Strona 1738 z 1798 PierwszyPierwszy ... 738123816381688172817341735173617371738173917401741174217481788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 52,111 do 52,140 z 53938

Wątek: Polityka

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Czyli tak jak pisałem przy relatywnie małym nakładzie sił można cofnąć Polskę cywilizacyjnie o dobre kilkadziesiąt lat w kilka-kilkanaście dni.

Wystarczy osiem precyzyjnych uderzeń rakietowych, co przy naszej obecnej obronie przeciwrakietowej nie wymagałoby od Rosjan nawet specjalnie dużych nakładów środków:
    elektrownie: Bełchatów, Kozienice. Połaniec
    rafinerie: Płock, Gdańsk
    porty: Naftoport Gdańsk, Gazoport Świnoujście
    magazyny paliw w Górze
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 04-01-2018 o 22:41
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar Foxx
    Jako, że zgadzam się co do zasady z tym co napisałeś wcześniej odniosę się tylko do tego wątku.
    Cytując klasyka wojna jest tylko, lub aż "kontynuacją polityki innymi środkami." Czyli jakby Rosjanie mieli cel polityczny zbombienie Donbasu to by to po prostu zrobili (bo niby w jaki sposób militarnie Ukraina miałby im w tym przeszkodzić ? )
    Tyle, że realnym efektem rosyjskich działań właśnie stało się w dużej części "zbombienie" zajętej części Donbasu. W reaktywowanych szybach poszczególnych kopalń węgiel wydobywa się metodami z przełomu XIX i XX w.

W jaki sposób Ukraina miałaby... cokolwiek? Przecież ta federacja oligarchicznych "hetmanatów" zareagowała bardzo szybko i sprawnie:

- najwięksi oligarchowie stworzyli i wyposażyli nieformalne milicje do obrony należących do nich obiektów

- porozumieli się z którąś ze stron konfliktu

- np. Achmetow ustalił, że w zamian za odstąpienie od "nacjonalizacji" jego majątku i oddziałów banku, "separatyści" "legalnie" mogą korzystać z jego zakładów przemysłowych, w tym wydobywać i sprzedawać wspomniany węgiel. W bonusie jego fundacja dorzuciła kilka konwojów z fantami dla "republik ludowych". Rzecz się skończyła kilka miesięcy temu, gdy w ramach kolejnej wymiany poglądów między słupami FSB i GRU na szczytach "władz" "separatyści" zerwali układ i zajęli cały majątek Achmetowa na swoim terenie.

Tak dla przypomnienia to w operacji w Donbasie rosyjskie lotnictwo w ogóle NIE UCZESTNICZYŁO - a mimo to Ukraińcy stracili pi razy drzwi 1/3 swojego lotnictwa (mówię o maszynach które mieli w gotowości bojowej na początku lotnictwa) Najbardziej znamiennym na to przykładem była 204 brygada lotnicza z Belbeku która na 45 MiG-29 miała zdolnych do latania całe 4.
    No, proszę Pana Skoro rosyjskie lotnictwo nie uczestniczyło - nie mogło stracić ANI JEDNEJ maszyny Dla odmiany - jeżeli Ukraińcy ponieśli takie straty, oznacza to że wystąpiła tu inna zmienna - posiadanie przez strony broni p-lot. Np. w kontekście tendencji postsowieckich pilotów do latania na niskim pułapie. Co jak co, ale na zasoby p-lot nawet w 2014 Ukraina nie narzekała. A jedna strącona rosyjska maszyna w fazie "gorącej wojny" ostatecznie wywróciłaby narrację "na Donbasie Rosjan niet"

Warto przypomnieć, że np. w czasie drugiej wojny w Czeczenii nieoznakowane maszyny FR bez problemów latały nad "pastuchami z kałaszami".

Także reasumując to jaki byłby scenariusz potencjalnej wojny Rosja-Polska, zależałoby tylko i wyłącznie od jej celów politycznych (oczywiście mniej, lub bardziej racjonalnych)
    IMHO Rosjanie nie mają żadnego interesu okupować Polskę (w każdym razie w pierwszej fazie), ale za to jeśli chcą zwiększyć swoją obecność w regionie, to silna Polska jest w tym dla nich przeszkodą. Oczywiście pierwszym etapem jest to co dzieje się od paru ładnych lat (oczywiście w skali mini) czyli różne próby destabilizacji politycznej.

Natomiast jeśli mieliby się zaangażować militarnie (dziś bardzo mało prawdopodobne - jutro bardziej, ale jest bardzo dużo zmiennych w tej rozgrywce) to najprostsza droga to zniszczenie naszej infrastruktury krytycznej.

Czyli imho tak jak USA miało mapę celów nuklearnych w Polsce ( taką jak na przykład ta https://nsarchive2.gwu.edu//nukevaul...s/section1.pdf), tak i zapewne Rosjanie mają taką samą dla Polski (oczywiście także w wersji konwencjonalnej)
    Czyli tak jak pisałem przy relatywnie małym nakładzie sił można cofnąć Polskę cywilizacyjnie o dobre kilkadziesiąt lat w kilka-kilkanaście dni.

Oczywiście jest to tylko jeden z wariantów takiego konfliktu - w którym akurat OT w koncepcji RS miałoby mało do roboty - w tym co robi MON już trochę więcej
    Próbuję napisać, że przy obecnej sieci globalnych czysto finansowych interesów charakter wojny zmienił się w takim stopniu, że większość tradycyjnych opisanych opcji strategicznych stała się archaiczna. Moim zdaniem nawet nie mamy pojęcia, ile różnego rodzaju biznesu między Odrą i Bugiem należy/współnależy do rosyjskich oligarchów (mających swoich ludzi wśród "siłowników"), czy ichnich państwowych molochów - nomen-omen - per proxy. Zwłaszcza w klimacie utworzonym w poprzedniej kadencji. Czasami tylko spod dywanu wytoczy się coś w rodzaju próby przejęcia Grupy Azoty.

Do tego dochodzą liczne interesy rosyjsko-niemieckie. Biorąc pod uwagę skalę gospodarczej kolonizacji Polski przez Niemcy uważam za umiarkowanie prawdopodobne odcięcie przez Rosję dostępu do prądu, czy sieci komunikacyjnych. Zgodnie ze starymi maksymami rozmaitych mędrców - wojny wygrywa się w głowach. Opierając się na grupach wpływu dysponujących swoimi mediami i uprawiającymi wieloletnią propagandę Rosja ruszyła na Ukrainę. Przez pierwsze trzy miesiące szło niemal perfekcyjnie. Ich "siłownicy" jednak w swoich analizach nie wzięli pod uwagę co najmniej dwóch zmiennych. Skali "samodzielności" oligarchów oraz liczby chętnych do walki w batalionach ochotniczych (w szczytowym momencie dobrze ponad 30 tys.), których większość relatywnie szybko weszła w struktury MON i MSW. Stąd najpierw desperackie rzucenie ludzi Kadyrowa, którzy nie powstrzymali kijowskiej kontry i finalne użycie reaktywnej artylerii z własnego terytorium i wysłanie grup batalionowych. No i mamy to co jest.

Jednocześnie, co często przewija się w tym temacie Niemcy prowadzą z Polską własną wojnę o utrzymanie zajętych pozycji posługując się własną budowaną przez dekady siecią wpływu. Rzucenie na pierwszy front Gräfin von Thun und Hohenstein oznacza, że zaczynają "desperować". Dlaczego? Nie będę oryginalny - trudno było przewidzieć pakiet czynników (umowny "Smoleńsk", totalizowanie zachodnioeuropejskiego systemu, dostęp do internetu), które w sumie zdemolowały w wystarczająco wielu głowach budowany od dwudziestu lat ład postkolonialny w dużej mierze oparty na w wielu miejscach omawianej "pedagogice wstydu" mającej skłaniać do odrzucenia polskości jako wartości w jakimkolwiek sensie. No i aksjomacie, że "kapitał nie ma narodowości".

Wiem, że te konluzje to powtarzane wielokrotnie wcześniej w różnych miejscach banały. Jednak ich połączenie z rozpatrywanymi teoriami strategicznymi moim zdaniem wyraźnie wskazuje, na to że większość jawnie rozpatrywanych militarnych doktryn - jak wspomniałem na początku - jest archaiczna.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Tyle, że realnym efektem rosyjskich działań właśnie stało się w dużej części "zbombienie" zajętej części Donbasu. W reaktywowanych szybach poszczególnych kopalń węgiel wydobywa się metodami z przełomu XIX i XX w.

W jaki sposób Ukraina miałaby... cokolwiek? Przecież ta federacja oligarchicznych "hetmanatów" zareagowała bardzo szybko i sprawnie:

- najwięksi oligarchowie stworzyli i wyposażyli nieformalne milicje do obrony należących do nich obiektów

- porozumieli się z którąś ze stron konfliktu

- np. Achmetow ustalił, że w zamian za odstąpienie od "nacjonalizacji" jego majątku i oddziałów banku, "separatyści" "legalnie" mogą korzystać z jego zakładów przemysłowych, w tym wydobywać i sprzedawać wspomniany węgiel. W bonusie jego fundacja dorzuciła kilka konwojów z fantami dla "republik ludowych". Rzecz się skończyła kilka miesięcy temu, gdy w ramach kolejnej wymiany poglądów między słupami FSB i GRU na szczytach "władz" "separatyści" zerwali układ i zajęli cały majątek Achmetowa na swoim terenie.

No, proszę Pana Skoro rosyjskie lotnictwo nie uczestniczyło - nie mogło stracić ANI JEDNEJ maszyny Dla odmiany - jeżeli Ukraińcy ponieśli takie straty, oznacza to że wystąpiła tu inna zmienna - posiadanie przez strony broni p-lot. Np. w kontekście tendencji postsowieckich pilotów do latania na niskim pułapie. Co jak co, ale na zasoby p-lot nawet w 2014 Ukraina nie narzekała. A jedna strącona rosyjska maszyna w fazie "gorącej wojny" ostatecznie wywróciłaby narrację "na Donbasie Rosjan niet"

Warto przypomnieć, że np. w czasie drugiej wojny w Czeczenii nieoznakowane maszyny FR bez problemów latały nad "pastuchami z kałaszami".

Próbuję napisać, że przy obecnej sieci globalnych czysto finansowych interesów charakter wojny zmienił się w takim stopniu, że większość tradycyjnych opisanych opcji strategicznych stała się archaiczna. Moim zdaniem nawet nie mamy pojęcia, ile różnego rodzaju biznesu między Odrą i Bugiem należy/współnależy do rosyjskich oligarchów (mających swoich ludzi wśród "siłowników"), czy ichnich państwowych molochów - nomen-omen - per proxy. Zwłaszcza w klimacie utworzonym w poprzedniej kadencji. Czasami tylko spod dywanu wytoczy się coś w rodzaju próby przejęcia Grupy Azoty.

Do tego dochodzą liczne interesy rosyjsko-niemieckie. Biorąc pod uwagę skalę gospodarczej kolonizacji Polski przez Niemcy uważam za umiarkowanie prawdopodobne odcięcie przez Rosję dostępu do prądu, czy sieci komunikacyjnych. Zgodnie ze starymi maksymami rozmaitych mędrców - wojny wygrywa się w głowach. Opierając się na grupach wpływu dysponujących swoimi mediami i uprawiającymi wieloletnią propagandę Rosja ruszyła na Ukrainę. Przez pierwsze trzy miesiące szło niemal perfekcyjnie. Ich "siłownicy" jednak w swoich analizach nie wzięli pod uwagę co najmniej dwóch zmiennych. Skali "samodzielności" oligarchów oraz liczby chętnych do walki w batalionach ochotniczych (w szczytowym momencie dobrze ponad 30 tys.), których większość relatywnie szybko weszła w struktury MON i MSW. Stąd najpierw desperackie rzucenie ludzi Kadyrowa, którzy nie powstrzymali kijowskiej kontry i finalne użycie reaktywnej artylerii z własnego terytorium i wysłanie grup batalionowych. No i mamy to co jest.

