napisałem, niczego to nie udowadnia, ani nie obala. Pan Smoktunowicz pisze o tym skąd się wzięła afera, a ja się odnosiłem do tego, że ludzie Ziobry uznali, że warto z tego skorzystać.

Dowiem się w którym miejscu napisałem o liście, że jest listą warunków, czy powinienem uznać, że w ramach jakiejś podrzędnej wymiany zdań na forum używasz manipulacyjnych metod rodem z Czerskiej, intencjonalnie wkładając w moje posty słowa, których nie użyłem, a wręcz pisałem coś przeciwnego?
    Do której listy tak na marginesie dodałbym jeszcze pozycję:
    - sprowadza dyskusję na nieistotne wątki, żeby tylko wykazać, że wypowiedź adwersarza zawiera jakiekolwiek błędy

Postaram się ograniczyć i tak rzadkie moje wypowiedzi tu, bo następnym razem pewnie znajdziesz literówkę w moim poście i zapragniesz na tej podstawie wykazywać, że miałem na myśli coś innego niż miałem.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Papa Smerf Zobacz posta
    Jacusiu, od kiedy kogoś interesuje pionek - wykonawca ? Ważny jest ten kto zleca.
    Jaculek dwoi się i troi żeby znajdować jakieś pierdoly. Biedak pewnie zarywa noce
    Mógłby wrzucić najnowszy sondaż

Legionista Awatar b.
    Reminiscencje:

Zawsze wracają te kodziarskie ameby

I najlepsze jest to, że się wstydzą samych siebie - ile razy mapet twierdził, że nie jest mapetem?

A ten L. to kolejne wcielenie Obiektywnego81, Janusza, później był chyba Mateuszem283 czy jakoś tak - przy nim nawet mapet to wulkan intelektu

Legionista Awatar Foxx
    Nie różnią się pod tym względem od politycznych idoli

Piszemy w temacie polityka, gdzie postawę "kibicowską" rozsądny człowiek będzie oceniał jako negatywną ze względu na prymat emocji u kibica, co nie jest cnotą jeśli chodiz o politykę. O takim znaczeniu i kontekście wiedziałem, i zakładałem, że nie trzeba tego komukolwiek tłumaczyć.
    To, że należysz do osób, które oczekują, że reszta będzie widziała wszystko Twoimi oczami ma średni wpływ na stan faktyczny. Tak było z kwestią antykomunizmu, tak i z tą. Tym razem poszedłeś jeszcze dalej - sami Ziemkiewicz, czy Warzecha mówili o sobie w "Salonikach politycznych", że "realia polskiej polityki sprawiają, że są skazani na kibicowanie PiS-owi". Drugi z nich najczęściej podkreślał, że w jego przypadku dotyczy to raczej konkretnych działań. Sam parokrotnie napisałem, że również poczuwam się do kibicowania PiS-owi. No i co? Mam się nie poczuwać, bo Twoim zdaniem "rozsądny człowiek będzie coś tam oceniał"? A niech sobie ocenia - w sporze politycznym nie jestem neutralny i sprzyjam konkretnej stronie, kibicując jej w nadchodzących wyborach.

Niczego innego, niż tego, że w Twoim przypadku można się było kontekstu domyślić, a w moim przypadku niczego się nie można było domyślić i od początku miałem na myśli 100% populacji kibiców PiSu, się nie spodziewałem.
    Stosując pojęcie "kibica" o znaczeniu innym, niż powszechnie używane i nie informując o tym raczej powinieneś się spodziewać.

A nie no, skoro pan Smoktunowicz tak napisał, to bardzo mi z tego powodu wszystko jedno - w kontekście tego co napisałem, niczego to nie udowadnia, ani nie obala. Pan Smoktunowicz pisze o tym skąd się wzięła afera, a ja się odnosiłem do tego, że ludzie Ziobry uznali, że warto z tego skorzystać.
    Chodzi o wątek, w którym napisałeś, że "kibice PiS-u" będą bronić Ziobry. Powtarzam proste kwestie:

1. Przykład sytuacji, w której "kibice PiS-u" bronią Ziobry?

2. Czy wklejona przeze mnie ocena sytuacji przez Ziemkiewicza czyni z niego "kibica PiS-u"?

3. Czy ocena Smoktunowicza czyni z niego "kibica PiS-u"?

Dowiem się w którym miejscu napisałem o liście, że jest listą warunków, czy powinienem uznać, że w ramach jakiejś podrzędnej wymiany zdań na forum używasz manipulacyjnych metod rodem z Czerskiej, intencjonalnie wkładając w moje posty słowa, których nie użyłem, a wręcz pisałem coś przeciwnego?
    Do której listy tak na marginesie dodałbym jeszcze pozycję:
    - sprowadza dyskusję na nieistotne wątki, żeby tylko wykazać, że wypowiedź adwersarza zawiera jakiekolwiek błędy
    Nie chciałem Ci robić jakiejś przykrości, ale rozumiem że wątek z Czerską miał mnie zmotywować. Proszę uprzejmie

- kto nie przyjmuje podobnych kryteriów względem PiSu, jest wrogiem PiSu
    i tak dalej, i tym podobne. Z zachowaniem zdrowego rozsądku.
    warunki (...)

2. "zespół cech predestynujących kogoś do czegoś"
    https://sjp.pwn.pl/slowniki/warunki.html

Naprawdę sądzisz np., że gdy zadasz pytanie nie informując, że pytasz (brak słowa "pytanie" w Twoim poście) w rzeczywistości... zrobisz coś przeciwnego?

Postaram się ograniczyć i tak rzadkie moje wypowiedzi tu, bo następnym razem pewnie znajdziesz literówkę w moim poście i zapragniesz na tej podstawie wykazywać, że miałem na myśli coś innego niż miałem.
    Wystarczyło na samym początku napisać, co miałeś.

Uprawnienia umieszczania postów