Strona 1230 z 1824 PierwszyPierwszy ... 2307301130118012201226122712281229123012311232123312341240128013301730 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 36,871 do 36,900 z 54707

Wątek: Polityka

czerwona kartka
    Mój punkt widzenia jest natomiast taki , ze w POlsce nie ma żadnego RN tylko POpłuczyny PO PAXie .

Ci to za RN który nie żadnego programu gospodarczego i daje mi zajawki o walce z globalizmem z POmocą Rosji .
    A to jest jakaś paranoja i brak realuzmu bo właśnie Rosja sie rozsypuje .

W kontekście wydarzeń na Ukrainie to wydaje mi sie rownież , ze Polska obecnie jest tak słaba , ze nic nie może . Może najwyzej sympatyzować albo nie .

Martwi mnie , ze oczywiście już znów dopier ...li sie do unitów .
    Rosja ich zawsze krwawo prześladowała .

Wyborcza przypierdoliła takim tekstem że aż warto odnotować:

Niektóre kadry z Polski 1981 r. są nie do odróżnienia od kadrów z dzisiejszej Ukrainy. Tak Polacy torowali sobie drogę do UE - pisze na Twitterze Ilja Jaszyn. Zdjęcie z 1981 r. krąży już po ukraińskich mediach społecznościowych.
    Pal licho że napisał to jakiś rusek na swoim blogu, bo ślicznie obnaża wypowiedź ta stanowisko sprzedawczyków udających prawdziwą "Solidarność".
    Ostatnio edytowane przez spotter_spotterow ; 25-01-2014 o 02:45
    "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

Mając alternatywę pomiędzy euroatlantyzmem a euroazjatyzmem, zawsze byłem za "środkiem". Z jednej strony zdemoralizowany obyczajowo eurokołchoz, z drugiej imperialna, dająca złudne nadzieje "wielkości" nie przekładające się na perspektywy ekonomicznenie narodu, a tylko pewnej grupki oligarchów, choć prezentująca słuszne wartości moralne i chrześcijańskie, co akurat wielu narodowcom może się podobać Rosja. Wiem że na dzień dzisiejszy rozwijanie idei polityki "Międzymorza" mającej wszelkie najlepsze cechy, zarówno moralne, nacjonalistyczne, jak i ekonomiczne poszczególnych jednostek, a jednocześnie będącej niezależnej od wpływów zewnętrznych, jest niemożliwe. Musiałoby dojść do jakiejś zawieruchy w miarę korzystnej dla nas, byśmy mogli coś znaczącego odegrać.

Jest jeszcze jeden problem którego nikt tu wcześniej nie poruszył. Każdy mówi o globalistach posiadających wpływy w UE i w ramach tego dążących do stworzenia jednego eurosocjalistycznego tworu, wyniszczenia poszczególnych narodów, państw, forsowania demoliberalnej polityki, oczywiście pod płaszczykiem własnych interesów... ale nikt nie wspomniał że równocześnie za tym podąża islamizacja Europy, a oni nienawidzą Zachodu jeszcze bardziej. Co więcej, podbijają Europę wykorzystując do tego jej własne zdziczałe obyczajowo prawo, dziś Belgia w większości jest krajem muzułmańskim, oby patrzeć jak wkrótce wprowadzi prawo szariat, oczywiście w ramach powszechnej "tolerancji" . Z jednej strony ścierają się interesy globalistów, z drugiej islamiści i... napewno do niczego dobrego to nie doprowadzi. Jedno jest pewne, nikt z nich nie ustąpi, za globalistami stoi kasa, z kolei islamiści są nieustępliwi. Ktoś powie że bogatsi mogą więcej, ale zaraz zaraz... czy czasem wśród tych miliarderów nie znajdują się szejkowie finansujący komórki Al-Kaidy na Europę? No przecież. Także niektórzy kreślą przyszłość demoliberalnego eurokołchozu, jeszcze inni europejskiego kalifatu i... nie wiadomo co gorsze.

Legionista Awatar me(L)u
    Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Ciekawostka. Teledysk z udziałem grupy rekonstrukcyjnej OUN-UPA
    I na czym polega ta ciekawostka, jeśli mogę spytać?
    raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
    ------------------------
    Sportowy serwis, sportowy portal

Legionista Awatar Foxx
    Serio pytasz? Np. na tym, że wbrew historii nie ma tam Polaków jako przeciwników, kręcony jest wyłącznie motyw antybolszewicki. Dla porównania w rocznicowym filmiku GRH NSZ widzimy obu wrogów, których ta formacja zwalczała.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Morterator Awatar mort
    dla ochłody - banderowcy ruszyli już też w teren

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spole...polski-autobus

"...zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają „pokojowy protest” dlaczego wy tu się pchacie Mazurzy. Wtedy jakoś wymyślono, żeby każdy Polak (i w ogóle każdy) w dwie strony powiedział (Chwała Ukrainie – Chwała bohaterom)… jeżeli nie chce pójść w palenisko, wszyscy zalęknieni we łzach mówili…"

**** im wszystkim w dupe!!!

Czekam na reakcje pajacyków ze "Swobody" z Majdanu i reakcje polskich polityków ich wspierających.

Jestem w stanie sobie wyobrazic oczywiście olanie naszych rodaków w imię tego wyimaginowanego sojuszu ale tacy ludzie dla mnie nie będą godni by nazywać ich polskimi politykami.

to nie jest tak jak z nami,że "nie lubię Niemca", "nie lubię Ruska"... oni nas nienawidzą i jak dla mnie mogą się tam wyrżnąć do ostatniego

ps. Medale Banderze odbierał Janukowycz, którego babcia nota bene urodziła się w Warszawie i ogólnie od strony ojca ma korzenie polskie wiec dla nacjonalistów ukraińskich zgadnijcie jaki naród będzie oczywistą przyczyną wszelkich nieszczesc w tej ruchawce na ulicach ukraińskich miast?
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Jerzman
    @mort
    przykre to co piszesz, wierzyłem, że obecna sytuacja doprowadzi do jakiegoś pojednania między naszymi Narodami. Szkoda, że nienawiść jest tak duża po obu stronach, oby kiedyś umarła. Trzykrotnie byłem na Ukrainie i jakieś nienawiści nie spotkałem, ludzie raczej serdeczni zawsze byli.
    Ostatnio edytowane przez Jerzman ; 25-01-2014 o 11:19
    Bóg z Nami, choj z Nimi.
    Kocham Polskę, Pierdolę 3rp.

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez Jerzman Zobacz posta
    @mort
    przykre to co piszesz, wierzyłem, że obecna sytuacja doprowadzi do jakiegoś pojednania między naszymi Narodami. Szkoda, że nienawiść jest tak duża po obu stronach, oby kiedyś umarła. Trzykrotnie byłem na Ukrainie i jakieś nienawiści nie spotkałem, ludzie raczej serdeczni zawsze byli.
    Bo tak też jest. Wyciąganie generalizacji w tej sprawie w oparciu o doniesienia kresy.pl nie różni się specjalnie od wyrabiania opinii o kibolstwie na podstawie wyborcza.pl.

Prawda jest taka, że coś takiego zawsze może się zdarzać po obu stronach granicy (u nas np. w Przemyślu). Takie są zaszłości, sytuacje na rdzennych terenach przygranicznych i temperament głównie młodzieży. Ma się to nijak do sytuacji ogólnej. Tyle, że takie doniesienie się pojawiło w kontekście wydarzeń w całym kraju i mamy - aj-waj - ITI.

Znajomy dzisiaj wrócił z Ukrainy i ma raczej inne wrażenia
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Legionista Awatar TNTP
    Info z majdanu jest takie ze udar jak i batiakowszczyzna kompletnie nie ogarniaja tego co sie dzieje, a ulica rządzą nacjonaliści bardzo dobrze zorganizowani.armia w 90% po stronie Janukowycza, a liderzy opozycji wola sie sie z nim dogadac niz ze soba, tylko siła rzeczy musza grać mega radykalnych
    Lieber tot als rot!!

Morterator Awatar mort
    Bo tak też jest. Wyciąganie generalizacji w tej sprawie w oparciu o doniesienia kresy.pl nie różni się specjalnie od wyrabiania opinii o kibolstwie na podstawie wyborcza.pl.

Prawda jest taka, że coś takiego zawsze może się zdarzać po obu stronach granicy (u nas np. w Przemyślu). Takie są zaszłości, sytuacje na rdzennych terenach przygranicznych i temperament głównie młodzieży. Ma się to nijak do sytuacji ogólnej. Tyle, że takie doniesienie się pojawiło w kontekście wydarzeń w całym kraju i mamy - aj-waj - ITI.

Znajomy dzisiaj wrócił z Ukrainy i ma raczej inne wrażenia
    sorry ale zaklinanie rzeczywistości.

Jak ktoś ma na sztandarach Suchewycza i Bandere to ma na sztandarach morderców Polaków i dla mnie jest śmieciem.

Tak samo jak ten kto ma na sztandarach Hitlera czy Stalina.

Nie widzę różnicy, no może poza tą jedną,że Hitler i Stalin chcieli wybić kadry inteligenckie Polaków by obrócić ich w niewolników a UPA eksterminowała wszystkich jak leci.

Nie fałszujmy historii w imie doraźnych interesów bo to policzek dla tych, którzy wtedy ponieśli tam ofiarę życia.

A naiwne liczenie na Kliczkę i kompanów Tymoszenko doprowadzi tylko do Syrii 2 tuż za naszą granicą. Przypominam,że tam też hołubieni przez naiwnych polityków europejskich "demokraci" najpierw byli mili, sympatyczni i dzielni - dopiero potem zaczęli obcinać głowy chrześcijanom i palić ich w chlebowych piecach.

Co kto lubi, mi z OUN nie po drodze, dla mnie taka sama dzicz jak Ruscy tylko o ile Sowietów nienawidzę o tyle tymi gardzę.

PS. Kresy.pl lansowały te hucpę od początku więc nieco Foxxie nietrafne porównanie

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    sorry ale zaklinanie rzeczywistości.

Jak ktoś ma na sztandarach Suchewycza i Bandere to ma na sztandarach morderców Polaków i dla mnie jest śmieciem.
    Moją opinię na ten temat oraz uporządkowanie latających w eterze faktów masz tu:
    http://foxx.salon24.pl/563241,czerwone-i-czarne

Nie fałszujmy historii w imie doraźnych interesów bo to policzek dla tych, którzy wtedy ponieśli tam ofiarę życia.
    No właśnie.

PS. Kresy.pl lansowały te hucpę od początku więc nieco Foxxie nietrafne porównanie
    Od początku stawiając front w bardziej lub mniej trafionych miejscach:
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,polit...slawa-ukrainie

Jak najbardziej trafne

Morterator Awatar mort
    dziwisz się,że Polacy na Kresach mają "mały" problem z tym okrzykiem? Że w ogóle Polacy mają z nim problem?

Kosmos...

dla mnie akurat wyborczą w tym kontekście jest niezalezna.pl / Gazeta Polska bo kłamią tak,że chyba momentami sami muszą się wstydzić tych głupstw

jeszcze chwila i zaczną pisać,że Rzeź Wołyńską rozpoczęli Polacy a jeżeli nawet nie to namordowali tyle samo Ukraińców i tymi samymi metodami.

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx
    Cytat Zamieszczone przez mort Zobacz posta
    dziwisz się,że Polacy na Kresach mają "mały" problem z tym okrzykiem? Że w ogóle Polacy mają z nim problem?
    Nie, dziwię się że portal kresy.pl zarejestrowany w Warszawie umiarkowanie niuansuje swój przekaz, a ktoś to kupuje jako głos kresowiaków

dla mnie akurat wyborczą w tym kontekście jest niezalezna.pl / Gazeta Polska bo kłamią tak,że chyba momentami sami muszą się wstydzić tych głupstw
    Pomijam już znane w tym wątku moje podejście do mediów Sakiewicza, ale czy chodzi np. o to?
    http://www.gazetapolska.pl/29955-strzaly-w-stope

jeszcze chwila i zaczną pisać,że Rzeź Wołyńską rozpoczęli Polacy a jeżeli nawet nie to namordowali tyle samo Ukraińców i tymi samymi metodami.
    Tak odbierasz coś takiego?
    http://niezalezna.pl/49522-miedzy-bandera-majdanem

Ciekawe

Legionista Awatar hmB.
    Ogólnie zgadzam się z Foxxem. Z mojej perspektywy portal Kresy.pl skupia się z głównie na podkreślaniu akcentów UPA oraz w mniejszym stopniu na wskazywaniu jak brutalni są demonstrujący.

Mam też wątpliwości czy ww. sytuacja miała w ogóle miejsce - skoro źródłem są info od władz oraz relacja z fb. (nie Polki lecz Ukrainki). Dla mnie to trochę mało.
    "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Morterator Awatar mort
    Ad1. Okej, Polacy związani z kresami. No chyba,że teraz w imie jednego newsa pokazującego banderowskie oblicze tej ruchawki odmówimy im doskonałej roboty w temacie i okrzykniemy sowiecką agenturą idę o zakład,że jak wrzucą jeszcze kilka takich to choćby Polaków i zatłuczono tam to znajdą się tacy (żeby było jasne - Ciebie nie posądzam o to ).

Ad2. ksiądz Isakiewicz w tej sprawie zachowuje się akurat tak jakbym oczekiwał od każdego. Ale nie on jest tam głosem wiodącym i dobrze o tym wiemy Ba, rzekłbym,że jest marginalnym...

Ad.3 Odnosiłem się raczej do tonu ich "newsów" i ogólnej ekscytacji a nie felietonów konkretnych osób

Pewnie,że wolałbym,żeby to Kliczko miał polskie korzenie, odbierał medale Banderze i żeby zachodnia Ukraina była antybanderowska a Janukowycz wywodził się ze "Swobody" i w gabinecie miał obraz Suchewycza. Wtedy sytuacja byłaby prosta.

Ale tak nie jest więc nie udawajmy jak polscy politycy bo my tego nie musimy robić. Rozumiem,że dla nich to rozgrywka o umiejscowienie i wypozycjonowanie siebie, swoich partii oraz ich jakies tam rozumienie polskich interesów. Dlatego zapewne niejeden zaciska zęby i udaje,że nie widzi na Majdanie tych, którzy krzyczą "Lachy za San" robiąc dobrą minę do złej gry w imię "mniejszego zła".

Ja na szczęście politykiem nie jestem dlatego mogę sobie pozwolic na szczere wyrażanie swojego stosunku do pogrobowców upowskiej dziczy biegających z tymi czarno-czerwonymi flagami.

PS. Nie, nie jest mi na ręke Ukraina rosyjska - uważam,że powinno to być państwo takie jak dotąd - z burdelem, oligarchami i ciągnięciem raz we wschodnią raz w zachodnią stronę. Optymalna opcja dla Polski.

Better Dead Than Red!!!

