Strona 1 z 10 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 290

Wątek: Antek dał się złapać i sypie

jarcyś
    Guest

Antek dał się złapać i sypie

Ekstraklasa: Sędzia zatrzymany na gorącym uczynku

Dolnośląscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku I-ligowego sędziego piłkarskiego, który przyjął pieniądze w kwocie 100 tys. zł za "ustawienie" wyników meczów - poinformował PAP w niedzielę Ryszard Zaremba z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali też wspólnika sędziego, jednego z przewodniczących kolegiów sędziów.

"Postawiono im zarzuty, że w dniu 20 maja przyjęli korzyść majątkową w zamian za nieuczciwe zachowanie mogące mieć wpływ na wyniki zawodów piłkarskich o mistrzostwo I ligi piłki nożnej. Mężczyźni mieli wpłynąć na sędziów piłkarskich prowadzących bezpośrednio przebieg meczów, tak, aby wygrała określona drużyna" - mówił Zaremba.

Do zatrzymania sędziego doszło w sobotę na terenie jednej z miejscowości pod Kielcami. Policja nie podaje inicjałów zatrzymanych, według nieoficjalnych informacji ze środowisk sportowych, chodzi o sędziego Antoniego F.

Wcześniej policjanci ustalili, że chce on "ustawić" za pieniądze wyniki dwóch meczów piłki nożnej. Sędzia jako miejsce przekazania pieniędzy wyznaczył hotelowy parking. Potem jednak poinformował, że do przekazania gotówki ma dojść w ustronnym miejscu, na leśnej drodze.

"Tam doszło do kontrolowanego wręczenia pieniędzy przez policjantów nieuczciwemu sędziemu. Po otrzymaniu 100 tys. zł mężczyzna ukrył je w kole zapasowym swojego samochodu. Potem chciał odjechać. Został zatrzymany i przewieziony do Wrocławia" - mówił Zaremba.

W tym czasie inni funkcjonariusze zatrzymali wspólnika sędziego. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni działali wspólnie, mieli się podzielić pieniędzmi z łapówki.

Dolnośląscy policjanci prowadzą to śledztwo we współpracy z Prokuraturą Okręgową we Wrocławiu.

Przewodniczący Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Hańderek powiedział PAP, że nie zna szczegółów zatrzymania, ale przyznał, że w sobotę rano policja pytała go o obsadę meczów piłkarskich na ten weekend.

"Obsada jest tajna i nie ujawniamy jej wcześniej. Policji oczywiście podałem, którzy sędziowie będą prowadzić mecze ligowe. Zapytałem też, czy mam się przygotować na wyznaczenie obsady rezerwowej. Po zapoznaniu się z listą sędziów policja stwierdziła, że mecze mogą się odbyć w zaplanowanej obsadzie. Zapewniono mnie zarazem, że PZPN zostanie wkrótce poinformowany o szczegółach tej sprawy" - powiedział.

Uprawnienia do sędziowania meczów I Ligi w tym sezonie ma 20 sędziów.
    Listkiewicz stwierdził, że w każdym środowisku wśród 10.000 uczciwych znajdzie się jedna czarna owca

Legionista Awatar MaxyM
    Listkiewicz to niech lepiej przestanie jarać cygara, bo tytoń kręcony na udach Kubanek mu się na łeb rzuca najwidoczniej.
    Ja nie wiem ale oni tam wszyscy to żyją chyba we własnym „Śródziemiu” i we własnej drużynie PZPN’a.
    Teraz jeszcze Tomaszewskiego w swoje szeregi wcielił… Myślę, że Janek rozpierdoli ten burdel od środka bez skrupułów.

Legionista
    Listkowi zapewne chodzilo o to, ze ma 9.999 porzadnych sedziow, postepujacych wedlug ustalonych regul - tak jak Fujarczyk i jednego uczciwego frajera
    Kraków moim miastem, Wisła moim życiem!

Legionista
    Ja pierdziele ta nasza Polska Kopana była jest i będzie :/ skorumpowana
    Czarna e(L)ka w kółeczku się mieni.........

Legionista Awatar Michu
    Kto dziś sedziuje?

