Strona 1879 z 1895 PierwszyPierwszy ... 87913791779182918691875187618771878187918801881188218831889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,341 do 56,370 z 56839

Wątek: Polityka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Żeby ulżyć przedsiębiorcom, czy ogólnie - klasie średniej, trzeba będzie zabrać "masom". Ciężko się spodziewać, żeby przeliczający czyny na efekt wyborczy to zrobili. A już na pewno nie w warunkach, kiedy obcy interesanci czekają na upchnięcie nas pod swoim butem, i gotowi są w to inwestować.
    Wielokrotnie już o tym mówiliśmy – przegraliśmy II Wojnę Światową i w konsekwencji niemal 50 lat byliśmy pod sowiecką okupacją. Dodajmy jeszcze 25 lecie postkomuny. Skutki odczuwamy do dziś. Dlatego wciąż czasy są ciężkie, a teren trudny. Nic się radykalnie nie zmieni w kilka lat. To praca na dziesięciolecia.
    OLD FASHION MAN CLUB

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Nieee, to to zdanie jest nieprawdziwe: wzmacniają kondycję najbiedniejszej i najbardziej 'dzieciatej' części społeczeństwa. Nie jestem ani najbiedniejszy, ani najbardziej dzieciaty, a należę do tych wzmacnianych
    I jak to wyliczyłeś?

Zamiast programu socjal+ mogliby np. zlikwidować całkowicie podatek dochodowy na UoP i nadal był‚oby to 'tańsze' dla budżetu.

Dla przykł‚adu: podatek dochody pł‚acony przez osobę z pensją 6k brutto, rocznie 5 568 zł‚.

Przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci, przez obniżki podatków miałoby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna.
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 09-05-2019 o 12:43

Legionista Awatar TNTP
    No ba przed wprowadzeniem tego "złodziejskiego" 500plus miało znacznie lepiej
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jak zwykle nie na temat - uchylam się od dyskusji.

Legionista Awatar Abrams
    Niech PiS wprowadzi 5000+ dogonimy Niemcy nie za 100 a za 10 lat

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    I jak to wyliczyłeś?

Zamiast programu socjal+ mogliby np. zlikwidować całkowicie podatek dochodowy na UoP i nadal był‚oby to 'tańsze' dla budżetu.

Dla przykł‚adu: podatek dochody pł‚acony przez osobę z pensją 6k brutto, rocznie 5 568 zł‚.

Przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci, przez obniżki podatków miałoby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna.
    W ogóle nic nie liczyłem. Zawsze wychodziłem z założenia, że „niezależnie od ustroju” mam za zadanie utrzymać rodzinę i ukręcić sobie coś na przyjemności – i jak do tej pory daję radę
    Wyliczenia i opinie pozostawiam fachowcom – ekonomistom. Być może masz racje, ale ekonomia to nie moja branża, nawet nie będę sprawdzał - po prostu ma mi się zgadzać hajs, a ten na razie się zgadza, a 500+ jest przy tym bardzo miłym dodatkiem
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar TNTP
    Jak zwykle nie na temat - uchylam się od dyskusji.
    Niczego innego się nie spodziełem po autorze mądrości iż - gdyby polityka państwa odnośnie x, y, z była inna to a, b, c mieli by lepiej.

Ale ok.

Gdyby zamiast pięćset plus dawano ten hajs hodowcom gołębi, to w tej dziedzinie bylibyśmy światową potęgą. Gdyby zaś te pieniądze zostały przeznaczone na obniżenie podatków dla producentów kalafiorów i szparagów to nasze warzywa zalały by Europę.

