Strona 1318 z 1891 PierwszyPierwszy ... 3188181218126813081314131513161317131813191320132113221328136814181818 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 39,511 do 39,540 z 56711

Wątek: Polityka

Cytat Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
    Wyżeł - ale to są wyniki bez miast, czyli oficjalne będą niższe. Jeżeli pół kraju żyje z rolnictwa i sadownictwa to nic dziwnego że na prowincji wygrywa PSL (szczególnie po nałożeniu embargo na warzywa)
    Miałbyś pewnie rację gdyby PSL jakoś szczególnie walczył o interesy tej grupy. W tym zakresie jakichkolwiek sukcesów brak, nawet takich które mogłaby propaganda rozdmuchać.

Legionista
    Spoko, mąż pani Dziadzi nie widz powodów do kwestionowania wyników, nie dziś to jutro przecież policzą.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar berserk
    Jedyne co trzyma w ryzach jako taka panstwowosc tego kraju to zajebiscie silny aparat ucisku spolecznego, naduzywana prewencyjnosc i system sadowniczy w ktorym czlowiek od razu jest postawiony na pozycji przegranego...ludzie musza cos zrec, a wiedza, ze jak beda siedziec cicho to minimum tego "zarcia" dostana, a w nagrode poleza kilka dni do gory brzuchem nad zasyfionym mozem...mamy obecnie panstwo policyjne w wersji light, czyli raz na jakis czas kogos sie ujebie, ludzie zobacza, ze z wladza nie ma zartow tylko jak ktos podniesie reke na wladze to wiadomo co wladzu mu z ta reka zrobi, dlatego jeszcze na Wiejskiej stoi ten kurnik...
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar jednostrzałowiec
    Cytat Zamieszczone przez Wyżeł Zobacz posta
    gdyby PSL jakoś szczególnie walczył o interesy tej grupy
    PSL tak walczy o interesy rolników, że aż 25% mieszkańców wsi oddała na nich swój głos. Na PiS 35.
    "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Legionista
    Z. W Małopolsce wg tej mapy wygrał PiS. Euro wybory były przed embargo to dwa. Plus to nie są wybory które można ze sobą porównywać.

Wyżeł - spróbuje objaśnić co miałem na myśli. PSL nie mieszał się w wydarzenia na Majdanie - nie jeździli, nie pośredni czyli. To inni - retoryka łatwa do zbudowania na wsi gdzie zazwyczaj działaczy PSL-u ludzie znają dobrze. Po drugie - rekompensaty przyzwoite za zaoranie upraw są. Skupy przez Banki Żywności są ( a że te rozdają potem warzywa stołówkom i dzieciakom za darmo to inna kwestia). W tych wyborach nie liczy się co działacze mogą załatwić dla kraju tylko dla konkretnych wyborców. A dodawszy do tego ogromny poziom nepotyzmu i prywatnych interesików sumuje się to wszystko na wysokie wyniki w samorządach. Zresztą Peace wrzucił sondaż sprzed wyborów dający PSL 30% głosów do sejmików.
    Ostatnio edytowane przez emil83 ; 19-11-2014 o 13:27
    You'll take my life but I'll take yours too
    You'll fire your musket but I'll run you through
    So when you're waiting for the next attack
    You'd better stand there's no turning back.

Legionista Awatar cyryl
    Co do tego PSL-u to mojego kolegi ojciec jest radnym z tej partii, ja nigdy na nich nie głosowałem, ale jak sam kolega mówi u niego na wsi to wszyscy za PSL-em są bo zawsze tata kogoś do gminy wciągnie i tak to właśnie wygląda z tym głosowaniem na wsiach na PSL (przynajmniej na Lubelszczyźnie), a co do tych przekrętów to tak jak napisał Berserk, ludzie popatrzą i machną ręką, drugie Węgry to nie w Polsce.

Legionista Awatar Z.
    Z. W Małopolsce wg tej mapy wygrał PiS. Euro wybory były przed embargo to dwa. Plus to nie są wybory które można ze sobą porównywać.
    1. Wygrał, nie wygrał - PSL ma rzekomo mieć 20-40%, a parę tygodni temu miał 3%.

W życiu nie uwierzę, że "embargo" albo "nie są to wybory które można ze sobą porównywać" powoduje takie różnice.

2. Co ze Śląskiem?
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

W życiu nie uwierzę, że "embargo" albo "nie są to wybory które można ze sobą porównywać" powoduje takie różnice.
    Otóż to. Ludzie jako społeczeństwo nie wiedzą nic o embargu, nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie i a tym bardziej jaki stosunek ma dana partia do tej sprawy. Nie wierzę w odpływ wyborców PiS do PSL, którzy zauważyli zniuansowany stosunek tych dwóch partii do Ukrainy.

Legionista
    Ad 2) na Śląsku też wygrał PiS podobno.
    Ad1) jak dla mnie eurowyborów nie da się porównać z samorządowymi - inne priorytety wyborców i odmienna specyfika.
    Plus ty mówisz 3% a poprzednie wybory samorządowe dały PSL 16%. Jak było w kwestii samych sejmików dokładnie - nie wiem

Wyżeł - spróbuje objaśnić co miałem na myśli. PSL nie mieszał się w wydarzenia na Majdanie - nie jeździli, nie pośredni czyli. To inni - retoryka łatwa do zbudowania na wsi gdzie zazwyczaj działaczy PSL-u ludzie znają dobrze. Po drugie - rekompensaty przyzwoite za zaoranie upraw są. Skupy przez Banki Żywności są ( a że te rozdają potem warzywa stołówkom i dzieciakom za darmo to inna kwestia). W tych wyborach nie liczy się co działacze mogą załatwić dla kraju tylko dla konkretnych wyborców. A dodawszy do tego ogromny poziom nepotyzmu i prywatnych interesików sumuje się to wszystko na wysokie wyniki w samorządach. Zresztą Peace wrzucił sondaż sprzed wyborów dający PSL 30% głosów do sejmików.
    Masz pewnie słuszność co do mechanizmu ale nie mogę się zgodzić że miało to tak duży wpływ na wynik. Tym bardziej że reżimowe media mają po pierwsze walić w PiS ale już na drugim miejscu w koalicjanta (przynajmniej tak było do dnia wyborów). Ileż to była dmuchana wypowiedź Sawickiego.

Legionista
    Była była. Ale z drugiej strony poza kilkoma małymi nagłośnionymi przypadkami protestów rolników nie było.

Mrugs- polecam wycieczkę choćby na Bronisze - łatwo się przekonasz co ludzie wiedzą o embargo i kogo za to winią

Morterator Awatar mort
    pytanie nie brzmi "czy? tylko "na jaką skalę?"

gratuluję dziewiczej naiwności wszystkim przekonanym o uczciwości wyborów

i w sumie nieco zazdroszczę
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista
    Mrugs- polecam wycieczkę choćby na Bronisze - łatwo się przekonasz co ludzie wiedzą o embargo i kogo za to winią
    Tak teoretycznie załóżmy, że nie mam czasu jechać na Bronisze, ale ciekawi mi co ludzie wiedzą i myślą o embargo, znasz kogoś kto mógłby mi to zdradzić :>

A mogę ja się dowiedzieć?

Bo ja ostatnio na Broniszach właśnie usłyszałem od pewnego hurtownika "Temu Sawickiemu to bym wypierdolił"

@Cyryl
    Owszem tak to właśnie wygląda na niektórych wsiach ale tak to wyglądało zawsze. Nic, a już na pewno nie to, nie wskazuje na znaczący wzrost poparcia dla PSLu. Już łatwiej mi uwierzyć że znaczna część wyborców dokonywała wyborów jedynie spośród kandydatów listy nr.1, bo nie wiedziała jak zagłosować

Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    pytanie nie brzmi "czy? tylko "na jaką skalę?"
    +1
    I obawiam się że skala jest na dziś dość duża(8-12% oddanych głosów)
    Ostatnio edytowane przez Buziek_LG ; 19-11-2014 o 15:05
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista
    Jeżeli moja opinia jest jakkolwiek wiarygodna dla was to wśród rolników z którymi współpracuję to opinia o embargo jest taka że to wina Tuska bo dostajemy po dupie za Ukraińców i po uja się wychylaliśmy i w to pakowaliśmy.

