Strona 2 z 86 PierwszyPierwszy 1234561252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 60 z 2565

Wątek: Budują stadiony w Polsce...

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez ceero
    Cytat Zamieszczone przez C@mo
    a rok temu w Lizbonie nie grano na Sportingu i Benfice a i chyba w Porto tez oprocz Dragao to grano na Baoviscie
    Cos mi sie poje**ło
    Oczywiscie że masz racje.
    Porto - Bessa
    Porto - Dragao
    Lizbona - Alvalade
    Lizbona - da Luz
    A'propos portugalskich stadionów - na którym to obiekcie zrobili ten zajebiście prosty i efektowny manewr z róznokolorowymi krzesełkami rozłożonymi przypadkowo? Pomysł jest super, bo nawet pustawy stadion na pierwszy rzut oka wygląda na pełny

Legionista Awatar c_zary
    W Averio, wczesniej jednak taki patent wykorzystalo w Holandii Twente.
    ...

Administrator Awatar arczi
    ... I wcale nie jest zajebiste.

Cytat Zamieszczone przez fenixpasy
    a powedz mi, jakby np. Legia miala dzisiaj stadion na 20 tys. luda to, czy średnia widzów na stadionie wynosiła by 20 tys, czy np 8 tys.,hm????
    Sadze, ze srednia oscylowała by w granicach 30 tysi...
    Nie martw sie chłopie o nasza frekwencje.
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Legionista Awatar Mini
    Cytat Zamieszczone przez Nazgul

A'propos portugalskich stadionów - na którym to obiekcie zrobili ten zajebiście prosty i efektowny manewr z róznokolorowymi krzesełkami rozłożonymi przypadkowo? Pomysł jest super, bo nawet pustawy stadion na pierwszy rzut oka wygląda na pełny
    chujnia z grzybnią że tak nieładnie napisze. oczy bolą jak sie patrzy na coś takiego

Cytat Zamieszczone przez fenixpasy

a powedz mi, jakby np. Legia miala dzisiaj stadion na 20 tys. luda to, czy średnia widzów na stadionie wynosiła by 20 tys, czy np 8 tys.,hm????
    zwróć też uwage ze zmniejszyła sie liczba ludzi po podwyżkach cen biletów, a bogate rodziny na mecz by przyszły jakby miały jakies miejsce gdzie nie będą im ludzie zasłaniać i nie każą śpiewać brrr aż sie słabo robi jak sobie pomyśle że pół stadionu może wyglądać jak na meczu skoczków z rapem

Legionista Awatar Nazgul
    Częściowo off topic ale nie chciało mi się zakładać nowego wątku - PZPN zadecydował, że od 2007 roku wymogiem licencyjnym dla klubów I-ligowych będzie podgrzewana murawa.

http://www.przegladligowy.pl/modules...ticle&sid=4976

Do wiosny 2007 roku wszystkie stadiony pierwszoligowe będą musiały mieć podgrzewaną murawę - tak zdecydował w poniedziałek zarząd PZPN. Wydano także decyzję odnośnie grania w zakładach bukmacherskich.

Obecnie tylko trzy stadiony w Polsce mają podgrzewaną murawę - Wisła Kraków, Legia Warszawa i Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Za dwa lata już na wszystkich obiektach pierwszej ligi musi być murawa, na której będzie można grać nawet w zimie. Będzie to jednym z wymogów licencyjnych.

Zarząd PZPN postanowił także wprowadzić zakaz obstawiania meczów w zakładach bukmacherskich przez zawodników, trenerów, sędziów i wszystkich działaczy szczebla centralnego. Dotyczy to wszystkich meczów w kraju oraz zagranicznych z udziałem polskich drużyn.

"Do tej pory nie prowadziliśmy jeszcze postępowania dyscyplinarnego w takiej sprawie, ale po ostatnich wydarzeniach w Niemczech postanowiliśmy zapobiec takim ewentualnym incydentom. Zresztą przy okazji afery barażowej z udziałem Szczakowianki pojawił się także wątek bukmacherski" - wyjaśnił mecenas Eugeniusz Stanek z zarządu PZPN.

Źródło/Autor: PAP
    Drenaż tez by się przydał...

Legionista
    ok, spoko, ale ciekawe jak to będzie w praktyce. Przecież niektóe kluby ledno ledwo wyrabiały się żeby dostać licencję na stadion, a teraz jeszcze trzeba będzie podgrzewaną murawę ciekawe tylkjo skąd kluby wezmą kasę
    "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
    Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
    Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
    Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Legionista Awatar Beny
    Cytat Zamieszczone przez Strzalka
    ok, spoko, ale ciekawe jak to będzie w praktyce. Przecież niektóe kluby ledno ledwo wyrabiały się żeby dostać licencję na stadion, a teraz jeszcze trzeba będzie podgrzewaną murawę ciekawe tylkjo skąd kluby wezmą kasę
    I dobrze.

Chcemy mieć porządne obiekty? To niech inwestują.

Skąd hajs? Poradzili sobie swego czasu z krzesełkami, czy z oświetleniem, to i murawą dadzą radę.

A jak nie, to nara.

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    dokładnie nie stać to nara(Sezar bez obrazy)-ale Groclin i kuchenni razem z Lubinem tyż nara
    Czas kończyć z baranami na forumce

Legionista
    może nie tyle te stadiony będą porządne, ale urzyteczne, bo cięzko mi sobie wyobrazić stadion klubu X z lat 50 który przez kolejne wymogi będzie nowoczesny... zwykłe malowanie trupa jak dla mnie
    ale oczywiście uważam że lepsze takie coś niż jakby każdy klub miał czekać na stadion w nieskończoność
    nie będzie cyrków z taflą lodu zamiast piłkarskiego boiska
    "...i na dobre i na złe"

Legionista
    Dokłądnie. Zgadzam się z Benym. Jak widac w Polsce tylko takim sposobem można coś osiągnać. Gdyby nie wymóg o oświetleniu to do dzisiaj połowa ligi świateł by nie miała. A jak kogoś na to nie stać to nie pchać się do pierwszej ligi.
    Tylko w ten sposób może dojdziemy, ze za kilka lat nasze stadiony będą wyglądały chociaz w miarę przyzwoicie.

Teoretycznie kasa na podgrzewane murawy bedzie.
    Czesc z pieniedzy, ktore kluby maja dostac od C+ oraz Idei ma byc przeznaczona na modernizacje obiektow ligowych.
    No.. Przynajmniej tak mowia.

Legionista Awatar juras
    Co z tego, ze bedzie pogrzewana murawa, jak na trubunach beda tony sniegu w zime, a jesienia bedzie napieprzal ludziom na lby deszcz...
    Wjedziesz do Warszawy Piękną i Hożą, wyjedziesz Próżną i Niecałą.

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez juras
    Co z tego, ze bedzie pogrzewana murawa, jak na trubunach beda tony sniegu w zime, a jesienia bedzie napieprzal ludziom na lby deszcz...
    Zawszemozna zostac w domu i obejrzec mecz w anal+

Legionista Awatar juras
    Ejjj, Kawa, piszesz tak, jakbys nie widzial Wielkiej Krokwi ostatnio na Zylecie

Legionista
    Cytat Zamieszczone przez juras
    Ejjj, Kawa, piszesz tak, jakbys nie widzial Wielkiej Krokwi ostatnio na Zylecie
    Ostatnio nie bylem, wiec nie wiem

Legionista Awatar juras
    Hehe, wierzyc sie nie chce.
    Nawet w Paryzu nie zrobia z owsa ryzu...

Legionista
    taa...tylko zeby nasi sie nie przebudowali....niech zlicze...ile tych stadionów mialo byc?? 10-15....a tak naprawde buduja sie...Wisla...i zaniedlugo Legia....i to by bylo na tyle....

pozdrawiam
    Pogoń S. & Ado Den Haag & Legia Warszawa & Zaglebie S. & Olimpia E. ---> Braci sie nie traci!

Legionista Awatar Nazgul
    Cytat Zamieszczone przez Legia_BieLsko
    taa...tylko zeby nasi sie nie przebudowali....niech zlicze...ile tych stadionów mialo byc?? 10-15....a tak naprawde buduja sie...Wisla...i zaniedlugo Legia....i to by bylo na tyle....

pozdrawiam
    W Kielcach już budują o ile mi wiadomo.

A ja bym sie wcale nie zdziwil, jakby postawili w Lubinie nowy stadion. Oni tam maja troche pieniazkow.
    Poza tym, patrzac na projekt, koszta wybudowania tego stadionu nie powinny byc az tak wysokie. Ot, zwykle niewielkie 4 trybunki przykryte dosyc ekstrawaganckim dachem. Do przejscia.

Wieczny Łowca Awatar Pan Artysta
    Cytat Zamieszczone przez Nazgul
    http://lubin.info/zaglebie/galeria.php?id=110
    a ile tam luda ma klapnąć?-i dlaczego tak dużo :O
    Czas kończyć z baranami na forumce

E tam duzo. Na oko pojemnosc szacuje na jakies 15 tys. widzow. Mniej, niz jest w stanie pomiescic ich wiecznie pusta replika stadionu X-lecia.

Legionista Awatar Grzeslaw_mks
    Jeśli chodzi o budowę stadionu w Kielcach, to odbywa się ona pełną parą- o ile mnie pamięć nie myli od połowy listopada.
    Zapraszam na nieoficjalną stronę z budowy www.stadionkorony.prv.pl, na stronę MOSiRu Kielce- MOSiR oraz na oficjalną stronę Korony, gdzie zainteresowani mogą pobrać prezentację (26mb)
    Prezentacja

Tak będzie wyglądał od wewnątrz (myślę, że kolor krzesełek będzie inny ):

Dziś spłodziłem taką fotę:
    Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu, tyle było chwil...
    Szczepaniaka 29

www.mks-korona-kielce.prv.pl
    www.koronakielce.net

Legionista Awatar Nazgul
    Trybuny trochę daleko od boiska na tym obrazku...

Legionista Awatar lomu-banita
    Cytat Zamieszczone przez arczi
    Raczej na cracowskie warunki...
    Styknie im tyle. A stadion obrzydliwy-asymetryczny i te barwy

Koroniarze-dla mnie szok :O Tak po cichutku a pierwszy porzadny stadionik w Polsce powstaje. Kto za to płaci?

Legionista Awatar Grzeslaw_mks
    Cytat Zamieszczone przez lomu-banita
    Koroniarze-dla mnie szok :O Tak po cichutku a pierwszy porzadny stadionik w Polsce powstaje. Kto za to płaci?
    Inwestycje w całości finansuje miasto Kielce z własnych środków budżetowych. Kolporter nie wykłada nawet złotówki- to tak dla ścisłości. Część pieniędzy ma być zwrócona z UE.
    Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu, tyle było chwil...
    Szczepaniaka 29

www.mks-korona-kielce.prv.pl
    www.koronakielce.net

Legionista Awatar lomu-banita
    Cytat Zamieszczone przez Grzeslaw_mks
    Inwestycje w całości finansuje miasto Kielce z własnych środków budżetowych. Kolporter nie wykłada nawet złotówki- to tak dla ścisłości. Część pieniędzy ma być zwrócona z UE.
    No i tak powinno być wszędzie. Ja już przestałem się orientowac jak to u nas jest ale raczej Wisła dokłada do stadionu

Legionista
    Dlaczego wszedzie? Czasami lepiej jest zeby stadion wybudowala prywatna firma - np u nas. Ale problemem jest zazwyczaj dzialka, bo samorzady bardzo trudno sie pozbywaja ziemi, zwlaszcza tej kupionej za bezcen (tez u nas).

Legionista Awatar Urodzony_Wislak
    Cytat Zamieszczone przez Grzeslaw_mks
    Jestem pod dużym wrażeniem ... zapatrzeni w to jak powstaje nasz obiekt nie zwróciliśmy uwagi na stadion jaki budują w Kielcach ... i właśnie takie kluby powinny grać w I lidze ... kluby które mają perspektywy i stadiony ... oby nie było tak że w II lidze będzie na meczach po 15 000 ludzi a w I po 7000 ... Jedno jest pewne im więcej takich inwestycji tym poziom sportowy będzie większy a i namówić pózniej piłkarza na transfer będzie łatwiej ....
    ultraWISŁA - nie ma dla nas rzeczy niemożliwych ;-)

Legionista
    Koroniarze-dla mnie szok :O Tak po cichutku a pierwszy porzadny stadionik w Polsce powstaje.
    Lech Poznań też ma stadion w Polsce.

a w nieodległym od Kielc Ostrowcu również ładny stadion (chociaż tylko 8 tys. miejsc).
    bana mu , temu pestu

Uprawnienia umieszczania postów