Bo przecież do tego sprowadzają się te Twoje analizy.
    Dodatkowo uwielbiam te konstrukcje w stylu "przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci" wprost mnie to rozczula. Dla lepszego efektu mogłeś napisać, że w przeciwieństwie do "przeciętnego konkubinatu w Ozorkowie, bez wykształcenia, pracy i z 10 dzieci (serio na tym forum były osoby które znają takie rodzinY ) które są beneficjentami 500plus.
    Ale ok fetyszyzujcie sobie dalej te "wykształcone rodziny" koniecznie z dwójką dzieci, a ja sobie będę pisał czy po czy o kalafiorach i gołębiach

A i jeszcze jedno, tak jest ja również jak najbardziej uważam, iż to szeroko rozumiani przedsiębiorcy są kluczem do długofalowego rozwoju Polski. Tylko, że
    - realnie jest to grupa społeczna/zawodowa? która ma na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat NAJLEPIEJ zarówno pod względem finansowym, jak i szeroko rozumianym legislacyjno-regulacyjnym
    - jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 09-05-2019 o 13:13
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Abrams Zobacz posta
    Niech PiS wprowadzi 5000+ dogonimy Niemcy nie za 100 a za 10 lat
    mam nadzieję że jeśli masz znajomych beneficjentów tego programu to agitujesz żeby z niego nie korzystali hyhyhyhy, hy hy hy hy
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar bloniaq
    - jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów
    Skoro podatki są tak skonstruowane jak są, to owszem, mamy całe tabuny roszczeniowych oszustów/optymalizatorów/malwersantów. Przykład pierwszy z brzegu.
    https://businessinsider.com.pl/twoje...oplaty/e7epwzp

Fiskus domaga się zapłacenia wyższego VAT od hamburgerów na wynos. I to tych sprzedanych kilka lat temu. Przedsiębiorcy alarmują: wsteczne podwyższanie podatku urąga konstytucji dla biznesu - pisze w środę "Rzeczpospolita".
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Ja sobie tutaj spokojnie dyskutowałem na poziomie z bloniaqiem i Pawełkiem i jak zwykle muszę czytać teraz jakieś dyrdymały TNTP, który wszystko sprowadza do absurdu i wyśmiewania. Tak jak wcześniej napisałem - uchylam się od dyskusji.

Legionista
    O, następny kandydat do Konfederacji – TW Bolek:

"Bliżej nam do Moskwy niż do Nowego Jorku". Wałęsa w wywiadzie dla Sputnika chwali Putina
    https://dorzeczy.pl/88172/Blizej-nam...li-Putina.html

Rewolucyjny pomysł Wałęsy. Były prezydent w "Aftonbladet" proponuje likwidację UE
    https://dorzeczy.pl/kraj/102229/Rewo...idacje-UE.html

Koniec świata!

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar TNTP
    Skoro podatki są tak skonstruowane jak są, to owszem, mamy całe tabuny roszczeniowych oszustów/optymalizatorów/malwersantów. Przykład pierwszy z brzegu.
    https://businessinsider.com.pl/twoje...oplaty/e7epwzp
    oczywiście "oszustwa podatkowe" to domena Polaków - nigdzie indziej na ŚWIECIE nie słyszeli o takim zjawisku
    zaś co do burgerów to przecież to było jawne jebanie fiskusa i właśnie to oburzenie "przedsiębiorców" jest wypisz wymaluj kwintesencją
    "- jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów"

Ale żeby nie było że się przypierdalam, to ja również uważam, iż obecnie obowiązująca ordynacja podatkowa to jakieś kuriozum - i faktycznie jest to zaniechanie? PiS, że nic się z tym nie zrobiło.
    Mam tylko nadzieję, że w tej kwestii dużo pójdzie do przodu w przyszłej kadencji (niby się o tym mówi od dawna)
    Aczkolwiek są dwa "ale", tylko nie bardzo na publicznym
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 09-05-2019 o 13:29
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Ja sobie tutaj spokojnie dyskutowałem na poziomie z bloniaqiem i Pawełkiem i jak zwykle muszę czytać teraz jakieś dyrdymały TNTP, który wszystko sprowadza do absurdu i wyśmiewania. Tak jak wcześniej napisałem - uchylam się od dyskusji.
    Raz nie musisz, dwa ja tylko odnoszę się do Twoich tez - skoro są one absurdalne to pogadaj z ich autorem

Przeciętny producent rowerów w Łomży, który inwestował i ciężko pracuje i ma produkcję na poziomie 500 rowerów dziennie, przez obniżki podatków miałby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna.
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    Raz nie musisz, dwa ja tylko odnoszę się do Twoich tez - skoro są one absurdalne to pogadaj z ich autorem
    Nie widzę niczego takiego ani merytorycznej próby odnoszenia się, ani grama absurdu w tym co napisałem możesz uważać inaczej, niewiele mnie to obchodzi

Legionista Awatar TNTP
    Nie widzę niczego takiego ani merytorycznej próby odnoszenia się, ani grama absurdu w tym co napisałem możesz uważać inaczej, niewiele mnie to obchodzi
    Ale jak mogę odnieść się do tezy która sprowadza się do tego, że 500plus jest złe, bo te pieniądze można było wydać w inny sposób ?
    No można było - tylko
    - do tej pory nikt tego nie zrobił
    - PiS to obiecał i co więcej zrealizował swoją obietnicę
    - co NAJWAŻNIEJSZE 500plus spełnia kilka konkretnych funkcji (demograficzna/socjalna/społeczna), a jest on odpowiedzią na konkretny zdefiniowany przez tą partię problem i tyle.

To co Ty proponujesz nie rozwiązuje tego problemu - za to robi dobrze/lepiej przeciętnemu małżeństwu w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci.

Imho w sensie społecznym/państwowym 500plus ma większy pozytywny wpływ na rozwój państwa niż to co Ty proponujesz.

No chyba, że wszystko sprowadzasz do interesu swojej dupy, no tylko, że mhhh to mocno karkołomne
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    No faktycznie, moje rozwiązanie nie rozwiązuje problemu dofinansowywania ludzi, którzy mało zarabiają i mają dużo dzieci, a wspiera ludzi zaradnych i pracowitych. Wolisz opcje numer 1 i uważasz, że ma społeczny/państwowy większy pozytywny wpływ - ok droga wolna. Ja tej opinii nie podzielam, bo uważam, że dzięki takiemu systemowi: a) nagradza się nieróbstwo i błędy, a każe się b) pracowitość i mądrość, w imię sprawiedliwości społecznej. Uważam również, że 'moja opinia' ma większy pozytywny wpływ na państwo, a mój interes jest tylko tego skromną pochodną.

Zwykła różnica między osobą o socjalnej czy bardziej liberalnej duszy. Nie dojdziemy w tym do konsensusu.

zaś co do burgerów to przecież to było jawne jebanie fiskusa i właśnie to oburzenie "przedsiębiorców" jest wypisz wymaluj kwintesencją
    "- jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów"
    Co było jawnym jebaniem fiskusa, skoro podobno istnieje około 200 interpretacji indywidualnych sprzed 2016, że 5% podatku jest ok i jeszcze zwracano nadpłatę tym którzy zapłacili te 8%? Fiskus sam się jawnie je.bał czy jak? Może jakiś urzędnik straci pracę, za to, że wydał taką interpretację, albo że bezprawnie zwrócił nadpłatę, czym naraził SP na straty, a przedsiębiorce na naliczenie teraz odsetek przez swoją pomyłkę/niewiedzę?
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 09-05-2019 o 15:25
    Józef Mackiewicz

Legionista
    PIS ze względu na realizacje radosnego, beztroskiego przyjmowania mieszkańców wschodu jak i coraz większego niepohamowania w rozdawaniu socjalu mojego głosu pierwszy raz od 2005 roku nie uzyska.

Legionista
    - co NAJWAŻNIEJSZE 500plus spełnia kilka konkretnych funkcji (demograficzna/socjalna/społeczna), a jest on odpowiedzią na konkretny zdefiniowany przez tą partię problem i tyle.
    O właśnie, coś słabo im idzie podanie danych o urodzeniach za I kwartał 2019. Rok temu były. Czyżby efekt demograficzny był jeszcze bardziej żenujący niż rok temu?

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    O właśnie, coś słabo im idzie podanie danych o urodzeniach za I kwartał 2019. Rok temu były. Czyżby efekt demograficzny był jeszcze bardziej żenujący niż rok temu?
    Żenujące to może być Twoje liczenie godzin i lat...a teraz porównaj prognozy dotyczące liczby urodzin sprzed kilku lat, z rzeczywistą liczbą z zeszłego roku. Także albo i w tym wypadku ekipa Herr Tuska przestrzeliła, albo jednak 500+ robi swoje
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Co było jawnym jebaniem fiskusa, skoro podobno istnieje około 200 interpretacji indywidualnych sprzed 2016, że 5% podatku jest ok i jeszcze zwracano nadpłatę tym którzy zapłacili te 8%? Fiskus sam się jawnie je.bał czy jak? Może jakiś urzędnik straci pracę, za to, że wydał taką interpretację, albo że bezprawnie zwrócił nadpłatę, czym naraził SP na straty, a przedsiębiorce na naliczenie teraz odsetek przez swoją pomyłkę/niewiedzę?
    Nie chce mi się bronić fiskusa - bo bym automatycznie był na straconej pozycji. ale...
    "stawkę 5 proc. stosuje się w przypadku dostawy żywności, natomiast jeśli przedsiębiorca świadczy usługę gastronomiczną, trzeba zapłacić 8 proc. VAT-u."
    i ja rozumiem, że Pan Wiesiu z Mrągowa może mieć problemy z interpretacją takiej normy...ale McDonald ? - bo to właśnie jego dotyczy to krwiożercze działanie fiskusa.
    I właśnie to u Ciebie jest najbardziej symptomatyczne - globalne korpo leci na grubo, ale zawsze pojawi się rycerz w zbroi - złe Państwo poprzez aparat przymusu uderza w prywatną inicjatywę, 200 interpretacji (no skoro one faktycznie są to jakim cudem fiskus się o to ma cisnąć ?), larum, trwoga. A realnie to dymane nie jest to mityczne państwo, tylko szary obywatel który normalnie płaci podatki i nawet za bardzo nie ma co optymalizować.
    Lieber tot als rot!!

No faktycznie, moje rozwiązanie nie rozwiązuje problemu dofinansowywania ludzi, którzy mało zarabiają i mają dużo dzieci, a wspiera ludzi zaradnych i pracowitych. Wolisz opcje numer 1 i uważasz, że ma społeczny/państwowy większy pozytywny wpływ - ok droga wolna. Ja tej opinii nie podzielam, bo uważam, że dzięki takiemu systemowi: a) nagradza się nieróbstwo i błędy, a każe się b) pracowitość i mądrość, w imię sprawiedliwości społecznej. Uważam również, że 'moja opinia' ma większy pozytywny wpływ na państwo, a mój interes jest tylko tego skromną pochodną.

Zwykła różnica między osobą o socjalnej czy bardziej liberalnej duszy. Nie dojdziemy w tym do konsensusu.
    Jak, qrwa, logicznie niby ma wynikać, że jeśli A mało zarabia i ma dużo dzieci, to A nie jest zaradny i nie jest pracowity. I jak definiować "zaradność"? Co się zaś tyczy: "Przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci, przez obniżki podatków miałoby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna", to uroniłem łezkę i podzielam wzruszenie TNTP.
    I jeszcze jedno - "każe się", Panie Wykształcony i Zaradny, w użytym przez Pana powyżej znaczeniu należy pisać jako "karze się" - od "kara, karać", bo "każe" znaczy tyle co "nakazuje, zmusza". Wiem, komp tego nie wyłapuje.