Pod obserwacją
    STAN WYJĄTKOWY może być wprowadzony w każdej chwili - TRWA POSIEDZENIE RADY BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO UKRAINY - poinformował Awakow deputowany Batkiwszczyny. Wprowadzenie stanu wyjątkowego ma dać podstawę do użycia ostrej amunicji wobec uczestników protestu na Majdanie. Sztab podkreśla, ze protest ma charakter pokojowy, a użycie wobec jego uczestników broni doprowadzi do tragedii. Jednocześnie przedstawiciele Sztabu zapewniają, ze na terenie Profspiłek (siedziba Sztabu) nie ma broni.
    https://www.facebook.com/pawel.bobolowicz

Portowiec Awatar kraroryfer
    ...protest ma charakter pokojowy...
    "Najdroższy i cenny od lat
    To właśnie twój ojczysty kraj
    Dla niego przelewasz swą krew
    dla niego urodziłeś się
    Twój honor to bronić tych barw
    Ich mocą zyć każdego dnia
    Niezłomny wśród ruin i kłamstw
    To właśnie twój ojczysty kraj"

czerwona kartka
    Moskwa zawsze podsycała wrogie nastroje miedzy Polska a Ukrainą bo dogadanie sie Ukrainy i Polski oznaczałoby koniec mocarstwowości Rosji.

Wystarczy popatrzeć na mapę . To była nasza krotkowzroczość i przyczyna naszej zguby czyli rozbiorów żesmy w swoim czasie nie dogadali sie z Ukrainą

Czy Janukowycz miał polską babcię czy nie sytuacja wymknęła mu sie spod kontroli . Czyli jest kiepskim politykiem - więc gińcie ciubaryki wraz z Moskwą .

Bez Ukrainy Rosja przestaje być mocarstwem , życzę powodzenia w budowaniu osi z Rosja przeciwko globalizmowi . Chyba trzeba będzie znaleźć sobie nowego sojusznika - znając wyrafinowane środowiska post PAXowskiego niech zgadnę kto nim będzie - Chiny oczywiście . Ech , hehehe , mozna sie uśmiechnąć .

Śmierć Moskwie .
    Ostatnio edytowane przez wydra ; 25-01-2014 o 19:26

Kresy.pl w pewnych kwestiach świadomie ******** trzy po trzy. Tutaj w gruncie rzeczy faktyczne oświadczenie faktycznej grupy, bynajmniej nie "Swobody" Tianhyboka:

Prawy Sektor: Od Narodowej Rewolucji na Ukrainie do nowej rekonkwisty w Europie

Niestety, demoliberalni politycy i znaczna część środowisk związanych z kulturą, od dwudziestu lat przekonywała Ukraińców, że powinni się zintegrować ze strefą euroatlantycką. Tak więc, wielu Ukraińców naprawdę wierzyło, że Ukraina powinna stać się częścią Unii Europejskiej. Dlatego nominalnym powodem masowych protestów na Ukrainie była negatywna decyzja reżimu Wiktora Janukowycza wobec umowy akcesyjnej do UE. Ukraińscy nacjonaliści są przeciwko stowarzyszeniu z UE. Nawet jeśli wspierali protesty, traktując je jako szansę na rozpoczęcie Narodowej Rewolucji.

Zeszłego roku, pod koniec listopada, z inicjatywy ruchu „Tryzub”, nacjonalistyczna młodzież zjednoczyła się w „Prawym Sektorze”. Przez dwa miesiące nacjonaliści wzywali demonstrantów do tego by nie walczyli o integrację europejską, lecz budowanie Narodu. Pierwszy ku temu krok to obalenie antynarodowego, oligarchicznego, demoliberalnego reżimu Janukowycza. Minęły dwa miesiące. Reżim Janukowycza nie obawia się pokojowych protestów, które zostały przeprowadzone pod okiem liberalnych partii opozycyjnych. W końcu Parlament, kontrolowany przez reżim Janukowycza, przyjął totalitarne prawa, które jeszcze bardziej ograniczają prawa polityczne na Ukrainie. Prawa te należy określić jako antynarodowe.