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Michu
    Kto dziś sedziuje?
    Tajemnica Dowiesz sie jutro w wiadomosciach
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Legionista Awatar Fizi
    wreszcie ktoś kogoś na gorącym

mam nadzieję, że posypie się jak w Reichu
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Legionista Awatar crolick
    Chodzi off korz o naszego ulubienca sedziego Fijarczyka. Ciekawe jakie dwa mecze mialy byc ustawione?!

Legionista Awatar yusta
    tamtamtaram Fujara
    tamtamtaram Fujara
    tamtamtaram Fujara
    ooooo Fujarrra

I już sobie nie pośpiewamy
    Only You

Legionista Awatar jasin
    ja mam tylko nadzieję, że F. dostanie koronnego i wsypie po kolei wszystkich. Dopiero będą jazdy jak się okaże, że np. Listkiewicz brał w łapska
    Mortui sunt, ut liberi vivamus

Administrator Awatar Raffi
    Marian D. to chyba Dusza?

Afera Antoniego F.: Będą kolejne zatrzymania
    Pierwszoligowy sędzia piłkarski Antoni F. i obserwator PZPN Marian D. mieli ustawić wynik meczu Cracovia - GKS Katowice. Policja zatrzymała arbitra, gdy chował do samochodu 100 tys. zł z zakupu kontrolowanego.

Ktoś wysoko postawiony w polskiej piłce sypie - dowiedzieliśmy się od wrocławskich policjantów, którzy prowadzą sprawę! Kilka tygodni temu zgłosił się do nich i zaczął opowiadać o przekrętach na ligowych boiskach. Opowieści tak ich zainspirowały, że zaplanowali prowokację. Zamienili się w wysłanników jednego z klubów pierwszoligowych, którzy chcą kupić mecz. Sędzia Antoni F. oraz obserwator Marian D. twierdzili, że są w stanie załatwić u arbitrów korzystny dla klubu wynik pojedynku. Z nieoficjalnych, ale bardzo wiarygodnych źródeł wiemy, że chodziło o sobotni mecz Cracovii z GKS-em Katowice. Panowie mieli zrobić wszystko, aby w tym pojedynku wygrał broniący się przed degradacją GKS. Stawka podobno standardowa w naszej lidze - 100 tys. zł.

Piątek, wczesnym wieczorem, stacja benzynowa w jednej z podkieleckich miejscowości, którą wyznaczył Antoni F.

- Sędzia wjechał swoim samochodem na stację, postał chwilę, ale był jakiś nieufny - opowiada Ryszard Zaręba, rzecznik dolnośląskiej policji.- Po chwili arbiter zadzwonił i powiedział, że woli spotkać się w bardziej ustronnym miejscu. Zaproponował leżący niedaleko niewielki zagajnik. Tam doszło do przekazania mu pieniędzy, które schowane były w papierowej torbie. Arbiter schował 100 tys. zł w zapasowym kole w bagażniku i chciał odjechać. Wówczas został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do aresztu we Wrocławiu. Był bardzo zaskoczony - opowiada Zaremba.

Policyjna akcja miała charakter specjalny. Druga grupa funkcjonariuszy równocześnie zatrzymała obserwatora PZPN Mariana D., który miał pomóc sędziemu tak wpłynąć na przebieg meczu, aby zakończył się wygraną Katowic.

Obserwator i sędzia siedzą we wrocławskim areszcie przy ulicy Podwale. Zostali zatrzymani w trybie szczególnym na 72 godziny, dziś sąd ma zdecydować o ich ewentualnym aresztowaniu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań i aresztowań. - Zobaczymy, co się wydarzy po przesłuchaniach - zaznacza Ryszard Zaremba.

Jeden z policjantów chcący zachować anonimowość, powiedział nam: - Wiedza zdobyta przez policję i prokuraturę, dotycząca polskiej ligi jest porażająca. Cała ta afera korupcyjna może być początkiem końca obecnego układu piłkarskiego w Polsce. Nie mogę ujawnić żadnych konkretów, gdyż śledztwo jest w toku. Mogę jedynie powiedzieć, że mamy informacje dotyczące korupcji z tego roku i wcześniejszych sezonów.

Od roku prokuratura Wrocław Psie Pole prowadzi śledztwo dotyczące drugoligowych meczów z udziałem Polaru Wrocław i Zagłębia Lubin. Postawiono zarzuty pięciu zawodnikom.