Edyta - z innej nieco beczki.
    Czy "teść-radny" albo "papa-papuga" (z wtykami w papugarni) także podpadają pod "zaradność"? Ciekawe, ilu "self-made-manów" przypada na "podczepionych" zgodnie ze schematem wyeksplikowanym przez Stanisława Anioła w dialogu z Miećką:
    "- Widzisz Miećka jaka ty tępa jesteś. Ty nic nie rozumiesz? Całe miasto wiedziało, tylko ty nie.
    - Tylko o czym?
    - A o tym, że mnie popiera Broński, że ja jestem jego człowiek.
    - To wszyscy wiedzieli. Za często tu przychodził.
    - No więc właśnie. A Broński był podczepiony pod Korszula, a Korszul to z kolei człowiek Skąpskiego. Czy ty rozumiesz już?
    - Tak, ale co to ma do nas?
    - Jezus Maria, co to ma do nas... co to ma do nas.... Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo".
    Ostatnio edytowane przez sarinosoman ; 10-05-2019 o 00:29
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Legionista Awatar TNTP

Zaczynając niejako od końca to faktycznie jest to dysputa o tyle bezcelowa bo raczej nikt nikogo nie przekona do swoich racji i bardziej nasze swary ? wynikają z innego podejścia do tematu niż jego meritum.

Tylko tu z mojej strony pewna enuncjacja ja jestem ultra liberałem...tylko ten utopijny liberalizm, żeby w ogóle można mówić o warunkach jego istnienia musi mieć odpowiedni grunt - a imho jest nim SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA - nie mylić z urojoną równością.
    Co w moim mniemaniu oznacza owa sprawiedliwość ?
    To, że szanse w partycypowaniu w rozwoju naszego Państwa nie będą miały jedynie jakieś pseudoelity (jak najbardziej liberalne) czyli de facto banda liżąca się po własnych fiutach, tylko ogół - tego jak sam napisałeś "zaradnego i pracowitego" społeczeństwa.
    Ba ja rozumiem, jakby te elity doszły do swojej pozycji ciężko i może niekoniecznie do końca uczciwą pracą ale realnie gross tych ludzi to jakiś dziwny różowy konglomerat który swoją pozycję zawdzięcza albo ruchaniu Polaków przed 1989, albo blatowaniu się z tymi ruchającymi.
    Jeśli uważasz, że wystarczy obniżyć podatki i voilà Ci pracowici przebiją sufit, to jesteś imho po prostu naiwny.
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Jak, qrwa, logicznie niby ma wynikać, że jeśli A mało zarabia i ma dużo dzieci, to A nie jest zaradny i nie jest pracowity. I jak definiować "zaradność"? Co się zaś tyczy: "Przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci, przez obniżki podatków miałoby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna", to uroniłem łezkę i podzielam wzruszenie z TNTP.
    I jeszcze jedno - "każe się", Panie Wykształcony i Zaradny, w użytym przez Pana powyżej znaczeniu należy pisać jako "karze się" - od "kara, karać", bo "każe" znaczy tyle co "nakazuje, zmusza". Wiem, komp tego nie wyłapuje.
    Och nawet ***** się znalazło
    Jak dorosły człowiek chce, aby państwo mu dawało hajs, bo mu brakuje zamiast wymagać, aby mu po prostu nie zabierało z tego co zarabia to zaradny nie jest
    Super, że uroniłeś łezkę
    Czasem i ja popełnię błąd ortograficzny

