Strona 1736 z 1786 PierwszyPierwszy ... 73612361636168617261732173317341735173617371738173917401746 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 52,051 do 52,080 z 53565

Wątek: Polityka

Legionista Awatar midzi
    Wkładanie w usta miałoby sens gdybym coś mówił, ale pisałem, więc jak dla mnie poprawne.

Jednak czekam na szafocie na gilotynę od purystów językowych.

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Wkładanie w usta miałoby sens gdybym coś mówił, ale pisałem, więc jak dla mnie poprawne.

Jednak czekam na szafocie na gilotynę od purystów językowych.
    Ale to co wkleiłem to prognozy dotyczące upadku PiS, których rzekomo nie głosiłeś, czy nie?

A tutaj prognozy gospodarcze sprzed mniej więcej roku (grudzień '16):

Zjazd prognoz przez banki, agencje ratingowe, OECD, a kończąc na samym MF. Do tego słabnący PLN/EUR oraz PLN/USD przy hamującej produkcji, a co za tym idzie eksporcie (brak bodźców do zwiększenia bilansu w handlu zagranicznym) mocno uderzy w obsługę długu zagranicznego. Wzrost kosztów pracy przez drożejącą benzynę przy słabnącym PLN, a także decyzję OPEC. Progi ostrożnościowe już o włos osiągnięte, a tutaj jeszcze od jesieni 2017 niższe emerytury.

Dosyć mroźna perspektywa najbliższych kilkunastu miesięcy...
    Inwestycje lokalne to inna składowa PKB. Teraz już mamy wszystkie nogi chore, a wskaźniki ostrożnościowe tuż tuż (w połowie 2017 przy recesji możemy spokojnie je przekroczyć).

Ja tych efektów zdecydowanie się boję, bo to dopiero rok minął, a już taka jatka i równia pochyła.
    Podtrzymujesz zdanie?

A i nie zapomnij, że kiedyś pisałeś, że wzrost PKB powyżej 4% to wynik REWELACYJNY (zapewne nie zakładałeś, że za PISu u władzy taki osiągniemy )
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

ten cały juncker to na normalnego nie wygląda, no chyba, że się "chlapło %%%", aby stres zszedł
    https://www.facebook.com/swetru24/vi...7066518963230/
    Ostatnio edytowane przez lukasz9209 ; 23-12-2017 o 14:10
    LEGIA TO MY
    ACAB!
    Freedom for Mary Wagner!
    Janusz Waluś czekaMY!

"niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda
    dla szpiclów katów tchórzy"

Toć jego alkoholizm jest tajemnicą Poliszynela jeszcze od czasów jego premierostwa w Luksemburgu
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Ale to co wkleiłem to prognozy dotyczące upadku PiS, których rzekomo nie głosiłeś, czy nie?

A tutaj prognozy gospodarcze sprzed mniej więcej roku (grudzień '16):

Podtrzymujesz zdanie?

A i nie zapomnij, że kiedyś pisałeś, że wzrost PKB powyżej 4% to wynik REWELACYJNY (zapewne nie zakładałeś, że za PISu u władzy taki osiągniemy )
    Ile jest wzrostu dzieki władzy PiS to nie bardzo wiemy. Według mnie dużo mniej niż powinno być.

Potrafisz wypisać trzy punkty za których realizacje w 100% odpowiada tylko PiS a które to przyczyniły się do wzrostu PKB?

Ja nie potrafię, za wyjątkiem 500+.
    Nie ma lub nie widziałem rzetelnych wyliczeń wzrostu ściągalności VAT, za to widziałem opracowania gdzie wzrost VAT wynika wyłącznie z koniunktury w Europie i konsumpcji napędzanej wspomnianym 500+.

Ja ciagle widzę ciężka legislację, a aparat nastawiony na siłę i opresję.

Jarek mówił ze po porządkach w sadach itd stawiają na gospodarkę. Zobaczymy, trzymam mocno kciuki.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 23-12-2017 o 16:15

Legionista Awatar b.
    Mapet, ja z tobą nie wchodzę w polemikę, bo to strata czasu.

Mapet, ja z tobą nie wchodzę w polemikę, bo to strata czasu.
    Nie wiem co toMapet. Nie chcesz dyskutować twoja sprawa, może ktoś inny będzie chciał.

Legionista Awatar TNTP
    A potrafisz podać mi jakiekolwiek "trzy punkty za których realizacje w 100% odpowiada tylko partia X a które to przyczyniły się do wzrostu PKB?"
    Chodzi mi o dowolny okres i dowolne państwo.
    ps. -> Buziek poliszynel piszemy z małej litery
    Lieber tot als rot!!

Może być, mnie tam się zawsze wydawało że skoro to postać z komedii del arte i jest to nazwa własna. Ale przyjmuję krytykę i postaram się zapamiętać
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 23-12-2017 o 21:54
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Może być, mnie tam się zawsze wydawało że skoro to postać z komedii del arte i jest to nazwa własna. Ale przyjmuję krytykę i postaram się zapamiętać
    Ja tam nawet nie wiedziałem kim był rzeczony Polisznynel - ale tajemnica poliszynela - to taki sam związek frazeologiczny jak pyrrusowe zwycięstwo więc imho piszemy je z małej
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar Foxx
    Piszemy z małej ---> https://sjp.pl/poliszynel

Pyrrusowy przykład nie jest jednak do końca trafny, gdyż to przymiotnik
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Panta rhei, dzisiejszy midzi to nie ten sam midzi jaki był wtedy. Po takiej konstatacji musisz przyznać mu rację że wkładanie w jego palce prognoz które ówczesny, ale nie teraźniejszy, midzi prognozował jest bezcelowe.
    Uczy się od najlepszych

https://twitter.com/k_rogolski/statu...71096782733312
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Gintleman Awatar księciuniu
    Cytat Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
    Wkładanie w twoje usta...chyba tak brzmi lepiej

Trzeba zaczekać na głos ekspercki purysty lingwistycznego - księciuniu rozwiejesz wątpliwości ?
    Pozwolicie, że w świątecznym klimacie nie będę się wdawał w dywagacje na temat wkładania czegoś w usta versus w palce midziego

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Ja tam nawet nie wiedziałem kim był rzeczony Polisznynel - ale tajemnica poliszynela - to taki sam związek frazeologiczny jak pyrrusowe zwycięstwo więc imho piszemy je z małej
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Piszemy z małej ---> https://sjp.pl/poliszynel

Pyrrusowy przykład nie jest jednak do końca trafny, gdyż to przymiotnik
    Nie piszemy tego "z małej", tylko małą literą.

Chociaż Foxx, jeżeli dobrze pamiętam, już się kiedyś z tego rusycyzmu tłumaczył
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    (...) Nie piszemy tego "z małej", tylko małą literą.

Chociaż Foxx, jeżeli dobrze pamiętam, już się kiedyś z tego rusycyzmu tłumaczył
    Jak najbardziej i podtrzymuję to tłumaczenie
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    A potrafisz podać mi jakiekolwiek "trzy punkty za których realizacje w 100% odpowiada tylko partia X a które to przyczyniły się do wzrostu PKB?"
    Chodzi mi o dowolny okres i dowolne państwo.
    ps. -> Buziek poliszynel piszemy z małej litery
    nie, bo żadna władza, nawet ta pseudo liberalna z ostatniej ośmiolatki nie zajmowała się gospodarką.

Legionista Awatar BlackAdder
    Wrzucam tu, bo cały czas ma wpływ na aktualną sytuację - dla młodzieży i nie tylko:

https://www.tvp.info/35382723/cencki...stolowych-elit
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    . Osobiście skłaniam się do wyniku 8-8, ale czas pokaże. Jest tutaj najwięcej niewiadomych: jak będą wyglądały zasady, czy Kukiz stworzy listy, czy opozycja wystartuje razem, na kogo PiS obstawi i czy wymieni zakon na młodszych i zdolniejszych.
    Wiadomo, że wyniki wyborów samorządowych są trudne do przewidzenia, ale myślę, że będzie lepiej niż 8:8

Nowe wykresy od Palade:

Zachodniopomorskie:

Tutaj wszystko możliwe, PiS ze sporymi szansami na rządy.

Wielkopolskie:

W tym sondażu PiS ma samodzielną większość, ale tutaj też wszystko możliwe.

Lubuskie:

1 sondaż:

2 sondaż:

Tutaj też wszystko możliwe.

Dolnośląskie:

1 sondaż:

2 sondaż:

Tutaj dużo głosów może uzyskać BKS. Nie wiem co to za ludzie, ale jeśli mogą wejść w koalicję z PiS, to też bardzo możliwy scenariusz rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Łódzkie:

Na podstawie tego sondażu PiS z samodzielną większością.

Lubelskie:

PiS z samodzielną większością.

Wielkopolskie:

Małopolskie:

Mazowieckie:

Według tego sondażu PiS 25:26 KOD. Wszystko możliwe.

Opolskie:

Tutaj PiS raczej bez szans na rządy.

Kujawsko-Pomorskie:

Tutaj też PiS przegrywa dość wyraźnie z KODem, ale też nei jest bez szans.

Reszty województw Palade nie wrzucał.

PiS w najbardziej optymistycznym scenariuszu może rządzić nawet w 14 sejmikach Pomorskie wiadomo, bastion PO, opolskie też raczej nie do odbicia.

Wariant najbardziej pesymistyczny to 7 sejmików.

Choć pewnie różnice będą niewielki w niektórych województwach, i nawet po zbudowaniu koalicji załóżmy PO-PSL-SLD, po czasie mogą się znaleźć przerzuty, a pewnie w niektórych przypadkach wystarczy 1 przerzut i zmiana rządów w danym sejmiku.

A porównując to z wyborami 2014:

Jest bardzo dobrze. Ludzie przejrzeli na oczy

I najnowszy sondaż dla DoRzeczy:

PiS 46
    PO 23
    K 8
    N 7
    PSL 6
    SLD 5

PiS nie przejmuje centrum

Legionista Awatar Jestem
    ...

PiS 46
    PO 23
    K 8
    N 7
    PSL 6
    SLD 5

PiS nie przejmuje centrum
    Należy pamiętać, że od dwudziestu lat PSL było niedoszacowane w każdych samorządowych sondażach przedwyborczych, czasem aż śmierdziało na odległość ponieważ różnice były zdecydowanie powyżej błędu statystycznego badań.

Na początku stycznia mamy kolejny etap rekonstrukcji rządu, odważy się ktoś na próbę prognozy? Oczywiście pomijamy obsadę ministerstw teraz nieobsadzonych.

Obstawiam:
    --> Waszczykowski out i postawiłbym na to kasę
    --> Antek zostaje i też postawiłbym kasę
    Prawdopodobnie Minister Zdrowia out ale w tym przypadku kasy bym nie postawił, podobnie Minister Cyfryzacji.

Poza tym widzę ciemność, może ktoś rozjaśni?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Zmienia się 7 ministerw. Wylatuje Szyszko, Adamczyk, Strezyńska(myślę że zlikwidują to min), Waszczykowski i Jurgiel. Min Finansów będzie nowy, podobnie Rozwoju Macierewicz na 90% zostaje w rządzie. Choć to tylko moje przypuszczenia, jak ktoś wyrazi ochotę to mogę pospekulować kto obejmie poszczególne resorty

PSL i jego niedoszacowanie to temat rzeka i odniosę się do tego potem
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 30-12-2017 o 14:28

Legionista Awatar bloniaq
    Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą Strężyńską i jej ministerstwem? Dlaczego jest wymieniana jako kandydat do rekonstrukcji?
    Akurat da się usłyszeć głównie pozytywne opinie z kręgów raczej niezainteresowanych robieniem PRu komukolwiek, a po prostu merytorycznych, na temat tego co i jak to ministerstwo pod jej kierownictwem robi.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Jaco
    Palade z cyklu "Koniec PiS-u" i "przesilenia wiosennego", zimowego i każdego innego :
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Palade z cyklu "Koniec PiS-u" i "przesilenia wiosennego", zimowego i każdego innego :
    Jest już mocna odpowiedź Platformy

@bloniaq
    To ministerstwo jest najzwyczajniej w świecie niepotrzebne, zadania jakie ma można bezproblemowo realizować z poziomu vice MSWiA(jak z resztą przez wiele lat było)
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 30-12-2017 o 16:15

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Może ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą Strężyńską i jej ministerstwem? Dlaczego jest wymieniana jako kandydat do rekonstrukcji?
    Akurat da się usłyszeć głównie pozytywne opinie z kręgów raczej niezainteresowanych robieniem PRu komukolwiek, a po prostu merytorycznych, na temat tego co i jak to ministerstwo pod jej kierownictwem robi.
    Voila
    http://www.rp.pl/Polityka/301279870-...yfryzacja.html

Legionista Awatar b.
    Palade wrzucił pozostałe województwa, uzupełniając swoj poprzedni post, na podstawie sondażu z 29 grudnia wygląda to tak:

Gdzie czerwone, to te w których według tego sondażu rządzi większość skupiona wokół PO, a niebieskie PiS.

