Strona 1802 z 1947 PierwszyPierwszy ... 8021302170217521792179817991800180118021803180418051806181218521902 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,031 do 54,060 z 58396

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    A mi jest smutno jako wyborcy PiS, że ten spot o straszeniu ciapakami nijak się ma do rzeczywistości. Jest odwrotnie wystarczy spojrzeć na ulice nie tylko Warszawy i innych dużych miast. Ciapato wszędzie i to nie sprawka peło czy nowoczesnych.
    Generalnie dyskutujemy teraz o wyborach samorządowych, ale skoro przywołałeś ten wątek, to warto chyba pozmieniać to, co wrzucam na poniższym obrazku:

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    O wilku mowa.

Na szczęście PiS zbierze solidny wpierdol w dużych miastach, więc tutaj nie będą mieli pola do popisu jeśli chodzi o "dobre zmiany".

Co niewątpliwie cieszy

PS. Chyba najmniej mi żal Płażyńskiego, który nawet nie wejdzie do II tury prawdopodobnie. Bidulek.

Czerwona kartka
    Sam zastanawiam sie nad tym jak to bedzie ze stopami procentowymi w przyszłości. Mianowicie obecnie oprocentowanie lokat i kont oszczednościowych jest bardzo niskie.Szukałem ostatnio jakiegoś sensownego sposobu zainwestowania pieniędzy no i dwa konta wydały mi się w miarę
    ing 2,5%
    millenium bank 2,7%
    A kiedyś mozna było liczyć nawet na 5%
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 25-10-2018 o 14:31

Legionista
    Czyli samorządy sprowadzają tych ciapatych? Ukrów też?

Legionista Awatar midzi
    Wagonami. Jedwabnym szlakiem 2.0 Maliniaka

Podążamy śladem Europy Zachodniej w tempie hiper turbo. Teraz będziemy świadkami masowego exodusu Ukraińców do Niemiec (po zmianie tamtejszego prawa), więc w przyszłym roku 3x więcej pociągów przyjedzie.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-10-2018 o 10:44

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    O wilku mowa.
    Na szczęście PiS zbierze solidny wpierdol w dużych miastach, więc tutaj nie będą mieli pola do popisu jeśli chodzi o "dobre zmiany".

Podaj wyniki na najbliższą kolejkę. Nawet jeśli tak się stanie, to raczej problem tych dużych miast i ich mieszkańców a nie PIS. Zawsze prezydentem może zostać ktoś pokroju Gajewskiej a nie Płażyńskiego co nie?

Co do Ukrów zgoda. Tu jest problem taki że oni robią u nas w zasadzie omijając wszystkie potrzebne zaświadczenie i papiery potrzebne do roboty.
    Ostatnio edytowane przez zie(L)ak ; 18-10-2018 o 10:50

Legionista Awatar midzi
    Podoba się Gajewska?

Łap to jeszcze na zachętę. Żeby nie było, że jakieś okopress, czy inne gównozło - dane od Rafalskiej.

PS. Dźwig to pewnie będzie 2018 rok - w okolicach 300 tys. nowych, silnych, atletycznych mężczyzn w wieku 25-30 lat

PS.2 Ukrów to za 2-3 lat już nie będzie. Problem sam się rozwiąże. Pociągi zaczną jeździć skąd indziej.

Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-10-2018 o 10:52

Legionista
    Czyli wojewoda wydaje te zezwolenia?

Legionista
    Przecież to proste, jeśli Pis będzie brnął nadal w politykę beztroskiego przyjmowania Ukrainców to przejebie następne wybory z kretesem.

Gajewska bardzo

Legionista Awatar midzi
    Dla mnie oni już przejebali (na przyszłość), nawet nie patrząc na moją antypatię względem nich.

Prawda jest taka, że tylu imigrantów co my bez większej kontroli nie przyjął od 2015 roku nikt inny.

Orban ze śmiechu by się zakrztusił widząc te dane

Cytat Zamieszczone przez Kolodont Zobacz posta
    Czyli wojewoda wydaje te zezwolenia?
    Wojewodowie, czyli podlegli premierowi.

Trzeba brać poprawkę na to, że to są tylko oficjalne dane.

Legionista Awatar Foxx
    Dla mnie oni już przejebali (na przyszłość)
    To też liczymy z wiosennym przesileniem, czy oddzielnie?

Prawda jest taka, że tylu imigrantów co my bez większej kontroli nie przyjął od 2015 roku nikt inny.
    Ciekawa ta prawda. A teraz poprosimy o źródła podstaw takiego twierdzenia
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Tak więc wojewodo Sipiera kij ci w d... Taki bambusowy z Pakistanu.

Legionista Awatar midzi
    Wystarczy posłuchać Morawieckiego, a wcześniej Szydło.

Werbalnie: Nie przyjmujemy imigrantów. Gdyby nie my to PO+PSL przyjęłoby dziesiątki tysięcy imigrantów, a różowy salon z otwartymi rękoma przegarnąłby chłopaków z ISIS.

Kampania wyborcza: Grzane taśmy antyPSL przez TVPiS jak widać dały niewiele, więc teraz lecimy w wątek antyimigrancki.

Realia oficjalne: Przyjęliśmy ok. 1,5 mln Ukraińców plus kilkadziesiąt tys. imigrantów z Azji/Afryki w ciągu ostatnich lat.

Realia nieoficjalne: Szacuje się, że w ciągu ostatnich lat przewinęło się nawet 3 mln imigrantów przez Polskę.

Wniosek: Polska jest jedynym na świecie krajem, który kategorycznie nie przyjmuje imigrantów, a w tym samym czasie na terenie kraju przewija się ich kilka mln. Czyżby lekki dysonans, albo zwyczajne okłamywanie opinii publicznej? Wszyscy wiemy, że to drugie.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-10-2018 o 11:19

zwyczajne okłamywanie opinii publicznej? Wszyscy wiemy, że to drugie.
    oj, no weź ...

Legionista Awatar Foxx
    No widzisz Midzi, nawet nie byłeś w stanie podać jednego źródła mogącego potwierdzić mocno awangardową opinię, że od 2015 przyjęliśmy najwięcej uchodźców bez większej kontroli. Ale przerzucasz się na serwowanie rzeczywistości równoległej. Nie wiem po co, skoro wszystko jest sprawdzalne

Wystarczy posłuchać Morawieckiego, a wcześniej Szydło.

Werbalnie: Nie przyjmujemy imigrantów. Gdyby nie my to PO+PSL przyjęłoby dziesiątki tysięcy imigrantów, a różowy salon z otwartymi rękoma przegarnąłby chłopaków z ISIS.
    Beata Szydło o decyzji ws. uchodźców: skandal. Polski rząd oszukał kraje Grupy Wyszehradzkiej
    ostatnia aktualizacja:
    23.09.2015 10:57

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło uważa, że decyzja rządu ws. uchodźców to skandal. Została podjęta wbrew bezpieczeństwu i bez zgody Polaków - oświadczyła w środę dziennikarzom.

Beata Szydło mówi, że narzucone Polsce kwoty oznaczają, że w kolejnych latach będziemy musieli przyjmować kolejne fale uchodźców. - Trzeba jasno Polakom powiedzieć, że ta liczba, która została oficjalnie wczoraj podana, to nie jest 5 tys. osób; jeszcze do tego trzeba doliczyć 2 tys. osób, o których mówiła wcześniej premier Kopacz. A pamiętajmy, że zgodnie z dyrektywą UE z 2003 roku, uchodźcy mają prawo w ramach łączenia rodzin sprowadzać swoje rodziny, więc ta liczba będzie dużo wyższa - podkreśliła Szydło.
    https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...Wyszehradzkiej

Komisja Europejska grozi Polsce sankcjami za uchodźców. Szydło: I tak ich nie przyjmiemy
    Maciej Orłowski
    16 maja 2017 | 22:02

Komisja Europejska zagroziła dziś Polsce sankcjami, jeśli nasz kraj nie rozpocznie programu relokacji uchodźców. Polska, Austria i Węgry to jedyne kraje UE, które mimo wcześniejszych zobowiązań nie przyjęły dotąd żadnego uchodźcy. Mimo to premier Beata Szydło po raz kolejny powtórzyła, że uchodźców nie przyjmie.
    http://wyborcza.pl/7,75399,21820952,...ow-szydlo.html

Przebywający na forum ekonomicznym w Davos premier Mateusz Morawiecki udzielił w czwartek wywiadu telewizji CNN, w którym odpowiadał na pytania dotyczące przyjmowania uchodźców oraz reformy sądownictwa w Polsce.
    26 sty 2018

Morawiecki zapytany o to, dlaczego Polska nie chce przyjąć 6182 migrantów z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki przyznanych w ramach „kwot uchodźców” przez UE, odpowiedział, że Polska robi już wiele dla „rozładowania napięć na wschodniej flance UE” przyjmując „wielką liczbę ludzi”, którzy opuścili Donbas w wyniku wojny toczącej się w tym regionie. Premier podkreślał, że Polska traktuje tych ludzi, „jakby byli uchodźcami”. Na sugestię dziennikarki CNN, że Polska nie solidaryzuje się z Włochami dotkniętymi przez napływ imigrantów, Morawiecki odpowiedział, że „Włosi mają tysiące imigrantów z Afryki, my w Polsce mamy tysiące imigrantów ze wschodu Ukrainy. To jest po prostu kwestia perspektywy”.
    https://kresy.pl/wydarzenia/polska/m...donbasu-video/
    Koniec przymusowych relokacji uchodźców. Morawiecki: To gigantyczny sukces Polski
    29 cze 2018

Wczoraj udało się wypracować bardzo dobre konkluzje dla Polski. Wzmocniliśmy naszą pozycję w procesie negocjacyjnym nawet w przyszłości, co jest ważne, ale najważniejsze jest to, że nie ma przymusowych relokacji uchodźców, czyli nasze racje zostały uznane – podkreślał w rozmowie z polskimi mediami przed drugim dniem szczytu Rady Europejskiej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
    https://dorzeczy.pl/kraj/69038/Konie...es-Polski.html

Kampania wyborcza: Grzane taśmy antyPSL przez TVPiS jak widać dały niewiele, więc teraz lecimy w wątek antyimigrancki.
    Rozumiem popularne tu i ówdzie powiedzenie, że "polski wyborca ma pamięć złotej rybki", jednak przynajmniej w odniesieniu do części użytkowników tego forum jest ono trafne umiarkowanie.

1. Każdy śledzący temat wie, że taśmy w tegorocznej kampanii odpalił niemiecki Onet, którego "dziennikarz" otrzymał dostęp do akt w SN w ciągu dwóch dni od wystąpienia z takim wnioskiem. Najwyraźniej miał wskazany czas "interesujących" fragmentów, bo z ponad trzygodzinnego materiału zacytował tylko ok. minuty w wykonaniu Morawieckiego. No więc różne media z przeciwnej strony barykady wzięły się za resztę materiału (a tam był m.in. pominięty przez Onet wątek zaawansowanych planów eksterytorialnej nitki Gazpromu z kontynentalnej Rosji do obwodu królewieckiego). TVP.INFO dla odmiany poskładało wnioski o dostęp do kolejnych taśm. Pozwolenia mogą być udzielane do momentu rozpoczęcia rozprawy przed SN, do którego zostało ok. dwóch tygodni, więc trwa "wyścig".

2. Wątek imigrantów w tej kampanii mniej-więcej od czerwca rozpoczął Ruch Narodowy z Winnickim i kresy.pl, prawdopodobnie oceniając, że będzie to skuteczny środek do nabicia kapitału kosztem PiS. Tu wystarczy jeden link:

https://www.google.pl/search?rlz=1C1....0.oiF7gcHyFXk

Realia oficjalne: Przyjęliśmy ok. 1,5 mln Ukraińców plus kilkadziesiąt tys. imigrantów z Azji/Afryki w ciągu ostatnich lat.

Realia nieoficjalne: Szacuje się, że w ciągu ostatnich lat przewinęło się nawet 3 mln imigrantów przez Polskę.
    02.08.17 (08:05)

Takiej sytuacji w historii Niemiec jeszcze nie było. Po raz pierwszy liczba imigrantów w tym kraju osiągnęła tak wielką skalę i jest ich tam już 18,6 mln.
    https://www.o2.pl/artykul/ilu-niemco...0773663340161a

Wniosek: Polska jest jedynym na świecie krajem, który kategorycznie nie przyjmuje imigrantów, a w tym samym czasie na terenie kraju przewija się ich kilka mln. Czyżby lekki dysonans, albo zwyczajne okłamywanie opinii publicznej? Wszyscy wiemy, że to drugie.
    Skoro stosujesz tego typu generalizacje, to napiszę tak: wszyscy wiemy, że Twoje ostatnie dwie wypowiedzi to baaaaardzo płaskie manipulacje. Że potrafisz odróżnić deklaracje i działania dotyczące odrzucenia przymusowego narzucania kwot uchodźców przez UE od polityki migracyjnej, w przeważającej części związanej z uzyskaniem przez obcokrajowca pozwolenia na pracę, by mógł tu zostać dłużej. Wiemy, że widać głównie Hindusów i innych ciapatych, sprowadzanych w ramach korpo-programów nie tylko przez Ubera, ale np. Mc Donalda. Wiemy, że mimo oczywistych nadużyć i przemytu nachodźców przez Polskę, nawet nie ma co porównywać zakresu kontroli migracji w porównaniu z Niemcami, Grecją czy Włochami, gdy choćby w pierwszym z tych państw rocznie "znika" kilkadziesiąt tysięcy zewidencjonowanych wcześniej migrantów.

Jednym słowem, wiemy że wiesz jedno, piszesz drugie, a na koniec wrzucasz coś o "zakłamywaniu"
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Zaryzykuję i wszedłem w ten temat.

Ciekawe kursy w Fortunie na frekwencję w niedzielę poniżej/powyżej 48.5% 1.85
    Jak oceniacie?
    #teamVuko (zanim to było modne)

Pozdrawiam sympatyków swojej działalności.

Legionista Awatar midzi
    Widzę Foxx, że Noworodzka calling. Mówiąc szczerze nie mam czasu na szperanie po linkach. Ogólnie przestałem się ostatnio podpierać linkami jako głównym źródłem wiedzy.

PS. Myślę, że kursiki spadną do jutra

Gintleman Awatar księciuniu
    Widzę Foxx, że Noworodzka calling. Mówiąc szczerze nie mam czasu na szperanie po linkach. Ogólnie przestałem się ostatnio podpierać linkami jako głównym źródłem wiedzy.
    A co za nie uważasz - objawienie?

Foxx nie pytał o linki, tylko o źródła, więc oczywiście poważne publikacje papierowe też możesz powołać.
    Bo generalnie wygląda to śmiesznie: informujesz o pewnym "fakcie" (nie stawiasz hipotezy, tylko oświadczasz), a po przedstwieniu faktów przeciwnych wraz z dowodami wycofujesz się na z góry upatrzoną pozycję śmieszka. Jeżeli fakty są przeciwko nam, tym gorzej dla faktów...
    A tak przy okazji: jakie znaczenie dla Waszej dyskucji ma to, czy Foxx działa na zlecenie Kaczyńskiego czy też sam jest Kaczyńskim? Bo na dane liczbowe to raczej nie ma wpływu.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar midzi
    Jakie fakty przeciwne zostały przedstawione? Linki z wypowiedziami Szydło, czy stek wrzutek z kresy.pl. Wiem, że Foxx pilniej śledzi twórczość na forach i portalach, więc darujmy sobie

Tak oświadczam. PiS mówi co innego, a co innego robi. W Warszawie aż się roi od imigrantów. Wystarczy wyjść na ulicę, aby to organoleptycznie udowodnić.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-10-2018 o 13:34

Gintleman Awatar księciuniu
    Pocieszę Cię: bojówki Jakiego już się szukują do ich odstrzału, ale muszą poczekać do wiosny, bo teraz jest okres ochronny.

Taki poziom dyskusji lepszy?

E: Tak gwoli przypomnienia: Twoje twierdzenie nie dotyczyło tego, że w Warszawie sa imigrancji, a Foxx nie twierdził, że ich nie ma. Więc badania oranoletepleplecośtam nic tu nie dadzą.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar midzi
    Zawsze jakiś poziom dyskusji. Nie wiem, czy nie lepszy od wstawiania linków, o tym że Niemcy mają 20 mln imigrantów (świadomie). Jakby to miało jakieś znaczenie.

My natomiast (nieświadomie ) mamy ok. 2 mln imigrantów.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    A tak przy okazji: jakie znaczenie dla Waszej dyskucji ma to, czy Foxx działa na zlecenie Kaczyńskiego czy też sam jest Kaczyńskim? Bo na dane liczbowe to raczej nie ma wpływu.
    By było, uznałbym to za numer stulecia
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar midzi
    W takim razie odtąd już tylko dobrze będę pisał o naszym Wodzu Naczelnym

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar midzi
    Sami złodzieje i pijacy.

Legionista Awatar TNTP
    Sami złodzieje i pijacy.
    Widzę że jednak boli dupa...boleć to będzie dopiero po 21
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Oj ja pokojach posłów PiS, czy tam dawnego PC nie przebywałem ani razu. Wypraszam sobie takie uprzejmości

PS. Rozumiem, że 21 pierwszego jakieś większe spotkanie planujecie?

Legionista Awatar TNTP
    Oj ja pokojach posłów PiS, czy tam dawnego PC nie przebywałem ani razu. Wypraszam sobie takie uprzejmości

PS. Rozumiem, że 21 pierwszego jakieś większe spotkanie planujecie?

Przeciez jeszcze wczoraj raczyłeś nas niusami prosto z kuluarów, a teraz taki zwrot akcji :/
    Telefon od połączeń Rabieja musiał sie rozgrzać po tym Twoim uzewnętrznieniu...biedron też tarabanił ?
    W sumie to nieważne, ma boleć

Ten dodany przez Ciebie PS to treść wiadomości od jednego z bohaterów mojego wpsiu ?...grubo sie bawicie w tej opozycji.
    Wybory przejebane, ale przynajmniej bedziesz miał okazje nawiązać nowe więzi
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 18-10-2018 o 16:16
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    Szczególnie niusy z kuluarów dotyczące czasów PC kiedy miałem mleko zamiasta wąsa pochodzą z hot-line

Przejebane? Szansa na dwóch burmistrzów wprowadzonych i jedną większość w radzie jest bardzo duża

PS. Może jakiś zakładzik. Warszawa, Gdańsk i Kraków oraz koalicje w sejmikach. Do wieczora czas do namysłu.

Żeby nie było.
    Warszawa - 37 vs 31 dla Trzaskowskiego
    Gdańsk - Wałęsa 30 vs Adamowicz 26
    Kraków - 42 vs 32 dla Majchrowskiego

Województwa - 10 dla KO, 6 dla PiS

PS2. Rabieja nie znam, ale zdaje się, że on tam z PC dobrze romansował. Nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 18-10-2018 o 16:23

Uprawnienia umieszczania postów