Strona 1269 z 1791 PierwszyPierwszy ... 2697691169121912591265126612671268126912701271127212731279131913691769 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 38,041 do 38,070 z 53725

Wątek: Polityka

Legionista
    Ja tam bym go nie powstrzymywał w tych wypowiedziach. Ideologicznie już się odkrył, niech się chłop jeszcze bardziej nakręci i odkryje ze swoimi poglądami "wolnorynkowymi"
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Jaco
    Jak to mówią: "maski spadają po wyborach". Przed zawsze media wygrzebują różne bzdety. A tutaj przy otwartej kurtynie jazda po całości.
    No nic, tradycyjnie odczekamy 5 lat i porównamy wyniki forumowych ankiet.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Jak to mówią: "maski spadają po wyborach". Przed zawsze media wygrzebują różne bzdety. A tutaj przy otwartej kurtynie jazda po całości.
    No nic, tradycyjnie odczekamy 5 lat i porównamy wyniki forumowych ankiet.
    Za 5 lat będziemy debatować nad następnym wynalazkiem. Życie nie znosi próżni a liczba kretynów na Wiejskiej musi się zgadzać.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
    Za 5 lat będziemy debatować nad następnym wynalazkiem. Życie nie znosi próżni a liczba kretynów na Wiejskiej musi się zgadzać.
    Zgadza się.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Jaco
    Dla interesujących się polską gospodarką liberałów:
    http://finanse.wp.pl/kat,1033725,tit...wiadomosc.html

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Ja oddałem głos nieważny. Na karcie, żeby nie było wątpliwości napisałem "Głos nieważny". Od kiedy nabrałem prawa wyborczego uczestniczyłem we wszystkich wyborach, bo uważam to za patriotyczny obowiązek. Zupełnie odmienną kwestią jest to, że nie mam zupełnie na kogo zagłosować. Takich jak ja jest całkiem sporo i irytują mnie dwie rzeczy. Pierwsza to wypowiedzi "Nie idę na wybory, bo nie mam na kogo głosować". Dla mnie obywatelskim sprzeciwem jest właśnie pójście i oddanie głosu nieważnego.
    Druga sprawa to właśnie wykorzystywanie tych nieważnych głosów przez mitomanów. W ich ograniczonych umysłach nie mieści się, że ktoś coś takiego może zrobić świadomie, i że jest to wyraz sprzeciwu wobec obecnego układu politycznego.
    A jak skomentujesz takie coś?

Wczoraj opublikowaliśmy niezwykle ważną analizę głosów nieważnych autorstwa prof. Przemysława Śleszyńskiego. Naukowiec - opierając się na danych otrzymanych od Krajowego Biura Wyborczego - pokazał, że w woj. mazowieckim w wyborach do sejmików w 2010 r. padło zdumiewając wiele głosów nieważnych - których nieważność polegała NA POSTAWIENIU WIĘCEJ NIŻ JEDNEGO KRZYŻYKA.

Co ważne - mapa wysokiego wskaźnika „obszarów z 2 krzyżykami i więcej” - pokrywa się niemal idealnie z mapą województwa mazowieckiego. Tak, jakby mieszkańcy Mazowsza mieli hobby w postaci stawiania dwóch krzyżyków. Tuż za granicą województwa - wyborcy zachowują się normalnie
    .

Dziś otrzymaliśmy od prof. Śleszyńskiego kolejną informację - tym razem dotyczącą wyborów 2006 roku:

Kolejne mapy obrazujące udziały głosów nieważnych, tym razem w wyborach do rad sejmików wojewódzkich w 2006 r., potwierdzają ustalenia z 2010 r. zamieszczone we wczorajszym materiale. Istnieje korelacja pomiędzy udziałem głosów nieważnych z powodu postawienia więcej niż jednego znaku X. Wykonałem odpowiednią analizę regresji na wykresie, ale nawet bez tego podobieństwo obrazów przestrzennych jest wyraźnie widoczne bez zaawansowanych narzędzi statystycznych.
    Cieszę się, że kwestia map spotkała się z dużym i życzliwym zainteresowaniem. Otrzymałem wiele korespondencji i proszę o wyrozumiałość, jeśli nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie maile w rozsądnym czasie. W listach pojawia się też bardzo wiele cennych informacji, sugestii, sposobów interpretacji, a nawet obserwacji z autopsji, za co serdecznie dziękuję. Pomagają mi one istotnie w dalszych pracach i interpretacji wyników.
    Będę się starał jak najszybciej informować o kolejnych ustaleniach i wynikach analiz. Proszę jednak o cierpliwość, gdyż ze względu na powagę sprawy, obliczenia i analizy muszą być wykonane z nadzwyczajną starannością.
    Przemysław Śleszyński, dr hab., prof. PAN

Mapa 1 pokazuje odsetek głosów nieważnych oddanych w wyborach samorządowych w rozbiciu na gminy.

Mapa 2 - KLUCZOWA - pokazuje odsetek głosów nieważnych wskutek postawienia 2 krzyżyków. A więc głosów - to już nasz komentarz - które najłatwiej sfalsyfikować poprzez dodanie drugiego krzyżyka, obok tego postawionego przez wyborcę.

Mapa 3 pokazuje odsetek głosów nieważnych wskutek braku krzyżyka; są to więc karty, z których wyborcy nie skorzystali.
    http://wpolityce.pl/polityka/119710-...ykami-i-wiecej
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez lukasz9209 Zobacz posta
    I co wynikło z twoje sprzeciwu? czy oddasz nieważny głos czy wcale nie pójdziesz to praktycznie to samo, tylko nabijanie bezsensownej frekwencji. gdyby każdy tak postąpił to na wybory przyszłoby 80% społeczeństwa i PO dalej wygrałoby lub ewentualnie PiS, co za sprzeciw? ktoś inny na tym zyska?

Dla mnie wynikło tyle, że spełniłem swój patriotyczny obowiązek i mam wewnętrzny spokój. Każdy jakoś tam swój patriotyzm definiuje. Dla mnie to nie tylko udział w udział w obchodach różnych rocznic, ale właśnie udział w wyborach, płacenie podatków czy pomoc tym, którym w życiu wiedzie się gorzej niż mi.
    Uważam, że system daje mi raz na kilka lat możliwość wypowiedzenia się i ja korzystam z tego przywileju. Wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę za to, żebyśmy my dziś mieli taką możliwość.
    Pytasz się "co za sprzeciw? ktoś inny na tym zyska?". A kto ma zyskać na nieważnym głosie? Przecież po to oddałem głos nieważny, żeby nikt na tym nie zyskał. Nie rozumiesz, że gdyby wszyscy, których nie było tego dnia przy urnach poszli i oddali głos nieważny, to wygrywające ugrupowania zyskałby ok. 7% poparcia? Na pewno byłby większy wydźwięk niezadowolenia społecznego, niż fakt, że część niezadowolonych głosuje na Korwina, a reszta kładzie lachę i nie idzie na wybory.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Legionista Awatar Jaco
    Polecam dziś w TV Republika:
    20:20
    DOKUMENT W REPUBLICE – TOWARZYSZ GENERAŁ IDZIE NA WOJNĘ
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista
    http://niezalezna.pl/55853-ciekawa-m...ow-bastiony-po

Taka ciekawostka. To daje odpowiedź, której partii pomogły ewentualne wałki przez dostawienie drugiego krzyżyka.

Legionista Awatar Herman
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Na pewno sprawa jest zastanawiająca i koniecznie trzeba się jej przyjrzeć. Żeby była jasność- nie twierdzę, że sprawy nie ma, tylko wstrzymał bym się z ferowanie wyroków. Chętnie też zobaczyłbym te same statystyki w odniesieniu do wyborów kiedy inna opcja polityczna była u władzy. Wtedy było by to jakieś realne porównanie. Daleko mi do bronienia PO, po prostu moim zdaniem w naszym kraju często wydaje się wyroki przed dogłębnym zbadaniem tematu. Tak jak napisałem - bardzo chętnie bym zobaczył takie porównanie.
    LEGIA&FC DEN HAAG

Czerwona kartka
    Wybory do Parlamentu Europejskiego :

PiS :
    2004 : 12,67% (771 858 głosów)
    2009 : 27,40% (2 017 607 głosów)
    2014 : 31,78% (2 246 870 głosów)

PO :
    2004 : 24,10% (1 467 775 głosów)
    2009 : 44,43% (3 271 852 głosów)
    2014 : 32,13% (2 271 215 głosów)

Co do Mikkego i jego wypowiedzi a propos Jaruzela - nie zgadzam się, nie rozumiem czemu tak mówi, ale jednocześnie to tylko folklor, nie kawałek programu. WIpler z tej samej partii ostro po WJ jedzie.

Cytat Zamieszczone przez malkav77 Zobacz posta
    Co do Mikkego i jego wypowiedzi a propos Jaruzela - nie zgadzam się, nie rozumiem czemu tak mówi, ale jednocześnie to tylko folklor, nie kawałek programu. WIpler z tej samej partii ostro po WJ jedzie.
    Jak dla mnie folklor to byłby gdyby takie sądy wygłaszał na twitterze jakiś szeregowy członek partii, a nie prezes, symbol i jedyny rozpoznawalny dla szerszego grona polityk ugrupowania.
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

W sumie wielki zwolennik KNP, Cejrowski również ma inne zdanie na temat ruskich, Putina, Jaruzela, w przeciwieństwie do JKM. Jedynie co ich łączy to pogląd wolnorynkowy.

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    W sumie wielki zwolennik KNP, Cejrowski również ma inne zdanie na temat ruskich, Putina, Jaruzela, w przeciwieństwie do JKM. Jedynie co ich łączy to pogląd wolnorynkowy.
    Tak, WC jest wielkim fanem KNP. Uważa, że jest lepszy od komuchów:
    http://zdzislaw.net/wazne/zobacz/cejrowski_korwin_jest_lepszy_od_tych_wszystkich_ko muchow/94378

"
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Parasol44
    Cytat Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
    Taki wielki z niego zwolennik, że głosował na Marka Jurka.
    Nie można w godzinie śmierci zostawić przyjaciół samych, nie można ratować tylko swojego życia, uszczuplając i tak niewielkie szanse ocalenia oddziału.
    Pada decyzja: Wracamy!
    Po godzinie doszli do włazu, drabinką wspięli się w górę, wychodzili kolejno, Tadeusz ciągnął erkaem za lufę, Józek popychał broń od dołu, za nimi wyszedł mały Kajtek, z uwielbieniem patrzący na Tadeusza. Wrócili w znane już sobie gruzy, wrócili z erkaemem do przyjaciół.

Legionista Awatar berserk
    o tym właśnie napisał Jaco...
    #MuremZaBonusem

Legionista Awatar Neg
    Cytat Zamieszczone przez Herman Zobacz posta
    Wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę za to, żebyśmy my dziś mieli taką możliwość.
    Wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę za to, żebyśmy oddawali nic nie znaczące głosy ? Napisałeś o tym, że gdyby więcej osób postąpiło jak Ty to byłby jakikolwiek wydźwięk niezadowolenia społecznego. W mediach wydźwięk nt ilości oddanych nieważnych głosów, jest taki, że albo ktoś popełnia błędy przy liczeniu głosów i manipuluje nimi albo Polacy przy karcie wyborczej nie pojmują najprostszej instrukcji postawienia krzyżyka w kwadraciku.

Większy wydźwięk niezadowolenia do tego co się obecnie dzieje w rządzie jednak jest głosowanie na inną partię niż ta która obecnie rządzi. Dla mnie takie zachowanie jest bez sensu. Dla mnie to jest robienie sobie żartów z wyborów, które przecież decydują o losach naszego Państwa.
    Fanatyczny Tarchomin

Legionista Awatar Z.
    Cytat Zamieszczone przez Neg Zobacz posta
    Wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę za to, żebyśmy oddawali nic nie znaczące głosy ? Napisałeś o tym, że gdyby więcej osób postąpiło jak Ty to byłby jakikolwiek wydźwięk niezadowolenia społecznego. W mediach wydźwięk nt ilości oddanych nieważnych głosów, jest taki, że albo ktoś popełnia błędy przy liczeniu głosów i manipuluje nimi albo Polacy przy karcie wyborczej nie pojmują najprostszej instrukcji postawienia krzyżyka w kwadraciku.

Większy wydźwięk niezadowolenia do tego co się obecnie dzieje w rządzie jednak jest głosowanie na inną partię niż ta która obecnie rządzi. Dla mnie takie zachowanie jest bez sensu. Dla mnie to jest robienie sobie żartów z wyborów, które przecież decydują o losach naszego Państwa.

Odważne słowa po dzisiejszym.

To nie jest nasze państwo. To państwo sowieckiej hołoty.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Legionista Awatar vozny86
    "Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie."

Zbigniew Herbert

Przydała by się jeszcze mapa z wynikami KNP i RN. Poza tym ciekawy akapit:

No i w końcu Ruch Narodowy. Dla tego ugrupowania Korwin stał się prawdziwym katem. Okazało się, że popularność Marszu Niepodległości to zdecydowanie za mało, by osiągnąć polityczny sukces, poza tym, uczestnicy demonstracji 11 Listopada rekrutowali się z różnych patriotycznych środowisk i nie stanowili jednolitego politycznego „wojska” jak zapewne wyobrażali sobie liderzy RN. Wyszedł także brak doświadczenia. Inną, nie mniej istotną kwestią, był ambiwalentny stosunek do putinowskiej Rosji. Dla pisowców, narodowcy byli zbyt prorosyjscy, z kolei dla post-endeckiego betonu rekrutującego się spośród dawnych paxowców i „endekokomuny” Ruch Narodowy jawił się wręcz jako rusofobiczna dywersja. „Paleoendecja” postawiła więc na Korwina. Tak się składa, że śledzę sobie m.in. portal „Konserwatyzm.prl” będący tubą słowiano- i rusofilskiej endecji z takimi postaciami jak red. Engelgard z „Myśli Polskiej”, czy pisujący w „Najwyższym Czasie” monarchista prof. Adam Wielomski darzący Putina wręcz bałwochwalczym uwielbieniem i z tego co można było tam wyczytać wynika, że ostatecznie postawili na KNP, przechodząc do porządku dziennego nad gospodarczym liberalizmem tego ugrupowania.
    http://www.blogpress.pl/node/19256
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

GieKaeSiak Awatar Peace
    Masz KNP jeśli Ciebie to interesuje
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Legionista
    W zasadzie mapa poparcia dla KNP pokazuje jedynie, że ich głosy rozłożyły się bardzo równomiernie. Natomiast mapka gmin daje sporo do myślenia. We wszystkich większych ośrodkach wygrywa Platforma, a wydawać by się mogło, że przynajmniej w teorii mieszkają tam ludzie inteligentniejsi, bardziej wykształceni, itp. Nieprzypadkowe wydają się także zwycięstwa SLD w wielu gminach pod Bydgoszczą oraz pod Białymstokiem.

Lechista Awatar Byko
    Cytat Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Natomiast mapka gmin daje sporo do myślenia. We wszystkich większych ośrodkach wygrywa Platforma, a wydawać by się mogło, że przynajmniej w teorii mieszkają tam ludzie inteligentniejsi, bardziej wykształceni, itp.
    No przecież od zawsze na platformę głosowali młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków.
    Chamstwo i Arogancja.

Legionista Awatar midzi
    Jakieś wytłumaczenie do tej Bydgoszczy i Białegostoku?

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
    Jakieś wytłumaczenie do tej Bydgoszczy i Białegostoku?
    1. Trochę rodzin z korzeniami przesiedlonych w ramach akcji "Wisła"

2. Mniejszość białoruska.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    1. Trochę rodzin z korzeniami przesiedlonych w ramach akcji "Wisła"

2. Mniejszość białoruska.
    Mniejszość białoruska to jedno, a najwięcej głosów na Podlasiu SLD ma w Hajnówce i Białowieży, gdzie mieszka Cimoszewicz, którego na tych terenach noszą na rękach.
    Poza powiatem hajnowskim, Podlasie zawsze trzyma fason.

1 Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 2.21%
    2 Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 1.82%
    3 Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 9.10 %
    4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 43,09%
    5 Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 2.55%
    6 Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 2.79%
    7 Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 7.19%
    8 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 20,81%
    9 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 9.71%
    10 Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia 0.37%
    11 Komitet Wyborczy Samoobrona 0.34%
    12 Komitet Wyborczy Partia Zieloni 0.00%
    Piotr Tymochowicz

Legionista Awatar jednostrzałowiec
    Cytat Zamieszczone przez Byko Zobacz posta
    No przecież od zawsze na platformę głosowali młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków.
    Wykształceni i z dużych miast tak, młodzi nie. Elektorat PO to raczej 25-40. Zresztą gdyby tylko brać pod uwagę największe miasta to PO poza konkurencją....
    "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Cytat Zamieszczone przez jednostrzałowiec Zobacz posta
    Wykształceni i z dużych miast tak, młodzi nie. Elektorat PO to raczej 25-40. Zresztą gdyby tylko brać pod uwagę największe miasta to PO poza konkurencją....
    Nie no ***** 25-40 to stetryczali starcy...

Zaś jeśli chodzi o elektorat PO to wśród osób z wyższym wykształceniem w tej chwili nie są partią dominującą
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Legionista Awatar jednostrzałowiec
    Cytat Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Nie no ***** 25-40 to stetryczali starcy...

Zaś jeśli chodzi o elektorat PO to wśród osób z wyższym wykształceniem w tej chwili nie są partią dominującą
    PO nie jest partią dominującą wśród osób z wyższym wykształceniem? Czy aby na pewno?

wyborcy z wykształceniem wyższym najczęściej wybierali PO - 38,5 proc. PiS w tej grupie wybrało 24,3 proc., SLD - 10,1 proc., 8,4 proc. z nich poparło Nową Prawicę, a PSL - 5,5 proc.
    "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

Uprawnienia umieszczania postów