Strona 1900 z 1934 PierwszyPierwszy ... 90014001800185018901896189718981899190019011902190319041910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,971 do 57,000 z 57993

Wątek: Polityka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
    A czym jeszcze te ceny są spowodowane?
    Mi w warzywniaku typ w kolejce powiedział, że to "przez PIS i Kaczora", ale może masz jakieś sensowniejsze dane
    Nie, nie. W warzywniaku ceny spowodowane są przez suszę, za którą odpowiada "PiS i Kaczor". Zamiast wydawać 500+ mógł podlać wodą(woda+) pola i sady.

Legionista Awatar krzysiek1916
    Cytat Zamieszczone przez Mach Zobacz posta
    No i może dobrze, chociaż nie wiem czy jest to jakieś zabezpieczenie.

Sam zastanawiam się kiedy zdecydują sie podnieść stopy procentowe bo inflacja w tym roku jest naprawdę spora. Po pierwsze ceny warzyw i owoców w tym roku to jakiś kosmos i na pewno nie jest to spowodowane jedynie suszą. Po drugie lokaty sa bardzo nisko oprocentowane.
    Tak krótko włączając się do dyskusji, to wzrost cen spowodowany jest przede wszystkim:
    - wzrostem kosztów energii elektrycznej dla firm,
    - wzrostem kosztów pracy, w tym wynagrodzeń (skoro popieramy podwyżki płacy minimalnej, to solidarnie je współfinansujemy wyższymi cenami - tu widać duży wpływ np. ochrony czy firm sprzątających, gdzie jest najwięcej pracowników na minimalnych stawkach),
    - wprowadzeniem split payment (w przyszłości obowiązkowego) i powszechnymi kontrolami przedłużającymi zwroty VAT (firmy muszą to zastąpić innym źródłem finansowania, za które płacą - a koszty przerzucają dalej),
    - dodatkowymi kosztami prowadzenia działalności (np. podatek od nieruchomości o wartości >10 mln PLN, opłata retencyjna, wzrost kosztów i opłat bankowych).

Dodatkowo w przypadku warzywnictwa też suszą (mniejsze zbiory).
    Tutaj można się śmiać, że to wina Kaczora/Tuska/Kukiza (ogólnie polityków), ale taka jest prawda. System zarządzania wodą w Polsce leży i kwiczy. Od lat jest zaniedbywany przez kolejne rządy i nikt z tym nic nie robi.
    W efekcie mamy sytuację, że jest powódź i podtopienia, a za miesiąc susza.
    Gdyby sensownie zbudować system zbiorników retencyjnych (+ kontrolować systemy melioracji), a potem nim sprawnie zarządzać, można byłoby uniknąć obu problemów (lub choćby je znacznie ograniczyć).
    Ale w naszych realiach wygląda to tak, że tworzy się spółkę (Wody Polskie), wprowadza dodatkowe opłaty (za zmniejszenie retencji wody) i tylko liczy pieniążki. A jak jest problem, to się mówi, że "to pogoda/klimat i na to nie mamy wpływu".

Ja nie oceniam czy powyższe jest dobre czy złe - taki jest obieg w gospodarce. Państwo chce wydawać/rozdawać więcej => musi pozyskać pieniądze => wprowadza dodatkowe obciążenia fiskalne => firmy przerzucają to na odbiorców podnosząc ceny. I tyle.

PS. A co do wzrostu stóp procentowych, to polecam wczorajszą Rzepę - artykuł "Stopy jednak mogą się ruszyć". A w nim info, że coraz bardziej prawdopodobna jest OBNIŻKA stóp (pomimo inflacji najwyższej od roku 2012). Cytując dokładnie "jest już w zasadzie przesądzona".

Legionista Awatar TNTP
    Ta najwyższa inflacja od 2012 jest jedna z najniższych w całej Europie to raz, dwa cieszę sie że zdefiniowales przyczyny „drożyzny” produktów rolnych, tylko ja tak nieśmiało zauważę, że
    - cenami rownież tychże produktów rządzą podstawowe prawa podaży i popytu
    - od kilkunastu lat jesteśmy w Unii Europejskiej, z czym wiąże sie swoboda przepływu towaru i takie same trendy jak w Polsce, są zauważalne w całej UE. Ale rozumiem, że jakbyśmy budowali zbiorniki retencyjne to to by sie problem sam z siebie rozwiązał.

Realnie problem cen produktów rolnych w Polsce jest spowodowany przede wszystkim polityka pośredników.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    https://www.money.pl/emerytury/emery...81627265a.html

Informuje o tym "Wyborcza" więc trzeba dzielić przez 17. A co drodzy forumowicze myślą o ewentualnym programie #FerdynandKiepskiNaEmeryturze?
    Money.pl kilka godzin później.
    https://www.money.pl/gospodarka/emer...92871297a.html
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar aDHd
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
    T
    Tutaj można się śmiać, że to wina Kaczora/Tuska/Kukiza (ogólnie polityków), ale taka jest prawda. System zarządzania wodą w Polsce leży i kwiczy. Od lat jest zaniedbywany przez kolejne rządy i nikt z tym nic nie robi.
    W efekcie mamy sytuację, że jest powódź i podtopienia, a za miesiąc susza.
    Gdyby sensownie zbudować system zbiorników retencyjnych (+ kontrolować systemy melioracji), a potem nim sprawnie zarządzać, można byłoby uniknąć obu problemów (lub choćby je znacznie ograniczyć).
    Ale w naszych realiach wygląda to tak, że tworzy się spółkę (Wody Polskie), wprowadza dodatkowe opłaty (za zmniejszenie retencji wody) i tylko liczy pieniążki. A jak jest problem, to się mówi, że "to pogoda/klimat i na to nie mamy wpływu".
    https://www.wrp.pl/program-rozwoju-retencji-2020-2027/
    Coś tam się jednak dzieje w temacie, chociaż aktualnie rządzą "ci co nic nie robią".
    Jeszcze tylko spacyfikować ekologów i może program ruszy.
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Realnie problem cen produktów rolnych w Polsce jest spowodowany przede wszystkim polityka pośredników.
    A jak by nie było pośredników, albo by byli uczciwi, to by papryka lepiej obrodziła i była po 5 PLN a nie po 16?
    Ostatnio edytowane przez aDHd ; 14-08-2019 o 16:10

Legionista Awatar krzysiek1916
    Ta najwyższa inflacja od 2012 jest jedna z najniższych w całej Europie to raz
    Nie zgodzę się. Nasza inflacja jest wyższa niż HICP, a w podziale na kraje najbardziej aktualne dane znalazłem na maj 2019:
    https://businessinsider.com.pl/finan...j-2019/brbrltw
    Osobną kwestią jest to, czy chcemy wysokiej inflacji czy nie (bo jej przyczyny mogą być bardzo różne). Ja wcale nie stwierdziłem czy to dobrze czy źle, a jedynie przytoczyłem fakt, że jest najwyższa od 2012. I to w kontekście dyskusji o stopach %, gdzie zazwyczaj ze wzrostem inflacji podąża wzrost stóp. Tylko tyle.

, dwa cieszę sie że zdefiniowales przyczyny „drożyzny” produktów rolnych
    Źle mnie zrozumiałeś. W pierwszej części posta nie pisałem tylko o produktach rolnych, a bardziej ogółem.
    Dodatkowo co do suszy napisałem "dodatkowo", ale absolutnie nigdzie nie stwierdzam, że moja lista jest kompletna.

tylko ja tak nieśmiało zauważę, że
    - cenami rownież tychże produktów rządzą podstawowe prawa podaży i popytu
    - od kilkunastu lat jesteśmy w Unii Europejskiej, z czym wiąże sie swoboda przepływu towaru i takie same trendy jak w Polsce, są zauważalne w całej UE.
    (...)
    Zgadzam się.
    Dlatego wcześniej wskazywałem, że są czynniki zwiększające koszty dla różnych działalności. I jak taki pośrednik też to odczuwa, to podwyższa marże. Efekt robi się lawinowy im więcej pośredników w łańcuszku.

Ale rozumiem, że jakbyśmy budowali zbiorniki retencyjne to to by sie problem sam z siebie rozwiązał.
    To już Twój (bardzo spłycający problem) wniosek...
    Ja pisałem o zbiornikach w kontekście suszy i możliwości przeciwdziałania.

