Strona 155 z 156 PierwszyPierwszy ... 55105145151152153154155156 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,621 do 4,650 z 4652

Wątek: Temat komputerowy

Legionista Awatar bkt
    No nie wiem czy ten ranking taki sensowny, po pierwsze xkom jest drogi, ten sam lap w konfiguracji w xkom a np delkom to roznica jakies 500 nawet czasami 600pln więc sporo, x w swieta zaproponowal mi nawet nie 1% przy zakupie za dosc sporą kasę. Dodam jeszcze ze modele w zestawieniu za ok 4300 nie sa tyle warte - proponuje poczytac fora pclab i purepc dzialy z lapkami przed wyborem laptopa

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar Stout
    bkt,przecież to spamer ,
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Legionista Awatar bkt
    Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    bkt,przecież to spamer ,
    Wiem, to info dla tych co szukają

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Legionista Awatar dilbert
    x-kom ma bardzo spoko ceny, pod warunkiem, że się kupuje podzespoły, a nie całe komputery

Legionista Awatar Stout
    Zapytam tu:ktoś płacił za produkty Microsoftu za pośrednictwem dotpay.?
    Wybrałem produkt,przez dotpay przekierowano mnie na przelewy24,zapłaciłem i co dalej?
    Mam czekać na maila z jakimś kodem czy jak ?

Cytat Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
    Zapytam tu:ktoś płacił za produkty Microsoftu za pośrednictwem dotpay.?
    Pierwsze słyszę, że przyjmują coś nie przez kartę kredytową. Co kupujesz?

Legionista Awatar Stout
    Grę.
    Właśnie tak czytam w necie , że aktywacja może trwać nawet do 72 godzin.

Legionista
    Na allegro jest masa ofert do konta steam gdzie mozna pograc np w FM offline. Gdzie haczyk?

Legionista Awatar bloniaq
    Co jakiś czas (powiedzmy przykładowo 2 miesiące, chociaż może częściej, może rzadziej - nie wiem z czym to jest związane) nie będziesz mógł uruchomić gry, dopóki nie podasz na Steamie kodu weryfikacyjnego, który będziesz musiał uzyskać od sprzedającego dostęp, przy założeniu, że jest uczciwy i nie zniknie po rozsprzedaniu swoich aukcji. Na pewno od tego w ogóle trzeba będzie zacząć rozgrywkę. W ciągu ostatnich kilku edycji parę razy korzystałem z czegoś takiego. Grywałem relatywnie rzadko, i czasami ta weryfikacja zajmowała tyle czasu, że zdążałem skorzystać z innej oferty, chociaż nie przypominam sobie, żeby ostatecznie ktoś się wcale nie odezwał.
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

Legionista Awatar Raffels
    Cytat Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Co jakiś czas (powiedzmy przykładowo 2 miesiące, chociaż może częściej, może rzadziej - nie wiem z czym to jest związane) nie będziesz mógł uruchomić gry, dopóki nie podasz na Steamie kodu weryfikacyjnego, który będziesz musiał uzyskać od sprzedającego dostęp, przy założeniu, że jest uczciwy i nie zniknie po rozsprzedaniu swoich aukcji. Na pewno od tego w ogóle trzeba będzie zacząć rozgrywkę. W ciągu ostatnich kilku edycji parę razy korzystałem z czegoś takiego. Grywałem relatywnie rzadko, i czasami ta weryfikacja zajmowała tyle czasu, że zdążałem skorzystać z innej oferty, chociaż nie przypominam sobie, żeby ostatecznie ktoś się wcale nie odezwał.
    Rozwiązaniem jest przerzucenie sobie gry z kupionego konta na własne konto(wrzucasz przez "dodaj grę spoza steam"). Nie wiem czy to zawsze działa ale powiedzmy mam 3 gry zrobione tym motywem i dalej działają.
    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Legionista Awatar bloniaq
    Ja to akurat tym razem sobie kupiłem własną
    Jedynie prawda jest ciekawa
    Józef Mackiewicz

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Koledzy, takie szybkie pytanie:
    Macie jakiś problem z czcionkami na stronie empiku?
    Na wszystkich przeglądarkach jakieś poszarpane, niewyraźne i nie wiem, czy zacząć coś grzebać, czy to u nich problem.

