Strona 1759 z 1792 PierwszyPierwszy ... 75912591659170917491755175617571758175917601761176217631769 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 52,741 do 52,770 z 53732

Wątek: Polityka

Legionista Awatar midzi
    Sama ustawa to mega bubel. Po kadencji prezydenckiej to byłaby kolejna rzecz, za którą mógłby beknąć, bo z TK to w żaden sposób się nie wybroni.

Legionista Awatar Jaco
    W moim mniemaniu PiS (ludzie Błaszczaka) niechlujnie napisali tę ustawę i dali pretekst do veta.
    "Dogrywka po Świętach" i wtedy będzie można opiniować konkretnie:
    Prezydent poinformował, że w sprawie ustawy degradacyjnej rozmawiał już z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, by odbyło się spotkanie na ten temat. – Po świętach zaproszę też przedstawicieli organizacji kombatanckich – po to, abyśmy przedyskutowali w jaki sposób załatwić tę trudną sprawę – wyjaśnił.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    W moim mniemaniu PiS (ludzie Błaszczaka) niechlujnie napisali tę ustawę i dali pretekst do veta.

ale co się wygłupili to ich. Kolejny bubel przy ważnej ustawie.
    Będzie o czym gadać przy stole w niedzielę.

Legionista Awatar midzi
    Trudno o bardziej spieprzone nastroje przedświąteczne niż te, które panują dzisiaj na Nowogrodzkiej.

Hitem dzisiejszego dnia są hashtagi typu #dojnazmiana, które latają w postach "prawicowych" dziennikarzy

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Zaś co do dewiantów to dla mnie symptomatyczne jest to, że przy okazji słabych sondaży PiS najbardziej cieszą pizdy pederaści, lewacy, femibrzydale, a na forumce uaktywnia sie Midzi
    Mimo, że dopiero marzec K.O roku 2018 już znamy
    Nawałka z Legii won!

Legionista
    Był już Tusku z tym swoim przekazem?

Sondaże kwitną, znaczy idzie wiosna.
    Ktoś wkleił link, ale dla miłośników "insta&pinteresta" wrzucam goły obrazek:

I link do powiększenia: https://pbs.twimg.com/media/DZZUxMXW4AINhQ2.jpg:large

To jest tak dziecinnie naiwnie spiermandolone, że aż wydaje się niemożliwe. A jednak...
    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
    Up the Anchor!

Cytat Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Sondaże kwitną, znaczy idzie wiosna.
    Tak jest, poniżej ten dla Wiadomości TVP:

39 proc. poparcia - takie poparcie ma PiS według najnowszego sondażu "Wiadomości". Partia straciła w stosunku do ubiegłego miesiąca 8 punktów procentowych.
    Sondaż na zlecenie "Wiadomości" przygotował Instytut Badań Polister. Z badania wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość oddałoby głos 39 proc. ankietowanych, czyli o 8 punktów procentowych mniej niż w sondażu "Wiadomości" z zeszłego miesiąca.

Legionista Awatar b.
    Mapet z midzim mają swoje 5 minut, dajcie im się nacieszyć

Legionista Awatar BlackAdder
    Lepiej się nie śmiać, bo zawsze robi to ostatni. Nieważne ile procent, ważny jest trend. A jak będą się upierać przy PPK obwarowanych iście czekistowską sankcją, to stracą jeszcze więcej.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    Lepiej się nie śmiać, bo zawsze robi to ostatni. Nieważne ile procent, ważny jest trend. A jak będą się upierać przy PPK obwarowanych iście czekistowską sankcją, to stracą jeszcze więcej.
    Spadek poparcia na pewno nastąpił, ale nie tak duży jak pokazywał to sondaż dla pedałenu

Zresztą +- rok temu było podobnie - po wyborze Ryżego ***** na "krula Europy", tyle że to wówczas to topnięcie sondażowe było wliczone w koszta - poszli świadomie na z góry przegraną sprawę, bo zwyczajnie tego smiecia Tuska nie mogli poprzeć.

Ba, wtedy nawet były sondaże (chyba 1 sondaż) w których platfusy wyprzedziły PiS

Później wszystko wróciło do normy, a nawet PiS zdecydowanie powiększył przewagę. Mam nadzieję, że tym razem historia się powtórzy

----------------

W marcu była coroczna waloryzacja emerytur, ~3%. Czyli jak ktoś ma emeryturę 2000 PLN, to dostał ok. 60 zł. Zbiegło się to z medialnym szumem wokół nagród dla rządzących.

