Strona 1691 z 1824 PierwszyPierwszy ... 6911191159116411681168716881689169016911692169316941695170117411791 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 50,701 do 50,730 z 54707

Wątek: Polityka

Czerwona kartka
    U nas wszystko było. Tylko na ludzie w codziennym życiu tak nie oddziaływało.

Legionista Awatar midzi
    A ja pisałem coś o jakimś Leśniaku?

Pisałem o tym, że Tarczyński - którego skądinąd lubię i uważam za jednego z najlepszych posłów obecnej kadencji - odwalał wczoraj takie jazdy jakby dobrze przypudrował nosek. Właśnie wspomniany Tarczyński wyrwał telefon i to był cały sens mój wypowiedzi w obronie Szawara
    Ostatnio edytowane przez midzi ; 19-07-2017 o 18:21

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

Pisałem o tym, że Tarczyński - którego skądinąd lubię i uważam za jednego z najlepszych posłów obecnej kadencji - odwalał wczoraj takie jazdy jakby dobrze przypudrował nosek. Właśnie wspomniany Tarczyński wyrwał telefon i to był cały sens mój wypowiedzi w obronie Szawara
    Żeś mnie zaimponował takiego błazna ceniąc.

Legionista Awatar midzi
    Widocznie błazen w stadzie błaznów ma najbliżej do Stańczyk

UWAGA!: to jest fejk, przynajmniej w tym sensie, że nie pochodzi to od żadnego z kibicowskich stowarzyszeń czy grup. Nie można jednak wykluczyć, że to celowa wrzutka kogoś od Błaszczaka, żeby sprowokować kibiców. Dlatego proszę o wsparcie, ale też o nie bluzganie na kibiców, bo to tylko nakręci atmosferę...
    Mózg rozjebany
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100008183733342

Legionista Awatar Jaco
    Jak dowiedział się portal wPolityce.pl posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Andżelika Możdżanowska opuszcza partię. W najbliższym czasie będzie posłem niezależnym.
    W rozmowie z portalem wPolityce.pl psłanka potwierdziła, że złozyła rezygnację z członkostwa w klubie. Nie chciała jednak komentowac swojej decyzji.

I a propos gospodarki w 2016 roku:
    o ok. 3 mld zł wzrosły wpływy z akcyzy, wyższe też są wpływy z VAT, które w 2016 r. liczone w ujęciu memoriałowym wzrosły o 5,2 mld zł, czyli w sumie 131 mld zł. Do tego dochodzi zysk NBP - prawie 8 mld zł, wpływy z nowego podatku bankowego kolejne 3,5 mld zł.
    Więcej tutaj:
    https://wpolityce.pl/gospodarka/3495...-rok-wczesniej

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

GieKaeSiak
    Krul Europy chciał się spotkać z Prezydentem Polski w sprawie reformy sądownictwa. Kolejny raz miesza się w nie swoje sprawy i szkodzi Polsce budując na naszych plecach swoją pozycję.

Legionista Awatar brunak
    Cyrk jeszcze nie odjechał.
    [...] Polak, co nie chciał zostać Kainem,
    Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
    Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
    A że śmiał mówić o tym zuchwale,
    Że nie chciał, by go więziono, bito,
    Był reakcyjnym polskim bandytą. [...]

Legionista Awatar MiroWT
    Wiadomo, nie ma co robić siary na ulicach bo mogą być konsekwencje nie adekwatne do sytuacji ale kilka liści tym co protestują teraz "za demokracją" chyba przydało by się
    Łaska kibola na pstrym koniu jeździ ale chyba obecnie większość nie ma złudzeń kto dzisiaj stoi po tej stronie po której kiedyś stało zomo
    Płock 2005r.

Legionista Awatar Somebody
    Suski

E: Niezły cyrk z obu stron
    Ostatnio edytowane przez Somebody ; 20-07-2017 o 00:34

Cytat Zamieszczone przez MiroWT Zobacz posta
    Wiadomo, nie ma co robić siary na ulicach bo mogą być konsekwencje nie adekwatne do sytuacji ale kilka liści tym co protestują teraz "za demokracją" chyba przydało by się
    Łaska kibola na pstrym koniu jeździ ale chyba obecnie większość nie ma złudzeń kto dzisiaj stoi po tej stronie po której kiedyś stało zomo
    Generalnie rozumiem, ze protestowanie za demokracja powinno byc karane z liscia, czy w ogole popieranie demokracji?

A ze strona zomo chodzi Ci o prokuratora stanu wojennego, który prowadzi komisje czy UBekow takich jak Frasyniuk?

Cale to dzielenie na strony wyzwala w ludziach poklady kibicowskie. Ida za konkretnymi barwami, czesto bez głębszego zastanowienia, nierzadko myślenia. Bez dyskusji. Bez pardonu.

Legionista Awatar TNTP
    Cytat Zamieszczone przez bemec Zobacz posta
    Generalnie rozumiem, ze protestowanie za demokracja powinno byc karane z liscia, czy w ogole popieranie demokracji?

A ze strona zomo chodzi Ci o prokuratora stanu wojennego, który prowadzi komisje czy UBekow takich jak Frasyniuk?

Cale to dzielenie na strony wyzwala w ludziach poklady kibicowskie. Ida za konkretnymi barwami, czesto bez głębszego zastanowienia, nierzadko myślenia. Bez dyskusji. Bez pardonu.
    Możesz mnie oświecić kto w tym momencie protestuje "Za demokracja" ?
    Lieber tot als rot!!

Legionista
    No i Piotrowicz przerwał ten boordel. 1300 poprawek . Klasa
    Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Legionista
    Gajewska gasząca światło, Petru podpierdalający mikrofon, Suski walczący żeby petru nie podpierdolił mikrofonu, szczerba niemo przepychający się przez wszystkich byle go tylko kamera uchwyciła. Cyrk to mało.

Czerwona kartka
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Nie wiem kto tam stoi, bo nie chodzę, ale biorąc pod uwagę fakt ze dla typowego Polaka kontakt z sądem jest wyłącznie poprzez sędzie Anne Marie Wesołowską to można przypuszczać z dozą pewności ze stoją tam ludzie którym nie chodzi o sam sad ale o gwałcenie po raz wtóry naszej ustawy zasadniczej o której to JK mówi, ze jest to mała książeczka. A sam tryb prowadzenia zmiany pokazuje, ze nie chodzi o usprawnienia działania, a chęć zemsty, jakiejś sprawiedliwości której niby brakowało drugiej stronie co również pokazują słowa JK na mównicy, oraz poza nią.

Pycha kroczy przed upadkiem.
    Ostatnio edytowane przez Muppet_Show ; 20-07-2017 o 08:53

Pod obserwacją
    To co robi PiS ma prawo się nie podobać, ma prawo budzić obawy, ale nie zapominajmy, że po 2 stronie mamy istną armię Mordoru. Obalenie obecnej władzy = dalsze hulanie potężnych mafii paliwowych, wyłudzaczy miliardów z VAT, realną władzę nad Polską obrzydliwych ludzi pokroju Timmermansa, Verhofstadta, Schultza, Merkel, Sorosa, Junckera w Polsce za pomocą obrzydliwych pacynek których emanacją są polakożercy Tomasz Lis, czy Adam Michnik. To dalsza władza w rękach obrzydliwych, małych ludzi opitych władzą - mam tu na myśli kastę sądowniczą, nadludzi będących ponad prawem, spolegliwych wobec cwaniaków z afer typu Amber Gold i wielu innych, a bezwzględnych wobec patriotycznej gównażerii, czy uciskanych biedaków. Nie możemy się zgodzić, my, potężne siły zwykłych Polaków by jakaś 10.000 grupka starych UB-eków, hipsterów, kosmopolitek pod wodzą Lisa, Giertycha, Frasyniuka z tępymi celebrytami typu Maciej Stuhr, Anja Rubik, Ostaszewska, Janda itd. u boku dokonywała nam na naszych oczach zamachu stanu na tą nieidealną, ale legalną, polską władzę. Gdy ta władza upadnie - Polska straci suwerenność, stanie się mało znaczącą prowincją europejską tańczącą w rytm wszystkiego co zagrają w Berlinie i Brukseli. To wreszcie dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn wychowanych w slumsach Afryki, czy na pustyni, którzy rozrabiać będą w naszych spokojnych miastach siejąc przemoc, gwałty, a gdy ośmielisz się takiemu postawić sądzić Cię będzie jakiś michnikopodobny oszołom. Nie wolno nam, młodym Polakom dopuścić by grupa ludzi która nie byłaby w stanie wypełnić stadionu Jagielonii Białystok rządziła na ulicach Warszawy pod Sejmem, kiedy my, o wiele potężniejsi - drzemiemy. Trzeba być gotowym.