Jednocześnie, co często przewija się w tym temacie Niemcy prowadzą z Polską własną wojnę o utrzymanie zajętych pozycji posługując się własną budowaną przez dekady siecią wpływu. Rzucenie na pierwszy front Gräfin von Thun und Hohenstein oznacza, że zaczynają "desperować". Dlaczego? Nie będę oryginalny - trudno było przewidzieć pakiet czynników (umowny "Smoleńsk", totalizowanie zachodnioeuropejskiego systemu, dostęp do internetu), które w sumie zdemolowały w wystarczająco wielu głowach budowany od dwudziestu lat ład postkolonialny w dużej mierze oparty na w wielu miejscach omawianej "pedagogice wstydu" mającej skłaniać do odrzucenia polskości jako wartości w jakimkolwiek sensie. No i aksjomacie, że "kapitał nie ma narodowości".

Wiem, że te konluzje to powtarzane wielokrotnie wcześniej w różnych miejscach banały. Jednak ich połączenie z rozpatrywanymi teoriami strategicznymi moim zdaniem wyraźnie wskazuje, na to że większość jawnie rozpatrywanych militarnych doktryn - jak wspomniałem na początku - jest archaiczna.
    Ja średnio mam z czasem i ze zdrowiem w dniu dzisiejszym także odniosę się tylko do 3 wątków (kluczowych ) w tym co napisałeś.

1) Jak sam napisałeś rosyjskie lotnictwo nie uczestniczyło w tym konflikcie - więc nie bardzo miało jak i czym bombardować. Chyba, że tych bombardowań dokonywało lotnictwo DRL - czyli 50 letni czechosłowacki L-29 Delfin (o osiągach z końca II Wojny Śwatowej ), albo Yak-52 którego osiągi byłyby topowe - ale 100 lat temu Bo chyba poza tymi 2 samolotami to oni nic nie mieli
    Także zbombardować - z samolotu (no chyba, że z bombardy : ), ostrzelać - z broni oddającej strzał.
    Bronią artyleryjską (ja nie mówię o jakichś wynalazkach kalibru 305 milimetrów i więcej - tylko o chodzi mi o artylerię polową) bardzo ciężko jest wyłączyć duży zakład przemysłowy - dodatkowo dochodzi kwestia zasięgu takiego ostrzału (który w rzeczonym konflikcie nie przekraczał kilkunastu kilometrów). A o stanie infrastruktury w Doniecku coś tam wiem

2) Tylko mi cały czas chodziło o semantykę - zbombienie czyli jak DLA MNIE albo z samoloty, albo rakiety balistyczne (oba rodzaje uzbrojenia nie używane przez siły prorosyjskie w Donbasie)

3) Ale ja co do zasady to się zgadzam, z Twoją analizą - oczywiście praktycznie każde zdanie/akapit można rozumieć na swój sposób i mieć kilka innych koncepcji.
    Tylko ja się skupiłem na relatywnie MAŁO PRAWDOPODOBNYM zdarzeniu jakim byłby konflikt zbrojny pomiędzy Rosją, a Polską/NATO.
    Jeśli by to MAŁO PRAWDOPODOBNE zdarzenie wystąpiło to w mojej ocenie jest PRAWDOPODOBNE, że wyglądałoby tak, jak ja napisałem.
    Oczywiście od stanu pokoju do stanu wojny jest wiele różnych faz i stanów pośrednich w których zawierają się również Twoje koncepcje.
    Ale skoro piszemy o Obronie Terytorialnej to siłą rzeczy jej rola jest istotna z czysto militarnego punktu widzenia i na tym - militarnym wątku się skupiłem.
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Wystarczy osiem precyzyjnych uderzeń rakietowych, co przy naszej obecnej obronie przeciwrakietowej nie wymagałoby od Rosjan nawet specjalnie dużych nakładów środków:
    elektrownie: Bełchatów, Kozienice. Połaniec
    rafinerie: Płock, Gdańsk
    porty: Naftoport Gdańsk, Gazoport Świnoujście
    magazyny paliw w Górze
    Z elektrowniami to ja konkretnie tego nie analizowałem (w sensie ich lokalizacją) ja do infrastruktury energetycznej dodałbym kilka/naście stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.
    Dodatkowo patrząc chociażby na pożar mostu w Warszawie i jego konsekwencje, to newralgicznym punktem jest infrastruktura drogowa - kilka węzłów kolejowych/mostów i oprócz blackout, mamy kompletny paraliż komunikacyjny.

