Strona 1826 z 1835 PierwszyPierwszy ... 8261326172617761816182218231824182518261827182818291830 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,751 do 54,780 z 55038

Wątek: Polityka

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Na pohybel PiS deklarujcie gotowość do płacenia wyższych opłat za energię elektryczną
    Cytat Zamieszczone przez "Stanisław Janecki, "Sieci", dziennikarz związany z PiSem
    Energia zdrożeje, ale nie zdrożeje, gdyż zdrożeje dla budżetu państwa, czyli wszystkich podatników, tylko z innej strony, niż gdyby zdrożała dla poszczególnych obywateli i podmiotów, czyli za to zdrożenie zapłacimy w innych podatkach, żeby nie wyglądało na proste zdrożenie. : -))
    https://twitter.com/St_Janecki/statu...47678622408704

Sprawa cen energii jest kolejną sprawą kompletnie nie rozumianą przez ludzi, co widać takze na tym forum.
    To, że za podwyżkę zapłaci budżet państwa (w postaci niższych wpływów z akcyzy) oznacza, że dla odbiorcy końcowego podwyżki nie będzie.
    Można żyć w tej iluzji ... ważne, że zgodnie z propagandą.

Legionista
    Każdy, kto chociaż w minimalny stopniu się tym interesuje wie, że czarny PR w lotnictwie jest taki sam jak w każdym innym biznesie. LOT jednak nadepnął delikatnie na odcisk naszym zachodnim sąsiadom. Przypomnę, że o linii która miała przejąć LOT, czyli Air Berlin, nie ma już śladu. Oczywiście zaraz będzie o pisowskich teoriach spiskowych, ale dla mnie łańcuszek zdarzeń - Amber Gold - OLT Expres - LOT - Air Berlin - port przesiadkowy pod Berlinem - to ta sama układanka.
    W mojej rodzinie na przestrzeni ostatnich lat trochę się wylatało. Były to różne linie i szczerze powiem, że poziom obsługi dla zwykłego śmiertelnika jest we wszystkich zbliżony. Każda linia ma coś na plus i minus. Są lotniska, gdzie jest większy bałagan, są i bardziej uporządkowane. Także KrzychuS Twoje doświadczenie z LOTem i subiektywne odczucia nie pokrywają się z moimi. I co z tym zrobić? Żeby nie było za słodko to nad punktualnością należy popracować.
    Biorąc pod uwagę dwukrotny wzrost pasażerów i nowych miejsc docelowych, to mimo pewnych wpadek i niedociągnięć uważam, że tragedii nie ma. Póki co wyniki ich bronią a im lepsze będą, tym większy będzie czarny PR.
    Jeszcze jedno. Gdyby LOT przegrywał konkurencję i chylił się ku upadkowi, pierwszy byłym za pozbyciem się balastu podatników. Jeśli natomiast sam się finansuje, niech zostanie naszym narodowym przewoźnikiem jak najdłużej. Ja go z czystym sumieniem i dumą będę każdemu polecał.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Także KrzychuS Twoje doświadczenie z LOTem i subiektywne odczucia nie pokrywają się z moimi. I co z tym zrobić?
    Nic specjalnego. Kierować się dalej swoimi doświadczeniami, a nie PRem, niezależnie, z której strony pochodzi.
    Być może różnice w odbiorze wynikają z innych kierunków, innych lotnisk, innych godzin lotów, nie wiem.
    Ja nadal latam LOTem, bo czasami nie mam wyboru. I jeżeli zauważę poprawę chętnie przesiądę się na LOT, tam gdzie mam wybór. I to niezależnie czy rządzi PiS czy PO, czy ktokolwiek inny. Ale nie zrobię tego na podstawie propagandy PiS, tylko na podstawie własnych doświadczeń.

Legionista Awatar bloniaq
    Tak na szybkości.
    W skali światowej to subsydia dla sektora energetycznego to pi razy drzwi DWA I PÓŁ BILIONA ZŁOTYCH
    W samej UE jest to ponad 500 MILIARDÓW ZŁOTYCH.
    Widmo komunizmu krąży po Europie, na szczęście w oceanie czerwonym jest jedna maleńka wyspa gospodarki rynkowej i wolnego świata, to nasza forumka.
    Na pohybel PiS deklarujcie gotowość do płacenia wyższych opłat za energię elektryczną
    1. Oczywiście musiało wjechać "wszędzie tak jest". Jak PiS wprowadzi aborcję na życzenie, to też wejdziesz na forum i napiszesz, "na całym świecie bla bla bla". Tyle jest warte całe to szyderowanie post wcześniej.
    2. Ależ ja jestem niesamowicie ukontentowany, że bohaterscy posłowie PiSu wyjęli z własnych kieszeni (bo przecież nie z mojej) pieniądze na subsydia dla sektora energetycznego. Po prostu napisałem, że taki styl rządzenia pasuje nie tylko do antykomunistycznego rządu PiSu, ale zapewne tak samo, w podobnej sytuacji, zrobiłby rząd Gierka, Jaruzelskiego czy Millera. A najciekawsze jest w tym to, że to porównanie nie sprawia, że ja nie zagłosuję na PiS, ale ileś osób, tylko z powodu deklaratywnego "antykomunizmu" odrzuci takie porównanie, zamiast się zastanowić nad własnym relatywizmem.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 29-12-2018 o 12:28
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Przecież i tak nikt o zdrowych wolnorynkowych poglądach na PiS nie zamierzał nigdy głosować. Także kolejną jawnie antyliberalną decyzją rodem z Chińskiej Republiki Ludowej wyborców nie stracą, a zachowają tych co mogliby stracić. Sytuacja win-win na kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami.

Legionista Awatar Jaco
    Dorzucę kilka zdań do propagandowego PR-u, bo wywiązała się ciekawa dyskusja. Nie komentuję, ponieważ ostatni lot odbyłem w 1978 roku. Leciałem wtedy AN24 z Rzeszowa do Warszawy:
    https://www.tvp.info/40631043/9-mln-pasazerow-200-mln-zysku-swietne-wyniki-pll-lot

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
    Sprawa cen energii jest kolejną sprawą kompletnie nie rozumianą przez ludzi, co widać takze na tym forum.
    To, że za podwyżkę zapłaci budżet państwa (w postaci niższych wpływów z akcyzy) oznacza, że dla odbiorcy końcowego podwyżki nie będzie.
    Dobra dobra bo sam się chyba gubisz. "Państwo" stwierdziło, że chce zamortyzować podwyżki cen i m.in. obniża akcyzę, oczywiście nie jest to nic wielkiego w skali miesiąca zarówno dla osoby fizycznej jak i małej firmy, jednak to miły gest. Druga drogą jest zrekompensowanie wzrostu ceny wynikającego z drożejących emisji z pieniędzy wpływających z tych właśnie emisji. Oczywiście jest to masło maślane, ale za to juz powinniśmy podziękować Unii Europejskiej, która postanowiła wykończyć przemysł na swoim terenie.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Jaco
    Zechcesz przytoczyć imienne wyniki głosowania w Sejmie i w Senacie dotyczące tej sprawy z krótkim komentarzem, kolego sympatyczny?

Czy nie?
    Mile widziana Twoja opinia, jak kto powinien zagłosować.
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 29-12-2018 o 16:09
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Czysty populizm.
    Obietnica goni obietnice. Już nie mogę doczekać się wyborów parlamentarnych, gdzie licytacja absurdalnych obietnic osiągnie szczyty.
    Podwyżek nie będzie... ale będą niższe wpływy do budżetu, które będzie trzeba zrekompensować w inny sposób. W jaki? Chwila... a niedawno Gowin obiecywał obniżanie podatków To będą obniżać czy nie będą? Żeby zaraz nie okazało się, że przez te obniżkę miał na myśli właśnie obniżenie akcyzy na prąd

Legionista Awatar Jaco
    Czysty populizm.
    Obietnica goni obietnice. Już nie mogę doczekać się wyborów parlamentarnych, gdzie licytacja absurdalnych obietnic osiągnie szczyty.
    Podwyżek nie będzie... ale będą niższe wpływy do budżetu, które będzie trzeba zrekompensować w inny sposób. W jaki? Chwila... a niedawno Gowin obiecywał obniżanie podatków To będą obniżać czy nie będą? Żeby zaraz nie okazało się, że przez te obniżkę miał na myśli właśnie obniżenie akcyzy na prąd
    A na zadane pytania odpowiesz?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Odpowiedziałem. Wystarczy chcieć przeczytać.
    Ta ustawa to klasyczna redystrybucja dochodów. Za prąd nie będą płacić Ci co go zużywają, tylko wszyscy, proporcjonalnie do wysokości placonych podatków. Klasyczny socjalizm. I nie ma znaczenia czy głosuje za tym PiS czy PO, czy razem ramię w ramię.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    1. Oczywiście musiało wjechać "wszędzie tak jest". Jak PiS wprowadzi aborcję na życzenie, to też wejdziesz na forum i napiszesz, "na całym świecie bla bla bla". Tyle jest warte całe to szyderowanie post wcześniej.
    2. Ależ ja jestem niesamowicie ukontentowany, że bohaterscy posłowie PiSu wyjęli z własnych kieszeni (bo przecież nie z mojej) pieniądze na subsydia dla sektora energetycznego. Po prostu napisałem, że taki styl rządzenia pasuje nie tylko do antykomunistycznego rządu PiSu, ale zapewne tak samo, w podobnej sytuacji, zrobiłby rząd Gierka, Jaruzelskiego czy Millera. A najciekawsze jest w tym to, że to porównanie nie sprawia, że ja nie zagłosuję na PiS, ale ileś osób, tylko z powodu deklaratywnego "antykomunizmu" odrzuci takie porównanie, zamiast się zastanowić nad własnym relatywizmem.

O jeden z moich ulubieńców w akcji
    Także tym razem zamiast racjonalnych argumentów będzie łopatologia.

PO RAZ ENTY PROSZĘ, WRĘCZ BŁAGAM O NIEPORÓWNYWANIE KWESTII DOTYCZĄCYCH CZYJEGOŚ ŚWIATOPOGLĄDU (A WIĘC KWESTII DOTYCZĄCYCH WIARY, ODCZUĆ ESTETYCZNYCH, TUDZIEŻ ETYKI) KTÓRE SĄ SIŁĄ RZECZY INDYWIDUALNE Z WĄTKAMI KTÓRE BYŁO NIE BYŁO NALEŻĄ DO NAUK EMPIRYCZNYCH A TAKOWYM JEST CZY SIĘ KOMUŚ PODOBA CZY NIE EKONOMIA.

To moje "szyderowanie" jest o tyle warte, że mogę dać odnośniki do artykułów/prac naukowych o tym traktujących, a Twoje pirdolololo oprócz argumentów w stylu Bierut, Gierek, Morawiecki jest mocno oderwane od jakichkolwiek liczb/statystyk/analiz napiszę to wprost - od rzeczywistości.

I tak do knędzy jeśli nie trafiają do Ciebie żadne argumenty, to w swojej naiwności myślałem że argument w stylu - wszędzie na świecie tak robią, może jednak przekona Cię, że coś jest na rzeczy. Ale Ty najwidoczniej jesteś najmondrzejszy i doszedłeś do sedna materii wbrew wszelkim światowym trendom.

Żeby nie robić sobie z gęby cholewy tu dwa artykuły na ten temat...chociaż nie wiem na **** w to wklejam ani chybi czeka mnie riposta w stylu Komunistyczna Partia Chin wzorem dla PiS...

http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/elemen...2015.34-45.pdf
    http://journals.bg.agh.edu.pl/DRILLI..._2012_1_14.pdf

Mam jeszcze pewną obawę, że na forum mogą być prawdziwki które w swej mondrości nie pojmują po **** są te substycje (TUTAJ HIT - W POLSCE DO TEJ PORY JEDNE Z NAJNIŻSZYCH W EU) ale obawiam się, że tłumaczenie tego może nawet mnie przerosnąć i jest to zadanie karkołomne...
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 29-12-2018 o 18:18
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    O widać, że oprócz levelu pro w podniebnych podróżach (25 tripów rocznie robi swoje), to najwidoczniej masz podobny level jeśli idzie o energetykę (to zapewne przez pobór 500kWh miesięcznie).

Za podwyżkę zapłaci budżet państwa - w postaci niższych wpływów z akcyzy. Jeżeli państwo obniża jakiś podatek to znaczy, że płaci ludziom za dany produkt/usługę ?
    Jak obniży akcyzę za paliwo - mam nadzieję, że jeszcze przed wakacjami, to rozumiem, że też uznasz to za "płacenie" za w tym wypadku benzynę.
    Przecież to co piszesz świadczy że kompletnie nie masz pojęcia w jaki sposób jest skonstruowany rynek energii, czy to w Polsce, czy też szerzej w EU.

A najlepsi są te forumkowe "liberały" które psioczą, że państwo obniża podatki pośrednie, byle by się dopierdolić.

*przykładem próby robienia ze mnie idioty byla sprawa KNF. W jednym z programów, jakiś senator PiS pokazywał piękny wykres, z którego wynikało, ze problemy w SKOKu Wołomin zaczęły się po przejęciu nadzoru przez KNF. Powiedział takze, że sen. Bierecki o nieprawidlowosciach w tymże SKOKu informował wcześniej, jeszcze przed przejęciem tego nadzoru. Niestety nie odpowiedział o jakich nieprawidłowościach informował, skoro według wykresu pojawiły się dopiero później.
    Przekaz PiS jest dla idiotów nie kojarzacych tak prostych faktów. Ja się do tej grupy nie zaliczam.
    Jakie Ty fakty znasz odnośnie SKOK Wołomin ?
    Przecież to co napisałeś w tym wątku jest dla osoby która faktycznie wie ocb i potrafi kojarzyć pewne fakty jest koronnym dowodem, iż wypowiadasz się na temat rzeczy o których masz...mhhh średnie pojęcie.

Także po kolei Wołomin, był "skosowany" z Biereckim od samego początku, co jest wziąwszy pod uwagę biografie jego założycieli/czy też osób które za nimi stały, całkowicie naturalne.
    Jak ktoś kuma kwestia "sportowe" to kręcił się wokół tego pewien słodziak z K6 co miał przykrą przygodę z latającymi płytami chodnikowymi

Nieprawidłowości to pewnie tam były od samego początku - bo przecież cały ten projekt to była jazda bez trzymanki na typowy rympał.
    To, że Bierecki na nich nadawał to też nie jest nic dziwnego - z jednej strony była to dla niego konkurencja/z drugiej wiadomo było że to się rypnie i pierdolnie rykoszetem w cały sektor usług parabankowych.
    Natomiast to, że faktyczne problemy FINANSOWE (a nie natury organizacyjno/sprawozdawczej) zaczęły się po przejęciu kontroli przez KNF to też jest FAKT powszechnie w branży znany.

To jak to wyglądało od środka jest też ciekawe - chociażby wątek Kwaśniaka, ale tego za bardzo pisać nie mogę/chcę

Z chęcią czekam na Twoje fakty...i mity
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 29-12-2018 o 18:17
    Lieber tot als rot!!

Odniosę się tylko do tego fragmentu:

To jak to wyglądało od środka jest też ciekawe - chociażby wątek Kwaśniaka, ale tego za bardzo pisać nie mogę/chcę
    Klasyczne PiSowskie "Coś wiem ale nie powiem". "Nie mogę". "Ale każdy wie o co chodzi." PJK nie raz stosował taką narrację. Was tego gdzieś uczą? Napisz gdzie, oczywiscie jeśli możesz. Chetnie wezmę udział w takim kursie. Czy to też tylko dla wtajemniczonych?

Mnie zawsze uczono - nie możesz czegoś powiedzieć (nie chcesz) to nie zaczynaj tematu bo brzmisz mało wiarygodnie. Ale to, jak widać, byla inna szkoła.

Reszty nie warto nawet komentować. EOT.

Legionista Awatar TNTP
    Odniosę się tylko do tego fragmentu:

Klasyczne PiSowskie "Coś wiem ale nie powiem". "Nie mogę". "Ale każdy wie o co chodzi." PJK nie raz stosował taką narrację. Was tego gdzieś uczą? Napisz gdzie, oczywiscie jeśli możesz. Chetnie wezmę udział w takim kursie. Czy to też tylko dla wtajemniczonych?

Mnie zawsze uczono - nie możesz czegoś powiedzieć (nie chcesz) to nie zaczynaj tematu bo brzmisz mało wiarygodnie. Ale to, jak widać, byla inna szkoła.

Reszty nie warto nawet komentować. EOT.
    hahahahahaha nie warto komentować bo najwidoczniej ***** wiesz.
    rozumiem łbie że masz oczekiwania, że dam tu info którego nigdzie nie ma w sieci, z toczącego się śledztwa ?
    Ty poważny jesteś ?
    Lieber tot als rot!!

Napisałem jakie mam oczekiwania - nie możesz czegoś napisać, to nie udawaj, że coś wiesz.
    Epitety sobie daruj. Nie działają. Jak kogoś obrazasz nie znaczy, że masz rację. Ale to też kwestia szkoły i wychowania.

Legionista Awatar TNTP
    Napisałem jakie mam oczekiwania - nie możesz czegoś napisać, to nie udawaj, że coś wiesz.
    Epitety sobie daruj. Nie działają. Jak kogoś obrazasz nie znaczy, że masz rację. Ale to też kwestia szkoły i wychowania.
    Sorry kim Ty dla mnie jesteś że mam coś przed Tobą udawać, albo udowadniać ? Ja rozumiem, że jakbyś jeszcze był małolatką, albo wyposzczonym Milfem, to bym miał może jakiś interes żeby zgrywać wszystkowiedzącego kumacza, ale po jaką cholerę - tak na logikę, miałbym pisać, że coś wiem, gdybym tego nie widział ?
    Paru użytkowników tego forum mnie kojarzy z reala i po jaką cholerę miałbym robić z siebie debila ?
    Dodatkowo wątek dlaczego Kwaśniak dostał po głowie jest kompletnie poboczny i w żaden sposób nie wpływa na ocenę relacji SKOK Wołomin - Bierecki, czy tam na narrację PiS odnośnie całej tej afery.
    Lieber tot als rot!!

Panowie nie ma co się spinać, Wisełka upada, a na rozluznienie mogę polecić https://piesni-religijne.pl/

Legionista Awatar bloniaq
    I tak do knędzy jeśli nie trafiają do Ciebie żadne argumenty, to w swojej naiwności myślałem że argument w stylu - wszędzie na świecie tak robią, może jednak przekona Cię, że coś jest na rzeczy. Ale Ty najwidoczniej jesteś najmondrzejszy i doszedłeś do sedna materii wbrew wszelkim światowym trendom.
    Musisz być w takim razie niesamowicie naiwną osobą, skoro chyba już od lat wytykam konkretnie Tobie, że "argument w stylu wszędzie na świecie" to jest pseudoargument, a Ty mimo to liczyłeś, że tym razem...

Poza tym, nie będę cytował reszty Twoich wypocin, bo najwyraźniej nawet nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Powtórzę tylko, że ja nie dyskutuję na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów, tylko śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych. Skoro lubisz łopatologię, a na dodatek jesteś raczej na czasie z trendami w internecie to rozpiszę to, w pewien mocno upraszczający schemat:
    >antykomunizm
    >subsydia i ingerencja w umowy już zawarte
    >pick one

I tu muszę podkreślić, bo to najwyraźniej nie jest jasne - tu nie ma złego wyboru. Nie bycie antykomunistą, to ogólnie nic ujmującego.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Tyle, że po raz kolejny próbujesz na piszących tu antykomunistach wyegzekwować przyjęty przez siebie teoretyczny model, zgodnie z którym między darwinizmem społeczno-gospodarczym, a komunizmem nie ma innych opcji. Żeby było zabawniej, model ten zakłada, że dzisiaj gdziekolwiek na świecie w oficjalnym obrocie działają mechanizmy wolnorynkowe

A ja proponuję przykładową inną rozpiskę:

> komunizm
    > czerwona gwiazda
    > tradycje stalinowskie
    > ludobójstwo np. na Czeczenach
    > "Nie chciałbym, żeby jakiegokolwiek przywódcę nazywać zbrodniarzem, stąd nacisk, żeby tak nazywać Putina, jest karygodny" - J. Kulesza z partii "Wolność" dzisiaj rano u Rachonia

I tu muszę podkreślić, bo najwyraźniej nie jest jasne - wielu uważa, że są lepsze wybory
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Tyle, że po raz kolejny próbujesz na piszących tu antykomunistach wyegzekwować przyjęty przez siebie teoretyczny model, zgodnie z którym między darwinizmem społeczno-gospodarczym, a komunizmem nie ma innych opcji. Żeby było zabawniej, model ten zakłada, że dzisiaj gdziekolwiek na świecie w oficjalnym obrocie działają mechanizmy wolnorynkowe

A ja proponuję przykładową inną rozpiskę:

> komunizm
    > czerwona gwiazda
    > tradycje stalinowskie
    > ludobójstwo np. na Czeczenach
    > "Nie chciałbym, żeby jakiegokolwiek przywódcę nazywać zbrodniarzem, stąd nacisk, żeby tak nazywać Putina, jest karygodny" - J. Kulesza z partii "Wolność" dzisiaj rano u Rachonia

I tu muszę podkreślić, bo najwyraźniej nie jest jasne - wielu uważa, że są lepsze wybory
    Można do tego dodać wizyty w ambasadzie Rosji na dobrą szamkę.
    Takie antykomunistyczne.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Musisz być w takim razie niesamowicie naiwną osobą, skoro chyba już od lat wytykam konkretnie Tobie, że "argument w stylu wszędzie na świecie" to jest pseudoargument, a Ty mimo to liczyłeś, że tym razem...

Poza tym, nie będę cytował reszty Twoich wypocin, bo najwyraźniej nawet nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Powtórzę tylko, że ja nie dyskutuję na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów, tylko śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych. Skoro lubisz łopatologię, a na dodatek jesteś raczej na czasie z trendami w internecie to rozpiszę to, w pewien mocno upraszczający schemat:
    >antykomunizm
    >subsydia i ingerencja w umowy już zawarte
    >pick one

I tu muszę podkreślić, bo to najwyraźniej nie jest jasne - tu nie ma złego wyboru. Nie bycie antykomunistą, to ogólnie nic ujmującego.
    hahahahahahahahahahahahahahah końcówka roku w Twoim wykonaniu naprawdę jest wyborna, masz jeszcze 34-35h żeby Twój strumień świadomości przebijał kolejne granice absurdu w roku Pańskim 2018 więc nie spierdol tego

No ale masz rację argument wszędzie na świecie to dla debila który nie jest w stanie przeczytać ze zrozumieniem tekstu pisanego, też nie będzie żadnym argumentem.
    Tylko jakbyś miał trochę większe kompetencje czytelnicze, tudzież zdolności interpretacyjne to byś zauważył, iż sam przyznałem się do karygodnego błędu - "w swojej naiwności"

Rozumiem, że nie zadałeś sobie trudu żeby choćby kliknąć w przesłane przez mnie linki, ale jako że w mojej opinii jesteś sztandarowym przykładem na ignoranta, to mnie to wcale nie dziwi, ale łap jeszcze jedne jak to nazwałeś wypociny tym razem made by OECD
    http://www.oecd.org/env/45575666.pdf

To, że nie będziesz dyskutował na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów to mnie również w kontekście powyższego kompletnie nie dziwi

Zaś co do antykomunizmu, to zaczynając od tego, że sam prezentujesz typowo lewacką postawę (tak, tak ignorancja i nie przywiązywanie wagi do faktów jest li tylko tego przykładem), to raczej w Twoim wypadku doszukiwanie się zachowaniu X, genezy w Y jest to przypadek psychiczny (fobia ?), niż jakaś głębsza myśl polityczna.

Także jeszcze gwoli ścisłości zarówno "subsydia" jak i "ingerencja w umowy już zawarte" są normalnym elementem stosunków społeczno gospodarczych czy to w Polsce 2018 roku, czy to w Niemczech 1908 roku, czy też WSZĘDZIE NA ŚWIECIE.
    To że Ty wszędzie na świecie widzisz czerwone łapy Marksa i Engelsa (obstawiam przy tym, że w tym zapale antykomunistycznym nie przeczytałeś żadnej pracy teoretyków komunizmu - co nie ? ) to tak jak już pisałem jest to raczej Twój problem i nie specjalnie czuję się władny, żeby się nad tym pochylać

Natomiast logika Twojej wypowiedzi "śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych" jest koronnym argumentem na to, że z Twoimi procesami pojęciowymi/myślowymi jest po prostu coś nie tak.
    Ale ok jak PiS będzie gazyfikował kraj (no ba już to zapowiedział w Halinowie) to też jest to najlepszy przykład na opcje kryptokomuszą. Mosty też mają budować komuchy.
    Za to w USA w Kongresie myją zęby i spuszczają wodę w kiblu, to też jest komunistyczne rozwiązanie, nie schodź do piwnicy bo tam też się możesz natknąć na komunistów, albo ich macki...
    Lieber tot als rot!!

Zgodnie z definicją PWN:

prawica, zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.
    Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne).
    Zgodnie z tą definicją PIS to nie jest prawica. Kiedyś można się było spierać co do światopoglądu (tu już maski spadły - przykład aborcji). PIS to partia jeżeli nie socjalistyczna to przynajmniej skrajnie etatystyczna gospodarczo - ideologiczny Keynisizm. Jeżeli chodzi o poglądy światopoglądowe to nie wiem czy posiada jakiekolwiek poza takim, że państwo musi mieć dominującą rolę.

Bycie socjalistą to żadna zbrodnia. Piłsudski nim był, a ludzie go szanują i stawiają mu pomniki.
    Chodzi o to, żeby wyborcy PISu stanęli w prawdzie i nie nazywali siebie prawicowcami.
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar Foxx
    Ja dalej nie rozumiem, z jakich to powodów niektórzy forumowicze z taką determinacją próbują dekretować, co mają myśleć o sobie wyborcy PiS (już nie będę pisał, z czym mi się to kojarzy ). Do tego stopnia, że już występuje totalne mieszanie systemów walutowych. Dyskusja o naturze komunizmu i antykomunizmu ma być "przekierowana" na inną - o miejscu PiS na osi lewica-prawica.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii. I przede wszystkim - nie narzucamy nikomu, co ma myśleć (w tym - o sobie). Najwyraźniej jesteśmy na to zbyt mało prawicowi.

Tekst, że w sprawie zakresu ochrony życia jakieś "maski opadły" sprawia wrażenie, że autor najwyraźniej nie śledził stanowiska PiS w tej sprawie od początku powstania partii Kaczyńskich.

PS Sorry, ale definicji prawicowości w obrębie samej politologii jest tyle, że przytaczanie na forumce definicji PWN przypomina przywoływanie w dyskusji o naturze homoseksualizmu stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia. Do końca lat '70 uważany był za chorobę. A potem przegłosowano, że nią nie jest. No i co z tego?
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 30-12-2018 o 15:03
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

PiS z prawicą ma wspólny wyłącznie światopogląd - klęczący przed kościołem ( nie mylić z wiara chrześcijańska) oraz daleko idący patriotyzm. Reszta, czyli gospodarka i sprawy zagraniczne to w czystej postaci socjalizm.

Legionista Awatar TNTP
    Ja dalej nie rozumiem, z jakich to powodów niektórzy forumowicze z taką determinacją próbują dekretować, co mają myśleć o sobie wyborcy PiS (już nie będę pisał, z czym mi się to kojarzy ). Do tego stopnia, że już występuje totalne mieszanie systemów walutowych. Dyskusja o naturze komunizmu i antykomunizmu ma być "przekierowana" na inną - o miejscu PiS na osi lewica-prawica.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii. I przede wszystkim - nie narzucamy nikomu, co ma myśleć (w tym - o sobie). Najwyraźniej jesteśmy na to zbyt mało prawicowi.

Tekst, że w sprawie zakresu ochrony życia jakieś "maski opadły" sprawia wrażenie, że autor najwyraźniej nie śledził stanowiska PiS w tej sprawie od początku powstania partii Kaczyńskich.

PS Sorry, ale definicji prawicowości w obrębie samej politologii jest tyle, że przytaczanie na forumce definicji PWN przypomina przywoływanie w dyskusji o naturze homoseksualizmu stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia. Do końca lat '70 uważany był za chorobę. A potem przegłosowano, że nią nie jest. No i co z tego?
    To, że ktoś w ogóle wrzuca ENCYKLOPEDYCZNE NOTKI jako próbę przeanalizowania tak jakby nie było złożonego zagadnienia jakim jest myśl polityczna, czy tam zarządzanie państwem jest mhhh daremne.
    Tak samo jak przykładanie etykiet lewica prawica we wpisie Hazardzisty do polityki zagranicznej

A teksty w stylu " dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki" są cudowne...jeszcze lepsza jest ich próba konfrontacji z tym co robi PiS

Ps. Zaś od homoseksualizmu jeszcze lepsze są cyrki związane z definicją rasy - która według najnowszych trendów w ogóle nie istnieje...co było nie było oznacza, że nie istnieje również coś takiego jak rasizm
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 30-12-2018 o 16:04
    Lieber tot als rot!!

Jak to powiedział Konfucjusz:

Naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć
    Z tego co pamiętam rządzi Polską Zjednoczona Prawica, więc PIS samo narzuca na siebie łatkę prawicy. Według mnie to nie jest zgodne z prawdą, ponieważ działania tej partii nie są zgodne, a wręcz są przeciwstawne działaniom jakie z definicji powinna wykonywać partia prawicowa.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii.
    Akurat to mnie nie dziwi

Ciężko śledzić stanowisko PISu, bo każdego dnia bywa inne. Poza tym mnie żadne stanowiska nie interesują tylko czyny. Przez wiele lat stanowisko PO było takie, że jest to partia konserwatywno - liberalna - ktoś nadal w to wierzy?

Proszę przytocz mi definicję prawicy, która według Ciebie jest najtrafniejsza.
    Mi się wydaje, że komplikowanie pojęć jest w tym przypadku celowe, bo ludzie wypierają z siebie myśl, że nie mają poglądów prawicowych, a chcą być nazywani prawicą.

Na koniec przy niedzieli cytat z ewangelii św. Mateusza 5,33-37:

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi€.
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; 30-12-2018 o 20:59
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar WhiteWarrior
    TVPis jak zawsze na poziomie wyborców partii rządzącej

- Dlaczego akurat dwutlenek węgla został wybrany na tego czarnego luda? Ja spoglądam do mojej szklanki, mam akurat wodę niegazowaną, ale mógłbym mieć też gazowaną. Dwutlenek węgla jest też w wodzie gazowanej. To na czym polega problem? - spytał Rachoń. - On jest trujący? - dopytywał.

- Nie, nie jest trujący - stwierdził Szwed.

- To o co chodzi? No przepraszam, że zadaję proste pytania - dopytywał gwiazdor TVP Info.
    https://opinie.wp.pl/absurdalna-dysk...wb3eQ50Z3HmVQE

Legionista Awatar midzi
    Stan gry na koniec roku wg. Marcina Palade.

Uprawnienia umieszczania postów