https://www.facebook.com/dragobloq/p...94026287524248

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Demokracja jak wiadomo polega na tym, ze gdy nie rzadzi PO to robimy bydlo i probujemy sparalizowac dzialanie panstwa jednoczesnie z nadzieja wypatrujac obcej interwencji...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
    Nie wiem kto tam stoi, bo nie chodzę, ale biorąc pod uwagę fakt ze dla typowego Polaka kontakt z sądem jest wyłącznie poprzez sędzie Anne Marie Wesołowską to można przypuszczać z dozą pewności ze stoją tam ludzie którym nie chodzi o sam sad ale o gwałcenie po raz wtóry naszej ustawy zasadniczej o której to JK mówi, ze jest to mała książeczka. A sam tryb prowadzenia zmiany pokazuje, ze nie chodzi o usprawnienia działania, a chęć zemsty, jakiejś sprawiedliwości której niby brakowało drugiej stronie co również pokazują słowa JK na mównicy, oraz poza nią.

Na poprzednich stronach probowalem sie odniesc do zarzutow lamania konstytucji, przeczytales moze? Jesli nie to moze chociaz przeczytaj to ze bycie zaangazowanym politycznie sedzia, przeszkadzanie modlacym sie publicznie ludziom czy homomalzenstwa lamia konstytucje...jakies wnioski?

Morterator Awatar mort

Ale zdajesz sobie sprawę, że Kaczyński doskonale wie co robi i dzięki takim pożytecznym idiotom jak Ty czy KOD pod Sejmem będzie rządził przez kolejną kadencję?

Same zmiany oczywiście PiSowi sa potrzebne dla realizacji ich celów politycznych natomiast styl moim zdaniem jest doskonale obliczony na wzbudzenie wzmożenia i niezdrowej ekscytacji u takich jak Wy by Kaczafi mógł palcem wskazać po raz kolejny "Patrzcie jak złodzieje odrywani od koryta kwiczą w obronie sądów. Tych sądów, ktore przez lata Was krzywdziły a my chcemy je uzdrowić".

No i wiesz co? Dzięki kwikom takim jak Twój ludzie to kupują.

PS. Mam sporo kolegów na Legii, którzy po 8 latach gehenny związanej z "Widelcem" gdybyś przy nich zaczął głosic swoje mądrości na temat konieczności obrony sądów "bo sądy są super a w ogóle to Konstytucja...." zwyczajnie by Ci dopierdolili i to wcale nie dlatego, że nie potrafią merytorycznie rozmawiać i nie są zwolennikami PiS
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    PS. Mam sporo kolegów na Legii, którzy po 8 latach gehenny związanej z "Widelcem" gdybyś przy nich zaczął głosic swoje mądrości na temat konieczności obrony sądów "bo sądy są super a w ogóle to Konstytucja...." zwyczajnie by Ci dopierdolili i to wcale nie dlatego, że nie potrafią merytorycznie rozmawiać
    Widelec to jedno a Maciek i jego areszt to kolejny dowód na to, że rząd robi dobrze!
    312meczów*
    68 goli*
    56 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mogą ulec zmianie

Czerwona kartka
    Ale zdajesz sobie sprawę, że Kaczyński doskonale wie co robi i dzięki takim pożytecznym idiotom jak Ty czy KOD pod Sejmem będzie rządził przez kolejną kadencję?

Same zmiany oczywiście PiSowi sa potrzebne dla realizacji ich celów politycznych natomiast styl moim zdaniem jest doskonale obliczony na wzbudzenie wzmożenia i niezdrowej ekscytacji u takich jak Wy by Kaczafi mógł palcem wskazać po raz kolejny "Patrzcie jak złodzieje odrywani od koryta kwiczą w obronie sądów. Tych sądów, ktore przez lata Was krzywdziły a my chcemy je uzdrowić".

PS. Mam sporo kolegów na Legii, którzy po 8 latach gehenny związanej z "Widelcem" gdybyś przy nich zaczął głosic swoje mądrości na temat konieczności obrony sądów "bo sądy są super a w ogóle to Konstytucja...." zwyczajnie by Ci dopierdolili i to wcale nie dlatego, że nie potrafią merytorycznie rozmawiać i nie są zwolennikami PiS
    A czy ja bronię zmian w sądach? Mamy tych samych kolegów, uwierz mi.
    Całe clou to ten syf z jakim to jest robione.

Legionista
    Całe clou to ten syf z jakim to jest robione.
    A kto robi ten syf? Przypomnisz podobne zachowania gdy PO przepychala swoje ustawy?

Legionista Awatar Jaco
    Uuu, Mort, ale Cię na minę wjebał ten gamoń. Masz kolegów, którzy czytają wyborczą i oglądają TVN?
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar BlackAdder
    Jak mecze załatwia to musi mieć
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Uuu, Mort, ale Cię na minę wjebał ten gamoń. Masz kolegów, którzy czytają wyborczą i oglądają TVN?

Co do tego kto robi syf pełna zgoda z Maksim A poza tym tak jak napisałem - ja osobiście uważam, że ten syf jest PiSowi na rękę co zresztą patrząc po wpisach zaczyna też dostrzegać część kodziarzy - bo brylowanie w mediach przy poparciu Jandy, Stuhra, Gersdorf i gejohipsterów to jedna a wybory przy urnach to zupełnie inna sprawa.

Głos podnieconej Ostaszewskiej znaczy nieco mniej niż dziesięć głosów szarych obywateli spod znaku "patrzcie jak k...wy kwiczą w obronie tego złodziejstwa co nam życie niszczyło, sami też pewnie nieźle kradli i dlatego"
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx

Frasyniuk to ten, którego gdańscy stoczniowcy chcący ostatnio wywieźć TW Bolka na taczkach (po zapowiedziach ze poprowadzi w Warszawie "bunt miliona") podsumowują: "prawie cała była opozycja wyszła po 1989 z niczym, a Frasyniuk z flotyllą TIR-ów"?

Wiem, że "popierający demokrację" z zasady nie czytają przeciwko czemu "protestują", więc co jakiś czas będę wklejał dyżurny zestaw

http://foxx-news.blogspot.com/2007/1...-koncu-po.html
    (polecam uważną lekturę do końca - jest i o ZOMO)

"Obywateli RP" organizuje dokładnie to samo środowisko:

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...iek-z-tzw.html

https://warszawskagazeta.pl/felieton...dwoma-wyrokami

Na zapleczu przewijają się persony, mechanizmy i interesy w rodzaju:

http://foxx-news.blogspot.com/2007/1...ak-mozemy.html

Co do aktualnych ruchów PiS - w poprzedniej kadencji próbowali coś zmieniać w ramach systemu i trafili na ścianę jeszcze mocniejszą, niż dzisiaj i nazywano ich działania podobnie. Dzisiaj więc już się nie przejmują, zwłaszcza że są nieporównywalnie silniejsi a międzynarodowa sytuacja im sprzyja.

Cytat Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Rzecz w tym, że nie mogą tak zrobić, bo spora część z ich pomysłów jednak łamie tą konstytucję. I w dyskusji na konkrety prawdopodobnie by polegli.
    Sorry, ale dawno tak się nie ubawiłem "Dowcip" polega na tym, że oni konsekwentnie to robią, tyle że zasadę działania drugiej strony już dawno na przykładzie TK wskazał jeden z twórców konstytucji:

Chciałem spytać o pana ocenę dzisiejszych wypowiedzi w mediach, prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Prezydent powiedział, że prezes TK złamał konstytucję, prof. Rzepliński replikował, że to nie on, ale prezydent łamie prawo. Jak pan skomentuje te słowa?

Po tych dwóch wypowiedziach widać, jak ważna jest szczecińska inicjatywa. Nasz dyskurs prawny ma polegać nie na przerzucaniu się wzajemnymi ocenami, kto łamie prawo, czy kto go przestrzega, ale na analizie samego prawa i Konstytucji. I tak się składa, że szukam tych, którzy by chcieli mówić o komplementarności, zupełności i niesprzeczności prawa stanowionego i stosowanego z uwzględnianiem wykładni autentycznej organu stanowiącego prawo. Konstytucja zawiera szereg otwartych zasad, których dopełnienie przekazuje władzy ustawodawczej. Ma to zastosowanie do TK. Jeżeli się dzisiaj to kwestionuje i występuje się przeciwko uprawnieniom władzy ustawodawczej samemu dopowiadając treść Konstytucji, to nie może być na to zgody. Pogląd paru sędziów nie może być prawdą objawioną. - mec. Piotr Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu, współtwórca polskiej Konstytucji.
    http://wpolityce.pl/polityka/318013-...de-nasz-wywiad

Nieprzypadkowo więc to właśnie PiS wskazuje na szczegółowe zapisy, a obrońcy systemu na ogólne - lub po prostu samo hasło "konstytucja! konstytucja!". Jeżeli zaś chodzi o konkrety dot. ostatnich ruchów wrzucałem kilka stron wcześniej szczegółowe merytoryczne omówienie Ziobry zawierające m.in. porównanie z rozwiązaniami stosowanymi w krajach "cywilizowanych".

Widać "czarno na baiałym" kto tu jest demokratą.

I wszystko
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar MiroWT

Tak jak napisałem, łaska kibola na pstrym koniu jeździ i niektórzy chyba już zapomnieli o tym, że ci którzy zrobili "akcję widelec" stoją teraz na barykadach "obrony demokracji" i nawołują innych do zakłucania porządku.
    To jest kolejna sitwa odrywana od koryta i dlatego tak niektórzy wierzgają w jej obronie. W następnej kolejności z lekarzami powinni zrobić porządek aby skończyły się sytuację, że doktorek komuś spierdoli operację, pacjent nie przeżył lub w gorszym stanie niż przed a sąd koleżeński czy tam inna struktura lekarska facia uniewinnia i ten dalej sobie hula po korytarzach szpitala.
    To jest to samo co z tym samym wymiarem sprawiedliwości.
    Płock 2005r.

Czerwona kartka

Całe clou to ten syf z jakim to jest robione. Robić prawo, bez poszanowania prawa to abstrakcja.
    Ostatnio edytowane przez Muppet_Show ; 20-07-2017 o 09:47

Legionista Awatar Foxx
    Całe clou to ten syf z jakim to jest robione. Robić prawo, bez poszanowania prawa to abstrakcja.
    Na czym polega "brak poszanowania prawa?

Komisja sprawiedliwości krótko po północy odrzuciła w jednym głosowaniu wszystkie poprawki PO do projektu PiS ustawy o Sądzie Najwyższym. Wywołało to oburzenie opozycji, która zaczęła krzyczeć „ORMO, ZOMO, cenzura”, „Nie ma zgody na takie metody”. „Wprowadzacie dyktaturę pana Kaczyńskiego”. Totalna opozycja ma jednak krótką pamięć, na co zwrócił przewodniczący komisji sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz.

W tym kontekście przypomniał, że w poprzedniej kadencji, gdy w Sejmie był Ruch Palikota, „też chcieli zablokować prace parlamentu i zgłosili na forum plenarnym kilka tysięcy poprawek”.

Pan Grzegorz Schetyna, ówczesny marszałek Sejmu - załatwił to wszystko jednym głosowaniem. Też była wrzawa i dziwię się tej hipokryzji, że gdy kiedyś PO w taki sposób zrealizowała prawo, dziś ma pretensje do innych. Ja się od nich tego nauczyłem, jak można sobie poradzić z planowaną obstrukcją
    .
    http://wpolityce.pl/polityka/349601-...6-tys-poprawek
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Uprawnienia umieszczania postów