O systemie OPK to ja nie będę się rozpisywał - bo w sumie nie roszczę sobie praw do bycia specjalistą
    Ale zastawiam się jaka jest realna wytrzymałaś obiektów przemysłowych na tego rodzaju ataki - bo historycznie to wyglądało bardzo różnie i wbrew pozorom to ciężko jest coś takiego zniszczyć (na co można dawać dziesiątki przykładów)
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    To ja tylko doprecyzuję, że przez "zbombienie", m.in. w dyskusjach, w których biorę udział rozumie się zniszczenie celu dokonane ostrzałem artyleryjskim lub lotniczym. Wiele zakładów na aktualnych "terytoriach okupowanych" przyjęło podarunki zza wschodniej granicy od "Uraganów", czy "Smierczów". W 2016 na Ukrainie zaliczyli co najmniej jeden przypadek bardzo kosztownych strat w magazynach amunicji artyleryjskiej i rakietowej spowodowanych najprawdopodobniej zrzutem niespodzianki z... drona

Kaliber więc to raczej nie wszystko
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    To ja tylko doprecyzuję, że przez "zbombienie", m.in. w dyskusjach, w których biorę udział rozumie się zniszczenie celu dokonane ostrzałem artyleryjskim lub lotniczym. Wiele zakładów na aktualnych "terytoriach okupowanych" przyjęło podarunki zza wschodniej granicy od "Uraganów", czy "Smierczów". W 2016 na Ukrainie zaliczyli co najmniej jeden przypadek bardzo kosztownych strat w magazynach amunicji artyleryjskiej i rakietowej spowodowanych najprawdopodobniej zrzutem niespodzianki z... drona

Kaliber więc to raczej nie wszystko
    Tak właśnie myślałem

Zaś żebym nie był sobą i się do czegoś nie przypierdolił
    To wiesz, ten dron to może wyglądać tak:

Northrop Grumman X-47B
    i tak

Mikoyan Skat
    jak i tak

601-S "Sharp Sword"

Z których każdy może przenosić kilkuset kilogramowe bomby/rakiety
    jak i tak

czyli sprzęt za 2000pln
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 06-01-2018 o 13:43
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar b.
    Ranking zaufania do polityków od Marcinka Dumy. Wyraźny wzrost Premiera Morawieckiego Za to Schetyna z Petru idą łeb w łeb :

Legionista Awatar BlackAdder
    http://www.tvp.info/35521343/nieofic...twa-cyfryzacji

Jak nie poleciała z powodu likwidacji ministerstwa (odchudzeniu administracji przyklasnę zawsze i wszędzie) to szkoda babki.

Mam nadzieję, że Jarek da jej kopa w górę.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    http://www.tvp.info/35521343/nieofic...twa-cyfryzacji

Jak nie poleciała z powodu likwidacji ministerstwa (odchudzeniu administracji przyklasnę zawsze i wszędzie) to szkoda babki.

Mam nadzieję, że Jarek da jej kopa w górę.
    W monopolowym w kolejce usłyszałem , że to jest następca min. Streżyńskiej, która na 100% zrobi jeszcze dużo dobrego dla Polski:
    http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-fi..._col_count%3D1
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Szkoda Strezynskiej - przegrała rozgrywkę z Blaszczakiem i Macierewiczem. Specjalistka, kto wie jak się robi IT w publicu to wie z czym musiała walczyć.

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ranking zaufania do polityków od Marcinka Dumy. Wyraźny wzrost Premiera Morawieckiego Za to Schetyna z Petru idą łeb w łeb :

Jak wynika z sondażu prezydent w listopadzie cieszy się równie wysokim poparciem co w październiku. Głowie państwa ufa 80 proc. ankietowanych (to o 1 punkt proc. więcej niż we wrześniu). W porównaniu do października zwiększył się natomiast odsetek tych, którzy deklarują nieufność do prezydenta (o 2 pkt proc., do 9 proc.). Drugie miejsce w październikowym rankingu zaufania zajęła premier Ewa Kopacz, której ufa 62 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu do października), a nie ufa - 13 proc. (spadek o 4 punkty proc.). Na podium znajduje się także b. premier Donald Tusk, któremu ufa 44 proc. ankietowanych - o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Politykowi nie ufa 35 proc., o 4 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul...z-korwin-mikke
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar b.
    Buziek - ja już tu kilkukrotnie pisałem, że nie ufam sondażowniom, głównie z dwóch powodów - nierzetelnie wykonują badania i są zaangażowane politycznie (i zamiast badać opinię, próbują ją kształtować) - ale do badań opinii społecznej nic lepszego nie wymyślono. I zawsze podkreślam - nie ma co wyciągać wniosków na podstawie jednego badania, a jako tako miarodajna jest średnia z kilku.

