Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 85

Wątek: ekstraklasa bez Legii i Widzewa

Legionista Awatar Mini

ekstraklasa bez Legii i Widzewa

za onet.pl
    "Licencje nie są wymysłem ostatnich dni czy tygodni. Kluby miały parę dobrych lat, by się do procesu ich wprowadzenia przygotować. Dlatego litości nie będzie" - powiedział Marcin Stefański, dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN, na łamach "Sportu".

W poniedziałek właśnie upłynął termin wysyłania przez uczestników baraży wniosków do PZPN o przyznanie "licencji na ekstraklasę". Na razie trzy kluby mają poważne luki w dokumentacji.

"Jeśli kluby się nie dostosują do wymogów licencyjnych, nie zagrają w ekstraklasie" - zapowiedział stanowczo, Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN oraz przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych.

Pierwsze posiedzenie tego gremium zaplanowano na 7 lipca.

Na razie trwa systematyzowanie wniosków wpływających z klubów.

Ze wstępnej analizy dostarczonych dokumentów wynika, że z przyznaniem licencji nie będą miały problemów: Amica Wronki, Dospel Katowice, Górnik Polkowice, Górnik Zabrze, Groclin Grodzisk Wielkopolski, Odra Wodzisław, Wisła Kraków i Wisła Płock. Drobne poprawki, nie rzutujące na wynik prac komisji licencyjnych, konieczne są w przypadku wniosku złożonego przez Lecha Poznań.

Największy kłopot dla potencjalnych I-ligowców stanowią dokumenty finansowe. Z wniosku nadesłanego przez łódzki Widzew wynikają przede wszystkim nieuregulowane stosunki z ZUS i Urzędami Skarbowymi, a także brak wskazania wymaganych w uchwale źródeł finansowania na najbliższy sezon. Ten pierwszy problem dotyczy też warszawskiej Legii. Stołecznemu klubowi brak zarówno raportu biegłego rewidenta, jak i odpowiednich dokumentów z obu wymienionych wyżej instytucji państwowych.

Podobnie sprawa ma się z: Polonią Warszawa, Garbarnią Jaworzno i Górnikiem Łęczna.

Legionista
    Ja tam sie tym nieprzejmuje! Napewno niewyrzucą Legii z ligi jak by nas wyrzucili to by też musieli reszte tych co mają kłopoty i ostatecznie w lidze by grało 9 drużyn a to był by nóż w plecy dla PZPN-u

Legionista Awatar krollek
    Napewno będziemy grali w I lidze bo Trylik coś wykombinuje
    Przecież liga bez Legii jest gówno warta

Legionista Awatar cfc
    Niema ligi bez Legii !

Legionista Awatar Beny
    No nie wiem , mogli w Austrii wyje... mistrza, w Belgii Lommel, więc jak się PZPN uprze to i Legie wyje.... :fu: Ale swoją drogą to "niezły burdel tu macie...", znaczy się mamy :fu: Niedość, że nie ma nowego inwestora, stadionu, pilkarze nie mają wypłaconej premii za mistrza w 2002 r., to jeszcze nie płacą ZUS'owi i US - ten :* Trylnik coraz bardziej mnie denerwuje !!!

PS. Mam nadzieje, że to tylko wakacyjna gorączka i zarówno źródło artykułu, jak i sezon ogórkowy szybko się skończą! :/

Legionista
    Mam nadzieję,że nie jest to poważna sprawa,a jedynie jakieś przeoczenie w dostarczeniu dokumentów.Będzie dobrze
    Nie mam pomysłu na podpis

Administrator Awatar Raffi
    Nie panikować. Dokumenty będą. Oczywiście wszystko było robione na ostatnią chwilę, bo liczyli na kasę z transferów.
    Przypomnę tylko, że w zeszłym roku nie zapłacili piłkarzom za mistrzostwo, bo woleli opłacić ZUS, US i inne badziewia.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Adis
    Guest
    ...
    Ostatnio edytowane przez Adis ; 02-12-2012 o 18:41

Legionista Awatar Aureliusz
    Jakby w Polsce wywalili Legię z pierwszej ligi, to ta liga musiałaby zostac zredukowana do 3 , może 4 zespołów W ogóle nie ma takiej opcji, nie ma bobie czym zawracać głowy. Są ważniejsze problemy.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Legionista Awatar MaxyM
    Sezon Ogórkowy! Jak ja tego nie cierpię...

Legionista
    Zagrozenia na pewno nie ma ale działacze sie nie popisali skoro wiekszośc klubów mogla dopiac wszystko to i Legia nie powinna miec z tym problemu i dostarczyc wszystko na czas

P.S. tytuł chwytliwy chyba ten katowicki sport bardzo chce sobie podniesc naklad

Widzew Łódź
    hehe, nie wiem czym się martwicie...

powody do zmartwień to mozemy miec my - WIDZEWiacy... bowiem prawda jest taka ze WIDZEW nie spełnia wymogów pzpnu do licencji i tez nie bedzie ich spełniał za miesiąc czy dwa... prawda jest taka ze jak pzpn postapi jak powienien to WIDZEW nie wystartuje w I lidze... smutne ale prawdziwe...

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Krzpac
    hehe, nie wiem czym się martwicie...

powody do zmartwień to mozemy miec my - WIDZEWiacy... bowiem prawda jest taka ze WIDZEW nie spełnia wymogów pzpnu do licencji i tez nie bedzie ich spełniał za miesiąc czy dwa... prawda jest taka ze jak pzpn postapi jak powienien to WIDZEW nie wystartuje w I lidze... smutne ale prawdziwe...
    e jak Polonie dopuscili z tym straganem to i na was przymkną oko
    chociaz z drugiej strony wy nie macie takich ukladow jak polonia
    i zona prezes nie byla koszykarką u was tylko w poloni
    ale moze ten was Czesny wybawiciel jakos sobie poradi

w ostatecznosci macie Millera Leszka :>

Legionista Awatar Tuzin...
    Spokojna dupa, we Francji co roku pol ligi "degraduja"...

Legionista Awatar Mini
    właśnie w rmfie wypowiadała się baba z pzpnu i powiedziała ze najgorzej jest z polonią bo z tym klubem nie ma żadnej nici porozumienia klub nie wykazuje żadnej chęci uregulowania zaległości i z widzewem który ma koszmarną dokumentację i nic z niej nie wynika. o Legii nic nie mówili więc chyba zarząd coś dzisiaj pokazał misiom.

Legionista
    nie ma co paniekowac napewno bedziemy grali w 1lidze! to tylko gadanie zeby bylo o czym pisac! ale wkoncu poloni by mogli by dojebac zeby nie mogla wystartowac z calyms zacunkiem do niej ale jesli robia sobie jaja takie jak "pamietny daszek" to dizkeuje co teraz wymysla - "postawia jakies slupy drewniane a na nich uczepial lampki od chojniki i powiedzal mamy oswietlenie " dupa pzpn powinien raz na zawsze z tym wsyztkim skonczyc!
    Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Legionista Awatar szczepan
    sadze ze nasze problemy to raczej kwestia nie dostarczenia dokumentow niz jakis zaleglosci i bledow.

Legionista Awatar Unico
    Cytat Zamieszczone przez szczepan
    sadze ze nasze problemy to raczej kwestia nie dostarczenia dokumentow niz jakis zaleglosci i bledow.
    Prędzej spodziewałbym się błędów po jakimś beniaminku, a nie po Legii.
    Cóż, albo organizacja w klubie szwankuje, albo czekali do ostatniej chwili licząc na jakąś kasę i nie zdążyli zrobić porządnych dokumentów .

To smutne - liga bez Legii, ale wcale nie jest to takie niemożliwe i nierealne.
    Jestem, a tak jakby mnie nie było...
    Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Unico znow sarkazm wiesz... Liga bez Legii to napewno smutniejsze i napewno mniej realne niz liga bez Wisly '8

Legionista
    Ciekaw jestem dlaczego ktoś nie złożył stosownych pism. Czy aby tak źle? Nie nie sądzę. A tego kto zawinił bym na zbity pysk...
    W kwestii formalnej. Pamiętam lige bez większości klubów w niej obecnie występujących, prócz Legii oczywiście i Górnika. Więc nie jest niemożliwe spadek (relegowanie) kogokolwiek. Ale gdyby Legia nie spełniła wszystkich warunków jestem jak najbardziej za relegowaniem. Normalność musi być. Jak to mówili Rzymianie "Dura lex, sed lex" czy jakoś tak...
    Walczę o palmę pierwszeństwa w konkursie o Złotą Chochlę...

Legionista Awatar Beny
    Cytat Zamieszczone przez Unico
    Cytat Zamieszczone przez szczepan
    Prędzej spodziewałbym się błędów po jakimś beniaminku, a nie po Legii.
    Cóż, albo organizacja w klubie szwankuje, albo czekali do ostatniej chwili licząc na jakąś kasę i nie zdążyli zrobić porządnych dokumentów .

To smutne - liga bez Legii, ale wcale nie jest to takie niemożliwe i nierealne.
    Organizacja szwankuje nie tylko u nas...
    Poza tym mieliśmy ciężki sezon: strata mistrzostwa (gratulacje przy okacji ), brak pucharów :fu: , brak nowego inwestora :fu: :fu: , zmiana trenera, zatrudnienie Engela. Mam nadzieję, że z tym ZUSem i USem to tylko przejściowe kłopoty!

A smutniejsze jest - Kraków bez Wisły, ale wcale nie jest to takie niemożliwe i nierealne. No bo kto bogatemu (Cupiałowi) zabroni :>

Legionista
    Spojrzcie jeszcze od innej kwestii: ile C+ pokazuje Legii, Widzewa, Lecha i Wisly a ile innych klubow. Czy myslicie ze jak w I lidze zostana rozne Grocliny, Szczaki czy inne Polkowice to ogladalnosc C+ nie spadnie. Mi sie nie wydaje :> A to c+ sponsoruje ta lige tak wiec widze tu sprzecznosc pewnych interesow.

Legionista Awatar Beny
    Cytat Zamieszczone przez peyek
    Spojrzcie jeszcze od innej kwestii: ile C+ pokazuje Legii, Widzewa, Lecha i Wisly a ile innych klubow. Czy myslicie ze jak w I lidze zostana rozne Grocliny, Szczaki czy inne Polkowice to ogladalnosc C+ nie spadnie. Mi sie nie wydaje :> A to c+ sponsoruje ta lige tak wiec widze tu sprzecznosc pewnych interesow.
    Cholera wie pewnie oglądalność spadnie. Chociaż z mojego punktu widzenie nie, bo oglądam wiekszość transmisji na kanalu niezależnie, którzy "chłopcy ze wsi" grają .

A co do C+ to ja kto sobie wyobrażasz, że pójdą do Misia i powiedzą: "Kasa Misiu, kasa" i prosimy, błagamy, grozimy nie spuszczaj Legii i innych firm niżej, bo nam ogladalność spada, sprzedajemy mniej abonamentów i wogóle jest be... Myślę że oni i tak będą pokazywać ligę (przynajmniej do 2005 r.) niezależnie od jej składu... A poza tym mali też niech grają, przecież tak było i jest na zachodzie (np. Lens, Newcastle, Schalke - to nie były kiedyś metropolie, a i teraz do Wawy pewno im brakuje).

