Strona 1891 z 1894 PierwszyPierwszy ... 891139117911841188118871888188918901891189218931894 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,701 do 56,730 z 56815

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć, że przedstawienie innego stanowiska niż Pana Antoniego, dwa lata po wyborach, można określić niewprowadzaniem wyborców w błąd?
    Oczywiście. Po pierwsze, każdy wyborca, którego stanowisko PiS w tej sprawie interesuje, wie jakie jest podejście Kaczora-dyktatora (podobnie zresztą, jak w sprawie zwiększenia penalizacji aborcji). Zostało przypomniane i powtórzone. Pomijam już, że "gospodarzem" tematu jest Duda, a nie Macierewicz. A ten pracował w Kancelarii Prezydenta, gdy ważyły się losy publikacji aneksu przez L. Kaczyńskiego. Jak wiesz, interesuję się tym - i dla mnie ta sprawa jest jasna.

Czyli może popsuliśmy robotę wywiadowi, ale dzięki temu może zyskamy jakichś skazańców.
    Nic nie wiem o "psuciu roboty wywiadowi", tym bardziej, że w jednym z ostatnich komentarzy na yt Gadowski powołując się na swoje źródła w służbach zaprzeczył temu, dodając że ten wywiad zbierał informacje dla Moskwy, a nie Warszawy (o czym już pisałem). Dorzucę oczywisty wniosek - cała ta siatka dla ruskich była przezroczysta. W dużej części też dla Berlina - via akta odziedziczone przez BND po STASI. A dla polskiej opinii publicznej - do niedawna tajna.

Zwracam uwagę, że jak się wie czego szukać to jest łatwiej.
    Czasem tak. W ostatnich postach jednak wrzucałem po prostu frazy z Twoich pytań.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Oczywiście. Po pierwsze, każdy wyborca, którego stanowisko PiS w tej sprawie interesuje, wie jakie jest podejście Kaczora-dyktatora (podobnie zresztą, jak w sprawie zwiększenia penalizacji aborcji). Zostało przypomniane i powtórzone. Pomijam już, że "gospodarzem" tematu jest Duda, a nie Macierewicz. A ten pracował w Kancelarii Prezydenta, gdy ważyły się losy publikacji aneksu przez L. Kaczyńskiego. Jak wiesz, interesuję się tym - i dla mnie ta sprawa jest jasna.
    Mnie zdanie PiSu w tej sprawie interesuje, i z ręką na sercu, nie pomyślałem, słysząc wypowiedź Macierewicza, że "on sobie tak tylko pier.doli". Więc nie każdy. Równie dobrze, możnaby twierdzić, że każdy wyborca Tuska, wiedział przed wyborami jak bardzo w chu.ju miał on cenę paliwa, tylko tak sobie gadał.

Nic nie wiem o "psuciu roboty wywiadowi", tym bardziej, że w jednym z ostatnich komentarzy na yt Gadowski powołując się na swoje źródła w służbach zaprzeczył temu, dodając że ten wywiad zbierał informacje dla Moskwy, a nie Warszawy (o czym już pisałem). Dorzucę oczywisty wniosek - cała ta siatka dla ruskich była przezroczysta. W dużej części też dla Berlina - via akta odziedziczone przez BND po STASI. A dla polskiej opinii publicznej - do niedawna tajna.
    Były szef AW z ramienia PiSu, który może też ma jakieś źródła w służbach, się na ten temat wypowiadał. Poza tym psucie roboty nie ma polegać na tym, że BND czy FSB się o czymś dowie, tylko że przyszli kandydaci i obecni współpracownicy nie będą chcieli współpracować z wywiadem, który ujawnia swoich informatorów.

###########

Cytat Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
    Kiedyś czytałem artykuł o tym, że ludzie nie szukają mediów, w których dostaną obiektywną opinię, tylko takich które potwierdzą ich przekonania. Od tamtego czasu zglądam w różne miejsca aby wyrobić sobie opinie na podstawie różnych stron sporu politycznego. Niestety smutna prawda jest, że obie strony są tak bardzo "zabetonowane" w swoich opiniach/pogladach, że nawet nie próbują rozważać argumentów drugiej strony. A co gorsze wystarczą 2 lub 3 posty i przechodzi się do personalnych ataków. Słabe. Słabe jest też wedlug mnie to, że poza niewielkimi wyjątkami na naszym forum nie może skrytykować rządu, żeby nie zostać zaraz pojechanym od nie wiadomo kogo.
    Naprawdę? A od kogo, żeby daleko nie szukać został tu pojechany np. Bloniaq? Albo... ja - nie pozostawiając suchej nitki na kolejnych ustawach wychodzących z resortu Ziobry? Od pierwszych wersji dot. sądownictwa, po nowelizację ustawy o IPN?

Mamy kolejną osobę, która tu sili się na obiektywizm, a leci kliszami. Zupełnie przypadkowo jednak... serwowanymi przez "totalnych" przeciwników rządu. Jak padło wyżej, chodzi jednak o rzeczy bardziej fundamentalne, niż poparcie dla jakichś partii politycznych.
    Tak swoją drogą. Do epilogu nie upłynęło wiele czasu. Jest szansa na jakiś Twój komentarz nt nocnej aktywności "nas"? Może jednak klisze dotyczą totalnych zwolenników rządu? A może @sarinosoman się odniesie do plemienności?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 15-06-2019 o 09:45
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Mnie zdanie PiSu w tej sprawie interesuje, i z ręką na sercu, nie pomyślałem, słysząc wypowiedź Macierewicza, że "on sobie tak tylko pier.doli".
    Sorry, ale w ten sposób dość trudno jest dyskutować. Wiążące są deklaracje partii, a tych zwyczajnie nie było. Nie jest żadną tajemnicą, że Macierewicz od dawna bardzo wysoko grał o swoją pozycję w obozie aktualnie rządzącym, co ostatecznie skończyło się jego dymisją.

Więc nie każdy. Równie dobrze, możnaby twierdzić, że każdy wyborca Tuska, wiedział jak bardzo w chu.ju miał on cenę paliwa po wyborach.
    Widzisz może jakąś różnicę między statusem Tuska w PO w czasie tamtej kampanii i statusem Macierewicza w PiS? Przekaz o cenach benzyny był oficjalnym PO. A słowa Macierewicza?

Były szew AW z ramienia PiSu, który może też ma jakieś źródła w służbach się na ten temat wypowiadał.
    Powiedział, że ujawnienie może być problemem. A Legia w przyszłym roku może grać w Lidze Mistrzów.

Poza tym psucie roboty nie ma polegać na tym, że BND czy FSB się o czymś dowie, tylko że przyszli kandydaci i obecni współpracownicy nie będą chcieli współpracować z wywiadem, który ujawnia swoich informatorów.
    No to nikt nie będzie już chciał pracować dla SB, bo to jej informatorzy zostali ujawnieni. Przeżyjemy. Poza tym - dokładnie ten wątek wykluczyły źródła Gadowskiego, bo właśnie o to pytał. Najlepsze, że to jest właśnie oczywisty powód nieujawniania aneksu.

Tak swoją drogą. Do epilogu nie upłynęło wiele czasu.
    Jakiego epilogu?

Jest szansa na jakiś Twój komentarz nt nocnej aktywności "nas"? Może jednak klisze dotyczą totalnych zwolenników rządu? A może @sarinosoman się odniesie do plemienności?
    Ja się nie odniosę, bo mnie rzecz nie dotyczy
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Sorry, ale w ten sposób dość trudno jest dyskutować. Wiążące są deklaracje partii, a tych zwyczajnie nie było. Nie jest żadną tajemnicą, że Macierewicz od dawna bardzo wysoko grał o swoją pozycję w obozie aktualnie rządzącym, co ostatecznie skończyło się jego dymisją.

Widzisz może jakąś różnicę między statusem Tuska w PO w czasie tamtej kampanii i statusem Macierewicza w PiS? Przekaz o cenach benzyny był oficjalnym PO. A słowa Macierewicza?
    Twierdzenie, że przeciętny wyborca to odróżnia, to jest myślenie życzeniowe. Przyjmuję do wiadomości, że takie jest Twoje stanowisko, ale nijak nie mogę się z tym zgodzić.

Powiedział, że ujawnienie może być problemem. A Legia w przyszłym roku może grać w Lidze Mistrzów.
    No właśnie. A Ty napisałeś, że jakieś osoby z listy może skończą z wyrokami.

No to nikt nie będzie już chciał pracować dla SB, bo to jej informatorzy zostali ujawnieni. Przeżyjemy. Poza tym - dokładnie ten wątek wykluczyły źródła Gadowskiego, bo właśnie o to pytał. Najlepsze, że to jest właśnie oczywisty powód nieujawniania aneksu.
    Ale opozycja dzisiejszych czasów twierdzi na cały świat, że obecny rząd nie ma legitymacji, i po stracie władzy rozgoni wszystko na cztery wiatry. Nie wyobrażam sobie, że potencjalny współpracownik cudzoziemiec nie kalkulował tego "po inżyniersku", tj. po bezpiecznej stronie. I nie rozumiem, czemu jeśli źródła Gadowskiego to wykluczają to jest wykluczone, a jeśli źródła byłego szefa AW tego nie wykluczają to trudno.

Jakiego epilogu?

Ja się nie odniosę, bo mnie rzecz nie dotyczy
    Takiego epilogu, że twierdziłeś, że nikt tu za, w domyśle, względnie rzeczową krytykę rządu, nikogo nie "jedzie". Moim zdaniem zadano powyżej temu kłam. I w takim sensie Cię to dotyczy, ale przyjmuję do wiadomości, że umywasz ręce.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Twierdzenie, że przeciętny wyborca to odróżnia, to jest myślenie życzeniowe.
    Cóż... łatwo to zweryfikować. Ile w głównym PiS-owskim nurcie jest hamletyzowania na ten temat? Jeżeli jakieś jest, poproszę o linki.

No właśnie. A Ty napisałeś, że jakieś osoby z listy może skończą z wyrokami.
    Bo w tym przypadku chodzi o politykę dużej części przedstawicieli nadzwyczajnej kasty. Oczywiście ten drobiazg Ci umyka

Ale opozycja dzisiejszych czasów twierdzi na cały świat, że obecny rząd nie ma legitymacji, i po stracie władzy rozgoni wszystko na cztery wiatry. Nie wyobrażam sobie, że potencjalny współpracownik cudzoziemiec nie kalkulował tego "po inżyniersku", tj. po bezpiecznej stronie. I nie rozumiem, czemu jeśli źródła Gadowskiego to wykluczają to jest wykluczone, a jeśli źródła byłego szefa AW tego nie wykluczają to trudno.
    No, na to już nic nie poradzę. Przeanalizuj wypowiedzi jednego i drugiego i odpowiedz sobie sam. Wszystko w google.

Takiego epilogu, że twierdziłeś, że nikt tu za, w domyśle, względnie rzeczową krytykę rządu, nikogo nie "jedzie". Moim zdaniem zadano powyżej temu kłam. I w takim sensie Cię to dotyczy, ale przyjmuję do wiadomości, że umywasz ręce.
    Miałem na myśli stałych bywalców tematu. Sama kwestia w wersji szczegółowej, szczerze pisząc, zupełnie mnie nie obchodzi

Cóż... łatwo to zweryfikować. Ile w głównym PiS-owskim nurcie jest hamletyzowania na ten temat? Jeżeli jakieś jest, poproszę o linki.
    Prawa wyborcze posiada nie tylko główny PiS-owski nurt, a kampania wyborcza nie ogranicza się tylko do głównego nurtu PiS-owskiego. Nie rozumiem w takim razie skąd te ograniczenia w Twoim modelu weryfikacji.

Bo w tym przypadku chodzi o politykę dużej części przedstawicieli nadzwyczajnej kasty. Oczywiście ten drobiazg Ci umyka
    To jest nieweryfikowalne, dopóki w jawnym procesie kast'rat nie zrobi kur.wy z logiki. Ale jak nie ma aktu oskarżenia, to jest też niewykluczalna możliwość, że władza/część mediów znalazły sobie wygodną wymówkę dla swoich narracji. Bo, przypominam, każdy przypadek jest osobny, a niektórzy w dalszym ciągu, kontynuując tradycję łacińskiego dziedzictwa Europy, nie uznają odpowiedzialności zbiorowej. A poza tym, jeśli nadzwyczajna kasta jest nadal nadzwyczajną kastą, to po 4 latach rządu większościowego, PiS też jest za jej trwanie odpowiedzialny. Choćby niekompetencją ziobrystów.

Miałem na myśli stałych bywalców tematu. Sama kwestia w wersji szczegółowej, szczerze pisząc, zupełnie mnie nie obchodzi
    Mnie również niespecjalnie. Niemniej cieszę się, że żaden szermierz podobnej klasy do mnie się nie przykleja.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 16-06-2019 o 19:32
    Józef Mackiewicz

Offset do amerykańskich zakupów będzie?
    In_Mioduski_We_Trust

Legionista Awatar Foxx
    Prawa wyborcze posiada nie tylko główny PiS-owski nurt, a kampania wyborcza nie ogranicza się tylko do głównego nurtu PiS-owskiego. Nie rozumiem w takim razie skąd te ograniczenia w Twoim modelu weryfikacji.
    Stąd, że jeżeli jakaś sytuacja dotycząca PiS jest jednoznacznie odbierana przez większość świadomych wyborców PiS, reszta dotyczy mniejszości.

To jest nieweryfikowalne, dopóki w jawnym procesie kast'rat nie zrobi kur.wy z logiki.
    Tyle, że to standard - patrz ostatni wyrok Arabskiego za Smoleńsk. Jest winny (bo skazany), sam zeznał, że nie czytał instrukcji HEAD (zasad organizacji podróży najważniejszych osób w państwie), zapoznanie z którą pisemnie pokwitował, zginęło prawie 100 os., a dostał zawiasy na dwa lata. Czyli jeżeli w ciagu dwóch lat nie doprowadzi do kolejnej podobnej katastrofy - wszystko będzie OK.

Ale jak nie ma aktu oskarżenia, to jest też niewykluczalna możliwość, że władza/część mediów znalazły sobie wygodną wymówkę dla swoich narracji. Bo, przypominam, każdy przypadek jest osobny, a niektórzy w dalszym ciągu, kontynuując tradycję łacińskiego dziedzictwa Europy, nie uznają odpowiedzialności zbiorowej. A poza tym, jeśli nadzwyczajna kasta jest nadal nadzwyczajną kastą, to po 4 latach rządu większościowego, PiS też jest za jej trwanie odpowiedzialny. Choćby niekompetencją ziobrystów.
    Niekompetencja ziobrystów polega na tym, że wszystko robią na rympał. Raczej trudno niezweryfikowaną po komunie samoodtwarzalną w kręgu "krewnych i znajomych królika" prawniczą elitę wymienić w ciągu kilku lat. Mafijne ruchy notariuszy i sędziów związane z tzw. "warszawska reprywatyzacją" dalej trwają w najlepsze i państwo nie ma narzędzi, by coś z tym zrobić - jeden sędzia umarza postępowanie przeciwko drugiemu. A tęczowe władze miasta występują o anulowanie wypłat odszkodowań poszkodowanym mieszkańcom, co zblatowane sądy z automatu klepią.

Niedawno sąd administracyjny uchylił zakaz wjazdu do Polski jednej z gwiazd totalsów - Kozlowskiej - chociaż jawne są ustalenia służb, m.in. bułgarskich i ukraińskich, że jest powiązana finansowo z ruskim i kazachskim oligarchatem. No, ale z drugiej strony jest dobrodziej "G.W.", czy Fundacji Batorego - Soros, więc wicie, rozumicie...

Zgadzam się z tymi, którzy uważają, że rządzący powinni szukać sojuszu z młodymi prawnikami i otwierać im zablokowane wcześniej przez "kastę" drogi awansu. Jakieś ruchy w tej sprawie zrobili, ale ogólnie - niestety nie z Ziobrą. Trochę więc masz rację, a trochę nie masz

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Offset do amerykańskich zakupów będzie?
    Ale wiesz, że sprawy są na etapie deklaracji, a nie umów i dotyczą pakietu utworzenia najpierw jednego (w Drawsku Pom.) wojskowego centrum szkoleniowego na standardach jankeskich, zakupu samolotów (nie określono jeszcze wariantu: zakres uzbrojenia, pomocy technicznej i logistycznej oraz wyszkolenia pilotów) oraz umów na zakup gazu w ilości mającej pokryć ponad 1/4 zużycia przez Polskę? (z opcją odsprzedaży)

Nawiązując do wątku, już w grudniu 2017 sytuacja wyglądała tak:

Płacimy więcej żeby latać mniej (…). Ta sytuacja jest nieakceptowalna. Kupujemy, aby latać, a nie przechowywać: ani w hangarach, ani na parkingach - alarmuje francuska minister obrony Florence Parly. Z danych ministerstwa wynika, że jedynie 44 proc. samolotów i śmigłowców francuskich sił zbrojonych jest zdolnych do lotu. Tymczasem koszty obsługi drastycznie rosną. Koszt obsługi śmigłowców Caracal wzrósł w ciągu 5 lat o 25 proc. podczas gdy do akcji w 2016 roku gotowa była mniej niż co trzecia maszyna. Z kolei dla uderzeniowych wiropłatów Tiger wskaźnik dostępności to nieco ponad 25 proc.
    https://www.defence24.pl/francja-mni...lugi-komentarz

Ale wiesz, że sprawy są na etapie deklaracji, a nie umów i dotyczą pakietu utworzenia najpierw jednego (w Drawsku Pom.) wojskowego centrum szkoleniowego na standardach jankeskich, zakupu samolotów (nie określono jeszcze wariantu: zakres uzbrojenia, pomocy technicznej i logistycznej oraz wyszkolenia pilotów) oraz umów na zakup gazu w ilości mającej pokryć ponad 1/4 zużycia przez Polskę? (z opcją odsprzedaży)

Nawiązując do wątku, już w grudniu 2017 sytuacja wyglądała tak:
    za gaz płacimy;
    za samoloty płacimy;
    za szkolenia i uzbrojenie płacimy;
    za obecność (budowa bazy) płacimy;

więc jak już dogrywamy te deklaracje i zamieniamy w umowy to może warto te kilkadziesiąt miliardów wydatków choć trochę kompensować offsetem?
    In_Mioduski_We_Trust

Legionista
    więc jak już dogrywamy te deklaracje i zamieniamy w umowy to może warto te kilkadziesiąt miliardów wydatków choć trochę kompensować offsetem?
    Nowy przekaz dnia - offset. Nie gorączkuj się i cierpliwie czekaj. Może będzie offset, może rabat? Przyjdzie czas i się dowiesz.
    Tylko nie bredź za Michalkiewiczem, że cena jest znana i wynosi 17 mld za sztukę.

Legionista Awatar Foxx
    Cały czas pomijasz, że drugi z nich nie powoływał się na żadne źródła, tylko wyraził prywatne przypuszczenie, że otwarcie zbioru zastrzeżonego może zaszkodzić bieżącej działalności wywiadu. Gadowski dokładnie o poruszane kwestie swoje źródła spytał. Taka różnica.

Rzeczywistość tradycyjnie dopisuje swoje. W wolnej chwili polecam

czas 9:03

Swoją drogą, przewinęło się w audycji nazwisko Turowskiego. Postać warta przypomnienia:

https://wpolityce.pl/polityka/168945...go-w-smolensku

Takiego epilogu, że twierdziłeś, że nikt tu za, w domyśle, względnie rzeczową krytykę rządu, nikogo nie "jedzie". Moim zdaniem zadano powyżej temu kłam. I w takim sensie Cię to dotyczy, ale przyjmuję do wiadomości, że umywasz ręce. [/QUOTE]

A podobno w Warszawie taki spokój i wszyscy się kochają...
    https://twitter.com/rafalhubert/stat...89940271112192

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez kamilpanek Zobacz posta
    A podobno w Warszawie taki spokój i wszyscy się kochają...
    https://twitter.com/rafalhubert/stat...89940271112192
    Rozumiem polityczne zadanie, ale w latach '90 to była norma, a nie wydarzenie (raz w jedną stronę, raz w drugą, raz... w trzecią). Swoją drogą, mógłbyś się nieco bardziej postarać z komentarzem do tego newsa na kibiconetowni i tutaj... No i najważniejsze - tekst o tym, że "wszyscy się kochają" jest mocno heterosceptyczny. To nie nasz styl

EDIT: modzi mogliby jednak ostatecznie rozwiązać kwestię podobnych kwiatków
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 22-06-2019 o 20:31

Legionista Awatar Jaco
    Posłowie Marek Jakubiak i Liroy ogłosili na konferencji, że z uwagi na brak transparentności i woli współpracy - nie będą kontynuować udziału w projekcie Konfederacji. Przedstawiono wybrane tezy programowe na których zbudowany zostanie centroprawicowy blok na jesienne wybory.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Czyli do wyborów na jesień idą 3 podmioty (Kukiz15, Konfederacja, Jakubiak&Liroy) celujący w ten sam elektorat. Obstawiam, że skończy się 3x2%, a kolejne 2% z ostatnich wyborów przejdzie na PiS bojąc się straconych głosów i dojścia KO do władzy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez UlicznyObserwator Zobacz posta
    Czyli do wyborów na jesień idą 3 podmioty (Kukiz15, Konfederacja, Jakubiak&Liroy) celujący w ten sam elektorat. Obstawiam, że skończy się 3x2%, a kolejne 2% z ostatnich wyborów przejdzie na PiS bojąc się straconych głosów i dojścia KO do władzy.
    Raczej Konfederacja nie dotrwa do wyborów, kwestia tylko czy coś nowego powstanie czy jednak rozejdą się po rynku.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Z.
    Ładny ZUS na 2020. Tradycyjnie skromni mali przedsiębiorcy najbardziej po dupie.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Ładny ZUS na 2020. Tradycyjnie skromni mali przedsiębiorcy najbardziej po dupie.
    I jeszcze będą nam faktury trzepać. Wzrost wynagrodzeń o 6% a ZUS o prawie 10
    In_Mioduski_We_Trust

GieKaeSiak
    I jeszcze będą nam faktury trzepać. Wzrost wynagrodzeń o 6% a ZUS o prawie 10
    A co ma jedno do drugiego?

Nie skromni, mali przedsiębiorcy, tylko żmije pasożytujące na solidarnym społeczeństwie, kułacy inaczej.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Jako skromny mały przedsiębiorca, chciałbym Cię prosić o dorzucenie przyczyn takiej, prognozowanej, sytuacji.

Legionista Awatar Benek
    Jako skromny mały przedsiębiorca, chciałbym Cię prosić o dorzucenie przyczyn takiej, prognozowanej, sytuacji.
    Jeśli wierzyć Mosińskiemu to na pewno nie jest to związane ze wzrostem średniego wynagrodzenia Polaków
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Foxx
    Mówił coś o jakichś zmianach podstawy naliczania składek?

Legionista Awatar BlackAdder
    Foxx skocz do Włodawy albo Chełma i powiedz tam, że średnie wynagrodzenie jest takie jak to, z którego wylicza się ZUS �� Także składka na ZUS nigdy nie miała związku z rzeczywistym średnim wynagrodzeniem. Powiem więcej, jest to zwykły podatek (zawiera wszystkie elementy tegoż). Który na szczęście już mnie nie dotyczy, więc jestem obiektywny �� A jako że tak jest, to wszystkim z Warszawy oświadczam, że jak ich dochody byłyby oskładkowane jak przy umowie o pracę, to dopiero gorzko by zapłakali. Jak również ich pracodawca i to jest dopiero horrendum.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 27-06-2019 o 07:42
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Foxx
    Podstawa naliczania składek nie została określona wczoraj, ani nawet przedwczoraj. Źródło informacji o prognozowanej podwyżce wygląda zaś tak:

W ostatnich dniach rząd przyjął założenia do projektu budżetu na rok 2020. Z dokumentu opublikowanego przez ministerstwo finansów wynika m.in. na jakim poziomie ustalona została wartość prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na przyszły rok.

To właśnie poziom tego wynagrodzenia decyduje o tym, jak wysokie będą składki ZUS płacone przez przedsiębiorców w 2020 r. Podstawa wymiaru składek kalkulowana jest bowiem jako 60% tego przewidywanego wynagrodzenia.

Prognozowane przeciętne wynagrodzenie miesięczne na 2020 r. przyjęte zostało na poziomie znacznie wyższym niż w roku obecnym. Wzrosło ono z 4765 zł w roku 2019 do aż 5227 zł w roku 2020. Podstawę wymiaru składek ZUS stanowić będzie 60% tej kwoty, czyli 3136,20 zł.
    https://www.money.pl/gospodarka/nowe...37975937a.html

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą od wielu lat, prowadzisz inną działalność pozarolniczą, np. jesteś wspólnikiem spółki jawnej, współpracujesz z taką osobą

wtedy podstawę wymiaru składek stanowi zdeklarowana kwota, nie niższa niż 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Składka w nowej wysokości obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku.
    https://www.zus.pl/pracujacy/system-...enia-spoleczne

Przeciętne wynagrodzenie

w I kwartale 2019 r. - 4950,94 zł,
    w IV kwartale 2018 r. - 4863,74 zł,
    w III kwartale 2018 r. - 4580,20 zł,
    w II kwartale 2018 r. - 4521,08 zł,
    w I kwartale 2018 r. - 4622,84 zł,
    https://www.zus.pl/baza-wiedzy/sklad...-wynagrodzenie

Przeciętne wynagrodzenie – średnia płaca (w danym kraju, sektorze gospodarki, przedsiębiorstwie). Przeciętne wynagrodzenie oblicza się, dzieląc wynagrodzenia naliczone za okres sprawozdawczy przez liczbę pracowników, z wyłączeniem osób przebywających na urlopie macierzyńskim.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeci..._wynagrodzenie

Nie ma to nic wspólnego z dyskusjami o tym, czy to podatek i jak się ma do wynagrodzeń w miejscowościach różnej wielkości. Jest to twardy wskaźnik wyliczany w oparciu o jednoznaczne kalkulacje. Mieszkam w Warszawie, a ten wzrost składki o 10% też mnie trzepnie po kieszeni.

Sam jestem zwolennikiem rozwiązania, by podstawą naliczania składek była mediana, a najlepiej dominanta wynagrodzeń. Jednak tyle mojego, co sobie napiszę na forumce

Mediana zarobków w Polsce

Według najprostszej definicji mediana to wartość środkowa zbioru liczb. Dzieli na pół dane uporządkowane w sekwencji niemalejące. Przykładowo dla ciągu liczb 3, 4, 5, 6, 7 medianą jest liczba 5. (Istnieją wzory obliczeń mediany, które różnią się w zależności od tego, czy mamy do czynienia ze zbiorem, w którym liczba elementów jest parzysta, czy nieparzysta).

Kiedy więc mówi się o medianie zarobków w Polsce, chodzi o daną charakteryzującą środkową wartość zarobków. Medianę wynagrodzeń można jednak jeszcze podawać w innych podgrupach. Można obliczyć np. medianę zarobków w Warszawie lub dotyczącą konkretnego stanowiska.

Medianę wynagrodzeń w Polsce publikuje w raportach płacowych Główny Urząd Statystyczny. Obecnie można znaleźć informacje dotyczące wynagrodzeń według zawodów w październiku 2016 r. Mediana zarobków pracowników objętych badaniem wyniosła 3510,67 zł brutto.

Średnia pensja w Polsce

Inną daną charakteryzującą wysokość wynagrodzeń jest średnia pensja w Polsce.
    Średnią oblicza się, sumując wynagrodzenia wypłacane w badanym okresie i dzieląc przez liczbę pracowników (okresy, rodzaj pensji, oraz charakter pracowników branych pod uwagę do wyliczeń określa dany środek badawczy).
    https://www.praca.pl/poradniki/rynek...w_pr-2154.html

Inną kwestią jest sama średnia, która nie oddaje rzeczywistej sytuacji płacowej Polaków. Lepszym odzwierciedleniem sytuacji zarobkowej jest mediana i dominanta. Te wartości są przez GUS podawane jednak zdecydowanie rzadziej. Można je prześledzić na podstawie publikowanego co dwa lata raportu.

Najnowsze opracowanie GUS "Struktura wynagrodzeń według zawodów", zamieszczone na stronie urzędu statystycznego na początku lutego 2018 roku, opisuje sytuację polskich pracowników dużych firm w październiku 2016 r. W tym czasie przeciętna pensja w sektorze przedsiębiorstw kształtowała się na poziomie 4346,76 zł (3094 zł netto). Wydaje się, że to całkiem dużo. Jednak patrząc na rozkład pracowników zatrudnionych według krotności przeciętnego wynagrodzenia brutto wydać, że aż 66 proc. osób zarabia poniżej tej kwoty.

W tym samym raporcie GUS podaje też wartość dominanty, czyli najczęstsze miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto otrzymywane przez pracowników zatrudnionych w gospodarce narodowej, które wynosiło w październiku 2016 r. 2074,03 zł, czyli ok. 1511 zł na rękę. Mniejsze zarobki miało 15,1 proc. pracowników. Z kolei mediana wynagrodzeń, czyli wartość środkowa, wyniosła w tym czasie 3510,67 zł brutto, czyli 2512 zł netto. (czyli o 836 zł mniej niż wynosiła przeciętna płaca.) Oznacza to, że połowa pracowników zarabiała poniżej tej kwoty.

Warto dodać, że 10 proc. najsłabiej opłacanych pracowników zarabiało w październiku 2016 roku co najwyżej 1890,32 zł brutto (decyl pierwszy), czyli 1383,36 zł netto.
    https://forsal.pl/artykuly/1105759,s...zarabiamy.html

Ostatnio edytowane przez Foxx ; 27-06-2019 o 08:53

ZUS to "zwykły podatek" - ciekawych rzeczy można się ostatnio tu dowiedzieć.
    Ktoś może kuma, jakie jest opodatkowanie dochodów i jakie są koszty pracy w UE? Jak na tym tle wypadamy? Jaka jest tendencja?

EDYTA:
    https://www.pb.pl/polskie-podatki-ws...es-dnia-804920
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 27-06-2019 o 11:35
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar BlackAdder
    Podatek to moim zdaniem przymusowa danina na rzecz budżetu np. państwa, które może ją egzekwować w szczególny sposób. ZUS może wejść na konto na podstawie własnych tytułów wykonawczych (autopsja ), nie potrzebuje do tego sądu. No patrz, wypisz wymaluj jak US, co za dziwy.
    A, i nie pisz mi proszę, że odłożony ZUS przekłada się na moją emeryturę - jakbym to samo odłożył na prywatne ubezpieczenie, to miałbym kilka razy więcej.
    Pie"olę UE. I nie bardzo rozumiem, dlaczego wzorem do naśladowania ma być jakiś lewacki, zbiurokratyzowany twór forsujący, jak to pięknie ujmuje Chodakiewicz, marksizm-lesbianizm i ... niewiele poza tym. Raczej zapytaj, jak to wygląda w Teksasie, Arizonie, Australii. Czyli tam, gdzie wolność tzw. obywatela jeszcze ma jakąś wartość. No dobra, jeszcze napisz o Wielkiej Brytanii, bo to już niemalże nie jest UE. Niecierpliwie czekam.

O, nawet z wrzuconego przez Ciebie zestawienia wynika, że na cztery kraje mające w Europie najniższe opodatkowanie pracy dwa nie są w UE, a jeden zaraz nie będzie. To chyba najlepiej świadczy, jak wielką podatkową chu"jnią jest UE
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 27-06-2019 o 11:50
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Podatek to moim zdaniem przymusowa danina na rzecz budżetu np. państwa, które może ją egzekwować w szczególny sposób. ZUS może wejść na konto na podstawie własnych tytułów wykonawczych (autopsja ), nie potrzebuje do tego sądu. No patrz, wypisz wymaluj jak US, co za dziwy.
    A, i nie pisz mi proszę, że odłożony ZUS przekłada się na moją emeryturę - jakbym to samo odłożył na prywatne ubezpieczenie, to miałbym kilka razy więcej.
    Pie"olę UE. I nie bardzo rozumiem, dlaczego wzorem do naśladowania ma być jakiś lewacki, zbiurokratyzowany twór forsujący, jak to pięknie ujmuje Chodakiewicz, marksizm-lesbianizm i ... niewiele poza tym. Raczej zapytaj, jak to wygląda w Teksasie, Arizonie, Australii. Czyli tam, gdzie wolność tzw. obywatela jeszcze ma jakąś wartość. No dobra, jeszcze napisz o Wielkiej Brytanii, bo to już niemalże nie jest UE. Niecierpliwie czekam.

O, nawet z wrzuconego przez Ciebie zestawienia wynika, że na cztery kraje mające w Europie najniższe opodatkowanie pracy dwa nie są w UE, a jeden zaraz nie będzie. To chyba najlepiej świadczy, jak wielką podatkową chu"jnią jest UE
    Tak jest, w temacie o podatkach, argument? o marksiźmie-lesbianiźmie jest ostateczny.
    Ale tak szczerze to ta Wasza dyskusja - mimo, że poparta danymi/konkretnymi danymi, to bardziej przypomina pierdolenie bab na bazarze, niż całościowe - realne podejście do tematu.

Temat podatków to jak bumerang powracający fetysz, który przez to, że przez x lat służył kucom jako broń ostatecznej zagłady komunistów/socjalistów/pisiorów, już na samym początku jest obarczonym podstawowym błędem.
    Jest nim jakieś pojebane założenie, że wysokość podatków sama w sobie jest jakąś wartością (w sensie, że są nią niskie podatki)
    Tak jak PO ma na sztandarach jakieś wydumane "wartości europejskie", tak JKM robi dokładnie tą samą rzecz z "niskimi podatkami".

Mianowicie społecznie (bo chyba o tym gadamy, a nie o tabelkach w Excelu) wysokość podatków ma znaczenie DRUGOPLANOWE.
    Realnie liczy się JAKOŚĆ usług oferowanych przez państwo w ramach tychże podatków. I przecież to jest - a właściwie powinno być kluczowe założenie wszelkich takich rozmów, a nie, to czy realne obciążenie fiskalne wynosi 41,6 % czy też może 41,9%.

Polska pod tym względem była historycznie zarządzana w sposób FATALNY (i nie jest to wina tej czy innej partii politycznej, bo ten problem jest znacznie głębszy i poważniejszy niż jakiś szyld wyborczy), co więcej najczęściej rządzący mieli kompletnie w dupie customer service, czy tam zadowolenie obywateli - swoich klientów.
    Dziś jesteśmy w trakcie wielkiej historycznej zmiany pod tym względem, ale oczekiwanie, że ta zmiana w "korporacji" zatrudniającej prawie 40mln osób, przebiegnie z dnia na dzień, czy tam nawet w 4 lata, jest jakąś kompletną mrzonką i absurdem.
    Naturalnym przy tym jest to, że patrząc na skalę tego problemu, wiele wątków związanych z obecną ekipą rządzącą nie jest idealnych, czy tam nawet jest bardzo dalekich od ideału. Ale patrzmy - patrzcie na to przekrojowo, a nie siląc się na jakieś domorosłe analizy.
    Lieber tot als rot!!

Drobny, elementarny, matematyczny szczegół - ZUS można odliczyć od podatku dochodowego, więc już choćby z tego powodu nie jest kolejnym "zwykłym podatkiem".
    Część opłaty ZUS-owskiej umożliwia korzystanie z opieki medycznej (bez dodatkowych opłat), tak samo jak zakup biletu umożliwia przejazd komunikacją miejską (owszem, przymusowy - jeśli chcesz jechać).
    W UK najniżej zarabiający nie płacą NI (ale realnie ktoś to za nich zapłacić musi), mamy tu więc klasyczny przykład lewacko-biurokratyczno-komunistycznego pasożytowania na zdrowej tkance społeczeństwa.
    I nie ograniczałbym się do Teksasu czy Arizony. Na Uranie jest nieporównywalnie większa wolność. A na pewno na Plutonie.
    Na poważnie - wiesz, jakie są koszty leczenia w Stanach? Słyszałeś o ludziach, którzy potracili domy, żeby zapłacić za operację? Wiesz, jaki jest koszt doby leczenia szpitalnego w Stanach, goły, za samo łóżko?
    Kilka rachunków za szpital:

Tu jest porównanie kosztów leczenia czy diagnostyki w "wolnych" Stanach i mniej wolnych krajach:

Różnice między Holandią i "liberalnymi" USA walą po oczach.
    Tak, wiem, Ty ani Twoi bliscy nie chorują ani nie łamią nóg. A poza tym w Iowa może być taniej.

I nie, nie uważam obecnego systemu za idealny, ale nie mam też żadnych wątpliwości, że bez ZUS-u większość ludzi w Polsce skończyłaby gorzej niż Leszek Miller. To w pewnym sensie nie ich wina, że są podatni na wszelką wolnościową, antypaństwową retorykę - cóż, Buzek z IKE tak samo łatwo ich kupił, jak sprzedał w kasynie, a że ludożerka ma pamięć krótszą od pantofelka (te reklamówki z szusowaniem na nartach w Tyrolu)...
    BTW. zauważyliście Szanowni Państwo, że miejsce szczęścia w reklamie od dawna już zajęła wolność, a jej gwarantem ma być zmiana.

Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 27-06-2019 o 12:54
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar Z.
    Jako skromny mały przedsiębiorca odpowiem Ci w następujący sposób:

1. Jestem w pełni świadomy w jaki sposób ustalana jest składka. Można zresztą powiedzieć, że zanim cokolwiek zdążyłem napisać, opisałeś kwestię w swoim następnym poście.

2. Nigdy nie głosowałem na nikogo z pobudek prywatnych. Zawsze uznawałem, że ważniejsze jest dobro wspólne niż jakieś tam moje benefity - brzmi to może nieskromnie, może głupio - żyję w każdym razie w takim właśnie poczuciu.

3. Od kilku lat obserwuję jak kolejne grupy łapią się na przeróżne mniej lub bardziej sprawiedliwe czy zasadne benefity. To w połączeniu z rosnącymi po mojej stronie kosztami (a małżeństwo skromnych małych przedsiębiorców to już 3000 miesięcznie - nie da się tego kulturalnie określić) prowadzi zaś do wniosku, że solidarność społeczna solidarnością społeczną, ale do jasnej cholery miło byłoby się choć raz załapać na jakiś benefit albo chociaż raz nie dostać po dupie. Miło byłoby, gdyby rząd w zachwycie nad własną zajebistością choć raz dostrzegł nieszczęśników, którzy porwali się z motyką na słońce i choć raz im ulżył lub chociaż nie przeszkadzał.

Gdzie jest np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku, że się tak zapytowuwuje?

Ciekawe ilu osobom całe 500 + pójdzie na ZUS, a im przypadnie jedynie rola pośrednika. Idiotyzm.

Podsumowując, argument "tak jest od lat" to zaczyna być żaden argument.
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 27-06-2019 o 13:07
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Uprawnienia umieszczania postów