Strona 1819 z 1891 PierwszyPierwszy ... 819131917191769180918151816181718181819182018211822182318291869 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,541 do 54,570 z 56711

Wątek: Polityka

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Aha! No to potraktuj to jako komplement. Wszak ich ojcowie-założyciele - Giertychowie - nie widzieli problemu wchodząc do tego komunistycznego, pisowskiego rządu.
    Nie widzę nic dziwnego, że w polityce wchodzi się w koalicję, żeby zrealizować choć kilka pomysłów.

Nie ukrywam, że mam alergię na górkę RN. Granie na najniższych instynktach, szczególnie młodych ludzi, nie do końca ukształtowanych emocjonalnie, jest podłe. Ten prostacki przekaz, podły, podszyty jadem język i czepianie się jak rzep psiego ogona marginalnych złych zachowań, jest dla mnie niestrawialne. Jak Ci to odpowiada, to się tym baw.
    PIS to za to święci ludzie i przedstawiają zawsze racjonalne argumenty. Od czasu katastrofy smoleńskiej insynuacje, że to jest zamach, dochodzenie do prawdy przez kilka lat - to nie jest granie na najniższych instynktach.

Co do PiS, wiele rzeczy mnie wkurza i mam zdanie na ich temat. Natomiast nie kierując się emocjami, ciężko jest postawić w obecnej chwili na coś innego. Może coś się z czasem wykluje.
    Zacytuję jednego z twitterowiczów, z którym w 100% się zgadzam.

A @krzysztofbosak @RuchNarodowy z @JkmMikke kończy ten projekt pewnie Obozem Szkoleniowym na Krymie. Blokują miejsce czemuś poważnemu, co byłoby konkurencją dla @pisorgpl i zmuszałoby ich do dbania o takich jak ja, a nie gonitwy za "centrum", który i tak na nich nie zagłosuje.

https://twitter.com/smok05/status/1071307645192232960
    Na koniec cytujesz jakiegoś anonima z internetu, który insynuuje związki RN z Moskwą bez podawania żadnych dowodów. Za pewne śmiałeś się z Wałęsy jak się dziwił, że sąd żąda dowodów.

Mi w PISie nie podobają się ich skrajnie etatystyczne zapędy, ich religijność na pokaz, brak jakiejkolwiek polityki zagranicznej, skrajna służalczość wobec USA.

Wielu ludzi głosowało na PIS, ponieważ nie chcieli już widzieć przy władzy PO, a PIS najbardziej się boi powstania partii na prawo od nich i mam nadzieję, że ta koalicja to będzie prawdziwa alternatywa.

Na koniec nigdzie nie powiedziałem, że PIS to komuniści, a rzucać frazesami i epitetami to może każdy. Może to ładnie brzmi, ale z prawdą nie musi mieć wiele wspólnego.

Legionista Awatar Stout
    Koalicja Korwina i Bosaka to prawdziwa alternatywa .
    Na tak .
    I wybory życiowe stają się prostsze .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Koalicja Korwina i Bosaka to prawdziwa alternatywa .
    Na tak .
    I wybory życiowe stają się prostsze .
    Przekonałeś mnie, dzięki.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    brak jakiejkolwiek polityki zagranicznej
    (...), a rzucać frazesami i epitetami to może każdy. Może to ładnie brzmi, ale z prawdą nie musi mieć wiele wspólnego.

Może po prostu zwóć się do wujka Google'a o jakieś info na temat:

- Trójmorze

- dostawy gazu + dywersyfikacja

- Polska + pozycja w NATO

- Via Carpatia

- Możejki

- LOT + baza w Budapeszcie

- ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej

pierwsze z brzegu w ciągu niepełnej kadencji - można porównać z osiągami wcześniejszych 8 lat. No i oczywiście z inicjatywami serwowanymi w tych sferach przez RN i Korwina. Swoją drogą, z jakimikolwiek ich inicjatywami, pomijając MN.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Z konkretów:

Via Carpatia - póki co jest budowana jedynie z Rzeszowa do Lublina - http://ssc.siskom.waw.pl/

Dostawa gazu i gazoport jak najbardziej na plus.

LOT + baza w Budapeszcie - nie wydaje mi się, żeby rząd musiał chwalić się wynikami spółki o niestrategicznym znaczeniu dla gospodarki

Trójmorze polecam obejrzeć:

pierwsze z brzegu w ciągu niepełnej kadencji - można porównać z osiągami wcześniejszych 8 lat. No i oczywiście z inicjatywami serwowanymi w tych sferach przez RN i Korwina. Swoją drogą, z jakimikolwiek ich inicjatywami, pomijając MN.
    Powiedz mi proszę jakie inicjatywy zaserwował PIS będąc przez 8 lat w opozycji, będąc przy okazji w parlamencie?
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; 09-12-2018 o 10:10

Legionista Awatar Stout
    Przekonałeś mnie, dzięki.
    Nie mam zamiaru.
    Z Korwina albo się wyrasta i staje się poważnym człowiekiem,albo .....)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Foxx
    (...)

LOT + baza w Budapeszcie - nie wydaje mi się, żeby rząd musiał chwalić się wynikami spółki o niestrategicznym znaczeniu dla gospodarki
    Po pierwsze serwujesz własną ocenę strategicznego statusu spółki jako bezdyskusyjną, a po drugie mówimy o jednym z kilku przykładów ilustrujących zjawisko odwrócenia akcji "zwijania państwa". A akurat takim kompleksowym działaniem, jeżeli chodzi o moje priorytety, rząd chwalić się może, chociaż oczywiście nie musi.

Trójmorze polecam obejrzeć:
    Znam. A tematem interesuję się na tyle intensywnie, że - ogólnie rzecz biorąc - doświadamianie za pomocą yt traktuję raczej w kategoriach ciekawostki/uzupełnienia wiedzy o jakiś wcześniej nieznany szczegół. Pomijam już, że od tamtego wystąpienia minął rok, więc dzisiaj wiemy nieco więcej o tym, jak ten projekt funkcjonuje oraz że uzyskał oficjalne wsparcie jankesów.

Powtarzam: Trójmorze.

Powiedz mi proszę jakie inicjatywy zaserwował PIS będąc przez 8 lat w opozycji, będąc przy okazji w parlamencie?
    Tu mnie zawiodłeś, chociaż być może niepotrzebnie spodziewałem się czegoś więcej, niż retoryczny "ping-pong"... Np. pytania, co można zrobić nie posiadając reprezentacji w parlamencie - Winnicki to raczej happener. A np. można zebrać podpisy za zakazem eugenicznej aborcji (Kaja Godek), zbudować ogólnopolską sieć wolontariuszy monitorujących działanie PKW (Ruch Kontroli Wyborów)... wiele można. Ale to wymaga zaangażowania i dużego wkładu wykonanej przez siebie ciężkiej roboty. Nie jest to postawa powszechna wśród "Napoleonów" - takimi rzeczami mają się zajmować "zwykli członkowie"/"sympatycy".

A skoro pytasz o PiS - dwie najbardziej znane kwestie.

1. Skąd się wzięła tuskowa "Zielona Wyspa"? Ano była to reakcja na propozycję ponadpartyjnej współpracy nad pakietem antykryzysowym, jaką we wrześniu 2008 zgłosiło PiS. PO ją wyśmiała z tekstem, że żadnego kryzysu nie ma i nie będzie - "nie straszcie Polaków!".

2. Pakiet demokratyczny PiS (2010)

- Instytucjonalizacja opozycji – wprowadzenie obowiązku składania przez kluby i koła poselskie oświadczeń
    o poparciu/braku poparcia dla nowego rządu. Brak poparcia jest równoznaczny z uzyskaniem uprawnień
    przysługujących wyłącznie opozycji.

- Obowiązek przeprowadzenia pierwszego czytania projektu ustawy nie później niż sześć miesięcy od jego
    zgłoszenia (likwidacja „sejmowej zamrażarki”).

- Przyznanie opozycyjnym klubom parlamentarnym prawa do wprowadzenia do porządku dziennego
    posiedzenia Sejmu po jednym punkcie.

- Zastąpienie zapytań w sprawach bieżących pytaniami do Prezesa Rady Ministrów

Pierwsze z brzegu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Pierwsze z brzegu.
    AD1 Jaką ocenę mam serwować? W tym momencie Morawiecki uznał, że LOT jest strategiczny, a po nim przyjdzie inny premier i uzna, że nie. Jak LOTu nie byłoby to moje życie, bezpieczeństwo państwa nie zmieniłoby się (rząd ma swoje samoloty), w przeciwieństwie do Orlenu. Pomiędzy "zwijaniem państwa", a nacjonalizacją jest jeszcze bardzo dużo miejsca.

AD2. Trójmorze, które zależy tylko i wyłącznie od widzimisie mocarstwa leżącego kilka tysięcy kilometrów od nas, i które nie jest w stanie wojskowo nam pomóc bez zgody Niemiec - nie widzę tego. Wystarczy, że w USA wygra demokrata albo Stany uznają, że Europa nie jest istotna tylko Azja Wschodnia i taki twór roku nie przetrwa. Niedalej jak dwa, trzy tygodnie temu dr Jacek Bartosiak mówił o tym w TVP Kultura jednak nie mogę tego znaleźć w internecie. Wystarczy zabaczyć ilu ludzi zna/uczy się chorwackiego, węgierskiego, a ilu rosyjskiego/niemieckiego.

AD3. Nie dotknął nas kryzys tylko i wyłącznie dlatego, że mamy złotówkę za walutę - reszta to przypisywanie sobie zasług.
    Jeżeli chodzi o tzw "Pakiet demokratyczny" to człowiek żyje i nie wiedział, że to aż tak zmieniło moje życie.

Jednym zdaniem: dużo tekstu, mało treści.

RN skupił się na Marszu Niepodległości i przekonywaniu ludzi do ich pomysłu na Polskę - jak wyjdzie zobaczymy.

Legionista Awatar BlackAdder
    AD2. Trójmorze, które zależy tylko i wyłącznie od widzimisie mocarstwa leżącego kilka tysięcy kilometrów od nas, i które nie jest w stanie wojskowo nam pomóc bez zgody Niemiec - nie widzę tego. Wystarczy, że w USA wygra demokrata albo Stany uznają, że Europa nie jest istotna tylko Azja Wschodnia i taki twór roku nie przetrwa. Niedalej jak dwa, trzy tygodnie temu dr Jacek Bartosiak mówił o tym w TVP Kultura jednak nie mogę tego znaleźć w internecie. Wystarczy zabaczyć ilu ludzi zna/uczy się chorwackiego, węgierskiego, a ilu rosyjskiego/niemieckiego.
    Z chęcią posłucham lepszego pomysłu dla Polski.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar midzi
    Planów imigracyjnych ciąg dalszy.
    http://www.atimes.com/article/poland...000-filipinos/

Jeśli opozycja od lewa do narodowców nie będzie biła piany w temacie największej fali imigracji za rządów PiS w nowożytnej historii Polski to będą idiotami.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 10-12-2018 o 09:55

Legionista
    Zarobki wzrosly ale ceny żywności to absurd. Drożyzna.
    Mój dom Łazienkowska 3

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Z chęcią posłucham lepszego pomysłu dla Polski.
    Nie wiem czy "lepszy" to odpowiednie słowo. Chodzi o to, że ten powyższy kolega podsumowuje jako nierealny, marzycielski. Każdy realniejszy byłby lepszy. Równie dobrze można by bronić Becka, twierdząc, że nie było "lepszego" planu niż wiara w natychmiastową reakcję zbrojną Wielkiej Brytanii i Francji na Zachodzie.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Planów imigracyjnych ciąg dalszy.
    http://www.atimes.com/article/poland...000-filipinos/

Jeśli opozycja od lewa do narodowców nie będzie biła piany w temacie największej fali imigracji za rządów PiS w nowożytnej historii Polski to będą idiotami.
    Wreszcie dobry ruch (i jednoczesna odpowiedź dla otwarcia Niemiec na Ukraińców) - ponad 80% Filipińczyków to katolicy, kolejne 10% protestanci. Muslimy tylko 5%. Aczkolwiek nie zaszkodziło by otwarcie granic dla Białorusinów - ci co do nas przyjadą na 99% w następnym pokoleniu będą Polakami.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista Awatar midzi
    Co z tego, że katolicy? Przecież w PiS-ie więcej niż kilku żydków mamy, więc mogliby sobie wyciągnąć braci starszych w wierze ze Strefy Gazy gdzie są niechciani. Nie widzę niczego dobrego w takich planach.

Jeśli chodzi o realnych imigrantów to trzeba stawiać na Polaków, więc na 2 mln rozsianych po Europie i drugie tyle rozsianych po krajach byłego ZSRS.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 10-12-2018 o 10:14

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Nie wiem czy "lepszy" to odpowiednie słowo. Chodzi o to, że ten powyższy kolega podsumowuje jako nierealny, marzycielski. Każdy realniejszy byłby lepszy. Równie dobrze można by bronić Becka, twierdząc, że nie było "lepszego" planu niż wiara w natychmiastową reakcję zbrojną Wielkiej Brytanii i Francji na Zachodzie.
    Jak Amerykanie na stałe umieszczą u nas swoje wojsko, to teza kolegi o nierealności stanie się mocno wątpliwa. A i porównanie do sytuacji w 39 będzie nieadekwatne.
    Poza tym NA CHWILĘ OBECNĄ trójmorze przy wsparciu USA m. zd. nie jest złym pomysłem. Kolega pisze, co może być kiedyś i nie podaje, co zamiast trójmorza można robić teraz. Jak alternatywą jest położyć się, to chromolę takie filozofowanie.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 10-12-2018 o 10:28

Co z tego, że katolicy? Przecież w PiS-ie więcej kilku żydków mamy, więc mogliby sobie wyciągnąć braci starszych w wierze ze Strefy Gazy gdzie są niechciani. Nie widzę niczego dobrego w takich planach.
    Ty w ogóle wszystko podciągasz do z góry ustalonej tezy - PiS to samo zło. Także nie dziwię się, że nie widzisz dla Rzeczypospolitej różnicy w imigracji muzułmańskiej oraz chrześcijańskiej. Nie sprowadzać w ogóle tanich pracowników = wypier"olenie gospodarki.

Legionista Awatar midzi
    Nigdzie nie napisałem, że ściąganie imigrantów to samo zło. Ba, jak spojrzysz do historii to przynajmniej ze 2 razy na ten temat dyskutowałem w tym roku i pisałem jakie może być panaceum. Na pewno nie jest to 100 tys. Filipińczyków oraz dziesiątki tysięcy, które przybywają z Dalekiej Azji do Polski (również muzułmanie) co roku bez większej kontroli.

Wspomniani Ukraińcy zwiększyli znowu mocno emigrację z Polski, która dobiła do 2,5 mln Polaków w UE w tym momencie.
    https://generacjasmart.pl/2018/09/18...u-przyspiesza/
    https://niezalezna.pl/228452-emigrac...sla-o-170-proc

PS. Zresztą ten pomysł ze Strefą Gazy w dużym pałacu byłby na pewno przyjęty z dużym aplazuem

Ostatnio edytowane przez midzi ; 10-12-2018 o 10:22

Legionista Awatar Foxx
    AD1 Jaką ocenę mam serwować? W tym momencie Morawiecki uznał, że LOT jest strategiczny, a po nim przyjdzie inny premier i uzna, że nie. Jak LOTu nie byłoby to moje życie, bezpieczeństwo państwa nie zmieniłoby się (rząd ma swoje samoloty), w przeciwieństwie do Orlenu. Pomiędzy "zwijaniem państwa", a nacjonalizacją jest jeszcze bardzo dużo miejsca.
    W dzisiejszych warunkach widać, że jest to jedyne skuteczne narzędzie. Gdyby był wolny rynek, można by pomyśleć o innych wariantach.

Bartosiak od lat ma fiksację na punkcie Chin i od lat wieszczy ich mocarstwową ekspansję ekonomiczną na zachód i w kontrze przeorientowanie jankesów na tę Azję - również militarne. Właśnie ich okręty płyną na Morze Czarne, a dwa dni temu Turcja oświadczyła że uznaje pełną integralność Ukrainy włącznie z Krymem. Podczas niedawnego incydentu przy wejściu do Cieśniny Kerczeńskiej zostały przechwycone rozmowy dowódców okrętów FSB Moskwą i opublikowane przez ukraińską bezpiekę. Amerykański samolot wywiadowczy akurat wtedy przelatywał nad granicą wód międzynarodowych w tamtej okolicy "z tragarzami"...

Sytuacja jest dynamiczna. W następstwie polityki Niemiec i Francji, jankesi nie dość, że odstąpili od pomysłu Obamy, by wycofać się z rywalizacji o wpływy w Europie, to bardzo aktywnie zmienili postawę o 180 stopni. Do tego stopnia, że moim zdaniem - o czym parokrotnie pisałem - odpalili duże aktywa spośród agentury wpływu w naszym regionie. Ledwo opcja niemiecka utraciła żyrandol - od razu odpalono projekt, którego "gospodarzami" stał się prezydent Polski i pani prezydent Chorwacji. Dosłownie w ciągu kilku miesięcy. Choćby po kontraktach na dostawy gazu widać, że USA traktują inwestycje w nasz region na poziomie strategicznym. Ponad rok temu na plażach Bułgarii NATO zorganizowało pierwsze bardzo duże manewry wyłącznie rakietowej broni antyokrętowej. Nie sądzę, by to wszystko było możliwe, bez akceptacji deep state, czyli tych spośród rządzących za oceanem, którzy nie potrzebują do tego demokratycznego mandatu.

AD3. Nie dotknął nas kryzys tylko i wyłącznie dlatego, że mamy złotówkę za walutę - reszta to przypisywanie sobie zasług.
    Jeżeli chodzi o tzw "Pakiet demokratyczny" to człowiek żyje i nie wiedział, że to aż tak zmieniło moje życie.
    Spytałeś, to odpowiedziałem. Co do kryzysu - z jakiegoś powodu ta kasa z prywatnych kont w OFE została ukradziona.

Jednym zdaniem: dużo tekstu, mało treści.
    Jeżeli komuś obojętny jest np. ustrój państwa, pewnie tak.

RN skupił się na Marszu Niepodległości i przekonywaniu ludzi do ich pomysłu na Polskę - jak wyjdzie zobaczymy.
    Ale jakiego pomysłu?

PS. Zresztą ten pomysł ze Strefą Gazy w dużym pałacu byłby na pewno przyjęty z dużym aplazuem

Za Komorra to nawet świece zajumali
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Legionista Awatar midzi
    Protoplasta może?

Tak myślałem, że mi odpiszesz.
    Jednak jesteś przewidywalny do bólu
    "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
    Tak myślałem, że mi odpiszesz.
    Jednak jesteś przewidywalny do bólu
    Chyba nie powiesz mi teraz, że się wstydzisz iż głosujesz na ewidentnie prożydowskich polityków?

Legionista
    midzi, wymienisz chociaż jednego polityka którejkolwiek partii, który będąc w pałacu nie zapali świeć? Uwzględnij również krzykliwych wodzów RN.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

GieKaeSiak
    Spółki energetyczne przeznaczą 1 miliard na rekompensaty związane ze wzrostem cen energii, którą same sprzedają.

To tak jakby sprzedawca przeznaczał część zysków ze sprzedaży produktu, aby zrekompensować wysoką cenę tego produktu.

Oczywiście „rekompensaty” dostaną Ci co na to najbardziej „zasługują”, a tym się zajmie specjalnie powołany do tego fundusz.

K.u.r.w.a Tchórzewski nie przestaje zadziwiać.

Czy te głąby i debile z ME mogliby się zająć dobrym zarządzaniem sektorem za który odpowiadają zamiast bawić się w komunistów?

W dzisiejszych warunkach widać, że jest to jedyne skuteczne narzędzie. Gdyby był wolny rynek, można by pomyśleć o innych wariantach.
    Niektórzy ludzie widzą w takich przypadkach zawsze tylko jedno skuteczne narzędzie, tylko powody się zmieniają.

Bartosiak od lat ma fiksację na punkcie Chin i od lat wieszczy ich mocarstwową ekspansję ekonomiczną na zachód i w kontrze przeorientowanie jankesów na tę Azję - również militarne. Właśnie ich okręty płyną na Morze Czarne, a dwa dni temu Turcja oświadczyła że uznaje pełną integralność Ukrainy włącznie z Krymem. Podczas niedawnego incydentu przy wejściu do Cieśniny Kerczeńskiej zostały przechwycone rozmowy dowódców okrętów FSB Moskwą i opublikowane przez ukraińską bezpiekę. Amerykański samolot wywiadowczy akurat wtedy przelatywał nad granicą wód międzynarodowych w tamtej okolicy "z tragarzami"...

Sytuacja jest dynamiczna. W następstwie polityki Niemiec i Francji, jankesi nie dość, że odstąpili od pomysłu Obamy, by wycofać się z rywalizacji o wpływy w Europie, to bardzo aktywnie zmienili postawę o 180 stopni. Do tego stopnia, że moim zdaniem - o czym parokrotnie pisałem - odpalili duże aktywa spośród agentury wpływu w naszym regionie. Ledwo opcja niemiecka utraciła żyrandol - od razu odpalono projekt, którego "gospodarzami" stał się prezydent Polski i pani prezydent Chorwacji. Dosłownie w ciągu kilku miesięcy. Choćby po kontraktach na dostawy gazu widać, że USA traktują inwestycje w nasz region na poziomie strategicznym. Ponad rok temu na plażach Bułgarii NATO zorganizowało pierwsze bardzo duże manewry wyłącznie rakietowej broni antyokrętowej. Nie sądzę, by to wszystko było możliwe, bez akceptacji deep state, czyli tych spośród rządzących za oceanem, którzy nie potrzebują do tego demokratycznego mandatu.
    Zgadzam się w 100%, tylko co w przypadku gdy Jankesi zmienią zdanie? Robili to już wielokrotnie - RESET Obamy, pivot na pacyfik, powrót do Europy. Za chwilę możemy się obudzić z ręką w nocniku i sforą wilków dookoła.

Spytałeś, to odpowiedziałem. Co do kryzysu - z jakiegoś powodu ta kasa z prywatnych kont w OFE została ukradziona.
    Cytat Zamieszczone przez Alexis de Tocqueville
    Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.
    Z tego co pamiętam sytuacja budżetowa zbliżała się szybko do 60% długu w stosunku do PKB, po czym następny budżet musiałby zostać uchwalony bez deficytu, co oznaczało cięcia i niezadowolenie społeczeństwa. Przy okazji można było coś przytulić.

Jeżeli komuś obojętny jest np. ustrój państwa, pewnie tak.
    Jest mi obojętne czy jest system prezydencki, kanclerski czy jakikolwiek inny. Państwo ma być skuteczne, szybkie i możliwie tanie w działaniu. Nikt nie traktuje na poważnie składania interpelacji czy ustalanie porządku obrad - i tak większość przegłosuje jak zechce.