E: aDHd - dzięki za info. Chociaż "póki nie zobaczę koparek..."
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1916 ; 14-08-2019 o 16:16

Legionista Awatar zizou
    Ta najwyższa inflacja od 2012 jest jedna z najniższych w całej Europie
    https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/refreshTableAction.do

Z dostępnych danych za lipiec tylko dwa kraje (Słowacja i Łotwa) należące do UE miały wyższą inflację niż Polska, jeden (Litwa) taką samą.
    Z krajów dla których nie znalazłem danych, Rumunia i Węgry prawdopodobnie będą miały wyższą inflację. Prawdopodobnie też Holandia. Zbliżony wynik może być w Czechach, Estonii i Bułgarii.

Jakby nie liczyć; 5 do 8 krajów z wynikiem gorszym lub podobnym. Na 28 w UE. Czyli minimum 19 z lepszym wynikiem za lipiec

P.S. link chyba nie działa, ale tabele Eurostatu są ogólnodostępne.
    Ostatnio edytowane przez zizou ; 14-08-2019 o 16:29
    "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Legionista Awatar Jaco
    Mistrzowskie wystąpienie "antysystemowca" Pawła Kukiza na konwencji krajowej PSL. Ciekawe, czy tym razem nabierze kolejne kilkadziesiąt tysięcy naiwniaków.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar R.
    Czyli do senatu będzie startować w koalicji z KO. Brawo.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    O ile dobrze pamietam, a pamiętam dobrze (sprawdziłem w niedawnej ankiecie), 11 szanownych uczestników Naszego jeszcze szacowniejszego forum, deklarowało oddanie głosu na świeżaka- antysystemowca. W związku z ostatnimi wydarzeniami, ktoś coś?

Ale żeby nie było. Mnie też się zdarzało być przerobionym przez niewartościowych ludzi. Dlatego starzejemy się, nabywamy doswiadczenia i takie tam. I nadal zachowujemy ideały.
    Ostatnio edytowane przez szaka ; 18-08-2019 o 00:16

Antysystemowiec w systemie - to zawsze kończy się tak samo: albo system go wypluwa i on, ofiara systemu, musi to zaakceptować, albo stopniowo zaczyna kochać system i wpisywać się weń, oczywiście z "rewizjonistycznych" pozycji. I pomijam tu dyskutowalny autentyzm Kukiza-startującego-do-polityki, jako osoby wpisującej się w tę kategorię.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Gintleman Awatar księciuniu
    Kłamca
    ‏ @klamca
    4h4 hours ago

Donald, matole,
    Z twojej listy startują kibole.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

GieKaeSiak
    Jak tam się podoba najnowsza aferka w Ministerstwie Sprawiedliwości? Wiceminister już po dymisji, tłumaczył się niczym Jażdżewski po sławetnym przemówieniu

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Jak tam się podoba najnowsza aferka w Ministerstwie Sprawiedliwości? Wiceminister już po dymisji, tłumaczył się niczym Jażdżewski po sławetnym przemówieniu
    Ja tam nic nie rozumiem i za uja nie ogarniam o co tam na prawdę chodzi. Ocb w tym trollingu? Kto tam kogo zatrudniał? Jakaś babka, jakiś jej mąż(zarzuca jej jakieś ćpanie), wszędzie piszą co innego, opozycja żąda głowy Ziobry. Ktoś coś?

Legionista Awatar rey
    Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Ja tam nic nie rozumiem i za uja nie ogarniam o co tam na prawdę chodzi. Ocb w tym trollingu? Kto tam kogo zatrudniał? Jakaś babka, jakiś jej mąż(zarzuca jej jakieś ćpanie), wszędzie piszą co innego, opozycja żąda głowy Ziobry. Ktoś coś?
    I to jest kwintesencja tego, jak tzw. "zwykły Polak" będzie to odbierał i jaki to będzie miało wpływ na wynik wyborów. Mainstream z garstką ludzi, którzy toczą wojny na TT przez 2 tygodnie będą mieć używanie, a później wyskoczy coś nowego i wsio.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

GieKaeSiak
    Raczej:
    Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry stoi za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Onet ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia".

