Strona 53 z 55 PierwszyPierwszy ... 34349505152535455 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,561 do 1,590 z 1650

Wątek: Gdzie konto?

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
    Nie to, żebym Cię zniechęcał do oszczędzania ale obecne stopy procentowe i ogólna sytuacja na rynku finansowym sprawiają, że konta oszczędnościowe są tak nisko oprocentowane (a zysk dodatkowo "obelkowany"), że praktycznie guzik na tym zarabiasz - odsetki są minimalne. Więc nawet jak ugrasz te dodatkowe 0,5 punktu procentowego (na więcej bym nie liczył), to Twoja sytuacja finansowa od tego drastycznie nie urośnie niestety.
    W kwesti oceny atrakcyjności tego konta, bardziej bym się skupił na wszelkich opłatach (a w zasadzie ich braku) - tak jak napisał Kawa. Tutaj się moim zdaniem kryje faktyczna "oszczędność" - bo (nie) płacisz za przelewy, prowadzenie rachunku, kartę płatniczą, wypłaty gotówki itd.
    Zgadzam się w stu procentach, że oprocentowanie na depozytach w dzisiejszych czasach woła o pomstę do nieba, ale jak ma leżeć np. 300.000 na koncie bezczynnie, to lepiej to rzucić na lokatę i niech te parę groszy więcej będzie.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Makrel Zobacz posta
    Bardziej mnie interesuje to o ile są w stanie mi podnieść oprocentowanie na koncie oszczędnościowym bądź lokatach. Z tego co mi doradczyni przez telefon mówiła to można negocjować indywidualne warunki jeżeli chodzi o ewentualne podniesienie oprocentowania.
    Na stronie w szczegółach tej oferty też jest napisane, że coś takiego jest możliwe tylko nie podano na jakich warunkach.

Wiadomo, że zależne jest to pewnie od wysokości depozytu, ale mniej więcej chciałbym wiedzieć ile są w stanie mi podnieść "%", a do oddziału nie chce mi się iść, ponieważ jeszcze nie mam konta Aurum i będę musiał stać w kolejce z godzinę
    Nie nastawiałbym się, że dostaniesz jakieś super warunki, PKO raczej nie ma problemu z depozytami więc nie mają zbyt dobrych lokat i Aurum tu raczej sytuacji nie uratuje.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Zgadzam się w stu procentach, że oprocentowanie na depozytach w dzisiejszych czasach woła o pomstę do nieba, ale jak ma leżeć np. 300.000 na koncie bezczynnie, to lepiej to rzucić na lokatę i niech te parę groszy więcej będzie.
    Z oprocentowaniem na lokacie jest straszna bieda. Z plusów to masz wszystkie bankomaty za darmo, powiadomienia smsem o zmianie na koncie, doradce osobistego. Coś mi się również obiło o uszy, że bankomaty za granicą są za darmo i można zmienić walutę karty - ale to do sprawdzenia.

Jeżeli się nastawiasz jedynie na większe oprocentowanie na lokacie to nie trać nawet czasu na to konto.

Legionista Awatar Makrel
    Wielkie dzięki Panowie za pomoc.

Czerwona kartka
    Przeglądam sobie oferty poszczególnych banków, to konto bankowe, takie zupełnie bez dodatkowych opłat znaleźć można chociażby w Nest Banku. Co jest trochę dziwne, bo jeszcze tak nie dawno, większość kont bankowych było darmowych lub bardzo tanich. Obecnie takie darmowe konta stanowią raczej wyjątek niż regułę, co trochę smuci. Proponuję tutaj sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez them ; 02-11-2017 o 07:33

Aktualnie dla niepracującego bez wpływów miesięcznych stałych jaki bank. Chodzi mi żeby z gotówką nie latać a rodzina niech wpłaca kieszonkowe ) A więc karta i wypłaty z bankomatów bez prowizji.

Legionista Awatar Sosen
    Nawiąże współpracę z osobami zajmującymi się pośrednictwem finansowym w zakresie kredytów firmowych oraz gotówkowych.
    Dodatkowo gdyby ktoś był zainteresowany kredytem firmowym, badź też indywidualnym (nie zajmuje się kr. hipotecznymi) służę pomocą.

Ma ktoś może konto w T-Mobile i może coś więcej na ich temat powiedzieć?

nie mam ale mam zamiar zalozyc , tylko najpierw idę po selen organiczny .
    Ostatnio edytowane przez Malec100 ; 21-12-2017 o 14:18

Obecnie mBank ma bardzo fajną ofertę, nest bank również. Ogólnie uważam, że i tak najlepiej nie podejmować takiej decyzji pochopnie tylko przejrzeć sobie aktualne - promocje kont bankowych. W ten sposób można znaleźć najlepszą ofertę.
    Osobiście zmieniam konto średnio 1 w roku bo co tyle zmieniają się promocje na rynku.

Dokładnie, w mBanku można obecnie zgarnąć nawet stówę miesięcznie - sprawdź tutaj.

a w jakim banku założyć konto oszczędnościowe?

Legionista Awatar Hjubi
    Od kilku lat bieda na rynku lokat i kont oszczędnościowych. Oprocentowanie 2,5% to maksymalny poziom na jaki można aktualnie liczyć. Sprawdź ofertę BGŻ Optima. Na ichniejszym koncie Smart oferują właśnie wspomniane 2,5% dla nowych środków (zaradny tak wykombinuje, żeby zawsze środki na koncie klasyfikowały się do tych 'nowych').
    ...

Czerwona kartka
    No bieda. Ale lepsze te 2 czy 3% niż nic. Ze swojej strony proponowałbym zastanowić się nad nest bankiem Wygodne konto, można założyć je calkowicie za darmo. Nie ma tam żadnych warunkowych opłat za kartę typu : nie płacisz jesli wykonasz tyle i tyle przelewów albo jeśli zapłacisz kartą na dana kwotę.

Poza tym do konta można załozyć dodatkowo konto walutowe, które jest również całkowicie darmowe.Na przykład w nest banku.
    Ostatnio edytowane przez pioben ; 14-02-2018 o 10:29

Legionista Awatar Makrel
    A Idea Bank przypadkiem nie ma teraz najkorzystniejszych ofert depozytów jak i kont oszczędnościowych?

A Idea Bank przypadkiem nie ma teraz najkorzystniejszych ofert depozytów jak i kont oszczędnościowych?
    Żadnych interesów z bankami grupy Czarneckiego. Zapamiętaj!

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Żadnych interesów z bankami grupy Czarneckiego. Zapamiętaj!
    Ponieważ..?

Ponieważ..?
    bo ledwo zipie. Jak myślisz po co daje najwyższe procenty? Bo musi ściągać kasę z rynku.

https://www.money.pl/banki/wiadomosc...0,2397130.html

Legionista Awatar e(L)egion
    Akurat na przykładzie SKOK-ów widać, że dobrze u nas działa BFG, więc nie mając zamiaru kłaść do Idea Banku więcej niż ok. 400 tyś zł., nie za bardzo bym się opinią o ich sytuacji przejmował. Ja od kilku lat większe i mniej nadwyżki budżetowe trzymam właśnie tam, bo lokaty terminowe (na okres do roku) mają w porównaniu do innych na rynku bardzo korzystne.

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Akurat na przykładzie SKOK-ów widać, że dobrze u nas działa BFG, więc nie mając zamiaru kłaść do Idea Banku więcej niż ok. 400 tyś zł., nie za bardzo bym się opinią o ich sytuacji przejmował. Ja od kilku lat większe i mniej nadwyżki budżetowe trzymam właśnie tam, bo lokaty terminowe (na okres do roku) mają w porównaniu do innych na rynku bardzo korzystne.
    Podpisuję się pod tym obiema rękami. @Hazardzista uznaj to także jako moją odpowiedź. Uważam, że trzymanie tam swoich pieniędzy do kwoty 100.000 euro jest jak najbardziej bezpieczne, zresztą z tego co wiem to Idea wychodzić zaczyna na prostą (ratuje ich bardzo leasing). Ryzykowne to było wpłacanie pieniędzy do Deutche Banku, gdzie swego czasu proponowali 5% na start do 10.000 zł bodajże.

