Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 94

Wątek: Zegarki

Legionista
    Zurich Sports (grunt, że srebrny, bo plastikowe jakoś mi nie podchodzą )

Legionista Awatar yusta
    Cytat Zamieszczone przez Maniek
    Casio Lineage Titanium... z 4 lata temu kosztował ok 380 zł... Ale jakoś zawsze coś mu dolega...

ostatnio choruje na coś takiego
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52486570
    Górna korona stadionu X lecia. Zapłacisz jakąś połowę tego co na allegro, a nawet mniej. Całkiem niezłe w realu.
    Są bankowo, bo zastanawiałam się czy nie wziąść czegoś takiego do handlu, ale wolałam nabrać taniego złomu :P

Kwiczol - teoretycznie możesz sprawdzać u dobrego zegarmistrza, lub poszczególne marki w sklepach firmowych.

Co do zegarków, to mam ok. 200 w tej chwili :P, a chodzę przeważnie bez.
    Only You

KASKA
    Guest
    Taki mam... Z półtora rokujuż. Tata płacił, więc nie wiem ile

Legionista Awatar Maniek
    Górna korona stadionu X lecia. Zapłacisz jakąś połowę tego co na allegro, a nawet mniej. Całkiem niezłe w realu.
    Są bankowo, bo zastanawiałam się czy nie wziąść czegoś takiego do handlu, ale wolałam nabrać taniego złomu :P

Yusta, nie chodzi mi akurat o ten model tylko ogólnie o styl zegarka... tak szybko sobie allegro przeleciałem... i rzucił mi sie w oczy... :P :P
    Swoim nazwiskiem firmuj styl godny!

Legionista Awatar Mazi
    zegarek mam komórce i to w zupełności mi wystarcza

kiedyś nosiłem taki fajny, z niebieską tarczą, firmowy ( od taty dostałem), ale pasek sie zepsuł i kut. Teraz jak sobie pomysle to wydaje mi sie, ze zegarek na reku to... zbędny ciezar :P.
    you may try - (L) - but it won't die!
    ITI GO HOME!!!

Legionista Awatar Aureliusz
    Co jak co, ale uważam, że zegarek facet powinien mieć pożądny. Zegarek i buty.
    Ja mam 2, jeden sportowy Casio na branzolecie, i jeden elegancki na skórzanym pasku.Oba były trochę drogie. Pierwszy sprawiłem sobie za kasę na 18-stkę, drugi za pierwsze zarobione pieniądze.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Legionista Awatar yusta
    Cytat Zamieszczone przez Maniek
    Yusta, nie chodzi mi akurat o ten model tylko ogólnie o styl zegarka... tak szybko sobie allegro przeleciałem... i rzucił mi sie w oczy... :P :P
    No ja tylko podpowiadam jak możesz zaoszczędzić kilka zł. A modeli FUJI jest kilka, więc jak pasuje Ci styl to coś dla siebie znajdziesz. To, że są dostępne na stadionie nie znaczy, że muszą być lipne i nie są. Jedne z lepszych zegarków jakie tam widziałam.
    Only You

Legionista Awatar Gnatek
    Mój pierwszy zegarek - Casio (strasznie hujowy, ale wśród kolegów przez ten zegarek byłem kimś ). Jakieś 3, 4 lata później w dzień moich urodzin zapukał do drzwi akwizytor sprzedający właśnie zegarki. Bardzo mi się wtedy podobał, dałem za niego jakieś 20 zł. Później okazało się, że frajer mnie przekręcił, bo taki sam widziałem u zegarmistrza za 15 zł . Służył mi jakieś 3 lata.
    No i obecny, najcenniejszy - zegarek (L), dostałem w prezencie na urodzinki. Co prawda był najdroższy ze wszystkich, kosztował 60 zł, po tygodniu wyczerpała się bateria, a dwa tyogdnie później rozpieprzył się mechanizm. Teraz znowu mam z nim problemy, bo co kilka minut staje na kilka minut, Ale nawet nie myślę, żeby go wymieniać .

