Strona 1817 z 1820 PierwszyPierwszy ... 817131717171767180718131814181518161817181818191820 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,481 do 54,510 z 54588

Wątek: Polityka

GieKaeSiak
    Ten list wygląda jakby Panicz pisał do plebsu nie wiedząc zbyt wiele o plebsie jak i o sprawie za którą ten plebs beszta. Żenada.
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 27-11-2018 o 20:28

Legionista Awatar bloniaq
    To jest normalne, że w internecie pojawiają się zdjęcia takiej korespondencji?
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak
    I oto poznaliśmy kozła ofiarnego, który będzie przejmował śmieci (może te Czarneckiego?):
    Nadzwyczajne walne zgromadzenie Alor Banku zdecydowało m.in. o zmianie statutu, aby zarząd miał możliwość nabywania aktywow o wartości przekraczającej 100 mln zł lub 5 proc. sumy aktywów banku.

Czynności te mogą obejmować np. udzialenia kredytów i pożyczek pieniężnych, nabywanie instrumentów pochodnych, a także przejęcie innego banku, podlegającego likwidacji, przedsiębiorstwa bankowego lub jego zorganizowanej części w trybie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe na podstawie decyzji lub za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego.

Zmiana daje też możliwość kupna spółdzielczej kasy-oszczędnościowo-kredytowej, wybranych praw majątkowych lub wybranych zobowiązań spółdzielczej kasy oszczędnościowokredytowej w trybie ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego.
    https://www.pb.pl/wazna-decyzja-nwz-alior-banku-946592

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Kusza
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    To jest normalne, że w internecie pojawiają się zdjęcia takiej korespondencji?
    Nie jest normalne, więc, przynajmniej ja tak to rozumiem, jest to próba zasygnalizowania Pani Ambasador że "ale to nie do mnie tak, do mnie nie".

Czy to droga słuszna to temat na inna dyskusję, tutaj nie mam zdania.
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Cóż, nie ukrywam, że celu działania to się akurat domyślałem. Bardziej interesuje mnie teentepizm tej kwestii ( ), czyli: czy jest przykład innego państwa (tradycyjnie oprócz Mołdawii i Czarnogóry), które w ten sposób okazuje swoją dezaprobatę wobec jakiegoś, porównywalnie protekcjonalnego w treści, przejawu komunikacji dyplomatycznej?
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Polskie samozwańcze elity to jedna wielka patologia. Nie ma znaczenia z której strony, wszyscy są siebie warci.
    Polityka wstawania z kolan pełną gębą
    Gdyby taki numer 4-5 temu odstawiła ambasada Niemiec to kilku najkoszerniejszych pisiaków w geście protestu rytualnie wyrwało by sobie wszystkie włosy z głowy i genitaliów lamentując pod niebiosa.
    Podejrzewam że po takiej akcji nawet król Makumba z Zimbabwe potrafiłby odpowiednio zareagować.
    Gdy pierwszy raz usłyszałem określenie G.Brauna PIS= grupa rekonstrukcji historycznej sanacja uznałem to za przesade. Po 3 latach mogę tylko przed Panem Grzegorzem ukłonić sie nisko w pas i liczyć po cichu ze może nie wszystko jeszcze stracone.

"Glejt" na bezkarność dla tvn oznacza koniec pisu szybciej niż to się niektórym wydaje.
    Ostatnio edytowane przez Marks ; 28-11-2018 o 18:41

Legionista Awatar Foxx
    Na razie pomijam resztę (oraz kwestię istnienia takiego glejtu), ale...

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    "Glejt" na bezkarność dla tvn oznacza koniec pisu szybciej niż to się niektórym wydaje.
    Może wskażesz przewidywany przez siebie zakres czasu i wtedy wrócimy do tematu?