edit: Żeby nie być gołosłownym - osobiście posiadam lokaty w tym banku
    Ostatnio edytowane przez Makrel ; 29-01-2018 o 15:51

Legionista
    Podpisuję się pod tym obiema rękami. @Hazardzista uznaj to także jako moją odpowiedź. Uważam, że trzymanie tam swoich pieniędzy do kwoty 100 zł jest jak najbardziej bezpieczne, zresztą z tego co wiem to Idea wychodzić zaczyna na prostą (ratuje ich bardzo leasing). Ryzykowne to było wpłacanie pieniędzy do Deutche Banku, gdzie swego czasu proponowali 5% na start do 10.000 zł bodajże.

edit: Żeby nie być gołosłownym - osobiście posiadam lokaty w tym banku
    Gwarancja jest do 100 tys ale Euro jakby co.

Legionista Awatar Makrel
    Cytat Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
    Gwarancja jest do 100 tys ale Euro jakby co.
    Czy ja coś o BFG w mojej wypowiedzi wspomniałem?

edit: Nie zauważyłem, że zamiast Euro podałem zł. Marek masz rację,
    Ostatnio edytowane przez Makrel ; 29-01-2018 o 15:48

Ja posiadam konto w aliorze i nie narzekam. Użytkowanie oceniam jako bardzo przejrzyste. Ale z wcześniejszym swoim bankiem miałam na pieńku - aż radziłam się prawnika, czy na pewno wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Niestety, z wielką korporacją mały człowiek nie wygra.

spec okienny Awatar meraś
    o ja pierdole, szeptany marketing wjechał na forumkę
    bałagan i porządek to tylko liczby...

A wnioskujesz o tym, bo...?

Legionista Awatar Jaco
    Cytat Zamieszczone przez bilgo89 Zobacz posta
    A wnioskujesz o tym, bo...?
    Bo jest kumatym i przytomnym gościem.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Legionista Awatar Peer
    Czy któryś bank ma obecnie w swojej ofercie kartę kredytową ryanaira? Chyba alior miał ją w ofercie, ale obecnie nie mają.
    Poza WDC Raiffaisena i M&M mbanku poleci ktoś coś w tym typie?
    Ostatnio edytowane przez Peer ; 20-02-2018 o 13:30

Legionista
    Abstrahuję nieco od tematu, ale polecam kartę kredytową Citi Simplicity. Niedawno otrzymałem voucher 300 zł do Allegro. Teraz moja żona czeka na przyznanie vouchera po spełnieniu dziecinnie prostych warunków (wydanie 1000 zł). Jak chcecie mi dać zarobić - złóżcie wniosek o kartę przez mój link, który mogę Wam podesłać na priv (to nie kolejna szeptanka ).

Ja właśnie będę musiała zmienić w najbliższym czasie konto i zastanawiam się jaki wybrać bank.Tak żeby np. było w miarę łatwe robienie przelewów, a nie tak jak ma moja siostra, że musi się logować na konto internetowe przez tokena. Tego właśnie chce uniknąć. I ewentualnie, żeby można było pod to podciągnąć konto walutowe. Takie 2 w 1.

Cytat Zamieszczone przez buklak Zobacz posta
    Abstrahuję nieco od tematu, ale polecam kartę kredytową Citi Simplicity. Niedawno otrzymałem voucher 300 zł do Allegro. Teraz moja żona czeka na przyznanie vouchera po spełnieniu dziecinnie prostych warunków (wydanie 1000 zł).
    Ta promocja jest w jeszcze lepszej wersji bo z nagrodą pieniężną 300 zł i wystarczy 10 płatności na kwoty dowolne by dostać nagrodę Sprawdzone

Uprawnienia umieszczania postów