Strona 1774 z 1778 PierwszyPierwszy ... 7741274167417241764177017711772177317741775177617771778 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 53,191 do 53,220 z 53312

Wątek: Polityka

Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    No to właśnie mają zamiar przedłużyć do roku Poza tym Polacy w latach 90-tych robili na zachodzie na czarno i wszystkim się opłacało, także ten tego...

Ale fakt, że biurokrację mamy stricte postpeerelowską, co zresztą po części wynika z nadmiernej liczby urzędników.
    Z tym rokiem to bardzo dobra decyzja. Odnosząc się do pracy na czarno - jak chce legalnie, prosto i skutecznie. Tego wymagam od państwa i premiera Morawieckiego z jego Konstytucją dla Biznesu.

Legionista Awatar b.

Wreszcie
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar Jaco
    Poczytaj na twitterze relacje owych posłów: "Nikogo nie ma w domu".
    Hit był w Białymstoku:
    https://twitter.com/MadameClaudine1/status/1004303862575005696

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar b.

A mieli hiPOkryci być tacy transparentni.

No nic, co się odwlecze, to nie uciecze

Kto mieczem wojuje...

Legionista Awatar beka
    szkoda tylko, ze PiS nie jest taki transparentny juz. No i czy poslowie jednak nie powinni byc w Warszawie na posiedzeniu Sejmu?

GieKaeSiak Awatar Peace
    Pamiętam, że po pamiętnym wystąpieniu Beaty Szydło w obronie hajsu swojego i kolegów wypominała Platformie pensję prezesa PGE EJ, po wystąpieniu opozycyjne gazety chciały poznać ile prezes z PiSu zarabia, dostali odmowną decyzję.

(To, że ta spółka powinna być zlikwidowana to temat na inną dyskusję)
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Nowy podatek klepnięty - W środę Sejm przyjął uchwałę, która zakłada stworzenie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Kierowców może on kosztować nawet 10 groszy za każdy litr paliwa wlany do baku.

ale nie ma się co martwić, wszak Tchórzewski mówi tak:

Wprowadzenie opłaty emisyjnej, którą zakłada projekt noweli o biopaliwach, nie spowoduje wzrostu cen paliw na rynku; zdecydowały się na to państwowe spółki paliwowe, kosztem niewielkiego zmniejszenia swojej rentowności.

Legionista Awatar Mieczysław
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Nowy podatek klepnięty - W środę Sejm przyjął uchwałę, która zakłada stworzenie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Kierowców może on kosztować nawet 10 groszy za każdy litr paliwa wlany do baku.

ale nie ma się co martwić, wszak Tchórzewski mówi tak:

Napisałeś każdy litr a wyjaśnienie dotyczy biopaliw to zdecyduj się w końcu leszczu.
    Biało-czerwonych kwiatów niosąc naręcze, chłopcy z Warszawy spalili tęcze.

Cytat Zamieszczone przez gore Zobacz posta
    Zauważyliście też, jak ostatnio ceny mieszkań poszybowały w górę? Oczywiście m.in. właśnie przez napływ Ukraińców. :/
    No patrz, a ponoć dumping cenowy miało zbijać MIESZKANIE+ lecz ustawodawcy nie przewidzieli zasadniczej roli Ukrów na rynku mieszkaniowym, których wymogi programowe wyraźnie nie preferują, bo w przeciwnym razie całą ideę dzietności budowanej na socjaliźmie szlak by trafił
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 06-06-2018 o 23:56

Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    No patrz, a ponoć dumping cenowy miało zbijać MIESZKANIE+ lecz ustawodawcy nie przewidzieli zasadniczej roli Ukrów na rynku mieszkaniowym, których wymogi programowe wyraźnie nie preferują, bo w przeciwnym razie całą ideę dzietności budowanej na socjaliźmie szlak by trafił
    Szlak? A może durszlak?
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Cytat Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
    Napisałeś każdy litr a wyjaśnienie dotyczy biopaliw to zdecyduj się w końcu leszczu.
    Leszcze zainteresuj się to zrozumiesz.

Ciekaw jestem jak bedzie z aktualnymi stopami procentowymi. Sa bardzo nisko oprocentowane, praktycznie nie da się obecnie zarabiać na lokatach....
    Chciałem niedawno odłożyć pieniadze, a wiekszośc banków jesli już oferuje oprocentowanie to jest bardzo niskie , rzedu 1 czy 2%. Jeśli jest jakaś promocyjna lokata to jedynie przy założeniu sobie konta albo na niską albo bardzo wysoką sumę.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez ceziklech Zobacz posta
    Ciekaw jestem jak bedzie z aktualnymi stopami procentowymi. Sa bardzo nisko oprocentowane, praktycznie nie da się obecnie zarabiać na lokatach....
    Chciałem niedawno odłożyć pieniadze, a wiekszośc banków jesli już oferuje oprocentowanie to jest bardzo niskie , rzedu 1 czy 2%. Jeśli jest jakaś promocyjna lokata to jedynie przy założeniu sobie konta albo na niską albo bardzo wysoką sumę.
    Zawsze się dziwiłem ludziom, którzy chcą zarabiać na lokatach, na lokatach się nie zarabia, można co najwyżej nie tracić.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar bloniaq
    Yyy, kolega to tu chyba jest w ramach wypełniana obowiązków zawodowych, a nie w celach wymiany poglądów, więc na jakąś sensowną dyskusję z nim bym się nie nastawiał
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Zawsze się dziwiłem ludziom, którzy chcą zarabiać na lokatach, na lokatach się nie zarabia, można co najwyżej nie tracić.
    Zależy co rozumiemy pod pojęciem zarobić. Kokosów się nie dorobisz, ale w skali roku przy odpowiednio zalokowanych funduszach można wyciągnąć parę stówek.
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Informacje te poprał europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który poinformował, że premier Mateusz Morawiecki również jest przeciwny zamknięciu Lotniska im. Fryderyka Chopina.

Nie ma mowy o likwidacji Okęcia. Będzie ważnym uzupełnieniem – i wygodnym dla warszawiaków - Centralnego Portu Lotniczego - powiedział w TVN24. - Taka jest wola i decyzja premiera Morawieckiego. Okęcie pozostaje. A swoją drogą budujemy CPL.
    Dodał również, że skoro Berlin ma kilka lotnisk, to Warszawa może mieć przynajmniej dwa.
    To się nie robi badań na taki temat? Tylko polega na zdaniu jednej osoby?
    Czarnecki dogania Suskiego w swoich mądrościach.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
    Zależy co rozumiemy pod pojęciem zarobić. Kokosów się nie dorobisz, ale w skali roku przy odpowiednio zalokowanych funduszach można wyciągnąć parę stówek.
    Zarobić, zwiększyć wartość realną posiadanego pieniądza. To o czym piszesz to wartność nominalna, która nie uwzględnia inflacji.

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Jaco
    Kilka liczb:
    https://businessinsider.com.pl/finan...zlotym/te7pjmv

Idzie wiosna, jak widać.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar b.
    Jakże groteskowo wyglądają teraz wpisy forumowych politycznych ekspertów, którzy wieszczyli krach gospodarczy i "drugą Grecję" dla Polski rządzonej przez PiS i "historyka Morasia"

Legionista Awatar bloniaq
    Skoro jest tak dobrze to po co ta opłata paliwowa? Bo te liczby to mnie akurat mało dotyczą, że tak Jaca sprafrazuję.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Kilka liczb:
    https://businessinsider.com.pl/finan...zlotym/te7pjmv

Idzie wiosna, jak widać.

A lato przyjdzie jak redaktorzy koszernej gazety zaczną chwalić rząd, póki co wiosna bo chwalą koszerni banksterzy

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Jakże groteskowo wyglądają teraz wpisy forumowych politycznych ekspertów, którzy wieszczyli krach gospodarczy i "drugą Grecję" dla Polski rządzonej przez PiS i "historyka Morasia"
    wyjmij z kieszeni 20 mld zł rocznie obywateli które dostali od rządu i zobaczysz jaki będziesz miał wynik. Zdrowsze zasady wzrostu to nawet komuniści z Chin mają budując miasta widma.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Groteskowo brzmi ten komentarz gdy, przy najlepszych danych gospodarczych w historii III RP, podatki są podwyższane, a nie obniżane.

(Oczywiście ja akurat krachu nie wieszczyłem)

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar b.
    przy najlepszych danych gospodarczych w historii III RP, podatki są podwyższane, a nie obniżane.
    Ale ja o czym innym. Forumowi wyznawcy antypisa głosili, że PiS to janusze gospodarki i to wszystko szybko (min. przez 500+) pierdolnie. Jak widać jest dokładnie odwrotnie

Co do podwyższania podatków - zgoda. Tez nie podoba mi się np. opłata paliwowa, która ma wejść w życie od stycznia '19.

Są też obniżki - jak chociażby CIT.

W ogóle pokusisz się (albo ktoś inny) o zestawienie wszystkich zmian podatkowych od czasu objęcia władzy przez PiS?

Tu dla przypomnienia i na szybko podwyżki ekipy, która zajebala 153 mld z OFE:

-VAT z 22 do 23, z 7 do 8
    -dwukrotnie akcyza na alko i szlugi
    -VAT na książki
    -VAT na żywność
    -VAT na ubrania dla dzieci
    -składka rentowna do ZUS
    -opodatkowanie umów zleceń
    -podatek śmieciowy
    itd.

Wiem, że do POpierdoleńców nie ma co porówynwać, ale tak w ramach przypomnienia tych słusznie minionych rządów
    Ostatnio edytowane przez b. ; 07-06-2018 o 14:27

Jak widać jest dokładnie odwrotnie
    No ba...coś tam poklniesz, poobrażasz a i tak wychodzi rozumkowa mizeria.

Rząd zakłada wzrost inwestycji z 17,7% PKB w 2017 do 20,3% w 2021, czyli do poziomu ... sprzed przejęcia władzy przez PiS (w 2015 wyniosły one 20,1% PKB)
    Poczytaj troszkę, może Ci się trochę głowa otworzy: http://www.rp.pl/Opinie/306069905-Ro...odarczego.html

GieKaeSiak Awatar Peace
    Też mi się chciało śmiać z tezy, że PO to profesjonaliści, a PiSowcy na pewno sobie nie poradzą (zwłaszcza, że w obu przypadkach ich profesjonalizm jest dość wątły). Natomiast nie zgodzę się z porównywaniem kto wprowadził więcej podatków ponieważ te wszystkie dodatkowe podatki za PO są nadal za PiSu, więc obecnie rządzący mogą nadal korzystać z tych wpływów, a pomimo tego muszą dokładać kolejne, aby im się budżet spinał. Przykład VATu 23% on miał być tymczasowy podczas kryzysu, jest teraz hossa, a PiS przedłużył jego trwanie.

Smuci mnie również sztuczne przesuwanie zarobków przez manipulowanie podatkami, daninami przy jednoczesnym zwiększaniu środków dawanych "do ręki", jak ostatnia wyprawka.

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar b.
    Też mi się chciało śmiać z tezy, że PO to profesjonaliści, a PiSowcy na pewno sobie nie poradzi. Natomiast nie zgodzę się z porównywaniem kto wprowadził więcej podatków
    Nie chodzi mi o porównania, bo do tej bandy chuuja, która rządziła Polską 8 lat nie ma sensu się odnosić. Śmieszy jednak hiPOkryzja jak krzyczą, że PiS podnosi podatki

Choć mam wrażenie, że więcej się o tym mówi niz faktycznie te daniny się zwiększają. Dlatego chciałbym zobaczyć zestawienie tych zmian podatkowych od 2016 roku.

Tej opłaty paliwowej nie rozumiem, chyba chcą wkurwic elektorat w roku wyborczym. Jeśli ropa na świecie będzie tania, co za tym idzie paliwo w PL też, to nie będzie to miało wpływu, ale jak ropa pójdzie do góry, to odbije się to PISowi czkawką.

Trzeba było przyjąć taktykę KonDonka i po wyborach podniesc 'teraz paliwo może być, kuurwa, nawet po 7 zł". Żartuję oczywiście.

ps. nie wiem po co ten Hazardzista się produkuje w moją stronę. Pisałem już temu kodziarzowi, jeszcze w poprzednim wcieleniu jak pisał jako muppet_show zanim został stąd pogoniony, że z bałwanami jego pokroju (poza małymi wyjątkami) nie wchodzę w dyskusję, bo to strata czasu

GieKaeSiak Awatar Peace
    Częściowe lub całkowite zabranie kwoty wolnej od podatku dla lepiej zarabiających, zabranie praw autorskich kilku branżom, zniesienie limitu składek na ZUS, tworzenie podatków celowych dodawanych do rachunków np. za prąd.

Dodatkowo, przy stałych prograch podatkowych, ktore nie uwzględniają inflacji realnie płacimy coraz więcej.

-----------------

#ratujemyGKS

ps. nie wiem po co ten Hazardzista się produkuje.
    Nic dziwnego. Nie rozumiesz.

Legionista Awatar b.

Uprawnienia umieszczania postów