źródło: Gazeta.pl
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    Fujarczyk podaj mydełko kolegom

ps.
    Jakie nasze ta dziewczyna prowadziła-napewno PP z Zabrzem
    Czas kończyć z baranami na forumce

Legionista Awatar Beny
    Listkiewicz, Ty też zacznij się pakować skoro Ci kolegów sadzają. :>

ems
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez yusta
    tamtamtaram Fujara
    tamtamtaram Fujara
    tamtamtaram Fujara
    ooooo Fujarrra

I już sobie nie pośpiewamy
    tera bedzie
    tamtatmataram Fujara
    tamtamtataram Fujara
    taaamtamtararam Fujaraa
    POOZDROWIENIA DOO WIEEEZIEENIA

Legionista Awatar Fizi
    no i wraca sprawa Szakowianki hyhy ...
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Legionista
    Ja jestem ciekaw czy ukarzą kluby, które te mecze kupowały... Moim zdaniem jak najbardziej powinni.

Legionista Awatar MaxyM
    TVN24 podało, że zarzuty jakie im przedstawiono to działanie w zorganizowanej grupie przestępczej (1 czarna owca na 10000, Listkiewicz to dobry typ jak Rysio z Klanu, pomijam tą bzdurę ale najgłupsze jest to, że 2 siedzi ale on jedną owcę widzi, ok), a zamieszane w całą afere są: Świt NDM, ŁKS, Odra, Polonia...

Legionista Awatar żyła
    Cytat Zamieszczone przez MaxyM
    TVN24 podało, że zarzuty jakie im przedstawiono to działanie w zorganizowanej grupie przestępczej (1 czarna owca na 10000, Listkiewicz to dobry typ jak Rysio z Klanu, pomijam tą bzdurę ale najgłupsze jest to, że 2 siedzi ale on jedną owcę widzi, ok), a zamieszane w całą afere są: Świt NDM, ŁKS, Odra, Polonia...
    Fijarczyk sędziował m.in. jeden z naszych pamiętnych baraży

Legionista Awatar jasin
    Cytat Zamieszczone przez gazeta/pl
    Jak działacze kupili I ligę za milion

Artur Brzozowski 24-05-2005, ostatnia aktualizacja 24-05-2005 08:49

To był wielki plan. Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN, szef obsady sędziowskiej i członek prezydium PZPN parę lat temu tak "ustawili" rundę wiosenną II ligi piłkarskiej, by do ekstraklasy awansowała drużyna, od której wzięli milion złotych

O awans do I ligi walczyły cztery kluby, awansować mogły tylko dwa, tymczasem zespół z ambicjami z dużego miasta po rundzie jesiennej zajmował dopiero czwarte miejsce. W zimie do gry weszli więc działacze. Prezes, menedżer i dyrektor sportowy klubu zaprosili do Wiednia członka prezydium PZPN, przewodniczącego Kolegium Sędziów i człowieka decydującego o obsadzie sędziowskiej. - Układ był prosty. Trzej ludzie z PZPN organizują klubowi awans, czyli zapewniają mu punkty i neutralizują przeciwników. Klub o nic nie pyta i niczego nie załatwia za ich plecami. Koszty organizacyjne wycenili na milion złotych - opowiada nasz informator.

- Kibice są przekonani, że mecze przekręcają sędziowie albo piłkarze? Mało wiedzą. Polską piłką rządzą kwalifikatorzy, którzy oceniają pracę arbitrów, i ich szefowie z PZPN - tłumaczy nasz rozmówca. - Kim są szefowie sędziów i kwalifikatorzy? Byłymi arbitrami, którzy kiedyś sami przekręcali mecze. I kółko się zamyka - śmieje się.

Pierwszy mecz rundy wiosennej zespół z dużego miasta wygrał bardzo wysoko, ale później przytrafił mu się remis, a nawet niespodziewana porażka. Przed kolejnym pojedynkiem zaniepokojeni działacze sami próbowali dogadać się z sędzią, ale szef Kolegium szybko przywołał ich do porządku. - Co wy tam sami kręcicie? Umowa była inna, żadnych kontaktów z sędziami. Nie denerwujcie się, do końca rozgrywek jeszcze daleko. Wszystko będzie dobrze.

I było. Klub zaczął wygrywać mecz za meczem, ale w stawce nadal liczyły się cztery kluby, gdyż każdy starał się pomóc szczęściu. W decydującym momencie sezonu Klub z Dużego Miasta dogadał się więc z Wielkim Prezesem z innego dużego miasta. W bezpośrednim pojedynku Dużych miał paść remis, by wykosić konkurentów z prowincji.

Ale jeden z Małych się domyślił, padł na kolana przed Dużym i błagał, aby "nie kręcić" meczów jego drużyny. - Sami sobie poradzimy, tylko nas nie ruszajcie - prosił, ale na próżno. - Prezes Małego przyjął inną strategię awansu - opowiada nasz informator. - Zakład pracy dał mu walizkę pełną pieniędzy, więc objeżdżał Polskę i kupował mecze od piłkarzy. Sędziowie i kwalifikatorzy byli skuteczniejsi.

Rozgrywki II ligi skończyły się tak, jak ustalono w Wiedniu. Duzi awansowali, ale tak się wykosztowali, że ledwie zipią, a mali są dziś górą. Trzej ludzie z PZPN nadal działają w futbolu. Jeden nadal zasiada we władzach związku, a dwaj są... kwalifikatorami.
    źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...0,2726900.html

hehe - Antek zacznie sypać. a właściwie już zaczyna

Legionista Awatar Flip
    Bez kitu rzygać mi się chce jak czytam o tych aferzystach i przekręciarzach.

Zastanawiam się kto jeszcze jest w to wszystko zamieszany,kogo Fujarra wysypie
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Jedyny sezon jaki pasuje, to sezon 1999/2000, czyli czasy Mariana D.:

Tabela po jesieni
    1. Górnik Łęczna 55 pkt.
    2. GKS Bełchatów 52 pkt.
    ------------
    3. Śląsk Wrocław 48 pkt.
    4. GKS Katowice 45 pkt.

Na koniec sezonu:
    1. Śląsk Wrocław 103 pkt.
    2. GKS Katowice 102 pkt.
    -------------------------
    3. Górnik Łęczna 97 pkt.
    4. GKS Bełchatów 95 pkt.
    podpis cyfrowy <--------
    ================

Legionista Awatar ceero
    A mi sie wydaje ze tym klubem płacącym był WKS. Co prawda nie był on na 4 miejscu po rundzie jesiennej ale reszta sie zgadza.
    O awans do I ligi walczyły cztery kluby,

Belchatow, Gornik Leczna, Katowice, Slask Wroclaw

awansować mogły tylko dwa, tymczasem zespół z ambicjami z dużego miasta po
    rundzie jesiennej zajmował dopiero czwarte miejsce.

1. Belchatow, 2. Gornik L., 3. Katowice, 4. Slask

Pierwszy mecz rundy wiosennej zespół z dużego miasta wygrał bardzo wysoko,

Slask - Korona 7:0

ale później przytrafił mu się remis,

Ceramika - Slask 1:1

a nawet niespodziewana porażka.

Hutnik - Slask 3:1 (4. kolejka wiosny)

W decydującym momencie sezonu Klub z Dużego Miasta dogadał się więc z Wielkim
    Prezesem z innego dużego miasta. W bezpośrednim pojedynku Dużych miał paść
    remis, by wykosić konkurentów z prowincji.

Katowice - Slask 0:0
    Nie wiem jak wyniki GKS'u, byc moze tez pasuja.

Tak, wyniki Śląska bardziej pasują. Jedyna niezgodność to te miejsce 3. nie 4. reszta sięzgadza, tak czy tak, chodzi o ten właśnie sezon.

W decydującym momencie sezonu Klub z Dużego Miasta dogadał się więc z Wielkim Prezesem [Marian, hehe dop. R]z innego dużego miasta. W bezpośrednim pojedynku Dużych miał paść remis, by wykosić konkurentów z prowincji.
    No i był remis
    podpis cyfrowy <--------
    ================

Legionista Awatar jasin
    chciałem właśnie rozkminiać, o które kluby chodzi, ale widzę, że koledzy mnie wyręczyli.

generalnie, to rzygać mi się chce jak czytam o tych przekrętach. mam taką cichą nadzieję że F. pęknie i zacznie sypać, a wtedy 9/10 pzpnu zobaczymy na rakowieckiej

Legionista Awatar Mini
    Rozgrywki II ligi skończyły się tak, jak ustalono w Wiedniu. Duzi awansowali, ale tak się wykosztowali, że ledwie zipią, a mali są dziś górą. Trzej ludzie z PZPN nadal działają w futbolu. Jeden nadal zasiada we władzach związku, a dwaj są... kwalifikatorami.
    Łęczna spokojna w 1 lidze, Bełchatów awansuje
    GKS leci na twarz i nie ma na nic kasy, Śląsk hen daleko....

***** jak bajka. wszystko sie zgadza!!!
    "piłkarski poker part 3"

Legionista Awatar Flip
    Cóż,ten się śmieje kto się śmieje ostatni... Przekręciarze mają w plecy może to będzie jakaś nauczka
    "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Lechitka
    I liga: Wyznanie sędziego, który nie brał
    24 maj 2005
    Mieczysław Piotrowski był pierwszym sędzią, który publicznie powiedział o korupcji w polskiej piłce. I to był koniec jego kariery.

Sędzia Antoni F. i Marian D. są oskarżeni o łapówkarstwo związane z ustawianiem meczów piłkarskich. Czy to coś nowego? A skąd! Mieczysław Piotrowski (51 lat), były sędzia, już dawno temu nawoływał, aby zająć się czarną mafią. W efekcie musiał zakończyć karierę.

"W 1987 roku sędziowałem baraż Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów - wspomina Piotrowski. - Za korzystny wynik dla chorzowian proponowano mi nieewidencjonowanego poloneza z silnikiem fiata 132 i umeblowanie mieszkania. Mecz wygrała Lechia, a Chorzów po raz pierwszy w historii spadł do II ligi. Mówiono, że jestem jednym z nielicznych, którzy nie biorą. Dlatego teraz mogę pokazać twarz" - powiedział Piotrowski.

Piotrowski nie wytrzymał w 1993 roku, kiedy w ostatniej kolejce Wisła przegrała z Legią 0:6, a ŁKS rozgromił Olimpię Poznań 7:1. W Krakowie sędziował Marian Dusza, a w Łodzi Michał Listkiewicz. Piotrowski publicznie powiedział o nieuczciwości.

"Teraz słyszę, że prezes Listkiewicz jest zaskoczony, że trafiła się w środowisku czarna owca, znaczy Antoni F. Jaka czarna owca?! Za czarną owcę to ja byłem uznany, bo powiedziałem prawdę. Zorganizowano komisję, która miała mnie osądzić. Zasugerowano, abym wszystko odwołał, jeśli chcę dalej sędziować. Nie odwołałem ani słowa i zostałem wykluczony z sędziowskiej organizacji. Teraz widać, kto miał rację" - dodał..

"Zachowanie "Listka" i szefa Kolegium Sędziów PZPN, Janusza Hańderka, próba rozmywania przez nich sprawy to bezczelność. Z tymi przekrętami można było dawno skończyć. Tylko że skoro piłka choruje na raka, to potrzebuje ludzi, którzy sami są zdrowi. Do takich, jak widać, nie należeli Antoni F. i Marian D." - zakończył.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Raffi
    Marian D. to chyba Dusza?
    Cytat Zamieszczone przez Super Express
    I liga: Wyznanie sędziego, który nie brał
    24 maj 2005
    Mieczysław Piotrowski był pierwszym sędzią, który publicznie powiedział o korupcji w polskiej piłce. I to był koniec jego kariery [...]Piotrowski nie wytrzymał w 1993 roku, kiedy w ostatniej kolejce Wisła przegrała z Legią 0:6, a ŁKS rozgromił Olimpię Poznań 7:1. W Krakowie sędziował Marian Dusza, a w Łodzi Michał Listkiewicz. Piotrowski publicznie powiedział o nieuczciwości.

Cytat Zamieszczone przez Raekwon99
    Ale srają teraz po gaciach Ci co dawali, czy ich też ktoś sypnie i namierzy

"Mistrza przy stole.... "buhahaha

Legionista Awatar Beny
    O, niektórzy Poznaniacy już wydali wyrok.

Legionista Awatar Mini
    napewno Szymek był wtedy na meczu w Krakowie i wszystko widział tak jak cała Polska...

Uprawnienia umieszczania postów