Strona 1805 z 1811 PierwszyPierwszy ... 8051305170517551795180118021803180418051806180718081809 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,121 do 54,150 z 54308

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    A gdyby on lub jakakolwiek inna osoba publiczna rzuciła opinię przeciwną, to też by była jakaś pointa? Pomijając już, że będąc zdecydowanie bardziej na prawo od PiS zwyczajnie wpisuje się w zjawisko, o którym wspomniałem.

Przypomnijmy, że Wojciech Cejrowski nie jest jedynym, który w kwestii przyjmowania migrantów zarzuca Prawu i Sprawiedliwości hipokryzję. Od dłuższego czasu temat ten podnoszą środowiska narodowe. "Ten spot PiS o 'uchodźcach' jest tak odrażającą, cyniczną, podłą i głupią propagandą, że aż trudno uwierzyć, że naprawdę go wypuścili. Wierzę, że Polacy są znacznie mądrzejszym narodem, niezależnie od poglądów na politykę migracyjną i pomocową, niż sądzi Prezes i jego kamaryla" – pisał na portalu społecznościowym wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.
    https://dorzeczy.pl/kraj/80890/Cejro...tym-razem.html

To jest akurat "pointa" jednego z wątków wczorajszej wymiany zdań. Konkretnie tego, że podobno to PiS aktualnie w ramach kampanii samorządowej zaczął kręcić temat imigrantów, bo "nie wypalił" wcześniejszy motyw z odpaleniem - również przez PiS - tematu taśm...

"Anty-PSL"

Ot, takie zderzenie forumowej propagandy z rzeczywistością.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 19-10-2018 o 15:55
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.
    No, to ruch TSUE - zapewne zgodnie z przewidywaniami "wszystkich" - został wykonany.

Teraz okaże się z czym poszliśmy na wojnę. Oby nie były to kosy.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    No, to ruch TSUE - zapewne zgodnie z przewidywaniami "wszystkich" - został wykonany.

ruch TSUE na dwa dni przed wyborami - ostro.
    Ale to będzie grzane ...
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 19-10-2018 o 16:53

Legionista Awatar TNTP
    Będzie grzane jak ****, ludzie juz masowo wychodzą na ulice, stają zakłady pracy, a menele toczą spory o wykładnie przepisów unijnych.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Może być grzane przez "totalsów". Polska strona będzie musiała to baaardzo dokładnie przeanalizować i się odnieść. Być może po orzeczeniu TK w sprawie przewidzianego traktatami zakresu jurysdykcji TSUE i KE w sprawie ustroju sądownictwa państwa członkowskiego. W tych wyborach - bez znaczenia.

Zwłaszcza, że wcześniej niemiecki trybunał nie pozostawił wątpliwości w tej kwestii

Kwestia pomysłu na strategię. Z pierwszych reakcji Morawieckiego i Ziobry widać, że taki jest. Zgodny z prawem UE oraz, przede wszystkim, KON-STY-TU-CJĄ (w tej kwestii stanowisko "totalsów" jest z nią sprzeczne, ale przecież tu nie chodzi o prawo, tylko o stołki).
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.
    Przepisy czy orzeczenia... nie mają znaczenia. Fakty dokonane, argument siły, szantaż finansowy.

Na dziś kluczowe wydaje się jak odniesiemy się do płatności za olewanie zabezpieczenia.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Skoro problemem jest to na co pieniądze z kredytu są wydawane, to Z DUPY jest tu jedynie Twój "argument" - inni się zadłużają więc my też możemy. Naprawdę tego nie rozumiesz, że powyższym postem sam sobie zaprzeczasz?

Daremne żale - próżny trud
    Gdzie w moim poście było zaprzeczenie. Widze, że praktyka takich intelektualistów jak Ty sprowadza sie do jednozdaniowych komentarzy które sprowadzają sie do nie masz racji, ja mam racje. No chyba ze mi sie pofarci to jestem obdarzony sofistyka w stylu a w Burkina Faso...
    Ale **** z tym dalek będę dźwigał swój krzyż i jeszcze bardziej łopatologicznie napisze to raz jeszcze
    - Krzychu napisał że PiS zadłuża państwo
    - ja napisałem, że z rożnych względów jest to norma w obecnym ustroju polityczno-gospodarczym. I realnym problemem nie jest zadłużanie, tylko to na co idą te pieniądze. W mojej opinii są one w większości wydawane rozsądnie (oczywiście pytanie o skutki longterm - imho jeśli PiS będzie rządził nastpna kadencje, bedą tu duże korekty)
    Aż tu nagle pojawiasz sie jak Filip z konopii z pedałami...tak tak próżny trud.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Przepisy czy orzeczenia... nie mają znaczenia. Fakty dokonane, argument siły, szantaż finansowy.

Na dziś kluczowe wydaje się jak odniesiemy się do płatności za olewanie zabezpieczenia.
    No przecież widać, że będzie - przepowiadana przez niektórych - gra na czas. Do przyszłorocznych wyborów do PE. Poza tym, ciekawe mogą być następstwa prób egzekucji ewentualnych sankcji w przypadku zgodnego z prawem orzeczenia polskiego TK.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Gdzie w moim poście było zaprzeczenie. Widze, że praktyka takich intelektualistów jak Ty sprowadza sie do jednozdaniowych komentarzy które sprowadzają sie do nie masz racji, ja mam racje. No chyba ze mi sie pofarci to jestem obdarzony sofistyka w stylu a w Burkina Faso...
    Ale **** z tym dalek będę dźwigał swój krzyż i jeszcze bardziej łopatologicznie napisze to raz jeszcze
    - Krzychu napisał że PiS zadłuża państwo
    - ja napisałem, że z rożnych względów jest to norma w obecnym ustroju polityczno-gospodarczym. I realnym problemem nie jest zadłużanie, tylko to na co idą te pieniądze. W mojej opinii są one w większości wydawane rozsądnie (oczywiście pytanie o skutki longterm - imho jeśli PiS będzie rządził nastpna kadencje, bedą tu duże korekty)
    Aż tu nagle pojawiasz sie jak Filip z konopii z pedałami...tak tak próżny trud.
    w odpowiedzi na <cokolwiek> napisałeś - to nie przeszkadza, bo wszyscy tak robią. Po czym napisałeś że chodzi o to, żeby nie robić tego byle jak. Skoro to jest takie istotne, to argument że "spoko, wszyscy tak robią" staje się idiotyczny.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    w odpowiedzi na <cokolwiek> napisałeś - to nie przeszkadza, bo wszyscy tak robią. Po czym napisałeś że chodzi o to, żeby nie robić tego byle jak. Skoro to jest takie istotne, to argument że "spoko, wszyscy tak robią" staje się idiotyczny.
    Można normalnie rozmawiać ? Można
    Argument o tym, że wszyscy tak robią dotyczył rabanu jaki podniósł Krzysztof odnośnie zadłużania państwa. W mojej opinii nie ma na to alternatywy - wiec pod tym kontem uznałem ze nie ma o czym dyskutować.
    Natomiast sam wskazałem realny w mojej ocenie problem. Zreszta powtórzę to po raz trzeci...ale jak to powiedział Empedokles co warto powiedzieć raz, to warto powiedzieć i dwa razy osobiście uważam, że wydatki budżetowe - konkretnie na poszczególne programy społeczne, rzadu PiS sa w przeważającej wiekszosci słuszne.
    Jedyny realny problem widze w skutkach dluterminowych i to nie tych fiskalnych, ale bardziej psychologicznych.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco

Inteligentna i dowcipna interpretacja Stanisława Janeckiego:
    https://wpolityce.pl/polityka/417432-zabezpieczenie-tsue-oznacza-wielkie-klopoty-sedziow

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    No przecież widać, że będzie - przepowiadana przez niektórych - gra na czas. Do przyszłorocznych wyborów do PE. Poza tym, ciekawe mogą być następstwa prób egzekucji ewentualnych sankcji w przypadku zgodnego z prawem orzeczenia polskiego TK.
    Gra na czas powiadasz ....

http://www.rdc.pl/informacje/leszek-...ska-posluchaj/

Prezydent Andrzej Duda mógłby ułaskawić Hannę Zdanowską – powiedział w „Poranku RDC” Leszek Miller.
    Ciekawa rada od niewykluczonego sojusznika PiS. O ile to jest prawnie możliwe, ale w sumie co nie jest. Wydaje się to chyba najrozsądniejsze. Zdanowska nie zostanie męczennikiem, co byłoby grillem raczej gorętszym od tych całych sądów, argument o ułaskawieniu Kamińskiego zostanie zdemontowany, a ułaskawienie z takiego wyroku jaki ona miała raczej przejdzie dosyć łatwo, skoro wyborcy PiSu są w stanie przełknąć Guziała, Piotrowicza, Kryże czy deklaracje potencjalnej zgody z czerwonymi.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 23-10-2018 o 09:51
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Pytanie po co skoro wyrok ulega zatarciu za ok. 10 miesięcy?

No poza tym można jeszcze ją próbować usuwać - PiS sprzeciwia się woli ludu, albo olać temat - PiS robi z gęby dupę i godzi się na mandat osoby z wyrokiem.
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Dużo zależy od tego, czy będą władali w łódzkim. Jeśli tak to myślę, że spróbują Zdanowską dojechać do końca.

Legionista Awatar Jaco
    Nauka nie poszła w las:
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Co do zdolności koalicyjnych ciekawy scenariusz:
    Rafał A. Ziemkiewicz
    ‏@R_A_Ziemkiewicz

Jest propozycja nie do odrzucenia, don Cosi-Camisio. Albo was w moich pięciu sejmikach czyszczę do spodu, albo dam przeżyć, ale w pozostałych twoi idą pod moją komendę i czyścimy gang Schettino. I nie namyślaj się długo, bo na następnym zarządzie możesz zarobić kulkę w plecy☝️

05:46 - 23 paź 2018

Legionista Awatar Alek
    https://www.se.pl/wiadomosci/polityk...wo9d-fsaN.html
    Oby w przyszłorocznych wyborach dostali 2 proc i pożegnali się ze sceną polityczną niczym ruch Palikota.
    Choć stawiam, że wejdą w koalicję z PO, jak podczas samorządowych.
    W sprawach związanych z T-Mobile ( dla firm ) służę pomocą.

Cytat Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Co do zdolności koalicyjnych ciekawy scenariusz:

Bez szans na dogadanie. Możliwy scenariusz to jedynie skoczkowie, karierowicze zmieniający barwy za stołki.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Bez szans na dogadanie. Możliwy scenariusz to jedynie skoczkowie, karierowicze zmieniający barwy za stołki.
    Ale w czyim imieniu taka deklaracja?
    (pomijając już, że wymieniłeś wszystkie frakcje PSL )

Ale w czyim imieniu taka deklaracja?
    (pomijając już, że wymieniłeś wszystkie frakcje PSL )
    Tako rzecze don Cosi-Camisio
    Cytat Zamieszczone przez don Cosi-Camisio
    - Mówiłem wprost od samego początku, że nie będzie takich koalicji, bo nie wchodzi się w koalicje z partią antysamorządową, a antysamorządową partią jest dzisiaj PiS - mówił Kosiniak-Kamysz pytany, czy jego partia może w sejmikach wejść w koalicję z PiS-em.

Kosiniak-Kamysz wypomniał też rzeczniczce PiS Beacie Mazurek, która po publikacji jednego z nagrań zarejestrowanych nielegalnie w restauracji "Sowa i Przyjaciele" napisała, że "PSL powinno być wyeliminowane z życia publicznego".

- Trudno wchodzić w jakiekolwiek koalicje z tymi, którzy są po prostu źle nastawieni do tego, z którym by mieli wchodzić w koalicje i są źle nastawieni do polski samorządowej. Nie będzie takich koalicji - podsumował Kosiniak-Kamysz.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Tako rzecze don Cosi-Camisio
    Dzięki za info

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar aDHd
    Dzięki za info
    Puenta roku

Gintleman Awatar księciuniu
    Kurde, jak wczoraj przeczytałem o tym pomyśle ustawy z wolnym dniem 12.11.2018 r., to myślałem, że to jakiś żart. A tu w jeden dzień żart stał się (prawie) obowiązującym prawem
    Święto Narodowe na leczenie kaca i spacery po galeriach handlowych (bo je oczywiście trzeba otworzyć, wszak tam nie pracują patrioci, chcący świętować/leczyć kaca) I to wprowadzane ustawą na 3 tygodnie przed terminem

Wiem, że w tym poście zebrałem pewnie większość zarzutów zgłaszanych przez platfusów, koderastów i innych takich, ale nic nie poradzę. Wyniki wyborów pokazały władzy, że nadal jest co tracić, więc nie ma się nad czym zastanawiać; trzeba szybko coś spiertolić…
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

GieKaeSiak
    Wprowadzenie ogólnokrajowego dnia wolnego 2 tygodnie przed jest delikatnie mówiąc pozbawione wyobraźni. Firmy mają swoje plany, budżety, logistykę i nagle na szybko muszą to wszystko zmieniać.

O, kolejny niepatriotyczny koderasta

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Pomysł dobry ale spóźniony o jakiś rok. Ja osobiście skorzystam z przyjemnością ale rozumiem problemy innych z powodu tego zamieszania.

Ja osobiście problemów z tym nie mam (tylko dzień wolny ), ale i tak uważam pomysł za nie tylko spóźniony, ale i niedobry (a przy okazji „niesprawiedliwie” wykluczający handel z możliwości świętowania - ekspedient też człowiek, pić musi).

Uprawnienia umieszczania postów