Strona 1877 z 1895 PierwszyPierwszy ... 87713771777182718671873187418751876187718781879188018811887 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,281 do 56,310 z 56833

Wątek: Polityka

Ciekawy artykuł:

W 2019 roku zakładany jest wzrost deficytu, natomiast w kolejnych latach rosnąć mają podatki i składki, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków publicznych w relacji do PKB. Łącznie rząd planuje zwiększyć podatki i składki na ubezpieczenie społeczne z 36% PKB w 2018 roku do 37,8% w 2021 roku, dopiero na 2022 rok zakładając ich nieznaczny spadek w związku z obniżką stawek VAT.
    https://for.org.pl/pl/a/6759,komunik...szyi-podatnika

Do tego jeszcze wykres:

Coś czuję, że będziemy mieli wzrost przedsiębiorczości w narodzie za chwilę.

Warzechy można lubić albo nie lubić, ale skrót PIS rozwinął bezbłędnie - podatki i socjal.

Legionista Awatar Jaco
    O, to FOR już wie, kto wygra wybory i jaka będzie polityka ekonomiczna nowego rządu? Ciekawe.
    Ciekawy jest też skład Rady FOR:
    https://for.org.pl/pl/o-nas/rada-fundacji

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Sami swoi. Z takim stażem i doświadczeniem nic dziwnego, że wszystko już wiedzą
    OLD FASHION MAN CLUB

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    O, to FOR już wie, kto wygra wybory i jaka będzie polityka ekonomiczna nowego rządu? Ciekawe.

Coś merytorycznego? Jakieś inne analizy, które dowodzą, że będzie inaczej?

Nawet kłamca czasami powie prawdę.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta

Nawet z tego samego źródła Ci wyjątkowo coś wrzucę.
    Voila!:
    https://for.org.pl/pl/a/3820,analiza...ia-perspektywy
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Nawet z tego samego źródła Ci wyjątkowo coś wrzucę.
    Voila!:
    https://for.org.pl/pl/a/3820,analiza...ia-perspektywy
    No i co to ma dowieźć? Nawet jak się 100 razy pomylili to za 101 mogę mieć rację. Wskaż proszę w którym miejscu się pomylili.

Czasami mi się wydaje, że dla betonowych wyborców PISu jest ważne kto mówi, a nie co mówi.

Legionista Awatar Jaco
    Wskaż proszę w którym miejscu się pomylili.
    Słabością Polski pozostaje fatalny stan finansów publicznych. W 2015 roku tylko cztery państwa Unii Europejskiej miały porównywalny lub wyższy deficyt strukturalny sektora finansów publicznych niż Polska.
    o Otoczenie światowe jest coraz mniej sprzyjające dla wzrostu gospodarczego w Polsce. MFW na przestrzeni ostatnich 5 lat obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2016 roku z 4,9% do 3,4%. Chiny stoją przed silnym spowolnieniem lub wręcz kryzysem, który poprzez ich powiązania ze światową gospodarką (w tym bliskimi nam Niemcami) i systemem finansowym, uderzyłby także w Polskę.
    Działania rządu z opóźnieniem wpływają na wskaźniki makroekonomiczne, jednak już teraz inwestorzy, świadomi ich konsekwencji, sceptycznie podchodzą do perspektyw polskiej gospodarki. Narastające obawy inwestorów są widoczne już od maja 2015 roku. Po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich zaczęli oni liczyć się z negatywnymi konsekwencjami realizacji programu wyborczego PiS, dla wzrostu gospodarczego w Polsce
    Program „Rodzina 500+” spowoduje rezygnację części pracowników z legalnej pracy. Efekt będzie szczególnie silny wśród rodzin o dochodach bliskich 800 zł na osobę. Dla części z nich, podjęcie dodatkowej pracy będzie oznaczało przekroczenie progu dochodowego i utratę świadczenia na pierwsze dziecko, czyli realny spadek dochodów pomimo dodatkowej pracy.
    Więcej mi się nie chce..
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Więcej mi się nie chce..
    O czym Ty w ogóle piszesz? Przytoczyłeś jakiś artykuł i udowadniasz nim, że inny artykuł (kompletnie nie związany z pierwszym) jest błędny.

Legionista Awatar Jaco
    Ja wrzuciłem z tego portaliku artykuł sprawdzalny już dzisiaj. Prognozy portaliku rozminęły się dosyć mocno z rzeczywistością.
    Twój będzie do zweryfikowania za jakieś 3 lata. Wtedy albo wrócisz do tematu, albo nie.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    (…) Czasami mi się wydaje, że dla betonowych wyborców PISu jest ważne kto mówi, a nie co mówi.
    Dla ogarniętych, wiedzących co jest grane, ważne jest kto mówi oraz co mówi.

Odnośnie analiz to ujęła mnie kiedyś pewna świnia:
    zalogowałam się na waszym forum jako „analiza”, gdyż nazywam się Iza i lubię anal.

A kłamca zawsze pozostanie tylko kłamcą. Tyle merytoryki.

Pożyjemy, zobaczymy.
    OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Czy tylko mi się wydaje, że zachwiana jest równowaga w budżecie jeżeli chodzi o pomoc socjalną w stosunku do potrzeb modernizacyjnych kraju. Za mało inwestuje się w to, aby nasz kraj gonił czołówkę a za dużo przeznacza się na bieżącą konsumpcję, z które nic dobrego w sumie nie wynika.

Kolejna bardzo przykra sprawa dla PISu, tym razem poważna:

Cytat Zamieszczone przez adw Zobacz posta
    Czy tylko mi się wydaje, że zachwiana jest równowaga w budżecie jeżeli chodzi o pomoc socjalną w stosunku do potrzeb modernizacyjnych kraju. Za mało inwestuje się w to, aby nasz kraj gonił czołówkę a za dużo przeznacza się na bieżącą konsumpcję, z które nic dobrego w sumie nie wynika.
    Przecież modernizują, kupili właśnie 4 wypasione helikoptery do wszystkiego.

GieKaeSiak

No właśnie niezbyt ciekawe. Jakbyś, więcej czasu spędził otwierając link wrzucony przez sephrioth, a mniej wpatrując się w twarze z rady nadzorczej to byś zauważył, że cytat wrzucony tu na forum jest oparty na wieloletnim planie finansowym państwa na lata 2019-2022 przedstawionym przez Ministerstwo Finansów i ogólnie dostępnym na stronie rządu.

Ba! Jest to nawet wprost napisane..
    • W Wieloletnim Planie Finansowym Państwa na lata 2019-2022 Ministerstwo Finansów przedstawiło, w jaki sposób rząd zamierza sfinansować nowe obietnice wyborcze, nie łamiąc obowiązujących reguł fiskalnych.
      • W 2019 roku zakładany jest wzrost deficytu, natomiast w kolejnych latach rosnąć mają podatki i składki, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków publicznych w relacji do PKB. Łącznie rząd planuje zwiększyć podatki i składki na ubezpieczenie społeczne z 36% PKB w 2018 roku do 37,8% w 2021 roku, dopiero na 2022 rok zakładając ich nieznaczny spadek w związku z obniżką stawek VAT.
      • Wydatki publiczne najwyższy poziom mają osiągnąć w wyborczym 2019 roku (43,3% PKB), by potem stopniowo spaść do 42,1% w 2021 roku. W 2020 roku znika 13-sta emerytura, zmieniając 5-kę Kaczyńskiego w 4-rkę, a całe wydatki na transfery społeczne mają stopniowo spadać. Dalej też ograniczane mają być wydatki na płace w sektorze publicznym. W 2020 roku realizacja 4-ki Kaczyńskiego, wcześniej zadeklarowanych wydatków oraz waloryzacja emerytur przy najbardziej optymistycznych założeniach nie zostawia miejsca na wzrost innych wydatków, co uwzględniając inflację oznacza realne ograniczenie wydatków na inne cele.