Gintleman Awatar księciuniu
    U mnie wyglądają normalnie. (Firefox)
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

niezrzeszony Awatar jednopostowiec
    Dziękuję za szybką odp. Trzeba kombinować.

Potrzbuję kupić laptopa/tablet/netbook. Mniej więcej chciałbym żeby mniej więcej tak to wyglądało:

matryca co najmiej 12 cali
    dysk ssd- dwia opcje - 250 gb wystarczy, ewentualnie mniejszy + dodatkowo zewnętrzny
    grafika nie jest najistotniejsza, ważne żeby była możliwość podpięcia zewnętrznego monitora
    jeżeli tablet/netbook to żeby była opcja podpięcia klawiatury.
    poza tym stosunek cena/parametry
    kwotowo 1300-1600 zł

Ogolnie chodzi mi o to, żeby wybrać coś dobrego i nie przepłacić. Będę wdzięczny zarówno za rady jak i linki do konkretnych ofert.

Na razie najbardziej widzi mi się to: https://allegro.pl/oferta/2w1-dell-l...pro-7755985195
    Ostatnio edytowane przez ZwykłyCzłowiek ; 21-03-2019 o 08:28

Legionista
    Każdy mówi inteligentny dom, inteligentne instalacje domowe itd. Że fajnie jest to posiadać. No więc zacząłem to analizować i sam nie wiem. Najbardziej kontrowersyjna wydaje się być ta usługa Google Home - czyli sterowanie głosowe. Wszystko fajnie, ale czy taki telefon nie podsłuchuje naszych prywatnych rozmów?
    Pozostałe opcje związane ze sterowaniem wydają się być całkiem fajne - ustawianie ogrzewania na określone parametry, ustawianie wentylacji mechanicznej czy rekuperacji - z np harmonogramem dziennym czy tygodniowym. No muszę przyznać, że całkiem fajnie się to prezentuje.

Legionista Awatar Marcino
    Cytat Zamieszczone przez adw Zobacz posta
    Każdy mówi inteligentny dom, inteligentne instalacje domowe itd. Że fajnie jest to posiadać. No więc zacząłem to analizować i sam nie wiem. Najbardziej kontrowersyjna wydaje się być ta usługa Google Home - czyli sterowanie głosowe. Wszystko fajnie, ale czy taki telefon nie podsłuchuje naszych prywatnych rozmów?
    Pozostałe opcje związane ze sterowaniem wydają się być całkiem fajne - ustawianie ogrzewania na określone parametry, ustawianie wentylacji mechanicznej czy rekuperacji - z np harmonogramem dziennym czy tygodniowym. No muszę przyznać, że całkiem fajnie się to prezentuje.
    Google czyta nasze maile, ogląda nasze zdjęcia.
    Wie kiedy płacimy rachunki, co kupujemy.
    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Cytat Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Google czyta nasze maile, ogląda nasze zdjęcia.
    Wie kiedy płacimy rachunki, co kupujemy.
    Pytanie czy chcemy, żeby jeszcze oprócz tego wiedział jak, kiedy i z kim uprawiamy w domu sex

Legionista
    prośba o sugestie:
    szukam drukarki do domu - miesięcznie wydruk do 100-200 stron. Raczej cz-b, ale chcę by miała opcję koloru.

Pytanie: ktoś może polecić jakiś model?

budżet - 600-1000 zł

zależy mi na taniej eksploatacji - tj. wolę dać więcej kasy przy zakupie, a potem kupują bęben/toner nie płakać że kosztuje tyle co drukarka.

Myślałem o laserze, bo do atramentów jakoś nie mam zaufania

thx
    "...i na dobre i na złe"

Legionista Awatar Edi
    Jest tu jakiś szpec komputerowy który wytłumaczy mi o co chodzi z błędem przy odpalaniu programów "acces violation at address..." z tych gadek komputerowców z google rozumiem tylko tyle, że nic nie rozumiem

Legionista Awatar Runi
    Albo coś Ci fizycznie jebnę** w kompie/lapku i system blokuje dostęp albo coś mu się pomyliło w systemie /Biosie.
    W pierwszej kolejności zaaktualizuj system.

