Strona 1801 z 1866 PierwszyPierwszy ... 801130117011751179117971798179918001801180218031804180518111851 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 54,001 do 54,030 z 55971

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    kwota wolna
    niższy VAT
    frankowicze
    inwestycje na poziomie najnizszym od lat - Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów - Kaczyński
    podatek od handlu
    leki dla seniorów (co 7 lek )
    ziemia dla rolnika - całlkowite wstrzymanie handlu - Midzi wie najlepiej
    tanie mieszkania za 2,5-3k
    amortyzacja wydatków inwestycyjnych w 100%

każdy ma coś za uszami ...
    Foxxie - nie obiecali czegoś z tej listy? kadencja kończy za kilkanaście miesięcy.

03 pażdziernika 2018

PGZ Stocznia Wojenna poinformowała o pozyskaniu zamówienia na w pełni wyposażony statek z rynku komercyjnego ("cywilnego"). Nie ujawnia jednak żadnych szczegółów. Skontaktowaliśmy się z działem marketingu stoczni, który na razie odmówił dalszych informacji na temat pozyskanego w minionym miesiącu zamówienia.

Z informacji, do których dotarł Portal Morski wynika, że w sierpniu zapowiadane (spodziewane) było już podpisanie w trakcie specjalistycznych targów dla rybołówstwa w Norwegii lub po nich kontraktu na budowę, a następnie (we wrześniu) w innych źródłach nieoficjalnych poinformowano już o złożeniu zamówienia w Polsce (w nieujawnionej stoczni) na statek rybacki.
    Więcej o pewnych zmianach w sytuacji gdańskiego systemu stoczniowego: https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki

Stocznia Szczecińska i Gryfia połączą się, zapowiedź budowy serii promów

2018-10-04, 09:10

(...) - Przystępujemy do integracji tych dwóch podmiotów; realizacja ma się odbyć w oparciu o połączenie, wejście już w pełni w budowę ro-pax, czyli rozpoczęcie programu "Batory", realizację całej serii produkcji promów dla naszych armatorów, bo - jak sami mówią - w okresie 10-15 lat trzeba będzie wymienić około dziesięciu - poinformował minister Gróbarczyk.
    http://radioszczecin.pl/1,378233,sto...cza-sie-zapowi

08 czerwca 2018

Duńska stocznia Karstensens Skibsværft A/S otworzyła w Gdyni spółkę zależną pod nazwą Karstensen Shipyard Poland. Będzie produkować w Polsce kadłuby dla dużych jednostek rybackich wyposażanych i dostarczanych przez duńską spółkę.

Zakładając w Polsce firmę, Karstensens Skibsværft pozyskała od Vistal Offshore nowoczesny (oddany do eksploatacji w 2013 roku) zakład produkcyjny (nowa hala przy nabrzeżu Indyjskim w porcie Gdynia), nadający się do produkcji kadłubów. Zakład produkcyjny składa się z dwóch połączonych dobrze wyposażonych hal produkcyjnych o wymiarach 200 × 30 × 30 m oraz 150 × 30 × 20 m, wraz z przyległymi biurami i zapleczem socjalnym. Karstensens przejmie nieruchomość z dniem 1 lipca br., na razie w dzierżawę na okres trzech lat.
    https://www.portalmorski.pl/stocznie...zezu-indyjskim

Więcej o pewnych zmianach w sytuacji gdyńskiego systemu stoczniowego: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci...ta-t22283.html

O zamówieniach samej PGZ często ratujących całe zakłady przemysłowe m.in. w tzw. "Polsce B" proszę się zwracać do wujka Google'a. Tylko jeden przykład:

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/...411_1_0_0.html

Tyle w kwestii wyboldowanego fragmentu, do którego nawiązałem

Państwo teoretyczne i ****, dupa i kamieni kupa vs Sypnijmy Gradowi 50,70 może 100 kawałków
    Skoro tak twierdzisz

Koledzy z Platformy dobrze się bawią budową elektrowni atomowej w Polsce
    26 lipca 2015

Dziennik „Rzeczpospolita” napisałał że organizacja Greenpeace dotarła do harmonogramu prac związanych z budową pierwszej w Polsce elektrowni atomowej z której wynika, że może ona dostarczać energię elektryczną do sieci dopiero w 2031.

