Strona 1820 z 1820 PierwszyPierwszy ... 820132017201770181018161817181818191820
Pokaż wyniki od 54,571 do 54,577 z 54577

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    Nie sądzę, że Bartosiak sam to wymyślił. Wystarczy wpisać w googla: "Obama pacific pivot" i dostaniesz mnóstwo artykułów na ten temat. Pierwszy, który znalazłem był z 2011.
    Ale Bartosiak to bardzo lansował jako pewnik, wręcz doktrynalnie. A, niezależnie od liczby artykułów prawda jest taka, że w wyniku asekuranckiej polityki Obamy to właśnie za jego kadencji Chińczycy zbudowali i uzbroili sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim.

Wiadomo, że z trzech bandytów Jankesi są dla nas "najlepsi". Chodzi o to, że jak zechcą nas zostawić/sprzedać/porzucić musimy być gotowi, a nie widzę żeby rząd PISu przygotowywał się na taki scenariusz.
    Elastyczny charakter Trójmorza jest takim scenariuszem. Jak najlepiej wykorzystać aktualne historyczne "okno" i koniukturę w budowie siatek opartych na wspólnych interesach, a nie próby tworzenia "sztywnego" sojuszu, który nawet jeżeli by doszedł do skutku, z powodu oczywistych sprzeczności w interesach byłby fikcją. A tu np. Litwa przyznała częstotliwości kilku polskim kanałom, w tym TVP.INFO i TVP Historia. RN zatrzymał się na rugowaniu tam polskiego języka z całej przestrzeni publicznej.

Bloniaq to świetnie wytłumaczył. Przecież RN nie będzie tłumaczył, że ZUS za kilka lat zbankrutuje, że z krzywej Laffera wynika, że podatki możemy obniżać, że ideologia która przychodzi do nas z zachodu to zakamuflowana wersja marksizmu. Większość ludzi albo tego nie rozumie, albo tego nie chce słuchać. Więc RN znalazł widoczny dla każdego problem, z którym PIS sobie nie radzi i w to uderza.
    No to zobaczymy z jakim skutkiem, Bloniaqowi odpowiadam niżej. Swoją drogą nie mam wrażenia, że piszecie o tym samym

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    (...) Obiecywano ujawnienie aneksu do raportu WSI. No chyba komuś coś umknęło jak wypowiadał tę deklaracje. A jednak w dalszym ciągu uznajesz, że nic złego się nie dzieje. (...)

Zaznaczam, że ja nie twierdzę, że mi takie budowanie poparcia przez PiS przeszkadza - są w tym skuteczni i bardzo możliwe, że faktycznie - nic złego się nie dzieje. Ale odnoszę wrażenie, że standardy masz w tej kwestii Foxxie, podwójne.
    Nie, nie oceniam podwójnie. Oceniam na bieżąco. Prawie wszystkie wymienione przez Ciebie motywy wynikały z tarć frakcyjnych. Przy czym od początku zdecydowanie krytykowałem ustawy wychodzące z resortu Ziobry, paradoksalnie pisane często z podejściem do tematu własnie takim, jak RN. Czyli jest ogólny postulat, pisze się projekt, a w - ważnych - szczegółach ignorancja. Jeżeli chodzi o drugą część raportu o WSI - ufam L. Kaczyńskiemu. On oceniał, że Macierewicz w takim stopniu wymieszał w nim fakty z ich interpretacjami, że publikacja tego jako oficjalnego dokumentu może tylko zaszkodzić/nie obronić się prawnie. A Macierewicz deklarował publikację nie czekając na stanowisko wybranego już w 2015 nowego prezydenta.

Nie mam zdania nt. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, ale twierdzenie, że mają wszystkie dostępne narzędzia w sytuacji nie tylko braku zwrotu wraku, ale odmowy wpuszczenia we wrześniu polskich prokuratorów i archeologów na teren katastrofy* (mimo wcześniejszej zgody)... uważam za umiarkowanie precyzyjne.

PS Nigdzie nie pisałem o cyniźmie RN, tylko o chronicznym deficycie zaangażowania się w ciężką robotę daleko od kamer zauważalnym u jego liderów. Podobnie jak u JKM zresztą. Forma "prawicowego Antypisa" jest multimedialnym pójściem na łatwiznę. Życie zweryfikuje

EDIT: *nie dawało mi to spokoju i jeszcze sprawdziłem - widziałem program z prokuratorem narzekającym na przeszkody przy organizacji tamtej wizyty. Jednak było coś takiego:

07.09.2018, 18:09 |aktualizacja: 18:43

Polscy prokuratorzy zakończyli oględziny wraku Tu-154M w Smoleńsku. Przedstawiciele prokuratury i technicy kryminalistyczni przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, prowadzili oględziny m.in. elementów konstrukcyjnych tupolewa.
    https://www.tvp.info/38891465/polscy...wa-w-smolensku
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; Wczoraj o 21:15
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Spytałeś, to odpowiedziałem. Co do kryzysu - z jakiegoś powodu ta kasa z prywatnych kont w OFE została ukradziona.
    Cytat Zamieszczone przez Alexis de Tocqueville
    Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.
    Z tego co pamiętam sytuacja budżetowa zbliżała się szybko do 60% długu w stosunku do PKB, po czym następny budżet musiałby zostać uchwalony bez deficytu, co oznaczało cięcia i niezadowolenie społeczeństwa. Przy okazji można było coś przytulić.

Wyszedłeś wtedy na ulicę ? Przestań pierdolić Bolesław, bo żółć się ulewa.
    E: to jest odpowiedz do sephiotroth, pogrubiłem cytowaną treść.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Legionista Awatar bloniaq
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Taki tam niepozorny artykulik z interii:
    https://biznes.interia.pl/podatki/ne...w,2595854,4211
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak
    Rząd przyjął ustawę o waloryzacji rent i emerytur, która wpisuje się w socjalistyczno-komunistyczną strategię "żeby wszyscy mieli po równo".

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Rząd przyjął ustawę o waloryzacji rent i emerytur, która wpisuje się w socjalistyczno-komunistyczną strategię "żeby wszyscy mieli po równo".
    Raczej w taktykę "jeszcze większe pierdolnięcie".

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Raczej w taktykę "jeszcze większe pierdolnięcie".
    Odkąd PiS jest u władzy wieszczysz to bezustannie przynajmniej raz na tydzień...

Kiedyś w końcu trafisz kryzys globalny prędzej czy później nadejdzie

Uprawnienia umieszczania postów