Strona 45 z 55 PierwszyPierwszy ... 35414243444546474849 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,350 z 1650

Wątek: Gdzie konto?

Legionista
    Odpowiem Ci nie do końca na temat - moi rodzice wypłacali 200 PLN z bankomatu Euronetu. Pieniądze nie zostały wydane, telefon na infolinię Eurobanku (ich banku), a później bodajże Euronetu. Złożona reklamacja - odrzucona i złożone ponownie. Kasa w bankomacie się zgadza i ich tłumaczenie, że rzekomo ktoś pobrał gotówkę. Z tym, że po wypłacie 200 PLN wypłacili z tego samego bankomatu 50 PLN (musieli koniecznie z niego skorzystać, aby coś tam uregulować), więc wypadłoby w kolejnym rzucie, a nie losowemu klientowi...

Podłączam się jednocześnie do pytania, jaką drogę należałoby przejść, gdy ponownie reklamacja zostanie odrzucona.

coraz chudszy Awatar Kijek
    Cytat Zamieszczone przez klinton Zobacz posta
    Proszę o radę.

Dziewczyna wpłaciła do wpłatomatu Euronet 570 zł. Maszyna wypluła 2 x 20 zł z komunikatem, żeby je wygładzić i włożyć ponownie. Po chwili pojawił się komunikat, że czas na włożenie banknotów minął. I koniec. Żadnego pokwitowania ni nic. 530 zł poszło się kochać.

Teraz pytanie, jak rozwiązać taką sytuację? Na infolinii babka powiedziała, że trzeba poczekać na zliczenie pieniędzy w urządzeniu przez pracownika Euronet. Co jednak w sytuacji, gdy "dziwnym trafem" okaże się, że we wpłatomacie jest nadwyżka powiedzmy tylko 300 zł i tylko taka kwota zostanie zwrócona?
    Pieniądzę są spokojnie do odzyskania jak zostaną "zczytane" logi z bankomatu.
    Generalnie wpłatomat to dobra rzecz natomiast polecam tylko w miejscach gdzie jest w konkretnym oddziale banku a nie w wolnostojących bankomatach.
    #teamVuko (zanim to było modne)

Legionista
    Miałem podobny incydent. Dzwonisz na infolinię umieszczoną na wpłatomacie i zgłaszasz zajście (nazwali to chyba reklamacją). Podajesz kwotę, datę i godzinę, miejsce, czekasz parę dni i zwrot na konto. Oni po dacie i godzinie sprawdzają czy wpłata miała miejsce.
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Poleci ktoś dobre konto oszczędnościowe?

Legionista
    W chwili obecnej dobrego konta oszczędnościowego trzeba byłoby chyba ze świecą szukać. Osobiście, jeśli potrzebuję to biorę pod uwagę to zestawienie. Z kontami oszczędnościowymi szału nie ma. Kilka miesięcy promocyjnego oprocentowania i na ogół zjazd w dół.

Generalnie chodzi mi o darmowe konto, bez karty, z bankowością internetową, na które będę mógł sobie przelać pieniądze, które zostają mi na sam koniec miesiąca. Jak dostaję nową wypłatę, to kwotę która została mi z poprzedniej wypłaty chcę gdzieś odłożyć, żeby nie wydawać. Obecnie posiadam konto w T-Mobile usługi bankowe.

Legionista
    To załóż sobie drugiego rora w tmobile tyle, że bez karty i tam przelewaj.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Legionista Awatar Szawar
    Cytat Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
    To załóż sobie drugiego rora w tmobile tyle, że bez karty i tam przelewaj.
    Pewnie tez się rozchodzi o jakąś kapitalizacje odsetek.
    Tu masz chyba najnowsze zestawienie:

http://www.ekontobankowe.pl/ranking-...czednosciowych
    04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Zgadza się. Dzięki.

Legionista
    Policz sobie odsetki w skali roku i zastanów się czy warto otwierać konto w kolejnym banku maja na uwadze, że wszystkie oferty sa albo wiązane z rorami albo są ograniczone czasowo.

Już otworzyłem w T-Mobile konto oszczędnościowe, jeśli tak można nazwać to konto. Jakbym chciał otworzyć konto oszczędnościowe w innym banku musiałbym zakładać rachunek osobisty, nie chce mi się w to bawić i nie potrzebuję miliona rachunków.
    Dzięki za pomoc wszystkim.

Legionista Awatar Benek
    Jako, że Mbank podniósł po raz kolejny opłatę za użytkowanie konta szukam nowego miejsca dla mojej pensji Poleci ktoś jakiś bank, który nie pobiera zbyt dużo opłat?
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista Awatar midzi
    Millenium. Przy wpłacie 1000 zł co miesiąc i 1 transakcji kartą jest darmowe.

Legionista Awatar slebek
    T-mobile bankowe, praktycznie wszystko za free
    Transport, przeprowadzka, wywozy, utylizacja mebli, agd, rtv. Zapraszam na priv

Legionista Awatar Mat
    Cytat Zamieszczone przez slebek Zobacz posta
    T-mobile bankowe, praktycznie wszystko za free
    Od 1 maja, 200 pln obrotu na karcie, w przeciwnym razie 6 plnów.
    podpis under construction

Portowiec Awatar Bugi B.
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Jako, że Mbank podniósł po raz kolejny opłatę za użytkowanie konta szukam nowego miejsca dla mojej pensji Poleci ktoś jakiś bank, który nie pobiera zbyt dużo opłat?
    Ja przekornie zaproszę Cię do "siebie"

Orange Finanse - cały support dostarcza mBank, który znasz.
    Strona, aplikacja - funkcjonalności jak na stronie mBank, kolory tylko inne.

Otwarcie, przelewy, prowadzenie za free.
    Wypłaty z bankomatów - jeśli masz 5 transakcji karta za free wszystkie bankomaty plus wpłatomaty mBanku i euronetu.

Konto oszczędnościowe - do 10 koła 4% w skali roku na 3 m-ce.
    Limit na Start - dostajesz tysiaka nieoprocentowanego na pół roku - przyznanie za free, oprocentowanie 0% przez 6 m-cy, warunek taki, że muszą Ci go przyznać
    Strefa Korzyści - bogatsza od mOkazji - ja na przełomie grudnia/stycznia zarobiłem ~ 180 zł.
    Płatności zbliżeniowe - możliwość płacenia telefonem, jeśli masz telefon w Orange. Inaczej można zamówić taką małą naklejkę i hula.
    Moneyback 5% - m-cznie maks 100 zł - przez 6 m-cy jak wykonujesz min. 5 transakcji bezgotówkowych + opłacasz komukolwiek fakturę za usługi Orange - 5% zwrotu za wykonane transakcje bezgotówkowe. Moneyback wypłacany jest w 7-mym m-cu zbiorczo.
    20 zł na start - jak aktywujesz konto w aplikacji lub przez www w ciągu 24 h od otwarcia dostajesz 10 zł, za pierwszą transakcję bezgotówkową druga dyszka dla Ciebie.
    Jak masz usługi Orange - przez pierwsze 6 m-cy możliwy rabat Orange Open 5 lub 10 zł/m-c.

Możesz podbić na priv - jakby co to zawsze można się dogadać
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
    Mbank podniósł po raz kolejny opłatę za użytkowanie konta szukam nowego miejsca dla mojej pensji
    Nie wiem co masz za konto bo ja mam w mbanku osobiste nadal za FREE, może płacisz za coś co ci nei potrzebne i można z tego zrezygnować a kasuja za to.

Co dzisiaj darmowe jutro może już być płatne - bankierzy szukają wszędzie kasy.

Legionista Awatar Benek
    Cytat Zamieszczone przez agernbt Zobacz posta
    Nie wiem co masz za konto bo ja mam w mbanku osobiste nadal za FREE, może płacisz za coś co ci nei potrzebne i można z tego zrezygnować a kasuja za to.

Co dzisiaj darmowe jutro może już być płatne - bankierzy szukają wszędzie kasy.
    Masz za free jeżeli dokonujesz zapłaty karta na 100 zł a od 1 kwietnia na minimum300 zł. jeżeli tego nie zrobisz to płacisz 6 zł.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Legionista
    Temat przelewu. Mam kwotę X w złotówkach (kilkadziesiąt tysięcy). Jak najkorzystniej zamienić i przelać / przesłać euro na nieswoje zagraniczne euro-konto? Czy mając konto euro w polskim banku wpłaty mogę dokonać w euro czy złotówki i oni przeliczają po złodziejskim kursie?

Legionista Awatar (L)ukasz
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    Temat przelewu. Mam kwotę X w złotówkach (kilkadziesiąt tysięcy). Jak najkorzystniej zamienić i przelać / przesłać euro na nieswoje zagraniczne euro-konto? Czy mając konto euro w polskim banku wpłaty mogę dokonać w euro czy złotówki i oni przeliczają po złodziejskim kursie?
    Ja kiedyś korzystałem z cinkciarz.pl , ale teraz nie wiem jak się sprawdza. To czego nie należy robić, to dokonywać transferu środków z lub do konta w złotówkach, bo będzie złodziejski kurs.

Gintleman Awatar księciuniu
    Alior Bank przegiął z podwyżką opłat i szukam nowego banku do otworzenia tam konta firmowego (działalność gospodarcza).
    Nie potrzebuję (i nie chcę) karty do tego konta ani żadnych nowoczesnych bajerów na telefon - tylko przelewy podatkowe, zusowskie plus 3-5 innych przelewów w miesiącu. Liczy się koszt (a najlepiej jego brak), darmowe generowanie potwierdzeń przelewów i miesięcznego wyciągu plus ew. wygoda i przejrzystość systemu internetowego (zdefiniowane przelewy, brak zdrapek, przeglądanie historii).

Ktoś coś?
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Legionista
    Z cinkciarzem klikałem. Dostałem info, że zagraniczne konto według regulaminu powinno być moje. I oni nie odpowiadają za sytuację, w której bank nie przyjmie przelewu (ze względu na odbiorcę). Istnieje taka możliwość?

Z ciekawości sprawdziłem mbank. Za wykonanie przelewu 205 pln + nieznane do oszacowania koszty banków pośredniczących.

Może ktoś doradzi jakiś inny sposób.

Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Alior Bank przegiął z podwyżką opłat i szukam nowego banku do otworzenia tam konta firmowego (działalność gospodarcza).
    Nie potrzebuję (i nie chcę) karty do tego konta ani żadnych nowoczesnych bajerów na telefon - tylko przelewy podatkowe, zusowskie plus 3-5 innych przelewów w miesiącu. Liczy się koszt (a najlepiej jego brak), darmowe generowanie potwierdzeń przelewów i miesięcznego wyciągu plus ew. wygoda i przejrzystość systemu internetowego (zdefiniowane przelewy, brak zdrapek, przeglądanie historii).

Ktoś coś?
    Osobiście używam konta Prestige w Eurobanku. Polecam, jestem z niego zadowolony.
    Wszystko jest za darmo: prowadzenie konta, przelewy internetowe, wpłaty i wypłaty w oddziałach, wszystkie bankomaty w EU, potwierdzenia przelewu za pomocą tokena (chyba odchodzą od tego), SMS lub aplikacji w telefonie, interfejs na stronie prosty. Warunkiem koniecznym jest wpłata 3000 zł na konto w miesiącu, jeśli nie wpłacisz pobierają 20 zł.
    Twoje wymagania co napisałeś też spełnia, nie wiem tylko jak z wyciągami, bo nigdy nie korzystałem.
    Nie mają w swojej ofercie konta dla firm, ale teraz w każdym koncie jest zakładka przelew ZUS lub US.
    Ja prowadzę działalność gospodarczą korzystając właśnie z tego konta.

Mam nadzieję, że coś pomogłem.

thug.yak51 - dzięki.

W międzyczasie zadzwoniłem do "opiekunki" z Aliora i powiedziała, że też mają jakieś inne konto (bodajże Partner), gdzie jak w miesiącu zrobię przelew ZUS albo US i będę miał 2,5 tys wpływu to konto i przelewy za darmo, a jak nie to 25 zł. Wczytam się jeszcze bliżej ale jeżeli tak jest to pewnie z lenistwa zostane w tym Aliorze. Chociaż za zmianę tego "planu taryfowego" biorą skurczybyki trzy dychy

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Legionista
    Hmm ja mam w Aliorze otwarte konto firmowe Zarabiające, ale widzę, że zniknęło już z tabeli opłat i prowizji

To moje też kiedyś było "zarabiajace" (i tak się chyba nazywało), potem juz tylko "nic nie kosztujące", a teraz...

Sprawdź sobie opłaty pobrane przez bank od kwietnia.

polecam darmowe konto w banku milllenium

Legionista Awatar Mar00
    Jeśli ktoś ma konto w banku, którego nazwa jest zaczerpnięta od operatora telefonii komórkowej i ma w logo "niebiesko-czerwoną uśmiechniętą buźkę" (a i to nie jest do końca pewne...), to radzę zapoznać się z poniższym artykułem. Od razu zaznaczam, że nie mam z tym nic wspólnego, nie wiem czy to farmazon czy prawda, ale jeśli faktycznie opisywane tam historie są faktami, to
    http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/...asla-klientow/

Legionista Awatar Mar00
    Cytat Zamieszczone przez Adrian Zobacz posta
    O ile to nie jest jakaś pilna sprawa, to mogę polecić następujący sposób:
    Zakładasz konto walutowe w EUR w T-Mobile. Dlaczego akurat tam? Bo u nich przelewy przychodzące (uznania na konto) na rachunki walutowe są darmowe. W innych bankach przeważnie kosztują od kilku zł wzwyż (mój stan wiedzy na ~4 kwartał 2014).
    Potem kupujesz ojro w Cinkciarzu (lub innym kantorze inetowym - wg uznania, ale sam z innych nie korzystałem) - przelew zwrotny w walucie ustawiasz na swoje konto walutowe w TM. Póki co zero kosztów, a i wymiana kasy nie jest po złodziejskim kursie, tylko jak najbardziej rynkowa.
    Ostatnim krokiem jest przelew z Twojego konta EUR w TM na konto docelowe. Tutaj będziesz musiał wybulić za przelew, ale koszty niewysokie (nie pamiętam ile dokładnie, możesz to sobie łatwo sprawdzić na ich stronie w tabeli opłat i prowizji).

Sam z tego sposobu często korzystam więc jak masz jakieś pytania to śmiało

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    To moje też kiedyś było "zarabiajace" (i tak się chyba nazywało), potem juz tylko "nic nie kosztujące", a teraz...

Sprawdź sobie opłaty pobrane przez bank od kwietnia.
    Brak opłat pobranych, konto w nazwie dalej ma Zarabiające, mam na tym koncie całe 6 zł bo działalność jest zawieszona.

Uprawnienia umieszczania postów