Strona 1775 z 1778 PierwszyPierwszy ... 775127516751725176517711772177317741775177617771778 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 53,221 do 53,250 z 53314

Wątek: Polityka

Legionista
    jest już na YT więc dodam

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ale ja o czym innym. Forumowi wyznawcy antypisa głosili, że PiS to janusze gospodarki i to wszystko szybko (min. przez 500+) pierdolnie. Jak widać jest dokładnie odwrotnie
    Bo są januszami gospodarki, z tym że jak to bywa w socjaliźmie, czasem do pewnych spraw musi "dojrzeć" żeby lud zaczął odczuwać brak kasy w portfelu, np. Grecja. Kolejna sprawa to koniunktura światowa. W dobie obecnej finansjery wszelkie banki/państwa usilnie starają się dodrukowywać/pompować grube miliardy w tego trupa zwanego obecnym porządkiem powojennym, za Chiny nie pozwalając mu upaść, bo wiedzą że ten system pociągnął by ich na dno, a poza tym mielibyśmy kolejną wojnę światową. Na tym m.in. korzystają rządy PiSu. Oczywiście kryzysy ekonomiczne bez reguły zdarzają się zarówno w ustrojach socjalistycznych jak kapitalistycznych, bo wszystko jest węzłem naczyń powiązanych, z tym że w ustroju kapitalistycznym dotyka to pojedynczych fabryk, konkretnych gałęzi gospodarki oraz ichnich pracowników, a na tym miejscu powstają nowe, natomiast w socjaliźmie gdzie gospodarka jest scentralizowana, pociąga na dno całe społeczeństwa, narody, państwa i wkońcu to wszystko będzie musiało pierdolnąć, jak nie tu bezpośrednio w kraju to na świecie. Natomiast jeżeli już naszło cię na porównania, to różnica pomiędzy Po a PiS jest taka że ci pierwsi mają pojęcie o ekonomii, w związku z tym wykorzystują tą wiedzę aby się po cichaczu różnymi kruczkami księgowymi jak najwięcej nakraść, natomiast ci drudzy robią to głośno, na granicy legalności, dzieląc się kasą z grupami społecznymi poprzez przenajróżniejsze programamy socjalne, bo uważają że skoro dali to w tej sytuacji mają moralne prawo by móc wziąć.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 08-06-2018 o 15:50

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Leszcze zainteresuj się to zrozumiesz.
    No właśnie się interesuje koderska ruro ale twoich wpisów nie sposób zrozumieć i jak widzę każdemu zarzucasz ze czegoś nie rozumie ale z drugiej strony jak zrozumieć popisy kogoś kto popiera i sławi tych co walą go w zad. Ale to chyba twoja środowiskowa przypadłość lamusie.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Cytat Zamieszczone przez Mieczysław
    ...
    Popsuć, bo Cię ciśnie. Poczytaj o interpunkcji.

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Na szczęście na Białołęce niemalże tylko Ukraińcy np. truskawki sprzedają, więc jeszcze trochę to pociągną .

Aczkolwiek przypominam, że w założeniu rządu 500+ miało m. in. doprowadzić do podniesienia pensji, co oczywiście zakończyło się fiaskiem - pracodawcy sięgnęli na wschód bliższy i dalszy.
    Na bazarku na Tarchominie nie tylko co nie zmienia faktu, ze za rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć

Legionista Awatar TNTP
    trzeba było dziś po agitować na pedalskim spędzie to może byś kompanów do wieszania znalazł, a tak to pozostaje ci sie żalić na necie...ot uroki patolki
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar jkp
    Nie agituje za pedalstwem, nie mierz ludzi swoją miarą. Za utratę szansy na reformę finansową powinni wisieć. A Tobie polecam zdjęcie różowych okularów z oczu. Wygodniej w nich patrzeć, ale kłamią.

Legionista Awatar TNTP
    to jak powinni wisieć to dawaj ich wieszać, ale w sumie jako ekspert od reformy finansowej to chyba nie narzekasz na brak $ więc tym bardziej smuci twoje złe serce dla rodaków :/
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    to jak powinni wisieć to dawaj ich wieszać, ale w sumie jako ekspert od reformy finansowej to chyba nie narzekasz na brak $ więc tym bardziej smuci twoje złe serce dla rodaków :/
    No proszę ... Możemy porozmawiać, albo jechać w stylu: "to dawaj...". Ani ja nie powieszę nikogo, ani Ty (jeżeli się mylę - sprostuj mnie). Co więcej, mój post (być może niepotrzebnie), ze słowem wisieć, był metaforą.
    A co do meritum - nie jestem ekspertem od reformy finansowej (czytaj Balcerowiczem). Nie jestem nawet skromnym Ryśkiem, co za nim teczkę nosił Jestem natomiast trzydziestokilkuletnim facetem, który od 10 lat prowadzi swoją firmę. I śmieszy mnie, jak poważny facet (za takiego Cię mam, czytam to forum od lat, choć się nie udzielam) wierzy, że jedna ze stron tego "sporu" ma 100% rację, a druga się myli. I że PIS jest wzorem profesjonalizmu i rozsądnie prowadzonej polityki finansowej.
    Ja sam głosuję i najmniej nielubię Kukiza, więc przypisywanie mi łatki PO (której nienawidzę za te 8 lat jak rzadko kogo) mnie bawi. Ale ok, jedziesz ze mną, jaki to ja kodziarz, paź mioducha i HGW kto jeszcze nie jestem, bo nie klaszczę za PISem jak foka na Helu...

PS: wyjaśnię też kontekst "patolki". Znam ludzi, którzy robią kolejne, 7 czy 8 dziecko, bo niedługo się skończy 500 zł na któreś kończące 18 lat. Te dzieci nie czują "dobrej zmiany", uwierz mi. Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują.
    Ostatnio edytowane przez jkp ; 09-06-2018 o 23:34
    audaces fortuna iuvat timidosque repellit

Legionista Awatar TNTP
    Jak na 30kilku letniego gościa metafora w stylu "powinni wisieć" jest z lekka
    a)infantylna
    b)prymitywna

zaś co do meritum to rozumiem, że według Ciebie imć Kukiz jest "wzorem profesjonalizmu i rozsądnie prowadzonej polityki finansowej. " ?

Określając beneficjentów 500+ mianem "patolki" dajesz ni mniej ni więcej ale upust swojej frustracji, ale ok temu że nie jesteś drugim gejtsem, czy tam kulczykiem to ani chybi wina pińcet plus i tego wstrętnego PiS.

Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują. :lol

Zaczynając od tego że 500+ NIE JEST PROGRAMEM SOCJALNYM, pomijając miałkość tekstu (porównywalnego z "ludzie uczciwi powinni być wspierani przez państwo, a Ci źli powinni być karani" itp. itd.) to te teksty o patologach którzy napierdalają 7..czy 8 dziecko po to, żeby mieć 500pln więcej - w sytuacji że przy lekkiej kombinatoryce mogli mieć na te swoje dzieci 10000pln przed wprowadzeniem 500+, są po prostu śmieszne.
    Dodatkowo masz jakieś niebywałe szczęście znać te 10 osobowe rodziny, w których rodzice żyją w mieście stołecznym Warszawa i są w wieku prokreacyjnym
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 09-06-2018 o 23:49
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar BlackAdder
    Cytat Zamieszczone przez jkp Zobacz posta
    Na bazarku na Tarchominie nie tylko co nie zmienia faktu, ze za rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć

Próbuj, będzie ubaw
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Foxx
    PS: wyjaśnię też kontekst "patolki". Znam ludzi, którzy robią kolejne, 7 czy 8 dziecko, bo niedługo się skończy 500 zł na któreś kończące 18 lat. Te dzieci nie czują "dobrej zmiany", uwierz mi. Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują.
    Matki muszą jechać na dopalonym GMO, skoro tyle naprodukowały w trakcie trwania programu pincet plus...
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar b.
    rozdawanie moich podatków całej tej 500+patolce Pisiury powinny wisieć
    "Moich" - patrzenie tylko przez pryzmat siebie, ciekawe czy jakbyś miał dzieci i brał 500+, to zdanie o programie byłoby takie same? Sądząc po "moich" zapewne nie

Nazywanie pobierających 500+ patolką... Ciekawe czy forumowych beneficjentów tego programu też uważasz za "patolkę"?

Kolejna sprawa - zna ktoś poza użytkownikiem "jkp" ludzi, którzy robią sobie 8 dziecko dla 500+? Czy to taka historyjka rodem z "listów zatroskanych czytelników do GóWna"?

Rozumiem jak ktoś krytykuje 500+ ze względu na mocno liberalne poglądy, 0 socjalu - ok. Ale pierdololo o 8 dzieciach, wieszaniu pisiurów i patolce... Mam radę - piłeś, nie pisz.
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

ta i usuń herb Radomia pajacu bo wstyd tylko robisz

GieKaeSiak Awatar Peace
    Kolejna sprawa - zna ktoś poza użytkownikiem "jkp" ludzi, którzy robią sobie 8 dziecko dla 500+? Czy to taka historyjka rodem z "listów zatroskanych czytelników do GóWna"?
    Nie wiem jak z 8, ale już mieliśmy medialne poruszenie rodziny z 15 dzieci chwalącej sobie 500+, która później sprezentowała sobie dziecko numer 16. Przyjechali z gratulacjami prezydent, premier i arcybiskup.

Dobrze byłoby mieć dane jak 500+ wpływa na dzietność w poszczególnych rodzinach, czy dzietność rośnie w rodzinie z jednym, dwojgiem, czy kilkorgiem dzieci. Dużo by nam to powiedziało o całym programie i jego efektywności.

Od siebie również dodam, że dla mnie największym minusem jest to, że nie ma limitu na dzieci, bo tak jak się zgadzam, że nie powinno być 500+ dla rodziny z jednym dzieckiem, tak nie powinno być dopłat dla rodzin powiedzmy z więcej niż 4 dzieci (w sensie pieniądze na 2, 3 i 4), wtedy nie byłoby ryzyka ewentualnego płodzenia za 500 zł (które w jakiejś skali, na pewno występuje).
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 10-06-2018 o 10:13
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Nie wiem jak z 8, ale już mieliśmy medialne poruszenie rodziny z 15 dzieci chwalącej sobie 500+, która później sprezentowała sobie dziecko numer 16. Przyjechali z gratulacjami prezydent, premier i arcybiskup.
    Użytkownik "jkp" wyraźnie napisał, że zna ludzi którzy robią sobie 8 dziecko, żeby dostać 500+. Rodzina, o której piszesz już przed wejściem w życie programu "Rodzina 500+" miała 15 dzieci, więc nie widzę związku

GieKaeSiak Awatar Peace
    Użytkownik "jkp" wyraźnie napisał, że zna ludzi którzy robią sobie 8 dziecko, żeby dostać 500+. Rodzina, o której piszesz już przed wejściem w życie programu "Rodzina 500+" miała 15 dzieci, więc nie widzę związku
    A co to za różnica czy mówimy o dziecku numer 8, czy numer 16?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar jkp
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jak na 30kilku letniego gościa metafora w stylu "powinni wisieć" jest z lekka
    a)infantylna
    b)prymitywna

zaś co do meritum to rozumiem, że według Ciebie imć Kukiz jest "wzorem profesjonalizmu i rozsądnie prowadzonej polityki finansowej. " ?

Określając beneficjentów 500+ mianem "patolki" dajesz ni mniej ni więcej ale upust swojej frustracji, ale ok temu że nie jesteś drugim gejtsem, czy tam kulczykiem to ani chybi wina pińcet plus i tego wstrętnego PiS.

Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują. :lol

Zaczynając od tego że 500+ NIE JEST PROGRAMEM SOCJALNYM, pomijając miałkość tekstu (porównywalnego z "ludzie uczciwi powinni być wspierani przez państwo, a Ci źli powinni być karani" itp. itd.) to te teksty o patologach którzy napierdalają 7..czy 8 dziecko po to, żeby mieć 500pln więcej - w sytuacji że przy lekkiej kombinatoryce mogli mieć na te swoje dzieci 10000pln przed wprowadzeniem 500+, są po prostu śmieszne.
    Dodatkowo masz jakieś niebywałe szczęście znać te 10 osobowe rodziny, w których rodzice żyją w mieście stołecznym Warszawa i są w wieku prokreacyjnym
    Dla mnie ani a) ani b) tylko c) - prawdziwa, co więcej utrzymana w konwencji odpowiadającej jednemu z historycznych transparentów. W mojej opinii obecny rząd po pierwsze, nie skorzystał z gigantycznej szansy na jakąkolwiek reformę finansów (polegającej chociażby na częściowej spłacie długów, inwestycjach w technologię, rozbrojenie bomby którą jest ZUS) tylko pompuje kasę w polityczną korupcję obywateli (czyli dali mi 500+, 300+ i inne - przecież nie zagłosuje na kogoś innego). Po drugie, jak skończy się koniunktura (a w końcu skończy, tylko całkowity ignorant ekonomiczny tego nie wie), to Polska nie będzie miała nie tylko na 500+, ale i na bieżące wydatki na emerytury, czy dla budżetówki.

Pomimo naprawdę dobrej sytuacji gospodarczej w kraju, ja podatki płacę coraz większe. Nie jestem Gatesem, ale doszedłem do czegoś własną pracą i wkurwia mnie, że za swoją ciężką pracę utrzymuje ludzi, którzy na to nie zasługują (patolka) albo którzy tego nie potrzebują (bogaci ludzie dostający 500+).

Imć Kukiz jest najmniejszym złem, pisałem wyraźnie wcześniej.

Co do moich tekstów o patolce. Tak, za patologię uznaję to, że 500+ dostaje się niezależnie od dochodów. A za rażącą patologię uważam to, że tą kasę dostają rodziny które 90% tej kwoty wydają na wino i wódkę. I takie rodziny określam "patolką", co tłumaczyłem już wcześniej. Nie obrażam nikogo normalnego, nawet jeżeli ma inne poglądy niż ja.

Bo każdy socjal rozdawany w ciemno i byle komu jest złem. W przeciwieństwie do pomocy ludziom, którzy tego potrzebują. Możesz doklejać to tego ile chcesz emotek, ja zdania nie zmienię.

500+ jest korupcją polityczną, czy nazwiesz to "programem socjalnym", czy nie, nie ma większego znaczenia. W założeniu ma promować rodziny z kilkorgiem dzieci i zapobiegać zmniejszaniu się liczby Polaków. Założenie słuszne, natomiast można to było zrobić za połowę kasy, bez rozbudowywania administracji, w sposób dużo skuteczniejszy. Do tego nie promując postaw patologicznych, jak rodzina o której pisałem (tak, znam ją osobiście, moi sąsiedzi z miasta rodzinnego).

Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Matki muszą jechać na dopalonym GMO, skoro tyle naprodukowały w trakcie trwania programu pincet plus...
    A napisałem że te 8 dzieci w te 2 lata? Nie, to rodzina patologiczna, w której dzieci się "po prostu robi". 500 plus zmieniło podejście, każde dziecko jest traktowane na zasadzie inwestycji w wódkę. O to chodzi w tym programie?

"Moich" - patrzenie tylko przez pryzmat siebie, ciekawe czy jakbyś miał dzieci i brał 500+, to zdanie o programie byłoby takie same? Sądząc po "moich" zapewne nie

Nazywanie pobierających 500+ patolką... Ciekawe czy forumowych beneficjentów tego programu też uważasz za "patolkę"?

Rozumiem jak ktoś krytykuje 500+ ze względu na mocno liberalne poglądy, 0 socjalu - ok. Ale pierdololo o 8 dzieciach, wieszaniu pisiurów i patolce... Mam radę - piłeś, nie pisz.
    Patrzę przez pryzmat siebie, masz rację, ale każdy tak robi. Nie biorę 500+, ale jestem na tyle świadomym człowiekiem, że uważam, że działania sprzyjające zwiększeniu dzietności są dobre i pożądane, dla mnie, ale też dla mojej rodziny. Ale nie na zasadzie, że państwo zabiera mi połowę zarobków i rozdaje je na prawo i lewo (w tym promując zachowania patologiczne) byleby kupić sobie kolejne 4 lata przy żłobie. Jeżeli to kogoś obraża, to trudno.

Cytat Zamieszczone przez Rakieta11 Zobacz posta
    ta i usuń herb Radomia pajacu bo wstyd tylko robisz
    "Do Radomia to masz podjazd do rogatek"

Życzę wszystkim miłego dnia bez niepotrzebnych nerwów
    audaces fortuna iuvat timidosque repellit

Legionista Awatar TNTP
    a znasz takie słowo jak kazuistyka ?

Natomiast tekst "A co to za różnica czy mówimy o dziecku numer 8, czy numer 16?" najlepiej świadczy o Twoim oderwaniu od rzeczywistości
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar b.
    A co to za różnica czy mówimy o dziecku numer 8, czy numer 16?
    Taka różnica, że jeśli mieli 15 dzieci już wcześniej, to chyba mało prawdopodobne, że te 16 jest efektem 500+. Gdyby nie było programu 500+, to zapewne te 16 dziecko też przyszłoby na świat.

Użytkownik "jkp" twierdzi, że zna rodziny, które płodzą 8 dziecko, po to żeby dostać hajs. Nie widzisz różnicy?

Ja takich rodzin nie znam. Znam za to wielu beneficjentów tego programu, którzy są całkowicie normalnymi rodzinami i nie są żadną patolą.

A w ogóle generalizowanie i pisanie o "patoli 500+" na podstawie jednego (pewnie wyimaginowanego) przypadku świadczy tylko o piszącym. Zresztą pisanie że wszyscy patrzą tylko na siebie też świadczy o piszącym. Z mojej strony koniec tematu.

Zatem ojcem tej rodziny musi być jakiś Jeremiasz, Izajasz albo inny prorok.
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Ja takich rodzin nie znam. Znam za to wielu beneficjentów tego programu, którzy są całkowicie normalnymi rodzinami i nie są żadną patolą.
    +1
    Mimo, że mam tylko jedno dziecko, bardzo mi się ten program podoba. Nawet jeżeli na 10 rodzin beneficjentów 500+,7 to "patola", a tylko 3 sensownie spożytkują te pieniądze, to i tak było warto! W przyszłości jestem gotowy płacić wyższe składki i większy dochodowy żeby ten program, i jemu podobne istniały.
    https://www.youtube.com/watch?v=gU8wwm4YfkQ
    Panie Leśnodorski, dziękuję za Wielką Legię!

Cytat Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
    +1
    Mimo, że mam tylko jedno dziecko, bardzo mi się ten program podoba. Nawet jeżeli na 10 rodzin beneficjentów 500+,7 to "patola", a tylko 3 sensownie spożytkują te pieniądze, to i tak było warto! W przyszłości jestem gotowy płacić wyższe składki i większy dochodowy żeby ten program, i jemu podobne istniały.
    To może da się zrobić program który uda się nie w 3 na 10 tylko 7/10?

Technologia w imię PiS:

Ranking pierwszych dziesięciu kont na Twitterze, które w ciągu ostatniego miesiąca tweetowały najwięcej nt. Patryka Jakiego, wygląda tak: jedno konto nie istnieje, pięć to konta botowe, cztery – prawdziwe. Taki sam ranking nt. Rafała Trzaskowskiego: dwa konta nie istnieją, cztery to boty, cztery – konta prawdziwe. Jaka jest różnica między rankingami? Światopoglądowa. Poza dwoma kontami wszystkie pozostałe – w tym oczywiście boty – działają na rzecz Patryka Jakiego, a przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Technologia w imię PiS:
    A jakie jest źródło tej sensacyjnej informacji?
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Anna Mierzyńska, PO Jak kolega Trzaskowskiego może robić sondaże, to pani z PO może robić rankingi.

Lechita
    Do dupy jest takie pisanie o 500+ jako programie socjalnym i koniec kropka. W szerszej perspektywir 500+ to ruch godny liberala. Rynkowi konkurenci PL tacy jak UK i Niemcy wyplacaja swiadczenia o podobnym charakterze i wysokosci. Wprowadzenie 500+ to odpowiedz na oferte konkurencji... w walce i o zatrzymanie rodzicow i o dzietnosc. Tak to widze.

Legionista Awatar beka
    Cytat Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Anna Mierzyńska, PO Jak kolega Trzaskowskiego może robić sondaże, to pani z PO może robić rankingi.
    z Mierzynska problem nawet nie jest w tym, ze jest z PO. Chodzi glownie o to, ze ona aspiruje do roli speca w temacie, o ktorym nie ma pojecia.

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Witold Jurasz
    Konferencja towarzysząca wizycie prezydenta Niemiec pokazała, że główne siły polityczne są niezdolne do kompromisu nawet w zakresie polityki zagranicznej

Bez kompromisu nie da się prowadzić skutecznej polityki zagranicznej i nikt Polski w takiej sytuacji nie będzie traktował serio. Pomiędzy byciem bardziej niemieckim od Niemiec a miłą w formie (to nowość), ale pozbawioną realności wolą kompromisu jest jeszcze polityka rozsądna. Tyle, że tej na razie w Polsce nie ma

Wizycie prezydenta Niemiec Franka–Waltera Steinmeiera w Polsce towarzyszyła konferencja zorganizowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Występujący podczas konferencji poseł PO Marek Krząkała, zapytany o relacje polsko–niemieckie, w swym pierwszym wystąpieniu ograniczył się wyłącznie do opowieści o tym jakim złem jest PiS. Ku pewnemu zdziwieniu niemieckich deputowanych do Bundestagu był też tak entuzjastycznie nastawiony do przyjmowania uchodźców, że aż jeden z niemieckich polityków nieśmiało zauważył, ze Republika Federalna obecnie dużo już sceptyczniej odnosi się do uchodźców niż to miało miejsce dwa czy trzy lata temu.

Po pośle Krząkale wystąpił wiceminister spraw zagranicznych, a zarazem poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk, który zaskoczył tak niemieckich polityków, jak i zebranych, bardzo miękkim, sympatycznym i umiarkowanym tonem swego wystąpienia. Zabawne skądinąd, że bycie dyplomatycznym zaskakuje dziś w Polsce nawet wówczas, gdy występuje wiceminister spraw zagranicznych.

Trzeba jednak oddać nowemu wiceszefowi dyplomacji, że przywraca dobry styl. Styl to w dyplomacji bardzo wiele i PiS nieraz o tym zapominał. Styl to jednak nie wszystko. W tym konkretnym przypadku, o ile forma była doskonała, to już treść sprawiała wrażenie, jakby nasz wiceminister nie do końca czuł się pewny odnośnie tego, co Polska realnie jest gotowa zrobić, by osiągnąć kompromis z Niemcami.

Mówienie bowiem o tym, na co się nie godzimy, to zaledwie pierwsza cześć wypowiedzi – wyraźnie brakowało propozycji, bo nie są nią pomysły nowego traktatu konstytucyjnego, o czym kiedyś była mowa, a czego nikt poza nami w Europie nie chce.

Na tle naszych posłów, niemieccy deputowani do Bundestagu sprawiali wrażenie nieco nudne, czyli takie jakie być powinno. Co ciekawe (a może raczej co oczywiste?), niezależnie od tego, iż jeden – Manuel Sarrazin jest z partii Zielonych, a drugi – Paul Ziemiak z rządzącej CDU, brzmieli może nie identycznie, ale zaskakująco zgodnie.

Znacznie ciekawsze od tego co mówili politycy uczestniczący w panelu było jednak to, jak na ich słowa reagowali uczestnicy debaty obecni na Sali, pośród których byli fani tak PiS, jak i PO. Jedni i drudzy, gdy przemawiali "ich" politycy, siedzieli w skupieniu, a gdy głos zabierali ich przeciwnicy, wydymali usta w pogardzie, komentowali na głos wypowiedzi, a czasem nawet – ku zdziwieniu siedzącego obok mnie niemieckiego urzędnika – buczeli.

Niemcy obecni na sali skupieni byli na słuchaniu i podobnie jak niemieccy politycy, sprawiali nieco nudne (czyli takie jak być powinno) wrażenie. To byłoby o tyle pozytywne, że gdyby skupieni byli na obserwowaniu reakcji sali mogliby wyciągnąć wniosek, że Polacy na tyle się nawzajem nie znoszą, że w zasadzie nie warto się z Warszawą dogadywać, bo i tak żadne porozumienie nie ma sensu, skoro po zmianie rządu i tak dojdzie do zmiany polityki.

Rzecz w tym, że celowo użyłem wyrażenia "byłoby pozytywne", czyli trybu warunkowego. Niestety bowiem nawet bez obserwowania sali, same wystąpienia naszych posłów i tak już same w sobie wysyłały jasny sygnał. Polskę można pominąć, a porozumiewać się oczywiście trzeba, ale tylko w sprawach taktycznych.

Szukanie strategicznego porozumienia z Polską nie ma sensu, bo kraj tak skłócony nie może prowadzić żadnej polityki, której perspektywa wyrastałaby ponad doraźny, krótkoterminowy poziom taktyczny. Reformy Unii Europejskiej tymczasem wymagają wyjścia ponad taką perspektywę.

Polska jest do tego niestety niezdolna, ergo – nie będzie się liczyć. Innymi słowy konferencja była ciekawa, chwała organizatorom i tylko szkoda, że niczego nowego (poza dobrym stylem wiceministra), czego do tej pory nie wiedzieliśmy, się już nie dowiedzieliśmy.
    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-o...opinia/33ct6gv
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    A jakie jest źródło tej sensacyjnej informacji?
    Jak zwykle w przypadku muppeta_showa - info wzięte z dupy lub z lisweeków, natematow czy GóWna

W ogóle zarzucanie przez kodziarzy i totalniaków, że prawa strona używa trolli w necie, wobec tego:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...de,nId,1829795

czy tego, co wczoraj wklejał Jaco:

jest hmm hiPOkryzją?

Nic nowego

Legionista Awatar Mieczysław

ps. nie wiem po co ten Hazardzista się produkuje.
    Nic dziwnego. Nie rozumiesz.

Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Uprawnienia umieszczania postów