Gazeta przypomina, że pierwotnie zakładano, że pierwsza elektrownia atomowa zacznie dostarczać prąd do sieci już w 2019 i nowy harmonogram oznacza opóźnienie programu budowy aż o 12 lat.

Jednocześnie przypomina, że spółka Polska Grupa Energetyczna (PGE) i powołana przez nią do tej budowy spółka-córka PGE EJ 1 wydała na przygotowania od 2009 roku do końca 2014 roku kwotę ponad 182 mln zł.

Przypomnijmy tylko, że w czerwcu 2012 roku ówczesny poseł Aleksander Grad (przez poprzednie 4 lata minister skarbu w rządzie Donalda Tuska), zrezygnował z mandatu poselskiego, a już na początku lipca rada nadzorcza PGE powołała go na prezesa spółek PGE EJ i PGE EJ 1.

Obydwie spółki miały przygotować i realizować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, a prezes Grad, otrzymał wynagrodzenie w wysokości 55 tys. zł miesięcznie. Podobne wynagrodzenia otrzymało jeszcze dwoje wiceprezesów obydwu spółek.

Ale to nie wszystko, prezesi mają prawo także do rocznych nagród (często będących wielokrotnością tych miesięcznych wynagrodzeń) a także inne przywileje, które sumarycznie określa się często mianem tzw. złotych spadochronów
    .

Oczywiście obydwie spółki zatrudniają już licznych pracowników z wysokimi wynagrodzeniami, a przygotowanie budowy elektrowni i wszelkie analizy z tym związane miały kosztować przynajmniej 1,5 mld zł.
    https://wpolityce.pl/polityka/260400...mowej-w-polsce

Atomowe zarobki w nieistniejącej elektrowni
    2015-05-29

(...) Były minister skarbu Aleksander Grad po odejściu z atomowej spółki PGE został w lutym zeszłego roku wiceprezesem Taurona i na tym stanowisku zarobił 1 mln 63 tys. zł, czyli blisko 120 tys. zł miesięcznie.
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ato...i-3351336.html

A przecież był też element Kleru, którego w fimie jakoś zabrakło...

Ks. Sowa: „Grad skończy ostatecznie na szefie Tauronu”

Do nieznanych nagrań z warszawskiej restauracji „Sowa & Przyjaciele” dotarła redakcja TVP Info. Są na nich głosy: ówczesnego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, b. rzecznika rządu Pawła Grasia, byłego już wtedy szefa Biura Ochrony Rządu generała Mariana Janickiego, biznesmena Jerzego Mazgaja i księdza Kazimierza Sowy. Do spotkania doszło najprawdopodobniej 7 lutego 2014 r. Na taśmach słychać m.in., jak ks. Sowa zapowiada, że Aleksander Grad trafi do zarządu spółki Tauronu.(...)
    Całość: https://www.tvp.info/32738771/ks-sow...szefie-tauronu

Ks. Sowa w radzie nadzorczej spółki chemicznej

Portal wGospodarce.pl zaprezentował skład rad nadzorczych spółki Krakchemia S.A., która zajmuje się przede wszystkim hurtowym obrotem artykułami chemicznymi. Chodzi o granulaty tworzyw sztucznych, folie polipropylenowe (bopp, cpp), odczynniki chemiczne, chemię budowlaną, opakowania z tworzyw sztucznych i wykładziny dywanowe. Sekretarzem Rady Nadzorczej jest ksiądz Kazimierz Sowa
    .

Co ks. Sowa wie o chemii, trudno powiedzieć. Skończył teologię, dziennikarstwo i zarządzanie, a w ostatnim czasie był dyrektorem naczelnym kanału telewizyjnego religia.tv. Nagle odkrył w sobie pasję do biznesu. Mamy nadzieję, że duszpasterskie obowiązki nic nie stracą na nowej, bardzo ważnej przecież dla duchownego, funkcji...

Co ciekawe, kolejnym członkiem zarządu spółki jest generał Marian Janicki, były szef Biura Ochrony Rządu.
    http://www.fronda.pl/a/ks-sowa-w-rad...nej,34712.html

"Także, tego..."
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Foxxie to wszystko prawda. Ale ja nie o tym. Jak widać Premier Mateusz Morawiecki jest z tej samej gliny.

Legionista Awatar Foxx
    Foxxie to wszystko prawda. Ale ja nie o tym. Jak widać Premier Mateusz Morawiecki jest z tej samej gliny.
    Tak? A komu "pomógł" w ten sposób przeznaczając na ten cel choćby złotówkę z publicznej kasy? Sam napisałes, że powoli kończy się kadencja, więc miał trochę czasu. Jak coś znajdziesz, wrócimy do tematu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak
    Ciekawe rzeczy Foxx piszesz tylko pomijasz, że akurat w kwestii atomówki oraz energetyki PiS nie ma się czym chwalić. Spółki szorują po betonie, minister opowiada głupoty na konferencjach wahając kursem akcji, miejsce elektrowni nadal nieznane, cena nadal nieznana, kto ma to finansować nie wiadomo, pensja prezesa też jest nieznana. Sens inwestycji też dość wątły.

"Tajna pensja":
    W kontekście wypowiedzi Beaty Szydło i dotychczasowych postępów w planach budowy elektrowni, postanowiliśmy ustalić obecne wynagrodzenie prezesa spółki PGE EJ 1. W tym celu skierowaliśmy do trzech miejsc pytanie o pensję, jaką od połowy 2016 r. otrzymuje p.o. prezesa Krzysztof Sadłowski. Do momentu publikacji odpowiedziała jedynie PGE EJ 1, informując, że "wysokość zarobków stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa – dlatego nie może podać tych informacji".
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...ejawne/5wd8wkc

Legionista Awatar Foxx
    Dla kogo "pensja nieznana", dla tego "nieznana". Pytałem o postawę Morawieckiego, no więc...

Nawet 55 tysięcy złotych miesięcznie - tyle do połowy ubiegłego roku mógł zarabiać Krzysztof Sadłowski, który pełni obowiązki prezesa spółki PGE EJ1, zajmującej się budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Po zmianie przepisów jego maksymalne zarobki to niecałe 38 tysięcy złotych. (...)

Zmiana stawek

Z odpowiedzi na interpelację posłanki PO wynika, że od końca maja 2017 roku zasady wynagrodzeń uległy zmianie i, jak wyjaśnił Tadeusz Skobel, wynagrodzenie podstawowe członków zarządu wynosi nie więcej niż ośmiokrotność zapisanej w tzw. ustawie kominowej podstawy wymiaru. Obecnie daje to niecałe 38 tysięcy złotych.

Wiceminister Tadeusz Skobel podał również informację dotyczącą łącznych wynagrodzeń zarządu i rady nadzorczej w 2016 i 2017 roku. W tych latach wyniosły one odpowiednio 1,95 mln złotych oraz 1,77 mln złotych.

Poprzednik

O pensjach w spółce odpowiedzialnej za atomową inwestycję głośno zrobiło się w 2012 roku, gdy media zasugerowały, że Aleksander Grad mógł zarabiać w nieistniejącej obecnie PGE EJ SA oraz PGE EJ sp. z o.o. w sumie ponad 100 tys. złotych miesięcznie.

Zainteresowany wyjaśniał później w rozmowie z "Super Expressem", że jego faktyczne zarobki w obu spółkach wynosiły 55 tys. zł miesięcznie.
    https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-z...j1,844096.html

O samym projekcie się nie wypowiadam, chociaż entuzjastą nie jestem.

Tak? A komu "pomógł" w ten sposób przeznaczając na ten cel choćby złotówkę z publicznej kasy? Sam napisałes, że powoli kończy się kadencja, więc miał trochę czasu. Jak coś znajdziesz, wrócimy do tematu.
    NIe wiem komu dał, a komu nie i nie o to tu chodzi, ale wyraźnie słychać że to taki sam "koleś" jak reszta tej politycznej bandy. PiS na sztandarach niesie walkę z kolesiostwem, a na pierwszym planie ma gościa z takiej właśnie grupy.

Twoja postawa jest taka sama jak wczorajsza wypowiedź Wassermanowej w TVN24 spłycając maksymalnie taśmę: nie ważne co mówił PMM i co komu załatwiał, ważne że Grad żebrze o kasę

To mnie tylko przekonuje że dostajesz przekaz dnia
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 05-10-2018 o 17:10

Legionista Awatar Foxx
    NIe wiem komu dał, a komu nie
    I tyle na ten temat

Twoja postawa jest taka sama jak wczorajsza wypowiedź Wassermanowej w TVN24 spłycając maksymalnie taśmę: nie ważne co mówił PMM i co komu załatwiał, ważne że Grad żebrze o kasę

To mnie tylko przekonuje że dostajesz przekaz dnia
    W związku z faktem, że tylko jeden z nas dwóch ogląda TVN24, a inny potrafi zilustrować swoje stanowisko przykładami opartymi o źródła...

PS No i może przeczytaj jeszcze raz, bo chyba coś się przycięło ze zrozumieniem "mojej postawy". Ważne, kto pomógł Gradowi oraz brak info, by Morawiecki na podobnych zasadach z publicznych pieniędzy "pomógł" komukolwiek, a także co Morawiecki zrobił z wynagrodzeniami w tej konkretnej spółce - już dla "swoich". Jeżeli takie stanowisko rozumiesz jako odzwierciedlenie wypowiedzi p. Małgorzaty, na spokojnie przestudiuj własne przekazy dnia, bo wychodzisz jak Kidawa-Błońska w sprawie planowanej przez nich podwyżki wieku emerytalnego

... po ewentualnie wygranych przez PO wyborach samorządowych
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 05-10-2018 o 18:13

Legionista Awatar Jaco
    bo wychodzisz jak Kidawa-Błońska w sprawie planowanej przez nich podwyżki wieku emerytalnego

... po ewentualnie wygranych przez PO wyborach samorządowych
    Touche!
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

I tyle na ten temat

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Pan Roman Smogorzewski (prezydent Legionowa):
    https://twitter.com/Suwerenna1/statu...08550206984192
    Dlaczego wrzucam akurat to, wyjaśni się niebawem. Szablę wręcza niejaki Jan Grabiec (PO).
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 05-10-2018 o 23:25
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Dlatego napisałem, że koniec tematu Zarzucasz coś nie wnikając, czy miało miejsce, czy nie, po czym przypisujesz mi "postawę" taką, jak p. Małgorzaty, mimo oczywistych różnic oraz z mojej strony pogłębienia tematu i chęci dalszego pogłębiania, jeżeli byłyby podstawy. W odpowiedzi otrzymujemy klimat, jak z ministerstwa dezinformacji Gabinetu Cieni.

Trzeba przyznać, że doskonale podsumowałeś swoje podejście do tematu. No i wybrałeś poważnego polityka, by je multimedialnie zilustrować, najwyraźniej wstydząc się osobowości w rodzaju przytoczonej Kidawy-Błońskiej. Trudno się dziwić

Szydło:
    Mam nadzieję, że cała sytuacja z taśmami zostanie wyjaśniona. To jest bardzo niebezpieczne dla państwa, to uderzenie w szefa rządu, to jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce - uważa Beata Szydło.
    Hipokryzja level hard. Zapomniał wół jak cielęciem był.
    I Ty to Foxxie bronisz, a wystarczyłoby posypać głowę popiołem.

Legionista Awatar Foxx
    Szydło:

Hipokryzja level hard. Zapomniał wół jak cielęciem był.
    I Ty to Foxxie bronisz, a wystarczyłoby posypać głowę popiołem.
    Nie wiem, po co miałbym coś sypać. Z zasady nie sypię. Jeżeli jakieś działania PiS-u oceniam krytycznie, to po prostu to robię (skoro jesteśmy przy Szydło, tak było przy okazji nagród, które sobie i kolegom poprzyznawała). Akcja Onetu jest o tyle żenująca, że z trwającej trzy godziny i dwanaście sekund rozmowy, w której jeden z najbliższych współpracowników Tuska opowiada w jak dramatycznej sytuacji jest polskie państwo pod ich rządami do tego stopnia, że resort energetyki bez wiedzy premiera dokonuje różnych ustaleń z Rosją... robią wrzutkę z minutowego fragmentu opublikowanego w 2016, w którym połapany wtedy towarzysko z tymi ludźmi prywatny współwłaściciel banku dywaguje o pomocy dla Grada, nie podejmując później żadnych działań w tej sprawie.

Na dwa tygodnie przed wyborami odpalają takie coś jako "taśmy Morawieckiego", który jako polityk wielokrotnie pokazał, że trochę się różni od poprzedników w kwestii sypania publicznego grosza nie tylko swoim kolegom. Pomijam już "drugą taśmę", której Onet nie ma, ale o niej napisał po otrzymaniu akt sprawy podsłuchów w "Sowie & Friends" z... Sądu Najwyższego. Są tam dwa sprzeczne zeznania kelnerów dopytywanych, czy afera może dotyczyć kogoś z PiS (swoją drogą ciekawy sposób prowadzenia śledztwa). Jeden zeznał, że chyba było nagranie, gdy Morawiecki mówi o własnych zamiarach kupowania nieruchomości "na słupa", a drugi, że ówczesny prezes BGŻ (Morawiecki siedział w Banku Zachodnim) chciał "na słupa" handlować czymś innym.

Ale nagrania w dokumentach sprawy brak.

Całą tę sytuację Szydło oceniła tym razem trafnie, bo jest to robione na rympał.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    https://smoglab.pl/minister-energii-...ke-ze-smogiem/

Najwidoczniej w rządowych limuzynach nie śmierdzi
    Zacznijmy od tego, że prąd powinien kosztować dwa razy tyle, wtedy będzie można myśleć o jakichś standardach. Ministerstwo Energetyki jest w tym momencie najsłabszym ogniwem PiS. Rząd sztucznie blokuje wzrost cen dołując spółki (wymagając od nich również inwestycji i utrzymywania kopalń), bo wie, że przy wzroście cen cała ich polityka może (choć nie musi) się zawalić.
    Wzrost cen prądu -> wzrost cen produktów -> wyższa inflacja -> podwyżka stóp -> zatrzymanie konsumpcji -> koniec z "5% wzrost PKB".
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 09-10-2018 o 13:20

GieKaeSiak
    Oczywiście rządowi nie przeszkadza ocieplać ludziom domów za darmo. "Dzięki przyjętym dziś rozwiązaniom możliwe będzie sfinansowanie nawet 100% kosztów wymiany pieców i ocieplenia domów należących do najbardziej potrzebujących osób" Jadwiga Emilewicz. Koszt kolejnego programu "dajemy biednym coś za co reszta ma zapłacić" tylko 1,2 miliarda złotych. Jak kogoś nie stać ocieplić domu to niech się k..a do bloku przeprowadzi.

Legionista Awatar beka
    imo to nie jest takie zero-jedynkowe. Stare piece wypluwające z siebie syf (do czego zresztą w dużym stopniu przykłada się to czym się w nich pali) są problemem nie tylko dla ich użytkowników, ale również otoczenia.

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    imo to nie jest takie zero-jedynkowe. Stare piece wypluwające z siebie syf (do czego zresztą w dużym stopniu przykłada się to czym się w nich pali) są problemem nie tylko dla ich użytkowników, ale również otoczenia.
    Wiem, powinna być ustawa, która nakazuje używać tego i tego i niech ludzie wymieniają, a jak nie wymienią to kary.

Legionista Awatar Tadek
    Nie wiem, po co miałbym coś sypać. Z zasady nie sypię. Jeżeli jakieś działania PiS-u oceniam krytycznie, to po prostu to robię (skoro jesteśmy przy Szydło, tak było przy okazji nagród, które sobie i kolegom poprzyznawała)..
    Warto na to spojrzeć w kontekście spółek skarbu państwa gdzie przyznawane nagrody i odprawy są x razy większe, do tego stopnia że te 2 m zł to są śmieszne pieniądze.

Legionista Awatar Foxx
    Na takie przypadki patrzę indywidualnie. Szydło zastosowała "ryczałt" i później w tej sprawie zachowała się beznadziejnie.

Legionista Awatar Z.
    Czy ktoś jest w stanie racjonalnie wyjaśnić o co chodzi PiS ze Zdanowską?

(pytanie z haczykiem )
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar midzi
    Może chodzi o fakt, że zbierają srogie baty w Łodzi i wymyślili fortel, aby ich kandydat Buka, czy jak mu tam nie smucił się zbytnio i żył nadzieją, że jednak zasiądzie na żelaznym tronie

Standardowa retoryka wiecowa: PO to ku... i złodzieje

Tam gdzie nic nie możesz, wyślij Sasina. On już tyle nagadał, że jedno więcej mu nie zaszkodzi.

-------------

Ciekawe czy PMM obniży cenę wjazdu na Kasprowy. Ostatnio za rodzinę 2+2 zapłaciłem majątek. I stałem w kolejce!

-------------

Przemysław Staroń został uhonorowany nagrodą Nauczyciela Roku 2018. Po odebraniu statuetki powiedział, że był nominowany wcześniej, ale dopiero dziś "zdjął pelerynę niewidkę" i jest człowiekiem kompletnym i wiarygodnym. Po chwili zaprosił na scenę swojego partnera.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 10-10-2018 o 17:55

Standardowa retoryka wiecowa: PO to ku... i złodzieje

Tam gdzie nic nie możesz, wyślij Sasina. On już tyle nagadał, że jedno więcej mu nie zaszkodzi.

-------------

Ciekawe czy PMM obniży cenę wjazdu na Kasprowy. Ostatnio za rodzinę 2+2 zapłaciłem majątek. I stałem w kolejce!

-------------

jesteś bezczelny

Dzięki obecnej władzy jak mniemam jesteś szczęśliwym beneficjentem programu 500+, więc i tak relatywnie płacisz mniej niż w latach poprzednich nierządów

Daj palec, a weźmie całą rękę…
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

GieKaeSiak
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Może chodzi o fakt, że zbierają srogie baty w Łodzi i wymyślili fortel, aby ich kandydat Buka, czy jak mu tam nie smucił się zbytnio i żył nadzieją, że jednak zasiądzie na żelaznym tronie
    Ty się śmiejesz, ale ona poświadczyła nieprawdę i uzyskała przez to korzyść majątkową, została za to skazana prawomocnym wyrokiem (brak zawiasów jest dla mnie zdziwieniem) i nie powinna być już w życiu publicznym. Aktualne sondaże pokazują, że z praktycznie pewnego zwycięstwa w 1 turze ma teraz przewagę 40-32, w czerwonej Łodzi, w mieście gdzie w ciemnych chmurach ludzie widzą twarz Kropiwnickiego.

Gintleman Awatar księciuniu

Mogłeś wjechać na Gubałowkę - taniej

Przemysław Staroń został uhonorowany nagrodą Nauczyciela Roku 2018. Po odebraniu statuetki powiedział, że był nominowany wcześniej, ale dopiero dziś "zdjął pelerynę niewidkę" i jest człowiekiem kompletnym i wiarygodnym. Po chwili zaprosił na scenę swojego partnera.
    Tak sie zastanawiam: dlaczego nauczyciel, żeby uważać się za czlowieka kompletnego i wiarygodnego, musi publicznie ogłosić z kim się lubi bzykać.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Mogłeś wjechać na Gubałowkę - taniej

Byliście ostatnio na Gubałówce? Sprzedają na górze odkurzacze, a żeby zobaczyć kawałek gór to trzeba przejść prawie kilometr - tyle straganów.

Gintleman Awatar księciuniu
    Byłem miesiąc temu - zaraz po wyjściu z kolejki wystarczy obrócić się w prawo i masz piękny widok na panoramę Tatr, z Giewontem na czele (jeżeli nie przeszkadza Ci krzyż).

A poza tym nie mówiłeś, że chodzi Ci o widoki, tylko, żeby było taniej.
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Wole jednak być bliżej gór biz straganów.

Tymczasem... Falenta ma nowy wyrok: 6 msc w zawiasach. To chyba o takie patologie w sądownictwie PiSowi chodzi..

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez muppet_show Zobacz posta
    nów.

Tymczasem... Falenta ma nowy wyrok: 6 msc w zawiasach. To chyba o takie patologie w sądownictwie PiSowi chodzi..
    Przynajmniej w sprawie sądów byś zamknął ten swój kodziarski ryj, wiedząc chociażby o sprawie Maćka i wielu innych.

Do zaorania cała ta patologiczna kasta.

Idź pod SN i pal znicze, ale daj już sobie spokój z tym forum.

Uprawnienia umieszczania postów