Strona 1794 z 1798 PierwszyPierwszy ... 7941294169417441784179017911792179317941795179617971798 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 53,791 do 53,820 z 53918

Wątek: Polityka

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    No może i mówimy tylko najwidoczniej niektórzy z nas nie sa w stanie zrozumieć tych danych.

W momencie wejścia 500+ bezrobocie wynosiło 9,4%, dziś jest to 5,9%
    Jeśliby Twoja teza była prawdziwa to po wprowadzeniu 500plus nastąpiłby wzrost bezrobocia - a widzimy cos zupełnie innego.
    Przy bezrobociu na poziomie 5% (realnie jest to jeszcze mniej) z naturalnych względów brakuje rak do pracy i to ze parenascie tysięcy osób postanowiło inwestować w rozwój rodziny, a nie we własna karierę nie ŻADNEGO wpływu na rynek pracy w Polsce.
    Ale jaka "moja teza", o czym Ty mówisz?
    Faktem jest, że wzrosła ilość miejsc w pracy w przemyśle - normalna rzecz, jeżeli się wrzuca na rynek 20 miliardów. Rośnie konsumpcja, jakoś trzeba te dobra konsumowane produkować.
    Jaka jest skala odejść z rynku pracy? No więcej niż kilkanaście tysięcy jak piszesz. Tymczasem liczba pracujących została na tym samym poziomie albo się wręcz zwiększyła? Owszem, to są właśnie imigranci.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Raportu sobie poszukaj.
    No właśnie poszukałem
    http://stat.gov.pl/download/gfx/port...i_ikw_2018.pdf
    Aktywność zawodowa kobiet jest na tym samym poziomie co 3 lata temu i 1% WIĘKSZA niż 8 lat temu.
    Tabela l

Jako ze jestem na telefonie to nie bardzo mam rozpisywać sie na temat dogłębnej analizy głównego analityka conkciarz.pl która wkleiłeś
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Ale jaka "moja teza", o czym Ty mówisz?
    Faktem jest, że wzrosła ilość miejsc w pracy w przemyśle - normalna rzecz, jeżeli się wrzuca na rynek 20 miliardów. Rośnie konsumpcja, jakoś trzeba te dobra konsumowane produkować.
    Jaka jest skala odejść z rynku pracy? No więcej niż kilkanaście tysięcy jak piszesz. Tymczasem liczba pracujących została na tym samym poziomie albo się wręcz zwiększyła? Owszem, to są właśnie imigranci.
    No właśnie jak wynika z tego raportu to nie sa żadni emigranci, ale rozumiem ze GUS to kaczofaszystkowska instytucja
    Jako ze jak juz pisałem jestem na telefonie nie chce mi sie szukać danych Eurostatu - bo rozumiem ze akurat im ufasz, ale tu Cię zmartwię bo sa takie same
    A teraz tak na logikę to wytłumacz mi w jaki sposób do danych o bezrobociu Polaków mogą byc wliczani emigranci ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Emigranci to pewnie w żaden, bo tu nie pracują.

Legionista Awatar TNTP
    Emigranci to pewnie w żaden, bo tu nie pracują.
    Którzy przyjeżdzają do Polski i pracują (No chyba ze robią to dla 500plus)
    A ta konsumpcja to dzięki czemu rośnie ?
    Lieber tot als rot!!

No właśnie poszukałem
    http://stat.gov.pl/download/gfx/port...i_ikw_2018.pdf
    Aktywność zawodowa kobiet jest na tym samym poziomie co 3 lata temu i 1% WIĘKSZA niż 8 lat temu.
    Tabela l

Jako ze jestem na telefonie to nie bardzo mam rozpisywać sie na temat dogłębnej analizy głównego analityka conkciarz.pl która wkleiłeś
    Popatrz sobie na tabelke numer 3 w podziale na wiek.

Legionista Awatar TNTP
    Popatrz sobie na tabelke numer 3 w podziale na wiek.
    Ta która obala te wasze teorie
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    Którzy przyjeżdzają do Polski i pracują (No chyba ze robią to dla 500plus)
    A ta konsumpcja to dzięki czemu rośnie ?
    Naucz się odróżniać emigrantów od imigrantów.
    Dane dotyczące tych drugich oczywiście że są wliczane do liczby osób zatrudnionych. Rozumiem że żadne pozwolenia, składki, zaliczki na podatek dochodowy nie dają podstaw żeby ich policzyć?
    I nie rozmawiamy tu o konsumpcji, tylko o rozwalonym przez socjal rynku pracy.

Legionista Awatar TNTP
    Naucz się odróżniać emigrantów od imigrantów.
    Dane dotyczące tych drugich oczywiście że są wliczane do liczby osób zatrudnionych. Rozumiem że żadne pozwolenia, składki, zaliczki na podatek dochodowy nie dają podstaw żeby ich policzyć?
    I nie rozmawiamy tu o konsumpcji, tylko o rozwalonym przez socjal rynku pracy.
    Ty mi nie mów co ja mam sie uczyć bo póki co to masz problem z analiza źródeł które świadczą zupełnie co innego niż to co głosisz.
    Dodatkowo niemasz pojęcia w jaki sposób liczy sie wskaźnik bezrobocia w Polsce.
    Tak dla Twojego infa to na 10000 osób zarejestrowanych w Polsce to kilkanaście to obcokrajowcy.
    Faktycznie robią różnice.
    A te teksty o rynku pracy rozjebanym przez socjala to po prostu brednie które niczym nie możesz poprzeć.
    Lieber tot als rot!!

Ta która obala te wasze teorie
    Tiaaaa... Nie od dziś wiemy że nie ważne dane tylko kto i jak je interpretuje.

Legionista Awatar TNTP
    Tiaaaa... Nie od dziś wiemy że nie ważne dane tylko kto i jak je interpretuje.
    Buajaja to wklejaj te dane o świadczące o znacznym spadku aktywności zawodowej kobiet...a ok teraz w danym przedziale, ja widziałem te dane wiec bez obaw czekam na ten strzał w stopę
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    TNTP:
    To że więcej razy powtórzysz że ktoś czegoś nie rozumie lub ma z czymś problem nie uczyni Cię poważniejszym.

Masz swoje "kilkanaście w 10000":

https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...rocze_2016.xls
    https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...lr.%202016.xls
    https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2017%20r..xlsx
    https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2018%20r..xlsx

Dodam, że to nie jest "liczba pracujących cudzoziemców", tylko ilość wydanych w danym okresie sprawozdawczym zezwoleń (ważne do 3 lat lub w niektórych sytuacjach do 5).

No i zwróć łaskawie uwagę na zwyżkę od drugiego półrocza 2016

Buajaja to wklejaj te dane o świadczące o znacznym spadku aktywności zawodowej kobiet...a ok teraz w danym przedziale, ja widziałem te dane wiec bez obaw czekam na ten strzał w stopę
    Ja pierdziu, daj popracować: https://prnt.sc/kqgz7j
    Tabela 3, kolumna 3
    4

Legionista Awatar TNTP
    TNTP:
    To że więcej razy powtórzysz że ktoś czegoś nie rozumie lub ma z czymś problem nie uczyni Cię poważniejszym.

Masz swoje "kilkanaście w 10000":

https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...rocze_2016.xls
    https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...lr.%202016.xls
    https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/u...2018%20r..xlsx

Dodam, że to nie jest "liczba pracujących cudzoziemców", tylko ilość wydanych w danym okresie sprawozdawczym zezwoleń (ważne do 3 lat lub w niektórych sytuacjach do 5).

No i zwróć łaskawie uwagę na zwyżkę od drugiego półrocza 2016

Ale ja sie pytam o statystyki dotyczące BEZROBOCIA wśród POLAKÓW, a nie liczby zatrudnionych obcokrajowcow - przecież sam pisałem ze ratują oni rynek pracy w Polsce.

Ty piszesz ze jest on zjebany przez socjal - CZYLI LICZBA BEZROBOMTYCH POLAKÓW POWONNA SIE ZWIĘKSZAĆ
    Ja uważam ze jest to efekt rozwoju polskiej gospodarki - czyli tego ze rocznie w sektorze prywatnym powstaje ponad 100.000 miejsce pracy = coraz mniejsze bezrobocie = coraz mniej chętnych pracowników
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Ja pierdziu, daj popracować: https://prnt.sc/kqgz7j
    Tabela 3, kolumna 3
    4
    To sobie zobacz tabele 4, to raz
    Dwa ten znaczny spadek to 2% : w tym najkorzystniejszym dla Ciebie wariancie-sposobie analizy
    To dwa
    Trzy to zmiany w strukturze wieku/aktywności zawodowej sa naturalne i nikt normalny nie napisze ze ileś tysięcy kobiet nie zwolniło sie z pracy za „1500” pln bo wybrało 500plus, ale z tych danych i nie tylko ich wynika ze ma to marginalny - w szerszym kontekście zerowy, wpływ na rynek pracy.

Gdyż te osoby które Odessy z roboty za 1500 sa najłatwiejsze do zastąpienia, problemem polskiego rynku pracy jest brak specjalistów, głównie w przemyśle i budowlance - tak jest tam kołem zamachowym od zawsze sa babeczki koło 30 (szczególnie w takich liberln państwie jak Korea Płn)
    Jest to spwodowane w kolejności
    1) emigracja
    2) zajebaniem szkolnictwa zawodowego
    3) krótkowzroczna polityka firm korzystających do niedawna z duzego bezrobocia-drenujacych rynek (ale to wątek znacznie bardziej skomplikowany i będący wypadkowa polityki państwa, czy tam jej braku)
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 04-09-2018 o 14:16
    Lieber tot als rot!!

Czy celem programu 500+ nie było właśnie choćby niewielkie zmniejszenie aktywności zawodowej kobiet w wieku "reprodukcyjnym" i przekierowanie ich aktywności na tężę reprodukcję? W wieku "poreprodukcynym" za to widzę znaczący wzrost aktywności, podobnie jak dla całego przekroju wiekowego.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Tauron z kolejnym rekordem na GPW, akcje już po złoty dziewięćdziesiąt, za Komorowskiego cztery pięćdziesiąt (spadek wattości spółki o 60%). No, ale tak to jest jak się robi socjalizm zamiast biznesu, zwłaszcza w tak newralgicznej gałęzi przemysłu jak energetyka (i przywiązane do szyi górnictwo).
    Wczoraj PGE i Tauron z kolejnymi "rekordami", spółki energetyczne w ostatnich 9 miesiącach straciły w kapitalizacji 13 miliardów złotych. Nie przeszkadza to budować bloku w Ostrołęce, który powinien po wybudowaniu i eksploatacji przynieść 3,2 miliarda złotych straty (pewnie będzie jeszcze gorzej). Co musi się stać, aby Tchórzewski poleciał?

Poza tym w tym tygodniu indeks PMI wskazał, że szczyt hossy w Polsce mamy za sobą, przyznaje to minister finansów. Z drugiej strony uspokaja, że pakiet socjalizm+ będzie kontynuowany, wszakże (o tym nie wspomniała) można pozostawić podatki na absurdalnych poziomach (albo je jeszcze podwyższyć), robić większe kontrole na terenie kraju, czy po prostu lecieć z publicznego worka.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Mimo wszystko, gdy w UE będzie jeszcze hulać to trochę opóźni to armagedon. Przykręcanie śruby zacznie się dopiero w momencie, gdy przychody budżetowe zaczną maleć, a ekstrasy typu dywidenda NBP, prawa LTE, czy wyciąganie kasy ze SSP powoli przestaną dopływać. Korytko wysycha, ale bardzo powoli.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Mimo wszystko, gdy w UE będzie jeszcze hulać to trochę opóźni to armagedon. Przykręcanie śruby zacznie się dopiero w momencie, gdy przychody budżetowe zaczną maleć, a ekstrasy typu dywidenda NBP, prawa LTE, czy wyciąganie kasy ze SSP powoli przestaną dopływać. Korytko wysycha, ale bardzo powoli.
    Tak tak wiemy wszyscy wszystko pierdolnie na wiosnę.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Jaco
    Temat, który moim zdaniem przykrywa wszystkie inne na przestrzeni lat. Oby mu tylko krzywda jakaś się nie stała:
    https://www.tysol.pl/a23485-Amerykanie-wydadza-mozg-afery-FOZZ-Dariusza-Przywieczerskiego

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    PiS pcha nas w państwo socjalistyczne gdzie nie opłaca się pracować, co na to opozycja? Proponuje również rozwiązania socjalistyczne. Można się zżymać na to co robi rząd i szczerze marzyć o kraju w którym uczciwy i ciężko pracujący obywatel jest nagradzany, a nie karany, ale chyba każdy wie, że wiarygodność w socjalizmie jest wyższa u PiSu niż KO, więc opozycja strzela sobie sama K.O.. Poza tym jeśli oprócz KO głosy będzie zbierać tylko SLD i PSL jako oddzielne byty to przy sejmikach gdzie PiS będzie 1, a Kukiz 3 to oni będą rządzić.

Legionista Awatar Jaco
    W nawiązaniu do mojego posta powyżej:
    https://twitter.com/DorotaKania2/sta...824167426?s=19
    Dla niezorientowanych w temacie oraz kilku idiotów z forum.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 08-09-2018 o 19:34

Wreszcie kroi się coś ciekawego:

https://www.facebook.com/wsensiepl/

Legionista Awatar Jaco
    Taka ciekawostka dla dociekliwych. TVN podawał jeszcze wczoraj rano informację, że ekstradycja została wstrzymana:
    http://www.tysol.pl/a23573-Zuzanna-F...wano-nieprawde
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar WhiteWarrior
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    PiS pcha nas w państwo socjalistyczne gdzie nie opłaca się pracować, co na to opozycja? Proponuje również rozwiązania socjalistyczne.
    Bo każdy kalkuluje jak wygrać wybory? Jak będzie trzeba dać nierobom i motłochowi to będą się licytować nie o 500+, a o 1000/2000+. Wszyscy - od pisiorów przez peło aż po kukizów. Jedynie u Korwina jest szansa na to, że człowiek, który ma chęci i ambicje będzie miał lepiej w życiu niż rynsztok żyjący z socjalu.

Legionista Awatar Foxx
    A jak ma chęci i ambicje, ale np. jest niepełnosprawny, albo ma ciężko chorą osobę w najbliższej rodzinie - niech zdychają w rynsztoku... Swoją drogą Korwin mógłby na początek (po ponad 60 latach w polityce) ogarnąć którąś z partii, którą sam zakłada, później niech się zajmuje chęciami i ambicjami innych. Wzorce jakieś ma, w końcu zaczynał w Związku Młodzieży Socjalistycznej, a w czasie Grudnia '70 i Czerwca '76 należał do satelickiego wobec PZPR Stronnictwa Demokratycznego. Taki "polityczny darwinizm w praktyce". "Chęci i ambicje" bez zmian.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar midzi
    Oj kilku ludzi z PiS-u ma jeszcze większe doświadczenie niż Korwin w krzewieniu PRL-owskiego socjalizmu

PS. Żeby nie było Korwina uważam obecnie za największego szkodnika dla polskiego liberalizmu. Właśnie przez takich ludzi mamy 500+ i inne socjalistyczne syfilisy serwowane przez obecnie rządzących.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Oj kilku ludzi z PiS-u ma jeszcze większe doświadczenie niż Korwin w krzewieniu PRL-owskiego socjalizmu
    Oczywiście, ale

1. Nikt nie udaje, że tak nie było

2. Sytuacja jest ciężko odbierana zarówno w dużej części działaczy, jak i chyba w 90% zainteresowanego polityką elektoratu, jednak nie odstręcza wielu antykomunistów od partii jako takiej, bo...

3. To punkt podstawowy. Kaczyński realizuje swój program w zakresie największym w polskiej polityce po 1989. Z wyjątkiem "kumpla z młodości" Jasińskiego, ludzie z PRL-owskiego aparatu najczęsciej byli/są używani jako narzędzia w co trudniejszych kwestiach (Kryże, Piotrowicz).

Jeżeli chodzi o porównanie pozycji Korwina i PiS w sferze antykomunizmu, możemy zestawić pochwały Jaruzela w wykonaniu JKM z niedawnym otwartym listem byłych działaczy Solidarności Walczącej popierającym działania młodego Morawieckiego i jego rządu.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar bloniaq
    W kwestii antykomunizmu to ja bym akurat zestawił korwinowe pochwały Jaruzela z prezesowskimi pochwałami Gierka tudzież antykomunizmem realnym jak np program Mieszkanie+. A na marginesie jeszcze:
    https://klubjagiellonski.pl/2018/08/...styczna-video/
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów