Strona 1734 z 1804 PierwszyPierwszy ... 734123416341684172417301731173217331734173517361737173817441784 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51,991 do 52,020 z 54118

Wątek: Polityka

Legionista Awatar bloniaq
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Nagłówki już od dawna nie przystają do artykułów. Taki money.pl (właściwie to wp.pl) przejął pudełkowe zwyczaje
    Czyli zaprezentowałeś nam pudelkowy artykuł i tytułujesz się na jego podstawie "wróżem"? Mogłeś chociaż poczekać, aż ten kryzys faktycznie nadejdzie. Trochę zimnej krwi panie kolego.
    Ostatnio edytowane przez bloniaq ; 19-12-2017 o 08:52
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar midzi
    Akurat tytuł na wp.pl był zupełnie niepudelkowy i bez żadnego znaku zapytania, gdyż brzmi "Nadchodzi wielki kryzys. Sygnałów coraz więcej". Nic nie poradzę, że obecnie stosowana jest swego rodzaju dwoistość tytułów, gdzie jeden idzie na heada portalu, a drugi ukrywa się we wnętrzu artkułu. Jeszcze inna sprawa, że w rss-ach także dochodzi do formatowania tytułów newsów, ale tutaj już chodzi głównie o długość tytułu.

Link wrzuciłem ad vocem ostatniego linka sprzed miesiąca oraz mojej tezy sprzed kilku miesięcy, że kryzys się zbliża, gdyż symptomów mamy z dnia na dzień więcej. Nic w tym pudelkowego nie ma

Midzi problem w tym że to że nadejdzie kryzys jest pewne, mniej pewna jest data - ty typowałeś razem z jakimś ekoszczurkiem wrzesień 2017, mamy grudzień i gospodarka jak i giełdy są w fazie wzrostów. Reasumując gdyby ktokolwiek zgodnie z Twoimi wróżbami zagrał na spadek miałby gigantyczny minus na bilansie
    Tak jakbym napisał "Midzi umrze w 2019", zaś gdy zobaczę nekrolog w 2070 napiszę "a nie mówiłem"

Jak chcesz to mogę ci podać dokładną(co do kwartału) datę pierwszych dużych spadków na amerykańskiej giełdzie i nawet napiszę z czego będą wynikać, choć spadki nie oznaczają bynajmniej kryzysu. Bo jego nadejście dobrze wytypować potrafi może 5-7 osób na świecie. I wierz mi lub nie nie będą pisać o tym artykulików na podrzędnych portalach, bo po prostu zarabiają na przewidywanych spadkach

BTW tytuł zalinkowanego brzmi "Nad rynkami finansowymi wiszą czarne chmury. Zbliża się kolejny wielki kryzys?"
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 19-12-2017 o 10:23
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar midzi
    Dokładnej daty, miesiąca, dnia, godziny, minuty, sekundy, czy jeszcze drobniejszych szczegółów nie pisałem, gdyż ani ja tego nie wiem, ani nie będę zgadywał. Także jakbym napisał przykładowo wrzesień 2017 to tylko naraziłbym się na śmieszność.

Natomiast sama faza prosperity daje już do myślenia (czego niestety nie robią rządzący nie tylko w Polsce) i znowu skończymy z ręką w nocniku.

Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    BTW tytuł zalinkowanego brzmi "Nad rynkami finansowymi wiszą czarne chmury. Zbliża się kolejny wielki kryzys?"
    Brzmi tak jak napisałem, czyli "Nadchodzi wielki kryzys. Sygnałów coraz więcej".

Tytuł wewnątrz artykułu nie pokrywa się z tym co wisiało na headzie na wp.pl oraz na money.pl dzisiaj z rana podczas prasówki.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 19-12-2017 o 10:38

Dokładnej daty, miesiąca, dnia, godziny, minuty, sekundy, czy jeszcze drobniejszych szczegółów nie pisałem, gdyż ani ja tego nie wiem, ani nie będę zgadywał. Także jakbym napisał przykładowo wrzesień 2017 to tylko naraziłbym się na śmieszność.
    No masz rację napisałeś tak:
    Wracając do mojego ulubionego leitmotivu dot. nadchodzącego kryzysu gospodarczego to jak widać nie jestem odosobniony jeśli chodzi jesienne prognozy
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bial...a-7519672.html
    Buziek_LG, może jakiś zakład, że w 2017 będzie mniej urodzeń żywych niż w 2016?