Legionista
    Ja mam niejaki Q&Q od jakiś 2 może trzech lat, elektroniczny w cenie jak dobrze pamiętam około 50 zeta Jest BARDZO ŁADNY i wygodny jest trzecim moim zegarkiem. Pięrwszy wogóle nie działał tylko miał wskazówki a drugi też bardzo poczciwy ale zmarł ze starości

Morterator Awatar mort
    A ja chcę z powrotem moje stare Casio co je na komunie dostałem i kalkulator miało

A w ogóle to inne dzieci dostawały fajniejsze bo jeszcze kalkulator i długopis był w zestawie
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Legionista
    Ja tak samo jak niektórzy, noszę tylko telefon i mi wystarcza co prawda kiedys nosiłem i sie przyzwyczaiłem... dopóki nie padł a poza tym nic nie zawadza na ręku

Legionista Awatar :bialy:
    chcecie zegarków - macie zegarki
    http://pocketcalculatorshow.com/nerdwatch/
    muzeum oldskulowych zegarków elektronicznych

Legionista Awatar bkt
    Odkopie troche bezczelnie temat zeby pokazac Wam to:
    http://chronos24.pl/seiko-sportura-fc-barcelona/ piekny jest skubany

Niestety Manchesteru nie znalazlem

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Może wygram złotą łopatę za odkopanie ale nie wiedziałem gdzie zapytać. Gość sprzedaje zegarki 3 razy taniej niż można je dostać w sklepie. Chujowe podróbki czy co? http://olx.pl/oferta/zegarek-e-arman...tml#e3ead8457e

Odpuść sobie zegarki tego typu. Zegarki tzw modowe zwykle są niewarte wydanych pieniędzy. Niewiadomo co tam siedzi i jak coś się zwali po gwarancji to jest ból. Wejdz sobie na forum czwartywymiar.pl i poczytaj - na pewno znajdziesz sobie coś ciekawszego za te pieniądze.

Legionista
    Na tych forach to się możesz dowiedzieć, że zegarek za mniej niż 2 kpln to szajs i wstyd w takim wyjść na ulice
    Nie zmienia to faktu, że cudów nie ma i zegarek sprzedawany 3 razy taniej niż oficjalna cena to musi być podróba.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar ArtiDuti
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    Na tych forach to się możesz dowiedzieć, że zegarek za mniej niż 2 kpln to szajs i wstyd w takim wyjść na ulice
    Nie zmienia to faktu, że cudów nie ma i zegarek sprzedawany 3 razy taniej niż oficjalna cena to musi być podróba.
    Nie przesadzaj
    e:
    Może wygram złotą łopatę za odkopanie ale nie wiedziałem gdzie zapytać. Gość sprzedaje zegarki 3 razy taniej niż można je dostać w sklepie. Chujowe podróbki czy co? http://olx.pl/oferta/zegarek-e-arman...tml#e3ead8457e
    Tak jak zakapior napisał, za te pieniądze znajdziesz coś lepszego, co posłuży Ci na pewno dłużej niż ten armani
    Ostatnio edytowane przez ArtiDuti ; 03-08-2014 o 21:33

Akurat na tym forum nie, dlatego je podałem. Za 700 można kupić na prawdę fajny zegarek. Ja akurat gustuje w diverach i za te kasę polecam Seiko Monstera. Za 500-600 można wyrwać uzywke. Ewentualnie dla miłośników kwarcow jakiś fajne chrono tez się znajdzie. W każdym razie na czwartym wymiarze siedza normalni goście w przeciwieństwie do forum zegarkiclub.pl gdzie przeważają miłośnicy IWC, Patka itp.

no to tam to sami milionerzy muszą siedzieć
    Ostatnio edytowane przez ArtiDuti ; 03-08-2014 o 21:54

Prezio klubu ma Patka za bańkę i w nim chodzi B-). W każdym razie sporo tam snobów, ale da się przeżyć ;-). Czwarty wymiar ( wcześniej chinawatches) to byli członkowie tego forum, którzy mieli już dość dziwnej atmosfery.

Cytat Zamieszczone przez zakapior Zobacz posta
    Prezio klubu ma Patka za bańkę i w nim chodzi B-). W każdym razie sporo tam snobów, ale da się przeżyć ;-). Czwarty wymiar ( wcześniej chinawatches) to byli członkowie tego forum, którzy mieli już dość dziwnej atmosfery.
    Kto bogatemu zabroni

Legionista
    Racja, jeśli czwartywymiar to dawne chinawatches to spoko.
    Skoro temat odgrzebany to macie może jakieś doświadczenia z polskimi firmami Xicorr i G Gerlach? Ludzie rozpływają się nad nimi, ale zastanawiam się czy zegarek z chińskim sercem jest wart takich pieniędzy (1000-1400).
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Racja, jeśli czwartywymiar to dawne chinawatches to spoko.
    Skoro temat odgrzebany to macie może jakieś doświadczenia z polskimi firmami Xicorr i G Gerlach? Ludzie rozpływają się nad nimi, ale zastanawiam się czy zegarek z chińskim sercem jest wart takich pieniędzy (1000-1400).
    Ja Ci niestety nie pomogę, bo jestem laikiem. Wiem tylko, że Xicorr wypuścił zegarek zainspirowane FSO, a Gerlach to mi się ze sztućcami kojarzy.

Z Gerlachem różnie bywało, szczególnie z pierwszymi modelami (Sokół i Dzik), zdarzały się niedorobki jak krzywe indeksy, niewpasowany datownik itp. Podobno od Foki się poprawili, chociaż chyba były jakieś akcje z bezelem. Co do Xicorra się nie wypowiem, ale M20 pewnie sobie kiedyś kupię z sentymentu ;-). Generalnie opinie na temat polskich zegarków są takie, ze raczej warte są swojej ceny, zważywszy na limitacje i swojski charakter ;-).

M20 ładny, ale nie na mój nadgarstek

Legionista Awatar beka
    na chinawatches było (nie wiem jak aktualnie) odwrotnie - wszystko co kosztuje więcej niż 1000 to gówno jadące na marce i tylko idioci kupują
    dla odmiany na kizimizi w swoim czasie padały teksty, że zegarek klubowy za mniej niż 10k to wstyd przed Ryśkiem i taka opcja nie wchodzi w grę - skończyło się jak zwykle, czyli nie zamówili

co do zegarków modowych to trzeba to sobie odpuścić. Słaby i tani mechanizm, lipna jakość - płaci się tylko i wyłącznie za logo (które to dla wielu jest wątpliwą wartością dodaną)

w swoim czasie Xicorr był generalnie chwalony, ale to głównie przez sprzedawców i osoby, które miały go okazję pomacać przez chwilę. Użytkowników było mało, a ich recenzje też bogate w treść nie były.
    Co do Gerlachów - na chinawatches zachwyty aż do tego stopnia, że wykonanie na poziomie Rolexa itd gdy zegarki zaczęli kupować ludzie spoza tego środowiska to się nagle okazało, że bezele słabo wykonane (kwestia dopasowania i lekkości chodu) i parę innych drobnych pierdół wyszło. Ale generalnie jak za te pieniądze w porządku, zresztą interes im się raczej rozkręca, bo nie tak dawno temu robili zdaje się limitkę dla Porsche Club Polska.

Co do płacenia 1000-1400 za zegarki z chińskim mechanizmem - Oris wołał więcej za egzemplarze w Selitą w środku

Moje podejście do czasu, dobrze obrazuję kilka wersów Pelsona z kawałka "Jak nigdy wcześniej", a mianowicie..

"Choć miałem komunię, zegarek - zbędna potrzeba
    Czas odmierzam kolorami liści na drzewach
    Takim smykom słońce świeci częściej
    Choć nie zawsze tak było, to natura, nie podejście"

Legionista Awatar wrc
    Na co należy zwracać uwagę i czym się kierować przy kupnie zegarka? Chciałbym sobie jakiś zakupić, ale niie znam się na tych wszystkich mechanizmach, tarczach etc. Jest jakaś firma godna polecenia?
    +=

Legionista Awatar beka
    w pierwszej kolejności do czego zegarek jest potrzebny i w jakich okolicznościach będzie użytkowany
    następnie oczekiwania i preferencje - czy lepsza bezobsługowy kwarc czy droższy, wrażliwszy mechanizm

a firmy itd to już później, po określeniu powyższych

generalnie "szwajcarskie to najlepsze" to niestety wciąż popularny mit, przynajmniej do momentu aż planujesz wydać dziesiątki/setki tysięcy zł na pojedynczy egzemplarz

Legionista Awatar wrc
    W zasadzie tylko i wyłącznie do zerkania, która jest godzina Nie potrzebuję jakiś dodatkowych funkcji chyba, że jest coś przydatnego, co mógłbyś polecić.
    +=

Uprawnienia umieszczania postów