Strona 1819 z 1819 PierwszyPierwszy ... 819131917191769180918151816181718181819
Pokaż wyniki od 54,541 do 54,548 z 54548

Wątek: Polityka

Oczami wyobraźni widzę pędzący do Nas kapitał zagraniczny i związane z tym inwestycje po utracie całkowitego zaufania do sądownictwa, a od kilkunastu dni także do działalności związanych z finansami po zatrzymaniu byłych szefów KNF.

PMM jako liberał ma ciężkie dni. Ładnie mu Ziobro bruździ.

Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Aha! No to potraktuj to jako komplement. Wszak ich ojcowie-założyciele - Giertychowie - nie widzieli problemu wchodząc do tego komunistycznego, pisowskiego rządu.
    Nie widzę nic dziwnego, że w polityce wchodzi się w koalicję, żeby zrealizować choć kilka pomysłów.

Nie ukrywam, że mam alergię na górkę RN. Granie na najniższych instynktach, szczególnie młodych ludzi, nie do końca ukształtowanych emocjonalnie, jest podłe. Ten prostacki przekaz, podły, podszyty jadem język i czepianie się jak rzep psiego ogona marginalnych złych zachowań, jest dla mnie niestrawialne. Jak Ci to odpowiada, to się tym baw.
    PIS to za to święci ludzie i przedstawiają zawsze racjonalne argumenty. Od czasu katastrofy smoleńskiej insynuacje, że to jest zamach, dochodzenie do prawdy przez kilka lat - to nie jest granie na najniższych instynktach.

Co do PiS, wiele rzeczy mnie wkurza i mam zdanie na ich temat. Natomiast nie kierując się emocjami, ciężko jest postawić w obecnej chwili na coś innego. Może coś się z czasem wykluje.
    Zacytuję jednego z twitterowiczów, z którym w 100% się zgadzam.

A @krzysztofbosak @RuchNarodowy z @JkmMikke kończy ten projekt pewnie Obozem Szkoleniowym na Krymie. Blokują miejsce czemuś poważnemu, co byłoby konkurencją dla @pisorgpl i zmuszałoby ich do dbania o takich jak ja, a nie gonitwy za "centrum", który i tak na nich nie zagłosuje.

https://twitter.com/smok05/status/1071307645192232960
    Na koniec cytujesz jakiegoś anonima z internetu, który insynuuje związki RN z Moskwą bez podawania żadnych dowodów. Za pewne śmiałeś się z Wałęsy jak się dziwił, że sąd żąda dowodów.

Mi w PISie nie podobają się ich skrajnie etatystyczne zapędy, ich religijność na pokaz, brak jakiejkolwiek polityki zagranicznej, skrajna służalczość wobec USA.

Wielu ludzi głosowało na PIS, ponieważ nie chcieli już widzieć przy władzy PO, a PIS najbardziej się boi powstania partii na prawo od nich i mam nadzieję, że ta koalicja to będzie prawdziwa alternatywa.

Na koniec nigdzie nie powiedziałem, że PIS to komuniści, a rzucać frazesami i epitetami to może każdy. Może to ładnie brzmi, ale z prawdą nie musi mieć wiele wspólnego.
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar Stout
    Koalicja Korwina i Bosaka to prawdziwa alternatywa .
    Na tak .
    I wybory życiowe stają się prostsze .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Koalicja Korwina i Bosaka to prawdziwa alternatywa .
    Na tak .
    I wybory życiowe stają się prostsze .
    Przekonałeś mnie, dzięki.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
    brak jakiejkolwiek polityki zagranicznej
    (...), a rzucać frazesami i epitetami to może każdy. Może to ładnie brzmi, ale z prawdą nie musi mieć wiele wspólnego.

Może po prostu zwóć się do wujka Google'a o jakieś info na temat:

- Trójmorze

- dostawy gazu + dywersyfikacja

- Polska + pozycja w NATO

- Via Carpatia

- Możejki

- LOT + baza w Budapeszcie

- ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej

pierwsze z brzegu w ciągu niepełnej kadencji - można porównać z osiągami wcześniejszych 8 lat. No i oczywiście z inicjatywami serwowanymi w tych sferach przez RN i Korwina. Swoją drogą, z jakimikolwiek ich inicjatywami, pomijając MN.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Z konkretów:

Via Carpatia - póki co jest budowana jedynie z Rzeszowa do Lublina - http://ssc.siskom.waw.pl/

Dostawa gazu i gazoport jak najbardziej na plus.