• Kilku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości poprzez udostępnianie wrażliwych informacji z życia prywatnego mogło zaszkodzić już co najmniej 20 sędziom
    • Jakie to były informacje? Chodzi m.in. o prywatny adres szefa jednego z sędziowskich stowarzyszeń
    • Niektóre akcje wiceminister Piebiak -€” który sam jest sędzią - osobiście aprobował, dając zielone światło na publikacje medialne. O efektach miał informować niezidentyfikowanego "Szefa"
    • Między ministerstwem a mediami sprzyjającymi PiS pośredniczyła kobieta o imieniu Emilia, niezatrudniona w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej nazwisko znamy i zachowujemy do wiadomości redakcji. Materiały kompromitujące sędziów wrzucała także do sieci
    • "Znam tę panią z Twittera. Nie wiem, co i gdzie wysyłała. Nie będę się wypowiadał na temat kontaktów z nią" -€” mówi Onetowi wicemin. Łukasz Piebiak

Akcja dyskredytowania głośnego krytyka polityki PiS prof. Krystiana Markiewicza, szefa "Iustitii", opierała się na anonimowej historii zawierającej plotki, pogłoski i domysły na temat jego życia prywatnego, w tym intymnych kontaktów z kobietami oraz sposobów budowania swojej pozycji w środowisku sędziowskim. Dokument wiceministrowi sprawiedliwości przekazała w czerwcu 2018 r. kobieta o imieniu Emilia, choć jak wynika z korespondencji, którą ujawniamy poniżej, wiceminister już wcześniej tę notatkę widział. To Emilia osobiście, współpracując z wiceministrem Piebiakiem, przeprowadzała dyskredytację sędziego Markiewicza: anonimowo rozsyłała, m.in. do mediów, kompromitujące materiały.

Prywatnie Emilia jest związana z jednym z pracowników Krajowej Rady Sądownictwa, sędzią, który wcześniej pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dała się poznać też jako internetowa hejterka, która pod pseudonimem w bardzo ostry sposób atakowała w mediach społecznościowych sędziów. To jeden z jej wpisów na Twitterze dotyczący sędziego Waldemara Żurka, znanego z krytyki działań PiS: "€žWyp...!!! Przynosisz uczciwym sędziom wstyd a Polsce hańbę"€. Pisała też o nim "won z Polski gnido".

Nasze źródła potwierdzają, że Emilia dała im dostęp do swojego konta na Twitterze, by można było skopiować historię jej wpisów, także tych wykasowanych. W rozmowie z Onetem kobieta przyznała, że "bardzo wstydzi się tego, co robiła i że swoimi działaniami mogła zaszkodzić co najmniej 20 sędziom".

Mamy dowody, że Emilia pozostawała w bezpośrednim kontakcie z ministrem Piebiakiem, z którym na komunikatorach WhatsApp oraz Messenger ustalała sposoby kompromitowania sędziów w mediach społecznościowych oraz w mediach prorządowych.
    Aby zdyskredytować Krystiana Markiewicza, Emilia postanowiła rozesłać anonimowo szkalujące go informacje z czterostronicowego anonimu do wszystkich oddziałów Stowarzyszenia "Iustitia" oraz do niego samego, pocztą na adres domowy.
    Onet jest w posiadaniu dowodów na to, że Łukasz Piebiak taki plan w pełni zaaprobował przed jego realizacją.
    w linku są rozmowy i screeny:
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...-dobra/j6hwp7f

Legionista Awatar Stout
    Czekam cierpliwie ,aż wypłynie reszta rozmów .
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Moriarty
    Znaczące jest milczenie Ziobry. W innych przypadkach pierwszy był na konferencjach...
    Bazinga!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Znaczące jest milczenie Ziobry. W innych przypadkach pierwszy był na konferencjach...
    ,Ziobro właśnie zdymisjonował gościa, który udostępniał tej damie materiały. Teraz czekamy na prawdę o owych "prześladowanych" sędziach.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    I to jest kwintesencja tego, jak tzw. "zwykły Polak" będzie to odbierał i jaki to będzie miało wpływ na wynik wyborów. Mainstream z garstką ludzi, którzy toczą wojny na TT przez 2 tygodnie będą mieć używanie, a później wyskoczy coś nowego i wsio.
    No coś Ty, teraz to jest prawdziwy gamechanger

Nadchodzi przesilenie wiosenne

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    ,Ziobro właśnie zdymisjonował gościa, który udostępniał tej damie materiały. Teraz czekamy na prawdę o owych "prześladowanych" sędziach.
    Brawo, ludzki Pan jesteś. Szybko przeszedłeś do porządku. W głowie Jaco to pewnie jest zorganizowana akcja niemieckich dziennikarzy Axel Springer przeciw demokratycznemu Państwu Polskiemu i jego niewinnych obywateli.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar Moriarty
    Bazinga!

Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    I to jest kwintesencja tego, jak tzw. "zwykły Polak" będzie to odbierał i jaki to będzie miało wpływ na wynik wyborów.Mainstream z garstką ludzi, którzy toczą wojny na TT przez 2 tygodnie będą mieć używanie, a później wyskoczy coś nowego i wsio.
    Jako zwykły Polak, choć z doświadczeniem w kwestii wymiaru sprawiedliwości, w szczególności w sprawach cywilnych, uważam, że polscy sędziowie to ***** sprzedawczykowie I jechać z nimi jak z furą gnoju, bo sądownictwo w tym kraju to patologia, pamiętająca czasy stalinizmu.
    Najlepszą rekomendacją, kto jest kim, będzie zawsze opór wobec zmian, jakie przeprowadzić próbuje aktualny rząd. Tak jak miało to miejsce np. w przypadku trybunału.
    Lewactwo nie jest cool.

Legionista Awatar bloniaq
    Jak zwykle Ziobro naodpierdala i jak zwykle kibice PiSu zamiast naciskać na pozbycie się Ziobry będą przekonywać że to wszyscy inni sa winni, a Ziobro dalej nie musi ponosić odpowiedzialności...
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Somebody
    Jeżeli ktoś myśli, że cała ta sprawa była samowolką ze strony Piebiaka, to gratuluję poczucia humoru

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Jak zwykle Ziobro naodpierdala i jak zwykle kibice PiSu zamiast naciskać na pozbycie się Ziobry będą przekonywać że to wszyscy inni sa winni, a Ziobro dalej nie musi ponosić odpowiedzialności...
    Ziobro nie jest z PiS-u.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Dwa pytanka:

1. Poproszę o jeden przykład wtopy Ziobry, gdy forumkowi kibice PiS nie dość, że zajęli jednorodne stanowisko, to jeszcze twierdzili - jak wyżej.

2. Poproszę o podpowiedź, jakich narzędzi mogą użyć pro-PiS-owscy forumowicze, by naciskać Kaczora-dyktatora, by pozbył się Ziobry:

- ankiety na forum

- podczepionej na górze w formie ogłoszenia petycji

- poproszenia Woytka o publikację na LL stanowczego żądania, by Morawiecki wywalił Ziobrę z rządu, bo inaczej przestaną kibicować PiS-owi i wklejać cytaty z platformersów LGBTQWERTY+ robiące za memy bez modyfikacji

?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Ziobro nie jest z PiS-u.
    Ale ja nie napisałem, żeby się go pozbyć z PiSu tylko żeby się go pozbył PiS. Oczywistym jest że z rządu i ZP.

@Foxx
    1a. Nie ograniczałem kibiców PiSu tylko do forum.
    1b. Nie muszą zawsze zajmować jednorodnego stanowiska żebym mógł napisać to co napisałem.
    1c. Skoro nie pojawiają się głosy wśród kibiców PiSu że Ziobro powinien ponieść za coś odpowiedzialność to nie zamierzam uznawać że to wlasnie kibice mają na mysli milcząc lub tylko przyznając że coś jest jego winą (co w realiach polityki nie jest tożsame z ponoszeniem odpowiedzialności)
    2. Nie wiem jakich narzędzi - może tych samych których użyto w przypadku marszałka-podróżnika. Podobno podał się do dymisji w związku z negatywnym odbiorem jego działań przez społeczeństwo. Czyli się da. Chyba nie sądzisz że to negatywny odbiór wśród kibiców PO miał na to wpływ...
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 21-08-2019 o 13:30
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów