Strona 1886 z 1895 PierwszyPierwszy ... 8861386178618361876188218831884188518861887188818891890 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,551 do 56,580 z 56833

Wątek: Polityka

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Naprawdę myślisz, że rozmowa na forumce na parę dni przed wyborami może spowodować, że ktoś zmieni swoją decyzję wyborczą?
    Podobny wpływ mamy na transfer piłkarza, taktykę trenera lub działania prezesa.
    Zamknąć forumkę, ostatni gasi światło
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Naprawdę myślisz, że rozmowa na forumce na parę dni przed wyborami może spowodować, że ktoś zmieni swoją decyzję wyborczą?

Zresztą luz - u mnie mają pewniaka. Tylko muszę to jak zwykle odchorować i trochę poszczypać, bo mnie szlag trafia jak czasami patrzę na to co robią.
    Jakimiż to ścieżkami wyobraźni wykreowałeś przedmiotową tezę obarczając ją na wszelki wypadek znakiem zapytania?

Nie wiem jak na forumce, ale w realu można w pięć minut odebrać dwa głosy Konfederatom

O różnych zastrzeżeniach do PiS piszemy sobie w tym temacie dość regularnie. Prześledź zaległą lekturę niej więcej od 1 marca
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista

Cool

Cytat Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
    Odbudować? Raczej rozwinąć i pchnąć dalej. Polska po 89' zrobiła największy wzrost w stosunku do bazy z jakiej startowała porównując się do innych krajów z naszej części europy.

POLSKA w 15 lat dostała więcej kasy z tej złej UE niż wartość planu Marshalla dla CAŁEJ europy zachodniej.
    Ho ho ho, Thorstein vel (ujniepamiętam co) vel Michaś koderasta nauczyciel UE kambekuje w nowej odsłonie i od razu wbija się w polityczny, jak Timmermans w randomowego księdza.
    Złoty orzełku, a nasze Biało-Czerwone barwy już Ci nie pachną? Zmień, gwoli rzetelności, na czekoladowy orzeu.

Mapet vel Hazard, masz wreszcie akolitę.
    Możesz udać się do krainy tęczowych łowów.
    Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
    Ho ho ho, Thorstein vel (ujniepamiętam co) vel Michaś koderasta nauczyciel UE kambekuje w nowej odsłonie i od razu wbija się w polityczny
    O widzisz. A właśnie miałem pytać kim ten meteor był w poprzednim forumowym wcieleniu.

Jakby ktoś nie kojarzył, to ten dzban z rozdwojeniem jaźni piszący tu na 2 konta, domagający się bojkotu NS i chwalący PZPN za niewpuszczenie Lechii na Narodowy.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    O widzisz. A właśnie miałem pytać kim ten meteor był w poprzednim forumowym wcieleniu.

Jakby ktoś nie kojarzył, to ten dzban z rozdwojeniem jaźni piszący tu na 2 konta, domagający się bojkotu NS i chwalący PZPN za niewpuszczenie Lechii na Narodowy.
    Dokładnie TEN, Panie Baciek.
    Nie wiem, czy tym dzbanom nie wystarcza fetowanie urbana i michnikowszczyzny na swoich kurw.idołkach, ciagnie ich do tego forum, jak Quasimodo do ponętnej, jędrnej i młodej pannicy.

Teraz będzie faza zaparcia, a potem nazad wróci w nowym, lepszym wydaniu.
    Każdy lewak to algorytm.

Legionista Awatar b.
    Nie wiem, czy tym dzbanom nie wystarcza fetowanie urbana i michnikowszczyzny na swoich kurw.idołkach, ciagnie ich do tego forum, jak Quasimodo do ponętnej, jędrnej i młodej pannicy.

Teraz będzie faza zaparcia, a potem nazad wróci w nowym, lepszym wydaniu.
    Każdy lewak to algorytm.

Myślą, że po BANanie zmienią nick i "wrócą silniejsi". Nie znają dnia ani godziny kiedy ich rozkminimy

A najlepsze jest to, że cytując klasyka, mają tu z tymi swoimi kodziarskimi mądrościami taką siłę przebicia jak murzyn na zebraniu ku-klux-klanu. To, że ich ciągnie tu to jakiś rodzaj masochizmu, ale nie od dziś wiadomo, że po tamtej stronie barykady nie brakuje dewiantow

Legionista

Myślą, że po BANanie zmienią nick i "wrócą silniejsi". Nie znają dnia ani godziny kiedy ich rozkminimy

A najlepsze jest to, że cytując klasyka, mają tu z tymi swoimi kodziarskimi mądrościami taką siłę przebicia jak murzyn na zebraniu ku-klux-klanu. To, że ich ciągnie tu to jakiś rodzaj masochizmu, ale nie od dziś wiadomo, że po tamtej stronie barykady nie brakuje dewiantow
    Myślę, że też ciągną ich tu obrazki na wpół roznegliżowanych wojowników z Żylety Niby bez szans, z drugiej strony ufają, że każda potwora znajdzie amatora

btw: Baciek, techniczne pytanie, jakoś nie potrafię wstawiać emotek z forumowych zasobów. Jak?