Czynniki:
    - brak efektu 500+
    - wychodzenie z okresu prokreacji roczników wyżu demograficznego przełomu lat 70-80
    - nadchodzący kryzys gospodarczy
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 19-12-2017 o 10:47
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar midzi
    A on nadszedł?

"nadchodzący" - puryzm z polszczyzną widzę, że na bakier

No właśnie niespecjalnie, wbrew twoim prognozom(nadchodzący na 2017). Jeden zakład już przegrałeś, chcesz się założyć o początek bessy? - kto będzie dalej od daty wpłaca 1000 zł na cele charytatywne

Legionista Awatar midzi
    Przecież już o tym pisaliśmy, ale jak widać wybiórczo cytujesz

Problem jest w tym, że kryzysy są zwykle rozciągnięte w czasie i nawet jeśli już wskaźniki wyprzedzające zaczną zwiastować w tym roku nadejście kataklizmu to może to być rozciągnięte w czasie. Przykładowo bańka internetowa rozłożona była na lata 2000-2001, ale zahaczyła nawet o rok 2002. Z kolei ostatni kryzys mimo, że zaczął się w roku 2008 to dla niektórych części świata dopiero lata 2009-2010 to było nadejście kryzysu pełną gębą.

W odróżnieniu od sztywnych danych dot. urodzeń (przyjęliśmy dane GUS), gdzie istotnie informacje za kilka miesięcy tego roku niemal przesądzają o wygranej (kilkanaście tys. urodzeń więcej zapowiada się w tym roku) to weryfikacja tego zakładu byłaby ciężkim orzechem do zgryzienia.

PS. Mówiąc szczerze dla mnie zakład jest już niemal rozstrzygnięty, ale dopiero za kilka miesięcy wracam, więc pewnie podeślę wygraną po lecie. Chyba, że masz chęć na jakąś azjatycką łychę? Podobno pod tym względem mega się rozwinęli
    W USA może być jeszcze w okresie około noworocznym coś tenteges:
    https://ceo.com.pl/czy-2018-rok-przy...inansowy-38687

Ostatnio edytowane przez midzi ; 19-12-2017 o 11:01

Legionista Awatar Z.
    Wiadomo już jak wygląda budżet po listopadzie, bo coś cicho?
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Wiadomo już jak wygląda budżet po listopadzie, bo coś cicho?
    Na razie znalazłem tylko tyle:
    http://www.watahandn.pl/archiwa/7071
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Kusza
    Buziek_LG, może jakiś zakład, że w 2017 będzie mniej urodzeń żywych niż w 2016?

Czynniki:
    - brak efektu 500+
    - wychodzenie z okresu prokreacji roczników wyżu demograficznego przełomu lat 70-80
    - nadchodzący kryzys gospodarczy
    Inna sprawa że wszystko wskazuje że ta prognoza również nie okaże się trafna
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar b.
    Niczym wróż midzi
    Jaki tam wróż? Jesteś wręcz politycznym wizjonerem

Tako pisałeś niemalże równy rok temu:

Cytat Zamieszczone przez midzi 17.12.2017

Centrum Kaczyński sobie właśnie zaorał. Może na amen.
    W momencie pisania tego posta, średnie poparcie dla PiS wynosiło 34%.

Teraz wynosi 44%.

Faktycznie, centrum zaorane

Legionista Awatar midzi
    Poparcie realne pokazują wybory. Nic nie słyszałem, żeby PiS odbił centrum. Co najwyżej spadło poparcie centrolewicowej opozycji. Centrum ewidentnie niezagospodarowane z tortem rzędu 15%. Kolejna Nowoczesna mogłaby wskoczyć z miejsca na 12% w sondażach i z tego co słychać w nadchodzącym roku nawet dwa takie byty mogą zawitać na polską buraczaną scenę polityczną.
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 19-12-2017 o 16:43

Legionista Awatar Kusza
    To skąd nagle taki wzrost tego poparcia dla Kaczora skoro sam piszesz że spadło poparcie dla centrolewicowej opozycji? Kaczafi sciągnął sobie wyborców z księżyca tak jak Niemcy nazistów w latach 30-tych?
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar b.
    I dalej próbujesz zaklinać rzeczywistość. Pisałeś po "puczu", że zaorali sobie centrum. Czyli chyba powinno im poparcie spadać, co? Od tego czasu urosło o jakieś 10 pkt %.

PiS, jak dla mnie ma jakieś 20-25% twardego elektoratu. Kolejne 20-25% to elektorat w skrócie lib-lew.

Obecne poparcie +40% to efekt tego, że duża część tych niezdecydowanych, tzw. centrowców obecnie popiera PiS.

Ale brnij dalej

Cytat Zamieszczone przez Kusza Zobacz posta
    To skąd nagle taki wzrost tego poparcia dla Kaczora skoro sam piszesz że spadło poparcie dla centrolewicowej opozycji? Kaczafi sciągnął sobie wyborców z księżyca tak jak Niemcy nazistów w latach 30-tych?
    Kupił za 500+*

*inna sprawa ze ludziom się to należy.

Legionista Awatar Jaco
    Zapadła decyzja o zawieszeniu w prawach członka PiS Senatora Stanisława Koguta.
    A Hanka wiecznie żywa w PO. Kolejne 2-3 % w górę, jak można domniemywać.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

midzi to zdaje się od razu po wprowadzeniu 500+ wieszczył nasz krajowy kataklizm

kiedyś w końcu trafi skoro powtarza jak mantrę, że nadchodzi kryzys

kontrakty terminowe na shorcie pod indeksy giełdowe już mocno pograne ?
    Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
    Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
    To jest Służewiec To są Nasze Termopile
    Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
    Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
    Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
    W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
    A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    PiS, jak dla mnie ma jakieś 20-25% twardego elektoratu. Kolejne 20-25% to elektorat w skrócie lib-lew.
    Coś z tym chyba jednak nie tak, bo sam nie zaliczyłbym się do żadnej z tych grup, co więcej "twardy elektorat" z pewnością umieściłby mnie w "lib-lew", a "lib-lew" z jeszcze większą pewnością w "twardym elektoracie".

A głos poszedł
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
    Coś z tym chyba jednak nie tak, bo sam nie zaliczyłbym się do żadnej z tych grup, co więcej "twardy elektorat" z pewnością umieściłby mnie w "lib-lew", a "lib-lew" z jeszcze większą pewnością w "twardym elektoracie".

A głos poszedł
    Chyba mnie nie zrozumiałeś albo ja niewyraźnie napisałem

20-25% to zelazny elektorat, ktory zaglosuje na PiS, choćby nie wiem co.

20-25%, czyli to lib-lew, badz wyznawcy Antypisa.

A reszta to umowne centrum, które, jak wynika z sondazy, obecnie przechodzi na stronę PiS

Legionista Awatar Jaco
    A reszta to umowne centrum, które, jak wynika z sondazy, obecnie przechodzi na stronę PiS
    Nie bójmy się tego słowa: przerzuty.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Tego typu organizacje to zawsze znajdą wytłumaczenie.

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...ed&oe=5AC8699E

Legionista Awatar midzi
    I dalej próbujesz zaklinać rzeczywistość. Pisałeś po "puczu", że zaorali sobie centrum. Czyli chyba powinno im poparcie spadać, co? Od tego czasu urosło o jakieś 10 pkt %.

Obecne poparcie +40% to efekt tego, że duża część tych niezdecydowanych, tzw. centrowców obecnie popiera PiS.

Ale brnij dalej
    Nie muszę w nic brnąć, ani niczego udowadniać

Tutaj jest jedna z lepiej zrobionych analiz, która opiera się na całości zagregowanych danych, a nie tych wybiórczych, czy z TVPiS.
    http://prokulski.net/index.php/2017/...przedwyborcze/

Podobnie jak w przypadku Palade podjęto próbę określenia samego trendu bez skupiania się na ekstremach, czy anomaliach w wynikach przeprowadzonych sondaży.

Wyłania się obraz tendencji spadkowej opozycji oraz wzrostów w sondażach PiS od początku tego roku, który wieńczy przecięcie się łącznego sondażowego wyniku opozycji oraz utrzymanie tendencji wzrostowej przez PiS oraz spadkowej przez opozycję.

Ponadto bardzo istotną tendencją, której nie zauważają publicyści są ślimaczące się, ale jednak odczuwalne spadki na prawo od PiS, a mianowicie podgryzanie Kukiza i partii Wolność. Najlepiej jakby to pokazać na rozstępach, gdzie można by zauważyć spadek w przypadku Kukiza z poziomu 10-13% do poziomu 6-9%, a w przypadku Wolności z poziomu 3-5% na 1-2%. Niby nie są to jakieś wielkie liczby, ale suma summarum jest to rezerwuar 5-6% wyborców, który w dużej mierze mógł zasilić szeregi PiS i nie jest to na pewno elektora środka, centrum, czy centrowoliberalny.

Ciekawie wygląda przedstawienie 6-miesięcznej predykcji sondażowej na modelu statystycznym:
    - lekki spadek PiS
    - lekki spadek PSL
    - znaczący wzrost Nowoczesnej
    - znaczący wzrost Wolności
    - lekki wzrost opozycji
    - reszta stagnacja

Ostatnio edytowane przez midzi ; 20-12-2017 o 08:34

Legionista Awatar Jestem
    midzi, możesz pogrzebać i pokazać estymację ostatnich wyborów prezydenckich na rok i pół roku przed terminem?

W ciemno obstawiam, że były nic nie warte w obliczu prawdziwych wyników wyborów
    Takie malunki jak wyżej, to ja mogę malować do upojenia w wolnych chwilach, one mają tyle wspólnego rzeczywistością co te z wyborów prezydenckich, ale może się mylę?
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar midzi
    Dlatego napisałem wcześniej, że prawdziwą weryfikacją są wybory. Co z tego, że PiS kupił 20 pp. elektoratu socjalnego za 500+ jak nie musi się to koniecznie później przełożyć na te 50% w sondażach realnych. Już pierwsze lokalne sondaże do sejmików wojewódzkich pokazują, że PiS może nie odbić nawet połowy sejmików przy obecnych wynikach opozycji.

PS. Wyniki wyborów prezydenckich są jednak specyficzne względem sondaży. Przede wszystkim sondaże cechuje duża zmienność i pojawienie się kolejnego mocnego kandydata może całkowicie zawirować na scenie np. Lepper i późniejsza wygrana Lecha Kaczyńskiego dzięki jego głosom.

GieKaeSiak
    Najlepsze jest to, że nagle analizy Palade poszły w odstawkę. Czyżby nie pasowały do tezy?

Edit:
    Już pierwsze lokalne sondaże do sejmików wojewódzkich pokazują, że PiS może nie odbić nawet połowy sejmików przy obecnych wynikach opozycji.
    A ktoś tu pisał, że wezmą wszystkie sejmiki?
    Ostatnio edytowane przez Peace ; 20-12-2017 o 10:46

Legionista Awatar midzi
    Czemu poszły w odstawkę? Przecież przywoływałem. Zresztą chyba Palade zmniejszył intensywność ostatnio, bo dawno nie było tych rozbudowanych analiz na tt z wykresami. Jakieś wakacje czy cuś

GieKaeSiak
    Najnowszy Palade:

Dla mnie ewidentnie widać, że PiS zagospodarował centrum.

Sejmiki wyglądają tak:

Legionista Awatar TNTP
    Te Sejmiki to nie Palade tylko IBRIS (sondaż kompletnie nie wiarygodny), a te wykresy które wrzucił Midzi prześmieszne
    Lieber tot als rot!!

Legionista Awatar midzi
    O tej mapce miałem na myśli.
    PO vs PiS 8/8
    PiS vs opozycja 4/12

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Te Sejmiki to nie Palade tylko IBRIS (sondaż kompletnie nie wiarygodny), a te wykresy które wrzucił Midzi prześmieszne
    Do usług

Z sondaży od Palade podobny obraz się wyłania na ten moment.

Uprawnienia umieszczania postów