Legionista
    U mnie sytuacja jest jasna: Nie ma Legii w C+ - nie ma C+.
    A jesli chodzi o ugode - jesli Polonia dostala licencje za taki dach, to nie sadzisz chyba ze PZPN zrzuci z ligi najwieksze polskie kluby (czyli kase dla C+) tylko dlatego ze nie zaplacily ZUSu. Jesli ja bym byl szefem Canalu to poszedl bym do szefa PZPNu i poprosil zeby tego nie robil. Nie zaleznie czy spadal by Widzew, Lech, Legia czy Wisla. Ale moze sie myle

Legionista Awatar Beny
    U mnie sytuacja jest jasna: Nie ma Legii w C+ - nie ma C+.
    A jesli chodzi o ugode - jesli Polonia dostala licencje za taki dach, to nie sadzisz chyba ze PZPN zrzuci z ligi najwieksze polskie kluby (czyli kase dla C+) tylko dlatego ze nie zaplacily ZUSu. Jesli ja bym byl szefem Canalu to poszedl bym do szefa PZPNu i poprosil zeby tego nie robil. Nie zaleznie czy spadal by Widzew, Lech, Legia czy Wisla. Ale moze sie myle
    Polonia dostała licencje w zeszłym sezonie, kiedy PZPN jeszcze mógł przymknać oko na pewne niedociągnięcia klubów. Poza tym nieporównywałbym dachu, bedącego tylko wygodą dla kibiców i dziennikarzy z niepłaceniem ZUSu i US, ponieważ te opłaty po pierwsze idą do państwowej kasy (podatki!), a po drugie jak ktoś nie płaci ZUSu, to ja tu widzę jakieś lewe interesy. Ale jeśli tak jest jak piszę prasa to życze PZPN'owi konsekwencji, degradować wszystkich równo jak leci, bez patrzenia na zasługi, tradycję itp. Może wreszcie bedzie porządek.

Legionista
    Nie bede sie klocil bo takie gdybanie to nie ma sensu - ani ja ani, jak podejrzewam, ty nie mamy pojecia jak wyglada sytuacja na gorze. I tak swoja droga chyba nigdy nie chce wiedziec - pilka by dla mnie stracila caly sens :/ .

Legionista Awatar Beny
    Nie bede sie klocil bo takie gdybanie to nie ma sensu - ani ja ani, jak podejrzewam, ty nie mamy pojecia jak wyglada sytuacja na gorze. I tak swoja droga chyba nigdy nie chce wiedziec - pilka by dla mnie stracila caly sens :/ .
    No pewnie! Cieszmy się z wakacji, a z każdym dniem bliżej do nowego sezonu Pzdr

juz kiedys w wywiadzie bodajze Okienczyc stwierdzil ze w Polskiej lidze oplaca sie pokazywac tylko mecze Legii i Wisly i ewentualnie raz do roku derby Slaska...

Legionista Awatar MaxxxiM
    mysle ze Engel nie przychodzilby do klubu ktory mialby znalezc sie w II lidze, a z pewnoscia ma stosowne zapisy w kontrakcie ktore reguluja sprawy takie jak degradacja. chociaz nie, cos takiego nie pojawia sie w najgorszych snach. a co do C+ to gdyby jakims szatanskim zbiegiem pecha i innych fatalnych sytuacji Legia znalazla sie w... nie przejdzie mi to przez klawiature, to C+ pokazywalby duzo meczow z II ligii ale chyba nikt z nas nie wierzy w cos takiego jak Legia Warszawa w II lidze. przeciez nawet jak sie cos takiego pisze, to sie czlowiek czuje jakby pisal "bohater" przez "ch"
    Sezon 2003/2004 bedzie sezonem Legii i basta

22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Legia w dalszym ciągu nie spełniła jeszcze wszystkich wymogów licencyjnych pozwalających na grę w ekstraklasie. "Nadal zalegamy ze spłatą należności do ZUS-u i urzędu skarbowego" - przyznał odpowiedzialny za finanse Legii Andrzej Młotek. "W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie wywiązać się z tych zobowiązań, ale negocjujemy możliwość ich spłaty w ratach. Wszystko jest na dobrej drodze, o naszych ruchach informowany jest PZPN, więc z uzyskaniem licencji nie powinno być problemu."
    Źródło: Nasza Legia

Chyba nie będzie tak źle, ale dlaczego do tej pory nie zawarto jeszcze ugody z ZUS-em i Skarbowym? A może tylko czekają na wydanie decyzji o prolongacie spłaty zadłużenia?

Uprawnienia umieszczania postów