Legionista Awatar Stout
    Niech spier.dala pisać felietony u tęczowego krzysia.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Niech spier.dala pisać felietony u tęczowego krzysia.
    Amen.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    ps. Podejście Z - że ten był w a, ten był w b - z czego automatycznie ma niby coś wynikać jest dla mnie dziecinne.
    Długo by pisać. Dla mnie Samoobrona to nie "a", a już zwłaszcza PZPR to nie "b".

Zwłaszcza w przypadku Czarneckiego nie ma żadnego automatyzmu, to raczej wnioski z jego hmmm "umiejętność przystosowania". Facet od zawsze gra tylko na siebie - nie bez sukcesów - i trudno mieć do niego cień zaufania. Wolski - duży plus za odwagę kilkanaście miesięcy temu, ale jednak incydent w PRL, wieloletni polityk PO, w czasach gdy ta formacja ulegała całkowitej degrengoladzie....

Rozumiem specyfikę wyborów i naszego okręgu, ale... obóz niepodległościowy w okręgu stołecznym po prostu musi być stać na dużo więcej.

No, ale wolna wola.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Podobny wpływ mamy na transfer piłkarza, taktykę trenera lub działania prezesa.
    Zamknąć forumkę, ostatni gasi światło
    Ejże, dlaczego odbierasz prawo do - już wieloletniej - dyskusji, jeżeli tylko nie ma ona większego wpływ na zewnątrz? No, bez przesady!

Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Jakimiż to ścieżkami wyobraźni wykreowałeś przedmiotową tezę obarczając ją na wszelki wypadek znakiem zapytania?
    Uznałem, że pisząc o "dogodniejszym terminie" masz po prostu na myśli inny niż ten na kilka dni przed wyborami.

Nie wiem jak na forumce, ale w realu można w pięć minut odebrać dwa głosy Konfederatom
    Na żywo nie spotkałem

Inna rzecz, że to niekoniecznie jest elektorat, który da się przekonać do PiS, bo czuję, że oni raczej Korwin niż RN.

O różnych zastrzeżeniach do PiS piszemy sobie w tym temacie dość regularnie. Prześledź zaległą lekturę niej więcej od 1 marca
    Eufemistycznie powiem, że ten temat raczej nie słynie z rozmów o zastrzeżeniach do PiS.

Piszę na podstawie własnego, wieloletniego doświadczenia, umniejszając przy tym nieco swoje zasługi
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 22-05-2019 o 23:22
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar b.
    btw: Baciek, techniczne pytanie, jakoś nie potrafię wstawiać emotek z forumowych zasobów. Jak?
    Jak piszesz posta, to na górze, zaraz nad polem tekstowym, masz coś jakby pasek zadań - i na lewo od ikonki do wklejenia linka, jest ikonka z uśmiechem - klikam, dajesz "more" i wyskakują wszystkie emotki

Pzdr

Legionista Awatar Tomi
    Baciek, jaka przeglądarka?
    U mnie od dawna tego paska już nie ma.

Mam coś takiego przy odpowiedzi:

(sorry za off-top)
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Strzał kulą w płot.
    Jeden post mi tutaj wystarczy, bawcie się i szczujcie dalej.

Legionista Awatar b.
    Tomi, piszę glownie z telefonu na androidzie. Ale sprawdze z ciekawosci wieczorkiem na lapku i dam znac

Legionista
    Uznałem, że pisząc o "dogodniejszym terminie" masz po prostu na myśli inny niż ten na kilka dni przed wyborami.
    Przede wszystkim chciałem uniknąć niepotrzebnej „bratobójczej” walki a innymi słowy zbędnych sporów między swymi
    Ponarzekać faktycznie można w innym terminie, skoro teraz jakieś złote orły nad głowami latają i w związku z tym są inne priorytety

Na żywo nie spotkałem

Inna rzecz, że to niekoniecznie jest elektorat, który da się przekonać do PiS, bo czuję, że oni raczej Korwin niż RN.
    A ja i owszem – młodych poukładanych patriotów o poglądach narodowych. I się udało

Eufemistycznie powiem, że ten temat raczej nie słynie z rozmów o zastrzeżeniach do PiS.

