Strona 1733 z 1786 PierwszyPierwszy ... 733123316331683172317291730173117321733173417351736173717431783 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51,961 do 51,990 z 53565

Wątek: Polityka

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    A tymczasem Rzeczniczka Departamentu USA po raz kolejny wyraziła zaniepokojenie zmianami przeprowadzanymi w polskim sądownictwie oraz karą nałożoną przez KRRiT na TVN24. Pytanie czy są to świadome działania akceptowane przez Trumpa, czy też departament już dogłębnie został opanowany przez starą ekipę.
    A co się będziemy obcyndalać i wypowiedzmy wojnę USA jak najszybciej!

A potem: szybciutko się poddajmy ... i po kłopocie ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

GieKaeSiak Awatar Peace
    Ja pamiętam to poprzednie zaniepokojenie, które wyglądało tak.:
    Dziennikarz TVN pojechał specjalnie do USA i na 30 minutowej konferencji na inny temat, podczas pytań od dziennikarzy, spytał się o sytuacje w Polsce.. na co uzyskał ogólnikowe frazesy.

Dlatego chętnie obejrzałbym materiał o jej kolejnym "zaniepokojeniu".
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    To dobrze nie wróży
    Kibicuje MM.

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta

Włącz tvn24, lata od samego rana non stop.

GieKaeSiak Awatar Peace
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Włącz tvn24, lata od samego rana non stop.
    Nie gustuję w mózgopralni, wybacz
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar Jaco

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Stout
    Długo sie zbierali do tego...
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Hmm Nowy Premier juz z rudym się dogaduje (sprawa najeźdźców z afryki). Fakt słuszna sprawa ale rudy to rudy nie wierzy mu się za nic.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Nie znam się na tym, więc chętnie przeczytam ripostę do tego:

http://www.defence24.pl/714004,franc...lugi-komentarz

Na koniec warto może zaznaczyć, że doświadczenia francuskie nie mają prostego przełożenia na sytuację Polski. Przede wszystkim nasz kraj nie prowadzi obecnie misji zagranicznych z użyciem śmigłowców, a poza tym w przypadku anulowanego zakupu 50 maszyn Caracal dla Wojska Polskiego serwis miał być realizowany przez zakłady WZL-1 w Łodzi, co jest warunkiem w wypadku co najmniej większości planowanych zakupów śmigłowców. Jednym z problemów we Francji jest też rozdrobnienie kontraktów na serwis poszczególnych podzespołów. W przypadku kontraktów zagranicznych jest to koordynowane przez głównego dostawcę.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Ale gdzie tu widzisz ripostę? Bo chyba nie jest nią to że skoro serwis miałby robić WZL-1 to nie ma problemu?
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Jeżeli są z narodem jak deklarują, to powinni również wprowadzać i promować w mediach na dużą skalę, odpowiednik bankowości islamskiej (wartości pierwotnie chrześcijańskie) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bankowość_islamska
    i walczyć z destrukcyjną lichwą która rozwala społeczeństwa.Chronić i wspierać rodzinę oraz gospodarkę realną czyli bazę zdrowej ojczyzny.
    Chanukowe świeczuszkowanie nic tu nie pomoże

Cytat Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Ja pamiętam to poprzednie zaniepokojenie, które wyglądało tak.:
    Dziennikarz TVN pojechał specjalnie do USA i na 30 minutowej konferencji na inny temat, podczas pytań od dziennikarzy, spytał się o sytuacje w Polsce.. na co uzyskał ogólnikowe frazesy.

Pani rzeczniczka argumentując sprawę tvn24 bredziła coś o wolnych i... UCZCIWYCH mediach. Nie wiem na ile to jej stanowisko a na ile stanowisko Trumpa, zwłaszcza w kontekście medialnej analogii po wyborach w USA i ironicznych dyskusji Trumpa z Dudą odnośnie mediów na konferencji w Polsce. Tego typu uzasadnienie Trumpa można by jedynie zrozumieć tym że właścicielem stacji jest 1) amerykański koncern 2) uchodzący za konserwatywnego nadawcę.

