Strona 1881 z 1891 PierwszyPierwszy ... 8811381178118311871187718781879188018811882188318841885 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,401 do 56,430 z 56716

Wątek: Polityka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    (…) Ja mam jeszcze lepszy postulat forumowicze Legioniści.com zwolnieni z podatków, posiadacze karnetów dodatkowo - program źródełko+.
    Ooo, idziemy szeroko…

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    W tym ostatnim projekcie dodałbym tylko tak dzisiaj modny w dyskusjach o podwyżkach, czy modelach naliczania emerytur czynnik stażu... na Legii / "wysługi lat"
    Tu się nie ma co zastanawiać, lecę po podpisy do ABJ i składamy projekt ustawy

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Foxx

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    (...)
    Przecież ta dyskusja kilka razy się tu przewinęła przy okazji dyskusji między zwolennikami solidaryzmu i darwinizmu społecznego, w tym z udziałem nas obu

Przewaga modelu pierwszego jest prosta i oczywista - odnosi się do czynników i procesów obecnych w realnym życiu, w przeciwieństwie do modelu drugiego.

Cóż, mogę powtórzyć

1. Model drugi zakłada, że w jakiejkolwiek sferze społecznej i gospodarczej działa wolny rynek, w związku z czym sukces lub jego brak są przede wszystkim konsekwencją potencjału poszczególnych biorących udział w "grze rynkowej".

2. Model drugi ignoruje wpływ istnienia wszelkich wspólnot - od systemu oligarchicznego, przez polityczne i finansowe grupy lobbingowe oraz agentury wpływu, tzw. grupy interesu - po wspólnoty narodowe. Tu kolejny kamyczek do... Konfederacji. Jaki darwinizm społeczny, gdy zdaniem Brauna światem rządzą "mafie, służby i loże" w skali niemal fatalistycznie paraliżującej "właściwe" działania?

3. Model drugi ignoruje zastany system redystrybucji postulując po prostu jego "odrzucenie", jak pustej puszki po browarze. Zwolennicy takiej opcji nie mają jakiejkolwiek propozycji, jak przejść od dzisiejszego państwa opiekuńczego osadzonego w globalnych systemach do "nocnego stróża" funkcjonującego "solo", jak wyspa. I takiej propozycji mieć nie mogą, bo raczej trudno "zamknąć" temat milionów korzystających z różnych form wsparcia państwa podejściem o "lecących wiórach". I to nie dlatego, że duże grupy tych beneficjentów do tego by nie dopuściły. Ten teoretyczny model zakłada, że np. niepełnosprawni, itp. powinni zdechnąć w rynsztoku, "skoro sobie nie radzą" (o ile nie wesprze któregoś prywatny filantrop) - i "społeczna tkanka" będzie zdrowa jak kompania rekrutów specnazu w propagandowym obrazku . Zdecydowana większość ludzi, którzy zdążyli zaliczyć od życia kilka niezasłużonych kopów, albo widzieli z bliska różne tragedie czysto instynktownie darwinizm społeczny odrzuca.

Powiedzonko, że "z Korwina się wyrasta" nie jest w tej sytuacji przypadkowe .

Na tym poziomie systemowej metadyskusji model numer dwa najzwyczajniej nie wychodzi poza teoretyczne rozważania, więc nawet krótkofalowo w żaden sposób nie jest w stanie wpłynąć na społeczeństwo w sposób inny, niż materiał do intelektualnych spekulacji. Quod erat demonstrandum
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 11-05-2019 o 08:35
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Chciałem odpisać zamiast bloniaqa, ale jak dotarłem do tego..
    Ten teoretyczny model zakłada, że np. niepełnosprawni, itp. powinni zdechnąć w rynsztoku
    to sobie odpuściłem

Legionista Awatar Foxx
    To bardzo ważny komunikat.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Oczywiście, a "PiS zabija małe dzieci", mniej więcej do takich argumentów dotarliśmy

GieKaeSiak
    Patologie związane z oligarchizmem/układami/szklanym sufitem itd. mogą występować zarówno z jak i bez programu socjal+. Można je zwalczać i konserwować niezależnie czy daje się socjal+ czy obniża podatki, inwestuje w służbę zdrowia/szkoły/uczelnie/drogi/kapitał prywatny itd.

Legionista Awatar BlackAdder
    Ja się Foxx do końca z Tobą nie zgodzę. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia jednak szybciej rozwija się państwo reformowane tak, jak robił to Reagan (liberalizm), a nie tak, jak robił to Salazar (solidaryzm). Najlepszy przykład to Hiszpania Generała Franco do końca lat 50-tych i potem.
    Jednak (Bloniaq, Peace) nie oznacza to, że podejście ala Salazar, czyli solidarystyczne, nie prowadzi do rozwoju kraju. Prowadzi, tylko wolniej. Nadto w naszym zdemolowanym przez komunizm państwie i społeczeństwie wyciąga z biedy tych, których elity okrągłostołowe skazały na wieczną pauperyzację (np. znienawidzona przez nich ciemnogrodzka Polska B). I przede wszystkim zapewnia władzę partii, która stanowczo opowiada się po stronie cywilizacji łacińskiej, opartej na religii chrześcijańskiej i prawie rzymskim, czyli przede wszystkim na prawie naturalnym. Dzięki temu Polska jest obecnie jednym z nielicznych europejskich bastionów przeciwstawiających się eurounijnym dzieciom Gramsciego. I kto wie, może odegra rolę nowej Asturii, bo wygląda na to, że neomarksiści będą musieli zmierzyć się z rekonkwistą (dużo zależy od najbliższych eurowyborów).
    Zatem albo godzimy się na wolniejszy, ale bardziej zrównoważony rozwój kraju - najbogatsi będą wolniej się bogacić, ale za to najbiedniejsi podciągną się do poziomu minimum zapewniającego godne życie i jednocześnie mamy wsparcie dla rodziny i etyki chrześcijańskiej, albo... no i tu jest właśnie bardzo ciekawie, nie wiem, czy krytycy PiS w ogóle to zauważają. Bo alternatywą nie są niższe podatki i mniejsza biurokracja, czyli dwie rzeczy nieodparcie kojarzące się z liberalizmem. Alternatywą jest wyższy wiek emerytalny, prawdopodobnie większe podatki i jak uczy historia zajebanie kasy idącej obecnie na socjal przez najróżniejsze układy mafijne. Do tego tzw. "małżeństwa" homosi z adopcją dzieci, zabijanie na życzenie nienarodzonych i starców, nieograniczona imigracja muzułmańska, a w perspektywie pierdel za nazywanie nienormalności nienormalnością i zejście katolików do katakumb. A w dalszej perspektywie autodegeneracja społeczeństwa, bo przecież neomarksiści nie proponują nic w zamian, to jest antycywilizacja śmierci i ćwierćinteligrencji.
    Także sorry, ale ta teoretyczna dysputa o wyższości liberalizmu nad solidaryzmem to tu i teraz jest zwyczajne pierdololo. Tak, liberalizm jest teoretycznie lepszy, ale Anno Domini 2019 nie do wprowadzenia w RP, więc lansowanie tezy "nie zagłosuję na PiS, bo jestem za liberalizmem" nie ma z polityką realną, czyli możliwą do zrealizowania, nic wspólnego.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Foxx
    Moim zdaniem dyskusja dotyczy kwestii bardziej zasadniczych, czyli opozycji między dwoma modelami opisanymi tak, jak to zrobił Bloniaq.

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Oczywiście, a "PiS zabija małe dzieci", mniej więcej do takich argumentów dotarliśmy
    Nie wiem, gdzie dotarliście. Ja odnoszę się do konkretnych koncepcji

darwinizm społeczny, darwinizm socjologiczny, kierunek w socjologii występujący w 2. połowie XIX w. i stanowiący skrajną postać teorii naturalistycznych (naturalizm) i jedną z odmian teorii ewolucjonistycznych (ewolucjonizm);

przenosił do badań nad społeczeństwem koncepcję walki o byt i doboru naturalnego Ch.R. Darwina i usiłował za jej pomocą wyjaśnić życie społeczne, jego przemiany i rozwój; według darwinizmu społecznego wszelki rozwój społeczny jest funkcją między- i wewnątrzgrupowej walki o byt, w której zwyciężają silniejsze jednostki i grupy; głównymi przedstawicielami darwinizmu społecznego byli: W. Bagehot, L. Gumplowicz i G. Ratzenhofer, G.N. Novikow, M. Vaccaro.
    https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/da...y;3890752.html

Adam Smith i "niewidzialna dłoń"

Często zastanawiamy się dlaczego część ludzi zdobywa szczyty a część po prostu przegrywa. Odpowiedź jest prosta, jeśli pracujemy ciężko to możemy osiągnąć szczyty a jeśli nie mamy chęci do ciężkiej pracy to za porażkę możemy obwiniać tylko siebie. Zgadzając się z tym stwierdzeniem potwierdzamy filozofię leseferyzmu oraz zasadę "selekcji naturalnej". Te idee są również wskazówkami dla ludzi biznesu, którzy nie chcą aby rząd ograniczał ich działań. Jest to filozofia dla ludzi, którzy są przeciwni "wielkiemu rządowi" oraz którzy twierdzą, że zbyt wiele zasad w świecie biznesu zatrzymuje ich postęp. Jedną z najważniejszych idei w książce Adama Smith'a "The Wealth of Nations" było pojęcie "niewidzialnej dłoni". Smith twierdzi, iż ta niewidzialna dłoń zawsze miałaby naprowadzać egoistyczne działania jednostki w celu pomocy państwu. Co więcej, zaleca on ufać tylko niewidzialnej dłoni a nie rządowi. Twierdzi on, że każdy człowiek jest lepszym sędzią tego co jest dobre dla niego od jakiegokolwiek Prezydenta, gubernatora czy kongresman'a. (T. Ladenburg 2007, s. 15-16)
    https://mfiles.pl/pl/index.php/Leseferyzm

Korwin-Mikke: Socjalizm wyłącza darwinizm

(...) Pan Bóg tak skonstruował ten świat, że selekcja działa NATURALNIE; nie „poprawiajmy“ tego!)

Po wyłączeniu darwinizmu geny – zamiast być eliminowane wskutek tego, że nikt normalny nie zadaje się z takim mężczyzną i kobietą (a jeśli płodzą się między sobą, to 90% dzieci ginie…) – są mnożone dzięki „opiece społecznej“. W wyniku więc (a) postępów medycyny; (b) wspomagania socjalnego – procent potencjalnych ofiar euthanatorów rośnie…

…a z drugiej strony socjalizacja powoduje, że człowiek zamiast płacić za siebie, żyje na koszt komuny – i komuna (obojętne: zbiór wszystkich ubezpieczonych w firmie „HiperSuperSecuritas“ czy zbiór obywateli państwa socjalistycznego) po prostu nie chce ponosić tych kosztów – tym bardziej że się do kwadratu zwiększają! Z tej sytuacji NIE MA DOBREGO WYJŚCIA. Uratować naszą etykę zabraniającą zabijania ludzi można wyłącznie, przyznając lekarzowi prawo do uznania człowieka za żywego (lub martwego).
    https://nczas.com/2012/02/29/korwin-...cza-darwinizm/

Legionista Awatar midzi
    Nie piszę. Nie czytam. Spojrzałem jednak do tematu i czytam, że socjalizm lepszy od liberalizmu. Smutno się robi, że ktoś naprawdę może tak uważać (niezależnie od tego czy to nazwie się solidaryzmem, lepszą redystrybucją dochodu narodowego, czy jak to zwał).

Legionista Awatar bloniaq
    Jeśli zacznie się od spersonifikowania liberalizmu Konfederacją, to tak, można pewnie dojść do tego, że liberałom chodzi o umieranie niepełnosprawnych pod płotem. W ogóle wiele można obalić powołując się na wypowiedzi członków Konfederacji od lewa do prawa. Tyle, że oni funkcjonują w warunkach walki wyborczej. Bierzmy pod uwagę, że mogą być po prostu cyniczni w walce o głosy, tak jak obraz dzisiejszej okładki faktu zdaje się. Pozwolę sobie jednak z braku czasu zignorować tę dyskusję z chochołem, bo ja jednak nie o tym.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Nie piszę. Nie czytam. Spojrzałem jednak do tematu i czytam, że socjalizm lepszy od liberalizmu. Smutno się robi, że ktoś naprawdę może tak uważać (niezależnie od tego czy to nazwie się solidaryzmem, lepszą redystrybucją dochodu narodowego, czy jak to zwał).
    No i zmusiłeś się do napisania wrzucając potężne kwantyfikatory o różnych znaczeniach i zakresach w zależności od sfery funkcjonowania społeczeństwa, której dotyczą, konkretnej koncepcji, a nawet kontynentu - po czym w swoim stylu nakleiłeś na to własną etykietkę, jakby miała jakikolwiek wpływ na faktyczny stan rzeczy. Pomijam już, że takie PO-KO to bezideowi socjal-liberałowie zdominowani światopoglądowo przez lewactwo. Na szczęście w normalnym świecie każdy może mieć własną opinię o wariantach systemu gospodarczego. Bez cenzury.

Nie smuć się, przypadek indywidualnego wiosennego przesilenia w temacie odnotowany

Tyle, że oni funkcjonują w warunkach walki wyborczej. Bierzmy pod uwagę, że mogą być po prostu cyniczni w walce o głosy,
    A możesz wskazać jeden przytoczony przeze mnie cytat mający związek z kampanią wyborczą?

Albo brak związku tego, co napisałem z poniższym:

Chyba każdy dorosły człowiek wie jakim sposobem pokonuje własne lenistwo, od czego zależy, że mu się coś chce lub nie chce. Stwarzanie społeczeństwu bezpiecznych warunków życia to jest właśnie zdejmowanie presji. Jeśli chcemy "wykuć" Polskę, Rodaków, na wysoki poziom, to niestety wióry muszą lecieć.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 11-05-2019 o 10:50

Legionista Awatar bloniaq
    Jak wykażesz, że Konfederacja "jednopartyjnie" uosabia ten model o którym pisałem.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Jak wykażesz, że Konfederacja "jednopartyjnie" uosabia ten model o którym pisałem.
    Jak obaj wiemy Konfederacja jest wielopartyjnym tworem "od Sasa do lasa", więc uosabia tylko postacie swoich liderów - dokładnie jak KE

Wskazanie sprzeczności między poglądami Brauna, a wspomnianym modelem nastąpiło w pierwszym moim poście odnoszącym się do proponowanych modeli i ma znaczenie podobne do wskazania sytuacji z PSLGBT. W uzupełnieniu odpowiedzi na zacytowany wyżej fragment opisu modelu 2 i uzasadnienia jego ewentualnej słuszności Twojego autorstwa, przytoczyłem trzy cytaty dot. darwinizmu społecznego.

Jednym słowem, nie ma opcji, byś znalazł u mnie jakiś cytat mający kontekst wyborczy w tej sprawie, a "warunek" uczynienia tego, jeżeli wykażę coś, o czym sam napisałem na wstępie, że nie ma miejsca jest może i dobrym pomysłem, ale raczej "krótkookresowo"

Legionista Awatar Taź
    3. Model drugi ignoruje zastany system redystrybucji postulując po prostu jego "odrzucenie", jak pustej puszki po browarze. Zwolennicy takiej opcji nie mają jakiejkolwiek propozycji, jak przejść od dzisiejszego państwa opiekuńczego osadzonego w globalnych systemach do "nocnego stróża" funkcjonującego "solo", jak wyspa. I takiej propozycji mieć nie mogą, bo raczej trudno "zamknąć" temat milionów korzystających z różnych form wsparcia państwa podejściem o "lecących wiórach". I to nie dlatego, że duże grupy tych beneficjentów do tego by nie dopuściły. Ten teoretyczny model zakłada, że np. niepełnosprawni, itp. powinni zdechnąć w rynsztoku, "skoro sobie nie radzą" (o ile nie wesprze któregoś prywatny filantrop) - i "społeczna tkanka" będzie zdrowa jak kompania rekrutów specnazu w propagandowym obrazku . Zdecydowana większość ludzi, którzy zdążyli zaliczyć od życia kilka niezasłużonych kopów, albo widzieli z bliska różne tragedie czysto instynktownie darwinizm społeczny odrzuca.

Powiedzonko, że "z Korwina się wyrasta" nie jest w tej sytuacji przypadkowe .
    A to nie ma nic pomiędzy liberalizmem głoszonym przez Korwina a solidaryzmem społecznym sięgającym absurdu, jak np. program 500+?

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Patologie związane z oligarchizmem/układami/szklanym sufitem itd. mogą występować zarówno z jak i bez programu socjal+. Można je zwalczać i konserwować niezależnie czy daje się socjal+ czy obniża podatki, inwestuje w służbę zdrowia/szkoły/uczelnie/drogi/kapitał prywatny itd.
    Otóż to.

Zaleca się zapoznać z wpływem 500+ na wzrost PKB, spadek bezrobocia, wzrost płac, procentowy spadek liczby dzieci żyjących poniżej granicy ubóstwa.
    Tak, z powodu 500+ Niemcom gniją na polach szparagi. Ostatnio podobnie zauważalny wpływ na ich gospodarkę mieliśmy w maju 45, gdy tzw. kościuszkowcy poprawiali w Berlinie feng shui, a Ford z kumplami wywoził sprzęt z DEFY do Łodzi.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    (...)Tak, z powodu 500+ Niemcom gniją na polach szparagi. Ostatnio podobnie zauważalny wpływ na ich gospodarkę mieliśmy w maju 45, gdy tzw. kościuszkowcy poprawiali w Berlinie feng shui, a Ford z kumplami wywoził sprzęt z DEFY do Łodzi.
    To powinien być wpis miesiąca, mimo że maj dopiero się rozkręca

Brawo!!!

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Na dzisiejszym meczu usłyszałem zawoalowane pretensje, że odkąd wyrzuciłem stąd troli, temat stał się nudny, a Foxx nie ma co robić.

Dobra, spoko – w takim razie trole wracajcie, życzę powodzenia

OLD FASHION MAN CLUB

Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Na dzisiejszym meczu usłyszałem zawoalowane pretensje, że odkąd wyrzuciłem stąd troli, temat stał się nudny, a Foxx nie ma co robić.

Dobra, spoko – w takim razie trole wracajcie, życzę powodzenia

A myślałem, że dziś się już nie uśmiechnę
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista Awatar Piwosz1916

Przecież ta dyskusja kilka razy się tu przewinęła przy okazji dyskusji między zwolennikami solidaryzmu i darwinizmu społecznego, w tym z udziałem nas obu

Przewaga modelu pierwszego jest prosta i oczywista - odnosi się do czynników i procesów obecnych w realnym życiu, w przeciwieństwie do modelu drugiego.

Cóż, mogę powtórzyć

1. Model drugi zakłada, że w jakiejkolwiek sferze społecznej i gospodarczej działa wolny rynek, w związku z czym sukces lub jego brak są przede wszystkim konsekwencją potencjału poszczególnych biorących udział w "grze rynkowej".

2. Model drugi ignoruje wpływ istnienia wszelkich wspólnot - od systemu oligarchicznego, przez polityczne i finansowe grupy lobbingowe oraz agentury wpływu, tzw. grupy interesu - po wspólnoty narodowe. Tu kolejny kamyczek do... Konfederacji. Jaki darwinizm społeczny, gdy zdaniem Brauna światem rządzą "mafie, służby i loże" w skali niemal fatalistycznie paraliżującej "właściwe" działania?

Bardzo ładnie i mądrze napisane. Foxxie na prawdę uważam cię za inteligentnego człowiek i lubię te twoje kółeczka, uniki i kiwki.

Socjalizm zamieniasz w solidaryzm. Oki... A jak nie socjalizm to od razu mordowanie niepełnosprawnych! Żadnych form pośrednich, żadnych kompromisów. Oki...

Nie ma żadnego wolnego rynku?

Napisz jeszcze, że Emerytura+ to Friedmanowskie Helicopter Money. Oczywiście jeżeli kiedyś potrzebowałbyś argumentów liberalnych czy też pro-rynkowych.

Gorzej jak te miliony korzystające ze wsparcia zostaną przegłosowane przez kilkadziesiąt milionów, które to finansują . Ale to raczej nie nastąpi, jak 41% społeczeństwa uważa, że nie płaci podatku VAT.

Aaaa i jeszcze: aktualnie niepełnosprawnym państwo uja pomaga. Kropla w morzu potrzeb. Tak więc gadanie o zdychaniu w rynsztoku jest całkowicie chybione.

