Strona 1796 z 1798 PierwszyPierwszy ... 79612961696174617861792179317941795179617971798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 53,851 do 53,880 z 53918

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jaco
    Gratulacje dla tych, którzy wybrali europosłów z PO. O sprawie Węgier (art.7) to wiadmka, ale wrzucam nówkę z "niezależnej", bo na większości mainstreamowych portali na razie wieje ciszą a z gazietki nie będę wklejał. Wolne media! :
    http://niezalezna.pl/235770-zachowan...e-zakneblowali
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Oto lista hańby. Oni głosowali za wdrożeniem ACTA2:
    Buzek, Boni, Thun und Hohenstein, Hübner, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Szejnfeld, Wałęsa, Wenta, Zdrojewski, Zwiefka.

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    A Józef Światło? Też podjął działania przeciw komunie w czasie jej trwania.
    Naprawdę chcesz sprowadzać dyskusję do takich motywów? Dałem po jednym oczywistym przykładzie z dwóch zbiorów... Światło w czasie trwania komuny najpierw narobił skurw*syństw a później zdezerterował po zobaczeniu neonów witryn w Berlinie Zachodnim i został wykorzystany przez brytoli i jankesów.

Wystarczy jedna - z kontrargumentami, które wyjaśnia dlaczego odpowiedzialność zbiorowa byłaby uzasadniona. Jak dotąd takiej brak.
    Bo stoi w sprzeczności z doktryną, którą podzielasz a ja razem innymi antykomunistami odrzucam. Nieprzypadkowo się identyfikujemy z pojęciem stawiającym nas w opozycji do systemu komunistycznego i ludzi, którzy z własnej woli wybrali w nim kariery dobrze wiedząc, że innym Polakom w tym samym czasie wyrywane są paznokcie. Nieprzypadkowo hasło zbrojnego antykomunistycznego podziemia "Śmierć Wrogom Ojczyzny" w dużej mierze odnosiło się do polskojęzycznych sowietów. Jako całości.

Ale ja nie napisałem nigdzie, że to jest jakiś wyróżnik. Skoro tylko wyróżniki komuistów są karygodne to pytam co jest ich wyróżnikiem. A jeśli nie tylko, to dlaczego godzić się na odpowiedzialność zbiorową, skoro to cecha (przymiot, właściwość - nie wyróżnik) komunistów?
    A jakie to ma znaczenie? Jeżeli chodzą w butach, ktoś ma ganiać na bosaka, bo to jedna z właściwości komunistów? Kwestia stosowania odpowiedzialności zbiorowej jako jednej z cech komunistów niczego w tej wymianie zdań nie wnosi.

Właściwe pytanie brzmiałoby co mają wspólnego służba u zaborcy ze służbą u radzieckiego okupanta?
    W rozmaity sposób się różni, również zależnie od poszczególnych zaborców. Tyle, że jest to kolejny element sztucznie "dorzucony" do dyskusji o naturze antykomunizmu. Przedwojenni komuniści pracowali na rzecz sowieckiej Rosji a większość ich liderów była tam szkolona. I wszystko. "Precz z komuną".

I nie instruuj mnie proszę, jak powinno brzmieć pytanie "właściwe" - poradzę sobie

Nie zrozumiałeś.
    Przeciwnie, jest to podejście zgodne z jedną najpopularniejszych doktryn. Tyle, że charakterystycznej dla systemów prawnych państw stabilnych ustrojowo, które zwykle nie były jakoś dłużej okupowane. Ma to tyle sensu, co twierdzenie, że na przełomie '89/90 w polskiej gospodarce zapanował wolny rynek a polityce demokracja. Swoją drogą czy współczesne Niemcy powinny wypłacać bonusy funkcjonariuszom SA i SS?

Ustawa jasno precyzuje, o które instytucje chodzi oraz okres zatrudnienia w nich, którego dotyczy.

No chyba że instytucje III RP też są ekspozyturami sowieckimi.

Skąd wiadomo, że nie było możliwości negocjacji możliwości identyfikacji, ewidencji czy poziomu socjalu?
    Z praktyki w innych państwach południowej i zachodniej Europy (w tym tak zorganizowanych, jak Niemcy, Francja i UK).

Edit: Albo przynajmniej wyartykułowania: "Tak, weźmiemy - jeśli ... "
    To jest kwestia taktyki. Komentatorzy w rodzaju Ziemkiewicza uważają, że wzorem niektórych państw, które takie podejście zastosowały ale nie spełniły wymagań UE bez otwartego konfliktu z KE - Polska powinna tak zrobić.

Nie mam w tej sprawie jednoznacznego zdania, ale skłaniam się ku opinii, że brak stanowczego "NIE" niewiele by zmienił w kontekście ruchów Brukseli traktującej m.in. Polskę jak kolonię, więc pod wszelkimi możliwymi pretekstami zwalczałaby każdy tożsamościowy rząd. Tymczasem tuż przed runięciem największej nachodźczej fali wszyscy zainteresowani to "NIE" usłyszeli.
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 12-09-2018 o 16:38
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Może ktoś mi odpowiedzieć, czy będącemu w Polsce z rodziną Ukraińcowi, czy innemu delikwentowi z zezwoleniem na pobyt czasowy i posiadającemu pozwolenie na pracę, przysługuje 500+?
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Może ktoś mi odpowiedzieć, czy będącemu w Polsce z rodziną Ukraińcowi, czy innemu delikwentowi z zezwoleniem na pobyt czasowy i posiadającemu pozwolenie na pracę, przysługuje 500+?
    Z twittera wynika, że tekie dane posiadają koledzy z otoczenia Roberta Winnickiegio i Krzysztofa Bosaka. Nie mam jednak pojęcia, czy są wiarygodne.
    Ktoś coś?
    Też chętnie się dowiem.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Z twittera wynika, że tekie dane posiadają koledzy z otoczenia Roberta Winnickiegio i Krzysztofa Bosaka. Nie mam jednak pojęcia, czy są wiarygodne.
    Ktoś coś?
    Też chętnie się dowiem.
    Bajdurzenie Winnickiego, Bosaka i ich wyznawców mnie nie interesują. Ktoś może na forum dysponuje wiedzą na ten temat i chętnie się podzieli.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Ile dajesz, za zapytanie w Twoim imieniu wujka Google'a?

Jak wyjaśniło PAP biuro prasowe MRPiPS (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Foxx), zgodnie z prawem prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje cudzoziemcom posiadającym kartę pobytu z adnotacją "dostęp do rynku pracy", jeżeli mieszkają z członkami rodzin na terytorium Polski, z wyłączeniem obywateli państw trzecich, którzy uzyskali zezwolenie na pracę na terytorium państwa UE czasowo, do 6 miesięcy lub przybyli tu na studia albo mają prawo do wykonywania pracy na podstawie wizy.
    https://ksiegowosc.infor.pl/wiadomos...uchodzcow.html
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Bo stoi w sprzeczności z doktryną, którą podzielasz a ja razem innymi antykomunistami odrzucam. Nieprzypadkowo się identyfikujemy z pojęciem stawiającym nas w opozycji do systemu komunistycznego i ludzi, którzy z własnej woli wybrali w nim kariery dobrze wiedząc, że innym Polakom w tym samym czasie wyrywane są paznokcie. Nieprzypadkowo hasło zbrojnego antykomunistycznego podziemia "Śmierć Wrogom Ojczyzny" w dużej mierze odnosiło się do polskojęzycznych sowietów. Jako całości.
    Skoro wiesz co wiedział każdy wybierający karierę w służbach, to Twoje podejście jest jakoś zrozumiałe.

A jakie to ma znaczenie? Jeżeli chodzą w butach, ktoś ma ganiać na bosaka, bo to jedna z właściwości komunistów? Kwestia stosowania odpowiedzialności zbiorowej jako jednej z cech komunistów niczego w tej wymianie zdań nie wnosi.
    Z jakiegoś powodu założyłem, że prawemu człowiekowi, wywodzącemu się z cywilizacji łacińskiej, ogólnie jest obce poczucie przyzwolenia na odpowiedzialność zbiorową.

W rozmaity sposób się różni, również zależnie od poszczególnych zaborców. Tyle, że jest to kolejny element sztucznie "dorzucony" do dyskusji o naturze antykomunizmu. Przedwojenni komuniści pracowali na rzecz sowieckiej Rosji a większość ich liderów była tam szkolona. I wszystko. "Precz z komuną".

I nie instruuj mnie proszę, jak powinno brzmieć pytanie "właściwe" - poradzę sobie
    Ja Cię nie instruuję, tylko stwierdzam, że najwyraźniej nie zrozumiałeś analogii, którą się posługuję. Nie pisałem w ogóle o przedwojennych komunistach. Chyba jasne jest, że organizacje komunistyczne II RP nie miały nic wspólnego z zaborcami. II RP nie stygmatyzowała pracy dla zaborców - przeciwnie, przyjmowano do służby niższych rangą oficerów wywiadów zaborców (o obcinaniu im uposażeń z racji poprzednich pracodawców nic mi nie wiadomo). Czyli praca dla poprzedniego "okupanta" w II RP nie była zdradą stanu. Była nią praca de facto dla obcego wywiadu - organizacji komunistycznych. Po wojnie nie było naszego wywiadu. Jedynym wywiadem który technicznie zabezpieczał w jakikolwiek ułomny czy wręcz poboczny sposób ludność zamieszkującą na tym terenie był wywiad PRL. Napiszesz pewnie, że praca dla niego była pracą wprost na rzecz radzian. Dziś walczymy ramię w ramię z armią, która bez skrupułów planowała zrzucić na Polskę kilka atomówek, celem zatrzymania radzieckiego uderzenia. Nad tym wszyscy przechodzimy do normalności bo jakoś każdy rozumie, że taka jest prawdopodobnie nasza obecna racja stanu. "Współpracę" z radzianami stacjonującymi pancernymi dywizjami w całym naszym regionie traktuje się, jak jakiś świadomy wybór tej złej alternatywy.

Przeciwnie, jest to podejście zgodnie z jedną najpopularniejszych doktryn. Tyle, że charakterystyczną dla systemów prawnych państw, które nie były okupowane. Ma to tyle sensu, co twierdzenie, że na przełomie '89/90 w polskiej gospodarce zapanował wolny rynek a polityce demokracja.

Ustawa jasno precyzuje, o które instytucje chodzi oraz okres zatrudnienia w nich, którego dotyczy.
    Gdyby tę niekompletną ideę nazwać antypeerelizm, a nie antykomunizm, wszystko by się zgadzało.

Swoją drogą czy współczesne Niemcy powinny wypłacać bonusy funkcjonariuszom SA i SS?
    Gdyby to ode mnie zależało, to nie, pod warunkiem, że współczesne organizacje neonazistowskie lub np zrzeszające emerytów, są w stanie głośno protestować w tej sprawie, powodując jakąś zauważalną polaryzację społeczeństwa. W innym przypadku - nie ma znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 12-09-2018 o 17:54
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Foxx
    Skoro wiesz co wiedział każdy wybierający karierę w służbach, to Twoje podejście jest jakoś zrozumiałe.
    Nie wiem. Tak jak nie wiem, co myślał każdy podpisujący Volkslistę mieszkaniec Warszawy o etnicznym pochodzeniu polskim. Jak napisałeś na końcu - bez znaczenia. Cała dyskusja jest o odebraniu bonusów wynikających z pracy w instytucjach zbrodniczych, a nie np. kulce w łeb.

Z jakiegoś powodu założyłem, że prawemu człowiekowi, wywodzącemu się z cywilizacji łacińskiej, ogólnie jest obce poczucie przyzwolenia na odpowiedzialność zbiorową.
    Ogólnie jest obce, ale w każdej regule są wyjątki.

Ja Cię nie instruuję, tylko stwierdzam, że najwyraźniej nie zrozumiałeś analogii, którą się posługuję.
    Bo w tej sprawie nie zachodzi żadna analogia (status przedstawicieli prawdziwych polskich elit w organach władzy, armiach, samorządach - oczywiście w różnych okresach i zaborach w różnym stopniu).

Nie pisałem w ogóle o przedwojennych komunistach.
    No właśnie. W dyskusji o tym, co w II RP z automatu uznawano za zdradę stanu, proponując taką hipotetyczną analogię w wymianie zdań nt. natury... antykomunizmu jako postawy wobec zbiorowości... rekrutowanej przez Międzynarodówkę Komunistyczną.

Po wojnie nie było naszego wywiadu. Jedynym wywiadem który technicznie zabezpieczał w jakikolwiek ułomny czy wręcz poboczny sposób ludność zamieszkującą na tym terenie był wywiad PRL. Napiszesz pewnie, że praca dla niego była pracą wprost na rzecz radzian.
    Polecam "Długie ramię Moskwy" Cenckiewicza.

Dziś walczymy ramię w ramię z armią, która bez skrupułów planowała zrzucić na Polskę kilka atomówek, celem zatrzymania radzieckiego uderzenia. Nad tym wszyscy przechodzimy do normalności bo jakoś każdy rozumie, że taka jest prawdopodobnie nasza obecna racja stanu. "Współpracę" z radzianami stacjonującymi pancernymi dywizjami w całym naszym regionie traktuje się, jak jakiś świadomy wybór tej złej alternatywy.
    A kto konkretnie "traktuje się"? I jaki to ma związek z postawą antykomunistyczną w latach '30, '40, 50, '60, '70, '80 - do dzisiaj? No i kolejna "analogia"... Ile setek tysięcy Polaków wymordowali i wywieźli jankesi? Jaką doktrynę wschodni czerwoni bracia przewidzieli dla LWP w przypadku konfliktu z NATO? Co to w ogóle za porównania?

Swoją drogą ciekawy eufemizm "radziański". W ramach ciekawostki, część Ukraińców pozostająca pod wpływem rosyjskiego używa sformułowania "radianski". A to przeca stara bolszewia i sowiet

Gdyby tę niekompletną ideę nazwać antypeerelizm, a nie antykomunizm, wszystko by się zgadzało.
    Coraz więcej... dialektyki. Czego emanacją państwową i przez kogo ufundowaną był PRL?

Gdyby to ode mnie zależało, to nie, pod warunkiem, że współczesne organizacje neonazistowskie lub np zrzeszające emerytów, są w stanie głośno protestować w tej sprawie, powodując jakąś zauważalną polaryzację społeczeństwa. W innym przypadku - nie ma znaczenia.
    Czyli w takim rozumieniu zasad cywilizacji łacińskiej i prawości nie ma znaczenia, że pracowali dla zbrodniczych instytucji kiedyś, tylko ich potencjalne społeczne wpływy teraz... Hm... coś takiego akurat u wyspecjalizowanego poszukiwacza logicznych luk u innych dyskutantów w tym temacie

Niespodziewanka
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 12-09-2018 o 18:50

Legionista
    Ile dajesz, za zapytanie w Twoim imieniu wujka Google'a? [/url]

Czyli teoria, że przyjeżdżają i z automatu dostają po 500 na dziecko, można między bajki włożyć.
    Piotr Tymochowicz

Legionista Awatar bloniaq
    Nie wiem. Tak jak nie wiem, co myślał każdy podpisujący Volkslistę mieszkaniec Warszawy o etnicznym pochodzeniu polskim. Jak napisałeś na końcu - bez znaczenia. Cała dyskusja jest o odebraniu bonusów wynikających z pracy w instytucjach zbrodniczych, a nie np. kulce w łeb.
    Skoro to sformułowanie pojawiło się w Twoich uzasadnieniach to chyba jakieś znaczenie jednak ma.

Ogólnie jest obce, ale w każdej regule są wyjątki.
    Chyba nie w każdej. Jeśłi jednak są, to przyzwyczaiłem się, że są jakoś uzasadnione.

Bo w tej sprawie nie zachodzi żadna analogia (status przedstawicieli prawdziwych polskich elit w organach władzy, armiach, samorządach - oczywiście w różnych okresach i zaborach w różnym stopniu).
    No właśnie. W dyskusji o tym, co w II RP z automatu uznawano za zdradę stanu, proponując taką hipotetyczną analogię w wymianie zdań nt. natury... antykomunizmu jako postawy wobec zbiorowości... rekrutowanej przez Międzynarodówkę Komunistyczną.
    W takim razie tym bardziej nie ma analogii między komunistami sprzed wojny i po wojnie.

A kto konkretnie "traktuje się"?
    Takie odnoszę wrażenie choćby ze strony 100% działaczy itd.

I jaki to ma związek z postawą antykomunistyczną w latach '30, '40, 50, '60, '70, '80 - do dzisiaj?
    Każda sytuacja jest inna, jak niedawno przeczytałem

No i kolejna "analogia"... Ile setek tysięcy Polaków wymordowali i wywieźli jankesi? Jaką doktrynę wschodni czerwoni bracia przewidzieli dla LWP w przypadku konfliktu z NATO? Co to w ogóle za porównania?
    Porównania są, mam nadzieję, chłodne, oderwane od emocji w rodzaju antykomunizmu. Społeczności znajdujące się na celowniku armii jankeskiej są mordowane i wywożone. Jeśli uważasz, że potraktowaliby nas inaczej, jakoś łagodniej, w przypadku, gdybyśmy znaleźli się we wrogich obozach, to napisz dlaczego. Ja uważam, że nie drgęłaby tam nikomu powieka. I nie mam tego im za złe - life is brutal. Ale skoro tak, to od radzian różni ich tylko to, że nie mieli okazji. Skoro więc staram się patrzeć na to bez emocji - to dla mnie analogia zachodzi. Co realnie skutkuje tym, że nie widzę powodu, żeby współpracę z jankesami traktować jakoś bardziej pobłażliwie od współpracy z radzianami.

Swoją drogą ciekawy eufemizm "radziański". W ramach ciekawostki, część Ukraińców pozostająca pod wpływem rosyjskiego używa sformułowania "radianski". A to przeca stara bolszewia i sowiet
    Pół żartem, pół serio, usłyszałem, że lansowany po wojnie przymiotnik "radziecki" oprócz tego, że miał wyprzeć negatywnie nacechowany "sowiecki", to jednocześnie podkreślić internacjonalizm, jako, że nie było jak określić mieszkańców tego tworu (tak jak da się powiedzieć "sowieci"). Autor tej "anegdotki", jak rozumiem z przekory, zaproponował "radzianie" - i mi się spodobało, lecz bez więszkego przywiązania.

Coraz więcej... dialektyki. Czego emanacją państwową i przez kogo ufundowaną był PRL?
    Hmm, no nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz szczerze mówiąc. Po prostu uznaję, że wszystkie przymioty, jakie, jako antykomuniści, piętnujecie - są właściwe PRLowi, a komunizm jest jakoś niezależnie od tego. W związku z tym oczywistym dla mnie jest taka "dialektyka". Komunizm traktowany jest jako emanacja utopii, ale antyutopistami się nie nazywacie.

To "dialektyka" jest jakoś negatywnie nacechowana?

Czyli w takim rozumieniu zasad cywilizacji łacińskiej i prawości nie ma znaczenia, że pracowali dla zbrodniczych instytucji kiedyś, tylko ich potencjalne społeczne wpływy teraz... Hm... coś takiego akurat u wyspecjalizowanego poszukiwacza logicznych luk u innych dyskutantów w tym temacie

Niespodziewanka
    Państwo niemieckie jest przedstawicielem wrogiej cywilizacji bizantyńskiej, i osłabianie tej państwowości leży nawet nie tyle w naszym interesie, co, uważam, jest koniecznością.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak Awatar Peace
    "PB" podaje, że rząd chce wpakować 1,5 miliarda w polski futbol, aby podnieść go z dna. Podczas EURO 2012 wpakowano dużo więcej i nic to nie dało.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    "PB" podaje, że rząd chce wpakować 1,5 miliarda w polski futbol, aby podnieść go z dna. Podczas EURO 2012 wpakowano dużo więcej i nic to nie dało.
    Tylko przyklasnąć: https://www.pb.pl/miliardy-poplyna-d...j-pilki-939787

Leśne dziadki nic nie robią od lat, może biznes ruszy coś wreszcie.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq
    (...)
    Mam wrażenie, że dyskusja nieco się zapętliła. Z mojej strony więc tylko tytułem podsumowania dziedzictwo, które tych którzy je wybrali - zobowiązuje

Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
    byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
    byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
    była zbawieniem witanym z odrazą.

Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu
    zbydlęciałego pod twych rządów knutem
    czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem
    swego zalewu i haseł poszumu.

Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
    morderco krwawy tłumu naszych braci,
    czekamy ciebie, nie żeby zapłacić,
    lecz chlebem witać na rodzinnym progu.

Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco,
    jakiej ci śmierci życzymy w podzięce
    i jak bezsilnie zaciskamy ręce
    pomocy prosząc, podstępny oprawco.

Żebyś ty wiedział dziadów naszych kacie,
    sybirskich więzień ponura legendo,
    jak twoją dobroć wszyscy kląć tu będą,
    wszyscy Słowianie, wszyscy twoi bracia

Żebyś ty wiedział, jak to strasznie boli
    nas, dzieci Wielkiej, Niepodległej, Świętej
    skuwać w kajdany łaski twej przeklętej,
    cuchnącej jarzmem wiekowej niewoli.

Legła twa armia zwycięska, czerwona
    u stóp łun jasnych płonącej Warszawy
    i scierwią duszę syci bólem krwawym
    garstki szaleńców, co na gruzach kona
    .

Miesiąc już mija od Powstania chwili,
    łudzisz nas dział swoich łomotem,
    wiedząc, jak znowu będzie strasznie potem
    powiedzieć sobie, że z nas znów zakpili.

Czekamy ciebie, nie dla nas, żołnierzy,
    dla naszych rannych - mamy ich tysiące,
    i dzieci są tu i matki karmiące,
    i po piwnicach zaraza się szerzy.

Czekamy ciebie - ty zwlekasz i zwlekasz,
    ty się nas boisz, i my wiemy o tym.
    Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem,
    naszej zagłady pod Warszawą czekasz.

Nic nam nie robisz - masz prawo wybierać,
    możesz nam pomóc, możesz nas wybawić
    lub czekać dalej i śmierci zostawić...
    śmierć nie jest straszna, umiemy umierać.

Ale wiedz o tym, że z naszej mogiły
    Nowa się Polska - zwycięska narodzi.
    I po tej ziemi ty nie będziesz chodzić
    czerwony władco rozbestwionej siły
    .

Józef Szczepański "Czerwona zaraza", 29.08.1944
    Każdy zostanie przy swoim.

Legionista Awatar midzi
    Lepsze jest to, że Maliniak walnął babola przy wysłaniu 7 sędziów SN na emeryturę i może za to sam przejść na wcześniejszą emeryturę jak stanie przed Trybunałem Stanu.

Nic mnie tak nie będzie cieszyło jak jego skazanie. Marionetki o małym rozumku i bez instynktu samozachowawczego tak zwykle kończą

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Lepsze jest to, że Maliniak walnął babola przy wysłaniu 7 sędziów SN na emeryturę i może za to sam przejść na wcześniejszą emeryturę jak stanie przed Trybunałem Stanu.

Nic mnie tak nie będzie cieszyło jak jego skazanie. Marionetki o małym rozumku i bez instynktu samozachowawczego tak zwykle kończą
    Mówisz o Prezydencie Polski.
    Wybranym w wolnych, demokratycznych wyborach.
    Masz prawo go nie lubić, nie zgadzać się z nim.
    Ale szacunek się należy.
    Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

Legionista Awatar midzi
    Wpisywałeś może "Bolek", "Bul", czy "Kwachu" w wyszukiwarkę kiedyś?

Nie mam problemu, ani ze Słońcem Peru, ani z Maliniakiem.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Tylko przyklasnąć: https://www.pb.pl/miliardy-poplyna-d...j-pilki-939787

Leśne dziadki nic nie robią od lat, może biznes ruszy coś wreszcie.
    Kim są dla Ciebie leśne dziadki? Boniek, który trzęsie PZPNem? Animucki jako szef Ekstraklasy? Czy może były człowiek Kulczyka albo właściciel Amici?

I co rozumiesz przez "biznes ruszy coś wreszcie"?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista
    Wpisywałeś może "Bolek", "Bul", czy "Kwachu" w wyszukiwarkę kiedyś?

Nie mam problemu, ani ze Słońcem Peru, ani z Maliniakiem.
    Różnimy się więc zadecydowanie.
    Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez sab Zobacz posta
    Różnimy się więc zadecydowanie.
    W sensie, że nigdy nie nazywałeś Wałęsy - Bolkiem, Kwaśniewskiego - Kwachem, czy Komorowskiego - Bulem?

W takim razie jesteś wyjątkiem, gdyż ja słyszałem jeszcze gorsze etykietki i to od ludzi, którzy całkiem nieźle znają się w tym środowisku
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 13-09-2018 o 10:06

Legionista Awatar Foxx
    A możesz napisać, na czym ów "babol" miałby polegać?

Legionista Awatar midzi
    Na tym. Musicie już popytać prawników z Nowogrodzkiej

Legionista Awatar TNTP
    Póki co musi nam wystarczyć bełkot frustratów z forumki
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Nie znam prawników z Nowogrodzkiej. Napisz sam, skoro wyraziłeś taką opinię.

Legionista Awatar midzi
    Moim skromnym zdaniem Prezydent IV RP vel Maliniak nie zachował formy wymaganej ustawą przy tym "postanowieniu".

Legionista Awatar Foxx
    Pytam po raz kolejny - na czym konkretnie ma polegać "babol" (pomijając, że wrzuciłeś grafikę w wersji niemal miniaturowej i na swoim sprzęcie ledwo mogę ją rozczytać). Konkretnie, o co chodzi?

Legionista Awatar midzi
    Przecież pewnie babola doskonal znasz.

Tutaj chyba najsensowniej opisano co może czekać Dudusia za to, że pospieszył się przed wyrokiem TSUE.
    https://www.rpo.gov.pl/sites/default...downiczych.pdf

Legionista Awatar TNTP
    Pytam po raz kolejny - na czym konkretnie ma polegać "babol" (pomijając, że wrzuciłeś grafikę w wersji niemal miniaturowej i na swoim sprzęcie ledwo mogę ją rozczytać). Konkretnie, o co chodzi?
    Literka J w podpisie ręcznym przekreśla wydrukowane literki RZ (w słowie Andrzej), przez co dokument nie spełnia podstawowych norm dla tego typu pism. Jest to opinia profesora Kutasińskiego z SGKOD i ani chybi stanowi podstawę do pociągnięcia Prezydenta pod Trybunał Stanu i Nadzwyczajny Trybunał Najwyższy - sprawa ma sie zająć sama Dorota Zawadzka.

O widze ze Midzi wsparł to jeszcze innym niekwestionowanym ałtorytetem prawnym obok Zawadzkiej i Kutasinskiego, czyli Bodnarem. Od dziś to obowiązki SN, Prezdyenta, TSUE, TK, TS, Sejmu, KPRM i Senatu przejmuje w trybie nadzwyczajnym RPO.
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 13-09-2018 o 11:51
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    A, czyli jednak znasz prof. Kutasińskiego? Dobrze się znacie?

Legionista Awatar Foxx
    Przecież pewnie babola doskonal znasz.
    Nie znam.

Tutaj chyba najsensowniej opisano co może czekać Dudusia za to, że pospieszył się przed wyrokiem TSUE.
    https://www.rpo.gov.pl/sites/default...downiczych.pdf

W wyroku z dnia 11 maja 2005 r. Trybunał orzekł, że traktat akcesyjny jako całość oraz poszczególne zaskarżone postanowienia traktatowe nie naruszają wskazanych przez wnioskodawców przepisów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

W uzasadnieniu towarzyszącemu ustnemu ogłoszeniu wyroku wyjaśniono wiele istotnych kwestii dotyczących charakteru związania Rzeczypospolitej Polskiej prawem Unii Europejskiej oraz relacji między tym prawem a polską Konstytucją. (...)

W ramach art. 90 Konstytucji przedmiotem przekazania mogą być kompetencje należące do różnych segmentów władzy państwowej - ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. W żadnym z tych obszarów nie może jednak dojść do transferu kompetencji podważającego sens istnienia i funkcjonowania organów państwowych, tworzącego sytuację, w której suwerenem stawałaby się organizacja międzynarodowa. Przekazanie kompetencji w trybie art. 90 Konstytucji nie może pozbawiać państwa zdolności do suwerennego działania, oznaczałoby to bowiem naruszenie zasad wyrażonych w art. 4 ("Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej należy do Narodu") i art. 5 ("Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości"). Konstytucja uniemożliwia zatem przekazywanie kompetencji w zakresie powodującym utratę statusu państwa suwerennego przez Rzeczypospolitą.

Wspólnoty Europejskie i Unia Europejska funkcjonują, zgodnie z traktatami konstytuującymi te organizacje, na zasadzie kompetencji powierzonych im mocą swoich suwerennych decyzji przez państwa członkowskie. Oznacza to, że mogą one działać tylko w zakresie przewidzianym w unormowaniach traktatowych. Dotyczy to w szczególności stanowienia norm prawnych przez instytucje wspólnotowe. Rzeczpospolita Polska jest związana tymi normami w zakresie, w jakim suwerennie przekazała, poprzez ratyfikację umowy międzynarodowej, niektóre kompetencje prawodawcze instytucjom wspólnotowym.

Dynamiczny charakter integracji europejskiej nie oznacza rozszerzania zakresu prerogatyw organów Unii Europejskiej na obszary, które nie były objęte transferem kompetencji. Nie jest dopuszczalne, aby organizacja międzynarodowa sama ustalała swoje kompetencje, z pominięciem odpowiednich procedur przekazywania kompetencji przez państwa członkowskie na podstawie norm prawnych obowiązujących w tych państwach.
    http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komu...-europejskiej/

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - Rozdział VIII

SĄDY I TRYBUNAŁY

(...) Art. 180.

4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia
    .

Art. 183.

1. Sąd Najwyższy sprawuje nadzór nad działalnością sądów powszechnych i wojskowych w zakresie orzekania.

2. Sąd Najwyższy wykonuje także inne czynności określone w Konstytucji i ustawach.

3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.
    http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/8.htm

Ustawa o Sądzie Najwyższym
    Stan prawny aktualny na dzień: 13.09.2018

(...) Przepisy art. 37 przejście sędziego SN w stan spoczynku § 2–4 stosuje się odpowiednio.
    § 1a.

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończą 65. rok życia po upływie trzech miesięcy i przed upływem dwunastu miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy przechodzą w stan spoczynku z upływem dwunastu miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, chyba że w tym terminie złożą oświadczenie i zaświadczenie, o których mowa w art. 37 przejście sędziego SN w stan spoczynku § 1, a Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Przepisy art. 37 przejście sędziego SN w stan spoczynku § 1a–4 stosuje się odpowiednio.(...)

§ 4.

Jeżeli stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego lub Prezesa Sądu Najwyższego zostanie zwolnione po wejściu w życie niniejszej ustawy, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powierzy kierowanie Sądem Najwyższym lub izbą wskazanemu sędziemu Sądu Najwyższego do czasu powołania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego lub Prezesa Sądu Najwyższego spośród kandydatów wybranych w trybie § 5. (...)
    https://www.lexlege.pl/sad-najwyzszy/art-111/

Prezydent nie powołał żadnego prezesa SN po zmianie ustroju sądów. Obywatelka RP Gersdorf z wyboru nie poddała się ustawowej procedurze umożliwiającej dalsze orzekanie mimo osiągnięcia wieku przewidującego przejście w stan spoczynku.

Komisja jest zdania, że ustawa o Sądzie Najwyższym, która wchodzi w życie 3 lipca 2018, narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym zasadę nieusuwalności sędziów. Przez co Polska nie wypełnia swoich zobowiązań wynikających z art. 19 ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej i z art. 47 Karty Praw Podstawowych UE.
    https://oko.press/sad-najwyzszy-zagr...recedens-w-ue/

Tzw. "protokół brytyjski" do Traktatu Lizbońskiego (przyjęty przez Polskę, UK oraz wszystkie pozostałe państwa UE) gwarantuje nadrzędność polskich regulacji prawnych nad europejskimi o ile dana sfera nie jest objęta traktatami UE. A ta nie jest.

Artykuł 1

1. Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.

2. W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.

Artykuł 2

Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Protok...5%82_brytyjski
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 13-09-2018 o 12:42

Uprawnienia umieszczania postów