Legionista Awatar Z.
    Ale gdzie tu widzisz ripostę? Bo chyba nie jest nią to że skoro serwis miałby robić WZL-1 to nie ma problemu?
    Ale tekst, który wrzuciłem nie był ripostą.

To ja szukam riposty do tekstu, którzy wrzuciłem - napisałem to (myślę) dość wyraźnie.

Sam nie mam dostatecznej wiedzy, żeby właściwie ocenić czy informacja o Caracalach jest manipulacją czy też manipulacją jest to co twierdzi jakiś dziennikarz z linku, który wrzuciłem albo Siemoniak, którego cytuję niżej.

Cytat Zamieszczone przez Siemoniak
    Konflikt armii francuskiej z przemysłem o ceny serwisu dotyczy całej floty powietrznej ("Tigre, Rafale, Caracale..."). Nie ma związku z ich jakością i nowoczesnością. My w polskim przetargu wymagaliśmy od wszystkich oferentów serwisu w WZL w Łodzi.
    Oczywiście, jest to Siemoniak a portal defence to może WSI albo jakaś skrzydlata Polska.

Chodzi o to, że chciałbym zbudować swoją opinię na podstawie merytorycznych materiałów, a nie tego kto co mówi. W TVP rzucili wprost - Siemoniak chciał nas wpuścić na minę. Gdybyśmy kupili Caracale to byśmy mega bulili za serwis. Link, który wrzuciłem odwrotnie - gówno prawda, bo serwis byłby u nas, a nie we Francji. Do tego we Francji jest jakiś problem między wojskiem a przemysłem i stąd te kwoty (dodatkowo zaangażowanie w Afryce). Siemoniak rzuca podobne komentarze.

No, to wyskoczyłem z pytaniem licząc, że może ktoś siedzi w temacie i w dwóch słowach powie czy rzeczywiście tę sytuację można przenieść bez niuansów na nasz rynek (oczywiście gdybyśmy kupili Caracale).

Jasne, mógłbym zadowolić się wewnętrznym "przecież to Siemoniak, wiadomo że lipa", ale.... naprawdę chciałbym sobie wyrobić zdanie, na podstawie sensownych źródeł, a nie typowej rąbanki.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Co oni odpuerdslaja z kara dla TVN. Zesrali sie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

To ja szukam riposty do tekstu, którzy wrzuciłem - napisałem to (myślę) dość wyraźnie.

Sam nie mam dostatecznej wiedzy, żeby właściwie ocenić czy informacja o Caracalach jest manipulacją czy też manipulacją jest to co twierdzi jakiś dziennikarz z linku, który wrzuciłem albo Siemoniak, którego cytuję niżej.

Oczywiście, jest to Siemoniak a portal defence to może WSI albo jakaś skrzydlata Polska.

Chodzi o to, że chciałbym zbudować swoją opinię na podstawie merytorycznych materiałów, a nie tego kto co mówi. W TVP rzucili wprost - Siemoniak chciał nas wpuścić na minę. Gdybyśmy kupili Caracale to byśmy mega bulili za serwis. Link, który wrzuciłem odwrotnie - gówno prawda, bo serwis byłby u nas, a nie we Francji. Do tego we Francji jest jakiś problem między wojskiem a przemysłem i stąd te kwoty (dodatkowo zaangażowanie w Afryce). Siemoniak rzuca podobne komentarze.

No, to wyskoczyłem z pytaniem licząc, że może ktoś siedzi w temacie i w dwóch słowach powie czy rzeczywiście tę sytuację można przenieść bez niuansów na nasz rynek (oczywiście gdybyśmy kupili Caracale).

Jasne, mógłbym zadowolić się wewnętrznym "przecież to Siemoniak, wiadomo że lipa", ale.... naprawdę chciałbym sobie wyrobić zdanie, na podstawie sensownych źródeł, a nie typowej rąbanki.
    Serwis były w Łodzi, pytanie ile by nas części do tego serwisu kosztowały.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Kusza

Pozwolę sobie nie zgodzić się z taką tezą. Jak kupisz sobie przysłowiową Alfę Romeo i będziesz z nią biegał do swojego znajomego mechanika co chwile to znaczy że nie będziesz mega bulił za serwis, w porównaniu z właścicielem, nie wiem, jakiejś dobrej Toyoty który musi ją serwisować raz na dwa lata?
    Ostatnio edytowane przez Kusza ; 15-12-2017 o 09:38
    ...Trzech setek armat ryczy kanonada,
    Zda się pod trupem ziemia się rozpęknie, —
    O dziecko polskie, za Twojego dziada,
    Który tam zginął, niech Twe serce klęknie,
    O dziecko polskie, święć się krwi szkarłatem
    I wołaj: Wolność! I bij w kratę lochów,
    Bo jeśli Bóg jest nad tym podłym światem,
    Toś ty zbawione przez Wolę i Grochów...

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Co oni odpuerdslaja z kara dla TVN. Zesrali sie.
    Jak tak czytam te twoje merytoryczne posty, to mam nieodparte wrażenie, że jesteś kolejnym wcieleniem mapeta szoła. Mam rację?
    ...nie bez powodu "drugi Paryż" mówili na Nią,
    nie bez powodu Nieśmiertelnej dostała miano...

Legionista Awatar beka
    może mi ktoś wskazać źródło tej informacji o Caracalach? Francuskiego nie rozumiem, a strony anglojęzyczne powołują się na RMF.

Cytat Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    Jak tak czytam te twoje merytoryczne posty, to mam nieodparte wrażenie, że jesteś kolejnym wcieleniem mapeta szoła. Mam rację?
    Nie wiem o czym piszesz, jestem tu krótko.

Morawiecki ociepla wizerunek, foteczki z Macronem - obaj zadowolenie, uśmiechnięci. Cieszy również fakt, że mamy Premiera który sam dogada się z każdym, bez tłumacza i asysty. Rozmowy zakulisowe są bardzo ważne.

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    może mi ktoś wskazać źródło tej informacji o Caracalach? Francuskiego nie rozumiem, a strony anglojęzyczne powołują się na RMF.
    Siemoniak wrzucił - chyba trochę na swoją obronę - to:

https://www.latribune.fr/entreprises...ly-761224.html

oraz to

http://forsal.pl/artykuly/1092175,go...medium=twitter

Ja nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale coś mi się widzi że sprawa nie jest taka łopatologiczna jak próbuje to sprzedać TVP i wpolityce.

Legionista
    "Afera" a propo Caracali polega bardziej na sposobie ich serwisowania jaki przyjęło francuskie wojsko czyli rozdrobnienie spółek biorących w tym udział, papierologia itp.

Co do zdolności bojowych to na pewno gdyby była tak potrzeba to te maszyny, które obecnie nie są zdolne do lotu byłyby pełnowartościowym sprzętem na polu bitwy. Ponieważ teraz czekają po prostu na przegląd albo na wymianę jakiejś pierdoły bez której można się obejść (do pewnego czasu oczywiście), albo nie działa jakiś trzeciorzędny system komputerowy bez którego np nie da sie przeprowadzać lotów ćwiczebnych. Podobna sytuacja miała miejsce jakiś czas temu z F-18/A SuperHornet w armii USA. Myślę że u nas jest podobnie tak jak w większości armii na całym świecie.
    Chodziło o to żeby pokazać że PO chciała kupić chłam i pokazać to w taki sposób jakby faktycznie 3/4 francuskich maszyn nie nadawało się do lotów.
    Np. niektóre linie lotnicze mają na stanie dajmy na to 10 maszyn danego typu, a w rzeczywistości w użyciu są 3-4 pozostałe służą jako bank części zamiennych szczególnie tyczy się to maszyn które nie są już produkowane a części do nich są ciężko dostępne.

Legionista Awatar midzi
    Cytat Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
    "Afera" a propo Caracali polega bardziej na sposobie ich serwisowania jaki przyjęło francuskie wojsko czyli rozdrobnienie spółek biorących w tym udział, papierologia itp.

Co do zdolności bojowych to na pewno gdyby była tak potrzeba to te maszyny, które obecnie nie są zdolne do lotu byłyby pełnowartościowym sprzętem na polu bitwy. Ponieważ teraz czekają po prostu na przegląd albo na wymianę jakiejś pierdoły bez której można się obejść (do pewnego czasu oczywiście), albo nie działa jakiś trzeciorzędny system komputerowy bez którego np nie da sie przeprowadzać lotów ćwiczebnych. Podobna sytuacja miała miejsce jakiś czas temu z F-18/A SuperHornet w armii USA. Myślę że u nas jest podobnie tak jak w większości armii na całym świecie.
    Chodziło o to żeby pokazać że PO chciała kupić chłam i pokazać to w taki sposób jakby faktycznie 3/4 francuskich maszyn nie nadawało się do lotów.
    Np. niektóre linie lotnicze mają na stanie dajmy na to 10 maszyn danego typu, a w rzeczywistości w użyciu są 3-4 pozostałe służą jako bank części zamiennych szczególnie tyczy się to maszyn które nie są już produkowane a części do nich są ciężko dostępne.
    Oczywiście. Tożsama sytuacja jest z naszymi Głuszczami, czy Leopardami w Niemczech, czy niepływającymi ubootami w tychże. Widzieliśmy jaką zdolność bojową miał wielki arsenał na Ukrainie, gdzie również dyskutowaliśmy na ten temat.

Generalnie temat Caracali wraca enty raz i dla jednych to wciąż będzie kontrakt za stanowisko dla Tuska, a dla drugich zmarnowany deal. Prawda jest natomiast taka, że to żołnierze i dowództwo mocno naciskali na Caracala, bo mógłby on zastąpić wszystkie Mi, ale wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego...

Legionista Awatar Jaco
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Wybacz, nie zrozumiałem słowa czytanego.

Jeśli mam ripostować to chyba tylko tak:
    Jest dość intrygującą teza jakoby państwo producenta miałoby mieć gorszy/droższy serwis od państwa trzeciego. No ale kto wie, może tak to ustalono, jak utrzymuje pan Siemoniak et consortes że ceny części zostaną zamrożone na 10 lat, a wyłącznym serwisantem będzie WZL-1). Dodam że jest to jedyna informacja na temat kosztu serwisu i awaryjności od użytkowników więc nie ma specjalnie czym kontrargumentować.

Jest również ciekawym wyjaśnienie mówiące "Caracale zostały wysłane do Afryki i tam mają 80% dostępność sprzętu, z czego wynika 30% w kraju" Francuzi do afryki wysłali dokładnie 5 maszyn tego typu, z czego - jak się dowiadujemy tylko 4 są sprawne, pozostałych 12 będących w kraju okazuje się w zdecydowanej większości uziemione - i odpowiadając panom poniżej - podobno rzecz dotyczy poważniejszych spraw niż systemy szkoleniowe czy systemy kontrolne

Zaś by nie być zupełnie jednostronnym H225(EC725) jest dobrym śmigłowcem, ale śmigłowcem specjalnego przeznaczenia. Jako maszyna do zadań (C)SAR czy HADR jest jedną z lepszych(dostępnych na rynku), ewentualnie nadawałby się jako śmigłowiec do misji morskich(szczególnie zwalczania okrętów podwodnych), ale nijak tak ciężkiej maszyny nie można rozpatrywać jako śmigłowca szturmowego czy sił specjalnych(dość napisać o zestrzeleniu z broni ręcznej(!) w Meksyku, jednostki sił specjalnych). Choć jak zaznaczam jestem wyłącznie amatorem, nigdy nie pobierałem nauk w temacie zbrojeń
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 16-12-2017 o 22:01

Legionista Awatar TNTP
    Wybacz, nie zrozumiałem słowa czytanego.

Jeśli mam ripostować to chyba tylko tak:
    Jest dość intrygującą teza jakoby państwo producenta miałoby mieć gorszy/droższy serwis od państwa trzeciego. No ale kto wie, może tak to ustalono, jak utrzymuje pan Siemoniak et consortes że ceny części zostaną zamrożone na 10 lat, a wyłącznym serwisantem będzie WZL-1). Dodam że jest to jedyna informacja na temat kosztu serwisu i awaryjności od użytkowników więc nie ma specjalnie czym kontrargumentować.

Jest również ciekawym wyjaśnienie mówiące "Caracale zostały wysłane do Afryki i tam mają 80% dostępność sprzętu, z czego wynika 30% w kraju" Francuzi do afryki wysłali dokładnie 5 maszyn tego typu, z czego - jak się dowiadujemy tylko 4 są sprawne, pozostałych 12 będących w kraju okazuje się w zdecydowanej większości uziemione - i odpowiadając panom poniżej - podobno rzecz dotyczy poważniejszych spraw niż systemy szkoleniowe czy systemy kontrolne

Zaś by nie być zupełnie jednostronnym H225(EC725) jest dobrym śmigłowcem, ale śmigłowcem specjalnego przeznaczenia. Jako maszyna do zadań (C)SAR czy HADR jest jedną z lepszych(dostępnych na rynku), ewentualnie nadawałby się jako śmigłowiec do misji morskich(szczególnie zwalczania okrętów podwodnych), ale nijak tak ciężkiej maszyny nie można rozpatrywać jako śmigłowca szturmowego czy sił specjalnych(dość napisać o zestrzeleniu z broni ręcznej(!) w Meksyku, jednostki sił specjalnych). Choć jak zaznaczam jestem wyłącznie amatorem, nigdy nie pobierałem nauk w temacie zbrojeń
    Co do zasady zgoda tylko, że rozbijając na części pierwsze
    - EC 725 nie jest ani dobry-ani zły, to znaczy ma on swoje plusy (udźwig, tankowanie w locie), jak i minusy (prędkość wznoszenia, słabe podwozie, awaryjność)
    - on nie jest też śmigłowcem specjalnego przeznaczenia (bo oprócz paru wyspecjalizowanych maszyn w stylu latających dźwigów to nie ma takiej kategorii) tylko zwykłym śmigłowcowcem transportowym
    - SAR czy HADR (to ja nawet nie wiedziałem co to znaczy) to są przecież najbardziej banalne misje - które praktycznie nie wymagają żadnego wyspecjalizowanego sprzętu, ani osiągów
    - tylko, że EC 725 nigdy nie miał być maszyną szturmową (to program Kruk) tylko miał służyć do wożenia tyłków i sprzętu. Wersje wyspecjalizowane były swego rodzaju wymuszonym dodatkiem tego przetargu (tutaj dużo można by o tym pisać). Chociaż faktycznie nasi Bogowie Wojny z IU zakładali uzbrojenie Caracali, co tylko świadczy o ich oderwaniu od rzeczywistości
    - wersje dla specjalsów to też jest dłuższa historia, bo to zarówno może znaczyć sprzęt służący do dyslokacji, jak i wysoko wyspecjalizowany sprzęt wyposażony w jakieś cudawianki

Także problem z EC 725 polegał na imho ustawionym przetargu (o czym mogą świadczyć zmiany jego warunków w jego trakcie). Pomijając kwestie polityczne, to koniec końców cena była kompletnie z kosmosu i osobiście się dziwię, że nikomu za to nie spadła głowa. Tym bardziej, że sam helikopter transporterowy jest którąś tam z kolei potrzebą jeżeli idzie o rozbudowę potencjału polskiej armii. Wystarczyłoby odświeżyć flotę Mil Mi-8, Mil Mi-17, po kosztach wziąć coś od Amerykanów SAR, kupić kilka wyspecjalizowanych dla SF i przy współpracy z Motor-Siczem wykombinować coś swojego. Raz że byłoby to tańsze, dwa nie miałoby to gorszego wpływu na potencjał SZ, trzy byłaby korzyść dla polskiego przemysłu.
    Lieber tot als rot!!

Suski. Z Grójca. Nic więcej dobrego z nim związane.
    Ostatnio edytowane przez Hazardzista ; 18-12-2017 o 22:05

Legionista Awatar bloniaq
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

GieKaeSiak Awatar Peace

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista Awatar midzi
    Nagłówki już od dawna nie przystają do artykułów. Taki money.pl (właściwie to wp.pl) przejął pudełkowe zwyczaje

Uprawnienia umieszczania postów