Nie chce mi się bronić fiskusa - bo bym automatycznie był na straconej pozycji. ale...
    "stawkę 5 proc. stosuje się w przypadku dostawy żywności, natomiast jeśli przedsiębiorca świadczy usługę gastronomiczną, trzeba zapłacić 8 proc. VAT-u."
    i ja rozumiem, że Pan Wiesiu z Mrągowa może mieć problemy z interpretacją takiej normy...ale McDonald ? - bo to właśnie jego dotyczy to krwiożercze działanie fiskusa.
    I właśnie to u Ciebie jest najbardziej symptomatyczne - globalne korpo leci na grubo, ale zawsze pojawi się rycerz w zbroi - złe Państwo poprzez aparat przymusu uderza w prywatną inicjatywę, 200 interpretacji (no skoro one faktycznie są to jakim cudem fiskus się o to ma cisnąć ?), larum, trwoga. A realnie to dymane nie jest to mityczne państwo, tylko szary obywatel który normalnie płaci podatki i nawet za bardzo nie ma co optymalizować.
    Nie no kolego, ale o ile mi wiadomo, to McDonald to jest restauracja franczyzowa - zdaje się że rozlicza się każdy właściciel indywidualnie. Może maczek w Mrągowie należy do jakiegoś Wiesława. Jakieś tam korpo ma KFC czy Pizza Hut, ale to też jest franczyza, tylko na wyłączność w kraju i AmRest to globalny raczej nie jest. Ale chętnie przeczytam które to globalne korpo masowo okradało Polaków na hamburgerach na wynos, a którego bezczelnie tu bronię, po tym jak niewinni, nieusuwalni i nieponoszący za nic odpowiedzialności urzędnicy 200 razy ocenili, że generalnie to można płacić mniej.

Niestety za obecnego rządu sytuacje

a) dany podatek płaci korpo plus polscy mali i średni przedsiębiorcy
    b) danego podatku nie płaci ani korpo ani polscy mali i średni przedsiębiorcy

z góry wypadają na korzyść a) bo przecież trzeba zapłacić 13. emeryturę na okoliczność jakichś zasranych wyborów do jakiegoś zasranego pseudoparlamentu, który nie ma inicjatywy ustawodawczej, głosuje się jak w średniowieczu podniesieniem ręki, których zresztą i tak nikt nie liczy, bo de facto sumowane są głosy szefów frakcji, którzy zajmują pierwszy rząd, a reszta na sali to zwykłe pachoły.

Ja się nie czuję dymany poza tym, że za cheesburgera w maczku płacę 4,50 czyli 1,00 drożej niż w 2015 o ile mnie pamięć nie myli. 500 plus nie dostaję, innych benefitów od 2015 nie odczuwam. A ja bym chciał od rządu taki socjal - tańsze cheesburgery w maczku.
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Zaczynają…c niejako od końca to faktycznie jest to dysputa o tyle bezcelowa bo raczej nikt nikogo nie przekona do swoich racji i bardziej nasze swary ? wynikają… z innego podejścia do tematu niż jego meritum.

Tylko tu z mojej strony pewna enuncjacja ja jestem ultra liberałem...tylko ten utopijny liberalizm, żeby w ogóle można mówić‡ o warunkach jego istnienia musi mieć‡ odpowiedni grunt - a imho jest nim SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA - nie mylić‡ z urojoną… sprawiedliwością….
    To, że szanse w partycypowaniu w rozwoju naszego Państwa nie będą… miały jedynie jakieś pseudoelity (jak najbardziej liberalne) czyli de facto banda liżąca się po własnych fiutach, tylko ogół‚ - tego jak sam napisał‚eś "zaradnego i pracowitego" społeczeństwa.
    Ba ja rozumiem, jakby te elity doszły do swojej pozycji ciężką i może niekoniecznie do końca uczciwą… pracą… ale realnie gross tych ludzi to jakiś› dziwny różowy konglomerat który swoją… pozycje™ ™zawdzięcza albo ruchaniu Polaków przed 1989, albo blatowaniu się™ z tymi ruchają…cymi.
    Jeśli uważasz, że wystarczy obniżyć‡ podatki i voilà Ci pracowici przebiją… sufit, to jesteś imho po prostu naiwny.
    Nie podzielam twojej opinii jaką… masz na swój temat i raczej nie widzę™ u Ciebie zbyt wielu cech liberała, ale mniejsza z tym.