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Ja się Foxx do końca z Tobą nie zgodzę. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia jednak szybciej rozwija się państwo reformowane tak, jak robił to Reagan (liberalizm), a nie tak, jak robił to Salazar (solidaryzm). Najlepszy przykład to Hiszpania Generała Franco do końca lat 50-tych i potem.
    Jednak (Bloniaq, Peace) nie oznacza to, że podejście ala Salazar, czyli solidarystyczne, nie prowadzi do rozwoju kraju. Prowadzi, tylko wolniej. Nadto w naszym zdemolowanym przez komunizm państwie i społeczeństwie wyciąga z biedy tych, których elity okrągłostołowe skazały na wieczną pauperyzację (np. znienawidzona przez nich ciemnogrodzka Polska B). I przede wszystkim zapewnia władzę partii, która stanowczo opowiada się po stronie cywilizacji łacińskiej, opartej na religii chrześcijańskiej i prawie rzymskim, czyli przede wszystkim na prawie naturalnym. Dzięki temu Polska jest obecnie jednym z nielicznych europejskich bastionów przeciwstawiających się eurounijnym dzieciom Gramsciego. I kto wie, może odegra rolę nowej Asturii, bo wygląda na to, że neomarksiści będą musieli zmierzyć się z rekonkwistą (dużo zależy od najbliższych eurowyborów).
    Zatem albo godzimy się na wolniejszy, ale bardziej zrównoważony rozwój kraju - najbogatsi będą wolniej się bogacić, ale za to najbiedniejsi podciągną się do poziomu minimum zapewniającego godne życie i jednocześnie mamy wsparcie dla rodziny i etyki chrześcijańskiej, albo... no i tu jest właśnie bardzo ciekawie, nie wiem, czy krytycy PiS w ogóle to zauważają. Bo alternatywą nie są niższe podatki i mniejsza biurokracja, czyli dwie rzeczy nieodparcie kojarzące się z liberalizmem. Alternatywą jest wyższy wiek emerytalny, prawdopodobnie większe podatki i jak uczy historia zajebanie kasy idącej obecnie na socjal przez najróżniejsze układy mafijne. Do tego tzw. "małżeństwa" homosi z adopcją dzieci, zabijanie na życzenie nienarodzonych i starców, nieograniczona imigracja muzułmańska, a w perspektywie pierdel za nazywanie nienormalności nienormalnością i zejście katolików do katakumb. A w dalszej perspektywie autodegeneracja społeczeństwa, bo przecież neomarksiści nie proponują nic w zamian, to jest antycywilizacja śmierci i ćwierćinteligrencji.
    Także sorry, ale ta teoretyczna dysputa o wyższości liberalizmu nad solidaryzmem to tu i teraz jest zwyczajne pierdololo. Tak, liberalizm jest teoretycznie lepszy, ale Anno Domini 2019 nie do wprowadzenia w RP, więc lansowanie tezy "nie zagłosuję na PiS, bo jestem za liberalizmem" nie ma z polityką realną, czyli możliwą do zrealizowania, nic wspólnego.
    Czyli albo socjalizm albo nic Oczywiście socjalizm budowany na plecach tych bogoli, którym po rąbnięciu 40% pensji zostaje 3000 na rękę

Pomijam już, że takie PO-KO to bezideowi socjal-liberałowie zdominowani światopoglądowo przez lewactwo.
    bezideowi socjal-liberałowie -normalnie jak "Polska Myśl Szkoleniowa"

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Zaleca się zapoznać z wpływem 500+ na wzrost PKB, spadek bezrobocia, wzrost płac, procentowy spadek liczby dzieci żyjących poniżej granicy ubóstwa.
    Tak, z powodu 500+ Niemcom gniją na polach szparagi. Ostatnio podobnie zauważalny wpływ na ich gospodarkę mieliśmy w maju 45, gdy tzw. kościuszkowcy poprawiali w Berlinie feng shui, a Ford z kumplami wywoził sprzęt z DEFY do Łodzi.
    Ja chętnię się zapoznam, zapodaj jakieś opracowania na ten temat.

https://www.wprost.pl/swiat/10215213...-500-plus.html

Cytuję: Podobny problem dotyczy robotników z Rumunii,
    Część pracowników sezonowych wybiera z kolei inne kierunki, a ostatnio dużą popularnością cieszy się Holandia.
    Polacy, którzy opanowali język niemiecki, dostają pracę w budownictwie, centrach logistycznych czy usługach.

Radzę czytać coś więcej niż tylko nagłówków.

Wspominane tutaj dawanie pieniędzy (socjalu) ubogim aby ci nie przyszli z nożem po radio dawno dawno temu było komentowane w odniesieniu do murzynów z ameryki i Ahmedów z europy zachodniej. Ktoś pamięta swoje tamtejsze przemyślenia i jak się one mają do czasów teraźniejszych?

Raport z wykonania budżetu za maj będzie opublikowany przed wyborami?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Piwosz1916 Zobacz posta
    Bardzo ładnie i mądrze napisane. Foxxie na prawdę uważam cię za inteligentnego człowiek i lubię te twoje kółeczka, uniki i kiwki.
    Już początek uroczy

Socjalizm zamieniasz w solidaryzm.
    Ja zamieniam coś?