Pomijam zasadność bądz nie tych nagród (jak dla mnie ministrowie powinni zarabiać więcej w przeciwieństwie do posłów), ale nic tak nie wkurwia ludzi jak takie sytuacje. "Panie, nam rzucili jakieś ochłapy, parę groszy, a sobie tysiące" - kilka takich tekstów w marcu osobiście słyszałem i to od zwykłych, prostych ludzi - nie od lemingozy zaczadzonej pedałenem.

Każda nagroda, podwyżka to PRowo słaby ruch, a że zbiegło się to z waloryzacją która objęła duży procent społeczeństwa, to spadek nie dziwi.

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Później wszystko wróciło do normy, a nawet PiS zdecydowanie powiększył przewagę. Mam nadzieję, że tym razem historia się powtórzy
    Też mam taką nadzieję, niech dociągną z dużą przewagą chociaż do wyborów parlamentarnych i zakończą oczyszczanie Polski z gówna nową konstytucją .

Ale potem niestety widzę to średnio. Chociażby 500+ to konkretne obciążenie, a kasa z ukrócenia złodziejstwa się skończy (i oby nie skończyła się dokręcaniem śruby "normalnym" podatnikom vat). M. zd. jedyny sposób na inną kasę do budżetu, to redukcja urzędników oraz obniżenie podatków, w tym kosztów pracy, czyli zus. A oni co do tej drugiej kwestii chcą iść w przeciwnym kierunku. Niestety socjalizm narodowy (w gospodarce, żeby nie było niedomówień) jest fajny, ale na krótką piłkę.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista Awatar Z.
    b. - co by nie mówić PiS znalazł się w jednym z trzech największych kryzysów wizerunkowych czy nawet politycznych od wyborów 2015. Wydaje się zresztą, że największym bo o ile pamiętam to po raz pierwszy przed okresem świątecznym nie kreuje tematów, tzn. kreuje ale nieumyślnie.

Nie dostrzegam widoków i pomysłów na wyjście z tej sytuacji. Dodatkowo Suski (być może jako wysłannik Jarosława) ogłosił, że na Dudę nie zagłosuje.
    Ostatnio edytowane przez Z. ; 31-03-2018 o 14:42
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar midzi
    Trafiony zatopiony - szaman PiS-u uziemiony

Legionista Awatar beka
    wygranym w konkursie na najglupsza wypowiedz tygodnia zostaje Kazimierz Ujazdowski definiujacy PO jako nowatorska alternatywe dla PiS

Legionista Awatar midzi
    Raczej za spalonego prezia z Wrocławia

PS. W sumie Wrocławska batalia może być nie mniej gorąca od tej w Warszawie. Wszak Ujazdowski już obwiesił Wrocław plakatami wyborczymi.

Legionista Awatar Raffels
    PiS chyba rozpoczął przygotowania do przegrania kolejnych wyborów...
    http://www.strefabiznesu.pl/wiadomos...ncie,13046818/
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Przestałem się już przejmować doniesieniami życzliwej pracy, bo naprawdę można apopleksji dostać.

Jak to mówi Foxx: wejdzie w życie ocenimy

Legionista Awatar Stout
    Dokładnie.
    Rozmawiajmy o tym ,co faktycznie bedzie obowiązywać,a nie o wątpliwych projektach.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista
    Słuchajcie ciekawi mnie jedno.Czy jest ta ustawa antylichwiarska czy nie? Bo miała wejść jakaś ustawa , ktora miała ukrócić udzielanie chwilówek osobom oraz oprocentowanie na takich pożyczkach
    Jednak wczoraj jak wyjmowałem ulotki ze skrzynki pocztowej to widziałem,że jest bardzo wiele reklam firm pożyczkowych .A skoro reklamują się ulotkami to ktoś jednak musi z takich usług korzystać co nie? Oprocentowanie na ulotkach niewielkim drukiem to kilkaset procent rocznie.Czyli nic sie nie zmieniło?
    http://www.forum-kredytowe.pl/f150/
    Ostatnio edytowane przez lupo ; 27-04-2018 o 08:02

Kaczyński: Jaki lub Dworczyk na Prezydenta Warszawy.

Jeden to dynamit w komisji drugi miał dynamit w piwnicy. Wybuchowo

Legionista Awatar Jaco
    Szybko poszło:
    Do Sejmu wpłynął wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o ponowne rozpatrzenie tzw. ustawy degradacyjnej.
    Zobaczymy, co dalej. Teraz ruch Sejmu.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Przecież ten wniosek to nic innego jak postanowienie o zawetowaniu, doprawdy nie wiem co Sejm miałby z tym zrobić - bo chyba nie liczysz na 3/5
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Przecież ten wniosek to nic innego jak postanowienie o zawetowaniu, doprawdy nie wiem co Sejm miałby z tym zrobić - bo chyba nie liczysz na 3/5
    Zacytuję siebie:
    "Dogrywka po Świętach" i wtedy będzie można opiniować konkretnie.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Narzekaj na rząd, że wspiera zagraniczne firmy zamiast polskich. Przejmij władzę. Wybierz w przetargu GE Power i Alstom Power System zamiast Polimexu (którego wiekszościowym właścicielem jest pośrednio SP) w przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C. Zostań hipokrytą i ładnie się uśmiechaj, może nikt nie zauważy.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Narzekaj na rząd, że wspiera zagraniczne firmy zamiast polskich. Przejmij władzę. Wybierz w przetargu GE Power i Alstom Power System zamiast Polimexu (którego wiekszościowym właścicielem jest pośrednio SP) w przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C. Zostań hipokrytą i ładnie się uśmiechaj, może nikt nie zauważy.
    https://wysokienapiecie.pl/2060-dlac...chaja-polimex/

dodatkowo zakup akcji poza zastrzykiem finansowym umożliwił nienakładanie kar umownych przez inwestorów (posiadanie akcji pozwalało traktować Polimex jako spółkę z grupy kapitałowej)

GieKaeSiak Awatar Peace
    Tak, wiem, że Polimex ma złą passę natomiast ten fragment jest kluczowy:
    Czytając raporty na temat spółki trudno wyciągnąć wniosek, że bez dokapitalizowania spółka nie byłaby w stanie dokończyć obecnie realizowanych inwestycji. Zdaniem przedstawicieli kontrahentów Polimeksu, z którymi rozmawialiśmy nie ma takich obaw. Wsparcie ma więc służyć uzyskaniu gwarancji bankowych pod przyszłe kontrakty. Polimex-Mostostal podpisał już z Rafako porozumienie o wspólnym starcie w walce o kontrakt w Elektrowni Ostrołęka wart 5,5 mld zł.
    Po co inwestowali w Polimex, aby nie dać mu przetargu?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Dla mnie kluczowe były fragmenty:

Jaki jest sens wejścia energetyki do Polimeksu? Głównym motywem jest upewnienie się, że Polimex nie straci płynności i nie zbankrutuje na placach budowy w Kozienicach i Opolu. To opóźniłoby te flagowe, bardzo już zaawansowane projekty. Dodatkowo zagroziłoby pozycji udzielających gwarancje banków – PKO BP i Pekao.

Polimex-Mostostal twierdzi, że na kontrakcie w Kozienicach odnotuje ujemną marżę - strata na projekcie na koniec III kw. 2016 r. wynosiła 119,5 mln zł (w tym rozpoznana rezerwa na stratę, która na 30 września 2016 r. wyniosła 26,45 mln zł). Ile wyniosła na koniec 2016 r., dowiemy się dopiero z rocznego raportu finansowego. I to właśnie środków z nowej emisji PXM użyje na pokrycie dziury kosztowej.

Legionista Awatar Z.
    Szybko poszło:

Zobaczymy, co dalej. Teraz ruch Sejmu.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

Zacytuję siebie:
    "Dogrywka po Świętach" i wtedy będzie można opiniować konkretnie.

Kiedy można spodziewać się głosowania w tej sprawie, czy PiS będzie partycypował w dalszych pracach, czy prezydent uprzedzał pana prezesa o wecie? - zapytano Kaczyńskiego.

- Nie uprzedził, nie będziemy partycypowali i uznaliśmy tę sprawę w tym momencie za zamkniętą. Tyle mogę powiedzieć - odpowiedział prezes PiS.

P.S. Jak Karnowski wymyślił te "pazurki" to .......
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Jaco
    Trudno. Poczekam zatem do następnej kadencji.
    Humor poprawił mi za to Jarosław. Głosowanie nad obniżeniem zarobków będzie frapujące.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Uprawnienia umieszczania postów