Strona 1778 z 1778 PierwszyPierwszy ... 778127816781728176817741775177617771778
Pokaż wyniki od 53,311 do 53,312 z 53312

Wątek: Polityka

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    "Widzialność" opinii ludzi nie jest wystarczającym kryterium, gdyż np. wzajemne pozdrowienia "ty ch..." także wyrażają opinie X, Y i Z, a debatą nie są.
    A co to ma so tematu, jeśli w tym kontekście chodziło mi o głos w debacie wykonany przez obywateli podczas głosowania nad ewentualnymi pytaniami PADa?

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Aby debatować, trzeba mieć nad czym. Stąd musi powstać jakiś projekt - jego forma jest tu kwestią drugorzędną. Jeśli takiego projektu wyjściowego nie będzie, debata zamieni się w "debatę", czyli ogólnopolski koncert życzeń i podwieczorek przy mikrofonie ("a ja bym chciała konstytucyjnie zagwarantowanego prawa do darmowych tipsów"), szybko zgrillowany przez media i instagramowo myślącą ludożerkę
    Nad nową konstytucją i tym co ma się w niej znaleźć, do tego nie potrzeba żadnego projektu. Projekt spowoduje polaryzację na za i przeciw, a w rzeczywistości w części będzie fatalny, w części średni, a w części ok. Dzięki temu przepadnie szybciej niż się pojawi.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar bloniaq
    Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem o czym Koledzy rozmawiacie używając słowa "debata". W słowniku nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że debata miałaby rację bytu, w sytuacji, w której istnieje realna szansa na korektę stanowisk uczestników, a tego ja sobie osobiście nie wyobrażam, patrząc na długoletnią już wojnę pozycyjną. Po prostu albo PiS zdobędzie za 1,5 roku 2/3 i zabetonuje sobie co tam będzie chciał (oby Prezes był w dobrej formie do tego czasu) i prawdopodobnie da jakieś przyczynki do budowania elektoratu "odbetonowującego", albo nie zdobędzie i będziemy trwali przy tym co jest. Co jest gorsze - nie wiem.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Uprawnienia umieszczania postów