Ale jakiego pomysłu?
    https://ruchnarodowy.net/wp-content/...Narodowego.pdf

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/c...s-obronia.html

Cytat Zamieszczone przez NIK
    Najwyższa Izba Kontroli uważa za niecelowe i niegospodarne również finansowanie z budżetu państwa szkoleń strzeleckich dla uczniów klas wojskowych, w których przeznacza się 60 sztuk amunicji na jednego uczestnika oraz bezpłatne udostępnianie amunicji dla organizacji proobronnych (250 sztuk na osobę), w sytuacji gdy liczba dostępnych nabojów na jednorazowe szkolenie żołnierza zawodowego wynosi 6 sztuk.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Niektórzy ludzie widzą w takich przypadkach zawsze tylko jedno skuteczne narzędzie, tylko powody się zmieniają.
    Ładne haiku W taki sposób można skwitować cokolwiek.

Zgadzam się w 100%, tylko co w przypadku gdy Jankesi zmienią zdanie? Robili to już wielokrotnie - RESET Obamy, pivot na pacyfik, powrót do Europy. Za chwilę możemy się obudzić z ręką w nocniku i sforą wilków dookoła.
    Pivot na Pacyfik zrobił raczej Bartosiak, niż Jankesi (chyba, że mówimy o wojnie celnej, ale ona też nie dotyczy przecież tylko Chin). Jedyną tego typu i skali zmianą był "reset" i jego odkręcenie, o czym sam pisałem. Najlepsze, że działania związane z Trójmorzem i ściąganiem tu jak największej infrastruktury wojskowej USA jest realizacją postulatów zawartych w publicystyce z linka, który wrzuciłeś na końcu. Generalnie jest to suma różnych uzgodnień, czy działań bilateralnych, oktagonalnych, heksagonalnych, itp. Tworzą one różne siatki wspólnych interesów i prowadzą do tworzenia strategicznej infrastruktury na osi północ-południe jako konkurencyjnej dla wielowiekowego tranzytu "wschód-zachód". A jak wiemy, konkurencja to raczej zdrowe zjawisko. Jeżeli Niemcy i Francja będą kontynuowały próby wypchnięcia Jankesów z europejskiej strefy wpływów - pogłębią zupełnie nową sytuację geopolityczną, w której choćby lobby zbrojeniowe działające na zapleczu obu partii w Waszyngtonie, nie mówiąc o zwykłym biznesie, będzie moderować sytuację. Taki scenariusz uważam dzisiaj za najbardziej prawdopodobny.

O wiele bardziej się obawiam odzyskania władzy przez opcję niemiecką w Warszawie. I taki jest realny wybór w przyszłorocznych kampaniach.

I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"? Interesuję się tematem i jedyne, co widzę, to krytyka polityki imigracyjnej, czy np. postawy wobec Ukrainy. Tyle, że autorom tego tekstu unikają drobiazgi w rodzaju tego, że kultu Bandery i Szuchewycza nie wprowadzają banderowcy (poza Wiatrowyczem), tylko "liberałowie" z premierem i prezydentem na czele. Na smyczy Niemiec i eurofederastów z Sorosem jako istotnym sponsorem. Skoro tego nie wiedzą - jak można ich, nawet publicystyczne w formie, pomysły traktować poważnie? Obszernej krytyce "polityki jagiellońskiej" towarzyszy jakaś oderwana od rzeczywistości mania wielkości. Trzy konkurujące frakcje nad Dnieprem - niemiecka, rosyjska i amerykańska - dostarczają swoim słupom tyle $ i towaru, że nasza ewentualna "warunkowa" oferta ma się jak zegarek Nowaka do kryształowego fortepianu Poroszenki. Kilku z ich oligarchów (na pewno Poroszenko i Achmetow) ma majątki porównywalne z dużą częścią polskiego budżetu. W większości w rajach podatkowych.

Oczywiście, ktoś mógłby spytać o paradoks, że moderowani przez Niemcy "liberałowie" z ostentacją akceptują nie tylko promowany banderyzm, ale i symbolikę SS Galizien. Gotowy pomysł np. na zamrożenie szerszych relacji biznesowych przez Polaków. W PiS też ma o tym pojęcie jedna osoba na zapleczu Dudy, a nie MSZ, ale na szczęście jest to gość zajmujący się będącą jeszcze w powijakach polską soft-power na wschodzie. Po ponad dwóch dekadach zaniedbań.