LOT + baza w Budapeszcie - nie wydaje mi się, żeby rząd musiał chwalić się wynikami spółki o niestrategicznym znaczeniu dla gospodarki

Trójmorze polecam obejrzeć:

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

pierwsze z brzegu w ciągu niepełnej kadencji - można porównać z osiągami wcześniejszych 8 lat. No i oczywiście z inicjatywami serwowanymi w tych sferach przez RN i Korwina. Swoją drogą, z jakimikolwiek ich inicjatywami, pomijając MN.
    Powiedz mi proszę jakie inicjatywy zaserwował PIS będąc przez 8 lat w opozycji, będąc przy okazji w parlamencie?
    Ostatnio edytowane przez sephrioth ; Wczoraj o 11:10

Legionista Awatar Stout
    Przekonałeś mnie, dzięki.
    Nie mam zamiaru.
    Z Korwina albo się wyrasta i staje się poważnym człowiekiem,albo .....)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar Foxx
    (...)

LOT + baza w Budapeszcie - nie wydaje mi się, żeby rząd musiał chwalić się wynikami spółki o niestrategicznym znaczeniu dla gospodarki
    Po pierwsze serwujesz własną ocenę strategicznego statusu spółki jako bezdyskusyjną, a po drugie mówimy o jednym z kilku przykładów ilustrujących zjawisko odwrócenia akcji "zwijania państwa". A akurat takim kompleksowym działaniem, jeżeli chodzi o moje priorytety, rząd chwalić się może, chociaż oczywiście nie musi.

Trójmorze polecam obejrzeć:
    Znam. A tematem interesuję się na tyle intensywnie, że - ogólnie rzecz biorąc - doświadamianie za pomocą yt traktuję raczej w kategoriach ciekawostki/uzupełnienia wiedzy o jakiś wcześniej nieznany szczegół. Pomijam już, że od tamtego wystąpienia minął rok, więc dzisiaj wiemy nieco więcej o tym, jak ten projekt funkcjonuje oraz że uzyskał oficjalne wsparcie jankesów.

Powtarzam: Trójmorze.

Powiedz mi proszę jakie inicjatywy zaserwował PIS będąc przez 8 lat w opozycji, będąc przy okazji w parlamencie?
    Tu mnie zawiodłeś, chociaż być może niepotrzebnie spodziewałem się czegoś więcej, niż retoryczny "ping-pong"... Np. pytania, co można zrobić nie posiadając reprezentacji w parlamencie - Winnicki to raczej happener. A np. można zebrać podpisy za zakazem eugenicznej aborcji (Kaja Godek), zbudować ogólnopolską sieć wolontariuszy monitorujących działanie PKW (Ruch Kontroli Wyborów)... wiele można. Ale to wymaga zaangażowania i dużego wkładu wykonanej przez siebie ciężkiej roboty. Nie jest to postawa powszechna wśród "Napoleonów" - takimi rzeczami mają się zajmować "zwykli członkowie"/"sympatycy".

A skoro pytasz o PiS - dwie najbardziej znane kwestie.

1. Skąd się wzięła tuskowa "Zielona Wyspa"? Ano była to reakcja na propozycję ponadpartyjnej współpracy nad pakietem antykryzysowym, jaką we wrześniu 2008 zgłosiło PiS. PO ją wyśmiała z tekstem, że żadnego kryzysu nie ma i nie będzie - "nie straszcie Polaków!".

2. Pakiet demokratyczny PiS (2010)

- Instytucjonalizacja opozycji – wprowadzenie obowiązku składania przez kluby i koła poselskie oświadczeń
    o poparciu/braku poparcia dla nowego rządu. Brak poparcia jest równoznaczny z uzyskaniem uprawnień
    przysługujących wyłącznie opozycji.

- Obowiązek przeprowadzenia pierwszego czytania projektu ustawy nie później niż sześć miesięcy od jego
    zgłoszenia (likwidacja „sejmowej zamrażarki”).

- Przyznanie opozycyjnym klubom parlamentarnym prawa do wprowadzenia do porządku dziennego
    posiedzenia Sejmu po jednym punkcie.

- Zastąpienie zapytań w sprawach bieżących pytaniami do Prezesa Rady Ministrów

Pierwsze z brzegu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Uprawnienia umieszczania postów