Strona 5 z 55 PierwszyPierwszy 12345678915 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 150 z 1650

Wątek: Gdzie konto?

Legionista Awatar matx
    Cytat Zamieszczone przez KijekSMK Zobacz posta
    Targety, plany, targety, plany...
    No i to w zasadzie wyjaśnia wszystko.
    Wszystkie banki są nastawione glównie na sprzedaż. Czegokolwiek i komukolwiek.
    Jakość obslugi i jakiekolwiek kompetencje są mniej ważne. Czasami odnoszę wrażenie, że do placówek, to ludzi z jakiejś lapanki biorą, ale z drugiej strony to nawet nie jest ich wina, sokro sami pracodawcy mają takie, a nie inne priorytety.
    My na monopol mamy prawdę!

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez matx Zobacz posta
    No i to w zasadzie wyjaśnia wszystko.
    Wszystkie banki są nastawione glównie na sprzedaż. Czegokolwiek i komukolwiek.
    Jakość obslugi i jakiekolwiek kompetencje są mniej ważne. Czasami odnoszę wrażenie, że do placówek, to ludzi z jakiejś lapanki biorą, ale z drugiej strony to nawet nie jest ich wina, sokro sami pracodawcy mają takie, a nie inne priorytety.
    nie oszukujmy sie, banki nie są organizacjami non profit, samo konto z którego wypłacasz kase do zera co miesiąc to za mało żeby mówić o Tobie jako o rentownym kliencie. W moim banku jest mega sraczka z planami (wybujałe ambicje dyrekcji) co odbija się na jakości obsługi to raz, a dwa na naiwnych klientach którzy często wychodzą z 4 kredytami i 3 kartami kredytowymi nie wiedząc do czego one służą.
    Oprócz tego, przynajmniej u mojego pracodawcy, jest bardzo duża rotacja pracowników (mało jest doradców którzy pracują ponad 1,5 roku) co jest winą mocno przeciętnych zarobków na tle branży i inne których opisywać nie będe. Nowe osoby po przyjściu zarzucane są taka ilością produktów, że zanim sie ich dobrze nauczą to już odchodzą (tak jak ja ).

A i jak jesteście nie zadowoleni ze swoich banków to zapraszam na priv, myślę, że w połowie sierpnia będę mógł coś ciekawego zaproponować
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    A i jak jesteście nie zadowoleni ze swoich banków to zapraszam na priv, myślę, że w połowie sierpnia będę mógł coś ciekawego zaproponować
    Najpierw to wystartujcie a potem zobaczymy

Ps. Kawa - nie odezwali sie, łajzy.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Legionista
    Pytanie do znawcow... Inteligo pobiera oplate za prowadzenie konta jesli saldo miesieczne jest mniejsze niz 100 zl. Ale czy to oznacza, ze co miesiac trzeba wplacac na to konto przynajmniej 100 zl, czy tez mozna wplacic jakas kwote (wieksza od 100) i wtedy juz oplata pobierana nie bedzie?

Cytat Zamieszczone przez Luqas Zobacz posta
    Pytanie do znawcow... Inteligo pobiera oplate za prowadzenie konta jesli saldo miesieczne jest mniejsze niz 100 zl. Ale czy to oznacza, ze co miesiac trzeba wplacac na to konto przynajmniej 100 zl, czy tez mozna wplacic jakas kwote (wieksza od 100) i wtedy juz oplata pobierana nie bedzie?
    wplac raz na miesiac 100zł i bedzie git.

Legionista
    A gdybym wplacil raz wieksza sume to jak wygladalaby kwestia oplat za prowadzenie rachunku?

A gdybym wplacil raz wieksza sume to jak wygladalaby kwestia oplat za prowadzenie rachunku?
    0 800 121 121

powiedz ze wplacasz 5 milionów i co ci moga zaproponowac.

Legionista Awatar Jastrząb
    Okres rozliczeniowy to 30 dni. Dzienne saldo musi być 100 pln. Prostym rachunkiem, jak wpłacisz 3 tysie, to wystarczy, że dobę poleżą. Przy innych kwotach musisz sobie przekalkulować.
    jedyne co w ostatnim półwieczu zrobiono dla dobra polskiej piłki to zbudowano 209

Legionista Awatar Paluch
    Cytat Zamieszczone przez KijekSMK Zobacz posta

Targety, plany, targety, plany...
    Tak naprawde to w polowie Banków jest identycznie, wszystko tylko zalezy od tego na jakiego doradce trafisz, jak ma cisnienie to wszytskie produkty przeleci a jak nie ma to wezmiesz wyciag, zapytasz o saldo, linie kredytowa, kredyt, a nie bedzie probowala ci wcisnac OFE ( bo jestes mlody ewentualnie pierwsza umowa o prace itd)a brakuje jej 1 ofe to zrobienia planu. Ewentualnie wcisniecia ci jakis funduszy inwestycyjnych bo masz cały wielka nadwyzke na koncie powiedzmy 3000, labo jakis kolejny super plan oszczedzania
    ja sobie doskonale zdaję sprawe bo również mam targety które musze realizować zeby miec czym chleb posmarować.-owiem wiecej: ja już podchodząc do okienka wiedziałem co mnie czeka. Akurat ta kobitka za wszlką cene probowała mnie czyms zainteresować. Ja rozumiem gdyż rozmawiając z klientem również poruszam kilka aspektów niezwiązanych do końca z tematem ale robie to w taki sposob zeby nie wyglądało to na wymuszenie na kimś podjecia na łapucapu pewnych decyzji. Zreszta to co zaproponowało mi pko to smiech na sali. Inna sprawa ze klient na którym nie zarobiła mogł ją wkurzyć
    btw. ciekawe ze kazda grupa finansowa ma najlepsze wyniki ofe w ostatnim roku jak miałem okazje chwile porobić na rzecz ING to oni byli najlepsi, pko dementuje i stwierdza ze mają lepsze wyniki a jeszcze właczył sie commercial

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Okres rozliczeniowy to 30 dni. Dzienne saldo musi być 100 pln. Prostym rachunkiem, jak wpłacisz 3 tysie, to wystarczy, że dobę poleżą. Przy innych kwotach musisz sobie przekalkulować.
    Rozumiem. Czyli jesli wplace te minimalne 100 pln i one beda przez caly miesiac na koncie to takze nic nie zaplace za prowadzenie konta?

I jak bedzie w kolejnym miesiacu? Znow musze wplacic kolejne 100 czy wystarczy to ktore juz jest na koncie?

Legionista Awatar Naguto
    W piątek wybieram się do Polbanku załóżyć u nich konto, chyba że któryś z Szanownych uzytkowników tego forum ma coś ciekawego do powiedzenia na temat tego banku, to wtedy będzie trzeba sprawę przemyśleć

Jestem już praktycznie zdecydowany na założenie u nich dwóch rachunków, jeden ma służyć mi do bieżących wydatków ( opłaty z arachunki itp.), drugi oszczędnościowy ( 5,5 % ).
    Korzysta może ktoś z takiej opcji ??

Legionista Awatar rey
    Ja korzystam, z tym, że gotówkowy mam do obsługi kredytu hipotecznego. W sumie nie jest źle, poza tym, że mi jakiś niedziałający pin do usługi telefonicznej przysłali i coś im się ******** z moim adresem korespondencyjnym (zmieniałem, a przychodziło na stary). Generalnie to musiałem u nich te rachunki otworzyć (kredyt), a i tak dalej korzystam z mBanku. Ale mając doświadczenia jeszcze z PKO BP i Millenium to Polbank lepszy, zaraz po mBanku.
    ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Legionista Awatar Jastrząb
    Rozumiem. Czyli jesli wplace te minimalne 100 pln i one beda przez caly miesiac na koncie to takze nic nie zaplace za prowadzenie konta?

I jak bedzie w kolejnym miesiacu? Znow musze wplacic kolejne 100 czy wystarczy to ktore juz jest na koncie?
    Starczy to co już masz.
    jedyne co w ostatnim półwieczu zrobiono dla dobra polskiej piłki to zbudowano 209

Cytat Zamieszczone przez Naguto Zobacz posta
    W piątek wybieram się do Polbanku załóżyć u nich konto, chyba że któryś z Szanownych uzytkowników tego forum ma coś ciekawego do powiedzenia na temat tego banku, to wtedy będzie trzeba sprawę przemyśleć

Jestem już praktycznie zdecydowany na założenie u nich dwóch rachunków, jeden ma służyć mi do bieżących wydatków ( opłaty z arachunki itp.), drugi oszczędnościowy ( 5,5 % ).
    Korzysta może ktoś z takiej opcji ??
    wszytsko fajnie, sam sie nad nimi zastanawialem oprocz tragicznej obsługi przez internet - kazdy z kim rozmawialem kto posiada konto w Polbanku ( z pracownikami tego banku włącznie ) strasznie narzekaja ze mało wygodna obsługa przez net.

Dwa rachunki - konto osobiste + konto oszczednosciowe sprzedaja wlasnie po to zeby zrobic target

Konto oszczednosciowe, spoko jakbardziej pod warunkiem ze sie ma z 10 mln na koncie z ktorymi nie ma sie co zrobic. Wtedy 5% rocznie daje jakies hajsy do wydania. Niby lepsze to niz nic ale bez rewelacji.

Legionista Awatar Naguto
    Kijek wszytsko ładnie pięknie, zdaje sobie sprawy że są lepsze sposoby inwestowania niż trzymanie pieniędzy na koncie. Tylko ja narazie chce uzbierać taką kwotę która pozwoli mi na pomyślenie o zainwestowaniu w coś innego. To konto to ma być dla mnie taka dyscyplina, że jest hajs na koncie i nie powinienem go ruszać, bo jak przy rozliczanu Pitu zobaczyłem ile pieniędzy przejebałem w tym roku to myślałem ze na zawał zejdę

Legionista Awatar e(L)egion
    Ja mam u nich konto oszczędnościowe i poza internetem nie narzekam. Jak bede potrzebował na gwałt włożonej tam kasy to bez lipy mozna wypłacić bez prowizji. Tylko ten internet. Jak dla mnie ma bardzo słabe zabezpieczenie. Jedynie sprawdzam sobie saldo, ale do przelwów się nie dotykam.

Legionista
    Jak będziesz zakładał to konto to zarezerwuj sobie ze 3 godziny. Moja mama jak zakładała to 1,5 h w kolejce i 1,5 obsługi przy samych koncie oszczędnościowym, potem nastepna wizyta i 2 godziny w plecy zeby zrobic upoważnienie, a internet aktywowali po 3 tygodniach. Poza tym to fajne konto

Legionista Awatar Naguto
    2,5 godziny przy zakładaniu konta w Polbanku - Bezcenne

Założyłem u nich tylko konto oszczędnościowe, za jakiś czas napewno podziele się wrażeniami. Mam nadzieje że będzie lepiej niż przy zakładaniu konta !!
    Te 5,5 % w przypadku, kiedy ktoś tak jak ja potrzebuje dyscypliny finansowej przy odkładaniu pieniedzy, to dobra sprawa !!

Legionista Awatar dyha
    http://www.mbank.pl/kartazapodpis/

ktoś może napisać do czego tu sie można dojebać?
    czy wszystko jest piękne i cacy jak mówią panowie i panie na mLinii?

Cytat Zamieszczone przez dyha Zobacz posta
    http://www.mbank.pl/kartazapodpis/

ktoś może napisać do czego tu sie można dojebać?
    czy wszystko jest piękne i cacy jak mówią panowie i panie na mLinii?
    za 5 minut bedziesz miał tylko skupic sie musze

edyt 1: konkretnie jaka karte bys chciał ? http://www.mbank.pl/indywidualny/kar...owe/index.html

Legionista Awatar dyha
    a czym sie rożni Classic od Electron?

Limitem kredytowym? minimialnym wymaganym dochodem?

Tak w skrocie:
    http://www.mbank.pl/indywidualny/kar...ectron/#tabs=5

- opłata za wydanie karty głównej/dodatkowej 18 zł - 38 zł (duzo - karta dodatkowa dla kogos ijest fajo pod warunkiem ze jest za darmo, ja sobie nie wyobrazam ze za karte dodatkowa ktora ma moja matka do mojej karty miałbym placic mimo ze ona z karyt korzysta duzo)

- opłata za wydanie duplikatu karty 15 zł (duzo)
    - opłata za przekroczenie limitu karty 30 zł (mniej niz w innych)

http://www.mbank.pl/indywidualny/kar...ex.html#tabs=5

- opłata za wydanie karty głównej/dodatkowej 0 zł - 58 zł ( jesli miałoby byc 58zł to tutaj tansze karty oferuje Polbank lub PKO BP)
    - prowizja za spradzenie salda w bankomatach 1 zł (zart? jasne ze mozna sprawdzic saldo w necie lub telefonicznie ale bez jaj...)
    - opłata za wydanie duplikatu karty 15 zł (kur....)

reklamują sie jako najnizsze oprocentowanie; tak naprawde jesli planujesz splate karty kredytowej w 100% jej zadłużenia to g.... ma dla ciebie znaczenie jakie jest oprocentowanie 5% 10% czy 25%. Ale jesli juz planujesz splacac tylko 5% czy 10% zadłuzenia karty (czego nie polecam) to rzeczywiscie ma to znaczenie.

oferuja wysokie limity za minimalne dochody - to wcale nie jest plus bo to napedza to iz robisz takie zadłuzenie na karcie ktore ew. nie jestes w stanie splacic no i wtedy nawet 54dniowy okres bezodsetkowy ci nie pomoze bo po jego przekroczeniu % leca... a po drugie wysoki limit kredytowy czy tego chcesz czy nie laczy cie "na sile" z tym bankiem na dłużej co wcale tez nie jest plusem np w przypadku brania kredytu hipotecznego, bo wtedy: a) musisz zamknac ta karte splacajac ja cala wczesniej b)obnizyc limit. pozatym karta kredytowa bardzo obniza zdolnosc kredytowa, dokladnie to jest mniej wiecej liczone tak ze jak masz limit na karcie np 10.000 to wtedy 10% limitu tej karty pomniejsza ci sie zdolnosc kredytowa.

ubezpieczenia: nie chce mi sie mowiac szczerze czytac co oni tam maja w tych ubezpieczeniach ale generalnie pewnie nic nowego co w innych bankach - wiec generalnie wszytskie nieobowiazkowe ubezpieczenia to wylaczyc zeby nie bawic sie w dodatkowe koszta.
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 06-05-2008 o 22:23

Legionista Awatar Paluch
    przede wszystkim karta kredytowa dla kogoś o dochodach raczej niewielkich to pakowanie sie w zamkniete koło, które potem prowadzi do zaciągania kredytów celem spłaty zadluzeń. Tak to imo wygląda.
    Generalnie jeżeli chodzi o oferty banków to nie ma jakiejs wielkiej różnicy. No chyba ze tak jak to juz Kijek napisał: nie jest sie pewnym spłaty w 54 dniowym terminie bezodsetkowym. Pozatym dla zainteresowanych: fajnie sobie też wybrać karte która ma jakiś ciekawy program lojalnościowy a teraz juz duza wiekszosc kart jakis program w sobie posiada.
    Jezeli chodzi o np. Citi handlowy to aktualnie są karty na systemach visa i mc ale tylko karty visa są na lojalnościówkach (LOT,PLUS,BP,ELLE) + róznego rodzaju rabaty w punktach usługowo-handlowych ale to już takie wchodzenie w większe szczegoly. Tylko problem jest z limitem na kartach bo nie mam pojecia na jakiej zasadzie jest to przyznawane. Co niezmienia faktu ze limity bywaja czesto mniejsze niz potencjalnie w innych bankach

Generalnie ja jako zwykły zjadacz chleba nie wziałbym na swoje barki dodatkowej odpowiedzialnosci jaka jest karta. Człowiek głupi, najebać sie potrafi i włącza sie ułańska fantazja. A to prowadzi do złego. To tak ku przestrodze

Legionista Awatar e(L)egion
    Cytat Zamieszczone przez Naguto Zobacz posta
    2,5 godziny przy zakładaniu konta w Polbanku - Bezcenne

Założyłem u nich tylko konto oszczędnościowe, za jakiś czas napewno podziele się wrażeniami. Mam nadzieje że będzie lepiej niż przy zakładaniu konta !!
    Te 5,5 % w przypadku, kiedy ktoś tak jak ja potrzebuje dyscypliny finansowej przy odkładaniu pieniedzy, to dobra sprawa !!
    U mnie też coś około dwóch godzin trwało zakładanie konta Niby mają tych oddziałów coraz wiecej a ludzi tam zawsze gromada. Ja sobie na tym koncie trzymam kasę jak na zwykłej lokacie, jednak jako że nie jestem pewny czy tego co tam włożyłem nie bede musiał nagle wyciągać to taki % przy możliwości wypłaty bez utraty odsetek wydaje mi się bardzo atrakcyjny. No i z tego co rozumiem to kapitalizują odestki chyba codziennie, więc realny procent jest chyba wyższy niż te 5,5 % bo odsteki są naliczane z biegeim czasu od coraz wyższej kwoty. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Co do kart kredytowych to ja póki co nie jestem ich zwolennikiem, bo poprostu nie chce mi się myśleć że coś muszę potem spłacać. O wiele bardziej wolę płacić kartą debetową, bo przynajmniej wiem że realnie stać mnie na to za co zapłaciłem.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Paluch Zobacz posta
    Tylko problem jest z limitem na kartach bo nie mam pojecia na jakiej zasadzie jest to przyznawane. Co niezmienia faktu ze limity bywaja czesto mniejsze niz potencjalnie w innych bankach
    Limit jest efektem scoringu, na który składa sie wiele czynników takich jak jak historia kredytowa, status adresu, tel stacjonarny, wykształcenie, zawód i sporo innych znanych i kilka utajnionych które zna kilka osób w banku.

Jezeli chodzi o np. Citi handlowy to aktualnie są karty na systemach visa i mc ale tylko karty visa są na lojalnościówkach (LOT,PLUS,BP,ELLE)
    Bo w Citi w standardzie wydawane sa tylko Visy, Mastercard dostaja tylko ci ktorzy juz maja Vise z ktorej a) mocno korzystaja b)maja wysoki limit (=wysokie dochody) c)najczesciej posiadaja konto w citi na ktore wpływa ów w/w wynagrodzenie.

Wiekszosc banków oferuje karty lojalnosciowe w połaczeniu z kims/czyms: BP, Plus, Era, Sephora, KP Legia .
    Ostatnio edytowane przez Kijek ; 07-05-2008 o 08:49

Jezeli chodzi o np. Citi handlowy to aktualnie są karty na systemach visa i mc ale tylko karty visa są na lojalnościówkach (LOT,PLUS,BP,ELLE)
    Bo w Citi w standardzie wydawane sa tylko Visy, Mastercard dostaja tylko ci ktorzy juz maja Vise z ktorej a) mocno korzystaja b)maja wysoki limit (=wysokie dochody) c)najczesciej posiadaja konto w citi na ktore wpływa ów w/w wynagrodzenie.

Wiekszosc banków oferuje karty lojalnosciowe w połaczeniu z kims/czyms: BP, Plus, Era, Sephora, KP Legia .

Tylko problem jest z limitem na kartach bo nie mam pojecia na jakiej zasadzie jest to przyznawane. Co niezmienia faktu ze limity bywaja czesto mniejsze niz potencjalnie w innych bankach
    Co akurat nie jest złe, bo nie rozdaja na prawo i lewo kart z limitem 10.000 - 15.000 - 30.000.

Legionista Awatar Paluch
    hehe akurat kart KP Legia nie zauwazyłem ale Dominet ma karty mc Wisła Kraków i Wisła Płock Akurat w Citi jest fajna opcja z karta BP(punkty do programu bp partnerclub i dodatki takie jak promocja na myjnie,jakies tam czasopismo motoryzacyjne, ubezpieczenie w link 4 z 5% rabatem,dostęp do tematycznego programu assistance)
    Jeżeli chodzi o podobną tematykę to PKO BP ma karte Vitay z programem lojalnosciowym Orlenu ale gorsze warunki(kwota min.5% opłata roczna 95 zł,wydanie duplikatu 95 zł(!),za karte dodatkową 95 zł(!). Taki plus ze za przekroczenie limitu i spozniona płatnosc płaci sie troche mniej i oprocentowanie jest troche niższe niz w Citi.

a co do systemów to lepiej wybrac vise, wiecej ciekawych lojalnosciowek a w porównaniu z mc po ewentualnym przewalutowaniu wychodzi bardzo podobnie.

Akurat w Citi jest fajna opcja z karta BP(punkty do programu bp partnerclub i dodatki takie jak promocja na myjnie,jakies tam czasopismo motoryzacyjne, ubezpieczenie w link 4 z 5% rabatem,dostęp do tematycznego programu assistance).
    Wiem, bo pchalem je w miasto.
    a co do systemów to lepiej wybrac vise, wiecej ciekawych lojalnosciowek a w porównaniu z mc po ewentualnym przewalutowaniu wychodzi bardzo podobnie.
    Roznica w przeliczniku jest tak naprawde na 4 miejscu po przecinku czyli zadna.

Legionista
    Z przelicznikiem to akurat wszyscy w ***** leca
    Fajna platyne zrobił chyba ING (?), oprocentowanie jedynie 9%, ale za to ograniczone do min usługi przy karcie.

Uprawnienia umieszczania postów