Strona 3 z 86 PierwszyPierwszy 12345671353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 90 z 2565

Wątek: Budują stadiony w Polsce...

Legionista Awatar Urodzony_Wislak
    Cytat Zamieszczone przez Pesto
    Cytat Zamieszczone przez lomu-banita
    Koroniarze-dla mnie szok :O Tak po cichutku a pierwszy porzadny stadionik w Polsce powstaje.
    Lech Poznań też ma stadion w Polsce.

a w nieodległym od Kielc Ostrowcu również ładny stadion (chociaż tylko 8 tys. miejsc).
    Fakt, faktem trybuna Lecha robi wrażenie imponujące jak na Polskie warunki ... szkoda tylko że inwestorzy nie pociągną tego dalej ... i nie dołożą ręki i "finansów" do tego by powstał pierwszy w Polsce stadion z piętrową trybuną!! Jeśli już mówisz że KSZO ma ładny stadion to poparz choćiaż na obiekt na którym swoje mecze rozgrywa Amica Wronki ... niby 5000 ale to przecież ponad połowa mieszkańców
    ultraWISŁA - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych ;-)

Legionista
    Sorki..ze zaponialem o Kielcach...wydawalo mi sie to tesh takie bajki...ale z tych zdjec co ja tu widze....jestem w szoku...ładny projekt...i to ze wreszcie sie ktos odwazyl zaczac budowac stadion....tylko miec nadzieje ze wiekszosc klubów pojdzie za przykladem Korony...i zaczna realizowac swoje projekty....

PS: Kurde w Bielsku tesh by sie jakis ładny przydal...bo ten stadion BKSu...odstrasza inwestorów....

pozdr.
    Pogoń S. & Ado Den Haag & Legia Warszawa & Zaglebie S. & Olimpia E. ---> Braci sie nie traci!

Legionista Awatar Grzeslaw_mks
    Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu, tyle było chwil...
    Szczepaniaka 29

www.mks-korona-kielce.prv.pl
    www.koronakielce.net

Legionista Awatar Urodzony_Wislak
    Robi wrażenie ten projket ... szczególnie ten ołówkowy ...

Oby się spełniło i taki stadion powstał w Kielcach (a co święta są)
    ultraWISŁA - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych ;-)

Legionista Awatar janich
    Ostatnio głośno sie zrobiło na temat organizacji mistrzostw Eurpy w Polsce i Ukrainie. Jednak jeżeli Polska chce kondydować musi mnieć conajmniej 4 stadiony z pojemnościa nie mnieiszą od 30000 miejsc. Patrząc na inwestycje sportowe w naszym kraju buduje się małe kameralne stadiony patrząc okiem orgnizacji euro 2012. Cracovia 15500 Korona 15000 Wisła 22500
    To sa stanowczo zamałę stadiony. Jeżeli chcemy doruwnać klubom z zachodu to powinniśmy budować conajmniej na 30000 aby mozna było na takich obietach uzadzić jakieś rozgrywki czy finały. Takie jest poprostu moje zdanie

Legionista Awatar Żuku
    no cóz...mistrzostw napewno nie będzie w PL (moim zdaniem), stadiony?

1. Chorzów (eh...moloch...ale jest, chociaz kiedyś słyszałem o jakims zapisie w regualaminie gdzie jest mowa o odleglości ost. miejsca na trybunie od boiska)

2. Legii (nowy )

3. Wisły MOŻE da się rozbudować - nie wydaje mi się aby budowali stadion bez takiej możliwości.

4. hm ... PODOBNIEŻ ma jakis powstać w Gdańsku ... tylko nie wiem na ile tys.

Może uda im się ten ATLETYCZNY (co mają w planach) w W-Wa postawić do tego czasu ... w co wątpie.
    Wojtek Łokietek Szala

Administrator Awatar arczi
    Cytat Zamieszczone przez janich
    Ostatnio głośno sie zrobiło na temat organizacji mistrzostw Eurpy w Polsce i Ukrainie. Jednak jeżeli Polska chce kondydować musi mnieć conajmniej 4 stadiony z pojemnościa nie mnieiszą od 30000 miejsc. Patrząc na inwestycje sportowe w naszym kraju buduje się małe kameralne stadiony patrząc okiem orgnizacji euro 2012. Cracovia 15500 Korona 15000 Wisła 22500
    To sa stanowczo zamałę stadiony. Jeżeli chcemy doruwnać klubom z zachodu to powinniśmy budować conajmniej na 30000 aby mozna było na takich obietach uzadzić jakieś rozgrywki czy finały. Takie jest poprostu moje zdanie
    Po pierwsze primo, to obiekty w Kielcach i Krakowie (Craxa) nie sa brane pod uwage, przy organizowaniu mistrzostw.
    Po drugie primo, jesli nawet jakims cudem FIFA sie nad nami zlituje i pozwoli nam zaprosic do siebie najlepsze jedeneastki Europy, to wszystkie brane pod uwage obiekty z pewnosia szybciutko zostaly by odpowiednio przebudowane i powiekszone.
    A na dzien dzisiejszy stadiony sa nam po prostu potrzebne jak powietrze. I to nawet te 15 tysieczne. Wiec nie marudzmy i nie martwmy sie ME.
    A po trzecie primo.. To predzej Delta Warszawa awansuje do Ekstraklasy, niz zorganizujemy czempionacik
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Zagłębiak
    Cytat Zamieszczone przez Grzeslaw_mks
    Strasznie wam zazdroszcze tego stadionu chciałbym taki u nas w Sosnowcu ale musze jeszcze troszke poczekać
    Ultras Zagłębie&UZaLeżnieni
    --------------------------------------------
    http://www.wlepki.com
    Druk wlepek, naklejek,kalendarzy itp
    Zapraszam na PW gg:7033674

Legionista
    Ktos cos wie o remoncie stadionu Arki Gdynia ??

A z ty mstadionem Zaglebia Lubin, to nie jest tak hopp, iz KGHM ma kase. Ale sprawa bodajze rozbija sie o wlasnosc gruntow i moze to sie ciagnaaccc
    Warszawa

Legionista Awatar Bartek_MKS
    W Lubinie just prawie wszystko załatwione i w czerwcu ma ruszyć przebudowa stadionu! Najpierw bedą niszczone niskie trybuny i tam powstanie całkiem cos nowego + pół sali. A potem druga czesc sali i reszta stadionu !

Pozdr
    Wielkie Zagłębie Lubin

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez Bartek_MKS
    W Lubinie just prawie wszystko załatwione i w czerwcu ma ruszyć przebudowa stadionu! Najpierw bedą niszczone niskie trybuny i tam powstanie całkiem cos nowego + pół sali. A potem druga czesc sali i reszta stadionu !

Pozdr
    to elegancko

Czytalem z miesiac temu u Was na forum ,ze sa jakies klopoty, ale jesli juz nie ma to swietnie
    Warszawa

Legionista
    ale w Lubinie będą burzyć trybuny o od nowa budować? bo jak widziałem tez zdjęcia z Waszego stadionu to trybuny są od boisku... łoooooooooooooo i jeszcze dalej... tak samo ma sie dla mnie sprawa Śląskiego... zamiast wkładać tyle pieniążkow w renowację (są nawet plany zadaszenia) to zbudować nowiutki, piłkarski obiekt... chociaż z drugiej strony, lepsze to niż robienie bazaru (tak jak u nas na X lecia...)

Legionista Awatar Grzeslaw_mks
    Prawdą jest, że aby doprowadzić do budowy stadionu w Polsce, należy przebrnąć przez szereg problemów. Począwszy od zebrania funduszy, ogłoszenia przetargów, wyłonienia ich zwycięzców (co nie jest wbrew pozorom takie proste- masa skarg na dokonany wybór wnoszone przez firmy przegrane) poprzez protesty ekologów, lokalnych spółdzielni, złą pogodę aż po ostateczne wkroczenie ekipu budowlanej.
    Czasowo w Kielcach wyglądało to mniej więcej tak:
    Konkurs na projekt (który wygrali ATJ Architekci z Warszawy) ogłoszono w lipcu 2003. 5-6 listopada, odbyla sie w Ck konferencja "Bezpieczne stadiony 2003". Oprócz rozmów na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, pokazano tam wszystkie projekty zgloszone do konkursu, a druzyny Korony rozegraly pokazowe mecze.
    3 grudnia 2003 roku odbyla sie prezentacja budowy stadionu. Miala ona pomóc wladzom miasta w pozyskaniu dodatkowych srodków na inwestycje. Gośćmi byli m.in. Janusz Basalaj, Marian Kmita, Miroslaw Rogulski, Michal Listkiewicz, Adam Giersz, Andrzej Placzynski. Wszyscy goście przyklasnęli, pokiwali głową z aprobatą i......nic.
    Do pierwszego przetargu na budowe stadionu stanelo siedem firm polskich i zagranicznych: Mortifer, Skanska, Budimex, Warbud, Mostostal, Dorbud i Mitex. Dwie z nich od razu oprotestowaly warunki przetargu, co spowodowalo opóznienie jego rozstrzygniecia. Ostatecznie oferty zlozyly tylko trzy firmy: Mitex, Budimex i Skanska. Kiedy jednak otwarto koperty okazalo sie, ze najprawdopodobniej przetarg trzeba bedzie uniewaznic. Ceny zaproponowane prze firmy znacznie przekraczaly mozliwosci miasta. Co teraz? :/
    Strach wszystkim zajrzał w oczy, że skończy się typowo polsko. Na szczęście, po wielu debatach wladze miasta zwrócily sie do Rady Miejskiej o dodatkowe fundusze na inwestycje, a pierwszy przetarg zostal uniewazniony. Radni powiększyli budżet na budowę stadionu o 7,5 mln zlotych.
    Ogłoszono drugi przetarg, w którym udział wzięła Skanska i Mitex. Wygrała ta pierwsza- całe szczęście, że Mitex nie protestował, bo kolejny przetarg szlag by trafił.
    28 pazdziernika 2004 roku Wojciech Debski, dyrektor MOSiR oraz Roman Mikina, dyrektor Skanska S.A. Oddzial Budownictwo w Kielcach podpisali umowe na budowę. Dwa tygodnie pózniej MOSiR oficjalnie przekazal Skanskiej plac pod budowe.
    22 listopada odbylo sie symboliczne rozpoczecie budowy nowego stadionu Korony, a zaraz potem wjechano z ciężkim sprzętem. Teraz jest już z górki.

Życzę Zagłębiu, Cracovii, Legii, Wiśle i wszystkim innym, którzy kminią coś w tym kierunku ostatecznego sukcesu. Nie jest łatwo. Od wybrania projektu minie minimum rok do rozpoczęcia budowy.

Pzdr
    Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu, tyle było chwil...
    Szczepaniaka 29

www.mks-korona-kielce.prv.pl
    www.koronakielce.net

Legionista
    ehhhh... a tad odnośnie stadionu Wisły... na projektach kazda trybunka jest rownej wysokości a jak tak patrze na ta ich trybunę za bramka to ona strasznie niziutka jest... jakiś przekręt ... stadion pasów - niczego sobie poza ta najmniejsza trybunką vis a vis krytej, a stadion w Lubinie mi sie nie podoba... a odnosnie stadionu w Kielcach, to czy te trybuny będą tak daleko od boiska i czy krzeselka beda niebieskie?

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Armand
    ehhhh... a tad odnośnie stadionu Wisły... na projektach kazda trybunka jest rownej wysokości a jak tak patrze na ta ich trybunę za bramka to ona strasznie niziutka jest... jakiś przekręt ... stadion pasów - niczego sobie poza ta najmniejsza trybunką vis a vis krytej, a stadion w Lubinie mi sie nie podoba... a odnosnie stadionu w Kielcach, to czy te trybuny będą tak daleko od boiska i czy krzeselka beda niebieskie?
    Trybuna za bramką na Wiśle to prawdopodobnie zwykła prowizoryczna ściema jest na opędzenie wymogów licencyjnych najtańszym kosztem

Gutek
    Guest
    Nazgul - ściema za 40 mln pln ?
    eLadamo podaj jak możesz link do tematu o stadionie w Lubinie ? (z tego ich forum)

Legionista Awatar lomu-banita
    Bo my centusie jesteśmy :O Nazqul-o jakie wymagania licencyjne ci chodzi?

Bilon smierdzi kupą i ***** wie!

Legionista Awatar ceero
    Armand o którą trybune ci chodzi? Tą co już stoi? Sektor D?
    Nazgul wiem o co ci chodzi i chyba masz racje.
    Gutek o jakie 40 mln ci chodzi?
    Lomu chodzi o to ze D zostało pstawione coby 1000 miejsc pod dachem było. O to chodzi?

Kurde o co mi chodzi. O co wam chodzi

Ceero -kolega nazgul sugeruje jakoby nasza nowobudowana trybunka to był pic na wode-nikt tego nie rozumie oprócz Nazqula

Gutek
    Guest
    O kurfa ale sie pokręciło - mnie i Armandowi chodziło o nowobudowaną trybunę zaś Nazgul mówił o tej prowizorce po drugiej stronie...Tak ?

Legionista Awatar ceero
    Nazgulowi chodzi o to ze nasza D to pic na wode bo Armand cos tam mówił ze ta juz wybudowana jest niska a w projekcie wszystkie wysokie.

O to chodzi chyba. Zreszta co ja bede Nazgula tłumaczył. Skonczy jesc kolacje to sam odpowie.

Legionista Awatar Bartek_MKS
    Wielkie Zagłębie Lubin

Legionista Awatar Nazgul
    Bo my centusie jesteśmy :O Nazqul-o jakie wymagania licencyjne ci chodzi?
    O to, że wasza trybuna za bramką to szybko zrobiona prowizorka jako że nie opłacało się robić nic drogiego w związku z tym, że i tak budujecie nowy stadion. Bo ona chyba docelowa nie jest?

Skad ci przyszło do głowy że budujemy nowy (inny) stadion? :O

Legionista Awatar Nazgul
    Skad ci przyszło do głowy że budujemy nowy (inny) stadion? :O
    No chwila moment - a o której trybunie mówimy? Bo ja o tej po lewej (patrząc ze stanowiska kamer) stronie. Czy tam nie powstanie wyższa trybuna?

Gutek
    Guest
    Powstanie - to jest wlasnie prowizorka...
    Sorx myślałem ,że mówisz o trybunie po prawej stronie

Legionista
    właśnie mi chodziło o to że ta trybunka jest niska... ta za bramka co już stoi... nie ta co sie buduje... i nie wiem czy to ma tak byc czy beda inne zniza... bo mialy byc rowne...

Aha :P

No to to jest prowizorka, ale w sumie dobrze że powstała bo zostanie potem w całości przeniesiona na boisko treningowe i będziemy mieli boisko na 3 lige, juniorów itp. Więc wychodzimy na duży plus. Koniec z meczami na Wawelu.

Gutek
    Guest
    To było budowane ? Bo wygląda jak przenośny...cyrk

Legionista Awatar Nazgul
    Aha :P

No to to jest prowizorka, ale w sumie dobrze że powstała bo zostanie potem w całości przeniesiona na boisko treningowe i będziemy mieli boisko na 3 lige, juniorów itp. Więc wychodzimy na duży plus. Koniec z meczami na Wawelu.
    A to jest w tej chwili jedyna trybuna na Wiśle z dachem A więc zapewniająca spełnienie warunku licencyjnego (trybuna na xxx widzów pod dachem). Hehe, to ja lepiej wiem która trybuna na Wiśle jest prowizoryczna niż Wiślacy

Uprawnienia umieszczania postów