Ten sondaż zaufania wrzuciłem bardziej w ramach "ciekawostka" niż "fakt".

No i podstawowa sprawa - wrzucony przez Ciebie CBOS zawyża rządzącym, czyli wówczas Tuskowi i Kopaczowej. Wrzucomy przeze mnie IBRIS od tego sprzedawczyka Dumy, zawyża Totalnej Targowicy. Więc skoro nawet u nich tak to wygląda, to coś jest na rzeczy

No chyba, że Duma jest tak przebiegły, że teraz zawyża PiSowi, po to, żeby poczuli się zbyt pewnie
    Ostatnio edytowane przez b. ; 08-01-2018 o 17:41

GieKaeSiak Awatar Peace
    Według Szackiego i Piaseckiego Macierewicz wylatuje z rządu.
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Według Szackiego i Piaseckiego Macierewicz wylatuje z rządu.
    Zapewne jutro nastąpi weryfikacja. Mogę się mylić, oczywiście.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Zapewne jutro nastąpi weryfikacja. Mogę się mylić, oczywiście.
    Racja. Wydaje mi się jednak, że wczorajsze granie Smoleńskiem nie jest przypadkowe Dowiemy się pewnie w południe
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Przewidywana wymiana dokładnie połowy gabinetu. Na 18 ministerstw będzie 9 zmian.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Racja. Wydaje mi się jednak, że wczorajsze granie Smoleńskiem nie jest przypadkowe Dowiemy się pewnie w południe
    Nigdy nie jest.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

GieKaeSiak Awatar Peace
    7:30 dokumenty, z nazwiskami nowego rządu, przekazane prezydentowi

8:39 kumate źródła z niezależnej: Macierewicz zostaje
    10:30 kumate źródła z tvp info: Macierewicz odchodzi

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Odszedł Błaszczak z MSWiA

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Odszedł Błaszczak z MSWiA
    Bezjajeczny idzie sterować wojskiem. Mocne. Juz lepiej tam pasuje Brudziński.
    Macierewicz Marszałkiem? Co ona ma za kwity aby zostać drugą osobą w Państwie?

Żal Streżyńskiej, reszta zmian na plus. Mocny mandat Morawieckiego.

Legionista Awatar midzi
    Co by nie mówić to akurat Błaszczak nieźle był oceniany, nie tylko przez swój obóz polityczny. Wiadomo, że to okaz BMW prosto z Sevres, ale widać tacy ludzi potrzebni są w resortach siłowych.

Odsunięcie Macierewicza od jakichkolwiek wpływów w państwie zawsze jest dobrą informacją

Legionista Awatar midzi
    Nowi ministrowie:

Ministrem Finansów została Teresa Czerwińska
    Jadwiga Emilewicz powołana została na urząd Minister Przedsiębiorczości i Technologii
    Jerzy Kwieciński został Ministrem Inwestycji i Rozwoju
    Ministrem Zdrowia został Łukasz Szumowski
    Henryk Kowalczyk został Ministrem Środowiska
    Szefem MSWiA został Joachim Brudziński
    MSZ obejmuje Jacek Czaputowicz
    Mariusz Błaszczak obejmuje urząd Ministra Obrony Narodowej

JK i PMM dobrze rozegrali. Odwołani wszyscy niosący negatywny bagaż dla rządu. Teraz tylko w górę.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Tym sposobem dowiedzieliśmy się, że Tomasz Sakiewicz będzie głosował na Donalda Tuska

-----------------

#ratujemyGKS

Nie będzie bo Tusk w żadnych wyborach ogólnopolskich już nie wystartuje.
    Co do zmian to w mojej opinii PiS długoterminowo na tym mocno straci. Raz dużo dostali "Gowiniarze", dwa robi się luźno na prawo od PiSu, trzy conajmniej 2 osoby w rządzie to czystej próby karierowicze

Legionista Awatar Foxx
    Co do zmian to w mojej opinii PiS długoterminowo na tym mocno straci. Raz dużo dostali "Gowiniarze", dwa robi się luźno na prawo od PiSu, trzy conajmniej 2 osoby w rządzie to czystej próby karierowicze
    Chętnie pod koniec kadencji wrócę do tego wątku.

1. Wszystko zależy od tego, co będzie wykonywane i jak. Od momentu, gdy Macierewicz miał bezwarunkowe poparcie np. Torunia również przeciwko Kaczyńskiemu minęło dobre kilka lat. Po drodze nastąpiła poważna zmiana pokoleń. Sam Pan Antoni de facto zmarnował ponad pół roku na zerowe efekty w reformie struktury dowodzenia oraz próbował "zawalczyć" na status nie tylko z Dudą, ale przede wszystkim z Kaczyńskim (np. paranoja z Misiewiczem) przy okazji praktycznie publicznie poniżając Szydło. Poszedł na zwarcie machając (bez pomyślunku) Smoleńskiem jako urojoną gwarancją nietykalności i taki jest efekt.

2. W aktualnym systemie partyjnym "robi się luźno na prawo od PiS-u"? W przypadku konsekwentnej kontynuacji i rozkręcenia programu "Cela +"?

3. Jak dobrze wiemy, w polityce występuje selekcja negatywna. Zarzut karierowiczostwa w tym kontekście...

Każdy w tym bajzlu gra o swoje i dokonuje własnych wyborów. A każdy z tych wyborów ma swoje konsekwencje.

Legionista Awatar BlackAdder
    No nie wiem, czy akurat Błaszczak ma predyspozycje do użerania się z trepami.

Cieszy Emilewicz na stanowisku Ministra Przedsiębiorczości, cokolwiek ma to oznaczać. Może w końcu coś drgnie z pier"olonym Zusem.

W każdym razie zmiany pod wybory, należy po raz kolejny zaufać Jarkowi i spokojnie czekać na przyszły rok
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

A ja wcale nie pisałem o Macierewiczu... Co do rozmowy koniec kadencji: dwa lata to w najlepszym wypadku termin średnio dystansowy. Jeśli zechcesz to porozmawiamy za lat 5-6.

Owszem bo raz ze cela+ działa w najlepszym wypadku niemrawo, a dwa nie da się jednocześnie grać na fortepianie i klarnecie. Jeśli stawia się na centrum to robi się miejsce na prawym skrzydle

Obiecywano mi skończyć z takim doborem
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 09-01-2018 o 12:43

Legionista Awatar Z.
    Jeśli stawia się na centrum to robi się miejsce na prawym skrzydle
    Jak dla mnie grają o możliwość zmiany konstytucji, tj. otwarcie się na centrum przy pozostawieniu prawego skrzydła. Mówiąc wprost - grają o wszystko, o wielką partię centro-prawicową, która ma zmienić Polskę na dekady. Grzechem ciężkim byłoby nie spróbować. Jak nie teraz to kiedy (przecież rozdanie już za moment, a kolejne pewnie bez Jarosława)?

Należy się nam to wszystkim.

Mam nadzieję, że Sakiewicz & Co. i Karnowscy Co. wreszcie zrozumieją powagę chwili.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Foxx
    Oni stawiają na całość, a nie "przekierowują się" w stronę centrum. Dorzucę kilka drobiazgów:

- w MSW jeden z najbardziej zaufanych ludzi Kaczyńskiego i organizatorów w PiS

- w MON gość mający wcześniej dostęp do materiałów służb cywilnych... m.in. o byłych i aktualnych wojskowych - również zaufany Kaczyńskiego

- najlepiej poza Macierewiczem zorientowany w kluczowych sprawach dot. MON, związany ze środowiskiem Dudy (paradoks) - Dworczyk - w kancelarii Morawieckiego

- pierwsze większe ruchy związane ze wstępem do realizacji socjalnego programu "Cela +" na poziomie samorządowym właśnie się rozpoczynają...

Jak napisałem - kwestia konsekwencji i jakości wykonania.

PS Z. - Karnowscy już rozumieją (komentarze na gorąco), Sakiewicz z Lisiewiczem i Hejke nie zrozumieją nigdy. Życie

Uprawnienia umieszczania postów