Strona 1739 z 1786 PierwszyPierwszy ... 73912391639168917291735173617371738173917401741174217431749 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 52,141 do 52,170 z 53565

Wątek: Polityka

GieKaeSiak Awatar Peace
    Polecam niezalezna.pl
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar bloniaq
    O Boziu jak dawno mnie tam nie było
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Jeszcze można dorobić się spazm, czy bólu brzucha. Ja omijam takie szemrane i kloaczne zakątki internetu

Legionista
    Tutaj chyba oficjalny przekaz ekipy AM:

https://twitter.com/SciosBezdekretu/...12193632358400

lokator Pałacu i wykonujący jego polecenia prezes @pisorgpl sprzedali prawdę o Smoleńsku i bezpieczeństwo Polaków za michę soczewicy.

Legionista Awatar BlackAdder
    Ale to przecież pisałem, że jak wywalą Antoniego, fundamentaliści podniosą wrzask. Widocznie Jarek uznał, że z punktu widzenia Polski mimo wszystko się opłaca, a czas Antoniego minął. Polityka.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar TNTP
    Ale problemem nie jest samo w sobie wyrzucenie AM - tylko sposób w jaki się to odbyło.
    Zmiany bardzo ciekawe, w większości niespodziewane dla wszystkich.

Jeśli idzie o ON czyli rzecz którą mnie chyba najbardziej interesuje - to z potencjalnych kandydatów MB jest osobą która GWARANTUJE dalsze zmiany w WP.
    Lieber tot als rot!!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ale problemem nie jest samo w sobie wyrzucenie AM - tylko sposób w jaki się to odbyło.
    A jak miała się odbyć dymisja zwykłego ministra?
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    A jak miała się odbyć dymisja zwykłego ministra?
    Ja nie mówię o tym co się dzisiaj wydarzyło, tylko o to co się działo od początku grudnia w tej kwestii.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar zinger
    Ja nie mówię o tym co się dzisiaj wydarzyło, tylko o to co się działo od początku grudnia w tej kwestii.
    Co do dymisji AM to nikt nie ma wątpliwości kto za nią stał, ciekawostką jest że dokonała się w ostatniej chwili niemalże. Co do nowego MSZ powiem tak - jeszcze zatęsknimy za WW.
    Ora et labora

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
    Co do dymisji AM to nikt nie ma wątpliwości kto za nią stał
    Jasne, Jarosław Kaczyński.

Legionista Awatar rey
    Polecam niezalezna.pl
    Na "prawym" TT też dzisiaj srogie grzyby wjechały. Nie wiadomo śmiać się czy płakać...
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Jeśli idzie o ON czyli rzecz którą mnie chyba najbardziej interesuje - to z potencjalnych kandydatów MB jest osobą która GWARANTUJE dalsze zmiany w WP.
    Oby oby - "Poznacie ich po ich owocach".
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Stout
    Cytat Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Na "prawym" TT też dzisiaj srogie grzyby wjechały. Nie wiadomo śmiać się czy płakać...
    Śmiać sie .
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Był kilka razy w TVP Info. I też się dziwiłem, że gość z "Faktu" sensownie gada
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar Tomereek
    Kapitalne przemówienie Macierewicza na pożegnanie z MON-em. No nic, tak jak pod koniec 20-lecia międzywojennego , najwazniejsze jest tańczyć tak jak szeroko rozumiana opinia publiczna zagra. Liczą się tylko słupki sondażowe. Najlepszym podsumowaniem dzisiejszej dymisji jest to, że najbardziej ucieszył się z niej obóz III RP. Następcą Macierewicza zostaje gość, którego polityka kadrowa w MSWiA to był kompletny żart. Dodatkowo skompromitowany sprawą Stachowiaka.

Legionista Awatar Foxx
    A najlepsze podsumowanie wygladało tak:

https://wpolityce.pl/polityka/375691...sac-sie-do-pis
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar wfh85
    Cytat Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
    Następcą Macierewicza zostaje gość, którego polityka kadrowa w MSWiA to był kompletny żart. Dodatkowo skompromitowany sprawą Stachowiaka.
    W MON wpadek nie było? W formacjach mundurowych, o stanie etatowym powyżej 100tys, statystycznie nie ma prawa wszystko się udać. Błaszczak zdecydowanie konsekwentniej czyścił swoje "firmy" ze "złogów", niż Antoni. Nie miał ani swojego Misia, ani swojego Kazia.
    Bardziej jestem ciekaw, jak głęboko zacznie wymiatać nowa miotła, zarówno w MON jak i MSWiA.
    "Otóż chamem nie jestem i znajomych w Łodzi nie mam"

Legionista
    Jeden duży minus zmian jest taki, że najbardziej prawa strona jest mocno wkurzona a nie należy zapominać, ze to jej zaangażowanie Internet, rozwieszanie plakatów itd. pomogło wygrać. Szeroko rozumiane centrum tej mobilizacji nie zapewni.
    Mnie osobiście Macierewicz rozczarował: Smoleńsk, polityka kadrowa.
    Zmiany generalnie na plus. Cieszy szczególnie odejście Radziwiła.
    Swoją drogą Prezes sprytnie obarczył odpowiedzialnością za odejście AM Prezydenta.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Roar Zobacz posta
    Swoją drogą Prezes sprytnie obarczył odpowiedzialnością za odejście AM Prezydenta.
    Czy ja wiem?

Każdu, kto choć w minimalnym stopniu intetesuje się polityką wie, że bez zgody Pana Krzysztofa nic się nie dzieje

Ci ktorzy obarczają Prezydenta boją się skrytkować PJK i tyle
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar midzi
    Trzeba być naprawdę ślepym, żeby nie dostrzec, iż serial pod autorskim tytułem "Rekonstrukcja" udał się nadspodziewanie dobrze.

Jednak obecne tu i teraz nie oznacza, że zostanie zachowane status quo i wygraną w 2019 roku mają jak w garści. Po drodze wyjdzie pewnie kilka kolejnych afer, mamy także początek maratonu wyborczego i na jesieni spodziewam się lekkich zaskoczeń, gdyż środowiska lokalne powinny lekko zamieszać w stawce.

Generalnie rzecz biorąc do jesieni szykuje się kolejny miesiąc miodowy, a dokładnie przyjemne półrocze dla Morawieckiego.

Jednak z rogiem czyha zły okrutny smok - kryzys

https://www.bloomberg.com/news/artic...deal-u-k-warns
    http://crowdmedia.pl/polska-nieprzyg...aj-bankructwa/

Legionista Awatar Foxx
    Jeden duży minus zmian jest taki, że najbardziej prawa strona jest mocno wkurzona (...)
    Dokładnie tak, jak po zmianie Szydło na Morawieckiego. "#MuremzaSzydlo" i takie tam. Ale jej poniżenie przez Macierewicza (niewykonanie publicznego polecenia odpulenia Misiewicza po kolejnej kompromitacji) zupełnie nie przeszkadzało. A teraz - tzn. co najmniej do dymisji Macierewicza - Morawiecki miał pełne poparcie. Taka specyfika fanatyka

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jednak z rogiem czyha zły okrutny smok - kryzys
    O - to może być to zapowiadane niedawno wiosenne przesilenie Jak bloomberg to bloomberg

Ostatnio edytowane przez Foxx ; 10-01-2018 o 10:19
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Bardzo ciekawy wywiad dotyczący sądów:

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie...downictwa.html

Krótki fragment:

To co robić?

Zamiast inwestować niebagatelne sumy w dostosowywanie XIX-wiecznej instytucji do realiów XXI w., powinniśmy raczej zaprojektować od zera nowe sądy z wykorzystaniem współczesnych możliwości i potrzeb, uruchomić je pilotażowo w kilku miejscowościach, zatrudnić nowy personel, powołać sędziów nieskażonych pracą z papierowymi aktami i pozwolić działać im równolegle. Niech Polacy wybiorą sąd, który zajmie się ich sprawą. Jednoczesna kampania „nowoczesne sądy”, zamiast szkalować dotychczasowe sądownictwo, powinna zachęcać do korzystania z dobrodziejstw jego nowocześniejszej formy, aby dzięki edukacji i zaletom nowej instytucji w końcu większość spraw trafiała do sądów XXI-wiecznych. Dopiero wtedy, gdy praktyka sądów pilotażowych by okrzepła, można by zacząć przekształcać kolejne placówki nowego typu.
    Tutaj są prawdziwe patologię, a wymiana sędziego X na Y w sądzie rejonowym zwykłemu człowiekowi nie pomoże.
    Wszystko co najlepsze na świecie
    Łazienkowska 3 i karnet na Żylecie

Legionista Awatar zinger
    Jasne, Jarosław Kaczyński.
    Znajdą się tacy, którzy będą się zarzekać że było inaczej. I ja im wierzę.
    Ora et labora

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez zinger Zobacz posta
    Znajdą się tacy, którzy będą się zarzekać że było inaczej. I ja im wierzę.
    To kto teraz rządzi? Możesz przybliżyć kulisy władzy?

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Foxx
    Też chętnie się dowiem. Ale prośba o źródła i argumenty.

- "złe twarze" out, "dobre twarze" in
    - ciepła, bardzo dobrze przyjęta kolacja i PRowe fotki z topową personą w całej UE (widać delikatną zmianę kursu w zagranicznych mediach już po 1szej kolacji)
    - totalnie zakiwana opozycja, która kompletnie pogubiła się w reakcji na rekonstrukcję i jak się domyślam dalsze działania (najlepiej to widać po reakcjach poszczególnych dziennikarzy )
    - uchylenie decyzji o nałożeniu kary na TVN (niedawno przewinęło mi się przez tłiter)
    - śniadanie z zagranicznymi mediami

wszystko w 1 -2 dni.

Większość konstytucyjna to nie fantasy, choć teraz to oczywiście tylko wróżenie. Nie wiem co by się musiało stać, żeby twardy elektorat na prawdę odszedł i nie głosował (Gazeta Polska itp.) - na wystąpienie Macierewicza przeciw się nie zapowiada. Nie wydaje się, żeby 45% było sufitem nie do przebicia.

Generalnie z PiSem od ostatniego roku można polubić politykę jako ciekawą "grę" do obserwowania, która toczy się o rzeczy ważne (niezależnie od upodobań)

Legionista
    opozycję mamy trzeba przyznać genialną chyba Prezes im płaci
    żenujące zachowanie gazety polskiej. Każdy wie, że to nie Prezydent stał za odwołaniem Macierewicza. Sam się stawiam zdecydowanie po prawej stronie, ale nijak tutaj tej teoretycznie najbardziej prawej strony nie rozumiem.
    Choć może i rozumiem czują się zdradzeni, a poza Prezesem nie mają gdzie się udać. Najłatwiej widać siebie oszukiwać. Prezydent jest łatwym celem choć fikcyjnym.
    Też byłem za Macierewiczem ale On po prostu zawiódł.

Ja wiem czy zawiódł... Zrobił dla Wojska Polskiego wiele dobrego. Ale, jak to stary opozycjonista ufający tylko sobie, miał swoje grzeszki, o których pisał Foxx. Po prostu czas na nowe rozdanie i zdaniem Prezesa dla dobra Kraju musi zejść ze sceny.
    Ostatnio edytowane przez BlackAdder ; 11-01-2018 o 08:12

Legionista Awatar Foxx
    opozycję mamy trzeba przyznać genialną chyba Prezes im płaci
    Moim zdaniem początek roku to KO w wykonaniu Mistrza. Rozpoczyna się 11 dzień 2018

Projekt "Ratujmy Kobiety" z głosem Kaczyńskiego. Zabrakło głosów opozycji

Obywatelski projekt ustawy liberalizującej prawo do aborcji został odrzucony w pierwszym czytaniu różnicą 9 głosów. Za skierowaniem do dalszych prac projektu Ratujmy Kobiety głosowało między innymi 58 posłów PiS - w tym Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Krystyna Pawłowicz i Ryszard Terlecki. 39 posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w głosowaniu. Za odrzuceniem projektu Ratujmy Kobiety 2017 głosowało 202 posłów, przeciw było 194, wstrzymało się siedmiu.
    Burza w .Nowoczesnej i PO. Lubnauer i Schetyna zapowiadają ukaranie posłów nie głosujących za #RatujmyKobiety. Czarzasty: "Jesteście dupkami"

https://wpolityce.pl/polityka/375953...tescie-dupkami

EDIT: Myślę, że ostatnie info Raczej brzmiałoby lepiej w wersji...:

Decyzją ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Antoni Macierewicz został szefem podkomisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską - dowiedział się portal niezalezna.pl

Antoni Macierewicz będzie kierował komisją, będzie nadzorował i sporządzi raport, który zostanie przedstawiony w kwietniu, w 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Formalny nadzór nad podkomisją będzie sprawował szef MON, Mariusz Błaszczak.

Jako pierwszy informację o mianowaniu Antoniego Macierewicza szefem podkomisji podał Tomasz Sakiewicz.
    http://niezalezna.pl/213835-antoni-m...rofe-smolenska

Pozostaje oczywiście pytanie czy to prawda, czy chciejstwo i nachalny lobbing (tuż przed ogłoszeniem rekonstrukcji mieli "przecieki", że Macierewicz zostaje na stanowisku szefa MON).

Tak, czy inaczej - wyraźnie widać że nikt w "GaPolu" nie tylko nie słyszał o grze w szachy, o warcabach nie wspominając. Ale nawet nie miał styczności z najprostszą RTS (i nie mam tu na myśli fanki Widzewa )
    Ostatnio edytowane przez Foxx ; 11-01-2018 o 08:39

Uprawnienia umieszczania postów