Strona 1825 z 1835 PierwszyPierwszy ... 8251325172517751815182118221823182418251826182718281829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,721 do 54,750 z 55038

Wątek: Polityka

Legionista Awatar WhiteWarrior
    I bardzo dobrze, wSieci to prawdziwie polskie (prawicowe) medium dla Polaków-patriotów-kibiców.

Legionista Awatar Z.
    Padną w max 3 lata, chyba że strumień od Skarbu Państwa...
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

zgadzam sie w 100%

Jak chcą polonizować media to powinien kupić to PFR a nie prywatna spółka Karnowskich i Biereckiego na kredycie od banku załatwionego przez rząd.

GieKaeSiak
    Gowin zapowiedział obniżki podatków.. bez podania żadnych szczegółów. Nie można siedzieć cicho i się chwalić dopiero gdy jest czym? Myślałem, że ostatni miesiąc cyrku z klaunami w sprawie energetyki powinien ich nauczyć pewnej powściągliwości w wypowiedziach.

Legionista Awatar midzi
    Oj tam, oj tam. Równie dobrze można obiecać przecież wyprawę Macierewicza na Marsa. Ten sam poziom abstrakcji w roku wyborczym.

Może coś powiedzą na początku roku, aktualnie PMM i Czerwińska ciągną za uszy wyniki i kombinują jak tu zrobić dodatki wynik w budżecie w całym roku. Historyczny wynik braku deficytu byłby niezłym paliwem na 2019.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Gowin zapowiedział obniżki podatków.. bez podania żadnych szczegółów. Nie można siedzieć cicho i się chwalić dopiero gdy jest czym? Myślałem, że ostatni miesiąc cyrku z klaunami w sprawie energetyki powinien ich nauczyć pewnej powściągliwości w wypowiedziach.
    Bo to chyba raczej rozpychanie się łokciami przed układaniem list, próba pozyskania jakiejś tam sympatii przedsiębiorców popierających PiS przed jesiennymi wyborami itp.

To nie jest propozycja programowa tylko sygnalizacja "oto jestem i zrobię Wam dobrze, niech mnie Jarosław nie marginalizuje, wyróżniam się.".
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    A wystarczyło sprawdzić, czy przypadkiem nie pojawiły się inne głosy na ten temat ze strony PiS, ale nie tylko
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Jaco
    - Jestem po długiej rozmowie z ministrem skarbu i z prezesem PLL LOT. (...) jeśli nie chcemy dalej wrzucać do tej studni bez dna publicznych środków, to jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów jest prywatyzacja - Donald Tusk kwiecień 2013r.
    Pointa po 5,5 roku:
    http://www.radiomaryja.pl/informacje/lot-z-tytulem-najlepszej-linii-w-europie-wschodniej/

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista

Naprawdę uważasz to za sukces W artykule wymieniono trzy linie lotnicze jedna to moloch który w większości ma stare maszyny, druga LCC, a trzecia nie ma nawet większości w rynku w swoim kraju. Do tego pewnie w klasyfikacji było CSA, UAI i Bielavia, ewentualnie Air Balitc, bo z Finnair to LOT przegrywa w każdej dziedzinie. Polecam zerknąć na globalne zestawienia.
    To taki sukces na miarę naszych możliwości, ale rozumiem nie ma innych powodów do radości więc należy go obtrąbić.
    Owszem pokażesz zaraz propagandowe cyferki ale rynek i tak wie swoje i zweryfikuję ten burdel.

Legionista Awatar Moriarty
    Tam nie ma nic o rentowności. Nagroda jest za rozpoznawalność i docenienie przez "znawców branży", więc nie bardzo rozumiem co do tego ma wypowiedź Tuska.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    MISIO KAZEK NA PREZESA!!!

Dobre...
    Przez ostatnie 1,5 roku latam mniej więcej raz na 2 tygodnie. Takich jaj zarówno z LOTem jak i lotniskiem Chopina nie pamiętam.
    LOT - permanentne opóźnienia i odwoływania lotów. Jaja są takie, ze z jednego lotniska inne linie maja lot do Warszawy jakieś 45 minut po LOTcie. Zawsze wybieram te inne - i tak wylot jest wcześniej od opoznionego LOT. Ostatnio LOT jest tłumaczony jako "Late Or Tomorrow" i to nie przez Polaków.
    Na Okęciu też koszmar - ostatnio pilot czeskich linii tak przeprosił za opóźnienie w odlocie: "Apologies for the delay due to slow handling at Warsaw airport". Innym razem po przylocie (planowym) czekaliśmy jakieś 30 minut w samolocie bo autobus nie został podstawiony na czas.

Ale propaganda działa. Jest nagroda. I to zasługa PiSu! A że nagrody sobie, a życie sobie...

Legionista
    True story Bro!

Mam tak samo, ostatnio do wyboru miałem AF i LOT w podróży służbowej, bez wahania wybrałem AF, wracając spotkałem mojego Dyrektora, który jest obcokrajowcem i porównał LOT do linii LCC. On lata regularnie do Bukaresztu i podobno już za drugą szklankę napoju żąda się od pasażera opłaty.
    Ja wiem że LOT teraz ciśnie na long haul SIN, MIA, LAX i to może przekłamywać ogólną ocenę, bo na trasach międzykontynenalnych jakość podobno OK, tylko ta cena. Nie dziwne że cyferki się zgadzają skoro ceny poszły w górę o jakieś 20-30%. Znalezienie lotu do USA/Kanady poniżej 2000pln bez promocji jest praktycznie niemożliwe. Z Wiednia, Berlina, czy nawet Pragi za lot za ocean 1600-1800zł to norma. W ostatniej promocji nawet poniżej 1000zł.

Legionista Awatar TNTP
    Urzekły mnie wasze historie z mchu i paproci. A juz najbardziej tragedia obcokrajowcy dyrektora który musi płacić za druga szklankę napoju.
    Rozumiem tez ze przed 2015 to raczono go szampanem, koksem, kawiorem i dziwkami
    Jeśli idzie o światowe rankingi czy to linii lotniczych, czy samego Okęcia to od lat są one na podobnym poziomie, z tendencja wzrostową.

Nie da sie przy tym uciec od tego jak wyglądała sytuacja i pomysły dotyczące LOT przed 2015 rokiem, ale najwidoczniej niektórzy maja bardzo krótka pamięć, albo co 2 tygodnie latają dopiero od 2 lat.
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Urzekły mnie wasze historie z mchu i paproci. A juz najbardziej tragedia obcokrajowcy dyrektora który musi płacić za druga szklankę napoju.
    Rozumiem tez ze przed 2015 to raczono go szampanem, koksem, kawiorem i dziwkami
    Jeśli idzie o światowe rankingi czy to linii lotniczych, czy samego Okęcia to od lat są one na podobnym poziomie, z tendencja wzrostową.

Nie da sie przy tym uciec od tego jak wyglądała sytuacja i pomysły dotyczące LOT przed 2015 rokiem, ale najwidoczniej niektórzy maja bardzo krótka pamięć, albo co 2 tygodnie latają dopiero od 2 lat.
    A ile trzeba było wsadzić żeby sytuacja wyglądała jak wyglada?

Dziś kolejna heca z prądem w sejmie.

Legionista

Skoro wzrost cen biletów przy obniżonym standardzie usług jest dla Ciebie ok to chyba nie ma o czym rozmawiać, przed kilkoma laty nawet na lotach krajowych w cenie biletu był poczęstunek i napoje do woli. Teraz na trasach europejskich standard zjechał do zera. Pomijam kwestie bagażu rejestrowanego na trasach krajowych i europejskich bo ogólnie linie które miały problemy finansowe podeszły do tego w ten sam sposób, jednak niektórzy już wracają do dobrych zwyczajów (SAS, cześciowo KLM i AF) że w cenie jest bagaż rejestrowany u nas to jeszcze melodia przyszłości. Standaer w LOT spada na łeb na szyję i słodkie pitolenie o sytuacji finansowej tego nie zmieni. Z punktu widzenia zwykłego pasażera sprzedaż nie byłaby złym rozwiązaniem. Zwykłego pasażera nie interesuje czy przewoźnik jest narodowy, państwowy czy jeszcze inny, rachunek cena->jakość musi się zgadzać.

A jeśli mowa o poważnych nagrodach:
    https://www.worldairlineawards.com/b...018-by-region/ - ranking Skytrax wg regionów. Tu nawet Aeroflot jest wyżej i jest to w mojej opinii bardziej wiarygodne źródło.
    Co ciekawe wyżej jest nawet EasyJet i nawet Ryanair pomimo ogromnych problemów z kompletowaniem załug

Faktem jest, że rankingi przez 2015 rokiem (jeśli chcesz takiego odniesienia) nie byłby dla LOTu przyjazne ze względu na brak dobrych maszyn do długich lotów. Dreamlinery dopiero przychodziły i nie mogły wypełnić całej siatki połączeń a jak wszyscy pamiętają miały też swoje problemy. Po dostawie kilku maszyn widać wzrost we wszystkich rankingach. Teraz jest ciekawie bo 3 787 nie latają a w zamian lata maszyna wyleasingowana z Air Malta. Przez zaniedbania w obsłudze maszyn LOT traci kilka baniek miesięcznie, ale o tym raczej nie usłyszysz w burdelowej czy radiu maryja.
    No ale też po co wydawać kasę na naprawę maszyn jeśli nic się nie dzieje, pieniążki można przyksięgować do zysku i chrzanić kocopały o cudownej sytuacji finansowej.
    Ale rozumiem że o lotnictwie cywilnym wiesz tyle co w TV powiedzą/pokażą więc uświadom sobie że to nie jest wszystko prawda i warto czasem nawet wsiąść do samolotu żeby się o tym przekonać dla porównania na tej samej trasie dwoma różnymi przewoźnikami. Widać, że aspirujesz do grona wszystkowiedzących i znasz się tak samo dobrze na kwestii aborcji, ściągalności VATu i sytuacji politycznej w Timorze Wschodnim jak i jeśli mnie pamięć nie myli na himalaiźmie, ale lotnictwo sobie odpuść albo doczytaj. Bez odbioru.
    Ostatnio edytowane przez Mrugs ; 28-12-2018 o 14:07

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    To jeszcze jedna historia, która Cię urzeknie: 2-3 lata temu odszkodowania z tytułu opoznionych lotów płacone były w terminie. Teraz opóźnienia są 3 miesięczne. Razem z kasą dostaniesz maila z przeprosinami, że wydłużony czas oczekiwania na przelew wynika z wysokiej liczby reklamacji.
    Ale oczywiście możesz wierzyć w nagrody, propagandę i niezwykłe umiejętności menadżerów z PiSu. Każdy wierzy w to co chce. Czasami lepiej jest zamknąć oczy i udawać, że rzeczywistość jest zgodna z tą podawana przez przewodnią i nieomylna siła narodu.
    Ostatnio edytowane przez KrzychuS ; 28-12-2018 o 15:48

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
    Czasami lepiej jest zamknąć oczy i udawać, że rzeczywistość jest zgodna z tą podawana przez przewodnią i nieomylna siła narodu.
    No właśnie widzimy Rozumiem, że w tych porównaniach uwzględniłeś porównanie pełnej liczby lotów wraz z siecią obsługiwanych połączeń wtedy i w mijającym roku oraz następstwa jesiennych protestów?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Wydaje mi się, że jasno to napisałem wcześniej ale jezeli nie to:
    W tych porownaniach uwzględnieniem swoje doświadczenia jako czestego pasażera różnych linii lotniczych w ostatnich 18 miesiacach (około 40-50 lotow) z okazjonalnych lataniem we wcześniejszych latach (okolo 10 lotów rocznie).
    Moja opinia jest subiektywna i oparta tylko na moich doświadczeniach (plus na rozmowach że wspolpracownikami - takze obcokrajowcami, którzy na ogół mówią, że gdy tylko mają wybór, wybierają inne linie niż LOT).

Czy moja opinia jest miarodajna? Na pewno nie. Ale jest MOJA. To ja podejmuje decyzje na podstawie tej opinii i będę to robił dalej niezależnie od prób wtłaczania do mojej głowy propagandy niewatpliwego sukcesu.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Wiech
    Mili Państwo, jeśli pytacie mnie co sądzę o rządowym projekcie „ustawy prądowej”, to sądzę na przykład, że art. 3c powinien nosić numer art. 3 XD
    https://www.facebook.com/jakub.wiech...bTuQ&__tn__=-R

A poza tym to antykomunistyczny rząd...
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Myślę, a nawet jestem pewny, że większość ludzi nie rozumie, że to oznacza spora podwyżkę cen energii. Dla uzmysłowienia sytuacji, w 2018 roku firma X kupowała energie od PGE za 220 zł, cennik PGE wynosił ok 350 zł. W związku z tym w 2019, firma x kupie energie od PGE za 335 zł (cennik-15 zł akcyzy).
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A poza tym to antykomunistyczny rząd...
    No coś Ty! Jak możesz nie rozumieć podstawowych rzeczy!?
    Jeżeli coś robili Brezniew, Andropow, Gierek czy Gomułka to był to komunizm lub gospodarka centralnie planowana.
    Jak to samo robią PMM, PAD, PJK, itp. itp. (można wstawić dowolne inicjały z PiSu) to jest to tylko drobna korekta gospodarki rynkowej niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania i wynikająca tylko i wyłącznie z winy Tuska.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Skoro wzrost cen biletów przy obniżonym standardzie usług jest dla Ciebie ok to chyba nie ma o czym rozmawiać, przed kilkoma laty nawet na lotach krajowych w cenie biletu był poczęstunek i napoje do woli.

W latach 30 to na lotach transatlantyckich to grała nawet orkiestra, to był dopiero standard nie ma co.
    Ja nie mam zamiaru bawić się w analizy finansowe, bo rozumiem, że poprzedni Twój post tego akurat bezpośrednio nie dotyczył, ale takie kontrolne pytanie, od którego roku zamiast "poczęstunku i napoi do woli" jest prince-polo i woda ?
    Teraz na trasach europejskich standard zjechał do zera. Pomijam kwestie bagażu rejestrowanego na trasach krajowych i europejskich bo ogólnie linie które miały problemy finansowe podeszły do tego w ten sam sposób, jednak niektórzy już wracają do dobrych zwyczajów (SAS, cześciowo KLM i AF) że w cenie jest bagaż rejestrowany u nas to jeszcze melodia przyszłości.
    Ja nie wiem o jakich Ty dobrych zwyczajach piszesz, bo rozumiem, że AA czy tam UA się od zawsze na nią nie łapią
    Ale dla Twojej informacji jak wybierasz Economy STANDARD to jak najbardziej masz prawo do darmowego bagażu.
    To, że teraz LOT uległ modzie/trendowi do napierdalania pińcdziesięciu taryf/klas/memberszipów to akurat jest to jak najbardziej wytłumaczalne, z tym że może przypomnisz mi kiedy pojawił się ten saver (aczkolwiek on chyba się wtedy jakoś inaczej zwał)
    Standaer w LOT spada na łeb na szyję i słodkie pitolenie o sytuacji finansowej tego nie zmieni. Z punktu widzenia zwykłego pasażera sprzedaż nie byłaby złym rozwiązaniem. Zwykłego pasażera nie interesuje czy przewoźnik jest narodowy, państwowy czy jeszcze inny, rachunek cena->jakość musi się zgadzać.
    Widzisz tutaj jest taki problem, że ja pierwszy raz leciałem wzmiankowanymi liniami przeszło 30 lat temu i szczerze powiedziawszy to nie bardzo wiem o jakim spadaniu na łeb na szyję Ty w ogóle piszesz.
    Tak jak LOT był wtedy typowym średniakiem jeśli idzie o komfort, tak samo wygląda to i dzisiaj. Z tymże z jednej strony pojawiła się mocna konkurencja...uwaga powieje strasznym socjalizmem, bo jest ona państwowa - czyli Emiraty, Etihad , Air China, Singapur czy też Qatar. Z drugiej trzeba konkurować z tanimi liniami.
    O spadku jakości to możesz mówić w przypadku linii amerykańskich, co w sumie i tak nie wpływa na ich popularność.

A jeśli mowa o poważnych nagrodach:
    https://www.worldairlineawards.com/b...018-by-region/ - ranking Skytrax wg regionów. Tu nawet Aeroflot jest wyżej i jest to w mojej opinii bardziej wiarygodne źródło.
    Co ciekawe wyżej jest nawet EasyJet i nawet Ryanair pomimo ogromnych problemów z kompletowaniem załug

Faktem jest, że rankingi przez 2015 rokiem (jeśli chcesz takiego odniesienia) nie byłby dla LOTu przyjazne ze względu na brak dobrych maszyn do długich lotów.
    Dreamlinery dopiero przychodziły i nie mogły wypełnić całej siatki połączeń a jak wszyscy pamiętają miały też swoje problemy. Po dostawie kilku maszyn widać wzrost we wszystkich rankingach. [/QUOTE]

Buahahah ok jakoś LOT spada na łeb na szyję dlatego w rankingu w 2015 roku był on na 104 miejscu, a teraz jest...67
    Ale tłumacz to sobie tymi 787...tylko, że jeśli jest tak jak piszesz i

- jakość ogólnie spada
    - tylko dzięki 787 które robią kilkanaście % pasażerolotów poszliśmy do góry 40 miejsc w rankingu
    - ranking jest robiony na podstawie ocen pasażerów
    To jasno wynika, że LOT gdyby operował tylko nowymi samolotami byłby...numerem jeden na świecie, przecież Ty chyba sam nie wierzysz w kocopały które wypisujesz

Teraz jest ciekawie bo 3 787 nie latają a w zamian lata maszyna wyleasingowana z Air Malta. Przez zaniedbania w obsłudze maszyn LOT traci kilka baniek miesięcznie, ale o tym raczej nie usłyszysz w burdelowej czy radiu maryja.
    No ale też po co wydawać kasę na naprawę maszyn jeśli nic się nie dzieje, pieniążki można przyksięgować do zysku i chrzanić kocopały o cudownej sytuacji finansowej.
    Nie jedną, a dwie maszyny...tylko, że ten problem dotknął wszystkich użytkowników danej serii - czyli ANA/Air New Zealand/Virgin/British Airways.
    Można tylko żałować, że te linie nie miały na pokładzie takiego specjalisty jak Ty który uniemożliwiłby im stratę "kilku baniek miesięcznie"
    Teraz jest jeszcze lepiej..."po co wydawać kasę na naprawę maszyn jeśli nic się nie dzieje, pieniążki można przyksięgować do zysku i chrzanić kocopały o cudownej sytuacji finansowej."
    Janusze ekonomii wszystkich krajów łączcie się.
    Są dwie opcje albo jesteś rekinem finansjery który księguje pieniążki za brak zysków (bo rozumiem, że jak samolot nie lata, to nie zarabia, chociaż w Twojej podniebnej rzeczywistości to w sumie **** wie) - tylko tu pojawia się pytanie po **** latasz Saverem, albo to co napisałeś to się nie trzyma kupy
    Ale rozumiem że o lotnictwie cywilnym wiesz tyle co w TV powiedzą/pokażą więc uświadom sobie że to nie jest wszystko prawda i warto czasem nawet wsiąść do samolotu żeby się o tym przekonać dla porównania na tej samej trasie dwoma różnymi przewoźnikami. Widać, że aspirujesz do grona wszystkowiedzących i znasz się tak samo dobrze na kwestii aborcji, ściągalności VATu i sytuacji politycznej w Timorze Wschodnim jak i jeśli mnie pamięć nie myli na himalaiźmie, ale lotnictwo sobie odpuść albo doczytaj. Bez odbioru.
    Ja nie wsiadać do samolotu bo być pisior pospolitus i to dla mnie za wysokie loty som po prostu. Ja nie to co Ty Panie Jaśnie Oświecony, co i na jednej trasie poleci dwiema liniami i na tej podstawie na temat wyniku finansowego wyciągnie wnioski, czy pewnie miał z dwie skrobanki, bo ani chybi na temacie czysto światopoglądowym (no chyba, że chcesz ze mną rozmawiać jak skuteczniej zajebać kilkumiesięcznego dzieciaczka - tutaj faktycznie mam niewiele do dodania) jakim jest ocena aborcji, też bankowo zna się - ba zna się, po prostu wie lepiej.
    A i jeszcze cudowny wątek himalaizmu. Tylko widzisz ja nie robię z siebie alfy i omegi w tematach o których mam mierne pojęcie. Tylko w sytuacji kiedy ktoś pisze z małym sensem, żeby nie napisać tego w sposób bardziej dosadny, to za pomocą rozumowania logicznego/własnych doświadczeń, konfrontuję czyjąś wypowiedź z faktami które możemy zbadać empirycznie.
    Także jeśli ktoś - nie wiem sam czy nie Ty, pisaliście o małej "awaryjności" tego hobby to dawałem konkretne liczby które są OGÓLNODOSTĘPNE i jako takie łatwe do zweryfikowania.
    Natomiast jak dawałaś swoją opinię o tym, że pierwsze wejście na dany szczyt jest porównywalne z odkryciem Ameryki przez Kolumba to nie pozostaje mi tylko pokręcić głową...voilĂ* "Bo tym się różni styl oblężniczy od sportowego, jeśli chcesz dokonać czegoś nowego musisz ryzykować. Wyprawa Kolumba też była uważana za skrajnie niebezpieczną."

Także ok jak masz zamiar uzurpować sobie ekspercki poziom wiedzy na temat lotnictwa cywilnego, który podpierasz mhhh badaniem satysfakcji pasażerów (które wskazuje, że z roku na rok ono rośnie - tutaj przypomnę z poziomu 104 miejsca w 2015, na 67 w tegorocznym badaniu), oraz kazuistyką własnych lotów, to faktycznie zakończenie "bez odbioru" daje do myślenia.

Ja tylko posłużę się kilkoma danymi (ach ta pisiorska statystyka)
    2015 rok 4.300.000 pasażerów
    2018 rok 8.900.000 pasażerów

2015 rok 41 destynacji
    2018 rok 105 destynacje

2015 rok -41 mln straty na działalności podstawowej
    2018 rok +225 mln zysku

Także póki co Twoja wizja - gorsza jakość, wyższe ceny raczej nie znajduje zrozumienia u milionów nowych pasażerów.
    Ale ok, to zapewne pisory poginają na obowiązkowe pielgrzmki do Torunia i Częstochowy. Elyta narodu popierdala Lufthansą, bankowo z nowego lotniska w Berlinie...
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 29-12-2018 o 02:11
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
    No coś Ty! Jak możesz nie rozumieć podstawowych rzeczy!?
    Jeżeli coś robili Brezniew, Andropow, Gierek czy Gomułka to był to komunizm lub gospodarka centralnie planowana.
    Jak to samo robią PMM, PAD, PJK, itp. itp. (można wstawić dowolne inicjały z PiSu) to jest to tylko drobna korekta gospodarki rynkowej niezbędna do jej prawidłowego funkcjonowania i wynikająca tylko i wyłącznie z winy Tuska.
    Tak na szybkości.
    W skali światowej to subsydia dla sektora energetycznego to pi razy drzwi DWA I PÓŁ BILIONA ZŁOTYCH
    W samej UE jest to ponad 500 MILIARDÓW ZŁOTYCH.
    Widmo komunizmu krąży po Europie, na szczęście w oceanie czerwonym jest jedna maleńka wyspa gospodarki rynkowej i wolnego świata, to nasza forumka.
    Na pohybel PiS deklarujcie gotowość do płacenia wyższych opłat za energię elektryczną
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx

A najlepsze, że te wszystkie kwestie są sprawdzalne, ale MOJA opinia musi być NAJMOJSZA, bo sprawdzać się nie chce, skoro można wirtualnie "dowalić" (we własnym mniemaniu).

