Strona 1897 z 1902 PierwszyPierwszy ... 8971397179718471887189318941895189618971898189919001901 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,881 do 56,910 z 57051

Wątek: Polityka

Legionista Awatar BlackAdder
    W sumie masz rację, rozemocjonowałem się, bo jakiś taki dziwny ten wyrok.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Moriarty
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    W sumie masz rację, rozemocjonowałem się, bo jakiś taki dziwny ten wyrok.
    Na pierwszy rzut oka faktycznie dziwny. Ciekawe by było poznać uzsadnienie. Ale jeśli prawdą jest, że było ciemno, padało a on jechał 20km/h.... No to niech pierwszy rzuci kamieniem kto się nigdy w życiu nie zagapił/nie zauważył czy zrobił inną głupotę w takich warunkach. Co oczywiście nie jest też usprawiedliwieniem.

Szukając informacji o Najsztubie znalazłem artykuł na DoRzeczy: https://dorzeczy.pl/kraj/106224/Sad-...Najsztuba.html. No i rozwaliło mnie źródło informacji. GW i TVN? To jak, są wiarygodni czy nie, bo już się pogubiłem.
    Bazinga!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    i co to zmienia z mojej wypowiedzi? Jest wyrok TK, jest on wiążący. Ustawa której wyrok dotyka nie ma mocy. A że ustawodawca nie zmienił przepisów? Nie ma znaczenia dla porządku prawnego.
    Przystopuj trochę z egzegezą stanu prawnego - po drodze pogubiły się przypadki związane z orzekaniem o zakresie w jakim dana ustawa jest uznana za niezgodną z Konstytucją. TK najczęściej kwestionuje konkretne fragmenty ustaw. A skutki są takie:

15.04.2014

Niewykonanie orzeczenia TK może doprowadzić do powstania luki prawnej, skoro zakwestionowane przepisy przestają obowiązywać, a nowych nie ma. „Tego typu luka prawna może rodzić komplikacje dla organów stosujących prawo” – podkreśla w sprawozdaniu sam trybunał.

– W skrajnym przypadku może to doprowadzić do paraliżu funkcjonowania danej instytucji. W praktyce wielokrotnie powstawała obawa takiego zjawiska, np. w przypadku dostosowania systemu prawnego do orzeczenia o niekonstytucyjności instytucji asesora sądowego – wskazuje dr Bartłomiej Opaliński.

Trybunał przypomina również, że „bezskuteczny upływ terminu odroczenia (mocy obowiązującej wyroku TK – red.) może rodzić pośrednie skutki, jakimi są wznowienie postępowania oraz konieczność wynagrodzenia szkody wyrządzonej przez niezgodne z prawem działanie organu władzy publicznej”.
    https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...-za-dlugo.html

Tyle na temat znaczenia dla porządku prawnego.

Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Poczytaj dobrze, wyszukiwanie w google nie boli. Staruszka miała połamane kilka żeber. No chyba, że sąd zasądził nawiązkę dla nieboszczki. A za OC i resztę dostał grzywnę.
    Ja o tym nie czytałem, tylko usłyszałem, że zmarła kilka tygodniu po wypadku. Info było ulepione w ten sposób, że sugerowało komplikacje. Faktycznie mogłem sprawdzić, więc przyznaję rację. Nie zmienia to faktu, że każdy może sobie odpowiedzieć, jaki wyrok by dostał "Polak-szarak" za potrącenie na pasach pieszej, mając wcześniej zabrane prawko i nie posiadając ważnego dowodu rej. No i czy sąd byłby zainteresowany, czy babcia wchodząc na pasy przekroczyła szybkość dźwięku, czy światła.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Zmiany, zmiany, zmiany:
    Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Tomasz Rzymkowski został członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczasowy poseł Kukiz‘15 (był wiceszefem klubu) ma też kandydować w jesiennych wyborach do Sejmu z list PiS. Według naszych informacji, ma dostać wysokie, drugie miejsce w okręgu w Łódzkiem, z którego startował również przed czterema laty.

Razem z Rzymkowskim szeregi klubu PiS formalnie zasilili też Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski, którzy również trafili do Sejmu z list Kukiz‘15. Ostatnio byli jednak niezrzeszeni.
    Wczoraj Komitet Polityczny PiS zatwierdził wszystkie listy wyborcze. Znalazło się na nich kilku posłów Kukiz‘15. Według naszych informatorów to pięć osób. Poza wspomnianą trójką, najbardziej prawdopodobne jest, że chodzi o Elżbietę Zielińską i Jerzego Kozłowskiego.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Przystopuj trochę z egzegezą stanu prawnego - po drodze pogubiły się przypadki związane z orzekaniem o zakresie w jakim dana ustawa jest uznana za niezgodną z Konstytucją. TK najczęściej kwestionuje konkretne fragmenty ustaw. A skutki są takie:

https://prawo.gazetaprawna.pl/artyku...-za-dlugo.html

Tyle na temat znaczenia dla porządku prawnego.

Ja o tym nie czytałem, tylko usłyszałem, że zmarła kilka tygodniu po wypadku. Info było ulepione w ten sposób, że sugerowało komplikacje. Faktycznie mogłem sprawdzić, więc przyznaję rację. Nie zmienia to faktu, że każdy może sobie odpowiedzieć, jaki wyrok by dostał "Polak-szarak" za potrącenie na pasach pieszej, mając wcześniej zabrane prawko i nie posiadając ważnego dowodu rej. No i czy sąd byłby zainteresowany, czy babcia wchodząc na pasy przekroczyła szybkość dźwięku, czy światła.
    No właśnie to jest ciekawe. Nie znamy praktyki i statystyk orzecznictwa, więc chyba nie ma się co wymądrzać. Pewnie wchodzi tu też w grę kwestia kasy na dobrego adwokata. Podobnie jest z Durczokiem (żeby nie było, nie bronię go, powinien dostać ostro w d...).
    Bazinga!

Legionista Awatar Foxx
    No właśnie to jest ciekawe. Nie znamy praktyki i statystyk orzecznictwa, więc chyba nie ma się co wymądrzać. Pewnie wchodzi tu też w grę kwestia kasy na dobrego adwokata. Podobnie jest z Durczokiem (żeby nie było, nie bronię go, powinien dostać ostro w d...).
    Otóż ja znam osobiście dwa przypadki podobne do Najsztuba, tyle że panowie posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Zasądzono im po grube kilkadziesiąt tysi nawiązki. W jednym przypadku czasowo zabrano prawko w sytuacji, gdy samochód był narzędziem pracy.

No, z Durczokiem to już żart, Tym razem ja mogę odesłać do Google'a po sprawdzenie, jakie wyroki - i przede wszystkim z którego paragrafu - zapadają wyroki za jazdę powyżej dwóch promili w bani.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Otóż ja znam osobiście dwa przypadki podobne do Najsztuba, tyle że panowie posiadali wszystkie niezbędne dokumenty. Zasądzono im po grube kilkadziesiąt tysi nawiązki. W jednym przypadku czasowo zabrano prawko w sytuacji, gdy samochód był narzędziem pracy.

No, z Durczokiem to już żart, Tym razem ja mogę odesłać do Google'a po sprawdzenie, jakie wyroki - i przede wszystkim z którego paragrafu - zapadają wyroki za jazdę powyżej dwóch promili w bani.
    No cóż, do wyroku to jeszcze daleko, więc nie ma co wyrokować na zapas . Chyba, że miałeś na myśli areszt.
    Bazinga!

Przystopuj trochę z egzegezą stanu prawnego
    zgodnie z Twoim cytatem:

Z kolei dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego, zwraca uwagę, że jeżeli mamy do czynienia z wyrokiem TK, który powinien znaleźć odzwierciedlenie w przepisach prawa, a ustawodawca nic w tym kierunku nie robi, to w ten sposób narusza konstytucję.

– Ta bowiem stanowi, że wyroki TK są ostateczne i mają moc powszechnie obowiązującą – wskazuje dr Piotrowski.
    a liczba 48 zmienia się na 78 - od 1998 roku.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 31-07-2019 o 13:17
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar KRA
    Najsztub od poważniejszego wyroku (jakiegokolwiek wyroku) za kierowanie pojazdem bez uprawnień wykpił się pewnie tym, że zgodnie ze stanem prawnym on te uprawnienia w dalszym ciągu posiadał. Wniosek policji o cofnięcie uprawnień za przkroczenie punktów karnych leżał sobie w starostwie przez 7 lat (ciekawe dlaczego). Póki nie zostanie wydana decyzja administracyjna (na wniosek policji) to samo zabranie prawka przez policję nic nie powoduje w świetle prawa. Dla mnie totalna głupota. Nie wnikam już w okoliczności samego wypadku, choć dziwne jest, że jadąc ponoć 20km/h nie zauważył wchodzącej (przecież nie wbiegła) 75-latki. Chyba, że wyszła nagle zza zaparkowanego przy pasach samochodu.

Legionista
    Przypadek Najsztuba to trochę taki dziadek z wermachtu. Brak badań, czy prawa jazdy to wykroczenie i nie przyczyniło się bezpośrednio do samego zdarzenia. Nie jest też tak, że zawsze za potrącenie na przejściu odpowiada kierowca. Większość z nas jest kierowcami i wie, że czy to dziecko, czy staruszka, wejścia na pasy bywają różne. Jeśli prawdą jest, że padało, brak oświetlenia, niewidoczne pasy i wejście tuż przed maskę, to przy dobrym adwokacie większość się obroni. Z tego co wiem - może się mylę - za brak papierów został zgodnie z taryfikatorem ukarany, chyba 9 tyś zł.. Co do wysokości nawiązki - 10 tyś. się nie wypowiadam, ale skoro została przyjęta i nie kwestionowana, to widocznie zaspokoiła oczekiwania poszkodowanej.
    Z Durczokiem proponuję poczekać.

Legionista Awatar Foxx
    No cóż, do wyroku to jeszcze daleko, więc nie ma co wyrokować na zapas . Chyba, że miałeś na myśli areszt.
    Miałem na myśli kwalifikację czynu (brak zagrożenia dla ruchu), której konsekwencją był brak aresztu.

zgodnie z Twoim cytatem:
    Tyle, że wyniku koślawej konstrukcji Konstytucji nie da się jednoznacznie określić, czy w przypadku TK (który nie jest sądem) wyrok obowiązuje po orzeczeniu, czy publikacji (jak w przypadku wprowadzania zmian przepisów). Gdyby rzecz była jednoznaczna, nie byłoby całego zamieszania dot. właśnie publikacji, w które nasza "targowica 2.0" wciągnęła nawet Komisję Europejską.

a liczba 48 zmienia się na 78 - od 1998 roku.
    Wcześniej jednak jakoś nikt w tym kontekście nie krzyczał "KON-STY-TU-CJA!". Aktualni hipokryci to robią. No i jaką częścią 78 jest 48?

Legionista Awatar TNTP
    "Jeśli prawdą jest, że padało, brak oświetlenia, niewidoczne pasy i wejście tuż przed maskę, to przy dobrym adwokacie większość się obroni"

przy dobrym adwokacie w sensie, że takim który pije wódę z sędzią, czy ocb ?

bo to co napisałeś nie broni się ani na poziomie legislacji, ani orzecznictwa.
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Nie wiem o jakim orzecznictwie piszesz. Powtórzę, nie każde zdarzenie na pasach to wina kierowcy. Ani ja i Ty nie znamy akt sprawy, opisu przez policje miejsca zdarzenia, ani opinii biegłych. Z przecieków medialnych - na dwoje babka wrozyla. Naprawdę nie dopuszczasz możliwości bezpośredniego wtargniecia na maskę tym bardziej, że padał deszcz?
    Nie bronię go, ale nie wiemy co zeznała ta kobieta, czy wszystko było zerojedynkowe. Może były jakieś wątpliwości.

Legionista Awatar Alek
    Włączyłem na chwilę TVN 24 i był Tomasz Zimoch. Padło pytanie od prowadzącego czym będzie się Pan zajmował w parlamencie, jak się Pan dostanie?
    Jaki ma Pan pomysł na siebie?
    Łódzka jedynka odpowiada: " najpierw trzeba wygrać wybory "
    Czyli cała totalna opozycja w jednej wypowiedzi. Zero merytoryki, tylko koryto i żeby odsunąć PiS od władzy

Legionista
    Paweł Kowal i Zimoch startują w wyborach z list PO ?W takim razie porażki życzę.
    Sierpień = miesiąc trzeźwości.

Legionista Awatar Stout
    Zimoch to łódzka jedynka.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Tyle, że wyniku koślawej konstrukcji Konstytucji nie da się jednoznacznie określić, czy w przypadku TK (który nie jest sądem) wyrok obowiązuje po orzeczeniu, czy publikacji (jak w przypadku wprowadzania zmian przepisów).
    lawirujesz niczym wniebowzięty Kuchciński.
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Legionista Awatar R.
    Czasem mi się wydaje, że GW już dawno przekroczyła granicę skurwienia. Ale oni ciągle udowadniają, że można osiągnąć jeszcze większy poziom dna. I dzisiejszą okładką to potwierdzili.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez R. Zobacz posta
    Czasem mi się wydaje, że GW już dawno przekroczyła granicę skurwienia. Ale oni ciągle udowadniają, że można osiągnąć jeszcze większy poziom dna. I dzisiejszą okładką to potwierdzili.
    Co tam wymyślili?

Legionista Awatar Stout
    Napisali,że prezydent Duda dziś czci powstańców ,a za kilka dni będzie czcił faszystów (Świętokrzyską Brygadę NSZ)

Legionista Awatar Foxx
    lawirujesz niczym wniebowzięty Kuchciński.
    Świetna ilustracja nasycenia dyskusji meritum

SĄDY

Art. 175.

Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne oraz sądy wojskowe.

Sąd wyjątkowy lub tryb doraźny może być ustanowiony tylko na czas wojny.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konsT/polski/8.htm

Znajdziesz mi tu TK, bo jakoś nie widzę?

Co najmniej kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w sobotniej manifestacji w Warszawie, wzywającej rząd do publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Protest zorganizowała Nowoczesna, udział wzięli m.in. politycy PO i działacze KOD. Mniejsze demonstracje odbyły się w kilku innych miastach.

Manifestacje, które urządzono pod hasłem "Przywróćmy ład konstytucyjny", miały związek ze środowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego oraz wydaną w piątek opinią Komisji Weneckiej na temat zmian w ustawie o TK.
    https://www.pb.pl/tysiace-ludzi-doma...enia-tk-824531

Jeżeli akt publikacji nie ma prawnego znaczenia, o co była ta cała awantura?

Legionista Awatar (L)eniuch
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Napisali,że prezydent Duda dziś czci powstańców ,a za kilka dni będzie czcił faszystów (Świętokrzyską Brygadę NSZ)
    Z internetu te "mądrości" czerpiesz czy nauczyciela historii miałeś który przyfrunał do kraju z armia czerwoną ?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez (L)eniuch Zobacz posta
    Z internetu te "mądrości" czerpiesz czy nauczyciela historii miałeś który przyfrunał do kraju z armia czerwoną ?
    Kolega napisał tylko co nabazgrali w Gównie. Nie stresuj się.

Legionista Awatar (L)eniuch
    Cytat Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
    Kolega napisał tylko co nabazgrali w Gównie. Nie stresuj się.
    Kurewsko daleko mi do stresu. A kolega nie podał zrodła informacji.

Legionista Awatar Stout
    To sobie wyszukaj stronę gówna wyborczego i poczytaj.
    I dopiero wtedy się przypierdalaj

Legionista
    Kurewsko daleko mi do stresu. A kolega nie podał zrodła informacji.
    Odpowiedź @Pana Stout wynikała jak najbardziej z kontekstu.
    Albo przeoczyłeś, alboś taki następny użytkownik, jak @łajtworior.
    Mam nadzieję, iż to pierwsze.

Legionista Awatar Foxx
    Może jednak zmień avatar. Stout przytoczył, co napisała czerwona szmata. Słowem nie wspomniał o jakiejkolwiek informacji.

Dziś Andrzej Duda odda hołd powstańcom warszawskim, a jutro faszystom

Dziś 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego i prezydent Andrzej Duda odda hołd powstańcom warszawskim. A za dziesięć dni uczci pamięć polskich kolaborantów III Rzeszy. 11 sierpnia będzie patronował rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która odrzuciła współpracę z AK i współdziałała z Wehrmachtem
    Z zasady nie podaję linków do GóWna, ale łap i znikaj:
    http://wyborcza.pl/alehistoria/7,162...m-a-jutro.html

Świetna ilustracja nasycenia dyskusji meritum

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konsT/polski/8.htm

Znajdziesz mi tu TK, bo jakoś nie widzę?
    lawirujesz, bo uciekłeś od meritum: wyroku NSA dotyczącego publikacji list - idziesz w wątki wygodne, na zmyłkę innych czytelników.

Jak sam wspomniałeś sądy w PL to:

Wymiar sprawiedliwości w Rzeczypospolitej Polskiej sprawują Sąd Najwyższy, sądy powszechne, sądy administracyjne oraz sądy wojskowe.
    a więcej: jest wyrok, jest skutek.
    Nikt i nic nie ma prawa nie wykonać wyroku.

Legionista Awatar Foxx
    lawirujesz, bo uciekłeś od meritum: wyroku NSA dotyczącego publikacji list - idziesz w wątki wygodne, na zmyłkę innych czytelników.
    Bzdura. W każdym wątku odpowiadam bezpośrednio.

a więcej: jest wyrok, jest skutek.
    Nikt i nic nie ma prawa nie wykonać wyroku.
    W pierwszym komentarzu do tej sprawy stwierdziłem, że łamanie prawa przez przedstawicieli "kasty" (samej Konstytucji) oraz otwartymi groźbami wobec sędziów, których dotyczy kwestia ujawnienia danych każdy uczciwy urzędnik ma obowiązek ochrony tych danych.

"Kasta" od dawna łamie konkretny zapis Konstytucji.
    Art. 178.

3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/Polski/8.htm

Narzędzie dała sama "targowica 2.0" dokładając się do prawnego zamieszania dot. zakresu jurysdykcji prawa państwowego i unijnego. Dodatkowo ułomne i nieprecyzyjne rozporządzenie RODO daje pole do stosowania dedykowanego przepisu.

Art. 70. ochr.danych osob.
    Zobowiązanie do ograniczenia przetwarzania danych osobowych

1.Jeżeli w toku postępowania zostanie uprawdopodobnione, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, a dalsze ich przetwarzanie może spowodować poważne i trudne do usunięcia skutki, Prezes Urzędu, w celu zapobieżenia tym skutkom, może, w drodze postanowienia, zobowiązać podmiot, któremu jest zarzucane naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych, do ograniczenia przetwarzania danych osobowych, wskazując dopuszczalny zakres tego przetwarzania.
    https://www.lexlege.pl/ochr-danych-osob/art-70/

Naprawdę, jeżeli komuś nie przeszkadzało zadawanie TSUE pytań w trybie, który prawnie nie istnieje, gdy sam Trybunał nie ma kompetencji do orzekania o porządku prawnym w państwach członkowskich... Zastrzeżenia do ochrony dobra ludzi, którzy wzięli udział w tajnym głosowaniu, przed atakiem członków "nadzwyczajnej kasty" - powinien nieco odpuścić. "Kasta" nie ma nic wspólnego z niezawisłym sądownictwem, o czym jej przedstawiciele sami przekonywali w otwartych politycznych i niemerytorycznych stanowiskach. Justitia zaś ma wszelkie cechy związku zawodowego.

O tym wszystkim piszę od początku i żadną propagandą tego nie zmienisz.

Foxx: Ty siebie przeczytaj na głos. Odmawiasz wykonania wyroku sądu. To więcej niż Państwo z tektury.

Uprawnienia umieszczania postów