Legionista Awatar Edi
    system jest zaktualizowany, laptop jest nowy. dzieje się tak tylko przy próbie włączenia programów, których zadaniem jest ingerować w inne aplikacje.

Legionista Awatar Tomi
    Rozglądam się za lapkiem dla Żony do użytku domowego. Budżet to max 4k, chociaż wolałbym żeby było to coś w okolicach 3k.
    Co w tej cenie warto wybrać ??

Myślałem nam MateBookiem D 14(ale przy obecnej sytuacji Huaweia chyba nie warto), jakimś ThinkPadem z Lenovo lub MacBookiem Air.
    Lapek do typowych zadań biurowych, nie będzie służył do grania. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki.
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

"Warszawa powstała kiedyś jak feniks z popiołów,
    Szacunek dla naszych przodków i kreatorów,
    Nie bez powodu drugi Paryż mówili na nią,
    Nie bez powodu nieśmiertelnej dostała miano.."

Legionista Awatar invictus
    Cytat Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
    Rozglądam się za lapkiem dla Żony do użytku domowego. Budżet to max 4k, chociaż wolałbym żeby było to coś w okolicach 3k.
    Co w tej cenie warto wybrać ??

Myślałem nam MateBookiem D 14(ale przy obecnej sytuacji Huaweia chyba nie warto), jakimś ThinkPadem z Lenovo lub MacBookiem Air.
    Lapek do typowych zadań biurowych, nie będzie służył do grania. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki.
    O ile teraz telefonu od Huawei bym nie kupił, tak lapka raczej tak..

Wydaje mi się że MateBook D 14" z Ryzenem to spoko wybów, bardzo dobra praca na baterii, nie ma problemów z power throtlingiem, z tego co kojarzę minusem może być wlutowany ram. No i cenę tutaj masz w okolicach 2500 zł. Opcjonalnie możesz zerknąć również na Matebook 13, to również fajny sprzęt, fajne proporcje ekranu 3:2.

Nie wiem jak Twoja żona, ale moja również trochę kierowała się wyglądem (lekki, smukły, itd.) więc np.ThinkPad na starcie odpadał.

Alternatywnie zerknij może na ASUS VivoBook S13.

Ja osobiście jestem zwolennikiem MacBooków, więc wybór padł na Air (poprzedni model - w podstawowej wersji). Moja żona była świadoma systemu, więc jest bardzo zadowolona (bateria, lekkość, jakość wykonania - do tego integracja z iPhone).
    Ostatnio edytowane przez invictus ; 24-05-2019 o 13:53

A macie może jakieś rekomendacje w zakresie lapków typowo biurowych do około 4.000?

Do tej pory korzystam z Lenovo i całkiem sobie je chwalę. Co sądzicie o Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/256+1000/Win10P FHD (https://www.x-kom.pl/p/415316-notebo...10p-fhd.html)?

I korzystając z okazji - zna się ktoś na projektorach przenośnych? Tutaj budżet to około 2/2.500. Użytek raczej uniwersalny, ale głównie filmy.

Będę wdzięczny za wszelkie polecenia.
    Ostatnio edytowane przez cukier_królewski ; 24-05-2019 o 21:39

Legionista Awatar Tomi
    Cytat Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
    O ile teraz telefonu od Huawei bym nie kupił, tak lapka raczej tak..

Wydaje mi się że MateBook D 14" z Ryzenem to spoko wybów, bardzo dobra praca na baterii, nie ma problemów z power throtlingiem, z tego co kojarzę minusem może być wlutowany ram. No i cenę tutaj masz w okolicach 2500 zł. Opcjonalnie możesz zerknąć również na Matebook 13, to również fajny sprzęt, fajne proporcje ekranu 3:2.

Nie wiem jak Twoja żona, ale moja również trochę kierowała się wyglądem (lekki, smukły, itd.) więc np.ThinkPad na starcie odpadał.

Alternatywnie zerknij może na ASUS VivoBook S13.