Po przejściu na poziom ponadsubiektywny zwykle tak to właśnie się kończy

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A najlepsze, że te wszystkie kwestie są sprawdzalne ...
    Po przejściu na poziom ponadsubiektywny zwykle tak to właśnie się kończy
    To sprawdzaj.
    Jeżeli nie przeszkadza Ci, ze propaganda serwowana przez Twoich idoli nie potwierdza Twoich subiektywnych doświadczeń i dokonujesz życiowych wyborów na podstawie tej propagandy, a nie swojego życia ... cóż, masz do tego prawo.

Legionista Awatar Foxx
    1. Propagandą jest serwowanie wizji rzeczywistości z pominięciem danych/kontekstów, które przeczą temu, co się żeni publice.

2. mam działalność gospodarczą od 14 lat i wiele rozmaitych opinii weryfikuję bezpośrednio.

3. Rozumiem, że motywy w stylu tego z "idolami" są wyrazem bezradności. Wystarczająco jasno i wielokrotnie pisałem w tym temacie, że w polityce takich nie mam. Nawet mniejsza o to - zwyczajnie nie życzę sobie takich tekstów pod swoim adresem, gdy z nas dwóch to ja podaję/popieram podanie konkretów, a w odpowiedzi czytam hasła wyznawców bożka Antypisa.

Cieszę się, że wiele opinii weryfikujesz bezpośrednio. Pytanie tylko co dalej? Na podstawie czego podejmujesz decyzje?
    Ja, na podstawie własnych doświadczeń. A jeżeli ich nie mam, na podstawie opinii, które uważam za wiarygodne. I tutaj też, ja oceniam, które opinie uważam za wiarygodne. Nie robi tego za mnie ani PiS ani PO. I ja ponosze konsekwencje i odpowiedzialność za moje decyzje.
    PiS oceniam negatywnie, nie za próby zmian (które moim zdaniem są konieczne) tylko za dyletanctwo, obłudę, podwójne standardy, brak profesjonalizmu, a przede wszystkim za próby robienia że mnie idioty*. Tak, za PO było to samo. Ale przecież za PiS miało być inaczej.
    W Polsce wciąż jest wielka tęsknota za dawnymi czasami, gdzie ludzie mieli ograniczone pole wyboru, a większość decyzji podejmowała partia. Dla niektórych było wtedy lepiej, bo to i mniej myslenia i mniej potencjalnie niegatywnych skutkow. Dla mnie nie.
    W przypadku LOTu mam wystarczająco dużo własnych doświadczeń, aby nie musieć szukać statystyk. A jeżeli ktoś mi pokazuje takie, z których wynika, że jest wspaniale, mogę się tylko uśmiechnąć.

*przykładem próby robienia ze mnie idioty byla sprawa KNF. W jednym z programów, jakiś senator PiS pokazywał piękny wykres, z którego wynikało, ze problemy w SKOKu Wołomin zaczęły się po przejęciu nadzoru przez KNF. Powiedział takze, że sen. Bierecki o nieprawidlowosciach w tymże SKOKu informował wcześniej, jeszcze przed przejęciem tego nadzoru. Niestety nie odpowiedział o jakich nieprawidłowościach informował, skoro według wykresu pojawiły się dopiero później.
    Przekaz PiS jest dla idiotów nie kojarzacych tak prostych faktów. Ja się do tej grupy nie zaliczam.

Uprawnienia umieszczania postów