solidaryzm [fr. < łac.], kierunek społeczno-polityczny, głoszący tezę o naturalnej wspólnocie interesów łączącej ludzi niezależnie od miejsca zajmowanego przez nich w strukturze społecznej;

według solidaryzmu wspólnota ta ma nadrzędny charakter, wznosi się ponad różnice społeczne, sprzeczności polityczne, ekonomiczne i ideologiczne, dlatego jest możliwy pokój społeczny w imię jedności (właściwej małej społeczności), solidarności państwowej, etnicznej lub nawet ogólnoludzkiej. Zgodnie z założeniami solidaryzmu, człowiek żyjąc w społeczeństwie musi zachowywać się zgodnie z obowiązującymi normami społecznymi, ich nieprzestrzeganie narusza zasadę solidarności i wywołuje reakcję społeczeństwa; zasada solidarności jest zasadą naczelną i ma rozstrzygające znaczenie dla zachowania ładu społecznego, który zapewnia trwanie i rozwój zbiorowości jako całości. Państwo jest organicznym związkiem rządzących i rządzonych. Solidaryzm jako kierunek społeczno-polityczny powstał w 2. połowie XIX w.; miał licznych teoretyków, zwłaszcza we Francji (m.in. É. Durkheim, L. Duguit, L. Bourgeois, Ch. Gide). Idea solidaryzmu była rozwijana m.in. na gruncie społecznej nauki Kościoła, gdzie została powiązana z koncepcją korporacjonizmu, na gruncie konserwatyzmu (przeciwstawiającego zintegrowaną wspólnotę społeczeństwu masowemu).
    https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/so...m;3977453.html

Oki... A jak nie socjalizm to od razu mordowanie niepełnosprawnych! Żadnych form pośrednich, żadnych kompromisów. Oki...
    "Oki, doki", ale przed protekcjonalnymi tekstami i umiarkowanie udaną próbą wjechania w temat, jak pitbull w kurnik najczęściej przydaje się doczytanie, o co w ogóle chodzi Bloniaq opisał dwa konkretne modele, wskazał ich cechy i cele. W cytowanym przeze mnie fragmencie opisu modelu drugiego nakreślił wprost motywację społecznie darwinistyczną. Przytoczyłem więc, czym darwinizm społeczny konkretnie jest. Ani ja, ani przytoczeni społeczni darwiniści (poza również nieprzytoczonymi narodowymi socjalistami) nie pisali o "mordowaniu niepełnosprawnych". To z twojej strony nie jest unik, ani kiwka, tylko słabiutka manipulacja. Istotą dyskusji jest kwestia, czy państwo ma jakiekolwiek obowiązki wobec jednostek w ten, czy inny sposób upośledzonych społecznie i powinno im pomagać, czy nie powinno - czyniąc m.in. niepełnosprawnych zdanymi na własne siły, ew. pomoc prywatnych filantropów. Rozumiem, że to okazało się zbyt skomplikowane, bo przecież nie manipulujesz celowo (i jeszcze z wykrzyknikiem - grubo )

Nie ma żadnego wolnego rynku?
    Zamiast wiercić sobie w głowie podaj jeden przykład funkcjonowania wolnego rynku w jakiejkolwiek legalnej sferze społecznej lub gospodarczej

Napisz jeszcze (...)
    Spokojnie, jak będę miał potrzebę, napiszę co będę chciał

bezideowi socjal-liberałowie -normalnie jak "Polska Myśl Szkoleniowa"
    To jakiś piętrowy rebus. Znów - wskaż po prostu jakikolwiek trzon ideowy PO. Nie jest trudno, bo mieliśmy zapowiedzi w kampanii 2007, 8 lat realizacji i aktualnie ponad 3 lata w opozycji. Może być na osi czasu

Niemieccy chadecy, czy wyspiarscy konserwatyści też stali się bezideowi, chociaż nawet w nazwach odnoszą się do konkretnych nurtów.

Czyli albo socjalizm albo nic Oczywiście socjalizm budowany na plecach tych bogoli, którym po rąbnięciu 40% pensji zostaje 3000 na rękę
    Albo solidaryzm, albo znacznie gorzej. Nie przesadzajmy, jak ktoś zamiast pół miliona rocznie zarobi 495 tysięcy, to zasadniczo nie odczuje. A jak emeryt raz na rok dostanie tysia, to jest to dla niego mega zastrzyk. Tylko trzeba wyjść poza warszawkę, żeby to zrozumieć.
    Oczywiście jak wskażesz partię, która ma realne szanse utworzyć rząd, będzie realizować propolską i prochrześcijańską politykę oraz obniży podatki (zamiast dawać socjal) i zmniejszy biurokrację, to ja chętnie

Legionista Awatar Abrams
    Albo solidaryzm, albo znacznie gorzej. Nie przesadzajmy, jak ktoś zamiast pół miliona rocznie zarobi 495 tysięcy, to zasadniczo nie odczuje. A jak emeryt raz na rok dostanie tysia, to jest to dla niego mega zastrzyk. Tylko trzeba wyjść poza warszawkę, żeby to zrozumieć.
    Oczywiście jak wskażesz partię, która ma realne szanse utworzyć rząd, będzie realizować propolską i prochrześcijańską politykę oraz obniży podatki (zamiast dawać socjal) i zmniejszy biurokrację, to ja chętnie
    Sam zarób te pieniądze i je rozdawaj, innym pozwól na samodzielne decydowanie na co chca je wydawać.

Cytat Zamieszczone przez Abrams Zobacz posta
    Sam zarób te pieniądze i je rozdawaj, innym pozwól na samodzielne decydowanie na co chca je wydawać.
    Masz wybór, PO na pewno zapewni ci taką możliwość

I jakbyś przybliżył - o ile wzrosły twoje obciążenia podatkowe pod rządami PiS?
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 14-05-2019 o 08:57

Legionista Awatar Abrams
    Masz wybór, PO na pewno zapewni ci taką możliwość

I jakbyś przybliżył - o ile wzrosły twoje obciążenia podatkowe pod rządami PiS?
    PO czy PiS nie ma zasadniczo różnicy.