EDIT: a życie jak zwykle dopisuje swoje: ambasador USA w Niemczech straszy Niemcy i Francję sankcjami za handel z Iranem. Żródło najbardziej koszerne z możliwych

The US will consider sanctions on those entities participating in these tactics, Grenell said, adding the French and German activities “would not be a smart move".
    https://www.jpost.com/Diaspora/Germa...ls-Post-573054

Ostatnio edytowane przez Foxx ; 28-11-2018 o 19:30
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
    Polskie samozwańcze elity to jedna wielka patologia. Nie ma znaczenia z której strony, wszyscy są siebie warci.
    Polityka wstawania z kolan pełną gębą
    Gdyby taki numer 4-5 temu odstawiła ambasada Niemiec to kilku najkoszerniejszych pisiaków w geście protestu rytualnie wyrwało by sobie wszystkie włosy z głowy i genitaliów lamentując pod niebiosa.
    Podejrzewam że po takiej akcji nawet król Makumba z Zimbabwe potrafiłby odpowiednio zareagować.
    Gdy pierwszy raz usłyszałem określenie G.Brauna PIS= grupa rekonstrukcji historycznej sanacja uznałem to za przesade. Po 3 latach mogę tylko przed Panem Grzegorzem ukłonić sie nisko w pas i liczyć po cichu ze może nie wszystko jeszcze stracone.

Marks was wrong

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    EDIT: a życie jak zwykle dopisuje swoje: ambasador USA w Niemczech straszy Niemcy i Francję sankcjami za handel z Iranem. Żródło najbardziej koszerne z możliwych
    Może źle zrozumiałem, ma to jakiś związek z listem Pani ambasador w Polsce?

Legionista Awatar Foxx
    Jasne, szczególnie w kontekście powyższej dyskusji. Tym razem już nie będę próbował wyjaśniać rzeczy oczywistych.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.
    Tym razem już nie będę próbował wyjaśniać rzeczy oczywistych.
    Szkoda, bo pozycjonowanie Polski przez Amerykę Trumpa na równi z Niemcami i Francją to jednak nowa sytuacja
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Nie wiem, skąd wniosek o takim samym pozycjonowaniu (takie kwestie regulują np. podpisywane kontrakty i odbywające się negocjacje). Miałem na myśli raczej wątek związany z królem Makumbą i takimi tam

Minęła niemal doba.

Legionista Awatar midzi
    Nie wiem, skąd wniosek o takim samym pozycjonowaniu (takie kwestie regulują np. podpisywane kontrakty i odbywające się negocjacje). Miałem na myśli raczej wątek związany z królem Makumbą i takimi tam

Minęła niemal doba.
    Doba w Bantustanie nie jest 48h?

Legionista Awatar Foxx
    Jak wrzucisz tu jakiś konstruktywny koment, wszystkie plemiona z okolicy odjebią turboracowisko nad całą pustynią

PS Ale co na to żyrafy...

Legionista Awatar Z.
    Wchodzą do szafy

Tak zrozumiałem poprzednią wymianę zdań.

Z jednej strony złość na konkretne zachowanie ambasadora USA względem majestatu RP. Z drugiej prezentacja, że ambasador USA gra również ostro przeciwko Niemcom i Francji.

No, to z mojej strony lekkie zdziwienie co do tej prezentacji.
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 30-11-2018 o 00:10
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Tak zrozumiałem poprzednią wymianę zdań.

Z jednej strony złość na konkretne zachowanie ambasadora USA względem majestatu RP. Z drugiej prezentacja, że ambasador USA gra również ostro przeciwko Niemcom i Francji.

No, to z mojej strony lekkie zdziwienie co do tej prezentacji.
    Wiadomo, że z mojej strony nie było żadnej "złości". Jeżeli ktoś dalej nie rozumie - jako ilustrację twierdzeń o tym, że nawet afrykański wódz zareagowałby bardziej zdecydowanie na paternalistyczną postawę jankesów, podałem przykład dwóch najbardziej wpływowych państw UE, w tym jednego lokalnego mocarstwa, które na otwarty dyktat w sprawie bardzo intratnych interesów prowadzonych przez ich biznes (a nie bliżej nieokreślony "immunitet" dla jakiejś TV) reagują znacznie mniej asertywnie, niż my. Np.

Prof. Paruch: Reakcja premiera na list Mosbacher nie jest potrzebna. Jego odbiór w KPRM jest wyjątkowo negatywny. Ambasador USA wyszła z roli ambasadora państwa sojuszniczego wobec Rzeczypospolitej — tak pełnomocnik premiera ds. Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch skomentował w środę list Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego.
    https://wpolityce.pl/polityka/423149...jest-potrzebna

czy:

https://wpolityce.pl/polityka/423313...scie-mosbacher

Mosbacher jest pustakiem, więc prawdopodobnie jakąś instrukcję Departamentu Stanu, by ichnia dyplomacja przyjęła w Europie postawę "ofensywną" zrealizowała jak potrafiła. Dzięki całej sytuacji poznaliśmy też kontekst:

Inną sprawą, którą trzeba mieć na uwadze jest to, że jest bliską przyjaciółką Davida Zaslowa, CEO Discovery Communication. To z kolei członek establishmentowej lewicy w USA. Zachowuje się jak lobbysta jego interesów, które są zupełnie inne niż Trumpa i jego popleczników.
    Beznadzieją byłaby jakakolwiek reakcja Morawieckiego. Natomiast taki publiczny odbiór "listu" spowodował pytanie o sprawę dziennikarza Associated Press na konferencji rzeczniczki Departamentu Stanu w Waszyngtonie. Nie pytał o problem działalności Wafel SS w Polsce, tylko o list.

Suma tej sekwencji wydarzeń raczej działa na niekorzyść Mosbacher - i prawdopodobnie TVN-u - a nie międzynarodowego statusu Polski. A Niemcy i Francja w sprawie dyktatu dot. interesów z Iranem milczą. Takie to porównanie.

I niczego dziwnego w tym wszystkim nie ma

EDIT:

Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce systemu mobilnych wyrzutni HIMARS, czyli rakiet, które są zdolne razić cele na odległość do 300 km; to duży krok w stronę finalizacji tego przełomowego dla Wojska Polskiego kontraktu - poinformował w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa zgodziła się sprzedać Polsce 20 wyrzutni rakietowych M124 systemu HIMARS - poinformowała Agencja Bezpieczeństwa Współpracy Obronnej (DSCA).
    https://fakty.interia.pl/swiat/news-...tn,nId,2704752

EDIT 2:

(...) Do Rzeczy: Wiem, że nie chciałaby pani tłumaczyć treści swojego listu, jednak muszę spytać…

Mosbacher: Jest pan dobrym dziennikarzem, rozumiem, że będzie pan drążył (śmiech).

To w końcu główne pytanie, jakie ludzie sobie teraz zadają. Treść treścią, ale te literówki w nazwiskach? Pomylenie funkcji członków naszego rządu. Zostało to odebrane jako brak szacunku.

Byłoby nieprofesjonalne z mojej strony komentować dyplomatyczną korespondencję. Wyjdę jednak nieco z mojej roli i powiem wprost.

To jest nieco nietypowa sytuacja.

Jest nietypowa dlatego, że nastąpił wyciek listu do mediów. Jednak wbrew zaleceniom moich doradców powiem tak… Nie ma wytłumaczenia dla moich literówek… Pisownia jest chaotyczna, jestem tym zażenowana. Nie da się tego bronić.

Dziękuję za szczerość.

Jestem tym zawstydzona i nie mogę tego wyrazić bardziej wprost niż teraz. W końcu to moja odpowiedzialność.

Literówki to może jednak nie najważniejsza ze spraw, które narosły po opublikowaniu korespondencji.

To jest bardzo ważna sprawa dla mnie.

Chyba nikt w Polsce nie odbiera prezydentowi Trumpowi prawa do krytyki np. CNN. Podczas wizyty w Polsce i spotkania z Andrzejem Dudą poruszył on nawet bezpośrednio temat „fake newsów”. Pytam jednak o co innego: Jeśli Donald Trump może być krytyczny wobec krajowych mediów, dlaczego np. minister Joachim Brudziński nie może robić tego samego w stosunku do stacji TVN?

O mój Boże, to chyba sedno naszej debaty i nieporozumienia. On ma absolutnie prawo powiedzieć, co mu się podoba, i wyrażać krytyczną postawę. To wolność słowa. Mogę się nie zgadzać z tym, co pan o mnie mówi, ale będę walczyć o pana prawo do wyrażania swojej opinii, tyle że, jak wcześniej powiedziałam, ono działa również wobec mnie. Ja też mogę wyrazić swoje zdanie. Wolność słowa nie dotyczy jednej firmy, nie jest subiektywna – to nienaruszalna wartość. Jeśli stajesz w obronie wolności słowa lub wolności prasy, to dotyczy to wszystkich mediów w równym stopniu. To prawda, dbam o amerykańskie interesy, ale robię to w tej samej przestrzeni swobodnej debaty co każda inna osoba czy każdy polityk w Polsce. Siedzę tutaj przecież z panem i cieszę się, że mogliśmy się poznać. Dał mi pan w kilku tekstach wycisk, ale szanuję pana, bo ma pan do tego prawo.

„Do Rzeczy” doniosło również o pani spotkaniu z przedstawicielami polskiego rządu dotyczącym podatku dochodowego i zmian w tym zakresie, które uznała pani za niekorzystne dla amerykańskiego biznesu. Nasze źródła z rządu donoszą, że pani interwencja została odebrana jako wyjście poza prerogatywy ambasadorskie oraz ingerencja w wewnętrzne prawo podatkowe. Miała się pani domagać wsparcia m.in. dla Ubera. Jaka jest pani perspektywa odnośnie do tego spotkania?

Mój punkt widzenia jest bardzo prosty. W USA mamy 64 tys. stron tekstu dotyczącego prawa podatkowego. Gdyby ktoś chciał zliczyć, ile razy inne rządy w Waszyngtonie interweniowały u nas w tej sprawie, chyba nie dałby rady – tak wygląda życie i polityka. Proszę mnie dobrze zrozumieć. Ja muszę reagować, gdy widzę, że jakieś prawo może być niekorzystne dla amerykańskich firm. Tak samo zapewne robią inni ambasadorzy. Nie mówię jednak Polakom, co mają robić. Nie jestem tutaj, żeby mówić innym, jak mają urządzać swoje państwo, i nie mam takiej mocy, ale mam zobowiązania, z których muszę się wywiązać. Dlatego podnoszę te kwestie otwarcie.

Jedną z pierwszych zapowiedzi, która padła z Pani ust już w Polsce, była osobista obietnica zniesienia wiz dla naszych rodaków. Z tym problemem borykali się już poprzedni ambasadorzy i prezydenci. Dlaczego akurat pani ma się udać?

Wiem, że będzie mnie pan teraz trzymał za słowo i jak nie dam rady dotrzymać tej obietnicy, nawet sobie nie wyobrażam, co o mnie napiszecie. Ale trudno, jestem gotowa wziąć na siebie tę odpowiedzialność. Oczywiście za zniesienie wiz odpowiada Kongres, istnieje kilka prawnych obostrzeń, które muszą zostać spełnione. Zarówno prezydent Trump, jak i Duda – a rozmawialiśmy na ten temat – chcą, aby tak się stało. Pewne kroki zostały już poczynione, ze strony obu państw zawiązano grupy zadaniowe, które pracują nad kwestią wizową. Została stworzona „mapa drogowa”, z konkretnymi datami i punktami do wykonania. Jedyna rzecz, jakiej oba rządy nie są w stanie kontrolować, to konieczność zejścia Polski poniżej progu 3 proc. odrzucenia wniosków wizowych. Na szczęście wszystko idzie w tej sprawie w dobrym kierunku. Jesteśmy bardzo blisko celu. Jestem przekonana i wiem, że damy radę. Może pan napisać, że zobowiązuję się, iż wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku. A potem piszcie, co chcecie, jeśli tego nie dopnę.
    https://dorzeczy.pl/kraj/85535/Mosba...o-obronic.html

Całość w papierowym "DoRz" w poniedziałek...
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 30-11-2018 o 17:15

Legionista Awatar Jaco
    Do poczytania i do posłuchania, jeśli komuś się nudzi. "Mąż stanu" i oligarcha:
    https://www.tvp.info/40247270/kontro...rwy-jak-trzeba
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

PMM chyba jeszcze nie wrócił z Torunia skoro plecie takie androny na tematy związane z globalnym ociepleniem. Jakie ******* liderowanie?

Rozumiem bronienie węgla, bo to nasze czarne złoto - ale nie róbmy z siebie (PMM) i słuchaczy idiotów.

-----
    moje dzieci nie dostały w tym miesiącu sławnego 500+ - po kontakcie z urzędem dostaliśmy informacje że trzeba poczekać. Skończyły się środki serio.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 04-12-2018 o 14:06

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    -----
    moje dzieci nie dostały w tym miesiącu sławnego 500+ - po kontakcie z urzędem dostaliśmy informacje że trzeba poczekać. Skończyły się środki serio.
    Coś trzeba Ci pożyczyć czy poradzicie sobie?

Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Coś trzeba Ci pożyczyć czy poradzicie sobie?
    taki żarcik opowiedz rodzinie z 3-4 dzieci gdzie matka nie pracuje ...

Legionista
    PMM chyba jeszcze nie wrócił z Torunia skoro plecie takie androny na tematy związane z globalnym ociepleniem. Jakie ******* liderowanie?

Rozumiem bronienie węgla, bo to nasze czarne złoto - ale nie róbmy z siebie (PMM) i słuchaczy idiotów.

-----
    A złożyłeś wniosek na kolejny okres? :>
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polit...aci-na/jht40vz

Cytat Zamieszczone przez Cezary Kaźmierczak
    Fakt: Od wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę minęło już kilka miesięcy. Konsumenci już się chyba przyzwyczaili do nowego prawa, a jak z przedsiębiorcami?

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: Nie jestem przekonany, że Polacy przyzwyczaili się do tego zakazu. To dość ryzykowne stwierdzenie. Natomiast w przypadku przedsiębiorców jest różnie. Na nowym prawie korzystają głównie dwie największe sieci dyskontów i stacje benzynowe. Natomiast małe rodzinne firmy tracą. Jest to skandaliczne, że obecne przepisy negatywnie wpływają na sektor MŚP, w szczególności na przedsiębiorców prowadzących małe sklepy, a to właśnie małe i średnie firmy generują 70 proc. polskiego PKB.

Jak to możliwe, że zakaz działa na rzecz dużych sieci? Przecież ich sklepy są w niedziele zamknięte.

Duże sieci poczuły krew i przejmują rynek. Skoncentrowały swoje reklamy i promocje na piątku i sobocie. W te dni ściągają do siebie klientów na duże zakupy. Później nie mają oni potrzeby odwiedzać innych sklepów przez kilka dni, nie tylko w niedzielę. Cały pomysł w ogóle polega na tym, by przekonać Polaków do robienia zakupów tylko raz w tygodniu – w dyskoncie, po promocyjnych cenach. Jeśli się to uda, będzie to ostateczny koniec polskiego hand*lu. Solidarność wyświadczyła zagranicznym sieciom handlowym ogromną przysługę.

Ale przecież cały pomysł zakazu handlu w niedzielę miał wspierać polski drobny handel i poprawić sytuację pracowników w tej branży!

Wsparcie jest takie, że w tym roku zostanie zamkniętych niemal 15 tys. małych, polskich, rodzinnych sklepów. Dla porównania – cztery lata temu w ciągu roku zamknięto tylko 600 sklepów. Dokładne wyniki zobaczymy w styczniu, ale już teraz widać, że sytuacja jest dramatyczna. Pracownicy również tracą, bo – zwłaszcza w mniejszych miastach – stracili możliwość dorobienia dodatkowych pieniędzy na niedzielnej zmianie. Zamiast tego muszą ciężej pracować w soboty i od rana w poniedziałek. Zresztą przegranych jest więcej. Nawet Kościół katolicki traci na zakazie handlu w niedzielę! Część ludzi łączyła niedzielną mszę z zakupami, a teraz po prostu zostaje w domu. Wiem, że w mojej okolicy, na Podlasiu, wpływy z tacy zmalały średnio o 20 proc.

Szykowane zmiany w ustawie poprawią obraz sytuacji?

Pan raczy żartować? Nowy projekt poselski nie likwiduje patologii, tylko ją pogłębia. Przykładem jest objęcie bezwzględnym zakazem handlu sklepów, które są jednocześnie placówkami pocztowymi. W mojej ocenie te sklepy były takim wentylem bezpieczeństwa i ratowały sytuację, gdy ktoś musiał zrobić jakieś awaryjne zakupy. Gdy to zostanie zlikwidowane, społeczeństwo naprawdę się zdenerwuje. Ale nie to jest najgorsze w tej ustawie.

A co takiego?

Tryb, w jakim jest uchwalana! Nowelizacja jest projektem poselskim, który nie wymaga konsultacji społecznej ani oceny skutków wprowadzenia nowego prawa. Dzięki tej ścieżce można błyskawicznie przyjąć nowe prawo. Jeden ze związkowych bonzów chwalił się wręcz, że jest w stanie przepchnąć tę ustawę przez Sejm w 48 godzin! Jaki interes społeczny uzasadnia takie tempo? Tak samo zresztą było w przypadku ustawy o wolnym 12 listopada. Gdyby ustawę ogłosić z odpowiednim wyprzedzeniem, nikt nie powiedziałby złego słowa. A tak stworzono ogromny problem dla całej gospodarki. Podobnie jest teraz. Rząd jeszcze oficjalnie nie policzył, jakie skutki wywarł zakaz handlu w niedzielę, a już chce go zaostrzyć. To przejaw ogromnej pychy i dowód na to, że „Solidarność” ma ogromne wpływy w rządzie i może dyktować mu warunki. Zresztą absurdów w proponowanych zmianach jest więcej. Do tej pory właściciel sklepu wspólnie z rodziną mógł pracować w dni wolne. Teraz ustawodawca chce decydować, kogo można określić mianem rodziny, a kogo nie. I na przykład brat i siostra nie będą już rodziną.

Ale przecież nie wszystkie postulaty „Solidarności” zostały uwzględnione w nowelizacji. Nie ma np. doprecyzowania, że niedziela z zakazem handlu zaczyna się w sobotę od godziny 22, a kończy w poniedziałek o 5 rano.

To prawda, że nowa definicja doby, którą zaproponowała „Solidarność”, nie trafiła do projektu. Ale sam ten pomysł stanowi przykład tego, na jakim poziomie absurdu operują obecnie związkowcy. Proponują kolejne buble prawne, a interes pracownika w ogóle nie leży im na sercu. Gdyby naprawdę chcieli dać Polakom wolne niedziele, powinni postulować o zmiany w kodeksie pracy. Można np. wprowadzić zakaz gwarantujący każdemu pracownikowi minimum dwie wolne niedziele w miesiącu. To znacznie lepsze rozwiązanie, które pogodzi interesy wszystkich grup. Chcący pracować będą mieli taką możliwość, a ci, którzy postulują o wolne niedziele, będą mogli z nich dowolnie korzystać.

Uważacie, że zakaz handlu w niedzielę należałoby znieść?

Tak, ponieważ to szkodliwa ustawa. Udowodnił to przykład Węgier, gdzie podobne prawo wprowadzono już wcześniej. Węgrzy po roku się wycofali, bo zobaczyli, że głównym przegranym są drobni przedsiębiorcy. My, niestety, na razie brniemy w to dalej.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    A złożyłeś wniosek na kolejny okres? :>
    O, ten dzban znowu w akcji? Może ma konto w Getin Banku. A może mieszka w gminie, rządzonej przez KO lub PSL?
    https://program500plus.org.pl/forum/...ych-terminach/

Chyba, że zaistniał taki precedens:
    https://program500plus.org.pl/forum/...brac-500-plus/
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    O, ten dzban znowu w akcji? Może ma konto w Getin Banku. A może mieszka w gminie, rządzonej przez KO lub PSL?
    https://program500plus.org.pl/forum/...ych-terminach/

Chyba, że zaistniał taki precedens:
    https://program500plus.org.pl/forum/...brac-500-plus/
    A może jednak:
    https://polki.pl/magazyn/o-tym-sie-m...6,artykul.html

Piszą że w środę dostaniesz więc co się tak pieklisz?

Nie rozpierdol tylko na głupoty

Legionista Awatar Stout
    Skończ pierdolić i napisz skargę do wojewody.
    A jak ci pieniędzy brak ,to rusz dvpe lamusie .Teraz praca szuka człowieka .Wystarczy chcieć .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    A jak ci pieniędzy brak ,to rusz dvpe lamusie .Teraz praca szuka człowieka .Wystarczy chcieć .
    Cóż za miły tekst w stosunku do osoby, która płacze z powodu opóźnienia wypłaty 500+. Jakby zabrali 500+ to "ruszenie dupy" byłoby bardziej efektywne, czyż nie?

Legionista Awatar midzi
    Na nic bardziej nie liczę niż na koniec programu 500+

Uprawnienia umieszczania postów