Strona 1768 z 1771 PierwszyPierwszy ... 768126816681718175817641765176617671768176917701771 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 53,011 do 53,040 z 53104

Wątek: Polityka

Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    @BlackAdder

Punkt 3 wynika z totalnego nieporozumienia, gdyż tym protestującym matkom chodzi o 500 zł ale jako dodatkowy wydatek na życie, a nie świadczenia rehabilitacyjne w postaci ulgi. Niemniej jedno i drugie to ta sama strona medalu, wszystko przecież kosztuje, bo rozumiem że chodzi tu o państwowe placówki, czyli wydatek na dodatkowych rehabilitantów/dodatkowe godziny rehabilitacyjne zostanie odłożony w czasie, wedle logiki "jakoś się to kiedyś spłaci".

Oj coś czuje że Morawiecki doprowadzi do takiego kryzysu że za parę lat będzie zwiewał z kraju.
    Ot co, im brakuje na życie! Rozumiem ich wkurw, skoro PMM mówi ze jest świetnie, sypia się nagrody, 500 tu, 300 tam a oni jak nie mieli tak nie maja.

——-
    Siedzimy przy grillu i rozmawiamy o Dudxie. Rok myślał nad terminem referendum i z tego zapomniał powiedzieć o co dokładnie chce nas zapytać. Klecimy podpowiedzi, tylko nie wiemy czy iść z tym bezpośrednio czy słać do klubu PiS z prośba o recenzje.

Miłej majówki.

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Wtedy jeszcze jeszcze nie myślał o kandydowaniu w Warszawie, a nie było to baaardzo dawno

tak samo tu CZaskowski

Legionista Awatar beka
    Przepraszam bardzo, ale na czym zamierza bazować P.Jaki w wyborach samorządowych, skoro określa się mianem alternatywy dla obecnej kasty polityczno-urzędniczej panującej w Warszawie? Tym że jest przeciwnikiem reprywatyzacji jako takiej? Bo do tego głównie sprowadza się jego kampania. Nie zamierzam już słuchać tych miałkich bajeczek o odkorkowaniu miasta, bo do tego w rzeczywistości potrzebne byłoby działanie w stylu rozbudowy sieci metra lub likwidacji torowisk tramwajowych, wyprowadzanie samochodów z centrum miasta nie wchodzi w grę.
    w jaki sposób likwidacja torowisk tramwajowych mialaby pomoc w odkorkowaniu miasta?

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez „burmistrz Jersey o marszałku senatu”
    Here is truth to power outside of a monument. All I can say is this guy is a joke. The fact is that a known anti-Semite, white nationalist + holocaust denier like him has zero credibility. The only unpleasant thing is Senator Stanislaw. Period. I’ve always wanted to tell him that
    https://twitter.com/stevenfulop/stat...698934272?s=21
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

BEŁCHATOWSKI, BEŁCHATOWSKI GKS!

Cytat Zamieszczone przez chmieluc Zobacz posta
    Mam gdzieś, komu kibicuje Trzaskowski, wkurwia mnie tylko, że jakiś picuś z Opola nagle odgrywa kibica Legii. Prawda o Jakim jest taka, że z jakiegokolwiek miasta by nie kandydował to odgrywałby lokalnego kibica

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    w jaki sposób likwidacja torowisk tramwajowych mialaby pomoc w odkorkowaniu miasta?
    To jedna z nielicznych bredni Korwina którą powtarza od wielu lat z niewiadomych mi przyczyn. Generalnie to on zwykle ma rację ale w tym przypadku to brednia po prostu której się nie da obronić. Właśnie dlatego, że nie uczy się na własnych błędach i nie koryguje pewnych swoich przemyśleń, to Korwin od wielu lat przegrywa z kretesem mając już kilkakrotnie szansę na sukces. Teraz jeszcze bardziej zdziadział i jego przekonanie o własnej nieomylności jeszcze bardziej urosło jak to z wiekiem bywa u każdego normalnego faceta, więc niestety sukcesów znów nie będzie. Nie hejtuję tylko piszę jako wieloletni zwolennik Korwina doprowadzony do zgryzoty Jego wyskokami
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Odkorkować nie odkorkuje, ale zwolni nieco miejsca pod dodatkowy pas jezdni, lub tam gdzie istnieje taka możliwość wygeneruje dodatkową przestrzeń. Trzeba wiedzieć że jeden tramwaj to 30 metrów długości, który względem swej pojemności generuje przepustowość na poziomie max 50% poza godzinami szczytu, drugie zło to autobusy. Właściwie jedyna miejska komunikacja zbiorowa jaka się sprawdza to metro, ale dlatego że jego sieć nie koliduje z siatką drogową.

Legionista Awatar bloniaq
    Daj linka do badań
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak Awatar Peace
    Czyli wystarczy zlikwidować autobusy i tramwaje i problem z głowy. Szkoda, że nikt na to nie wpadł
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

BEŁCHATOWSKI, BEŁCHATOWSKI GKS!

Odkorkować nie odkorkuje, ale zwolni nieco miejsca pod dodatkowy pas jezdni, lub tam gdzie istnieje taka możliwość wygeneruje dodatkową przestrzeń. Trzeba wiedzieć że jeden tramwaj to 30 metrów długości, który względem swej pojemności generuje przepustowość na poziomie max 50% poza godzinami szczytu, drugie zło to autobusy. Właściwie jedyna miejska komunikacja zbiorowa jaka się sprawdza to metro, ale dlatego że jego sieć nie koliduje z siatką drogową.

nie sledze twojej kariery forumowej, ale to co napisales wskazuje ze mieszkasz chyba w Potulicach a o srodkach komunikacji czytales w "poczytaj mi mamo..

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Czyli wystarczy zlikwidować autobusy i tramwaje i problem z głowy. Szkoda, że nikt na to nie wpadł
    W krajach kultury anglosaskiej od dawna likwiduje się zbiorową komunikację kolizyjną na rzecz indywidualnych środków transportu miejskiego. Dobrym tego przykładem jest Londyn gdzie tramwaje nie funkcjonują. W Warszawie wystarczyłyby max 8 linii metra uzupełnianych indywidualną komunikacją na wzór Ubera.

W gwoli ścisłości, nie musi to być koniecznie metro, ale jakieś koncepcyjne rozwiązanie pokroju PRT (Personal Rapid Transit), czyli małych 4,5-5 osobowych wagoników automobilnych poruszających się bezkolizyjnie względem naziemnej sieci drogowej, po wyodrębnionych skrzyżowaniach/rondach przypominających coś na wzór siatki tramwajowej, lecz zakopanej płytko pod ziemią w tunelu o średnicy 1,5m, tam gdzie istnieje możliwość (poza zurbanizowaną strefą zabudowy) naziemnie na wydzielonym "torowisku" lub niezbyt wysoko nad ziemią. Całość uzupełniałyby bezkolizyjne przystanki bocznicowe. Oczywiście podaje to jako ciekawostkę.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 05-05-2018 o 16:17

Legionista
    W krajach kultury anglosaskiej od dawna likwiduje się zbiorową komunikację kolizyjną na rzecz indywidualnych środków transportu miejskiego. Dobrym tego przykładem jest Londyn gdzie tramwaje nie funkcjonują. W Warszawie wystarczyłyby max 8 linii metra uzupełnianych indywidualną komunikacją na wzór Ubera.

W gwoli ścisłości, nie musi to być koniecznie metro, ale jakieś koncepcyjne rozwiązanie pokroju PRT (Personal Rapid Transit), czyli małych 4,5-5 osobowych wagoników automobilnych poruszających się bezkolizyjnie względem naziemnej sieci drogowej, po wyodrębnionych skrzyżowaniach/rondach przypominających coś na wzór siatki tramwajowej, lecz zakopanej płytko pod ziemią w tunelu o średnicy 1,5m, tam gdzie istnieje możliwość (poza zurbanizowaną strefą zabudowy) naziemnie na wydzielonym "torowisku" lub niezbyt wysoko nad ziemią. Całość uzupełniałyby bezkolizyjne przystanki bocznicowe. Oczywiście podaje to jako ciekawostkę.

Legionista
    Krew mnie zalewa jak kolejny dzień z rzędu słyszę w "Wiadomościach" TVP, przy okazji materiału o Pomniku Katyńskim w Jersey City, informację, że "w Katyniu zginęło również ok. 400 polskich Żydów, oficerów Wojska Polskiego" - jako argument aby nie likwidować pomnika. Zamordowano ponad 20.000 Polaków (niechby zamordowano nawet jednego), ale nie wolno usuwać pomnika bo zginęli również Żydzi? Żałosna jest taka argumentacja. Nie wolno usuwać pomnika, bo jest to świadectwo bolesnej historii narodu polskiego, świadectwo mające przypominać całemu światu o tragicznych wydarzeniach z roku 1940.

Brak zdecydowanych działań oficjalnymi kanałami ze strony polskiej dyplomacji jest również niewiarygodnym skandalem.
    "Jeśli mówimy o establishmencie, który ukształtował się w pierwszej połowie lat 90., (...) część z nich to ludzie, którzy przez wiele lat podziemia zachowywali się w sposób wzorowy, walczyli, to nie jest tylko dawna nomenklatura (...). To oni stworzyli, wraz z częścią ówczesnej nomenklatury, grupę, dziś już prawie jednorodną i to ta grupa, (...) jest dla Polski nie walorem, ale obciążeniem, (...) bo zainteresowana jest życiem politycznym i społecznym wyzutym z wszelkich wartości." - L. Kaczyński

Cytat Zamieszczone przez unoy Zobacz posta
    Krew mnie zalewa jak kolejny dzień z rzędu słyszę w "Wiadomościach" TVP, przy okazji materiału o Pomniku Katyńskim w Jersey City, informację, że "w Katyniu zginęło również ok. 400 polskich Żydów, oficerów Wojska Polskiego" - jako argument aby nie likwidować pomnika. Zamordowano ponad 20.000 Polaków (niechby zamordowano nawet jednego), ale nie wolno usuwać pomnika bo zginęli również Żydzi? Żałosna jest taka argumentacja. Nie wolno usuwać pomnika, bo jest to świadectwo bolesnej historii narodu polskiego, świadectwo mające przypominać całemu światu o tragicznych wydarzeniach z roku 1940.

Brak zdecydowanych działań oficjalnymi kanałami ze strony polskiej dyplomacji jest również niewiarygodnym skandalem.
    Skoro tam stoi od lat to powinien tam stać.
    Ale dziwnym dla mnie jest stawianie pomników typowo "narodowościowych" w innym kraju niż którego dotyczy. Takie moje zdanie.

Do poczytania, choć nie dla rozluźnienia bo wprawia w deprechę:

Wynagrodzenie netto, czyli kwota, jaką otrzymuje pracownik po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek, w Polsce wynosi 71% pełnej pensji w przypadku przeciętnie zarabiającego singla i 77% w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. To poniżej średniej dla wszystkich krajów Unii Europejskiej – wynika z najnowszej edycji raportu PwC „Praca w UE - podatki i składki 2018”.

https://www.pwc.pl/pl/media/2018/201...-pit-2018.html

Krew mnie zalewa jak kolejny dzień z rzędu słyszę w "Wiadomościach" TVP, przy okazji materiału o Pomniku Katyńskim w Jersey City, informację, że "w Katyniu zginęło również ok. 400 polskich Żydów, oficerów Wojska Polskiego" - jako argument aby nie likwidować pomnika. Zamordowano ponad 20.000 Polaków (niechby zamordowano nawet jednego), ale nie wolno usuwać pomnika bo zginęli również Żydzi? Żałosna jest taka argumentacja.
    Argumentacja jest wtedy żałosna. kiedy nie przynosi rezultatów.
    Józef Mackiewicz

Legionista
    @bloniaq:
    Jeśli argumentacja nie przynosi rezultatów, jest nieskuteczna. Sięganie do antysemityzmu aby obronić pomnik poświęcony ofiarom mordu katyńskiego (uderzającego wprost w Polaków) jest wg mnie żałosne. Można sobie wyobrazić skutek takiej obrony: przemianowanie pomnika na upamiętniający Żydów pomordowanych w Katyniu.

@Hazardzista:
    O stojących od lat pomnikach czerwonoarmistów miałeś podobne zdanie?
    "Jeśli mówimy o establishmencie, który ukształtował się w pierwszej połowie lat 90., (...) część z nich to ludzie, którzy przez wiele lat podziemia zachowywali się w sposób wzorowy, walczyli, to nie jest tylko dawna nomenklatura (...). To oni stworzyli, wraz z częścią ówczesnej nomenklatury, grupę, dziś już prawie jednorodną i to ta grupa, (...) jest dla Polski nie walorem, ale obciążeniem, (...) bo zainteresowana jest życiem politycznym i społecznym wyzutym z wszelkich wartości." - L. Kaczyński

@Hazardzista:
    O stojących od lat pomnikach czerwonoarmistów miałeś podobne zdanie?
    Oczywiście ze nie, tylko u nas stawiano bez naszej zgody.

@bloniaq:
    Jeśli argumentacja nie przynosi rezultatów, jest nieskuteczna. Sięganie do antysemityzmu aby obronić pomnik poświęcony ofiarom mordu katyńskiego (uderzającego wprost w Polaków) jest wg mnie żałosne. Można sobie wyobrazić skutek takiej obrony: przemianowanie pomnika na upamiętniający Żydów pomordowanych w Katyniu.
    Pomników się nie przemianowuje, to co proponujesz jest nieskuteczne, to co piętnujesz jest potencjalnie mocno skuteczne.
    Józef Mackiewicz

Zastrzelić amerykańskiego Żyda oskarżeniem o antysemickie niszczenie pomnika poświęconego m.in. kilkuset pomordowanym Żydom...
    Za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard.
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş

Argumentacja wtedy jest żałosna, gdy jest błędna, żałosny natomiast jest ten, do kogo słuszna argumentacja nie trafia. Inaczej każdy podręcznik logiki należałoby opisać podtytułem: "dyscypliny być może żałosnej",
    Na peryferiach wielkiej polityki z Wielkim Ponoć Sojusznikiem w roli głównej zdarzają się i takie pocieszające historie (niejakiemu Fullopowi dyszel w sempiternę):
    https://wpolityce.pl/historia/393029...uropie-zdjecia

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".

I jeszcze taka diagnoza sytuacji w NJ:

"Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".

Prawda znana z logiki chyba nie odzwierciedla prawdy znanej z dyplomacji.

Zmieniając temat:
    https://www.wprost.pl/kraj/10122753/...zem-w-tle.html
    Ma ktoś jakiś skan tego artykułu?
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Kibice Legi za jaką partią są? https://sklep.fizjoterapeuty.pl/chlo...organizmu.html się znakomicie sprawdzają w tym przypadku.
    Ostatnio edytowane przez fizo ; 14-05-2018 o 14:49

Legionista Awatar Stout
    Napisz do użytkownika Jaco na priv,to ci wytłumaczy.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Prawda znana z logiki chyba nie odzwierciedla prawdy znanej z dyplomacji.

Zmieniając temat:
    https://www.wprost.pl/kraj/10122753/...zem-w-tle.html
    Ma ktoś jakiś skan tego artykułu?
    Nie czytam, ale tu trochę szerzej: https://www.wsieciprawdy.pl/sieci-ta...news-3588.html

bez Antka takie tematy ani rusz, ciekawe czy dadzą zrobić krzywdę czy zrobią pokazówkę z Misiem.

Lecąc za mainstreamem

Beata Szydło latała do domu na weekend CASĄ. 77 takich podróży mogło kosztować ponad 2,5 mln zł
    Kiedyś Błaszczak:

– To oburzające. Te pieniądze można by wydać na setki innych rzeczy, np. na upadające szpitale – komentował sprawę lotów premiera Mariusz Błaszczak, ówczesny przewodniczący klubu parlamentarnego PiS. Podobnych głosów było więcej, politycy PiS zarzucali Tuskowi bizantyjski styl sprawowania władzy i hipokryzję – „tanie państwo” było jednym z wyborczych sloganów Tuska.
    Dziś Beata:

Te loty mi się po prostu należały

Legionista Awatar Kempes
    Ja radzę nie podawać "drobnej" manipulacji. Odpowiedź na interpelację brzmi, że podczas urzędowania korzystała z transportu wojskowego 77 razy. Nic tam nie ma o "do domu".
    Jesteś panem własnego losu.

Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Dziś Beata:

Przez osiem ostatnich lat...

Cytat Zamieszczone przez Kempes Zobacz posta
    Ja radzę nie podawać "drobnej" manipulacji. Odpowiedź na interpelację brzmi, że podczas urzędowania korzystała z transportu wojskowego 77 razy. Nic tam nie ma o "do domu".
    Beata:
    Do tych zarzutów odniosła się sama pani premier, która zapewniała na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, że jej podróże wojskowym samolotem transportowym odbywają się zgodnie z instrukcją HEAD i ma prawo do latania CASA-mi.

– Ja bardzo chętnie podróżowałabym środkami lokomocji publicznej (...), ale nie mogę tego robić, dlatego, że jestem osobą chronioną – tłumaczyła premier Szydło, choć nie wyjaśniła, dlaczego wybiera akurat samoloty wojskowe. Dodała, że jej podróże pociągami lub samolotami rejsowymi łączą się z uciążliwościami dla pasażerów wynikającymi z konieczności sprawdzenia pojazdów.

Uprawnienia umieszczania postów