Mnie nie dotykają tak bardzo rządy PiS, nie maja wpływu na to jakie płace podatki, a i tak byłem wzywany do US, więc nie odpowiem na to pytanie...

Legionista Awatar Tommy Johnson
    A szanowni forumowicze odnieśli się już do tematu który przewija się w mediach od kilku dni?

Mam na myśli problem pedofili w Naszych kościołach.

Moim zdaniem Kościół Katolicki powinien się zreformować.

Legionista Awatar b.
    Nie wiem co inni myślą, ale jak dla mnie:

-jebac kazdą pedofilską kurwę!

-kastrowac te kurwy, zaostrzyc kary i na puchach nie osadzac tych cweli na ochronkach tylko pod normalnymi celami

Filmu nie widzialem, bo nie ogladam pedałenu, ale odsetek pedofili wsrod ksiezy jest taki sam czy mniejszy niz wsrod nauczycieli, rolnikow czy lekarzy.

Cala ta akcja ma uderzyc w kosciol katolicki, a nie w te kurwy pedofilskie.

A i co najciekawsze - wiekszosc pedofilow to pedaly.

Dlatego - jebac pedofilow, ale nie wrzucac wszystkich do jednego wora i nie dac soba manipulowac, ze ksiadz = pedofil.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 14-05-2019 o 15:27

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Filmu nie widzialem, bo nie ogladam pedałenu, ale odsetek pedofili wsrod ksiezy jest taki sam czy mniejszy niz wsrod nauczycieli, rolnikow czy lekarzy.
    Możliwe że procent odchyleń od normy jest podobny w innych dziedzinach życia publicznego ale nie akceptowalne dla mnie jest chronienie zboczeńców.

Podobno księża w tym filmie to SB.
    Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 14-05-2019 o 15:35

Legionista Awatar Jaco

-kastrowac te kurwy, zaostrzyc kary i na puchach nie osadzac tych cweli na ochronkach tylko pod normalnymi celami

Jeden już próbował, ale jak zwykle nic mu z tego nie wyszło:
    https://www.polityka.pl/tygodnikpoli...pedofilow.read

Może teraz pójdzie to lepiej, jeśli PiS wygra zdecydowanie wybory parlamentarne.

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Tomereek

Cala ta akcja ma uderzyc w kosciol katolicki, a nie w te kurwy pedofilskie.

A i co najciekawsze - wiekszosc pedofilow to pedaly.

Dlatego - jebac pedofilow, ale nie wrzucac wszystkich do jednego wora i nie dac soba manipulowac, ze ksiadz = pedofil.
    Kościół Katolicki sam sobie nawarzył tego piwa unikając lustracji i ufając Kiszczakowi w kwestii zniszczenia wszystkich akt. Okazuje się, że większość księży pokazana w tym filmie była TW. Tak więc, to sam Kościół uderzył w siebie. Oczywiście pardne jest to, jak przeciwnicy lustracji naparzają teraz w KK. Oczywiście w samym filmie ani słowa o przeszłości tych księży
    Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Legionista Awatar Foxx
    Odwróciłem przytoczone cytaty - będzie czytelniej.

Cytat Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
    Moim zdaniem Kościół Katolicki powinien się zreformować.
    Już się reformował. I każda "reformacja" mnożyła dewiacje. Problem jest globalny i, chociaż u nas robi za przygrywkę do wyborów, "w centrali" "toczy się" co najmniej odkąd "lawendowa mafia" bezprecedensowo obaliła Benedykta na rzecz Franciszka tworząc nieznany prawu kanonicznemu urząd "papieża emeryta". Ten ostatni nie ma łatwo, ale broni nie składa.

Amerykańska stacja EWTN opublikowała angielską wersję listu autorstwa Benedykta XVI, w którym obszernie przedstawia podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w sferze seksualnej. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” czy idee seksualnej rewolucji lat ’60, które przeniknęły w struktury Kościoła. Benedykt XVI wskazuje także na problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów. Portal PCh24.pl w całości przetłumaczył list na język polski. Oto jego treść:
    https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-...-,67491,i.html

Cytat Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
    A szanowni forumowicze odnieśli się już do tematu który przewija się w mediach od kilku dni?

Mam na myśli problem pedofili w Naszych kościołach.
    Sam fakt, że piszesz o kilku dniach wiele mówi. Polecam:

Po pierwsze nie mogłem w nocy spać. Całą noc po głowie chodziła mi myśl "co bym zrobił księdzu, który tknąłby moich chłopców?". W tym sensie film Sekielskiego odniósł sukces. Po drugie jednak uważam film za sprawną manipulację. Być może Sekielski wyszedł z TVN, ale zdaje się, że TVN nie wyszło z Sekielskiego. A po trzecie, to wszystko wcale nie jest w tym wszystkim najważniejsze.

W moim mniemaniu produkcja nie ma służyć dobru ofiar, a przynajmniej nie w pierwszym rzędzie, fakt publikacji, praktycznie na kilka dni przed wyborami, doskonale wpisuje się w sekwencję: strajk Broniarza, wizyta Tuska, film Sekielskiego, protest niepełnosprawnych. Chyba, że coś pominąłem.(...)