Moim zdaniem specjalnie poruszasz temat elit, który jest niezbyt ciekawy w tym ›kontekście. Ja nie mam nic przeciwko temu, aby rząd tworzył‚ państwo w którym każdy będzie miał‚ równe szanse na rozwój oraz różne patologie będą w nim tępione.

Tylko niezależnie czy się™ to uda czy nie to nadal będą… ludzie którzy kończą… SGH bądź inne dobre studia i ludzie którzy woleli się™ nie uczyć‡. I nadal będzie pytanie czy Ci którzy postanowili się™ uczyć i robić kariery ™mają… sponsorować tych którzy postanowili się nie uczyć‡ i nie robić‡ kariery. Tak samo zawsze będzie pytanie czy Ci którzy postanowili mieć‡ 1 dziecko albo wstrzymali się™ z dziećmi do odpowiedniego momentu mają sponsorować ‡tych którzy postanowili mieć‡ kilka i w ogóle się nie zastanowili czy będą… mieli jak je nakarmić‡.
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 09-05-2019 o 21:32

Legionista
    Wysłuchałem i nie podzielam jego zdania. Mój katolicyzm jest stricte sarmacki, a wzgląd na dobro państwa (czytaj: utrzymanie władzy PiS degradujące jeszcze bardziej postkomunę) istotniejszy, stąd z nim bym się nie dogadał, żeby z nieba żabami padało. A za teksty o Jarku sam powinien wyłapać liścia gamoń w ząbek czesany z trąbką w nosie
    Oczywiście cala pogadanka jest już po zadymie w TVP, także ten teges…

Tylko tu z mojej strony pewna enuncjacja ja jestem ultra liberałem...tylko ten utopijny liberalizm, żeby w ogóle można mówić o warunkach jego istnienia musi mieć odpowiedni grunt - a imho jest nim SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA - nie mylić z urojoną równością.
    To, że szanse w partycypowaniu w rozwoju naszego Państwa nie będą miały jedynie jakieś pseudoelity (jak najbardziej liberalne) czyli de facto banda liżąca się po własnych fiutach, tylko ogół - tego jak sam napisałeś "zaradnego i pracowitego" społeczeństwa.
    Ba ja rozumiem, jakby te elity doszły do swojej pozycji ciężko i może niekoniecznie do końca uczciwą pracą ale realnie gross tych ludzi to jakiś dziwny różowy konglomerat który swoją pozycję zawdzięcza albo ruchaniu Polaków przed 1989, albo blatowaniu się z tymi ruchającymi.
    Tak jest. I w różnych odmianach piszemy o tym na tym forum z Foxxem od 16 lat.

Nie czuję się kompetentny w meandrach ekonomii, dlatego dobrze, że są tutaj TNTP i Sarinosoman, a to co piszą wydaje mnie się trafne.

Dla mnie po prostu 50 koła + 50 koła to 100 koła, a 100 koła papieru = Jeep

Dobrej nocy!
    OLD FASHION MAN CLUB

GieKaeSiak
    Wysłuchałem i nie podzielam jego zdania. Mój katolicyzm jest stricte sarmacki, a wzgląd na dobro państwa (czytaj: utrzymanie władzy PiS degradujące jeszcze bardziej postkomunę) istotniejszy, stąd z nim bym się nie dogadał, żeby z nieba żabami padało. A za teksty o Jarku sam powinien wyłapać liścia gamoń w ząbek czesany z trąbką w nosie
    Oczywiście cala pogadanka jest już po zadymie w TVP, także ten teges…
    Cała pogadanka jest przed tym jak wyleciał z TVP INFO, całkiem możliwe, że właśnie przez tę pogadankę wyleciał.