Jednak według tego sondażu w mazowieckim, zachodnioporskim i dolnośląskim jest na styku, więc w wariancie optymistycznym wygląda to tak:

Jest jeszcze wariant pesymistyczny, gdzie lubuskim, śląskim i świętokrzyskim rządzą platfusy.
    Ostatnio edytowane przez b. ; 31-12-2017 o 08:14

Legionista Awatar Z.
    Macierewicz na 90% zostaje w rządzie.
    Liczę na lepsze wieści na Nowy Rok
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Stout
    Lepsze może być tylko to ,że zostaje na 100%.
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Liczę na lepsze wieści na Nowy Rok
    Rozumiem, że patrzysz pod kątem PRowym, gdzie po zmianie szefa MON, PiS jeszcze bardziej poszedłby w górę w sondażach?

Czy uważasz pana Antoniego za słabego ministra?

Ja uważam, że ze swojej roli (czyt. odbudowy armii) wywiązuje się bardzo dobrze.

Jest jakiś konflikt na linii MON - Pałac, ale moim zdaniem to ta druga strona bardziej do tego dąży.

No i jest kwestia Smoleńska. I tutaj pan Antoni, mimo najszczerszych chęci, czasem bardziej szkodzi niż pomaga. Mam wrażenie, że ma problem z odróżnieniem hipotez od faktów, gdzie nieraz te pierwsze przedstawia jako te drugie. Co nie zmienia faktu, że pewnie w wielu kwestiach dot. Smoleńska ma 100% racji.

Ja osobiście byłbym bardzo rozczarowany, gdyby pana Antoniego zdymisjonowano.

A w kwestii pierwszej, czyli PR - trzeba pamiętać, że AM ma w PiS bardzo mocną pozycję, ma też bardzo dużo swoich zwolenników skupionych głównie wokół GP, także o ile dla "centrum" byłaby to zmiana na plus, o tyle dla tego najbardziej prawego skrzydła PiS byłaby to niezrozumiała zmiana. Nie wiem czy Sakiewicz nie robiłby jakichś kwasów.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Wywalenie AM byłoby dobre praktycznie pod każdym względem, ale chyba nie ma sensu, kolejny raz, się o to spierać

Z rzeczy wartych odnotowania: parufkowe WP przyłapało Michała Karnowskiego, wielkiego orędownika wolnych niedziel i siedzenia po ciemku ze świecą w mieszkaniu (a co z tymi nieszczęśnikami co produkują prąd i ich płaczącymi dziećmi?) jak robił zakupy w supermarkecie Auchan w niedzielę wigilijną. Na pohybel hipokrytom!
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 01-01-2018 o 10:16

A w kwestii pierwszej, czyli PR - trzeba pamiętać, że AM ma w PiS bardzo mocną pozycję, ma też bardzo dużo swoich zwolenników skupionych głównie wokół GP, także o ile dla "centrum" byłaby to zmiana na plus, o tyle dla tego najbardziej prawego skrzydła PiS byłaby to niezrozumiała zmiana. Nie wiem czy Sakiewicz nie robiłby jakichś kwasów.
    Pozycja osobników pokroju Antoniego Macierewicza czy Zbigniewa Ziobry jest głównie dlatego mocna, iż lokują się w na radykalnym skrzydle względem centrowego Jarosława Kaczyńskiego, natomiast w tym również tkwi siła samego JK. Zawsze może szachować skrzydła opowiadając się raz za radykalnym (ziobrzystami), innym razem za liberalnym (gowinistami), zwłaszcza że oba za sobą nie przepadają, rywalizując o względy JK.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Nowy rok i już 1 stycznia mamy standardowy ból dupy u dziennikarzy, tym razem w kontekście Sylwestra Marzeń z Dwójką. Lewica płacze, że Polacy wybrali Publiczną, a nie TVN. Natomiast prawica, że zamiast tego nie leciał jakiś program historyczny. Debile.

Ale i tak głupotę dnia zaserwował niezawodny PAN Łukasz Warzecha:
    Ja przepraszam, ale co to jest to Despacito? Jakaś marka kawy?

Uprawnienia umieszczania postów