Piszę na podstawie własnego, wieloletniego doświadczenia, umniejszając przy tym nieco swoje zasługi
    Na przełomie lutego i marca była tu na ten temat konkretna dyskusja. Poczytaj

No dobra, Panowie, kampania na finiszu, pogadaliśmy sobie, to może teraz coś luźnego zza kulisów sceny politycznej, czyli następująca zagadka:

Co łączy nurty narodowe PiS oraz Konfederacji? Chodzi o jeden konkretny pomysł

Może ktoś wie, może ktoś kojarzy, może ktoś już słyszał – a jak nie to strzelajcie.

Pierwszy, który trafi ma u mnie półtuzin Żywczyka

Jakieś pomysły?

Lecimy, lecimy, bo to być może sprawa na ciekawą dyskusję i rozważania

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Jaco
    Pogoń Lwów?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Tomi
    Tomi, piszę glownie z telefonu na androidzie. Ale sprawdze z ciekawosci wieczorkiem na lapku i dam znac
    Już nie trzeba, ogarnąłem.
    Trzeba wejść w : USTAWIENIA - MOJE KONTO - OGÓLNE USTAWIENIA i potem zmienić interfejs edytora postów na zaawansowany. Ja miałem podstawowy i dlatego nie było tych opcji.

https://imgur.com/Y92y2wJ
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Cytat Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
    Strzał kulą w płot.
    Jeden post mi tutaj wystarczy, bawcie się i szczujcie dalej.
    Zjedli i wypluli

----
    Inwestycje wreszcie ruszuły

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Pogoń Lwów?
    No nie. Nie Pogoń.

Pomaganie Pogoni nikogo nie obchodzi. Nie pomylę się jak stwierdzę, że aktywnie przy tym działają obecnie trzy osoby, w tym ja, niemal w każdej sprawie odbijający się od niewidzialnej ściany.

Ale byłoby nieuczciwe, gdybym nie stwierdził, że w Twojej odpowiedzi jest coś naprowadzającego

Co się marzy narodowcom i tu i tam? O czym tam sobie dyskretnie szepczą w kuluarach na razie na zasadach cicho sza?

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Ważny tekst. Wywiad z Ks. Jarkiem. Pod rozwagę:

Mimo licznych ataków Sputnika na odradzającą się pamięć o Żołnierzach Wyklętych obecni liderzy Konfederacji chętnie udzielają mu wywiadów.

- Chodzenie do sowieckich mediów jest po prostu skandalem – powiedział w rozmowie z red. Katarzyną Gojską ks. Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymek na Jasną Górę.

– To jest skandal, aby w mediach, jak Sputnik wypowiadali się polscy patrioci. To pokazuje dziwną mentalność, którą jestem zaskoczony. Wielu ludzi znam z różnych formacji patriotycznych, ale czegoś takiego nie widziałem. Przeraża mnie ta kampania, która ma negatywny charakter – mówił ks. Wąsowicz.

– Mam nadzieję, że kibice będą umieli ocenić takie postawy – dodał.

– Chodzenie do sowieckich mediów jest po prostu skandalem.

– Młodzież, która wspiera Konfederację nie do końca sobie zdaje z pewnych rzeczy sprawę. Podkreślił, że trzeba starać się łączyć środowiska patriotyczne. – Próbowanie paktowania z czerwonymi jest niebezpieczne. Obawiam się, że tym panom w pewnym momencie może być blisko do PO, bo przecież Roman Giertych był kiedyś liderem Młodzieży Wszechpolskiej – zaznaczył.

– Wszystkich, którzy cenią sobie to czego wspólnie dokonaliśmy przez te wszystkie lata bardzo proszę, aby tym ludziom nie wierzyć(…)
    http://telewizjarepublika.pl/ks-waso...lem,80334.html

Pozostawiam bez komentarza.
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar rey

Co się marzy narodowcom i tu i tam? O czym tam sobie dyskretnie szepczą w kuluarach na razie na zasadach cicho sza?