Oraz jako dodatek..
    Cytat Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
    Sami swoi. Z takim stażem i doświadczeniem nic dziwnego, że wszystko już wiedzą
    Dla ogarniętych, wiedzących co jest grane, ważne jest kto mówi oraz co mówi.
    .. ważne jest też jest wiedzieć co się komentuje

A to czy sam FOR wiernie oddał plan MF oraz plan MF nie pieprznie razem z odejściem Czerwińskiej.. to już zupełnie inna historia

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    .. ważne jest też jest wiedzieć co się komentuje
    Taaak?! Nie no, bardzo ważne, jak nie jak tak Może ja nie jestem, jak to mówił Smuda, jakiś „alfa-beta”, bo lepiej studiowało mi się z browarkiem pod Prusem niż w dusznych czytelniach Uniwerka, ale w takim razie “sprawdzam”

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    cytat wrzucony tu na forum jest oparty na wieloletnim planie finansowym państwa na lata 2019-2022 przedstawionym przez Ministerstwo Finansów i ogólnie dostępnym na stronie rządu.
    Podziel się proszę z nami wiedzą w jaki sposób w praktyce konstruuje się Wieloletni Plan Finansowy Państwa, a ja się później do tego odniosę.

OLD FASHION MAN CLUB

GieKaeSiak
    Ale co Ty Pawle chcesz sprawdzać, śmialiście się z FORu z analiz na kilka lat do przodu nie zauważając, że śmiać się powinniście z rządu, który jest tego autorem (personalnie ja tu nic śmiesznego nie widzę, ale wasze prawo).

Jak oni to stworzyli to proszę pytać MF, nie mnie.

Legionista
    Zatem przemilczę kwestię dotyczącą szczegółów.

Nadmienię tylko, że WPFP to kompletna fikcja, co potwierdza jego każdoroczna weryfikacja. Tak jest odkąd pamiętam, a to już bardzo wiele czasu i nie działa tu zasada „niezależnie od ustroju w aktach wszystko się musi zgadzać”.

Po ch.. to jest tworzone, serio nie wiem.
    OLD FASHION MAN CLUB

GieKaeSiak
    Bodajże UE to narzuca. Poza tym osobiście uważam, że posiadanie ramowego planu na kilka lat do przodu jest przydatne nawet jeśli trzeba go modyfikować każdego roku (co nie zawsze jest spowodowane złymi wyliczeniami, ale nawet i zmianą strategii: polecam pooglądać Morawieckiego z początku kadencji chociażby).

Legionista
    A, no to jak UE, to wiele wyjaśnia

Żeby nie przegrzać buły, zakończmy na tym, że Wieloletni Plan Finansowy Państwa, to modelowe udokumentowanie tezy, że planowanie to lipa.

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista
    Kolejna bardzo przykra sprawa dla PISu, tym razem poważna
    Przykre jest to, że ktoś to bierze na poważnie.

Stawiam na to, że wszystkie służby kontr i wywiadowcze już się tym panom od dawna przypatrują. I co do wieloletnich doniesień nie jest obecnie przypadkiem, że dołączył do nich Jakubiak.

Szkoda Liroya. Wydaje się równy chłop, ale w przeciwieństwie do Kukiza, nie znam typa osobiście.

Kwestii narodowców już nie komentuję, ponieważ jako narodowy konserwatysta przestałem ją ogarniać już jakiś czas temu.
    OLD FASHION MAN CLUB

Przykre jest to, że ktoś to bierze na poważnie.
    Bardzo przykre. Przecież prezydent Stanów Zjednoczonych, najpotężniejszego mocarstwa świata, podpisuje tylko niepoważne ustawy, a lobby eskimoskie zajmuje się tylko wprowadzaniem niepoważnych ustaw.

Legionista
    Bardzo przykre. Przecież prezydent Stanów Zjednoczonych, najpotężniejszego mocarstwa świata, podpisuje tylko niepoważne ustawy, a lobby eskimoskie zajmuje się tylko wprowadzaniem niepoważnych ustaw.
    O Eskimosach wiem tyle, że z powodu mega mrozów całują się nosami. Urocze

Mimo niebotycznej roli USA i samego Trampka, nie widzę w chwili obecnej zagrożeń.

Masz jakieś konkretne do wskazania negatywy tej ustawy tu i teraz, zobowiązujące obecny rząd do czegokolwiek, bez powoływania się na zinfiltrowaną przez ruską agenturę Konfederację?
    OLD FASHION MAN CLUB

Masz jakieś konkretne do wskazania negatywy tej ustawy tu i teraz, zobowiązujące obecny rząd do czegokolwiek, bez powoływania się na zinfiltrowaną przez ruską agenturę Konfederację?
    Coś można znaleźć:

https://twitter.com/i/status/1119300078794149889

W tym przypadku nie wiadomo, który Macierewicz jest prawdziwy.

Legionista
    Prawdziwy jest interes Rzeczypospolitej Polskiej.

Reszte mogą wsadzić sobie w brudną żydowską dupę.

PS.

Serio, naprawdę nie jestem antysemitą.

OLD FASHION MAN CLUB

Legionista Awatar Tommy Johnson
    Przed chwilą na niebie nad Białołęką zaobserwowałem ciekawe zjawisko. Najpierw 3 śmigłowce, jeden był Policyjny, potem jakiś wojskowy samolot, wyglądał jak transportowiec, coś w stylu Casy ale to chyba nie była Casa. Leciał bardzo nisko, jakieś 1000 metrów. Za nim eskorta dwóch myśliwców.

Nie wiem co się dzieje ale takie widoki nie wyglądają optymistycznie, żeby nie okazało się że następne będą czołgi na ulicach, oczywiście obce.

Te samoloty chyba w związku ze zbliżającą się defiladą, coś takiego pierwszy raz widziałem. Teraz też słyszę silniki myśliwców.
    Ostatnio edytowane przez Tommy Johnson ; 27-04-2019 o 14:26

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta

Nie wiem co się dzieje ale takie widoki nie wyglądają optymistycznie, żeby nie okazało się że następne będą czołgi na ulicach, oczywiście obce.

Te samoloty chyba w związku ze zbliżającą się defiladą, coś takiego pierwszy raz widziałem. Teraz też słyszę silniki myśliwców.
    To broń Boże nie pojawiaj się dzisiaj nocą na Wisłostradzie, bo naprawdę czołgi zobaczysz. A za kilka dni to może nawet obce
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Foxx
    oczywiście, że będą

http://www.polska-zbrojna.pl/home/ar...rzed-defilada#

A, wracając do polityki, tu kolejne "sceny z życia Konfederacji"

W rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy zwraca uwagę na początki działalności w Polsce późniejszej szefowej Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiły Kozłowskiej oraz związki współzałożyciela Fundacji, Iwana Szerstiuka, z pierwszym rządem PiS, w tym z ówczesnym ministrem Adamem Lipińskim.
    https://kresy.pl/publicystyka/prof-o...iazkach-z-pis/

Redakcja portalu wPolityce.pl dotarła do zdjęcia, na którym historyk ukraińskiego pochodzenia prof. Włodzimierz Osadczy, startujący z trzeciego miejsca listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy w województwie lubelskim, pozuje do wspólnego zdjęcia właśnie z szefową Fundacji Otwarty Dialog Ludmiłą Kozłowską. Fotografia nie powinna wzbudzać zdziwienia - w końcu to Osadczy był promotorem pracy doktorskiej Kozłowskiej.
    https://wpolityce.pl/polityka/444349...em-kozlowskiej

A w ramach podsumowania wątku:
    https://wpolityce.pl/polityka/444283...Najnowsze%2529
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Obcym mówię stanowcze NIE.

Nie mam ochoty oglądać Pani Mosbacher wiwatującej na Yankeskim czołgu

Legionista Awatar Stout
    To zamknij się w pokoju bez klamek i oglądaj pokemony.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Nie skorzystam z twojej sugestii, prędzej zainteresuje się militariami

Uprawnienia umieszczania postów