Strona 1876 z 1876 PierwszyPierwszy ... 876137617761826186618721873187418751876
Pokaż wyniki od 56,251 do 56,260 z 56260

Wątek: Polityka

Legionista
    Najpierw pogmerali w leasingu, a teraz się biorą za całokształt JDG. Już niedługo naprawdę bardziej się będzie opłacało być na bezrobociu.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Najpierw pogmerali w leasingu, a teraz się biorą za całokształt JDG. Już niedługo naprawdę bardziej się będzie opłacało być na bezrobociu.
    No ba, miliony polskich przedsiębiorców lada dzień zamkną swoje biznesy i pójdą na jakże dochodowe "bezrobocie".

A i jeszcze jedno nie biorą się za JDG, tylko mają zacząć sprawdzać w jaki te sposób te przepisy są przestrzegane/egzekwowane.

Ja osobiście nie wiem jak do tego podchodzić - w sensie, że dla mnie wszystko mogłoby jechać na JDG, tylko nie wiem czy to społecznie jest do utrzymania.

ps. zresztą to jest dobry paradoks, najpierw ludzie jebią, wtedy jeszcze PO za "śmieciówki", teraz jebią PiS za dokręcanie śruby z JDG
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Bo i za "śmieciówki" i za dokręcanie śruby JDG należy się zjeba.

Szczerze nie wierzę aby samo sprawdzenie egzekwowania prawa miało przynieść rzeczone 1,2mld zł do budżetu, będą szły za tym jakieś konsekwencje finansowe. Czytałem o dopłaceniu różnicy w podatku.

Poza tym obecnie nie ma przepisu mówiącego o tym, że JDG nie może utrzymywać się z faktur wystawianych jednemu podmiotowi, był taki pomysł na początku kadencji, ale nie wszedł w życie.
    Zakładając JDG nie możesz wystawiać faktur poprzedniemu pracodawcy u którego byłeś zatrudniony na umowie w innym przypadku tracisz ulgi przysługujące "na start".

Zmiany w przepisach leasingowych miały ukrócić branie na firmę/JDG aut luksusowych powyżej pewnej wartości - i to wg mnie jest ok.
    Ale dowalono też tym którzy po prostu wzięli samochód by móc wykonywać swoją pracę i były to często samochody średniej klasy z kilkuletnim stażem.

Legionista Awatar Runi
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    A i jeszcze jedno nie biorą się za JDG, tylko mają zacząć sprawdzać w jaki te sposób te przepisy są przestrzegane/egzekwowane.
    Jakie przepisy ? Albo inaczej . Jaki przepis mówi o wymogu ilości wystawianych faktur ?

Legionista
    Kilka lat pracowałem na JDG i bardzo sobie chwalę. Oczywiście umowa miała wszelkie cechy umowy o pracę. 40-to godzinny tydzień pracy, zagwarantowane 26 dni urlopu, 3-miesięczny okres wypowiedzenia, ze zwolnieniem jak się trafiło, też nie było problemu. Pracodawca miał z głowy kwestie kadrowe i księgowe, dostawał ode mnie jedną fakturę. Ja spokojnie np. mogłem wziąć auto w leasing czy kupować inne potrzebne do pracy rzeczy. Był ruch w interesie i wszyscy byli zadowoleni.
    Gdyby to ode mnie zależało, umowy o pracę wywaliłbym na śmietnik i zastąpił je JDG. Kodeks pracy, czy jak go tam zwać, powinien ograniczyć się do określenia wymiaru czasu pracy, minimalnego urlopu i ew innych niezbędnych zapisów. No to sobie pofantazjowałem.
    Mam nadzieję, że grzebanie przy JDG to tylko jeden z setek cudownych pomysłów, który umrze śmiercią naturalną.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar b.
    Jakie oranko

Uprzedzam, że link do pedałenu, ale naprawdę warto: https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,...li,928509.html

Minister Dworczyk tak zaorał Stokrotkę, że ta prawie wyszła ze studia

Legionista Awatar Jaco
    Może ktoś jeszcze nie wie:
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Jakie oranko

Uprzedzam, że link do pedałenu, ale naprawdę warto: https://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,...li,928509.html

Minister Dworczyk tak zaorał Stokrotkę, że ta prawie wyszła ze studia
    Dworczyk to mega inteligentny gość. Dziwię się Stokrotce, że go zaprosiła. To nie pierwsze takie oranko w jego wykonaniu w tym studiu.

GieKaeSiak
    Gwiazdowski chciał zreformować kraj, a zbieranie podpisów go przerosło. Zdecydowanie największa polityczna żenada 2019 roku w kategorii "ogarnięcie polityczne".

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Gwiazdowski chciał zreformować kraj, a zbieranie podpisów go przerosło. Zdecydowanie największa polityczna żenada 2019 roku w kategorii "ogarnięcie polityczne".
    Jego marzenie prawie się spełniło:
    https://dorzeczy.pl/kraj/91586/Gwiazdowski-Chce-byc-Jaroslawem-Kaczynskim.html

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów