Strona 1766 z 1770 PierwszyPierwszy ... 7661266166617161756176217631764176517661767176817691770 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 52,951 do 52,980 z 53088

Wątek: Polityka

Legionista Awatar grodzisk1
    Cytat Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
    Ustawa 447 przeszła przez senat USA...
    A u nas tylko tematy zastępcze. Ciekawe skąd kasę zajebią dla żydów? Ja stawiam na te resztki z OFE i mienie komunalne.

Legionista Awatar Stout
    Aha.
    To mogę poprosić oficjalny komunikat Rządu RP ,w którym stwierdza sie ,że ten Rząd podporządkuje sie natychmiast ustawie obcej władzy i wypłaci pieniądze?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

A tak nie zrobi? PO czy PiS, jeden wuj. Jeśli chodzi o stosunki z USA i Żydami to gała z połykiem.

Legionista Awatar Stout
    Ja nie wiem.
    Ale zastanawia mnie skąd Ty to wiesz ,skoro zastanawiasz sie ,skąd wygospodarują na to środki.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Aha.
    To mogę poprosić oficjalny komunikat Rządu RP ,w którym stwierdza sie ,że ten Rząd podporządkuje sie natychmiast ustawie obcej władzy i wypłaci pieniądze?
    Rząd sie podporządkuje - bo jest Polska jest sygnatariuszem umowy międzynarodowej dotyczącej mienia ofiar Holocasutu podpisanej przez Sikorskiego bodajże w 2009 roki.
    Pisze to z pamięci wiec może stan prawny byc jakiś inny.

Z tym, że ustawa ta
    - nawet gdyby Amerykanie chciali wpłynąć na spłatę ofiar Holocaustu to nie maja żadnych bezposrednich możliwości żeby do tego doprowadzić
    - dotyczy tylko i wyłącznie analizy wykonywania dotychczasowych ustaleń

Problem jest z tym ze problem nie dotyczy samej mitycznej ustawy 447 (i w sumie dobrze ze sie o niej mówi - tylko robi sie to zakłamując rzeczywistość) tylko
    - swój początek ma ustaleniach rzadu Tuska (obstawiam ze oni nawet do końca nie wiedzieli co podpisują)
    - de facto uniemożliwia on przeprowadzenie reprywatyzacji w wersji Jakiego (czy tam jakiejkolwiek innej wersji). Ogólnie wątek reprywatyzacji jest ultra skomplikowany - i ważniejszy dla obywateli Polski niż same roszczenia Żydowskie, tylko jest to typowa opcja lose-lose i wyobrażam sobie żeby jakakolwiek opcja polityczna cokolwiek z tym zrobiła.
    Czyli efekt tego będzie taki ze dalej wszystko będzie po staremu czyli
    - bedą wałki na reprywatyzacji
    - jeśli będzie rządził PiS bedą one ścigane (pytanie o ostateczny efekt)- PO będzie to miała w dupie
    - Żydzi będę sie ciskali (w dużej mierze SŁUSZNIE) - trzeba ich będzie uspakajać czy to dorzucając im pare złotych, czy to dając im jakieś koncesje (chociażby w polityce zagranicznej)

Ogólnie to rzeczą jeszcze bardziej żenująca jest nie brak dyskusji o 447, tylko kompletna wyjebka na sam problem reprywatyzacji
    Lieber tot als rot!!

Stąd, że widziałem kiedyś L. Kaczyńskiego, a potem Dudę w jarmułce. A poza tym, żaden polski rząd nie postawi się amerykańcom. Siła zwierzchnia kazała zapłacić to zapłacimy. A jak nie po dobroci to na zarekwirują statki w obcych portach, samoloty na lotniskach, a i złoto trzymamy w skarbcu USA.

Legionista Awatar Jaco
    Jeśli ktoś wyjątkowo przeczyta od początku do końca to, co poniżej, to powinien zakumać, w czym rzecz i nie pomogą tu lamenty pewnych środowisk:
    http://pressmania.pl/umowa-indemniza...dzy-usa-i-prl/
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jeśli ktoś wyjątkowo przeczyta od początku do końca to, co poniżej, to powinien zakumać, w czym rzecz i nie pomogą tu lamenty pewnych środowisk:
    Ta umowa dotyczy tylko obywateli USA, którzy zostawili majątek w Polsce. Ta nowa dotyczy całego majątku bezspadkowego Żydów, którzy zginęli w holokauście.

Legionista Awatar Jaco
    To skoro jesteś taki "precyzyjny", to dopiszę, że ustawa 447 zobowiązuje Departament Stanu do formalnego informowania Kongresu, które kraje ociągają się z restytucją mienia.
    Może to dotyczyć na przykład Niemiec w stosunku do roszczeń Polski.

Dla lubiących czytać, polecam tę wykładnię:
    http://www.codozasady.pl/deklaracja-...wyimaginowane/
    Ostatnio edytowane przez Jaco ; 25-04-2018 o 11:46
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Aha, akurat będą ścigać Niemców za nas, jak sami tego nie robimy. Plan był prosty: robimy z Polaków współwinnych holokaustowi, a potem łupimy do gołego.
    Ciekawe co będzie z kamienicami odbudowanymi po wojnie? Przecież 90% Warszawy to była dziura w ziemi. Teraz Kongres Żydów dostanie to co Polska odbudowywała?

Legionista Awatar Jaco
    Może przeczytaj najpierw link, które wkleiłem, zamiast histeryzować bez potrzeby, ok?
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Linki podmieniłeś?

Legionista Awatar Jaco
    To forum, co wydaje się zupełnie nieprawdopodobne, potrafi mnie czasem jeszcze zaskoczyć.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Dlatego majstersztykiem była wypowiedź premiera, że byliśmy niesuwerenni i jako państwo nie ponosimy odpowiedzialności za to co PRL robił w 68'.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 25-04-2018 o 13:42
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Dlatego majstersztykiem była wypowiedź premiera, że byliśmy niesuwerenni i jako państwo nie ponosimy odpowiedzialności za to co PRL robił w 68'.
    Majstersztykiem to jest Twoja wiedza z PMPublicznego
    Lieber tot als rot!!

Skoro nie piszesz żadengo konkretnego zarzutu, to pewnie marzysz jak by tu w Polsce przeszczepić aborcję i eutanazję bo "wszystkie państwa tak robią, Mołdawii nie liczę". A sprawdziłeś co na to Korwin?
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar TNTP
    Hahahhahahahahah zaleciało Oxfordem, argumentem konkretnym jest to ze Twoja wiedza z prawa międzynarodowego publicznego jest na poziomie szkoły podstawowej, wiec jakiekolwiek dodatkowe argumenty sa niepotrzebne gdyż trafia w pustkę.
    No chyba ze Ty konkretnie wskażesz jakie mechanizmy zostaną użyte żeby wykorzystać wypowiedz Morawicekiego.

I TERAZ CZEKAM NA KONKRETY ahhahahahahahhahahahahahahhahhahahahahahHhhh
    MOŻE JAKIŚ AKT PRAWNY lolololol
    PRECEDENS hahaahah
    może zacznij od tradycji, że jak Ci wóz ukradną to musza oddać samolot
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Hahahhahahahahah zaleciało Oxfordem, argumentem konkretnym jest to ze Twoja wiedza z prawa międzynarodowego publicznego jest na poziomie szkoły podstawowej, wiec jakiekolwiek dodatkowe argumenty sa niepotrzebne gdyż trafia w pustkę.
    No chyba ze Ty konkretnie wskażesz jakie mechanizmy zostaną użyte żeby wykorzystać wypowiedz Morawicekiego.

I TERAZ CZEKAM NA KONKRETY ahhahahahahahhahahahahahahhahhahahahahahHhhh
    MOŻE JAKIŚ AKT PRAWNY lolololol
    PRECEDENS hahaahah
    może zacznij od tradycji, że jak Ci wóz ukradną to musza oddać samolot
    Oddychaj. Ja wcale nie uważam, że zostanie to jakkolwiek do czegokolwiek wykorzystane. Tradycyjnie już, co wytykałem Ci kilka dni temu, dopisałeś sobie więcej niż napisałem i teraz przeprowadzasz właśnie tryumfalny atak na coś co nie istnieje. Jedyne do czego się odnosiłem, to do narracji, że należy negować wszystko co jest "zdobyczą" PRLu.

PS "lolololol"? Mocno się podjarałeś.

PS2 Dołożę cytat, żeby Twoje emocje na pewno uchwycić dla potomnych
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 25-04-2018 o 14:22
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar TNTP
    No jeśli dla Ciebie zdobyczą PRL jest marzec 1968 roku to nie dziwi mnie wiele z Twoich wpisów
    Natomiast do tego co sobie dodałem to taka a nie inna jest interpretacj mnie prostego chłopaka z miasta stołecznego Teoich postów.

Takze napisz może prostszymi literami dlaczego w kontekście wielomiliardowych odszkodowań majstersztykiem jest taka a nie inna wypowiedz Morawickiego...proste pytanie...z niecierpliwością czekam na odpowiedz

Ps. Zebys miał co cytować to w dalszym ciągu buahahahhahahahahahahahaahhahahahaah
    Lieber tot als rot!!

Zdaje się, że trzeci raz w ciągu trzech wymian zdań mylnie interpretujesz cudzysłów. Tu użyty jako podkreślenie pewnej ironii - właśnie dlatego, że rzeczona umowa jest zdobyczą, a Marzec 68' jest "zdobyczą". No i nie bądź taki skromny. Zawsze mam z tyłu głowy że masz wyższe, niepełne. Całkiem jak były prezydent.

Otóż partia obecnie rządząca, jako jedno ze swoich głównych, jeśli nie jedynie-główne spoiwo, promuje antykomunizm. Jeśli taki antykomunizmu admirator jak Jaco, przywołuje tu umowę indemnizacyjną, to uznałem, że to warte podkreślenia przykładem zwyczajowej narracji - a pierwsze co mi przyszło do głowy pozostając w kontekście stosunków polsko-żydowskich to ta niedawna wypowiedź. Na potrzeby polityki międzynarodowej to taki cynizm jest moim zdaniem nawet wskazany. Ciekawe czy obniżono emeryturę komuś kto przyłożył rękę do tej czy podobnej zdobyczy (bez cudzysłowu), bo wrzucono go do jednego worka ze zbrodniarzami.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 25-04-2018 o 14:59
    Józef Mackiewicz

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Stąd, że widziałem kiedyś L. Kaczyńskiego, a potem Dudę w jarmułce.

Wie ktoś, czy w innych krajach ta ustawa jest jakoś komentowana?
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Jaco
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Białystok – Jacek Żalek
    Bydgoszcz – Tomasz Latos
    Gdańsk – Kacper Płażyński
    Gorzów Wielkopolski – Sebastian Pieńkowski
    Katowice – Marcin Krupa
    Kielce – Wojciech Lubawski
    Kraków – Małgorzata Wassermann
    Lublin – Sylwester Tułajew
    Łódź – Waldemar Buda
    Olsztyn – Michał Wypij
    Opole – Violetta Porowska
    Poznań – Tadeusz Zysk
    Rzeszów – Wojciech Buczak
    Szczecin – Bartłomiej Sochański
    Toruń – Zbigniew Rasielewski
    Warszawa – Patryk Jaki
    Wrocław – Mirosława Stachowiak-Różecka
    Zielona Góra – Piotr Barczak
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Jaki w Warszawie to kwestia siły kwitów jakie PiS wyciągnie przez samymi wyborami na PO.

Ciekawe w Gdańsku z Płażyńskim - syn jednego z założycieli PO - nie wiem jakie ma poglądy - nie znam go.
    Kraków od lat rządzony prze Majchrzaka - ciekawe kto tam zajmie stołek.

Reszta nie powala.