Ja osobiście jestem zwolennikiem MacBooków, więc wybór padł na Air (poprzedni model - w podstawowej wersji). Moja żona była świadoma systemu, więc jest bardzo zadowolona (bateria, lekkość, jakość wykonania - do tego integracja z iPhone).
    No właśnie, jak sprawuje się w 2019 ten starszy MacbookAir (bo mówimy o TYM?) Trochę martwi mnie ten dysk 128GB. nie jest to za mało ?
    Bo MacbookAir2019 to już trochę inna półka cenowa.
    Co do Lenovo to ThinkPada w tych gabarytach tez można dostać, u mnie w firmie w tm roku wymieniają nam na X280 a w przypadku wyższego szczebla na X1 Carbon. Świetne sprzęty, tylko też zdecydowanie droższe.
    Zastanawiałem się jeszcze na IdeaPad330 albo jakąś Yogą.
    Huawei Matebook 13 fajny, ale odpada ze względu na totalny brak portów (tam jest chyba tylko 1 szt USB-C) ?
    Ostatnio edytowane przez Tomi ; 28-05-2019 o 13:01
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

"Warszawa powstała kiedyś jak feniks z popiołów,
    Szacunek dla naszych przodków i kreatorów,
    Nie bez powodu drugi Paryż mówili na nią,
    Nie bez powodu nieśmiertelnej dostała miano.."

Legionista Awatar Jestem
    Tym razem ja szukam rozwiązania problemu i nie mogę znaleźć.

Od jakiegoś czasu jeden z laptopów (ASUS Vivobook S) z Windows 10 Pro (jedyne Pro w domu) odmawia ponownego połączenia się z moimi dwoma stacjami wi-fi. Jedyne co mogę zrobić to "zapomnieć sieć", po czym łączę się bez najmniejszego problemu po wpisaniu hasła. Po rozłączeniu znów mogiła, "zapomnij sieć", połącz z wpisaniem hasła i tak w koło Macieju! W tym samym czasie pozostałe sprzęty domowe łączą się bez problemu, rozłączam i ponowne połączenie bez bólu czyli bez potrzeby zapominania sieci!
    Objaw się pojawił znienacka kilka dni temu, poza jakimiś poprawkami systemu lapka żadnych zmian w konfiguracji nie przeprowadzałem, na stacjach wifi też zmian nie widać.
    Na lapku spróbowałem pobawić się sterownikami wifi ale bez pozytywnego skutku, przeleciałem kilka wersji. Oczywiście wszystko restartowałem pierdyliard razy bez skutku. Wirusów i trojanów nie widać. W sieci nic rozsądnego nie mogę wyczytać na ten temat. Na razie nie pytałem helpdeska Asusa bo nie chcę się znów denerwować za bardzo ich "poradami", znając życie napiszą "proszę przeinstalować system na czysto".

Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie wykraczające poza "zainstaluj sobie jakiegoś linuksa" bo na innym kompie już mam Debiana
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar TNTP
    Są jakieś "nowe" laptopy robione na matrycy 18,4 cala ?
    Kiedyś był Alienware, później jeszcze MSI coś tłukło, ale to już chyba zmierzch jest tej przekątnej.
    I tak niejako przy okazji to jak wygląda sytuacja z wydajnością nowych mobilnych kart graficznych ?
    W porównaniu do rodziny 900 i 1000.
    Ostatnio edytowane przez TNTP ; 02-06-2019 o 15:33
    Lieber tot als rot!!

Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie wykraczające poza "zainstaluj sobie jakiegoś linuksa"
    na szybko: start -> ustawienia -> sieć/internet -> reset (na samym dole)

jak nie pomoże, to próbuj z linii komend (admin):
    gpupdate /force (może tylko to wystarczy)
    netsh advfirewall reset
    netsh int ip reset + netsh int ipv6 reset (wymaga restartu)
    netsh winsock reset

Cytat Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    I tak niejako przy okazji to jak wygląda sytuacja z wydajnością nowych mobilnych kart graficznych ?
    W porównaniu do rodziny 900 i 1000.
    Jaki segment Cię interesuje?
    RTX 2070, 2080, 2080Ti w chwili premiery niereferentów miał wzrost wydajności w granicach 10-20% w stosunku do poprzedników.
    Przesiadka z serii 1xxx nie miała sensu przy cenach z kosmosu. Ja zostałem przy 1080Ti (3600 zł FTW3 od EVGA vs 6000 zł 2080Ti FTW3 od EVGA)

Uprawnienia umieszczania postów