Morterator Awatar mort
    No to wszyscy fani PSL-u dostali odpowiedź

Zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach twierdzi, że nie przesłał jeszcze do PKW żadnego protokołu. Jakim więc cudem Komisja mogła podać, że PSL zdobył w woj. świętokrzyskim ok. 50 proc. poparcia wg danych z 80 proc. obwodów? - pyta "Rzeczpospolita".
    "Tych wyników nie rozumie zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Kielcach Jan Mazur. Powód? Wszystkie protokoły wyborcze są jeszcze w jego posiadaniu" - pisze dziennik.

skala tego wału poraża ale jak widać już znaleźli się pożyteczni, którzy zdążyli te wzięte z sufitu i kompletnie fałszywe wyniki nawet nam tu pięknie uzasadnić na forum
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Zielonogórzanin
    http://www.wykop.pl/ramka/2250686/sk...k-do-kolekcji/

polecam jakieś artykuły czy filmiki o kosmosie, przy tych wyborach kosmos wydaje się całkiem nieskomplikowaną sprawą

Legionista
    Fanem PSL nie jestem. Może jestem naiwny, "pożyteczny" - nie przeczę. Może trudno mi uwierzyć że w moim kraju są możliwe fałszerstwa na taką skalę.

Dla mnie po prostu wyniki PSL-u są w każdych wyborach samorządowych fenomenem, którego przyczyn próbuję się doszukać poza nepotyzmem. A że zrobiłem to nieopacznie na tym forum dyskusyjnym (może zbyt stanowczo narzucając swoje tezy szczególnie o wpływie embarga na odpływ głosów z PO do PSL) to był mój błąd.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    No to wszyscy fani PSL-u dostali odpowiedź

skala tego wału poraża

No to już chyba został przekroczony jakiś rubikon śmiesznosći:
    - Miller (!) wzywa do powtórzenia wyborów oraz do kontroli OBWE (!);
    - TNS i CBOS różnią się w sondażach o jakieś 20%, a wszystko to z wynikami wyborów w tle;
    - w Szczecinie pierwszy strzał był na gościa, który kandydował w innej gminie;
    - firma, która przygotowywała kalkulator wyborczy ma też na swoim koncie programy dla MON;
    a na dodatek Burmistrz-ruchacz posuwał przybraną córkę swojego pasierba

Tutaj nie potrzeba żadnej agentury.
    Ostatnio edytowane przez mkr ; 19-11-2014 o 16:21

karakan
    Guest
    To co proponuje Miller = ośmieszenie nas w Europie. Czy to nie cuchnie agenturą?

Najgorsze co można teraz zrobić, to zwalić to na polski bałagan.
    Ostatnio edytowane przez karakan ; 19-11-2014 o 16:32

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
    To co robi Miller = ośmieszenie nas w Europie. Czy to nie cuchnie agenturą?

Czyli Sakiewicz to też agent? http://telewizjarepublika.pl/sakiewi...wom,14038.html
    Te wybory to nie tylko kompromitacja państwa, państwa stworzonego przez Kiszczaka i Jaruzelskiego przy okrągłym stole. To przede wszystkim zezwolenie na wielkie fałszerstwa. Na naszych oczach włamywano się do systemów komputerowych, zmieniając wyniki. Są miejsca w Polsce gdzie niemal połowa kart jest nieważnych. Cały system wyborczy stworzono tak, że było łatwo oszukiwać wyborców i promować tych którzy dzisiaj rządzą.

Bezpośrednią odpowiedzialność za te fałszerstwa ponosi prezydent Bronisław Komorowski, który mianował takich członków komisji i świadomie nie wywiązał się ze swojego konstytucyjnego obowiązku obrony demokracji i państwa prawa. Odpowiedzialność ponosi też większość sejmowa tworząca obecny obóz władzy, odrzucająca wszelkie projekty ratowania uczciwości wyborów. Demokracja staje się fikcją, a Polska potrzebuje wstrząsu, który przywróci społeczeństwu prawo do głosowania. Powinniśmy zaprotestować przeciwko fałszerstwom. W miejscach, w których te fałszerstwa były widoczne.
    Należy je zaskarżyć i domagać się powtórzenia wyborów. Przy wszystkich głosowaniach muszą być obecni przedstawiciele OBWE. Natychmiast trzeba powołać komisję sejmową badającą proces wyborczy. Tego musimy się domagać. Przygotujmy się do ogólnonarodowego protestu. Nie dajmy się jednak wciągnąć w rosyjski scenariusz wywołania u nas kompletnej destabilizacji, która zneutralizuje Polskę przed atakiem Kremla na Ukrainę. Nie jest przypadkiem, że fałszerstwa wsparły najbardziej prorosyjską partię w Polsce jaką jest PSL. Dzisiaj zdolność do pokierowania protestem zgodnie z naszym interesem narodowym ma jedynie Jarosław Kaczyński.
    Tutaj mamy do czynienia z klasycznym dla wschodu - "bardakiem". Co samo w sobie jest ośmieszaniem.