Administrator Awatar Raffi
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Rząd sie podporządkuje - bo jest Polska jest sygnatariuszem umowy międzynarodowej dotyczącej mienia ofiar Holocasutu podpisanej przez Sikorskiego bodajże w 2009 roki.
    Pisze to z pamięci wiec może stan prawny byc jakiś inny.
    ano, Deklaracja Terezińska - to jest deklaracja nie rodząca żadnych skutków prawnych, a nie umowa międzynarodowa.
    Oczywiście, jak to w życiu, soft law bywa źródłem nacisku, ale samo z siebie nie jest źródłem żadnych zobowiązań.
    Choć oczywiście lepiej, by tego nie było albo by Radek tego nie podpisywał
    Powstanie ustawy 447 jest bezpośrednim efektem tego, że NIKT z sygnatariuszy się z tej Deklaracji nie wywiązywał
    Wiadome środowiska płaczą zresztą, że JUST Act jest kolejną deklaracją bez znaczenia i niczego im nie "załatwia"

Co nie zmienia, że swojego trzeba pilnować, a najlepiej załatwić systemowo
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Raffi Zobacz posta
    ano, Deklaracja Terezińska - to jest deklaracja nie rodząca żadnych skutków prawnych, a nie umowa międzynarodowa.
    Oczywiście, jak to w życiu, soft law bywa źródłem nacisku, ale samo z siebie nie jest źródłem żadnych zobowiązań.
    Powstanie ustawy 447 jest bezpośrednim efektem tego, że NIKT z sygnatariuszy się z tej Deklaracji nie wywiązywał
    Wiadome środowiska płaczą zresztą, że JUST Act jest kolejną deklaracją bez znaczenia i niczego im nie "załatwia"

Dość obszernie sprawę wyjaśnił S. Janecki

https://wpolityce.pl/polityka/391753...zna-dla-polski
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar Z.
    Dobre to wprowadzenie nazwisk Tuska i Bartoszewskiego - jakby to cokolwiek zmieniało. Niby sam fakcik, a jednak mrugnięcie okiem.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Raffi Zobacz posta

Ogólnie jak na to patrze to wątek jest mocno skomplikowany i wypływa tylko z niego nauczka na przyszłość żeby niczego nie podpisywać bez dokładnej analizy skutków (w tym wypadku nie prawnych, a politycznych)

Faktycznie DT z 2009 roku nie niesie żadnych skutków prawnych, ale brak wywiązywania się z niej jest zajebistym pretekstem dla Amerykanów żeby ogarnąć coś w stylu 447.

Teraz możemy zrobić dwie rzeczy
    - albo olewamy, co może wkurwić pewne środowiska w USA i być dobrym pretekstem żeby nas w tej sprawie docisnąć
    - albo zaczynamy to "raportować" co samo w sobie nie jest żadnym problemem, ale raz po raz kolejny ustępujemy USA, dwa jest to swego rodzaju precedens i na tej samej "podstawie prawnej" (DT2009) "amerykanie" mogą chcieć więcej w myśl daj palca - wezmę całą rękę.

Ogólnie to daliśmy ciała w 2009 roku, bo bez tego to wszytko ograniczyłoby się do "wzywamy"/"apelujemy"
    Lieber tot als rot!!

JAK POMAGAĆ NIEPEŁNOSPRAWNYM

„Pan Bóg pomaga tym, którzy potrafią pomóc sobie sami” - mawiał Thomas Jefferson. Dlatego państwo powinno działać na zasadach subsydiarności (od łac. subsidium - pomoc, wsparcie, odwód i i subsidiarius - rezerwowy, posiłkowy, służące do wsparcia lub uzupełnienia). To ta, którą można wyprowadzić z filozofii Arystotelesa, którą można odnaleźć w katolickiej nauce społecznej (u Tomasza z Akwinu encyklikach papieskich - zwłaszcza w Quadragesimo anno, i u ojców liberalizmu - zwłaszcza w Teorii uczuć moralnych Smitha).

Na każdym szczeblu organizacji społeczeństwa realizowane są TYLKO te zadania, które nie mogą być skutecznie zrealizowane przez szczebel niższy lub same jednostki społeczeństwo to tworzące.

Jako, że Suweren ponoć wierzący jest, i mamy Jezusa Chrystusa za swojego króla, to do autorytetu Świętego Kościoła Katolickiego się odwołam. W encyklice Quadragesimo anno Suweren mógłby przeczytać, że „jednostkom ludzkim nie wolno odejmować i przekazywać społeczności tego, co jednostki te z własnej inicjatywy i własną mogą wytworzyć pracą (…) Sprawy zatem niniejszej wagi i zabiegi skądinąd zbyt drobiazgowe powinna władza państwowa pozostawić niższym zespołom. Tym swobodniej, usilniej i skuteczniej sprosta tym zadaniom, które do niej wyłącznie należąâ€

Nawet w preambule naszej Konstytucji odwołujemy się - „My, Naród” - do zasady pomocniczości „umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot”. Oczywiście zasada ta nigdy nie była przestrzegana. Nigdy! Państwo utrudniało działania jednostek, rodzin, wspólnot zawodowych i samorządowych, a „pomoc” niosło silniejszym.

Ludzie bywają niezdolni do pracy. Z powodu jakiejś choroby lub na skutek procesu zwykłego starzenia się. Czy powinna być jakaś różnica, między tym, e ktoś nie może pracować bo się nie może ruszać mając lat 19 bo jest sparaliżowany, czy nie może się ruszać bo ma lat 90 i już po prostu nie może? Z punktu widzenia tej jednostki, jej rodziny, społeczeństwa i państwa różnicy nie ma żadnej! W pierwszej kolejności pomagać im powinna rodzina. Ale rodzina nie może, bo państwo w tym przeszkadza. Jeżeli w rodzinie osoby niepełnosprawnej pracuje choćby jedna osoba za średnie wynagrodzenie, to w postaci PIT, składek, VAT i podatków, które wpływają na ceny netto towarów i usług (jak akcyza) oddaje państwu 3 tys. zł!!! Miesięcznie!!! A państwo się zastanawia, czy tej rodzinie może 0,5 tys. oddać.

Ale wcześniej państwo postanowiło obniżyć wiek emerytalny - czyli lekką ręką oddało pieniądze pochodzące z podatków i składek tych członków rodzin osób niepełnosprawnych, którzy pracują, tym którzy pracować jeszcze by mogli, ale już im się nie chce. Państwo pomagało też zdrowym jak konie górnikom - kosztem innych grup społecznych. A ostatnio nawet gorszym aptekarzom, chroniąc ich przed konkurencją ze strony aptekarzy lepszych. Państwo zajmuje się nawet listą lektur szkolnych. Pensje ekspertów, którzy listy te układają finansowane są z podatków, które płacą pracujący gdzieś w handlu, usługach lub przemyśle członkowie rodzin mających na otrzymaniu osoby niepełnosprawne. No i z podatku VAT wydawanego na pieluchy dla tych bardziej niepełnosprawnych, których to pieluch osoby sprawne nie potrzebują.

Państwo zabiera więc ludziom za dużo i wydaje za dużo. Zabiera z tego, z czego zabierać tak dużo nie powinno - jak wynagrodzenia za pracę - a wydaje na to, na co wydawać nie musi i na co wydawać nie powinno, a nie wydaje na to, na co może i powinno.

„Niech więc - jak Kościół naucza - kierownicy państw będą przekonani, że im doskonalej hierarchiczny porządek z zachowaniem pomocniczej interwencji państwa panuje wśród rozlicznych zrzeszeń, tym wybitniejszy będzie i autorytet społeczny i społeczna działalność, tym lepszy i szczęśliwszy byt państwa”.

No ale to trzeba Ojców Kościoła czytać, a nie ojca Rydzyka słuchać.

Amen.
    http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,jak...icle,3147.html
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar CW(L)KS
    Wypowiem sie tutaj, bo nie ma odpowiedniego tematu. Jakby ktoś znalazł dobrej jakości wypowiedź Cejrowskiego z dzisiejszego "minęła20" to prośba o wrzucenie. Jego zaangażowanie w sprawe małego Alfiego jest ogromne. Poza tym to co sie dzieje w Liverpoolu to jakiś kurva dramat...

Uprawnienia umieszczania postów