Na tym wycinkowym przykładzie najlepiej widać brak orientu w elementarnych aspektach zagadnień, którymi się ma ambicje zajmować. Tam w sondażach wygrywa Tymoszenko, przed komikiem i Poroszenką (8%). Jedyna licząca się partia nacjonalistyczna balansuje na krawędzi progu 5% i jest... jedyną tam siłą propolską (forsują własną wizję Międzymorza z Ukrainą i Polską w centrum - nie oceniam, informuję).

I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"? Interesuję się tematem i jedyne, co widzę, to krytyka polityki imigracyjnej, czy np. postawy wobec Ukrainy. Tyle, że autorom tego tekstu unikają drobiazgi w rodzaju tego, że kultu Bandery i Szuchewycza nie wprowadzają banderowcy (poza Wiatrowyczem), tylko "liberałowie" z premierem i prezydentem na czele. Na smyczy Niemiec i eurofederastów z Sorosem jako istotnym sponsorem. Skoro tego nie wiedzą - jak można ich, nawet publicystyczne w formie, pomysły traktować poważnie? Obszernej krytyce "polityki jagiellońskiej" towarzyszy jakaś oderwana od rzeczywistości mania wielkości. Trzy konkurujące frakcje nad Dnieprem - niemiecka, rosyjska i amerykańska - dostarczają swoim słupom tyle $ i towaru, że nasza ewentualna "warunkowa" oferta ma się jak zegarek Nowaka do kryształowego fortepianu Poroszenki. Kilku z ich oligarchów (na pewno Poroszenko i Achmetow) ma majątki porównywalne z dużą częścią polskiego budżetu. W większości w rajach podatkowych.
    Ale dlaczego oczekujesz wnikania w drobiazgi? Przecież autorom tekstów ustaw PiSu też umykają pewne drobiazgi, ale to nie przeszkadza jednego dnia mówić "Ani kroku w tył z reformą sądów", żeby kolejnego mówić "Musimy taktycznie się cofnąć". Kolejny przykład - ustawa o IPN. Gowin idzie do radia i mówi, że podwyżki cen energii nie wpłyną na ceny innych produktów. RN nie może być cyniczny w budowaniu swojego poparcia, i posługiwać się socjotechniką, żeby wytworzyć jakiś swój obraz, na który target będzie się ustawiał? Przecież PiS ustabilizował ileś procent poparcia Sakiewiczem i, w dalszym ciągu nieudowodnioną, posiadając wszelkie do tego narzędzia, tezą o zamachu spowodowanym przez Rosjan. Nie umknęły tam jakieś drobiazgi w tej wizji? Obiecywano ujawnienie aneksu do raportu WSI. No chyba komuś coś umknęło jak wypowiadał tę deklaracje, skoro wszystkie warunki które pdoawał zostały spełnione, a jednak aneksu nie ujawniono. Jednak w dalszym ciągu uznajesz, że nic złego się nie dzieje.

Zaznaczam, że ja nie twierdzę, że mi takie budowanie poparcia przez PiS przeszkadza - są w tym skuteczni i bardzo możliwe, że faktycznie - nic złego się nie dzieje. Ale odnoszę wrażenie, że standardy masz w tej kwestii Foxxie, podwójne. Inne ugrupowania też chcą siąść przy stole.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 10-12-2018 o 19:25
    Józef Mackiewicz

Pivot na Pacyfik zrobił raczej Bartosiak, niż Jankesi (chyba, że mówimy o wojnie celnej, ale ona też nie dotyczy przecież tylko Chin).
    Nie sądzę, że Bartosiak sam to wymyślił. Wystarczy wpisać w googla: "Obama pacific pivot" i dostaniesz mnóstwo artykułów na ten temat. Pierwszy, który znalazłem był z 2011.

O wiele bardziej się obawiam odzyskania władzy przez opcję niemiecką w Warszawie. I taki jest realny wybór w przyszłorocznych kampaniach.
    Wiadomo, że z trzech bandytów Jankesi są dla nas "najlepsi". Chodzi o to, że jak zechcą nas zostawić/sprzedać/porzucić musimy być gotowi, a nie widzę żeby rząd PISu przygotowywał się na taki scenariusz.

I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"?
    Baloniaq to świetnie wytłumaczył. Przecież RN nie będzie tłumaczył, że ZUS za kilka lat zbankrutuje, że z krzywej Laffera wynika, że podatki możemy obniżać, że ideologia która przychodzi do nas z zachodu to zakamuflowana wersja marksizmu. Większość ludzi albo tego nie rozumie, albo tego nie chce słuchać. Więc RN znalazł widoczny dla każdego problem, z którym PIS sobie nie radzi i w to uderza.