Strzał mocno abstrakcyjny, ale skoro użyłeś słów "marzy", "dyskretnie" i zwrotu "cicho sza", a Pogoń Lwów jest naprowadzająca na poprawną odpowiedź, to sobie strzelę, że tym pomysłem jest powrót Lwowa do Ojczyzny.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Strzał mocno abstrakcyjny, ale skoro użyłeś słów "marzy", "dyskretnie" i zwrotu "cicho sza", a Pogoń Lwów jest naprowadzająca na poprawną odpowiedź, to sobie strzelę, że tym pomysłem jest powrót Lwowa do Ojczyzny.
    Dla mnie, czującego się we Lwowie jak ryba w wodzie, to faktycznie jakieś abstrakcyjne UFO, ale tak, chodzi właśnie o to

Przewiduje się, rozważa, że Ukraina nie przetrwa następnych dziesięciu / dwudziestu / trzydziestu lat, ulegnie głębokiej erozji, rozpadnie się jako państwo – i trzeba wypracować sposób postępowania zmierzający do przejęcia kontroli nad poniższym terytorium.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obw%C3...i_-_rejony.svg

Temat zresztą wcale nie jest sprzed wczoraj i nie jest to duża grupa ludzi, ale taka jest.

Trzydzieści lat temu oczywiście o niczym innym nie marzyłem Teraz mam dwadzieścia parę lat doświadczeń działalności na tamtym terenie i zanim się szerzej do tego odniosę, z przyjemnością poznałbym zdanie innych forumowiczów chętnych do udziału w przedmiotowej dyskusji.

Potraktujmy sprawę jako swoistą ciekawostkę bez przedwyborczej spiny

Przede wszystkim jednak, Rey, wygrałeś półtuzin Żywca. Na privie ustalimy sobie później co i jak
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar rey

Przede wszystkim jednak, Rey, wygrałeś półtuzin Żywca. Na privie ustalimy sobie później co i jak

Co do tematu poruszonego przez Ciebie, to byłoby super, ale jak to dokładnie ogarnąć prawnie/organizacyjnie, to chyba na dzień dzisiejszy - nie znając dokładnych warunków, w jakich miałoby to nastąpić - nie jestem w stanie się odnieść.
    Ostatnio edytowane przez rey ; 24-05-2019 o 11:09
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Stout
    Serce mówi jedno ,ale rozum podpowiada ,że lepiej mieć ten bufor w postaci Ukrainy.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Gintleman Awatar księciuniu
    Skoro już dywagujemy na takim pozimie abstrakcji, to z jednej strony to "nasze", z drugiej jakieś takie moralne opory przed braniem udziału w rozbiorze po "tej stronie", i to z takim sojusznikiem.
    Pomijając już wszystkie inne skutki, w tym konsekwencje kwestionowania ustalonych granic.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Foxx
    Nasza klasa polityczna, w przeciwieństwie do np. Orbána, niestety nie dojrzała do jedynej realnej opcji. To lata stosowania soft-power. Gruba kasa na wydawanie po ukraińsku i rosyjsku książek, czy komiksów (sic! ), organizacja konferencji naukowych, projektów multimedialnych, itd. z naszą wizją historii i ogólnie popularyzujących Rzeczpospolitą (nieprzypadkowo wybrałem tę nazwę - na zachodniej Ukrainie i w części tzw. sfery kulturalnej zauważalny jest mit I RP.). Nawet dzisiaj jest to bardzo zauważalne w założonym przez Potockich Stanisławowie (akt. Iwano-Frankiwsk). Będąc tam i oglądając odnowione za pieniądze ukraińskiego samorządu zabytki trudno nie dostrzec polonofilii.

(Obwód Stanisławowski)

Gdy w takim Lwowie wszystko się sypie i dzisiaj dominują nastroje antypolskie. Skutecznie rozpalone w czasie rządów Poroszenki.

Wspomniałem o Orbánie. Od lat nie tylko wspiera on liczną mniejszość węgierską w Obwodzie Zakarpackim, ale przeznacza dużą kasę własnie na soft-power wzmacniającą antyukraiński separatyzm rusiński.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rusini_karpaccy

... ale...

https://marucha.wordpress.com/2012/0...itej-polskiej/

Nie wiem, co z samym Lwowem - jest ostro i szybko ukrainizowany. Natomiast strefę polskich wpływów i pobudzania tożsamości budować można i trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 24-05-2019 o 12:51
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Ach, gdyby tak było można jakąś czarodziejską różdżką przywrócić status quo ante sprzed września 1939, dodatkowo karząc Niemców za wywołanie wojny utratą na rzecz Polski Wolnego Miasta Gdańska i Prus Wschodnich. Ale jak wiemy uprawianie gdybologii sens ma raczej średni

Sam Lwów nie jest już tym miastem z okresu Międzywojnia. Najtrafniej ujął to prof. Nicieja:
    Zapewne Niemcom nieco łatwiej było pogodzić się z utratą Królewca, bo dzisiejszy Kaliningrad w niczym już nie przypomina stolicy dawnych Prus Wschodnich. Ze Lwowem jest inaczej. Lwów się ostał. Wypompowano z niego polską krew i wpuszczono obcą, ale o dawnym charakterze tego miejsca wciąż świadczą wspaniałe budynki, skwery, place i, może najbardziej, cmentarze, na czele z nekropolią łyczakowską i panteonem Orląt Lwowskich.
    To prawda. Ze 160 tys. Polaków zostało tam niespełna 6 tys. Nie ma już derbowych awantur pomiędzy Powidlakami i Pogoniarzami, nie ma batiarów, cukierni Zalewskiego, Kolumnady – i czego jeszcze tam chcecie. Ale ciągle jest tam ten sam specyficzny genius loci, przy którym trudno nie dostrzec, że każdy kamień nadal tam mówi po polsku. I ja ten Lwów akceptuje takim jak teraz jest. Ale wycinkowo. Nie zapuszczam się do tych paskudnych sowieckich blokowisk, którymi nasz przedwojenny Lwów otoczono, i w których mieszka z pół miliona Ukraińców. Ograniczam się do Planu Wielkiego Lwowa 1939. I nigdy nie chodzę ulicą Doroszenki. Zawsze Sykstuską. Nigdy Bohaterów UPA. Zawsze Lwowskich Dzieci. Nigdy Bandery. Zawsze Sapiehy…

Mówi się, że kiedy umrze tam ostatni Polak, Lwów będzie jeszcze jednym zwykłym ukraińskim miastem. To nieprawda. Byłby ukraińskim miastem, gdyby Ukraińcy zburzyli Śródmieście, Stare Miasto, Łyczaków, Zamarstynów, Kleparów, Nowy Świat, Zniesienie, Zofiówkę, Kulparków etc. i postawili tam coś na nowo po swojemu. Tam jest nasze dziedzictwo historyczno-kulturowe i nic tego nie zmieni.

Na dzień dzisiejszy nie rozważam jakichkolwiek scenariuszy „przejmowania kontroli”. Zostawiłbym to tak jak jest nadal dbając o pamięć i o pomoc tamtejszym Polakom. Mnie do szczęścia potrzebna jest jedynie drożna granica, gdzie formalności załatwia się w 20 minut.

Jedyny scenariusz jaki przychodzi mnie do głowy na okoliczność wieszczonego upadku Ukrainy, to znając tendencje Obwodów Lwowskiego i Zakarpacia – włączyłbym oba do Unii Europejskiej.
    Byłoby jak z Wilnem. Wsiadasz w samochód, za 5 godzin jesteś na miejscu, a na granicy ledwie hamujesz. I robisz swoje.

A najlepiej użyć tej różdżki, o której pisałem na wstępie. Niestety to niemożliwe, ale może kiedyś Wolski napisze o tym kolejną relaksującą powieść
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar BlackAdder
    Heh... Nie trzeba być geniuszem profetyzmu, żeby zasadnie przewidywać, iż Ukraina w ciągu 10-20 lat rozpadnie się na część wschodnią i zachodnią. Niestety nie stać nas na inkorporację tej drugiej. Albowiem terroryzm przedwojenny w porównaniu z tym, który nastąpiłby na inkorporowanej Małopolsce Wschodniej to byłoby przedszkole. To po drugie. Po pierwsze, jest rzeczą oczywistą, że po strawieniu wschodniej części ruscy zaczną patrzeć dalej na zachód. Ale czy w sytuacji rozpadu zachodnia część będzie miała inne wyjście niż przystąpić do NATO I UE. Wątpliwe. Czyli robimy Schengen na Bugu, autostradę Piaski-Lwów, biznesy i akcje kulturalne. I po dwóch pokoleniach Lwów de facto znów będzie polski. Tak to optymistycznie widzę 😉 Oczywiście, jal pisze Foxx, działania przyzwyczajające tamtejszą ludność do polskości tudzież upamiętniające Rzeczpospolitą należało podjąć tak ze ćwierć wieku temu. No ale gros czasu rządzili ci, którzy na Polskę mają wyje*ane, więc kasa szła na co innego. A ci drudzy też srają pod siebie, gdzie im do Orbana, który wszędzie tam, gdzie widzi cień szansy na Ria Hungaria, wpierdziela się jak lis.
    A na razie uważam podobnie jak Pawełek-szybka ścieżka dla tych, co nie mają nic do oclenia i nie chcą zwrotu vat, no i niech w końcu załatają te dziury pod Krystynopolem 😉
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Mój typ na niedziele to:

38,5% - Koalicja Europejska
    35% - PiS
    9% - Wiosna Biedronia
    7% - Konfederacja
    -+ 5% Kukiz

3% Razem

Frekwencja 39%

Uprawnienia umieszczania postów