Można by zadać redaktorowi Sekielskiemu szereg pytań:

1. Skąd ten czasowy zbieg okoliczności pomiędzy publikacją filmu a wyborami?

2. Jak to się dzieje, że jego "ekspertami" są akurat pani Małgorzata Szewczyk z Czarnym Piątkiem na profilu FB i kościelny renegat Stanisław Obirek?

3. Dlaczego skoro większość opisywanych przez niego przypadków pedofilii, czy efebofilii, ma charakter homoseksualny, zaczyna od przypadków dziewczynek? Czy ma to jakiś związek z chęcią ukrycia dość oczywistego wniosku, że problem pedofilii w Kościele wiąże z tzw. "lawendową mafią", środowiskiem homoseksualistów? Nie znam danych dotyczących polskiego Kościoła, ale w zeszłym roku sam tvn24.pl pisał: "W zamówionym przez Konferencję Episkopatu Niemiec raporcie, sporządzonym przez konsorcjum badawcze uniwersytetów w Mannheim, Heidelbergu i Giessen wskazano, że między 1946 a 2014 rokiem około 3700 nieletnich padło ofiarą molestowania przez 1670 duchownych. Oznacza to, że przestępcami seksualnymi było 4,4 procent wszystkich księży we wspomnianym okresie - zaznacza Deutsche Welle. Większość z ofiar to chłopcy

4. Dlaczego red. Sekielski, choć dwóch spośród księży, którym film stawia mocne zarzuty, było związanych z Lechem Wałęsą, nie poszedł tym tropem?

5. Dlaczego zapomina dodać, ze przełożonym kustosza licheńskiego sanktuarium, którego sprawę porusza, był generał marianów i ikona "Kościoła otwartego' ks. Adam Boniecki?

6. Dlaczego, skoro już pokazuje w złym świetle zupełnie innych biskupów, zarzucając im bezczynność czy działania nieadekwatne, "przypadkiem" biskupów w większości kojarzonych z tzw. "Kościołem otwartym", to jako ilustrację biskupiej hipokryzji, wybiera wypowiedzi apba Gądeckiego i abpa Jędraszewskiego, którym nie stawia żadnych bezpośrednich zarzutów? Bo ich nie lubi?

I tak dalej i temu podobne. Dlatego piszę, że Tomasz Sekielski być może wyszedł ze studia TVN, ale obawiam się, że TVN nie wyszło i nigdy nie wyjdzie z niego.

Jest jednak w tym wszystkim sprawa daleko ważniejsza. A jest nią dramat konkretnych ludzi, którzy odważyli się pokazać swoje twarze. (Sekielski pokazał prawdziwe historie, o czym świadczą słowa księży przyznających się przed kamerą do zarzucanych im czynów) Wierzę w to, że zrobili to w dobrej wierze i po to żeby uchronić innych przed swoim losem. Jesteśmy im winni szacunek i współczucie. Równie ważną sprawą, jest realny grzech w naszym Kościele. Nie wiem na ile sprawy przedstawione w dokumencie mogą być przedmiotem postępowań, z całą pewnością śledczym, prokuratorem, sędzią i katem nie powinien tu być Sekielski, ale jeśli to możliwe i nie przedawnione, wszystko powinno być wyjaśnione do kości, powinno spotkać się z odpowiednią i adekwatną karą, a także być przejrzyste dla opinii publicznej. Ja w każdym razie, pośród wszystkich tych, za których modlę się przy codziennym pacierzu, będę się modlił również za tych odważnych ludzi, którzy pomimo tego co ich spotkało, pomimo odium, które chcąc nie chcąc (jeden z panów opowiada jak żona mu powiedziała, ze się nim brzydzi) otwarcie o wszystkim opowiedzieli, będę się modlił również za nich.

I teraz pytanie, co dalej? I tutaj weźcie pod uwagę to, że jestem tylko prostym parafianinem, niedoskonałym, grzesznym, chwiejnym i wiecznie poszukującym. Nie ode mnie to będzie zależało i nikt nie musi brać pod uwagę mojej opinii w tej sprawie. Wydaje mi się jednak, że pomimo, że tak cynicznie wykorzystywana przez wrogów Kościoła sprawa przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich, jako realny i odrażający grzech ludzi Kościoła, może się stać punktem zwrotnym, po którym powinno nastąpić oczyszczenie (w tym sensie film Sekielskiego, być może pomimo jego starań, nie musi być filmem antykościelnym). Nie wydaje mi się żeby Sekielski kłamał pokazując bezduszność kościelnych procedur. Takiego oczyszczenia nie dokona jednak Kościół tchórzliwy, usiłujący się porozumieć z "progresistami" na zasadzie "zobaczcie, my też jesteśmy tacy trochę postępowi, może się jakoś dogadamy i przestaniecie nas tak atakować?", ale musi to być Kościół odważny i twardo stojący na gruncie nauczania Ewangelii, choćby wbrew wszystkim "elitom" tego świata.

A poza tym Bóg Ojciec jest tam gdzie był, Jezus jest tam gdzie był, Duch Święty jest tam gdzie był. A obok nich Matka Boska. I będą po wsze czasy. A proste zasady, które sobą uosabiają, są dla nas jedynym ratunkiem. Nic nie jest w stanie tego zmienić.
    całosć: https://dorzeczy.pl/kraj/102492/Krys...ielskiego.html

Uprawnienia umieszczania postów