Legionista Awatar Foxx
    Nie sądzę, że Bartosiak sam to wymyślił. Wystarczy wpisać w googla: "Obama pacific pivot" i dostaniesz mnóstwo artykułów na ten temat. Pierwszy, który znalazłem był z 2011.
    Ale Bartosiak to bardzo lansował jako pewnik, wręcz doktrynalnie. A, niezależnie od liczby artykułów prawda jest taka, że w wyniku asekuranckiej polityki Obamy to właśnie za jego kadencji Chińczycy zbudowali i uzbroili sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim.

Wiadomo, że z trzech bandytów Jankesi są dla nas "najlepsi". Chodzi o to, że jak zechcą nas zostawić/sprzedać/porzucić musimy być gotowi, a nie widzę żeby rząd PISu przygotowywał się na taki scenariusz.
    Elastyczny charakter Trójmorza jest takim scenariuszem. Jak najlepiej wykorzystać aktualne historyczne "okno" i koniukturę w budowie siatek opartych na wspólnych interesach, a nie próby tworzenia "sztywnego" sojuszu, który nawet jeżeli by doszedł do skutku, z powodu oczywistych sprzeczności w interesach byłby fikcją. A tu np. Litwa przyznała częstotliwości kilku polskim kanałom, w tym TVP.INFO i TVP Historia. RN zatrzymał się na rugowaniu tam polskiego języka z całej przestrzeni publicznej.

Bloniaq to świetnie wytłumaczył. Przecież RN nie będzie tłumaczył, że ZUS za kilka lat zbankrutuje, że z krzywej Laffera wynika, że podatki możemy obniżać, że ideologia która przychodzi do nas z zachodu to zakamuflowana wersja marksizmu. Większość ludzi albo tego nie rozumie, albo tego nie chce słuchać. Więc RN znalazł widoczny dla każdego problem, z którym PIS sobie nie radzi i w to uderza.
    No to zobaczymy z jakim skutkiem, Bloniaqowi odpowiadam niżej. Swoją drogą nie mam wrażenia, że piszecie o tym samym

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    (...) Obiecywano ujawnienie aneksu do raportu WSI. No chyba komuś coś umknęło jak wypowiadał tę deklaracje. A jednak w dalszym ciągu uznajesz, że nic złego się nie dzieje. (...)

Zaznaczam, że ja nie twierdzę, że mi takie budowanie poparcia przez PiS przeszkadza - są w tym skuteczni i bardzo możliwe, że faktycznie - nic złego się nie dzieje. Ale odnoszę wrażenie, że standardy masz w tej kwestii Foxxie, podwójne.
    Nie, nie oceniam podwójnie. Oceniam na bieżąco. Prawie wszystkie wymienione przez Ciebie motywy wynikały z tarć frakcyjnych. Przy czym od początku zdecydowanie krytykowałem ustawy wychodzące z resortu Ziobry, paradoksalnie pisane często z podejściem do tematu własnie takim, jak RN. Czyli jest ogólny postulat, pisze się projekt, a w - ważnych - szczegółach ignorancja. Jeżeli chodzi o drugą część raportu o WSI - ufam L. Kaczyńskiemu. On oceniał, że Macierewicz w takim stopniu wymieszał w nim fakty z ich interpretacjami, że publikacja tego jako oficjalnego dokumentu może tylko zaszkodzić/nie obronić się prawnie. A Macierewicz deklarował publikację nie czekając na stanowisko wybranego już w 2015 nowego prezydenta.

Nie mam zdania nt. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, ale twierdzenie, że mają wszystkie dostępne narzędzia w sytuacji nie tylko braku zwrotu wraku, ale odmowy wpuszczenia we wrześniu polskich prokuratorów i archeologów na teren katastrofy* (mimo wcześniejszej zgody)... uważam za umiarkowanie precyzyjne.

PS Nigdzie nie pisałem o cyniźmie RN, tylko o chronicznym deficycie zaangażowania się w ciężką robotę daleko od kamer zauważalnym u jego liderów. Podobnie jak u JKM zresztą. Forma "prawicowego Antypisa" jest multimedialnym pójściem na łatwiznę. Życie zweryfikuje

EDIT: *nie dawało mi to spokoju i jeszcze sprawdziłem - widziałem program z prokuratorem narzekającym na przeszkody przy organizacji tamtej wizyty. Jednak było coś takiego:

07.09.2018, 18:09 |aktualizacja: 18:43

Polscy prokuratorzy zakończyli oględziny wraku Tu-154M w Smoleńsku. Przedstawiciele prokuratury i technicy kryminalistyczni przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, prowadzili oględziny m.in. elementów konstrukcyjnych tupolewa.
    https://www.tvp.info/38891465/polscy...wa-w-smolensku
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 10-12-2018 o 20:15

Uprawnienia umieszczania postów