Wrzuciłem to tylko, aby pokazać jego punkt widzenia i powody, że pół roku później - tak jak to mówił w tym programie - chce głosować na np. Kaję Godek.

Legionista Awatar TNTP
    Nie czuję się kompetentny w meandrach ekonomii, dlatego dobrze, że są tutaj TNTP i Sarinosoman, a to co piszą wydaje mnie się trafne.

Dla mnie po prostu 50 koła + 50 koła to 100 koła, a 100 koła papieru = Jeep

Dobrej nocy!
    Ale to nie są żadne meandry ekonomii - tylko na poziomie budżetu wręcz jakieś podstawy.

Dochody państwa X
    Wydatki państwa 10x% X (w każdym razie w polskich realiach)
    Są jakieś wydatki stałe (no stałe dla 95% społeczeństwa - dla kilku forumowiczów i JKM w sumie można z dnia na dzień przestać finansować służbę zdrowia, czy tam edukację )
    To wszystko co zostaje po tych "stałych" wydatkach to są extrasy w stylu - 500+/13 emerytura itp. itd. i o to się cała rozgrywa dyskusja - oczywiście poparta takim naszym typowym pierdu pierdu w stylu "pracowita wykształcona rodzina" versus 12 dzietna pijana patologia (wszak każdy zna takie rodziny )

Tylko, że jak przychodzi co do czego to okazuje się, że wszystko sprowadza się do
    "Ja się nie czuję dymany poza tym, że za cheesburgera w maczku płacę 4,50 czyli 1,00 drożej niż w 2015 o ile mnie pamięć nie myli. 500 plus nie dostaję, innych benefitów od 2015 nie odczuwam. A ja bym chciał od rządu taki socjal - tańsze cheesburgery w maczku."
    I piszę to zupełnie poważnie - gdyż jak przychodzi co do czego to 90% forumowiczów myśli o państwie przez pryzmat własnej dupy - co jest naturalne, ale usiłuje przełożyć te swoje potrzeby/oczekiwania na aktywność państwa/partii rządzącej, a to już tak nie działa.
    Ba skoro tak uważają niektórzy koledzy, to niech nie dziwią się, że grupa nierobów i debili czyli beneficjentów 500 plus myśli w dokładnie ten sam sposób.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Nie no kolego, ale o ile mi wiadomo, to McDonald to jest restauracja franczyzowa - zdaje się że rozlicza się każdy właściciel indywidualnie.
    Bloniaq ja Cię proszę...błagam nie dzielmy frytki na pięcioro
    "stawkę 5 proc. stosuje się w przypadku dostawy żywności, natomiast jeśli przedsiębiorca świadczy usługę gastronomiczną, trzeba zapłacić 8 proc. VAT-u" jak to można interpretować na korzyść "franczyzobiorcy" ?
    przecież to literalna wykładania akurat w tym wypadku prostej regulacji chyba jest jasna/łatwa/klarowna, ale ok to kolejny przykład na to jak państwo dyma biednego przedsiębiorcę - hamburger w torebce - to nie jest danie gastronomiczne - tylko dostawa żywności - swoją drogą to ja widzę jak były nabijane te burgery spożywane na miejscu

Przecież ten przykład to jest wypisz wymaluj to co ja pisałem - janusz biznesu chciał zarobić parę PLN, nie wyszło.....winne państwo, PiS/PO i watykański/brukselski/żydowski okupant.

Dodatkowo mam wrażenie, że Ty bardziej się ciskasz dla zasady o "złe podatki" niż o ten konkretny przykład - bo na $@#%$ fiskus są dziesiątki - ale akurat nie ten konkretnie.

ps. nie wspominając o tym, że w całej franczyzie chodzi o to, że franczyzodawca zajmuje się takimi rzeczami jak obsługa prawna/księgowa - a biorca zajmuje się składaniem kanapek
    ps2. tak mi się w każdym razie wydaje może ktoś coś w tym temacie bardziej ogarnia
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów