Strona 1798 z 1798 PierwszyPierwszy ... 798129816981748178817941795179617971798
Pokaż wyniki od 53,911 do 53,934 z 53934

Wątek: Polityka

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Ja ze swojej strony polecam na giełdzie postawić na inne spółki.
    Merytorycznej riposty nie oczekiwałem, nie zawiodłem się
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Jaco
    Widocznie nie przeczytałeś między wierszami. Zawiodłeś mnie.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Przeczytałem. Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Przeczytałem. Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?
    Podasz przykład państwa, w którym wzrost PKB nie ma miejsca bez konsumpcji i inwestycji publicznych?
    I w bonusie: lepszy jest dla gospodarki wzrost PKB czy wręcz przeciwnie?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Powtórzę i podkreślę:
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Stać Cię na wytłumaczenie co jest takiego świetnego we wzroście PKB opartym na konsumpcji i inwestycjach publicznych?

Legionista Awatar Jaco
    Pomyliłem się. Następuje degrengolada polskiej gospodarki. Najpóźniej wiosną nastąpi klęska i masowy exodus do państw ościennych.
    Nie śpimy, czuwamy.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Pomyliłem się. Następuje degrengolada polskiej gospodarki. Najpóźniej wiosną nastąpi klęska i masowy exodus do państw ościennych.
    Nie śpimy, czuwamy.
    Sprawdzając te tezy na wiosnę pomylisz się po raz kolejny
    (Tak wiem, to był sarkazm z Twojej strony spowodowany brakiem odpowiedzi na proste pytanie).
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Każdy wzrost jest dobry, bez dwóch zdań. Wyjmijmy jednak 25 mld dotacji 500+ i nie wiele z tego wzrostu zostanie. Przypomnę:

17,8 proc. - tyle wyniosła stopa inwestycji, czyli relacja nakładów na środki trwałe do PKB, w Polsce na koniec II kw. tego roku. Najniższy wynik od 20 lat.

Legionista Awatar Z.
    No, jak "przecieki" Stankiewicza w sprawie porozumienia Morawiecki - Gersdorf się potwierdzą (swoją drogą interesujące jest ich źródło pochodzenia - bo to pewnie jest próba sabotażu ww. porozumienia) to już jestem ciekawy wygibasów, które będą się odbywały w tym temacie

"Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Ale co "ma się potwierdzić"? Morawiecki wyszedł z inicjatywą kompromisu i otrzymał oczekiwanie kapitulacji. Gersdorf sprzedała temat Onetowi, po czym zwołała konferencję prasową w sprawie... publikacji Stankiewicza, by ją pochwalić jako "wnikliwy opis jej spotkania z Morawieckim". W tej sprawie to nie w tym temacie się odbywają wygibasy.

Cóż niezawisła od "totalnych" nacisków po raz kolejny błysnęła intelektem.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.
    No, jak porozumienia nie będzie to wygibasów rzeczywiście też nie
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Sprawa była i jest oczywista. Złapać się na wizję "porozumienia" zaserwowaną przez Stankiewicza jako rzecz do wdrożenia mogli się tylko stali czytelnicy Onetu

Mateusz Morawiecki powiedział, że spotkanie z Małgorzatą Gersdorf było bardzo "sympatyczne".

"Jak się umawiam z kimś, że nie przekazuję informacji dalej, to dotrzymuję tego słowa" - dodał premier.

Morawiecki podkreślił, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest "niezwykle kluczowa" z punktu widzenia sprawności funkcjonowania państwa.

PAP
    Podobnie jak oczywiste są efekty wygibasów:

EDIT:

Andrzej Stankiewicz odniósł się też do wystąpienia Gersdorf już po publikacji Onetu. Prezes SN zaprezentowała tam bardzo twarde stanowisko. – Niewątpliwie Małgorzata Gersdorf znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, trochę między młotem a kowadłem. Z jednej strony chciałaby dogadać się z rządem.

Z drugiej – jest zakładnikiem takiego najbardziej twardogłowego skrzydła sędziów Sądu Najwyższego – mówi publicysta. Jak jednak zaznacza, wielu sędziów może pójść na kompromis proponowany przez rząd.

– Jest konkretny artykuł konstytucji mówiący o tym, że w razie reformy ustroju sądów sędziowie mogą zostać przeniesieni w stan spoczynku, ale pod warunkiem, że zachowają pełne uposażenie
    .

I teraz ludzie, którym i tak został rok, dwa, może trzy do emerytury staną przed dylematem – albo poczekać te dwa, trzy lata i później dostawać emeryturę w wysokości 75 proc. uposażenia, albo przejść w stan spoczynku teraz i dostawać pełne wynagrodzenie.

Nie ma chyba wątpliwości, jak większość tych ludzi się zachowa – mówi Andrzej Stankiewicz. Jak dodaje, propozycja premiera sprawiła, że Komisja Europejska dała Polsce ostatnią szansę na polubowne zażegnanie sporu.
    https://dorzeczy.pl/kraj/77796/Stank...-kowadlem.html
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 21-09-2018 o 13:15
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Sprawa była i jest oczywista
    Jakby taka była to nie byłoby żadnych "sympatycznych" spotkań, bo i po co.

Chyba, że mam to wiązać z "ostatnią szansą" od Brukseli, no ale w takim przypadku oczekiwałbym innego rodzaju "wstawania z kolan" niż spotykania się z bohaterką zaprezentowanych przez Ciebie "dowcipnych" memów

Złapać się na wizję "porozumienia" zaserwowaną przez Stankiewicza jako rzecz do wdrożenia mogli się tylko stali czytelnicy Onetu
    Być może - nie znam. Sam korzystałem z dorzeczy.pl.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Jakby taka była to nie byłoby żadnych "sympatycznych" spotkań, bo i po co.

Chyba, że mam to wiązać z "ostatnią szansą" od Brukseli, no ale w takim przypadku oczekiwałbym innego rodzaju "wstawania z kolan" niż spotykania się z bohaterką zaprezentowanych przez Ciebie "dowcipnych" memów
    Tak, zauważyłem już przy okazji dyskusji o nowelizacji ustawy o IPN Całe szczęście Morawiecki ma nieco inne podejście

Legionista Awatar Z.
    Zostawmy już te wygibasy na swoim miejscu

Legionista Awatar midzi
    Sprawa była i jest oczywista.
    Widzę, że humor dopisuje w piątek

Legionista Awatar Foxx
    A dlaczego ma nie dopisywać? Zwłaszcza, że Morawiecki wykorzystał okazję, by sami dziennikarzole przypomnieli, że zmiana wieku przejścia sędziów w stan spoczynku, jeżeli jest elementem zmiany ustroju sądów, jest wpisana w KON-STY-TU-CJĘ (odpowiednie jej zapisy regulujące tę sprawę cytowałem w tym temacie już dwukrotnie).

Ciekawe, że nie zauważyli, że rzekomy "kompromis" ze strony rządu był po prostu zapowiedzią realizacji tych zapisów, do której i tak byli zobligowani. Jest to jedna z rzeczy, która podoba mi się w akcjach Morawieckiego. A do tego piąteczek

Legionista Awatar midzi
    Podobnie jak wpisana w Konstytucję jest długość kadencji I Prezesa SN

Chyba, że ustawą można zmienić długość kadencji Prezydenta RP wysyłając go na emeryturę?
    A jeszcze się nie da

Legionista Awatar Foxx
    Tyle, że po wejściu w życie reformy ustroju SN prezydent nie powołał żadnego prezesa A Gersdorf w ramach swojego psychicznego slalomu nie skorzystała z procedury umożliwiającej sprawowanie stanowiska w dalszym ciągu. Z wyboru własnego (czy też może "totalnych" popychaczy) a nie "ustawy".

Oczywiście rozumiem "logikę", zgodnie z którą ktoś sprawuje stanowisko w jakiejś instytucji i po przejściu na emeryturę w wieku, który zgodnie z Konstytucją reguluje ustawa dalej "czuje się" "prezesem". Ale to raczej nie jest przypadek do rozpatrywania pod kątem prawnym

nie pisz gdy pijesz
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; Dzisiaj o 14:30

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Stojąca twardo na swym stanowisku przyjmuje na kawce gościa który chce coś przekombinował z nią pod stołem. Oczywistym jedt, ze chcą zachować twarz twardej, poleci z tym do mediów.
    Napisz jutro na trzeźwo o co ci chodzi

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Stojąca twardo na swym stanowisku przyjmuje na kawce gościa który chce coś przekombinował z nią pod stołem. Oczywistym jedt, ze chcą zachować twarz twardej, poleci z tym do mediów.
    Jakimś KODem piszesz?
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

GieKaeSiak Awatar Peace
    Sprawa była i jest oczywista.
    Tyle, że po wejściu w życie reformy ustroju SN prezydent nie powołał żadnego prezesa A Gersdorf w ramach swojego psychicznego slalomu nie skorzystała z procedury umożliwiającej sprawowanie stanowiska w dalszym ciągu. Z wyboru własnego (czy też może "totalnych" popychaczy) a nie "ustawy".

Oczywiście rozumiem "logikę", zgodnie z którą ktoś sprawuje stanowisko w jakiejś instytucji i po przejściu na emeryturę w wieku, który zgodnie z Konstytucją reguluje ustawa dalej "czuje się" "prezesem". Ale to raczej nie jest przypadek do rozpatrywania pod kątem prawnym
    Nie kumam, sprawa jest oczywista (tak piszesz), a Gersdorf już nie jest prezesem (tak piszesz), a pomimo tego PAD nie powołał nowego prezesa (też tak piszesz dodając ""). Czemu?

(Pytam, bo się nie znam, a logiki w tym nie widzę).

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Foxx
    Naprawdę mam tu już etatowo robić na zastępcę wujka Google'a? No więc dwie strony wcześniej masz obowiązujący stan prawny ze wszystkimi potrzebnymi linkami do całości źródeł:

http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1609931

Zacytowane tam paragrafy Ustawy o Sądzie Najwyższym dokładnie opisują stan dzisiejszy. Aktualnie trwa proces rekomendacji KRS dla Prezydenta dot. sędziów mających objąć wakaty. Pod odpowiednim linkiem z tamtego postu znajdziesz inny przepis wzpomnianej wyżej ustawy:

§ 5.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybiera i przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatów, o których mowa w art. 12 tryb powoływania Pierwszego Prezesa SN § 1, niezwłocznie po obsadzeniu 2/3 liczby stanowisk sędziów Sądu Najwyższego wskazanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 4 regulamin SN. Zgromadzenie sędziów izby Sądu Najwyższego wybiera i przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatów, o których mowa w art. 15 tryb powoływania i zadania Prezesa Sądu Najwyższego § 2, po powołaniu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
    Również się nie znam.

Uprawnienia umieszczania postów