Strona 146 z 151 PierwszyPierwszy ... 4696136142143144145146147148149150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,351 do 4,380 z 4524

Wątek: Temat komputerowy

Legionista Awatar kubrick
    Wrzucę tutaj.

Dwa dni temu założyłem konto na fb (nie dodawałem zdjęć i znajomych).

Konto było założone tylko po to, żeby śledzić określone strony (kilka ich zlajkowałem).

Wchodzę dzisiaj, a tam taki komunikat:

Prześlij swoje zdjęcie, na którym wyraźnie widać Twoją twarz. Sprawdzimy je i na trwałe usuniemy z naszych serwerów.
    Oczywiście nie zamierzam nic im wysyłać. Co teraz? Usuną mi konto? Jaka jest procedura? Nie chce żeby mój mail był w ich bazie, skoro z tego fb i tak nie będę korzystał.
    Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
    Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!

Legionista Awatar looking1916
    Ja tez nie mam zdjęcia profilowego, ale takiego komunikatu nigdy nie miałem.
    Na Twoim miejscu wysłałbym im jakieś losowe zdjęcie z Google grafika, a jak zatwierdza to je usunął z konta.
    A jak Ci nie zależy żeby mieć tam konto to usuń.

Legionista Awatar Michu
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Dzięki Michu i MarOO za opinie i wskazówki.

To teraz jeszcze pytanie, jak zacząć? Bo nie chcę póki co wydawać minimum 5 kafla na kurs, gdzie nauczę się tylko podstaw JS i np. Bootstrap. Jaka ścieżka z Waszego punktu widzenia jest lepsza:
    1. Wydać kilka kafli na kurs i dalej działać w temacie?
    2. Pojąć podstawy poprzez książki i tutoriale internetowe i dopiero po poznaniu mocniejszych i słabszych stron rozwijać się dalej poprzez szkolenia itp?
    Po kursie masz szansę załapać się*gdzieś na juniorka, po książkach i tutorialach trochę mniej. Generalnie musisz się przygotować że pierwszy rok to będzie czysta inwestycja w siebie, jeżeli nie masz wykształcenia informatycznego/programistycznego i nie miałeś praktyk studenckich.

Cytat Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
    Ja tez nie mam zdjęcia profilowego, ale takiego komunikatu nigdy nie miałem.
    Na Twoim miejscu wysłałbym im jakieś losowe zdjęcie z Google grafika, a jak zatwierdza to je usunął z konta.
    A jak Ci nie zależy żeby mieć tam konto to usuń.
    Ale pewnie zakładałeś konto wcześniej niż 2-3 dni temu. Najprawdopodobniej wprowadzili jakieś nowe zabezpieczenia, żeby ludzie nie zakładali kont i nie spamowali.

No właśnie już przestało mi zależeć, żeby mieć tam konto, ale nie mogę go usunąć. Generalnie jedyne co mogę zrobić w tej sytuacji, to wysłać im to zdjęcie. Zapewne po jakimś czasie sami to konto usuną.

Legionista Awatar dilbert
    Cytat Zamieszczone przez kubrick Zobacz posta
    No właśnie już przestało mi zależeć, żeby mieć tam konto, ale nie mogę go usunąć.
    Powinieneś być w stanie usunąć permanentnie konto bez większego problemu. Procedura trwa ze dwa tygodnie chyba (okres karencji tam mają) i w sumie opiera się o czyste zaufanie (bo jak sprawdzisz czy wszystko zostało faktycznie usunięte?), ale polecam mimo wszystko

links: https://www.facebook.com/help/224562897555674/

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    1. Wydać kilka kafli na kurs i dalej działać w temacie?
    2. Pojąć podstawy poprzez książki i tutoriale internetowe i dopiero po poznaniu mocniejszych i słabszych stron rozwijać się dalej poprzez szkolenia itp?
    Odpowiem teraz jak typowy konsultant - to zależy
    Jeśli Twoja wiedza z programowania, aplikacji webowych (bo jak rozumiem w to chcesz iść), serwerów aplikacyjnych/webowych (IIS, Apache itp.), protokołów sieciowych, technologii webowych (HTML/CSS/Javascript, podstawy programowania) i tym podobnych zagadnień (HTTP, SSL, GET/POST, Ajax...) jest cokolwiek ogarnięta i mniej więcej masz pojęcie jak działają aplikacje webowe, kojarzysz podstawy (np. kod wykonywany na serwerze vs. kod wykonywany w przeglądarce, POST formularza, cookies, itp.) - to wówczas być może warto się faktycznie rozejrzeć za jakimś szkoleniem, z konkretnej technologii/frmeworka. A potem poszukać pracy/projektu w tymże.
    Jeśli natomiast jesteś zupełnie początkujący, to nie pchałbym się od razu na szkolenie, bo to mogą być za wysokie progi (choć wiadomo, szkolenie szkoleniu nie równe), tylko trochę na początku poczytał i pouczył się samodzielnie, aby opanować podstawy.
    A gdzie i jak się uczyć? To temat rzeka. I ponownie napiszę - to zależy Od tego jakie masz możliwości/budżet, co chcesz osiągnąć i w jakim czasie, jaką formę nauki preferujesz, jak bardzo jesteś z(de)motywowany itp itd.
    W necie jest cała masa materiałów do nauki programownia/web designu. Do tego pełen przekrój narzędzi i technologii, również darmowych. Wybór jest kwestią mocną indywidualną.
    Jakbyś napisał co to konkretnie ze szkolenie w którym masz możliwość wziąć udział, to coś tam mógłbym się postarać podpowiedzieć konkretniej. Może być na priv. Ale na publicznym też spoko, IT/programowanie jest dzisiaj bardzo sensownym zajęciem i rynek pracy daje szansę godnie z tego żyć - więc może komuś innemu to się jeszcze przyda bądź zaczerpnie inspirację co zrobić ze swoim życiem hehe

Cytat Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
    Powinieneś być w stanie usunąć permanentnie konto bez większego problemu. Procedura trwa ze dwa tygodnie chyba (okres karencji tam mają) i w sumie opiera się o czyste zaufanie (bo jak sprawdzisz czy wszystko zostało faktycznie usunięte?), ale polecam mimo wszystko

links: https://www.facebook.com/help/224562897555674/
    Dzięki, ale nie mam w tej chwili możliwości usunięcia konta

Zadanie dla geniuszy komputerowych. Przeglądarki IE, Mozilla blokują wyświetlanie niektórych stron internetowych m.in. wyszukiwarki google, ze względu na to że właściciel witryny niepoprawnie ją skonfigurował, w związku z tym wyskakuje taka informacja:

Witryna „www.google.pl” używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat utracił ważność 29 grudnia 2017 01:00. Bieżący czas: 7 października 2018 18:10. Kod błędu: SEC_ERROR_EXPIRED_CERTIFICATE

Zmień datę w komputerze na aktualną.

Cytat Zamieszczone przez kokolino Zobacz posta
    Zmień datę w komputerze na aktualną.
    Wielkie dzięki, rzeczywiście pomogło. Od pewnego momentu w ogóle nie zwracam uwagi na belkę daty i godziny, ale wiem że komputer co jakiś czas (o dziwo!) sam potrafi się "rozregulować/poprzestawiać".

Legionista Awatar Jaco
    Głupich nie trzeba siać. Również w temacie komputerowym oczywiście.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

To teraz ja
    Od ostatniej aktualizacji firefoxa większość filmów wygląda u mnie tak:

https://imgur.com/a/ez1Cl

Zainstalowałem już najnowszego flasha ale nic nie pomogło :/

GieKaeSiak Awatar Peace
    Firefox od wersji 52 przestał wspierać flasha, jak masz problemy to może spróbuj zainstalować firefox 51 ESR (Extended Support Release).
    "Mnie jest potrzebna prawda, nawet nie po to, żebym mógł kogoś potępić, tylko po prostu po to, żebym wiedział, z kim rozmawiam. Komu podaję rękę, z kim piję bruderszaft. To jest moje prawo człowieka i obywatela." Śp. Maciej Rybiński

-----------------

#ratujemyGKS

Najlepiej zacząć odchodzić od flasha. Tej technologi w najbliższym roku zostanie jedynie dołożone wieko do trumny.

Legionista Awatar Kempes
    Panowie,

Nieśmiało zadam zielone pytania w stylu "drogie Bravo pomóż". Mój stacjonarny wieloletni komputer (już niemal rzęch) dogorywa ostatkami więc zapadła decyzje o zmianie, i będzie to laptop. Nie znam się na tych kwestiach. Będę go potrzebował do przeglądania neta, ściągania filmów i trzymania na nim różnych plików. Czyli podstawa, bez żadnego grania itp.

Jak komuś się nudzi niech mi pomoże w rozpoczęciu operacji pierwszego przesiewu:
    - realnie do jakiej ceny można znaleźć sprzęt do takiej aktywności? żeby nie przepłacić za logo itp. Nie chce też iść w oszczędność, tylko realna cena orientacyjna?
    - czy uważacie, że w takich kwestiach jest realna różnica cen pomiędzy Allegro / kupnem w necie a wycieczką do Media Marktu / Saturna?
    - jakaś ogólna podstawowa porada na co zwracać uwagę przede wszystkim
    - wszystkie moje pytania o dupę potłuc bo to milion czynników może być?

Pozdruffki i sorry
    Jesteś panem własnego losu.

Legionista Awatar beka
    z rzeczy kluczowych to na pewno matowa matryca i dysk ssd (chyba najprostszy sposób na przyspieszenie kompa). SSD nie musi być duże, do trzymania dużych ilości danych możesz za grosze dokupić dysk zewnętrzny.

Cytat Zamieszczone przez Kempes Zobacz posta
    - wszystkie moje pytania o dupę potłuc bo to milion czynników może być?
    Trochę tak, ale kolega beka podpowiedział Ci najważniejsze. Z góry odrzuć lapki bez ssd (zawsze możesz korzystać z zewnętrznych, talerzowych na trzymanie archiwum plików). Ja podpowiem, że powinieneś też celować w min. 8GB ramu (sprawdzaj czy można będzie go dołożyć/wymienić, czy nie daj Boże jest przylutowany na stałe). USB 3.1 to oczywiście podstawa (jeśli oprócz gen1 będzie posiadać wersję gen2, tym lepiej), oraz USB type C. Porty mogą pozornie wydawać się zbędnę, ale zakładam, że nie będziesz kompa wymieniać raz na rok, więc warto się ubezpieczyć na przyszłość Warto też poszukać czegoś z dodatkową kartę graficzną (oprócz pewnie tej, która będzie wbudowana w procek). Osobiście nie podpowiem Ci konkretnego modelu, bo z lapkami jest dzisiaj jak z telefonami z Androidem...

Legionista Awatar Kempes
    Super, to już "coś" to odsiewu. Dzięki wam wielkie

coraz chudszy Awatar Kijek
    https://www.x-kom.pl/p/362534-tablet...2gb-szary.html + 60gb w orange dla firm za 37 zł brutto - dobry deal?
    MIODUSKI Z LEGII WON!

"wykonamy gigantyczną pracę aby znaleźć nowego trenera"

"Bogusław zarządzał Legią w sposób intuicyjny, wręcz ręczny. Proste, ręczne sposoby już nie wystarczą. I w tym miejscu są potrzebne moje kompetencje strategiczne."... i zatrudnił Klafurica

Legionista Awatar klinton
    Szukam kogoś ogarniętego w temacie grafiki komputerowej (wektorowej). Chcę dać do druku pewien projekt, ale zależy mi, aby ktoś sprawdził mi go pod względem prawidłowości wykonania.

Legionista Awatar NGA
    Chcę kupić dyski zewnętrzny usb. Jakiego producenta/model byście polecili?

Legionista Awatar Alek
    Cytat Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    https://www.x-kom.pl/p/362534-tablet...2gb-szary.html + 60gb w orange dla firm za 37 zł brutto - dobry deal?
    Umowa na 2 lata czy na 3?
    37 razem z rata czy ona jeszcze dodatkowo?
    Za sprzęt coś płacisz jednorazowo przy odbiorze?

Legionista Awatar Jestem
    Cytat Zamieszczone przez NGA Zobacz posta
    Chcę kupić dyski zewnętrzny usb. Jakiego producenta/model byście polecili?
    Na starej giełdzie komputerowej, tej za Stodołą, jest stoisko na którym koleś ma najtańsze dyski w Warszawie. On Ci powie i sprzeda co trzeba - de facto jest kilku liczących się producentów a reszta to tylko rebranding.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Legionista Awatar NGA
    Cytat Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
    Na starej giełdzie komputerowej, tej za Stodołą, jest stoisko na którym koleś ma najtańsze dyski w Warszawie. On Ci powie i sprzeda co trzeba - de facto jest kilku liczących się producentów a reszta to tylko rebranding.
    Trafiłem na coś takiego;
    http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-se...n=feed#thumb/1

SEGATE EXPANSION. Nada się?

Legionista Awatar Jestem
    Trafiłem na coś takiego;
    http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-se...n=feed#thumb/1

Jest OK ale raczej bym radził na dzień dzisiejszy dysk z USB 3.1, ten ma 3.0, co nie jest źle ale jednak 3.1 jest szybsze. nie wiem do czego podłączasz, jeśli nie masz portu 3.x to wybór dysku z 3.1 jest wyborem tylko na przyszłość ...
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Przerabiałem, u mnie długo nie pożył Generalnie zaliczam się do obozu tych, co twierdzą iż warto dołożyć do WD. Ale pomijając moje prywatne preferencje, jestem Ci dobrze podpowiada: 3.0 jest mało przyszłościowe. Oczywiście zależy co masz w swoim kompie za porty, ale jeśli są tam 3.1, to nawet się nie zastanawiaj, tylko szukaj coś pod nowszy interfejs.

Legionista Awatar NGA
    Dzięki Panowie za podpowiedzi. Mój PC pamięta czasy jak w naszej Legii brylowali jeszcze Dickson Choto i Edson, więc bez śmiechów proszę, ale ja tam w porcie mam 2.0 obecnie częściej używam laptop, gdzie mam 3.0.

dilbert dlaczego długo nie pożył?

dilbert dlaczego długo nie pożył?
    Dysk od początku wydawał momentami dziwne dźwięki... Piszczał jak zacięta płyta podczas niektórych sesji zapisu/odczytu. Raz się w tym swoim piszczeniu zawiesił i go na chama odpiąłem od kompa. No i zonk, szlag go trafił. W sensie, huk że straciłem dane, to był tylko backupowy dysk, ale systemy przestały widzieć partycje (mac/windows). Nie mogłem tego już potem odratować, formatując, naprawiając różnymi programami, oraz w czeluściach konsol. Został potem zutylizowany przez zniszczenie

Legionista Awatar Jestem
    Co do Seagatów to moim pierwszym twardym dyskiem był właśnie Seagate 20 MB, to nie pomyłka on miał 20 MB pojemności i był to podrasowany 10 megabajtowy twardy dysk z silnikiem krokowym (zdublowane sektory dały pojemność x2), takie to czasy były - nigdy się nie zepsuł, po prostu go kiedyś wyrzuciłem bo po cholerę mi takie żelastwo w domu
    Akurat najwięcej mi padło WDków (aż dwie sztuki), ponieważ przez pewien czas miały taką wadę, że po przykręceniu fabrycznymi śrubkami "do końca" robiło się zwarcie. Talerze padały mi w dyskach koreańskich ale nigdy nie miałem i nie mam problemu z wymianą dysków na gwarancji, a jeśli się dyskiem nie rzuca o podłogę to raczej jeśli minie gwarancja to on nie ma powodu paść i działa aż do moralnego upadku ...

Reasumując, Seagate i WD to firmy działające najdłużej na rynku dysków twardych, można kupować patrząc się tylko na ich osiągi techniczne ponieważ gwarancja dostatecznie zabezpiecza finansowo a ich awaryjność jest mała, czasem się trafia nietrafiony model ale tak już bywa ...

Legionista Awatar Kempes
    Ja kupuje WD przez opinie, że są the best. Aczkolwiek w życiu padły mi już i dwa WD i jeden Samsung. Mniej wiecej chyba po roku padały. Były one intensywnie zapychane filmami itp. i często krążyły między różnymi kompami i telewizorem. Nie jestem pewien tylko czemu - czy częste wyjmowanie i wkładanie do USB "eksploatuje" czy zapchanie niemal do pełna zwiększa ryzyko. Te dwa WD co mi padły to WD Elements.

Uprawnienia umieszczania postów