Strona 1419 z 1933 PierwszyPierwszy ... 4199191319136914091415141614171418141914201421142214231429146915191919 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 42,541 do 42,570 z 57988

Wątek: Polityka

Potwierdzam dawno się tak nie ubawiłem przy oglądaniu telewizji. Zwłaszcza to gadanie o Obamie mnie rozwaliło.

Legionista Awatar wLd
    Cezary "odradzający się nacjonalizm" Michalski i Andrzej "rdzenny Amerykanin" Celiński - od wielu lat nie oglądałem tego programu Lisa ale było warto. Bosak i Winnicki zrobili z nimi porządek, Kto nie oglądał niech koniecznie nadrobi zaległości.
    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
    Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Legionista Awatar b.
    Kopalnia cytatów do #zripostuj lewaka

Legionista
    Kutzowi to w zasadzie o co chodzi?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista
    Tego się nie da słuchać .
    Święta miłości kochanej ojczyzny,
    Czują cię tylko umysły poczciwe!

Legionista Awatar Chmielo
    On tak zawsze ********, czy coś mu się stało z deklem? Pytam, ponieważ nie jestem na bieżąco w temacie jego wypowiedzi.
    A Melanż Trwa...

Czyli jednak są osoby, które spodziewają się policji ideologicznej. Pomieszały sie klepki na stare lata.
    "Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz." Roger H. Lincoln

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez wLd Zobacz posta
    Cezary "odradzający się nacjonalizm" Michalski i Andrzej "rdzenny Amerykanin" Celiński - od wielu lat nie oglądałem tego programu Lisa ale było warto. Bosak i Winnicki zrobili z nimi porządek, Kto nie oglądał niech koniecznie nadrobi zaległości.

Jest już na jutubie, straszne oranko

https://www.youtube.com/watch?v=asCO3TzgWHA
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    W moich oczach PIS z jednym wypadł słabo. Wszelkie sondaże od dawna wskazywały na ich zwycięstwo, a oni dopiero 2 tygodnie po ogłoszeniu oficjalnych wyników podają skład gabinetu.
    Nie wiem czy wiesz ale Beata Szydło nie została jeszcze wyznaczona na premiera... To tak w kwestii formalnej

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    Jest już na jutubie, straszne oranko

https://www.youtube.com/watch?v=asCO3TzgWHA
    A moim zdaniem cała czwórka wyjątkowo słabo
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar wLd
    gdyż?
    Prawdziwe zwyciestwo musieli odnieść komunisci ,nie tak jak wielu zakłada pomiędzy rokiem 1956 a 1970,ale w roku 1989,kiedy pod uniesionym w góre kloszem,wystrzelił produkt ich chowu.
    Rafał Gan-Ganowicz – Kondotierzy

Brak elementarnej kultury wypowiedzi u każdej z wypowiadających się osób
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    To oczywista oczywistość co piszesz, ale jak to się ma do obietnic socjalnych PiSu które równie sporo kosztują, nowych ministerstw, planowanego województwa środkowopomorskiego, 500 zeta? Jak przeciętne wynagrodzenie Polaka ma wzrosnąć na programie socjalnym? Mam wrażenie że ten cały zabieg z Szałamachą jest tylko dla pokazu, by lud zobaczył że władza nie szasta pieniędzmi na lewo i prawo, ano szasta na socjal i utrzymywanie partyjnych posadek w państwowych molochach, tylko te ciemne barany przy urnach nie są w stanie tego pojąć, że aby komuś coś dać trzeba najpierw zabrać. Z jednej strony kurek zakręcają tylko po to by z drugiej strony odkręcic. Tu niestety wytyczne gospodarcze partii są jasne.
    Zaskocze cie, ale w takich Stanach ekonomisci zaczynaja mowic , a nawet pisac, ze z ekonomicznego punktu widzenia programy socjalne nie sa wcale takie zle.
    Np pojawila sie teza , ze ograniczenie welfare w Stanach cos okolo 10 lat temu czyli takie oburzajace dawanie gotowki ludziom nie bedacymi Krezusami- np te 500 zl na dziecko co poniektorzy krzycza, ze naszego panstwa to nie stac - odbilo sie na dluzsza mete czkawka na ekonomii amerykanskiej i przyczynilo do rozkrecenia kryzysu .
    Odchodzi sie od nadmiernego fiskalizmu , bo jak widac ekonomia wcale nie zwyzkuje. Co najwyzej stagnacja.
    Na chlopski rozum to wyglada tak - dostaje ktos welfare powiedzmy ekstra 500 , niewazne czego, dolarow, zlotowek. To nie sa pieniadze ktore ci ludzie wydaja w Monako w kasynie , tylko lokalnie , na napilniejsze wydatki i potrzeby czyli ten pieniadz wraca do gospodarki i rozkreca ekonomie.
    Ostatnio edytowane przez Purdys ; 10-11-2015 o 01:12

Legionista Awatar beka
    Nie wiem czy wiesz ale Beata Szydło nie została jeszcze wyznaczona na premiera... To tak w kwestii formalnej
    ale ja nie stawiam zarzutu wobec Beaty Szydło, tylko PiSu jako partii. Patrząc z dystansem to wygląda to w ten sposób, że jak 26 października oficjalnie ogłoszono ich większość w Sejmie, to usiedli i zaczęli debatować komu jakie stanowisko obsadzić. I w efekcie, po dwóch tygodniach wielce z siebie zadowoleni ogłosili kto jakie ministerstwo obejmie. Bo nie powiesz mi chyba, że wyniki wyborów kompletnie ich zaskoczyły i nagle zauważyli, że mają większość w Sejmie i nie trzeba się w żadną koalicję układać.

No i z całą sympatią do Kamińskiego (sam na niego głosowałem) i jednocześnie znajomością działania polskich sądów i prokuratury. Jeśli partia się nazywa Prawo i Sprawiedliwość, a na ministra wrzuca się człowieka z nieprawomocnym wyrokiem sądu, to wizerunkowo słabo to wychodzi.

To oczywista oczywistość co piszesz, ale jak to się ma do obietnic socjalnych PiSu które równie sporo kosztują, nowych ministerstw, planowanego województwa środkowopomorskiego, 500 zeta? Jak przeciętne wynagrodzenie Polaka ma wzrosnąć na programie socjalnym?
    Błędnie założyłeś, że zgadzam się z ich programem gospodarczym. Otóż z wieloma punktami ich programu gospodarczego mocno się nie zgadzam, a plany zlikwidowania OFE to dla mnie kompletny odlot. Zagłosowałem za to na nich, bo dawali wysokie prawdopodobieństwo, że na arenie międzynarodowej będą reprezentować interesy Polski, a nie Niemiec, Rosji czy jeszcze innego chujostwa.

Jeszcze w temacie Macierewicza jako MON. Obserwacja mojego fejsbuka pokazała, że ogłoszenie go jako ministra w MON wywołało większy płacz i ból dupy od wygranych wyborów przez PIS

Legionista
    No tak , niby partia , ktora spodziewa sie wygranej przygotowywuje tzw rzad cieni .

Ale moze PiS sie nie spodziewal, ze bedzie sprawowal rzady samodzielnie i raczej byl przygotowany na negocjacje, mial paru swoich "cieniasow" przy ktorych by sie upieral w razie koalicji .
    Uwazam, ze nic sie takiego sie nie stalo, ze nastepnego dnia[po wyborach nie wyskoczyli z gotowym skladem rzadu .

Cytat Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    ale ja nie stawiam zarzutu wobec Beaty Szydło, tylko PiSu jako partii.
    Dobrze to teraz prościej, kolejność jest taka:
    -wybory
    -pierwsze posiedzenie
    -dymisja ustępującego rządu
    -powierzenie formowania rządu
    -głosowanie votum

Jeśli więc PiS przedstawia skład gabinetu przed pierwszym posiedzeniem sejmu to ciężko mieć pretensje o opieszałość - wręcz można i powinno się formułować zarzuty o nadgorliwość
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 10-11-2015 o 04:44

Legionista Awatar Benek
    Myślę, że ciekawa opinia Warzechy na temat nowego rządu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,t...wiadomosc.html

I takie małe pytanie. W jakim celu mianuje się tych ministrów wicepremierów? Co im to daje a czego by nie mogli gdyby byli "zwykłymi" ministrami?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar b.
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    To jesteś w bardzo nielicznej grupie, sądząc chociażby po wpisach na forum czy pod linkiem wklejonym przez morta.

Mówisz brak kultury - fakt, że Bosak przerywał lewakom, ale jak taki Celiński zaczął pierdolic trzy po trzy o jakimś filmie, to ciężko się nie wtrącić. 4 osoby, czas około 20 minut, a ten Celiński jak zaczynał mówić te swoje mentorskie przemówienie, to wydawało się, że ma na ręce kalendarz, a nie zegarek

Pomijając kwestie merytoryczne (Winnicki bardzo ładna przemowa o imigrantach, a Bosak o możliwościach obronnych Unii), bo tutaj zawsze prawica miażdży lewactwo, to dobra wcinka o standardach, po której Lis się zagotował czy o Indianach

Po prostu ciężko dyskutować z takimi kretynami jak ci lewacy ze studia, jak dla mnie Bosak i Winnicki wczoraj bardzo na plus, dobrze to sie oglądało)

Zresztą panowie z Ruchu Narodowego uśmiechnięci i na luzie, a lewar Celiński spięty jak pedał przed pierwszym razem - to też o czymś świadczy

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Myślę, że ciekawa opinia Warzechy na temat nowego rządu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,t...wiadomosc.html

I takie małe pytanie. W jakim celu mianuje się tych ministrów wicepremierów? Co im to daje a czego by nie mogli gdyby byli "zwykłymi" ministrami?
    W razie nieobecności premiera (niedyspozycji itp.) uniemożliwiającej premierowi kierowanie pracami rządu wicepremier pełni obowiązki prezesa rady ministrów (są odpowiednio numerowani - pierwszy, drugi). Ponadto wicepremierowie wchodzą w skład prezydium rządu. To, jakie ten organ pomocniczy prezesa rady ministrów będzie miał znaczenie zależy od samego premiera.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

Zgadzam się.
    Tu jednak uwaga - gra się tak, jak sędzia pozwala.
    A sędzia (TL) był zdecydowanie najsłabszym elementem widowiska, natrętnym przeszkadzaczem, wobec czego nikt nie był w stanie się rozsądnie zaprezentować.
    koko koko Skorza spoko...

Legionista Awatar Jaco
    Fajnie się ogląda, jak bezsilny mainstream wkurwia się na nominację Antoniego.
    Winnicki jak zwykle blado. Bosak w sumie na plus. Antoni pozamiatałby całe studio. Może kiedyś będzie miał okazję.
    Alkoholik Celiński w klapkach kupuje tanie wina w Lidlu na Ursynowie. Czasem słyszy tam niepochlebne epitety od anonimowych klientów.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wicepr...Ministr%C3%B3w

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    W razie nieobecności premiera (niedyspozycji itp.) uniemożliwiającej premierowi kierowanie pracami rządu wicepremier pełni obowiązki prezesa rady ministrów (są odpowiednio numerowani - pierwszy, drugi). Ponadto wicepremierowie wchodzą w skład prezydium rządu. To, jakie ten organ pomocniczy prezesa rady ministrów będzie miał znaczenie zależy od samego premiera.
    To kim są to ja wiem z wikipedi , bardziej mi chodziło właśnie czy to ma jakieś znaczenie no ale pewnie jest tak jak pisze Yevaud- wszystko zależy od premiera.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar Jaco
    Ciekawa analiza "faszysty" Ziemkiewicza na temat rządu PiS:
    http://uziemkiewicza.pl/20151110192/...-iv-rp-v.-2.00
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

W mediach straszą że Macierewicz jest zdolny do wojny, a ja dodaje że jest tak samo zdolny jak jego poprzednik Siemoniuk i nie jest to kwestia charyzmy czy jakiejkolwiek zemsty, a raczej narastających tendencji antyrosyjskich w tej części basenu Bałtyku i morza Czarnego, w dużej mierze prowokowanych przez jankesów, którzy szukają takich wojaków do potyczkek z ruskimi. Co zrobi z tym Macierewicz to jego sprawa, z pewnością nie jest na tyle głupi by pójść z szabelką na Moskwę jak twierdzą lemingi, gdyż zdaje sobie sprawę z rangi swojej posady, ale spodziewam się potyczek słownych które mogą jeszcze bardziej pogorszyć stosunki na płaszczyźnie gospodarczej i wymianie handlowej. Mam nadzieję że nikt tam w tym rządzie nie wpadnie na pomysł wysyłania wojsk na Ukrainę, czy tworzenia jakichś armii europejskich. Konflikt rosyjsko-ukraiński to problem dotyczący tych dwóch państw i nikt trzeci nie powinien się wtrącać, a szczególnie Polska.

