Strona 1828 z 1835 PierwszyPierwszy ... 8281328172817781818182418251826182718281829183018311832 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,811 do 54,840 z 55038

Wątek: Polityka

Same statystyki

Legionista Awatar midzi
    Kolejny sprzedajny karierowicz. Pasuje tam jak ulał. Oby więcej takich gagatków, a o większość konstytucyjną będę spokojny

Żeby nie było tak spokojnie to mamy cuming out i przejście mojego ulubionego redaktora Muchy na lewicową stronę mocy. W końcu, bo ile można udawać, że lewicowiec jest rzekomo prawicowcem. Podobnie jest z większością tych ancymonków z gejów prawicy.
    https://m.facebook.com/photo.php?fbi...2769&source=57

Wojciech Mucha
    W swoim corocznym tekście sylwestrowym miałem napisać jakieś ogólnikowe pitu pitu o niczym. Coś w stylu "PiS, PO, wiecie rozumiecie".

Tymczasem po raz kolejny trafiłem na prawicowe heheszki z tego, że zwierzęta boją się wystrzałów w petard, kulą się, sikają pod siebie i uciekają właścicielom. To kolejna tradycyjna beka, po rechocie z cierpienia karpi, szukających powietrza w worku foliowym i przekonywaniu nas, że futro jest fajne, bo "goła baba w samym futrze jest ładna, hehe".

Tradycyjnie bekają ze zwierzęcego strachu samce alfa polskiej prawicy z Rafałem Ziemkiewiczem i Łukaszem Warzechą na czele, a wtóruje im chór kipiących testosteronem członków titterowej husarii, oraz szukające w mediach społecznościowych męża "prawe" ciotki - klotki w wieku przed i popoborwym

Nie mam złudzeń - ci ludzie to se tak na serio myślą. Podczas śledzenia dyskusji na temat zakazu hodowli futerkowych doskonale zorientowałem się, jakąż to empatię do zwierząt posiadają opaśli w sało, folołersów i opinię na każdy temat specjaliści - publicyści. Cepy argumentacyjne przemieszane z jadem i wiadrami cykuty, przyprawione paralelami o aborcji i lewactwie i - jak w przypadku strzelania w Sylwestra - żarcikami w stylu "lubię zwierzęta, są smaczne". Haha, super żart, taki nie za śmieszny.

Prawie tak śmieszny jak redaktor Terlikowski piszący, że "zwierzęta to nie ludzie, więc nie mają praw".

XD

Bo kiedy kolejni ludzie zwracaj uwagę, że bezsensowne nakurwianie z achtungów w ilościach przekraczających dobowy ostrzał Donbasu nie jest jednak spoko, naraz pojawiają się "obrońcy tradycji" i pouczacze. Cezary Gmyz np pisze:

"Dziwnym trafem większość tych co pochylają się na losem karpia na Wigilię, kotów, psów, chomikôw, delfinów i pand, dostających po Sylwestrze Syndormu Stresu Bojowego, jak jakiś ******** wysadzi się w Peszawarze czy Islamabadzie rozrywając dzieci na strzępy, nie zabierają głosu"*.��

- pisze ten niespodziewany behawiorysta ludzko - zwierzęcy.

Owszem, zwierzęta to nie ludzie. Nie zabiegają o poklask, nie są wyczulone na frajerskie oklaski, nie szukają atencji i nie muszą się na siłę wypowiadać o wszystkim. Nie starają się o pozwolenie na broń, by nią szpanować na groźnych fotach, nie toczą walk z listonoszami i maratonami, nie widzą normalności w tym, że ktoś dla pinionżków morduje miliony istnień (haha, no przecie nie ludzkich!). Nie biegną z kulawym komentarzem do najbardziej błahych spraw, nie uprawiają, jak kolejni twittereowi znawcy, attention whoringu. Nie sadzą się na omnibusów w sprawach od futra do terroryzmu. Ale boją się wystrzałów, często żyją w katastrofalnych warunkach i są zabijane bez sensu, co nie jest powodem do śmiechu, a czego obrona nie jest obroną fundamentów cywilizacji.

Ten rok mi pokazał, że z wielu powodów coraz większy biorę rozbrat z prawicą. Sprawa zwierząt mnie o tym dobitnie przekonała. Z ich powodu z częścią moich dotychczasowych znajomych już nie podaję sobie dłoni, wolę jechać z "lewactwem" dokumentować barbarzyństwo przedstawianych jako "filar polskości" norkowców, niż komentować coś w "Salonikach" czy "przeglądach prasy" z upasionymi na gderaniu "opiniotwórcami".

Wolę być po stronie zwierząt, niż po stronie heheszków piszących non stop o sobie, cytujących się nawzajem, wszechwiedzących bufonów ogoniastych, ich klakierów i potakiwaczy i całej prawicowej ferajny.

Ten rok (a przede wszystkim kwestia zwierząt) mnie skutecznie wyleczył ze złudzeń, że to moja bajka. Więcej mam sympatii do uratowanej z rzeźni krowy, niż do gburów rechoczących z cierpienia zwierząt i ich anonimowych potakiwaczy i potakiwar. Jeśli tak myślą i mówią o zwierzętach, pieron wie, co gra im w duszy. To mnie jednak nie interesuje, nie chcę wiedzieć.

Strzelajcie se w sylwestra, kupujcie se pistolety, piszcie o tym sążniste felietony, okraszajcie je przeczytanymi teoretykami lat minionych. Jedzcie se krwiste steki, niech wam cieknie po kolejnych podbródach. Walczcie z listonoszami, lewakami, i maratonami, jeździjcie siedmiolitrowymi samochodami, nie wierzcie w zmiany klimatu, bratajcie się z sadystami zbijającymi hajsung na krzywdzie zwierząt. Ale nie nazywajcie tego proszę, konserwatyzmem, a już na pewno człowieczeństwem.

A moim serdecznym Pzyjaciołom, Znajomym i Czytelnikom - wszelkiego dobra w 2019. Odpalę dla Was racę, raca jest cicha i spoko. Wasze zdrowie.

Na zdjęciu krowa uratowana z rzeźni przez Fundacja Przystań Ocalenie Organizacja Pożytku Publicznego. Krowa jest spoko.

* Temu samemu Cezaremu Gmyzowi, nie przeszkadzało dworować z tragedii Kambodżan, przebijanych na wylot rozgrzanymi prętami przez Czerwonych Khmertów, gdy postanowił podłączyć sie do chóru rechoczących z Vanny Ly i jego przelewu dla GTS-u
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 02-01-2019 o 08:09

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    My, konsekwentnie, jesteśmy przeciwko komunistycznej i postkomunistycznej praktyce, a nie jakimś teoriom. Podobnie, jak dość wiele osób w kraju, w tym żyjący jeszcze założyciele WZZ, czy działacze Solidarności Walczącej. Jesteśmy przeciwko sądowniczej kaście, która sparaliżowała osądzenie sprawców pacyfikacji w kopalni "Wujek", czy - szerzej - odpowiedzialnych za wojnę polsko-jaruzelską... a sama stworzyła dziedziczną korporację ponad prawem. Przeciw zblatowaniu czerwonego aparatu z "liberalną" częścią tzw. opozycji, w którego efekcie otrzymaliśmy szczegółowo opisywany tu i ówdzie system postkolonialny, w którym tzw. elita kompradorska otrzymała na starcie małe fory i do dzisiaj zwyczajnie gardzi resztą Polaków. Zero mechanizmów wolnorynkowych, więc cała dyskusja odnosząca się do nich w zestawieniu z rzeczywistością jest abstrakcją. Z drobniejszych spraw - przeciw rekomunizacji nazw ulic w Warszawie akurat 13.12. w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przeciw manipulacjom, że wojewoda coś samorządowi "narzucił". Ustawa "dekomunizacyjna" cedowała na samorządy wybór nowych nazw ulic. Hanka & Co. mogli zaserwować sobie i nam Geremka, czy Bartoszewskiego. Tymczasem po prostu nie wykonali ustawy, a Czaskowski przywrócił starych komuchów, kosztem m.in. ofiar z "Wujka", czy "Inki". Możesz do tego podchodzić z różnych stron jeszcze tysiąc razy - podobnie jak inni autorzy twierdzeń dot. elektoratu PiS, również na tym forum. Pytam po raz kolejny - tylko po co?
    Nic dodać, nic ująć. Może tyle, że teoria często ma się do praktyki tak, jak walenie konia do ruchania.

Szkoda, że tak zacne credo w podpisie się nie mieści.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 02-01-2019 o 10:17
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Może tyle, że teoria często ma się do praktyki tak, jak walenie konia do ruchania.
    Również polecam więc zapoznanie się z linkiem, który wrzucałem.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Nic dodać, nic ująć. Może tyle, że teoria często ma się do praktyki tak, jak walenie konia do ruchania.

Szkoda, że tak zacne credo w podpisie się nie mieści.
    Idealnie pasuje to credo do typowego posła "prawicy" z kilkoma żonami, dzieciakami na boku oraz krzyżykiem na szyi

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Również polecam więc zapoznanie się z linkiem, który wrzucałem.
    Już nie chciałem tego wałkować, ale zawartość tego linka podważa Twoje podejście. Metodą autora ma być empiryczny pomiar rzeczywistości. W przypadku komunistów byłoby to zbadanie faktycznych postaw i działań ludzi deklarujących się jako komuniści i następnie opis zawierający wnioski dot. obserwacji takiej grupy społecznej.

Ty postulujesz, żeby ignorując rzeczywiste postawy zestawiać postulaty, pomysły i hasła deklarowane przez komunistów - połączone w typ idealny - z działaniami innych grup w ocenie % komunizmu w tych działaniach. Czyli w przypadku komunistów przedmiotem pomiaru jest teoria, a w przypadku innych grup - praktyka.

Pomijając już, że - jak widać - sam robisz to, co zarzucasz nam i czego my nie robimy odnosząc się do działań w obu przypadkach... często te same postulaty znajdziesz u marksistów i np. w społecznej nauce Kościoła, w ramach tzw. solidaryzmu społecznego. Odnoszące się do tego pakietu nurty polityczne w działaniach umiarkowanie przypominają komunistów. Nawet jeżeli wspólną cechą obu postaw jest duża redystrybucja środków na cele społeczne. U komunistów realnym efektem ich wersji redystrybucji jest stworzenie oligarchii oraz... powiększanie nierówności majątkowych miedzy strefą ubóstwa, a najbogatszymi. Jest to doświadczenie powtarzalne. Dziwnym trafem, te ruchy "nokautujące" PiS mają nieco inne efekty.

PS Protekcjonalne podejście autora do innych, których zbiorczo nazywa "filozofami" - więcej mówi o nim samym. Pomijam już, że w kwestii empirii nie dołożył od siebie zupełnie niczego w stosunku do tego, co już znamy od jakiegoś czasu...
    Arystoteles zgadzał się ze swoim mistrzem w sprawie istnienia idei, ale nie zgadzał się na to, by materii nie darzyć zainteresowaniem albo by odrzucać empirię (czyli doświadczeniowe badanie rzeczywistości). Arystoteles połączył to, co wypracował Platon z tym, co dla niego samego było ważne.

Paradoksalne jest to, że Platona czyta się tak, jakby czytało się poetę, a Arystotelesa tak, jakby czytało się suche zapisy doświadczeń laboratoryjnych.
    https://www.bryk.pl/wypracowania/jez...asycznego.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Naprawdę? I wygrała wybory dzięki opowiadającym się za partią prawicową identyfikującym się z tym pojęciem. Rebusik
    PIS udaje partię prawicową, a na pewno się z tym nie identyfikuje. Tak jak pisałem ludzie chcą być nazywani prawicowcami (lewica kojarzy się z gender, itp), ale nie mają poglądów prawicowych. Dlatego PIS wygrywa - bo obiecał, że dużo da. Człowiek z natury jest leniwy - to absolutnie nic złego, po prostu tak jest.

Jeżeli stanowiska partii nie interesują, to o czym tu gadać? PiS od początku stało na pozycji, że w temacie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych w przypadku zmiany władzy liberałowie odwrócą to o 180 stopni, czego efektem będzie "aborcja na życzenie". Stanowisko PiS jako partii nigdy nie było inne. Wypowiedzi polityków z ultrakonserwatywnej frakcji tej partii owszem. Jak widać, nie wszyscy ogarniają, że polityka to nie tylko idee, ale również osiąganie w największym możliwym stopniu strategicznych celów.
    Wierzysz, że Jarosław Kaczyński nadal pozwala na aborcję, aby utrzymać władzę i to pomoże Polsce i Polakom.
    Ja wierzę, że poprzez zakaz zabijania dzieci spadnie na nas Łaska Boża i to pomoże Polsce i Polakom.

Ależ ani mnie, ani ich nie obchodzi problem przeciwników PiS z pojęciami. Wiem swoje, swoje przeczytałem i przeżyłem. Za prawicowca uważam się od '88. Żeby było śmieszniej, jak już w tym temacie kilka razy padło, po "transformacji ustrojowej" działałem na zapleczu UPR.
    Jak chłop się uważa za babę to jest babą czy chłopem?

No to "mówcie" za siebie zamiast dekretować innym, co mają myśleć o sobie.
    Skrajnie niekatolickie podejście. Cytat z ewangelii Mt 18,15-17

Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
    Jak sam widzisz muszę swoich braci, a uważam Cie za brata, upominać gdy widzę, że błądzą.

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Kolejny prezes Młodzieży Wszechpolskiej i Endecji oraz członek Kukiz15 dorósł do zaszczytu objęcia stanowiska podsekretarza stanu w rządzie IV RP. Młody, niegłupi chłopak, oby nie poszedł w ślady swoich niechlubnej sławy poprzedników z tego chwiejnego ugrupowania. Powodzenia, Panie Adamie.
    Ciekawe, kto w roku 2019 okaże się Panem, a kto ch....
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; 02-01-2019 o 12:24
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Metoda autora polega na tym, że empiria potwierdza lub obala teorię, bądź teoria empirę. Czyli mamy hipotezę komunizmu, i praktykę Jaruzelskiego, który poza nazywaniem się komunistą, niewiele robił komunistycznego. Skoro nie sprawdzał empirią komunizmu, to "sprawdzał" jakąś inną teorię - powiedzmy transformacji neokolonialnej czy jak to ktoś mądrzejszy nazwie. I postuluję tylko, żeby to od siebie oddzielać, bo autor na pewno nie pisze, że teorię należy potwierdzać lub obalać czymkolwiek rzeczywistym o zbliżonej do teoretycznej nazwie.

Protekcjonalne podejście jest szerzej uzasadniane w innych miejscach, ale w tym rozdziale też było sporo powodów, dla których autor deprecjonuje filozofię.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    Jak sam widzisz muszę swoich braci, a uważam Cie za brata, upominać gdy widzę, że błądzą.
    Ciekawe, kto w roku 2019 okaże się Panem, a kto ch....
    Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jesteś zadowolony, że nie zrozumiałeś prostego zdania?
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar Foxx
    PIS udaje partię prawicową, a na pewno się z tym nie identyfikuje. Tak jak pisałem ludzie chcą być nazywani prawicowcami (lewica kojarzy się z gender, itp), ale nie mają poglądów prawicowych. Dlatego PIS wygrywa - bo obiecał, że dużo da. Człowiek z natury jest leniwy - to absolutnie nic złego, po prostu tak jest.
    To jest pakiet Twoich opinii. Na pewno PiS przejął elektorat socjalny, natomiast to tylko jeden z licznych czynników. Gdyby ogólnie było tak, jak piszesz, elektorat konserwatywny po prostu by uznał partię Kaczyńskiego za fałszywą wydmuszkę, a tak nie jest (z przyczyn, o których napisał Z).

Wierzysz, że Jarosław Kaczyński nadal pozwala na aborcję, aby utrzymać władzę i to pomoże Polsce i Polakom.
    Ja wierzę, że poprzez zakaz zabijania dzieci spadnie na nas Łaska Boża i to pomoże Polsce i Polakom.
    W tym poście kilka razy mieszasz systemy walutowe. Już po przebiegu pierwszej kadencji rządów PiS po prostu widzę działania służące dobru Polski. Najbardziej niedoceniany jest chyba finansowy zastrzyk dla IPN oraz rozszerzenie uprawnień i struktur Instytutu. które zaowocowały m.in. rehabilitacją dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych i stopniowym wprowadzeniem ich w główny nurt świadomości historycznej. W efekcie na lata "zaszczepili" dużą część zainteresowanej polityką młodzieży na intensywną indoktrynację lewizny. To też istotny czynnik zwycięstw w 2015.

W demokracji, żeby osiągnąć zakładane cele - jeżeli są nimi nie tylko stołki - musisz mieć parlamentarną większość. Nie tylko, we własnym przekonaniu, rację. Podoba mi się reanimacja polskiego przemysłu, wzmocnienie wojska, działania w ramach Trójmorza, odrzucenie mechanizmu narzucania kwot nachodźców, szarpnięcie "nadzwyczajnej kasty" na tyle mocno, że sama się publicznie odsłoniła - mimo mega-amatorskich projektów ustaw Ziobry mających reformować sądownictwo. Dyscyplina budżetowa. 500+ w sposób unikalny ograniczyło sferę ubóstwa. Tu dochodzimy do kolejnego czynnika. Nie sztuką jest obiecać.

To wszystko widać, podobnie jak działania i zapowiedzi liberalnej konkurencji do realnego sprawowania rządów. I ta rzeczywistość staje naprzeciwko Twojej wiary w kontekście potencjalnych następstw politycznych działań w sferze zakresu ochrony życia. Do tego dochodzi Twoja kolejna wiara - w moc państwowego zakazu w sprawie, w której większość obywateli ma inne zdanie.

Jak chłop się uważa za babę to jest babą czy chłopem?
    Jeżeli to polski chłop, to może to być działacz/sympatyk PSL aspirujący do "tęczowej koalicji"... Serio zaś, to rozróżnienie dotyczy jednej z naturalnych cech człowieka, jaką jest płeć. Obok problemów związanych z ideologią, politycznymi wyborami oraz podejmowanymi w tej sferze działaniami to zestawienie nawet nie stało.

Skrajnie niekatolickie podejście. Cytat z ewangelii Mt 18,15-17
    Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
    Mt 7,1-2

Widzę, że masz z tym jakiś problem. Nie mam jednak wrażenia, że rzecz dotyczy np. mnie.

Metoda autora polega na tym, że empiria potwierdza lub obala teorię, bądź teoria empirę. Czyli mamy hipotezę komunizmu, i praktykę Jaruzelskiego, który poza nazywaniem się komunistą, niewiele robił komunistycznego. Skoro nie sprawdzał empirią komunizmu, to "sprawdzał" jakąś inną teorię - powiedzmy transformacji neokolonialnej czy jak to ktoś mądrzejszy nazwie. I postuluję tylko, żeby to od siebie oddzielać, bo autor na pewno nie pisze, że teorię należy potwierdzać lub obalać czymkolwiek rzeczywistym o zbliżonej do teoretycznej nazwie.
    Problem polega na tym, że w każdej z istniejących realnie form - od sowietów, przez "demoludy" - po Koreę Północną i Chiny komunizm wyglądał zawsze tak samo i nie miał nic wspólnego z utopijnym ideolo pozostającym w sferze teorii. Różnice dotyczyły skali opresyjności i lokalnej specyfiki, np. wielkości narodu/społeczności, w której występował/występuje. Jaruzel nie jest tu jakimś wyjątkiem, tylko elementem reguły. Wszędzie wyniszczano wcześniejszą elitę i pod przykrywką "walki klas" i "budowania równości społecznej" budowano ustrój generujący własną strukturę uprzywilejowanych kacyków utuczonych najpierw na majątku wcześniejszej elity, a z czasem na państwowej kasie. Im dłużej to trwało/trwa - tym realne różnice między najuboższymi i najbogatszymi rosły. W warstwie retorycznej nadal wszyscy są "równi". Tak wygląda opis ustroju komunistycznego istniejącego realnie. Żadna teoria, ani teza.

Protekcjonalne podejście jest szerzej uzasadniane w innych miejscach, ale w tym rozdziale też było sporo powodów, dla których autor deprecjonuje filozofię.
    Główny z tych powodów, to problem autora z... dokształceniem się z filozofii
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar midzi
    Nie ma to jak zacząć rok największą polityczną kompromitacją roku

@Andruszkiewicz1 o swoich aktywach: "Proszę pamiętać, że stoi za mną mnóstwo młodych ludzi i to jest duża siła. Widać to zresztą na moim koncie na Facebooku. Moje zasięgi w sieci oscylują często wokół kilku milionów odbiorców miesięcznie"
    Naprawdę współczuję doboru kadr.

Problem polega na tym, że w każdej z istniejących realnie form - od sowietów, przez "demoludy" - po Koreę Północną i Chiny komunizm wyglądał zawsze tak samo i nie miał nic wspólnego z utopijnym ideolo pozostającym w sferze teorii. Różnice dotyczyły skali opresyjności i lokalnej specyfiki, np. wielkości narodu/społeczności, w której występował/występuje. Jaruzel nie jest tu jakimś wyjątkiem, tylko elementem reguły. Wszędzie wyniszczano wcześniejszą elitę i pod przykrywką "walki klas" i "budowania równości społecznej" budowano ustrój generujący własną strukturę uprzywilejowanych kacyków utuczonych najpierw na majątku wcześniejszej elity, a z czasem na państwowej kasie. Im dłużej to trwało/trwa - tym realne różnice między najuboższymi i najbogatszymi rosły. W warstwie retorycznej nadal wszyscy są "równi". Tak wygląda opis ustroju komunistycznego istniejącego realnie. Żadna teoria, ani teza.
    Jeśli tak, to należy to dla porządku pojęciowo oddzielić. Podkreślone są zwroty wskazujące że jest praktyka "komunizmu" korzysta z innej teorii.

Zakładam, że tego nie przyznasz, więc możemy raczej zakończyć wątek, powrócić do status quo, i uznaję, że skoro nie ma problemu z nazywaniem Jaruzela komunistą, to nie powinno być też z nazywaniem PiSu komunistami, na użytek równie propagandowy.

Główny z tych powodów, to problem autora z... dokształceniem się z filozofii
    1. W skrócie: autor twierdził, że kształcenie się w filozofii jest ułudą, ponieważ filozofia nie jest nauką, a, tu nie pamiętam, sztuką, lub czymś pośrednim, między sztuką, a nauką.

2.
    Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    Zmiany w ustawie o podatku akcyzowym spowodują ograniczenie konkurencji na rynku sprzedaży energii elektrycznej, a także są sprzeczne z europejskim i polskim prawem. Tak twierdzi Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek Konfederacji Lewiatan.

ZPPE wskazuje, że zmieniona pod koniec grudnia w ekspresowym tempie ustawa o podatku akcyzowym może być niezgodna z prawem unijnym, i to na wielu poziomach.

Organizacja wskazuje, że rekompensaty wypłacane z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny przedsiębiorstwom energetycznym stanowić będą pomoc publiczną, a program takiej pomocy wymaga zatwierdzenia przez Komisję Europejską, podobnie jak to miało miejsce w przypadku wsparcia rynku mocy, czy rynku odnawialnych źródeł energii. "Taka pomoc nie mieści się w katalogu dopuszczalnej pomocy publicznej" - ocenia ZPPE.

Związek uważa też, że ustawa przywraca urzędowy poziom cen energii elektrycznej, eliminując konkurencję na rynku obrotu energią elektryczną. "Jest to sprzeczne z Trzecim Pakietem Energetycznym oraz z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, dopuszczających regulację cen energii elektrycznej jedynie w zakresie grupy tzw. odbiorców wrażliwych" - wskazano.

Kolejne naruszenie ma polegać na tym, że ustawa zawiesza stosowanie Trzeciego Pakietu, co jest jednak możliwe jedynie w przypadku "nagłego kryzysu na rynku energetycznym lub zagrożenia dla bezpieczeństwa fizycznego lub bezpieczeństwa osób, urządzeń, instalacji lub integralności systemu". W takich przypadkach państwo powinno niezwłocznie powiadomić pozostałe państwa członkowskie i KE.

ZPPE wskazuje też m.in. na to, że ustawa pozbawia Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki uprawnienia do weryfikacji i zatwierdzania taryf przedsiębiorstw energetycznych w toku indywidualnego postępowania administracyjnego, co ma być sprzeczne z dyrektywą o funkcjonowaniu rynku energii elektrycznej.

Money.pl zwrócił się do polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej z pytaniem, czy Bruksela zainteresowała się już ewentualna niezgodnością ustawy z prawem unijnym. Odpowiedź ma pojawić się najwcześniej w czwartek.

Ewentualna niezgodność z unijnym prawem to według ZPPE tylko część problemu z ustawą. Związek uważa, że zaproponowane rozwiązania są też niewspółmierne do wzrostu kosztów dla gospodarki na skutek przeniesienia 32 proc. wzrostu płatności z tytułu sprzedaży i dostarczenia energii elektrycznej. "W przypadku wszystkich branż przemysłu koszty energii stanowiły w 2017 roku 1,44 proc. kosztów - podkreśla Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki.

"Wzrost poziomu cen rynku hurtowego o ok. 65 proc. według uzasadnienia ustawy skutkuje wzrostem płatności za sprzedaż i dostawę energii elektrycznej w wysokości około 32 proc.. Ponadto wzrost ten wynika niemal wyłącznie ze wzrostu praw do emisji CO2, które są w 100 proc. dochodami budżetu państwa - podkreśla ZPPE.

Mało tego, ZPPE uważa, że zapisy ustawy są sprzeczne z deklarowanymi przyczynami jej uchwalenia, czyli zatrzymania wzrostu cen energii dla odbiorców.

"Według zapisów ustawy rachunki w roku 2019 będą o ponad 4 miliardy złotych niższe niż w 2018 roku bowiem zapis art. 5 ustawy wskazuje, że zamrożone ceny z pierwszej połowy 2018 roku powinny zostać dodatkowo obniżone o spadek akcyzy i opłaty przejściowej" - czytamy.

"Zgodnie z deklaracjami rządu złożonymi 21 grudnia 2018 roku wymienione 4 miliardy złotych – wynikające z obniżki akcyzy i opłaty przejściowej - miały rekompensować wzrost cen sprzedaży energii elektrycznej (odpowiadający za 32 proc. wzrost rachunków, jeśli ceny hurtowe wzrosły o 65 proc.). Tymczasem według zapisów art. 5. ustawy żadnego wzrostu cen nie będzie, lecz ich obniżka" - pisze Związek.
    https://www.money.pl/gospodarka/konfederacja-lewiatan-zamrozenie-cen-energii-niezgodne-z-polskim-i-unijnym-prawem-6334163185694849a.html

Narasta chaos związany z ustawą blokującą wzrost cen prądu, spółki energetyczne nie wiedzą co mają robić. Mimo prezydenckiego podpisu pod ustawą, rząd nie przygotował do niej żadnych rozporządzeń.

Spółki energetyczne mają ogromny problem z nową ustawą zamrażającą ceny prądu. Ustawa w piątek przeszła przez Sejm i Senat. W sobotę podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Jednak brak rozporządzeń uprzykrza jej wdrożenie. A to one są drogowskazem dla spółek energetycznych.

Nowa ustawa m.in. nakazuje zakładom energetycznym anulowanie już zawartych z samorządami i firmami umów na dostawy prądu, o ile te umowy zakładały podwyżki cen. Jak informuje RMF, problem w tym, że najczęściej umowy te były efektem wygranych przetargów.

Jak je więc anulować? Tego ustawa nie wyjaśnia.
    I to ma zostać opisane dopiero w rozporządzeniach.

Jak usłyszał dziennikarz RMF w rozmowie z przedstawicielami spółek energetycznych i z urzędnikami, spółki pozamawiały w tej sprawie ekspertyzy prawne, ale i one wiele nie wyjaśniają.

To wszystko oznacza, że samorządowcy wciąż nie wiedzą ile i na jakich zasadach mają płacić za prąd.
    https://www.money.pl/gospodarka/usta...51547777a.html

Urząd Regulacji Energetyki ma nadzieję, że przedsiębiorstwa energetyczne złożą wnioski taryfowe spełniające wymogi nowej ustawy. Regulator jest też zaniepokojony ograniczeniem swoich kompetencji oraz zamrożeniem opłat dystrybucyjnych.

- W związku z wejściem w życie ustawy (...) regulator oczekuje, że przedsiębiorstwa energetyczne przedłożą wnioski taryfowe spełniające wymogi nowych regulacji prawnych - napisał URE w komunikacie.

Jednocześnie regulator z dużym zaniepokojeniem przyjął uszczuplenie kompetencji URE w zakresie ustalania cen i stawek opłat dla odbiorców w gospodarstwach domowych. Zdaniem Urzędu, po wejściu w życie zapisów ustawy uprawnienia regulatora wynikające z Prawa energetycznego, polegające na ustalaniu taryf dla energii elektrycznej, w 2019 r. zostały w praktyce znacznie ograniczone.

- W wyniku dotychczasowych rozważnych działań regulatora i dzięki starannie prowadzonym postępowaniom taryfowym przez ostatnie lata rachunki za energię dla odbiorców w gospodarstwach domowych pozostawały na niemal niezmienionym poziomie, a zarazem przyjęty w taryfach zatwierdzanych przez prezesa URE poziom kosztów uzasadnionych umożliwiał przedsiębiorstwom prowadzenie inwestycji niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa energetycznego - czytamy dalej w komunikacie URE.

Szczególny niepokój regulatora budzi "zamrożenie" opłat dystrybucyjnych w kontekście konieczności realizacji szeregu prowadzonych przez przedsiębiorstwa sieciowe inwestycji, mających na celu w szczególności zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej odbiorcom.
    https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2424932.html

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Kolega?

Z prądem jedt taki myk, ze rząd nie może kazać. Dlatego Karski powiedział: jeżeli jakaś państwowa spółka nie obniży rachunków jej prezes zostanie zwolniony

Legionista Awatar midzi
    Plus temat dnia:

PS. Powoli trzeba myśleć co i jak

Legionista Awatar Jaco
    Teraz przeczytałem post kolegi Peace. Za komentarz niech posłuży link:
    http://konfederacjalewiatan.pl/o_nas...nizacji/zarzad

Moją uwagę po pobieżnym zapoznaniem się ze składem zarządu przykuły trzy nazwiska. Zachęcam do dalszych poszukiwań, bo reszta nazwisk niewiele mi mówi, ale może być ciekawie:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryka_Bochniarz
    http://konfederacjalewiatan.pl/aktua...racji_lewiatan
    oraz hit:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Kostrzewa

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Jaco tylko w teczkach i IPN obeznany. Szkoda, że z merytoryką nie jest tak za pan brat

Legionista Awatar Foxx
    Jeśli tak, to należy to dla porządku pojęciowo oddzielić. Podkreślone są zwroty wskazujące że jest praktyka "komunizmu" korzysta z innej teorii.
    Praktyka wynikała z rozporządzeń Centrali, a nie listów Marksa do Engelsa, "dzieł" Lenina, czy jakiejś "innej teorii".

Zakładam, że tego nie przyznasz
    Czego "nie przyznam"? - sam od początku wskazuję, że ten oczywisty rozdźwięk między przytaczaną w tej dyskusji teorią i praktyką jest cechą komunizmu, na której proponowane przez Ciebie "naukowe" podejście się rozjeżdża (jak też wspomniałem - jest ono niezgodne nawet z metodą z przytoczonego cyber-linka, bo zamiast empirycznie opisać zjawisko jako takie, koncentrujesz się na niewdrażanej teorii, ignorując stosowaną szeroko i powtarzalnie praktykę).

, więc możemy raczej zakończyć wątek, powrócić do status quo, i uznaję, że skoro nie ma problemu z nazywaniem Jaruzela komunistą, to nie powinno być też z nazywaniem PiSu komunistami, na użytek równie propagandowy.
    Jak również wspomniałem, nie wiem po co w celach propagandowych nie dość, że próbujesz wyważać otwarte drzwi, to jeszcze wykonujesz rozmaite figury intelektualne. Komunizm został opisany bardzo dobrze. Dokonania Jaruzela też. Jak już parokrotnie padło, ja nie mam żadnego problemu z tym, że masz swój pogląd na ten temat

Czarna Księga komunizmu podzielona jest na pięć części. W pierwszej czytelnik będzie mógł poznać historię terroru komunistycznego w Rosji, od rewolucji październikowej aż po stalinizm. Autorzy części drugiej opisali dzieje komunistycznej rewolucji z perspektywy Kominternu - główne kierunki działań, plany, wytyczne, zadania i założenia przekazywane do realizacji ruchom komunistycznym. Z tego fragmentu czytelnik dowie się także o działaniach podejmowanych przez komunistów podczas wojny domowej w Hiszpanii. Część trzecia, którą przygotowali Andrzej Paczkowski i Karel Bartosek, dotyczy działalności komunistów w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym również w Polsce. W części czwartej opisana została historia komunizmu w Azji. Autorzy bardzo zgrabnie i treściwie ujęli dzieje oraz największe w historii ludzkości zbrodnie tego ruchu w Chinach, Kambodży, Korei, Laosie i Wietnamie. Część piąta dotyczy natomiast innych regionów świata: Afryki, Ameryki Łacińskiej a także m.in. Afganistanu, czyli nieco bardziej egzotycznych miejsc w których komunizm zebrał prawdziwie tragiczne żniwo.
    https://histmag.org/Czarna-ksiega-ko...recenzja-15085

Międzynarodowa konferencja „Komunistyczny aparat bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej 1944/45-1989” – Warszawa, 16–18 czerwca 2005

(...) W trakcie konferencji wygłoszonych zostało 35 referatów w pięciu sekcjach tematycznych:

„Miejsce komunistycznego aparatu bezpieczeństwa w strukturze władzy” (relacje aparatu bezpieczeństwa z partią komunistyczną, administracją państwową, wojskiem, milicją, rola służby bezpieczeństwa w państwie).

„Portret zbiorowy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa” (pochodzenie społeczne, wykształcenie, drogi kariery, przynależność do partii politycznych, płeć, wzory kulturowe).

„Działalność komunistycznego aparatu bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej poza obszarem bloku sowieckiego” (szpiegostwo wojskowe i gospodarcze, inwigilacja środowisk emigracyjnych, tajne operacje poza blokiem wschodnim – porwania, zabójstwa, rola komunistycznych służb specjalnych w krajach trzeciego świata).

„Współpraca struktur komunistycznego aparatu bezpieczeństwa państw bloku sowieckiego” (rola ZSRR, wzajemna kontrola, współpraca dwustronna i wielostronna).

„Główne kierunki działania komunistycznego aparatu bezpieczeństwa” (działania skierowane przeciwko podziemiu zbrojnemu, opozycji, kościołom, mniejszościom narodowym, ochrona przemysłu, kontrwywiad).
    https://ipn.gov.pl/pl/nauka/konferen...e-Srodkow.html

1. W skrócie: autor twierdził, że kształcenie się w filozofii jest ułudą, ponieważ filozofia nie jest nauką, a, tu nie pamiętam, sztuką, lub czymś pośrednim, między sztuką, a nauką.
    Toteż wrzucił Platona z Arystotelesem, Hume'a z Nietzsche'm, itd "do jednego wora". To dopiero empiria

2.
    Miło, że cytujesz, ale chyba Ci umknęło, że to Ty tu próbujesz nie tylko sądzić innych, ale nawet wyrokować, podpierając się źródłem, w którym autor robi to samo. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja pisząc o "dokształceniu" po prostu przytoczyłem jego zbiorczy postulat pod adresem filozofów, z którego wprost wynika, że ów autor czuje się lepiej wykształcony np. w porównaniu z przytoczonymi.

Najwyraźniej samopoczucie mu dopisuje

Legionista Awatar midzi
    Co się dzieja? Jakie 300% normy?
    https://rmf24.pl/fakty/polska/news-s...wiecej-za-prad

Ciekawe jaki pomysł teraz? Likwidacja opłat za prąd, likwidacja URE, a może likwidacja resortu eksperta Tchórzewskiego i jego synka?

PS. Pierwsza dymisja w rządzie w 2019. Ciekawe ile dni wytrzyma Andruszkiewicz?
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 04-01-2019 o 14:18

MidI - z Twojej bajki: Stadnina w Janowie poinformowała swojego nadzorcę o trudnej sytuacji i możliwości utraty płynności finansowej.

Dobra zmiana nie wyszla najlepiej.

Legionista Awatar midzi
    Czemu z mojej bajki?

Wieść gminna niesie, że hitem stają się takie zegary. Ciekawe, czy Jaco już się zaopatrzył?

Nieśmiało wtrącę, że kandydat na prezydenta niejaki Grzegorz Braun dołączył do eurosceptycznej koalicji partii Wolność i Ruchu Narodowego. Może się coś wykluje na prawej stronie, które da jakieś widoczne punkty procentowe, a nie przedziały 0-1%.
    LEGIA TO MY
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Rządy PiS a słowa roku wybrane przez kapitułę. Znamienne.

2018: Konstytucja
    2017: Puszcza, Smog, Konstytucja
    2016: Trybunał

Legionista Awatar WhiteWarrior
    Cytat Zamieszczone przez lukasz9209 Zobacz posta
    Nieśmiało wtrącę, że kandydat na prezydenta niejaki Grzegorz Braun dołączył do eurosceptycznej koalicji partii Wolność i Ruchu Narodowego. Może się coś wykluje na prawej stronie, które da jakieś widoczne punkty procentowe, a nie przedziały 0-1%.
    Szury i fani teorii spiskowych niech nie liczą na więcej niż 1-2%.

Legionista Awatar midzi
    Wbrew pozorom cały elektorat antyUE w takiej mieszance może jednak nie zagłosować na nich ze względu na to, że jeden nie lubi Korwina, drugi Brauna, a trzeci narodowców. Nie moja estetyka kompletnie, ale nie wrócę sukcesu. Myślę, że poziom 3-4% max.

Legionista Awatar Jaco
    Wiosna nadchodzi szybkimi krokami:
    Największa grupa respondentów (39,1 proc.) w wyborach do Sejmu oddałaby glos na PiS, a 26,3 proc. głosowałoby na PO – wynika z badania IBRiS przeprowadzonych w styczniu na zlecenie „Rz”.
    W styczniowym sondażu PiS uzyskał o 1,9 proc. więcej niż w badaniu z 7-8 grudnia. Platforma Obywatelska ma 26,3 proc poparcia. W grudniu partia ta miała 31,3 proc. Nowoczesna uzyskała 0,9 proc., podczas gdy według grudniowego badania miała 4 proc. Kukiz’15 ma obecnie 5,5 proc. SLD – 5 proc., a PSL 6,7 proc. Na Partię Razem zagłosowałoby 1,4 proc. a na Teraz! Ryszarda Petru 0,5 proc. Wolność uzyskała 2,8 proc. głosów.
    Według sondażu wzrosła liczba wyborców niezdecydowanych. W grudniu było to 6,4 proc, obecnie 11,9 proc. nie wie na kogo oddać głos. „Rz” podaje, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wzięłoby w nich udział 38,6 proc. respondentów, a 25,4 proc. zdecydowanie nie.
    Badanie IBRiS dla „Rz” przeprowadzono metodą CATI 3 i 4 stycznia 2019 r. na grupie 1100 respondentów.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Rządy PiS a słowa roku wybrane przez kapitułę. Znamienne.

2018: Konstytucja
    2017: Puszcza, Smog, Konstytucja
    2016: Trybunał
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Uprawnienia umieszczania postów