Strona 1806 z 1811 PierwszyPierwszy ... 8061306170617561796180218031804180518061807180818091810 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,151 do 54,180 z 54308

Wątek: Polityka

Czyli rozumiem, że w kolejnym roku wyborczym przed wyborami PiS da kilka dni wolnego, żeby każdy mógł docenić wagę tego wyboru? Widać 500+ już nie starcza, to lecimy w dni wolne tu i tam... A jak się nie zgadzasz to jesteś "antypatriota", chvj z PKB itepe.

Ja na szczęście w swojej firmie mam umowy o współpracy, więc w poniedziałek, 12-tego, robimy, a w miejsce tego dnia każdy może sobie odebrać inny dzień. Niewysłowienie mnie wkvrwia, gdy ktoś inny niż klient ustawia mi pracę (lub jej brak) na 2 tygodnie przed terminem. A już szczególnie gdy robi to dobrze opłacana banda maszynek do głosowania..

Legionista Awatar midzi
    Tak samo pracuję 12 listopada. Inne zegarki regulują godziny pracy

Niech sobie wsadzą łachę powyborczą.

Legionista Awatar beka
    czyli 12 listopada 2018 ma byc dniem wolnym od pracy, ale nie dotyczy to handlu oraz placowek medycznych.

Czy jest mi w stanie ktos wytlumaczyc co z ludzmi z tych branz majacymi dzeci? Oni beda w pracy, natomiast szkoly/przedszkola pozamykane. Czy taka przykladowa sytuacja jest wzieta pod uwage czy tez klasycznie, politycy splodzili kolejne legislacyjne gowno bez pomyslunku i na ostatnia chwile?

ot co świętujemy!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    czyli 12 listopada 2018 ma byc dniem wolnym od pracy, ale nie dotyczy to handlu oraz placowek medycznych.

Czy jest mi w stanie ktos wytlumaczyc co z ludzmi z tych branz majacymi dzeci? Oni beda w pracy, natomiast szkoly/przedszkola pozamykane. Czy taka przykladowa sytuacja jest wzieta pod uwage czy tez klasycznie, politycy splodzili kolejne legislacyjne gowno bez pomyslunku i na ostatnia chwile?
    przez osiem lat jakoś nie słyszałem Twoich lamentów odnośnie "ludzi z tych branz"
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar VBS
    Pierwsze lepsze:

https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2419407.html

"Art. 3. W dniu 12 listopada 2018 r. nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta [...]"

"Kto będzie miał wolne 12 listopada?
    Jak już pisaliśmy w money.pl, Kodeks Pracy wprost wymienia prace, których wykonywanie jest dozwolone w święta - podkreśla adwokat Emilia Górska-Krysztofowicz z Kancelarii KOLS.
    Są to np. prace związane z koniecznością prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii, a także w zakładowych strażach pożarnych i służbach ratowniczych czy też przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób.

Prócz tego, jak wylicza ekspertka kancelarii KOLS, wyłączone są wszelkie prace w ruchu ciągłym, przy pracy zmianowej, czy też pracownicy zatrudnieni w systemie, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta.

Jednak wolnego mieć nie będą również np. kierowcy czy spedytorzy, zatrudnieni w transporcie i w komunikacji, osoby zatrudnione przy niezbędnych remontach, w rolnictwie i hodowli.

Do tego świadczący usługi z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej - czyli, jak tłumaczy Emilia Górska-Krysztofowicz, np. pracownicy sklepów internetowych – oraz urządzeń telekomunikacyjnych."

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    przez osiem lat jakoś nie słyszałem Twoich lamentów odnośnie "ludzi z tych branz"
    a czy przez te 8 lat wladza odkrywala istnienie kalendarza na 3 tygodnie przed faktem, ze 11 listopada przypada w niedziele?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    a czy przez ostatnie 8 lat wladza odkrywala istnienie kalendarza na 3 tygodnie przed faktem, ze 11 listopada przypada w niedziele?
    Jeśli chce się być bardzo dociekliwym, to taka sytuacja zdarza się pierwszy raz od co najmniej 100 lat. I zapewne przez kolejne 100 lat się nie wydarzy
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar bloniaq
    Ciekawe czy jakąś okolicznością łagodzącą dla kolegi cenzora TNTP będzie fakt, że oprócz nielamentowania przez 8 lat strsznych rządów PO, nie lamentowano także przez 3 lata chwalebnych rządów PiS, czy w obliczu tych wiadomo-przez-kogo-inspirowanych lamentów te 3 lata nic nie znaczą...

Oczywiście jeśli się pominie w cenzorstwie taką nieistotną kwestię jak termin ogłoszenia takiego zarządzenia.

@Jaco
    Można zarzucić platfusom bardzo wiele "pierwszych razów", ale ja np nigdy nie robiłem z tego okoliczności łagodzącej głupotę.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 25-10-2018 o 09:37
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Rok 2014 partia JKM ma w sejmikach 53 710 głosów (bez subwencji z budżetu)

Rok 2018 w koalicji ma 24 904. (z subwencją z budżetu).

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jeśli chce się być bardzo dociekliwym, to taka sytuacja zdarza się pierwszy raz od co najmniej 100 lat. I zapewne przez kolejne 100 lat się nie wydarzy
    Nie wiem czy to sarkazm, ironia czy co tam jeszcze, ale od 1918 roku taka sytuacja miała miejsce dokładnie 14 razy, ostatni raz w 2012, co ciekawe w 2007 kiedy to rządził PiS (było po wyborach ale formalnie rządzili) również 11ty wypadał w niedzielę, a dnia wolnego sobie nie przypominam.
    Uprzedzam że kolejny raz 11ty będzie w niedziele w 2029 roku może warto już pomyśleć o kolejnej ustawie.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    Nie wiem czy to sarkazm, ironia czy co tam jeszcze, ale od 1918 roku taka sytuacja miała miejsce dokładnie 14 razy, ostatni raz w 2012, co ciekawe w 2007 kiedy to rządził PiS (było po wyborach ale formalnie rządzili) również 11ty wypadał w niedzielę, a dnia wolnego sobie nie przypominam.
    Uprzedzam że kolejny raz 11ty będzie w niedziele w 2029 roku może warto już pomyśleć o kolejnej ustawie.
    Kolega nieuważnie czyta moje posty. Miałem na myśli ustawowo wolny dzień po 11 Listopada.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Jaco wszystko wytłumaczy. Nawet kwadraturę koła. Wszystko ku chwale Nowogrodzkiej

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jaco wszystko wytłumaczy. Nawet kwadraturę koła. Wszystko ku chwale Nowogrodzkiej
    Skoro Tobie trzeba wyjaśniać, że stulecie danego wydarzenia zdarza się tylko raz, to w sumie wiele tłumaczy
    ps. Ziemia jest geoidą ku chwale Nowogrodzkiej, na pohybel ZSL
    ps2. Te wykreowane przez Ciebie rekiny polskiej polityki to są w @nowePSL, czy już w @nowenowePSL ?
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 26-10-2018 o 11:03
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Ani to ani to niestety, bądź stety. Niegdyś już pisałem, że w terenie PSL i PiS to główni wrogowie. Kandydaci bezpartyjni.

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Kukiz nie wytrzymuje ciśnienia he:

Legionista Awatar Stout

Polityka Międzynarodowa

Takie samo bydle z niego ,jak z palikmiota.
    Ostatnio edytowane przez Stout ; 27-10-2018 o 11:39
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Przykro patrzeć. Odwyk porzucony najwyraźniej
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar WhiteWarrior
    Wyborcy kukiza to niziny społeczne, czego oczekiwać.

Legionista Awatar Dolu

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Takie samo bydle z niego ,jak z palikmiota.
    Słowa starego Jaco, żeby poczekać z osądami ok. 5 lat, sprawdzają się jak zwykle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak
    Kukiz'15 jest największym przegranym wyborów samorządowych (0 miejsc w sejmikach). Paweł Kukiz przegrał w momencie gdy nie wział hajsu z budżetu i postanowił być stowarzyszeniem wolnych elektronów zamiast partią polityczną, przez co nie mógł stworzyć normalnych struktur w regionach, nie może kontrolować w żaden sposób swoich ludzi (przez co jest rozgrywany przez inne partie), a na koniec nie ma nawet kasy na kampanię.

Legionista
    Tam jest burdel i machlojki. Prawa ręka Kukiza najwięcej mąci. Coś jak Wałęsa i jego szofer, takie tam relacje są. Haki na ludzi itp. Wiem bo mam tam w lubelskim dobrą znajomą w tych strukturach. Kulesza miał dosyć, jechali po nim strasznie ale tego światło dzienne nie widziało.

Legionista Awatar Raffels
    Sprowadzanie wagonami Ukraińców już zaczyna przynosić "efekty". W kronikach kryminalnych...
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

GieKaeSiak
    To jest dość duży poziom absurdu, że antyimigrancka partia króluje w zezwoleniach na pracę dla imigrantów i to króluje nawet w UE

GieKaeSiak
    Jeszcze 2-3 lata temu opowiadano bajki jak to Polska ma rozkwitać dzięki rozwijaniu dużych, prywatnych, polskich firm oraz dzięki nowym technologiom, jednym z przykładów podawano Pesę. Dziś bankrutująca Pesa została przejęta przez państwo. Ot, kolejny sukces polskiej myśli zarządzania.

Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Sprowadzanie wagonami Ukraińców już zaczyna przynosić "efekty". W kronikach kryminalnych...
    Lub Gruzinow na łódzkie budowy. Ostatni przyklad morderstwa mlodej dziewczyny.
    "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    To jest dość duży poziom absurdu, że antyimigrancka partia króluje w zezwoleniach na pracę dla imigrantów i to króluje nawet w UE
    Możesz to powtarzać, ile chcesz Partia odrzucająca narzucane przez UE kwoty nachodźców z Syrii do gett na social (UE deklarowała, że za niego zapłaci), zgodnie ze znacznie wcześniej funkcjonującym prawem dot. legalnej migracji oraz poprawką sytuacji w Polsce systemowo są tu przyjmowani ludzie do pracy, którzy np. mocno podratowują ZUS.

Tylko wyrywkowe info, sprzed kilku miesięcy:
    https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2412137.html

Możemy sobie tak pisać w nieskończoność
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Możesz to powtarzać, ile chcesz Partia odrzucająca narzucane przez UE kwoty nachodźców z Syrii do gett na social (UE deklarowała, że za niego zapłaci), zgodnie ze znacznie wcześniej funkcjonującym prawem dot. legalnej migracji oraz poprawką sytuacji w Polsce systemowo są tu przyjmowani ludzie do pracy, którzy np. mocno podratowują ZUS.
    Pytanie czy Ukry spełniają jakieś wymagania w obszarach których pracują. Rozumiem że na polu ich nie trzeba, ale np. zawód kierowcy to dzisiaj kilka tysięcy złoty wydane aby w ogóle go wykonywać. Dochodzą lewe prawka robione bez egzaminu.Tutaj Polak jest na starcie w gorszej sytuacji. Cały obszar logistyki wiąże się z szeregiem pozwoleń, badań, szkoleń. Czy Ukry je przechodzą? Uwierz że nie.

Uprawnienia umieszczania postów