Co do kandydatury to oceniam że w wyborze poniekąd pomogły same media, rozdmuchując tą sprawę już od miesiąca. Kaczyński chciał w ten sposób pokazać że nikt z zewnątrz nie będzie decydować o składzie rządu, stąd ten prztyczek, lub też uznał że skoro w mediach poświęca się tyle czasu Macierewiczowi to sytuacja w wojsku musi być rzeczywiście nie ciekawa, dlatego meinstrim może sobie bić "brawo". W rzeczywistości tylko dwóch kandydatów miało kompetencje i dostateczną wiedzę na ten urząd: Szeremietiew i Macierewicz. Szeremietiew swoją kandydaturę opierał na pomyśle utworzenia lokalnych gwardii narodowych. Wybrano Macierewicza gdyż uznano iż bez stworzenia przedpola nic się w armii nie da wprowadzić, ale czy uda mu się chwycić całe towarzystwo za ryja to trudno powiedzieć. Z pewnością jest ministrem powołanym do takowej misji i odejścia po 1-2 latach, ustępując miejsca innym.

Na koniec rekomendowany przez noblistę JKM wystawił dość pozytywną opinię, że ten rząd nic nie zrobi ale też nie zespuje, także można być spokojnym, czekając cierpliwie na dojście do władzy kolibrów.

Legionista
    Rzad zrobi tyle na ile mu sie pozwoli .

Jesli spoleczenstwo po raz kolejny pojdzie tropem padliny jaka mu rzucaja mainstreamowe media jakies idiotyczne Lisy i tak dalej - ktore byly przeciez bardzo pro rosyjskie a nagle zrobily sie anty rosyjskie - to roznie moze byc.

Najwaznieja jest gospodarka i rozwiazania ekonomiczne plus moze wywalczenie czegos od Amerykanow bo ci czuja , ze jakiejs konfrontacji z Putinem nie unikna . Dlatego tak cos bredza o Kosciuszce i Pulaskim, no zeby nas tak nastroic walecznie czy cos .
    Oczywiscie, nie zauwazyli, ze wiekszosc mlodych mezczyzn zdazyla wyemigrowac z Polski i ze malo kto pamieta o Pulaskim i Kosciuszce bo duzo sie od tamtego czasu zdarzylo - taka Jalta na przyklad - ale to drobiazg.

Jesli Amerykanie stawiaja na silniejsza polska armie to bedzie przyzwolenie na energiczna walka z korupcja bo bez tego sie nie ruszy . Stad panowie z PO moga byc troche w opalach . i, hmmmm, byc moze stad wziely sie te tasmy i nagrania hehehe.
    Bez jako tako funkcjonujacego panstwa bez widocznego golym okiem nepotyzmu i korupcji nie ma jako tako funkcjonujacej armii.
    Stad tez nagla potrzeba uszczelnienia systemu podatkowego bo armia - a szczegolnie armia ochotnicza- to jeden wielki program socjalny.
    Amerykanie oferuja swoim zolnierzom po sluzbie aniektorym w czasie sluzby- darmowe studia, nie oprecontowane pozyczki na domy , samochody i biznesy , bezplatna sluzbe zdrowia . Tym , ktorzy nie maja pobytu stalego w Stanach oferuja szybka sciezke do obywatelstwa . Jak z siostra ze szpitala w rowie bedziesz lezal to rodzina dostaje 100 tysiecy dolarow - niby nic ale zawsze cos .

Taka mam nadzieje, ze biedny i maly polski narod bedzie tym razem oszczedzony w konfrontacjach miedzy mocarstwami bo akurat nie jest nam to do niczego potrzebne.

Pewna, ze tak powiem, przykroscia jest, ze oczywiscie korupcja w Polsce Amerykanom nie przeszkadzala dopoki robili interesy z Putinem ale jak sie urwalo to nagle walka z korupcja na Ukrainie i w Polsce zyskala jakis prorytet bo nawet w cnn o tym trabili. Bez ukrocenia korupcji nie bedzie sprawnej armii i sluzb - takze ukrocenie korupcji jest w tej chwili dosc wazne.
    Ale dla spoleczenstwa polskiego chyba tez jest to jakos wazne ze wzgledu na pewien, zanikajacy ,kregoslup moralny czy jak to nazwac.
    Rozwiazania socjalne potrzebne sa rowniez bo te bajki o wolnym rynku chyba juz wszystkmi wyszly bokiem i malo kto w nie wierzy.

Rozwiazania socjalne - w granicach rozsadku - przyczyniaja sie do rozkrecenia godpodarki wbrew dotychczasowej propagandzie .

Na pewna korupcje Amerykanie zawsze pozwalaja - u siebie tez- bo bez tego nie ma zycia na ziemi , ale tez w granicach rozsadku .

Trzeba zawsze i wszedzie pamietac o tym, ze Ameryka ma swoje mocarstwowe interesy i ze priorytetem dla niej jest Afryka , ze zlozami mineralow, Azja i Bliski Wsch a nie starzejaca sie Europa bez zadnych specjalnych bogactw mineralnych i tak dalej.

Rosja nie jest naszym przyjacielem takze , wiec zgodnie ze stara zasada, jesli tych dwoch sie bije patrzmy ile mozemy na tym skorzystac. Ekonomicznie i spolecznie.
    Ostatnio edytowane przez Purdys ; 10-11-2015 o 19:10

Legionista Awatar BlackAdder
    http://niezalezna.pl/72802-rewolucja...l-straca-prace

Co za dziwny zbieg okoliczności, że właśnie teraz wprowadzili nowy kodeks etyczny
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Legionista
    Jestem w szoku - panie , to juz? ????
    Tak szybko ??????
    Minelo tylko cos ze 25 lat i takie rewolucyjne zmiany !!!!!!
    Ale tego Lisa to kiedy przekieruja do prywatnej telewizji ?
    Bo chcialbym zobaczyc na co mu pozwola prywatni hehehehehe

No i gen. Hodges w Muzeum Powstania Warszawskiego .....uuuuuaaaaa, to Amerykanie naprawde szykuja sie na powazna awanture z Putinem - czyli beda szybko wzmacniac polska armie i predziorem wprowadzac zmiany , szybko Lisa zweryfikuja jesli bedzie gadal bzdury nie na temat i nie po linii.
    Ostatnio edytowane przez Purdys ; 10-11-2015 o 19:32

Cytat Zamieszczone przez Purdys Zobacz posta
    Rozwiazania socjalne potrzebne sa rowniez bo te bajki o wolnym rynku chyba juz wszystkmi wyszly bokiem i malo kto w nie wierzy.
    Bo nigdy tego nie było tylko przepoczwarzony socjalizm pod nazwą socjal-dupokracja. System idealny dla złodziei, gdzie za jednym zamachem oligarchowie piorą swe brudne interesy, jednocześnie dojąc kasę od państwa (nas wszystkich), bazują na kontraktach państwowych, finansują kampanie poszczególnych posłów jak partii działających w ich interesie. Właśnie to im zapewnia monopol, a co za tym idzie mogą narzucać stawki na rynku, bo nie mają konkurencji. Dlatego najlepszy sposób na korupcje to wprowadzić wolny rynek, przeciąć nić zależności na linii państwo-gospodarka i wtedy oni wszyscy padną na dupę.

Rozwiazania socjalne - w granicach rozsadku - przyczyniaja sie do rozkrecenia godpodarki wbrew dotychczasowej propagandzie .
    Na zasadzie, jednemu odebrać by drugiemu dać, lub zabrać 700 zeta by dać 500 i kto wyszedł na frajera? Coś takiego jak środki publiczne nie istnieją, bo państwo nie ma własnych pieniędzy. To pieniądze obywateli. Na gospodarce socjalnej zarobki nie wzrosną, podatki nie spadną, zawsze ktoś sobie odbije na wysokich podatkach wysokimi cenami, a zapłaci jak zwykle obywatel. A to co pierdzą łżeliberałowie, a właściwie socjal-dupokraci spod znaku Petru wcale mnie nie interesuje, bo oni zawsze będą mówić wszystko na przekór PiSu, a robić drugie, najlepszym tego przykładem jest Donaldinio który wkońcu sam przyznał że jest socjalistą. A wszystko to w imieniu swoich grup interesów, czerwone komuchy.
    Ostatnio edytowane przez piejo kury piejo ; 10-11-2015 o 19:48

Niniejszym dodaję użytkowników "Purdys" oraz "piejo kury piejo" do ignorowanych. Treści niewiele, a liter od cholery - szkoda mojego czasu - tym bardziej że szans na ciekawą dyskusję również nie widać. To tak tylko informacyjnie

Pełen klasy gest Morawieckiego z zaproszeniem na pierwsze posiedzenie liderów wszystkich ugrupowań które wystawiły ogólnokrajowe listy
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 10-11-2015 o 19:56

Uprawnienia umieszczania postów