Ludzie są rozczarowani (liberalną) opozycją i zaczynają ufać nacjonalistom. Byliśmy w stanie przejąć inicjatywę i począwszy od 19 stycznia weszliśmy w fazę siłowej konfrontacji z władzami. Od kilku dni na ulicach Kijowa trwa walka między siłami narodowo-rewolucyjnymi i policją. Organizatorem tej walki był „Prawy Sektor” tworzony przez ukierunkowanych narodowo kibiców i indywidualnych aktywistów wyznających idee nacjonalistyczne. W istocie, nacjonalistom udało się przewodzić walce rewolucyjnej. Przypuszczalnie, jeśli zwyciężymy, musimy wejść do rewolucyjnego rządu z niektórymi przedstawicielami liberalnej opozycji, jednakże doprowadzi to do powszechnego wzrostu nacjonalizmu na Ukrainie. Będziemy walczyć do końca. Jeśli przegramy, czeka nas albo konspiracja albo masowe represje. Jeśli wygramy, przyniesie to natychmiastową Rekonkwistę. Jako kategoryczni przeciwnicy UE, ale mówiący o solidarności narodów europejskich, wzywamy nacjonalistów z innych krajów europejskich do wsparcia naszej walki. Przypomnijcie sobie jak siły nacjonalistyczne i konserwatywne zjednoczyły się w Hiszpanii podczas wojny domowej. Dołączcie do nas, wesprzyjcie naszą walkę. Zdajemy sobie sprawę, że dla was zwycięstwo jest tylko symboliczne – nie oczekujcie wiele. Jednak ta symbolika to krok w kierunku przyszłych wspólnych zwycięstw w obrębie całej Europy!
    http://www.nacjonalista.pl/2014/01/2...sty-w-europie/

"Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

czerwona kartka
    Środowiska post PAXowskie w POlsce milczą i milczeć bedą bo bardziej liczą na Moskwę niż na jakikolwiek naród . Moskwa jest ich azymutem i gwarantem wygody . Dodadzą do tego modną ideolo czyli walkę z globalizmem i tak naprawdę to nie wiem czym sie różnią od lewaków .
    No tak , dopisują sobie wartości c h r z e ś c i j a ń s k i e , ale niekoniecznie katolickie .

Legionista
    Spotter_, moim zdaniem to ukraińscy nacjonaliści mają tyle do powiedzenia co i nasi. A już ostatni akapit tego artykułu przyprawił mnie o uśmiech. Póki co na Ukrainie rządzą oligarchowie, oni trzymają za twarz partie, decydują o obsadzie stanowisk rządowych. Mimo, że dorobili się kasy min. na handlu z ruskimi, to w obecnej sytuacji paradoksalnie ruscy są ich największym zagrożeniem. Umowa z Rosją i uzależnienie od niej jest im bardzo nie na rękę. Może zburzyć im "porządek" wypracowany przez ostatnie dwie dekady. Putin nie po to będzie inwestował na Ukrainie, by tutejsi oligarchowie bogacili się za jego kasę. Szybko ich wymieni na swoich. Dlatego właśnie będzie wspierana rewolucja przez oligarchów do momentu, aż domówią się z Janukowyczem i obsadzą newralgiczne stołki swoimi ludźmi. Można to nazywać okrągłym stołem bis, zdradą czy inaczej, a tak naprawdę chodzi o ogromną kasę i realny wpływ na kraj tych ludzi.
    Piotr Tymochowicz
    "I powiedzmy sobie szczerze, bez emocji powiedzmy. Chujowe jest to społeczeństwo, przepraszam za szczerość, po prostu Polacy mają wszystko w dupie. Ludzie w całej masie są debilowaci, no należy powiedzieć sobie prawdę i należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Mam nadzieję, że teraz jakby widzicie, że żeby być skutecznym, nie można nie być cynicznym."

Ten artykuł to jest jedynie ich oficjalne stanowisko, wkleiłem tylko po to żeby pokazać że działają tam też i inne opcje. Tak zwani oligarchowie też nie tworzą jednej grupy.

czerwona kartka
    Ale już Ukraina wymyka się Rosji - a to oznacza początek końca .

Chociaż tak naprawdę zapowiedzią końca było rzucenie sie Putina w objęcia Chińczyków co oznaczało zerwanie z tradycyjna polityką Rosji w stosunku do Chin - praktycznie wykopanie sobie grobu -i brak politycznych możliwości i wyborów Moskwy .

Farawell Russia , to mrożę szampana mając nadzieje , ze i wino musujące Ruskoje Igristoje czy jak tam - zmora karnawału - rownież odejdzie w zapomnienie .

Jak rownież mniemanie profesora Baumana oraz wielu innych o jakiejś mądrości zbiorowej Rosjan i celowości ich polityki międzynarodowej .

Paradoksalnie , Rosja przestanie być mocarstwem , ale Palac Stalina w centrum Warszawy , pozostałość po snach o mocarstwowości Moskwy będzie trwał i straszył do końca świata .
    Nawet Orkiestra dawno przestanie grać a ten będzie stał i stał i wypaczał co poniektórym i tak słabe pojęcie o architekturze .
    Ostatnio edytowane przez wydra ; 25-01-2014 o 22:05

Jeden z artkułów ze strony kresy.pl:

Na Ukrainie działa 20-30 rosyjskich „szwadronów śmierci”, dochodzi do otwartych polowań na opozycyjnych aktywistów, a cała sytuacja jest kierowana przez rosyjską Federalna Służbę Bezpieczeństwa – uważa ekspert wojskowy Aleksiej Arestowicz, którego cytuje ukraiński portal Censor.net
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojsk...-smierci-fsb-2

Ciekawe jak się to ma do lokalnej ustawy o bratniej pomocy, przepychanej w takcie trwania zamieszek na Ukrainie. Cóż...

Legionista
    skoro tyle o Ukrainie. Najlepszy...
    Ostatnio edytowane przez radman ; 25-01-2014 o 22:23 Powód: zły link

czerwona kartka
    No ładne te igrzyska urządzili Ukraińcy Putinowi .
    Soczi przy tym to żadne widowisko .

Legionista Awatar Osek
    Też jeszcze często na Ukrainę i mam tam tez troche znajomych i jesli chodzi o ten okrzyk to on tam w obecnych czasach nie jest postrzegany jako okrzyk upa. Wiadomo że wywodzi się skąd wywodzi ale wiele osób które jest przeciwne upa również używa tego okrzyku ale w formie pozdrowienia, nie kojarząc w ogóle z upa.
    Ostatnio jak był Wildstain w kijowie też pozdrowil tam ich wszystkich tym sformułowaniem a w Polsce zrobila się na niego nagonka na maksa. Trzeba oddzielić to kto używał to kiedyś od tego kto używa to teraz, bo teraz używają go także przeciwnicy upa i bandery.

Morterator Awatar mort
    Cytat Zamieszczone przez Osek Zobacz posta
    Ostatnio jak był Wildstain w kijowie też pozdrowil tam ich wszystkich tym sformułowaniem a w Polsce zrobila się na niego nagonka na maksa.
    sorry ale skończ pierdolic

etniczny Żyd (nie wypierający się tego) pozdrawia Ukraińców

Faktycznie ciekawe dlaczego niektórzy mają z tym problem

Better Dead Than Red!!!

Legionista Awatar Foxx
    Biorąc pod uwagę, że to jeden z najbardziej poukładanych jawnych etnicznych Żydów funkcjonujących w sferze publicznej, warto choćby teoretycznie założyć, że ów problem leży raczej po stronie tych niektórych

Morterator Awatar mort
    Biorąc pod uwagę, że to jeden z najbardziej poukładanych jawnych etnicznych Żydów funkcjonujących w sferze publicznej, warto choćby teoretycznie założyć, że ów problem leży raczej po stronie tych niektórych
    ależ oczywiście Foxxie

Cenię Wildsteina tak samo jak cenię Berka Joseleficza i Żydowski Związek Wojskowy.

Co nie zmienia faktu, że wolałbym,żeby w takich tematach wypowidał się jednak Polak.

Plus,żeby zamiast Iwano-Frankowsk pisano Stanisławów.

Better Dead Than Red!!!

Uprawnienia umieszczania postów