Zielonogórzanin
    To co proponuje Miller = ośmieszenie nas w Europie. Czy to nie cuchnie agenturą?

ośmieszenie ? to można bardziej ?
    oprócz prezydenta ktoś wypowiedział się przeciw powtórce wyborów? np ktoś z PO czy wszyscy milczą ?

karakan
    Guest
    Nie każdy kto "coś tam" mówi jest konkretnie agentem. Za dużo filmów.

Mi chodzi o jakieś kontrole OBWE czy PE, a nie samą powtórkę wyborów.

Jeszcze raz napiszę.O jakim bałaganie mówicie? W Szczecinie wygrywa gość, którego nie było na listach. Ponad 50% nieważnych głosów w obwodzie(Kaczyńśki mówił przed chwilą), cuda PSL.
    Ostatnio edytowane przez karakan ; 19-11-2014 o 17:02

Legionista
    No to w sumie co Ci przeszkadza w tej kontroli OBWE?

Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jedna z większych bujd na resorach jaka jest powtarzana

Czesi to jeden z większych przegranych ostatnich 25 lat. Nie licząc Węgier to Czesi zrobili najmniejszy postęp gospodarczy od 1989 roku z państw tego regionu, a od zawsze biedniejsi Słowacy zaczynają ich przeganiać pod wieloma względami.
    Mimo wszystko przeciętny Polak nadal może pozazdrościć przeciętnemu Czechowi zarobków.

Poza tym patrząc na ich scenę polityczną to od lat dominuje tam czerwona socjaldemokracja oraz krwiście czerwona Partia Komunistyczna Czech i Moraw, która w każdych wyborach przekracza 10% (ostatnio parlamentarnych w 2013 aż 15%), a w wyborach europejskich, czy lokalnych osiąga wyniki ok. 20%.

Nie muszę też wspominać o ich prezydentach, Zemanie czy wcześniejszych, którzy podobnie jak Orban prą w kierunku Rosji bywając na hucznych rautach organizowanych przez Putina.
    Coś czuje że szykuje się jakiś większy przewrót w Europie Środkowej, ciekawe tylko jak na tle Czechów i Węgrów zareaguje polskie społeczeństwo. Na Węgrzech ostatnio trwa kryzys z aferą korupcyjną w tle, Fidesz forsuje coraz wyższe podatki, ba nawet chcieli opodatkować internet. Problem w tym że Węgrzy jak Czesi praktynie nie mają żadnych elit (zresztą u nas wcale nie lepiej), bo kto inny jak nie Orban? Pozostają jedynie socjaliści rodem w poprzedniej epoki, a ci to dopiero mają plan opodatkowania wszystkiego i powrotu do łask eurokołchozu w zamian za oddanie resztek suwerenności, nie wspominając że to właśnie przeciw ichnim skorumpowanym "elitom" miał miejsce poprzedni protest w 2006.

karakan
    Guest
    Kawa: A są takowe w Niemczech czy innym kraju Europy Zachodniej?

To dla Polski kompromitacja.

P.S. Sytuacja jest słaba, bo praktycznie każde rozwiązanie jest złe.Specjalność ruskich(wiem mam obsesję)

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez mkr Zobacz posta

(..)
    - firma, która przygotowywała kalkulator wyborczy ma też na swoim koncie programy dla MON;
    a na dodatek Burmistrz-ruchacz posuwał przybraną córkę swojego pasierba

(…).
    czyli pasierbicę swojego pasierba? ciekawa rodzinka...

GieKaeSiak
    Kawa: A są takowe w Niemczech czy innym kraju Europy Zachodniej?

To dla Polski kompromitacja.

P.S. Sytuacja jest słaba, bo praktycznie każde rozwiązanie jest złe.Specjalność ruskich(wiem mam obsesję)
    Czemu kompromitacja? Co My z Platformy, że się przejmujemy tym co Niemiec czy Francuz o nas pomyśli?

karakan
    Guest
    Ty sobie żartujesz?

Legionista Awatar berserk
    a dlaczego nie?niech tu przysyłają komisje, specjalistów, obserwatorów i kogo tam jeszcze się da, może w końcu lemingoza zobaczy, że ten kraj zarządzany jest gorzej niż jakaś wioska w Gabonie, a nasze tuzy polityki to najzwyklejsze w świecie barany i pajace...
    #MuremZaBonusem

Uprawnienia umieszczania postów