Strona 1875 z 1895 PierwszyPierwszy ... 87513751775182518651871187218731874187518761877187818791885 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 56,221 do 56,250 z 56839

Wątek: Polityka

Legionista Awatar TNTP
    Czy myślisz, że Bismarck jest twórcą szeroko rozumianego systemu państwa opiekuńczego bo
    - analizował demografię ?
    - miał potrzebę wytrącenia argumentów socjalnych socjalistom ?

Bo mi realnie chodzi o coś innego - nie o chronologię naszego przerzucania się mniej lub bardziej słusznymi argumentami, tylko o nasze idee i przesłanki które za nimi stoją.
    Zarzucanie Państwu "nieefektywnego" wydawania pieniędzy jest o tyle słuszne, co czcze - w ten sposób to można każdą daninę/obciążenie fiskalne skwitować.
    Nie będę robił z siebie jakiegoś eksperta od ubezpieczeń społecznych (szczerze akurat ten wątek średnio mnie interesuje) ale spłycanie tego do poziomu - jest nieefektywne (wraz z towarzyszącą semantyką - "groszowe emerytury") z góry ogranicza dyskusje.
    Tym bardziej, że oprócz krytykanctwa nie proponujesz nic konstruktywnego.

Co więcej jeśli chodzi o tą konkretną decyzję, to właśnie ona daje możliwość wyboru pomiędzy złym ZUS, a nową formułą IKE.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar bloniaq
    Może to jakoś niewyraźne wybrzmiało - ja nie dyskutuje. Ja piszę truizm - że system jest nieefektywny, w związku z tym, że czytam: "Jak je przeje?". Też nie jestem żadnym ekspertem. Coś konstruktywnego proponuje np Gwiazdowski.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

resztka z ofe to akcje, obligacje, waluty itd - mało czystej gotowki - dlatego jest problem jak to ugryżć. Tusk zajeb.ał gotowkę i poszło gładko.

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie narodowego funduszu na wzór norweski i zarządzanie aktywami z OFE. Coroczne zyski przekazywać do FUS na bieżące potrzeby oraz wypłaty kapitału przy przejściu na emeryturę.

Legionista
    IKE to dobry pomysł sam w sobie, jednak jak widać nie ma nic za darmo. Do czasu osiągnięcia wieku emerytalnego składki są w ZUSie, podlegają chorym pomysłom (dobrym też) następnych rządów. Dochodząc do emerytury decydujesz bierzesz to na klatę i idziesz do IKE, albo zostajesz w ZUS i tu powinna być kropka.
    Ale jest jeszcze te 15% - czyli chcesz zabrać pieniądze z kont ZUSu zapłać nam 15% tego co płaciłeś przez całe życie resztę możesz sobie zabrać.

BTW:
    Statystycznie żyjemy coraz dłużej, jednak jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach czy ktoś wie co się obecnie dzieje ze składkami zgromadzonymi w ZUS po śmierci dajmy na to w pierwszym roku po przejściu na emeryturę? Serio pytam.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Odpowiedziano mi, że nieefektywność systemu jest winą SLD, jednocześnie zarzucając demagogię, więc tylko zwracam uwagę, że wrzucanie pieniędzy do dziury jest winą wrzucającego. A winą budowniczego dziury jest zbudowanie dziury. Ogólnie zaprzeczyłem zaprzeczeniu, że pieniądze zostaną przejedzone - więc pytanie z czym polemizuję, powinno być chyba skierowane do gizo, który już zdążył przyznać, że ZUS jest nieefektywny.
    Bardzo brzydko manipulujesz. Odniosłem się do Twojej wrzutki z jakiegoś portaliku, dotyczącej przekrętu z informatyzacją ZUSu przez Krauzego i jego partyjnych towarzyszy. Ani ja i nikt inny nie napisał, że za nieefektywny system jest winy SLD. To, że system jest niewydolny wie nawet dziecko. Kiedyś trzeba będzie odciąć tego tasiemca i wprowadzić np. system kanadyjski. Będziesz chciał mieć więcej - doubezpiecz się. Problem jest tylko jeden, co roku są jakieś wybory i odważnych na zrobienie reformy brak.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Przecież to nie ma znaczenia dla istoty - zapytałeś na co zostanie przejedzone - odpowiedziałem na co m.in. Nie robi mi żadnej różnicy dziś, kto jest odpowiedzialny za to, że system jest niewydolny, że obsługa systemu informatycznego tyle kosztuje i że swego czasu oddział ZUS był najwystawniejszym budynkiem w moim mieście - czy to jest SLD, czy tylko w 5% SLD, a w reszcie Bismarck - w ogóle mnie to nie interesuje - i tak PiS, tak jak reszta, nikogo za rzekome przekręty nie potrafi ukarać - istotne jest to, że pieniądze tam wrzucane są przejadane. Od tego tasiemca trzeba się odciąć przedwczoraj, a nie dopompowywać dodatkowe pieniądze.
    Józef Mackiewicz

Taka ciekawostka, ciekawe czy prawdziwa:

Mówiło się o tym od dawna. Ważny członek kierownictwa jednego z państwowych mediów przekazał nam, że są odgórne naciski, by oprócz PiS promować lewacką Wiosnę Roberta Biedronia i ruch Kukiz’15.

O sprawie wprost poinformowała nas osoba z kierownictwa jednego z państwowych mediów. Jak powiedziała, ważny członek Rady Mediów Narodowych naciskał, by oprócz PiS promować tylko Wiosnę oraz ruch Kukiz’15.

Z oczywistych względów, osoba ta prosiła o zachowanie anonimowości.

Taka „rozgrywka medialna” jest sensowna dla partii rządzącej, która chce przedstawiać się jako partia prawicowa. Promowanie Wiosny Roberta Biedronia odbiera głosy Koalicji Europejskiej i osłabia ją.

Z kolei pompowanie ruchu Kukiz’15, któremu – według Konrada Berkowicza i doniesień medialnych – podpisy mieli zbierać m.in. działacze PiS, może odebrać głosy Konfederacji. Dodać do tego należy fakt, że z list ugrupowania ma startować kilku działaczy partii Prawica Rp, którzy przedstawiają się jako obrońcy życia, co jest „w opozycji” (i to jedyny aspekt) do PiS.

Można też spodziewać się, że jeśli jedno medium państwowe otrzymało taki przykaz, podobny poszedł do wszystkich innych.
    https://nczas.com/2019/04/16/ujawnia...iz15-i-wiosne/

Legionista Awatar TNTP
    Jaki jest sens wklejać cokolwiek z odnośnikiem - "ciekawe czy prawdziwa".
    Przecież już sam wątek "któremu według Konrada Berkowicza i doniesień medialnych podpisy mieli zbierać m.in. działacze PiS" jest na tyle kabaretowy, że ciężko jest do niego odnieść się w jakikolwiek racjonalny sposób.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jaki jest sens wklejać cokolwiek z odnośnikiem - "ciekawe czy prawdziwa".
    Przecież już sam wątek "któremu według Konrada Berkowicza i doniesień medialnych podpisy mieli zbierać m.in. działacze PiS" jest na tyle kabaretowy, że ciężko jest do niego odnieść się w jakikolwiek racjonalny sposób.
    Ciężko, ciężko, ale sąd się odniósł.

Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek Kukiz’15 i uznać go jako bezzasadny. „Rozpowszechnione przez uczestnika materiały wyborcze na portalach społecznościowych nie zawierają bowiem informacji nieprawdziwych. Wbrew twierdzeniom wnioskodawcy, Konrad Berkowicz w powołanych we wniosku wpisach nie twierdził, że PiS udziela pomocy Komitetowi Wyborczemu Wyborców Kukiz’15 przy zbiórce podpisów poparcia w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego (…), a jedynie, że: „Teraz w kuluarach huczy, że Kukizowi podpisy pomagać zbierać Prawo i Sprawiedliwość”. W konsekwencji nie podał faktu jakoby PiS pomagał Kukizowi, a jedynie, że krąży taka opinia” – napisano.
    https://nczas.com/2019/04/16/konfede...pomaga-im-pis/
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; 16-04-2019 o 22:03

Ale co z tego wynika? Potrzebujesz sądowego potwierdzenia że taka opinia krąży?
    Józef Mackiewicz

Wynika z tego, że nawet instytucje państwa się do tego odnoszą, więc tym bardziej użytkownikom forum Mistrza Polski można.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    Wynika z tego, że nawet instytucje państwa się do tego odnoszą, więc tym bardziej użytkownikom forum Mistrza Polski można.
    W konsekwencji nie podał faktu jakoby PiS pomagał Kukizowi, a jedynie, że krąży taka opinia

Odnoszą się bo była skarga w trybie wyborczym, a Berkowicz z wydawałoby się rozsądnego gościa brnie w jakiejś gimbojskie dramy.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił (...) „Teraz w kuluarach huczy, że (...)
    Rozumiem, że czytasz wklejane przez siebie cytaty?

Pomijając już prawny sens dzisiejszego orzecznictwa w sprawach, choćby luźno, związanych z polityką. Zwłaszcza w Krakowie

https://www.tvp.info/40322897/zarzut...nym-w-krakowie

https://dziennikpolski24.pl/pracowni...ie/ar/13741946
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    W konsekwencji nie podał faktu jakoby PiS pomagał Kukizowi, a jedynie, że krąży taka opinia

Odnoszą się bo była skarga w trybie wyborczym, a Berkowicz z wydawałoby się rozsądnego gościa brnie w jakiejś gimbojskie dramy.
    Jak to mówił Aleksander Gorczakow: Nie wierzę w niezdementowane informacje. Jak już tyle osób temu zaprzecza i to wyśmiewa to coś może być na rzeczy.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Rozumiem, że czytasz wklejane przez siebie cytaty?

Pomijając już prawny sens dzisiejszego orzecznictwa w sprawach, choćby luźno, związanych z polityką. Zwłaszcza w Krakowie

https://www.tvp.info/40322897/zarzut...nym-w-krakowie

https://dziennikpolski24.pl/pracowni...ie/ar/13741946
    Możesz podać listę sądów, które wydają sprawiedliwe wyroki? Walka PISu ze złogami trochę już trwa i nie ukrywam, że po drodze się zgubiłem.

Jak to mówił Aleksander Gorczakow: Nie wierzę w niezdementowane informacje. Jak już tyle osób temu zaprzecza i to wyśmiewa to coś może być na rzeczy.
    To jest kwintesencja szurostwa.

Pojawiają się opinie, że pojawiłeś się tu, na forumce, żeby skompromitować wolnościowe idee. To prawda?
    Józef Mackiewicz

To jest kwintesencja szurostwa.

Pojawiają się opinie, że pojawiłeś się tu, na forumce, żeby skompromitować wolnościowe idee. To prawda?
    W jaki sposób podać taką informację, żeby nie zostać skazanym? W obecnej sytuacji prawnej trzeba być ostrożnym.

Prawda to, czy nie?
    Józef Mackiewicz

Prawda to, czy nie?
    Nie wiem, trzeba się Berkowicza zapytać.

Pytam czy to prawda, że piszesz na forum, celem skompromitowania wolnościowych poglądów.
    Józef Mackiewicz

Pytam czy to prawda, że piszesz na forum, celem skompromitowania wolnościowych poglądów.
    Piszę, bo mi się czasami nudzi, więc to nie jest prawda.

Legionista Awatar TNTP
    Piszę, bo mi się czasami nudzi, więc to nie jest prawda.
    W myśl Berkowiczewskiej logiki nie masz racji, bo opinie o tym dlaczego piszesz na tym forum pojawiły sie w przestrzeni publicznej.

Natomiast wracając do przedmiotu dyskusji to trzeba byc naprawdę naiwnym żeby wierzyć iż
    - JKaczynski wydaje polecenie MBlaszczakowi który zaczyna po godzinach zbierać podpisy po sasaiadach
    - JKaczynski wydaje polecenie x, który przekazuje je y, który podaje je dalej do z, który koniec końców przekazuje je 57 letniej Pani Hani z Tychów, która kompletnie nie wie ocb, ale która z zapałem zaczyna zbierać podpisy pod listę Kukiza

Ja rozumiem walkę polityczną, że liczy sie skuteczność i efekt końcowy, ale mino tego że ideowo bliżej mi Konfederacji, niż Kukiza (bo u tych pierwszych można zdefiniować jakiś trzon światopoglądowy, u tego drugiego juz nie koniecznie) to takie zagrania są czysto po ludzku chujowe.
    Dodatkowo oprócz tego ze my sobie tutaj o tym popiszemy to one nic im nie dają, oprócz tego, że
    - konfliktują ich z potencjalnie tożsamym ideologicznie środowiskiem
    - traktują wyborców jak idiotów (widać nie wszystkim to przeszkadza)
    - jak znam życie doczekają sie retorsji i będzie krzyk PKukiz gra nieuczciwie
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Możesz podać listę sądów, które wydają sprawiedliwe wyroki? Walka PISu ze złogami trochę już trwa i nie ukrywam, że po drodze się zgubiłem.
    Nie mogę, bo jak 99% obywateli nie wiem, jak to na dzisiaj wygląda - stąd generalnie mam dystans do wszystkich. Kraków dla odmiany jest szczególnym i bogato opisanym miejscem, podobnie jak Warszawa ("reprywatyzacja"), czy Gdańsk (ogólna lokalna mafia).
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Budyń_70
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Prywatne to one będą jeśli zainteresowany zapłaci 15% podatku. Jeśli nie zapłaci kasa trafi do ZUS czyli zostanie przejedzona.
    Tak czy siak uważam, że opłaci się ponieść w/w koszta aby te dotychczas zgromadzone środki przenieść do IKE, tym bardziej, że program zakłada moźliwość dziedziczenia, a więc zawsze ktoś z rodziny z nich prędzej czy później skorzysta.

Brzmi groźnie

Likwidacja liniowego i jakiś "test przedsiębiorcy" co pewnie w praktyce oznacza zmasowane kontrole

Po co się pierdolić? Nie prościej wprowadzić dodatkowy podatek od wartości nieruchomości zamiast tak rozkułaczać kolejne grupy społeczne celem sfinansowania rozpasanego socjalu?

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Brzmi groźnie

Likwidacja liniowego i jakiś "test przedsiębiorcy" co pewnie w praktyce oznacza zmasowane kontrole

Po co się pierdolić? Nie prościej wprowadzić dodatkowy podatek od wartości nieruchomości zamiast tak rozkułaczać kolejne grupy społeczne celem sfinansowania rozpasanego socjalu?
    Jak nie wiesz o co chodzi to po co "pierdolisz" ?

Pomijając fakt iż ten Plan Finansowy ma realnie niewielkie znaczenie (bo bez wchodzenia w szczegóy to jest projekt z MF, a nie KPRM) chodzi tylko o notyfikacje KE, to

- gdzie Ty widzisz likwidacje liniowego ?
    - test przedsiębiorcy, to przecież realnie realizowanie przepisów istniejących od x lat (osobiście mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie)
    - czy Ty rozumiesz znaczenie słowa rozkułaczać ? czy tak piszesz je sobie dla dodania kumatości semantyczno-ekonomicznej
    - póki co to mamy rząd, który likwiduje jakieś chore użytkowanie wieczyste, co jest asumptem do tego...żeby insynuować jakieś dodatkowe podatki od nieruchomości (co pod względem ekonomicznym jest dyskusyjne, a politycznie to tematu nie chce mnie się ciągnąć)
    - lecimy dalej mamy obniżenie podatku PIT, podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, likwidacja Pit do 26 roku życia - przy pierwszej w "nowożytnej" historii nadwyżce budżetowej, ale nie przeszkadza to forumowych specom od ekonomii pitolić 3 po 3 o "rozkułaczaniu", "rozpasanym socjalu"
    - co więcej to wszystko jest przy zakładanym mniejszym niż założenia sektora finansowego wzroście PKB.

Realnie co wkurwia w tym projekcie (a co daje 50% na zablokowanie tego) to wzrost akcyzy na fajki i alko (zaznaczam, że pierwszego nie palę, a to drugie od kilku dni ultra ograniczam) - bo jak znam życie to fiskus będzie chciał to co roku podwyższać.

Reasumując i tak założenie z tego Planu pójdą się %$@%$@ we wrześniu
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Brzmi groźnie
    Na początek proponuję umyć uszy - już to może pomóc.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Dowiedziałem się co to jest ten test przedsiębiorcy:

Jak pisaliśmy w money.pl, z Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2019-2022 wynika, że test przedsiębiorcy może pojawić się już 1 stycznia 2020 r. Resort Teresy Czerwińskiej przeprowadził już nawet wstępny egzamin. Okazało się, że problem z jego zdaniem może mieć 80 tys. przedsiębiorców.
    https://www.money.pl/gospodarka/test...56047489a.html

Ciężko to nawet skomentować. Nawet nie chodzi o to czy to zostanie wprowadzone, ale ważne jest w jaki sposób ci ludzie myślą. Przecież żaden normalnie funkcjonujący umysł nie wpadłby na nic nawet w połowie głupiego. To musiała wymyślić jakaś komisja, pewnie nadzwyczajna.

Legionista Awatar TNTP
    Dowiedziałem się co to jest ten test przedsiębiorcy:

https://www.money.pl/gospodarka/test...56047489a.html

Ciężko to nawet skomentować. Nawet nie chodzi o to czy to zostanie wprowadzone, ale ważne jest w jaki sposób ci ludzie myślą. Przecież żaden normalnie funkcjonujący umysł nie wpadłby na nic nawet w połowie głupiego. To musiała wymyślić jakaś komisja, pewnie nadzwyczajna.
    Ciężko skomentować to, że Ty nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ale skoro to som debile, to tak wybitnie jednostki jak Ty nie mają się czego bać, wszak bankowo poradzisz sobie w każdych okolicznościach.
    Lieber tot als rot!!

Uprawnienia umieszczania postów